انواع انکر تکست ها چیست؟و راهنمای کامل بهینه سازی انکر تکست

انواع انکر تکست ها چیست؟و راهنمای کامل بهینه سازی انکر تکست

انواع انکر تکست ها چیست؟و راهنمای کامل بهینه سازی انکر تکست :انکر تکست یکی از اجزای مهمم بهینه سازی موتور جستجو (SEO) است که بسیار کاربردی و مهم هستند.

انواع انکر تکست ها چیست؟

Contents

اغلب، نویسندگان پیوندهایی را روی برخی از کلمات بدون فکر زیاد قرار می دهند. و این به دلیل عدم درک رابطه بین انکر تکست و سئو اتفاق می افتد. اما هنگامی که این کار را انجام دادید، می توانید از انکرتکست مرتبط و خوش ساخت در استراتژی های لینک سازی برای افزایش رتبه صفحه استفاده کنید.

در این راهنما انواع انکرتکست را توضیح می دهیم:

 • انکر تکست چیست؟
 • چرا انکر تکست ها برای سئو مهم هستند؟
 • انواع مختلف انکر تکست ها چیست؟
 • بهترین شیوه های انکر تکست را در استراتژی های لینک سازی استفاده می کنید؟
 • چگونه انکر تکست را برای سئو بهینه می کنید؟
 • مشاوران سئو چگونه از تکنیک های لینک بیلدینگ انکرتکست استفاده می کنند؟

انکرتکست چیست؟

بهترین پاسخ به این سوال “انکر تکست چیست؟” این است که آنها کلمات قابل کلیک هستند که حاوی یک لینک هستند. هدف از لینک سازی متن ارسال بازدیدکنندگان به یک صفحه هدف است که می تواند یکی از موارد زیر باشد:

 • صفحه آموزنده
 • صفحه انتقالی (گرفتن ایمیل، فرم تماس، و غیره)
 • صفحه محصول یا خدمات
 • صفحه فروش

چرا متن های انکرتکست برای سئو مهم هستند؟

در کنار محتوا، لینک ها ضروری ترین سیگنال های رتبه بندی موتورهای جستجو هستند. برای یک چیز، آنها به بازدیدکنندگان کمک می کنند تا از صفحات دیگر در همان سایت یا در یک سایت دیگر بازدید کنند.

یک انکرتکست خوش ساخت بر رفتار کاربر تأثیر می گذارد و آنها را به جایی که باید بروند هدایت می کند. در وبلاگ های تجاری، حداقل دو هدف وجود دارد. یکی بهبود تجربه کاربر با ارائه پیوندهایی به صفحات دقیق تر است. دیگری هدایت بازدیدکنندگان به صفحات انتقالی یا فروش است.

برای سئو، لینک ها به موتورهای جستجو مانند گوگل ایندکس و رتبه بندی صفحات کمک می کنند. انکر تکست ها در این زمینه ممکن است نقش چندانی نداشته باشند. اما به معیارهای دیگری که برای رتبه بندی اهمیت دارند کمک می کند. به عنوان مثال، افراد بیشتری که پیوندهای داخلی را دنبال می کنند، نرخ پرش را کاهش می دهند. در همین حال پیوندهای خارجی به افزایش اعتماد و اقتدار کمک می کنند.

بیشتر بخوانید: انکر تکست (Anchor Text) چیست و اهمیت آن در سئو+تصاویر

انواع انکرتکست ها

انکر تکست انواع مختلفی دارد. بهتر است آنها را یاد بگیرید تا بتوانید بسته به محتوا و هدف از موارد مناسب استفاده کنید.

7 نوع انکرتکست وجود دارد ؟

 1. انکرتکست عمومی

لنگرهای عمومی شامل هیچ کلمه ای مربوط به یک کلمه کلیدی نمی شود. علاوه بر این، آنها زمینه را برای متون اطراف فراهم نمی کنند. اما وقتی به روش درست استفاده شوند، فوق العاده متقاعد کننده هستند.

اغلب، اصطلاحات استفاده شده به مخاطب می گویند که کاری را انجام دهد. از این رو، اکثر مردم از آنها به عنوان یک فراخوان برای اقدام (CTA) یا برای جلب توجه استفاده می کنند.

به یاد داشته باشید که بیش از حد از لنگرهای عمومی استفاده نکنید. در غیر این صورت ممکن است اسپم به نظر برسد.

نمونه هایی از لنگرهای عمومی:

 • هم اکنون خریداری کنید
 • اینجا کلیک کنید
 • این را دانلود کنید
 • برو اینجا
 • اطلاعات بیشتر
 • اینجا
 • بیشتر بخوانید
 • این وبلاگ
 • این صفحه
 • این وب سایت

انواع انکرتکست :نمونه استفاده از انکرتکست های عمومی:

همانطور که می بینید، عبارت “اینجا را کلیک کنید” هیچ ارتباطی با بقیه متن ندارد. اما توجه شما را جلب می کند، سپس به شما می گوید که اقدام کنید. کلیک کنید و درباره جستجوی معنایی بیشتر بدانید.

2. انکرتکست مارک دار

لنگرهای مارک دار برای ایجاد اقتدار عالی هستند. همچنین ممکن است افراد و نام‌های عمومی مرتبط با یک برند را در نظر بگیرید. از نقطه نظر سئو، به گوگل می گوید که شما به یک وب سایت، صفحه یا منبع معتبر با کیفیت بالا ارجاع می دهید.

نمونه هایی از انکرتکست های مارک دار:

 • اهرفس
 • گوگل
 • شکوفا شوید

الصاق یک کلمه کلیدی در کنار نام برند می تواند استراتژی خوبی باشد. برای یک چیز، به شما کمک می کند از پیوند دادن بیش از حد به یک نام تجاری خاص جلوگیری کنید. در برخی محافل، آن را Branded + Keyword anchor texts می نامند.

به عنوان مثال سئو فراز  را در نظر بگیرید. این آژانس خدمات گسترده ای را ارائه می دهد. بنابراین، اگر قصد دارید به یکی از خدمات آن لینک دهید، بهتر است نام سرویس را درج کنید.

نمونه استفاده از انکر تکست های مارک دار:

 • “سئو فراز یک سرویس ایجاد لینک ارائه می دهد که به شما کمک می کند بک لینک ها را ایمن کنید.”
 • «خدمات ایجاد لینک رشد به شما کمک می‌کند بک لینک‌ها را ایمن کنید».

هر دو جمله به یک صفحه پیوند دارند. اما در جمله اول لنگر استفاده شده نام برند است. بنابراین، اگر از نام تجاری برای پیوند دادن به صفحات مختلف استفاده کنید، ممکن است گوگل فکر کند که شما بیش از حد پیوند می دهید. بنابراین، روش بهتری برای استفاده از لنگرهای مارک دار، پیروی از مثال جمله دوم است.

هیچ قانون مشخصی در اینجا وجود ندارد. اما برای سادگی، می توانید از یک لنگر مارک دار برای لینک دادن به صفحه اصلی استفاده کنید. اما برای یک صفحه، ابزار، محصول یا خدمات خاص، می توانید متن های مربوطه را پیوست کنید.

موضوعات مهم :

چگونه بفهمیم که سئوی سایت کار می کند؟

فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت(SEO) چیست؟ آپدیت1401

آدمخواری کلمات کلیدی چیست؟ و چگونه آن را حل کنیم

چگونه کلمات کلیدی سایت رقیب را پیدا کنیم ؟

کلمات کلیدی LSI چیست و چه اثری در سئو دارد؟

آموزش سئو با تکنیک آسمان خراش

نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که اگر یک کلمه کلیدی را پیوست می کنید، آن را به حداقل برسانید. در غیر این صورت، ممکن است بدون اینکه متوجه شوید بیش از حد بهینه سازی کنید.

3. انکرتکست Exact Match

استفاده از لنگرهای تطبیق دقیق یکی از بهترین راه ها برای افزایش شانس رتبه بندی است. اما شما باید یک رویکرد محافظه کارانه داشته باشید.

این نوع اانکرتکست چگونه کار می کند؟

از متن دقیق استفاده شده توسط صفحه هدف به عنوان کلیدواژه اصلی آن استفاده کنید. برای تشریح، در اینجا یک مثال آورده شده است:

فرض کنید شما پیوند دادن به مقاله ای به نام «چگونه گوگل بک لینک های با کیفیت بالا را ارزیابی می کند». و کلمه کلیدی اصلی استفاده شده در این مقاله “بک لینک با کیفیت بالا” است.

یک راه عالی برای استفاده از همان عبارت خواهد بود:

سئو فراز  به شما کمک می کند بک لینک های با کیفیت بالا را ایمن کنید.

مانند سایر لنگرها، از لنگرهای دقیق مطابقت زیاد استفاده نکنید. در حالی که چند سال پیش معجزه می کرد، پس از اینکه گوگل الگوریتم خود را به روز کرد، اثربخشی آن کاهش یافت.

رونل ویلوریا، استراتژیست ارشد سئوی سئو فراز ، توضیح داد: «شما نباید از انکرتکست با تطابق دقیق برای هر پیوندی در محتوای خود استفاده کنید. “این طبیعی به نظر نمی رسد و می تواند سایت شما را جریمه کند.”

4. انکرتکست مطابقت جزئی

به سادگی، مجریان تطبیق جزئی، کلمه کلیدی مورد نظر شما را با کلمات تصادفی ترکیب می کنند. یکی از مزیت های استفاده از این لنگر این است که به شما امکان می دهد هایپرلینک هایی با صدای طبیعی ایجاد کنید. در برخی موارد، در صورت لزوم، به شما کمک می کند تا از استفاده از انکرتکست دقیقا مطابقت خودداری کنید.

نمونه هایی از لنگرهای بازی جزئی:

 • «این راهنمای انکرتکست را بخوانید» پیوند دادن به «راهنمای متن لنگر»
 • لینک دادن به «بک لینک های سئو با کیفیت بالا» به «بک لینک های سئو»
 • پیوند «ایمن ساختن پیوندها» به «ساخت پیوندها»

همانطور که می بینید، لنگرهای بازی جزئی، اسپم به نظر نمی رسند. اما مهمتر از آن، کلماتی که پیوست می‌کنید می‌توانند زمینه را به محتوای صفحه هدف اضافه کنند. می توان گفت که چون گوگل زمینه محتوا را درک می کند، ممکن است به افزایش رتبه کمک کند.

باز هم، از لنگرهای جزئی بازی زیاد استفاده نکنید. مراقب باشید که از تعداد کلمات بیش از حد استفاده نکنید. مشکل کلمات لنگر طولانی این است که ممکن است کلمه کلیدی شما را رقیق کنند. برای مثال، برخی از خوانندگان ممکن است گیج شوند، زیرا نمی دانند کدام قسمت از انکرتکست مربوط به صفحه هدف است.

5. انکرتکست مرتبط

لنگرهای مسابقه مرتبط، انواعی از لنگرهای مسابقه جزئی و دقیق هستند. به جای استفاده از کلمه کلیدی هدف، از تغییر کلمه کلیدی استفاده می کنید. البته در صورت لزوم، می توانید کلمات تصادفی را اضافه کنید.

به طور کلی، دو روش برای اعمال انکر تکست های مرتبط وجود دارد. برای مثال، فرض کنید کلمه کلیدی «بحران اعتیاد به مواد افیونی» است. در این مورد، چگونه لنگرها را ایجاد می کنید؟

 1. استفاده بیش از حد از مسکن ها. در اینجا، شما از کلماتی استفاده می کنید که شامل کلمه کلیدی نمی شوند. البته می توانید از «مصرف بیش از حد مواد افیونی» یا «استفاده بیش از حد از مواد افیونی» نیز استفاده کنید. هر دوی این موارد از یک عبارت استفاده می کنند که بخشی از کلمه کلیدی است.
 2. «بحران اعتیاد به مواد افیونی چیست» یا «بحران اعتیاد به مواد افیونی چقدر بد است». در اینجا، چند کلمه را به کلمه کلیدی اصلی اضافه کردید. توجه داشته باشید که این اصطلاحات با کلمات تصادفی یکسان نیستند. به جای اینکه به مردم بگویید چه کاری انجام دهند، به آن‌ها اطلاع می‌دهید که با دنبال کردن پیوند چه چیزی را خواهند فهمید.

همچنین لازم به ذکر است که راه سومی برای اعمال کلمات کلیدی مرتبط وجود دارد. به عنوان مثال، استفاده از “Nike Air Zoom” برای هدف “خرید کفش دویدن”. افرادی که روی انکرتکست کلیک می کنند انتظار دارند اطلاعات بیشتری در مورد کفش ببینند. اما اگر آنها صفحه فروش را ببینند، ممکن است تأثیر منفی بگذارند. بنابراین در حالی که توسط گوگل جریمه نمی‌شوید، هرزنامه به نظر می‌رسد و ممکن است بازدیدکنندگان را به تعویق بیندازد.

برای ایمن کردن آن، در انتخاب کلمه دقت کنید. سعی کنید از کلماتی استفاده کنید که زمینه را به کلمه کلیدی اضافه می کنند.

6. انکرتکست لینک برهنه

لنگرهای برهنه URL هستند. شما اغلب از آنها در محتوای اصلی استفاده نمی کنید. و این به این دلیل است که آنها ظاهر خوبی ندارند، به خصوص اگر راب بلند باشد.

در اینجا یک مثال است:

 • https://seofaraz agency.com/digital-marketing-services/link-building/

همانطور که می بینید، آن URL طولانی است. بنابراین، استفاده از آن بدون به خطر انداختن کیفیت محتوا غیرممکن است. به همین دلیل، اکثر مردم از آن به عنوان متن های لنگر در نقل قول ها و منابع موجود در انتهای مقاله استفاده می کنند.

اما مواردی وجود دارد که ممکن است آن را مفید بیابید.

فرض کنید یکی از استراتژی های برندسازی شما نه تنها افزایش شناخت است، بلکه برای اینکه مردم نام دامنه شما را به خاطر بسپارند. در این صورت می توانید از نام دامنه خود استفاده کنید. برای مثال، استفاده از «سئو فراز agency.com» یا «www.سئو فراز agency.com» به جای «سئو فراز  Agency».

یکی دیگر از مواردی که ممکن است به استفاده از پیوندهای برهنه فکر کنید، این است که می‌خواهید شک‌ها را از بین ببرید. به عنوان مثال، برخی از افراد از دنبال کردن پیوندها احتیاط می کنند زیرا از متن های انکر هرزنامه خسته شده اند. با این حال، اگر آنها URL را ببینند، به احتمال زیاد روی پیوند کلیک می کنند.

7. پیوندهای انکرتکست جایگزین تصویر

یکی از بهترین روش ها برای قرار دادن تصاویر در نسخه های وب استفاده از متن جایگزین است. همچنین به آن تگ alt یا توضیحات alt نیز گفته می شود، این رشته متنی در صورت عدم بارگیری تصویر به جای تصویر ظاهر می شود. هدف آن این است که به ابزارهای صفحه‌خوانی اجازه دهد تا یک تصویر را برای افراد آسیب دیده توصیف کنند.

متن های جایگزین به موتورهای جستجو کمک می کنند تا تصویر را درک کنند و سایت شما را بهتر رتبه بندی کنند. نه تنها این، بلکه اگر از تصویر برای پیوند دادن به صفحه دیگری استفاده کنید، می توانند به عنوان متن های لنگر عمل کنند.

بهترین روش‌های Anchor Text برای استراتژی‌های لینک‌سازی چیست؟

بهترین شیوه های لینک سازی فراتر از انتخاب کلمات مناسب است. همچنین شامل عوامل بهینه سازی انکرتکست است، مانند:

استفاده از انکرتکست های مرتبط

متن لنگر، در صورت امکان، نباید گمراه کننده باشد یا غیر طبیعی به نظر برسد. به یاد داشته باشید که یکی از اهداف با کیفیت بالا است نوشتن محتوا برای ایجاد اعتماد است. بنابراین، دفعه بعد که به تغییرات کلمه کلیدی، کلمات تصادفی و مرتبط فکر می کنید، سعی کنید در موضوع باقی بمانید.

انتخاب کیفیت بر کمیت

از استفاده از پیوندها صرفاً برای مطابقت با بهترین شیوه های سئو در ساخت لینک خودداری کنید. به طور کلی، صفحه هدف باید در زمینه انکرتکست توضیح داده شود. انجمن نیز مورد توجه است. هرگز به سایت های بی کیفیت، مبهم، اسپم یا مشکوک لینک ندهید. در عوض، فقط سایت های معتبر با اعتبار دامنه بالا را انتخاب کنید.

ردیابی و تست انکر تکست ها

افراد زیادی انکر تکست ها را ردیابی و آزمایش می کنند. اما این روند در بین مشاوران سئو و خدمات سئوی محتوا نویسی رایج است. آنها با استفاده از صفحات گسترده یا ابزارهای نظارتی، اثربخشی متون و انواع لنگرها را تجزیه و تحلیل می کنند. سپس، در صورت لزوم، می توانند محتوا را با استفاده از بهینه ترین موارد تنظیم کنند.

استفاده از انواع مختلف انکرتکست ها

هیچ راهی برای ایجاد انکر تکست وجود ندارد. به همین ترتیب، هر پیوند خارجی ممکن است مقاصد متمایزی داشته باشد. بنابراین، انعطاف پذیر باشید و همه چیز را با استفاده از انکر تکست های مختلف مخلوط کنید. احتمالاً ممکن است با نسبت های توصیه شده روبرو شوید. با این حال، به یاد داشته باشید که هیچ قانون کلی وجود ندارد.

چگونه انکرتکست را برای سئو بهینه می کنید؟

بهینه‌سازی انکرتکست با استفاده از عبارات مرتبط برای پیوند دادن متن و نه بهینه‌سازی بیش از حد، به بهترین وجه به دست می‌آید. برخی از تکنیک های مورد استفاده در خدمات لینک بیلدینگ عبارتند از:

از استفاده بیشتر از یک لنگر یکسان خودداری کنید

گوگل برای لینک های طبیعی ارزش قائل است. و به همین دلیل است که ردیابی لنگرها یک عنصر حیاتی در لینک سازی است. به عنوان مثال، صفحه ای را با ده ها بک لینک سئو تصور کنید. مشکوک به نظر می رسد اگر پیوندها از دامنه های مختلف باشند اما از متن های لنگر یکسانی استفاده کنند، که ممکن است منجر به جریمه شدن شود.

از یک نوع لنگر مناسب استفاده کنید

بسته به نوع محتوا اغلب از انکرتکست های خاص استفاده می شود.

 • میله های کناری. معمولاً پیوندهایی که از نوار کناری می‌آیند، تصاویر هستند. در این مورد، انکرتکست گرفته شده توسط موتور جستجو در صورت موجود بودن، تگ alt آن خواهد بود.
 • فهرست ها. نام های تجاری رایج هستند و ممکن است شامل کلمات دیگری مرتبط با محصولات یا خدمات باشند.
 • محتوا. رایج ترین نوع پیوند به بازدیدکنندگان اطلاع می دهد که از صفحه هدف چه انتظاری داشته باشند. کلمات مورد استفاده می تواند هر یک از لنگرهای مختلف باشد که حاوی یک کلمه کلیدی است.
 • انجمن ها. اکثر مردم یا از عنوان صفحه استفاده می کنند یا از URL Slug.
 • نظرات وبلاگ. در حالی که لنگرهای موجود در نظرات متفاوت هستند، بسیاری از آنها از نام ها به عنوان لنگر استفاده می کنند.

موضوعات مهم : 

طول محتوا بر سئو چه تاثیری می‌گذارد؟

کپی رایتینگ سئو چیست ؟ راهنمای صفرصفر تا صد در سال 2022

آموزش سئو وردپرس 61 نکته طلایی (100%رایگان + pdf)

دامین آتوریتی یا domain-authority چیست؟روش های افزایش دامین اتوریتی

انکر تکست (Anchor Text) چیست و اهمیت آن در سئو+تصاویر

اگر متن را هایپرلینک می دهید، بدانید که از کدام نوع انکرتکست استفاده کنید. به این ترتیب، هنگامی که توسط موتورهای جستجو خزیده و نمایه می شوند، طبیعی به نظر می رسند.

کلمات کلیدی را مجبور نکنید

کلمات کلیدی با رتبه برتر چالش برانگیز هستند. همچنین گنجاندن برخی از آنها در مقالات بدون اینکه غیرطبیعی به نظر برسند بسیار سخت است.

به عنوان مثال “بازاریابی دیجیتال دالاس تگزاس” را در نظر بگیرید. روش معمول استفاده از عبارت کلیدی دقیق است. اما این نیز کیفیت مقاله را پایین می آورد. بنابراین، به جای اجبار کردن کلمه کلیدی، بهتر است آنها را به این صورت از هم جدا کنید:

سئو فراز یک آژانس بازاریابی دیجیتال در تهران است.

تاثیر انکرتکست ها بر سئو سایت

توجه داشته باشید که متن لینک “بازاریابی دیجیتال” تنها بخشی از کلمه کلیدی مورد نظر است. اما در عمل، ممکن است نتایج بهتری نسبت به اجبار کردن کلمات کلیدی دقیق داشته باشد.

انکر تکست و کلمات کلیدی سئو را تا حد امکان طبیعی بنویسید. گوگل نه تنها زمینه کلمات کلیدی و تغییرات آنها را درک می کند، بلکه نتایجی را بر اساس موقعیت جغرافیایی و تاریخچه جستجوهای انجام شده توسط کاربران ارائه می دهد.

انواع انکر تکست ها :از اعداد مترادف و گرامری استفاده کنید

یکی از راه‌های متنوع کردن کلمات کلیدی برای انکر تکست و بهینه‌سازی سئو، استفاده از مترادف‌ها است. به عنوان مثال، به جای اتومبیل، از اتومبیل یا اتومبیل استفاده کنید. در حالی که در آن هستید، از اشکال مفرد و جمع نیز استفاده کنید. این روش، حداقل، به کاهش بار اجتناب از استفاده از لنگرهای مشابه دو بار یا بیشتر کمک می کند.

چگونه مشاوران سئو از تکنیک های لینک سازی انکرتکست استفاده می کنند؟

در مقایسه با نویسندگان محتوا مستقل و خدمات نسبتاً کوچک نوشتن محتوای سئو، یک شرکت سئو و بازاریابی دیجیتال تمام عیار دارای تیم های کاملی از متخصصان و ابزارهای سئو است.

در سطح، مشتریان پیش نویس نهایی محتوا را می بینند. اما در پشت صحنه کارهای زیادی انجام شده است. به عنوان مثال، در خدمات لینک بیلدینگ، مشاوران سئو نه تنها در مورد کلمات کلیدی تحقیق می کنند، بلکه متن ها را نیز انکر می دهند. علاوه بر این، آنها با تیم محتوا کار می کنند تا بهترین شیوه های انکر تکست را دنبال کنند.

تیم SEO همچنین متن های لنگر استفاده شده را ردیابی می کند و با استفاده از ابزارهای پیشرفته سئو بر عملکرد آنها نظارت می کند. سپس، معیارها را تجزیه و تحلیل می کنند و تغییرات لازم را برای بهبود رتبه بندی انجام می دهند. بهینه سازی متن لنگر، در اصل، بخشی جدایی ناپذیر از استراتژی های لینک بیلدینگ است که منجر به ترافیک ارگانیک بالاتر می شود.

شیوه های ایمن لینک سازی

صرف نظر از اینکه برای راحتی مخاطبان پیوند ایجاد می کنید یا از آن به عنوان یک استراتژی برای رتبه بندی بالاتر استفاده می کنید، مهم ترین نکته کیفیت صفحه / دامنه هدف است. اما در کنار آن انتخاب انکر تکست صحیح برای استفاده است.

تیم سئو فراز دارای متخصصان سئو و لینک‌سازی است که به بسیاری از مشتریان کمک کرده‌اند با ایمن سازی بک لینک های بسیار مطلوب. اما مهمتر از آن، آنها از بهینه سازی انکرتکست و بهترین شیوه ها برای بهبود دید آنلاین با خیال راحت استفاده می کنند. امروز با ما تماس بگیرید تا شروع به دیدن نتایج تلاش‌های لینک‌سازی خود کنید.

موضوعات مرتبط 

الگوریتم پاندا گوگل چیست؟

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست؟تاثیر آن بر سئو + تصاویر

الگوریتم رنک برین چیست؟چه تاثیری بر سئو دارد

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست ؟ راهنمای جامع

رای دهید{title}

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا