الگوریتم پنگوئن گوگل چیست ؟ راهنمای جامع

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست ؟ راهنمای جامع

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست ؟ ده سال از زمانی که گوگل الگوریتم پنگوئن را معرفی کرد و موضع قوی تری در مورد شیوه های ساخت لینک دستکاری کرد می گذرد.

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟

Contents

ده سال از زمانی که گوگل الگوریتم پنگوئن را معرفی کرد و موضع قوی تری در مورد شیوه های ساخت لینک دستکاری کرد می گذرد. این الگوریتم تعدادی به روز رسانی داشته است و به بخشی از الگوریتم اصلی گوگل تبدیل شده است و در نتیجه جریمه ها کمتر رایج شده اند، اما همچنان در قالب جزئی و سراسر سایت وجود دارند.

معرفی الگوریتم پنگوئن گوگل

در سال 2012، گوگل “به روز رسانی الگوریتم وب اسپم” را راه اندازی کرد که به طور خاص هرزنامه های لینک و شیوه های ساخت لینک دستکاری را هدف قرار می داد.

الگوریتم به روز شده به عنوان به روز رسانی الگوریتم پنگوئن شناخته می شود و نام آن از پنگوئن خیالی بتمن DC گرفته شده است.

راهنمای کامل الگوریتم پنگوئن گوگل

هشدار پیوندهای غیرطبیعی در اسکرین شات کنسول جستجوی گوگل توسط نویسنده، مه 2022

در بیشتر موارد، گوگل ادعا می‌کند که بسیاری از لینک‌های بی‌کیفیت آنلاین را نادیده می‌گیرد، اما همچنان مراقب الگوهای غیرطبیعی مانند طرح‌های پیوند، PBN، تبادل لینک، و الگوهای پیوند غیرطبیعی خروجی است.

چرا الگوریتم پنگوئن گوگل مورد نیاز بود؟

جنگ گوگل با کیفیت پایین با الگوریتم پاندا آغاز شد و الگوریتم پنگوئن یک افزونه و افزوده به زرادخانه برای مبارزه با این جنگ بود.

الگوریتم پنگوئن پاسخ گوگل به روش فزاینده دستکاری نتایج جستجو (و رتبه بندی) از طریق تکنیک های ساخت لینک کلاه سیاه بود.

معرفی الگوریتم پنگوئن

در سال 2012، گوگل رسما “به روز رسانی الگوریتم وب اسپم” را راه اندازی کرد که به طور خاص هرزنامه های لینک و شیوه های ساخت لینک دستکاری را هدف قرار می داد.

الگوریتم وب هرزنامه بعداً از طریق توییتی از مت کاتس که در آن زمان رئیس تیم وب اسپم گوگل بود (به طور رسمی) به عنوان به روز رسانی الگوریتم پنگوئن   شناخته شد.

در حالی که گوگل رسما الگوریتم پنگوئن را نامگذاری کرد، هیچ کلمه رسمی در مورد اینکه این نام از کجا آمده است وجود ندارد.

نام الگوریتم پاندا از یکی از مهندسان کلیدی درگیر با آن گرفته شده است، و به احتمال زیاد الگوریتم پنگوئن از منبع مشابهی سرچشمه گرفته است.

موضوعات مرتبط 

الگوریتم پاندا گوگل چیست؟

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست؟تاثیر آن بر سئو + تصاویر

الگوریتم رنک برین چیست؟چه تاثیری بر سئو دارد

علت نامگذاری الگوریتم پنگوئن چیست

یکی از تئوری های مورد علاقه من برای نامگذاری الگوریتم پنگوئن  این است که ادای احترامی به الگوریتم پنگوئن  از بتمن دی سی دارد.

گزارش آب و هوای جزئی: ما یک ساعت پیش اطلاعات الگوریتم پنگوئن اول را به‌روزرسانی کردیم. کمتر از 0.1٪ از جستجوهای انگلیسی را تحت تأثیر قرار می دهد.

قبل از الگوریتم پنگوئن  ، حجم پیوند نقش مهمی در تعیین امتیاز یک صفحه وب هنگام خزیدن، نمایه سازی و تجزیه و تحلیل توسط گوگل داشت.

این بدان معناست که وقتی نوبت به رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها بر اساس این امتیازات برای صفحات نتایج جستجو می‌رسد، برخی از وب‌سایت‌ها و تکه‌های محتوا با کیفیت پایین در جایگاه‌های برجسته‌تری در نتایج جستجوی ارگانیک نسبت به آنچه باید باشد ظاهر می‌شوند.

کاتز که در کنفرانس SMX Advanced 2012 صحبت می کرد، گفت:

ما به آن چیزی نگاه می کنیم که برای مقابله با محتوای کم کیفیت طراحی شده است. با پاندا شروع شد، و سپس متوجه شدیم که هنوز مقدار زیادی هرزنامه وجود دارد و الگوریتم پنگوئن برای مقابله با آن طراحی شده است.

هدف این الگوریتم به دست آوردن کنترل بیشتر و کاهش اثربخشی تعدادی از تکنیک های ارسال هرزنامه سیاه و سفید بود.

عملکرد الگوریتم پنگوئن چگونه است؟

الگوریتم پنگوئن با درک و پردازش بهتر انواع پیوندهایی که وب‌سایت‌ها و مدیران وب‌سایت‌ها به دست می‌آوردند، تلاش کرد تا اطمینان حاصل کند که پیوندهای طبیعی، معتبر و مرتبط به وب‌سایت‌هایی که به آنها اشاره می‌کنند پاداش می‌دهند، در حالی که پیوندهای دستکاری و هرزنامه کاهش می‌یابند.

فریلنسرهای برتر برای هر تجارت

Fiverr به تیم شما این انعطاف‌پذیری را می‌دهد تا قابلیت‌های داخلی خود را گسترش دهد و با برقراری ارتباط با فریلنسرها برای هر مجموعه مهارتی که نیاز دارید، هر پروژه را اجرا کند.

الگوریتم پنگوئن  فقط با لینک های ورودی سایت سروکار دارد. گوگل فقط به لینک هایی که به سایت مورد نظر اشاره می کنند نگاه می کند و اصلا به لینک های خروجی آن سایت نگاه نمی کند.

بیشتر بخوانید: الگوریتم رنک برین چیست؟چه تاثیری بر سئو دارد

چگونه از گزند الگوریتم پنگوئین گوگل در امان بمانیم؟

  • لینک سازی بیش از حد بدون توجه به کیفیت
  • صفحات درگاه فریبنده
  • تعداد زیادی پر کردن کلمات کلیدی
  • انتشار بسیاری از محتوای بی معنی فقط برای دریافت ترافیک از موتورهای جستجو که اساساً به معنی تمام وب سایت هایی است که با دستورالعمل های SEO گوگل مطابقت ندارند.

از نظر بهبود کیفیت جستجو، این تغییر خوبی است. همچنین برای کسب و کارها و کارآفرینانی که به طور قانونی تلاش می کنند تا بدون دردسر رقابت با وب سایت هایی که سعی در بازی با سیستم دارند، رتبه های خوبی کسب کنند، مفید است.

اما، همانطور که در مورد اکثر تغییرات “ساده” مانند این اتفاق می افتد، آسیب های جانبی نیز وارد شده است. اگرچه گوگل ادعا می کند که به روز رسانی جدید تنها 3 درصد از وب سایت ها را تحت تأثیر قرار داده است، اما چندین اظهارات در سراسر اینترنت وجود دارد که باعث حمام خون شده است. مردم حتی تا حدی پیش می روند که کارمندان خود را اخراج می کنند و به طور قابل توجهی کسب و کار خود را کاهش می دهند.

آموزش رفع جریمه الگوریتم پنگوئین گوگل

آیا شما یکی از کسانی هستید که تحت تأثیر منفی به‌روزرسانی Google Penguin قرار گرفته‌اید؟ اگر هستید، می توانید با انجام اقدامات اصلاحی وضعیت را نجات دهید. اگر اینطور نیستید، باید اقدامات پیشگیرانه را نیز انجام دهید تا دفعه بعد که چنین اتفاقی می افتد گرفتار معارضه نشوید.

آموزش گام به گام رفع جریمه الگوریتم پنگوئن

آموزش گام به گام رفع جریمه الگوریتم پنگوئن
آموزش گام به گام رفع جریمه الگوریتم پنگوئن

نوشتن محتوای با کیفیت و با ارزش

این کار صرفاً برای بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو انجام نمی شود. اگرچه در تلاش برای بهبود رتبه خود هیچ مشکلی وجود ندارد، اما این مشکل زمانی پیش می آید که صرفاً برای این منظور محتوا می نویسید و منتشر می کنید.

روزگار مقالات سئوی ارزان و کم هزینه به سرعت در حال سپری شدن است — خوشبختانه. گوگل با به روز رسانی های متوالی خود در تلاش است تا محتوایی را که واقعاً شایسته جایگاه خود در فهرست رتبه بندی است به جلو ببرد. به نوبه خود، این به معنای پایین آوردن محتوایی است که ارزش چندانی ندارد: محتوایی که فقط به آن سر بزند، مهم نیست که چقدر عالی «بهینه‌سازی» شده باشد، رتبه‌بندی خوبی نخواهد داشت.

بنابراین چگونه می‌توانید محتوای مؤثری ایجاد کنید که گوگل و سایر موتورهای جستجو آن را دوست دارند؟ در اینجا چند نکته وجود دارد که می توانید هنگام ایجاد محتوا برای وب سایت یا وبلاگ خود در نظر داشته باشید:

از کلمات کلیدی خود فقط در صورت نیاز استفاده کنید!!! آدمخواری کلمات کلیدی ممنوع:

آدمخواری کلمه کلیدی ممنوع :کلمات کلیدی عالی هستند، اما در استفاده از آنها زیاده روی نکنید زیرا این باعث می شود محتوای شما بوی هرزنامه بدهد. به عنوان مثال، اگر بیهوده به تکرار “نویسنده محتوای عالی” در همه جای وب سایت خود ادامه دهم، نه تنها رتبه خوبی برای این عبارت کسب نخواهم کرد، بلکه ممکن است جریمه شده و به طور کلی از رتبه بندی حذف شوم. از کلمات کلیدی استفاده کنید اما فقط زمانی که زمینه مرتبطی وجود دارد. در مورد بهینه سازی کلمه کلیدی خود زیاد نگران نباشید – فقط روی کیفیت و ارزش تمرکز کنید.

محتوای خود را اجتماعی کنید:

 محتوای خود را به گونه ای ایجاد کنید که در رسانه های اجتماعی و وب سایت های شبکه های اجتماعی محبوبیت پیدا کند. به این ترتیب لازم نیست تمام ترافیک خود را صرفاً به گوگل وابسته کنید. سرفصل های جذاب و معنادار ایجاد کنید. محتوایی را ارائه دهید که هدف شما باشد. یک سبک اصلی ایجاد کنید و به جای کمیت، روی کیفیت تمرکز کنید.

منبعی ایجاد کنید که بسیار مفید باشد:

توانایی نوشتن و انتشار محتوا یک امتیاز بزرگ است. چیزهای زیادی وجود دارد که می توانید آموزش دهید و با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. از آن استفاده کنید. چه اطلاعات خود را به اشتراک بگذارید، چه آن‌ها را از اینترنت جمع‌آوری کنید، مطمئن شوید که محتوایی ایجاد می‌کنید که به موضوعاتی می‌پردازد که مخاطبان شما به آن‌ها علاقه دارند و می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. این به طور طبیعی آن را برای موتورهای جستجو، وبلاگ نویسان و کاربران رسانه های اجتماعی غیرقابل مقاومت می کند.

ایجاد محتوا برای سایر وب سایت ها و وبلاگ ها: یک تقویم سرمقاله برای نوشتن مقالات و پست های وبلاگ مهمان تهیه کنید که می تواند در وب سایت ها و وبلاگ هایی غیر از وبلاگ شما منتشر شود. این به شما کمک می کند تا در معرض دید جدیدی قرار بگیرید و بک لینک های با کیفیت به دست آورید – فقط مطمئن شوید که محتوای خود را فقط به ناشران محتوای قابل اعتماد و معتبر ارائه می دهید.

برای انجمن‌های آنلاین و بخش‌های نظرات وبلاگ، محتوای جذاب ایجاد کنید:

انجمن‌های آنلاین هنوز زنده و فعال هستند، و همچنین انجمن‌های نظرات وبلاگ. تعاملات عالی در این مکان ها جریان دارد. این تصور غلط وجود دارد که شما در انجمن‌ها و وبلاگ‌های آنلاین فقط برای دریافت بک لینک تعامل می‌کنید، و زمانی که مزایای پیوند را دریافت نمی‌کنید، گذاشتن نظر در آنجا فایده‌ای ندارد. بله، گاهی اوقات شما مقداری آب پیوند دریافت می کنید، اما حتی اگر دریافت نکنید، نوردهی اضافه ای که دریافت می کنید – و پتانسیل برای ترافیک بیشتر – ارزش تلاش را دارد.

به طور منظم یک خبرنامه منتشر کنید:

انتشار خبرنامه همچنان بر جایگاه حاکم است، همانطور که توسط بسیاری از خدمات انتشار خبرنامه بازاریابی ایمیلی با کیفیت که در حال ظهور هستند نشان می دهد. این بهترین راه برای برقراری ارتباط با خوانندگان و مشترکین شماست و زمانی که یک لیست پستی را برای خود ایجاد کردید.

با هزار مشترک، می‌توانید ایده‌ها و پیشنهادات خود را فوراً بدون اتکا به ترافیک موتورهای جستجو برای این افراد پخش کنید.

نرخ تبدیل خود را به حداکثر برسانید:

نوشتن محتوای خود را دوباره بررسی کنید و ببینید که چقدر برای تبدیل بازدیدکنندگان وب سایت شما به مشتری کار می کند. نرخ تبدیل بالاتر می‌تواند دوره‌های ترافیک کم را جبران کند، بنابراین به دنبال راه‌هایی برای اندازه‌گیری، تجزیه و تحلیل و بهبود محتوای خود در هر کجا که لازم است باشید تا مطمئن شوید کسانی که سایت شما را پیدا می‌کنند (از طریق جستجو یا از راه‌های دیگر) به آنچه می‌خواهند می‌رسند. تجربه.

تمام نکات ذکر شده در بالا نه تنها به شما در بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو کمک می کند، بلکه حضور کلی آنلاین شما را هم در وبلاگ یا وب سایت خود و هم در سراسر وب تقویت می کند. نوشتن محتوا با صداقت و هدف راهی است که پس از ورود پنگوئن باید طی شود.

تنزل رتبه های الگوریتمی الگوریتم پنگوئن گوگل

بلافاصله پس از معرفی الگوریتم پنگوئن  ، وب‌مسترها و برندهایی که از تکنیک‌های ساخت لینک دستکاری استفاده کرده بودند یا نمایه‌های بک لینک خود را با مقادیر فراوانی از لینک‌های با کیفیت پایین پر کرده بودند، شاهد کاهش در ترافیک و رتبه‌بندی ارگانیک خود بودند.

همه تنزل رتبه‌های الگوریتم پنگوئن در کل سایت نبودند – برخی جزئی بودند و فقط بر گروه‌های کلیدواژه خاصی تأثیر گذاشتند که به شدت هرزنامه شده بودند و بیش از حد بهینه‌سازی شده بودند، مانند محصولات کلیدی و در برخی موارد حتی مارک‌ها.

وب سایتی که تحت تأثیر جریمه الگوریتم پنگوئن   قرار گرفت، که برداشتن آن 17 ماه طول کشید. وب سایتی که تحت تأثیر جریمه الگوریتم پنگوئن   قرار گرفت، حذف آن 17 ماه طول کشید.

تاثیر الگوریتم پنگوئن

تاثیر الگوریتم پنگوئن می‌تواند بین دامنه‌ها نیز منتقل شود، بنابراین تغییر دامنه و تغییر مسیر قبلی به جدید می‌تواند در دراز مدت مشکلات بیشتری را ایجاد کند.

آزمایش‌ها و تحقیقات نشان می‌دهد که استفاده از تغییر مسیر 301 یا 302 اثر الگوریتم پنگوئن را از بین نمی‌برد و جان مولر در انجمن وبمسترهای گوگل تأیید کرد که استفاده از یک متا رفرش از یک دامنه به یک دامنه جدید نیز می‌تواند باعث ایجاد عوارض شود.

به طور کلی، توصیه می‌کنیم از تغییر مسیرهای نوع متا تازه‌سازی استفاده نکنید، زیرا این امر می‌تواند باعث سردرگمی کاربران (و خزنده‌های موتورهای جستجو، که ممکن است آن را با تلاش برای تغییر مسیر اشتباه کنند) ایجاد کند.

بازیابی الگوریتم پنگوئن گوگل

ابزار Disavow یک دارایی برای متخصصان سئو بوده است، و این حتی اکنون که الگوریتم پنگوئن به عنوان بخشی از الگوریتم اصلی وجود دارد، تغییر نکرده است.

همانطور که انتظار دارید، مطالعات و تئوری هایی منتشر شده است که نشان می دهد انکار پیوندها در واقع هیچ کمکی به کاهش رتبه الگوریتمی مبتنی بر پیوند و اقدامات دستی نمی کند، اما این نظریه توسط نمایندگان گوگل به طور عمومی حذف شده است.

همانطور که گفته شد، گوگل توصیه می کند که ابزار انکار تنها باید به عنوان آخرین راه حل در هنگام برخورد با هرزنامه لینک سازی استفاده شود، زیرا رد کردن یک لینک بسیار ساده تر (و فرآیند سریعتر از نظر تأثیر آن) از ارسال درخواست های تجدید نظر برای پیوندهای خوب است. .

موضوعات مهم :

چگونه بفهمیم که سئوی سایت کار می کند؟

فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت(SEO) چیست؟ آپدیت1401

آدمخواری کلمات کلیدی چیست؟ و چگونه آن را حل کنیم

چگونه کلمات کلیدی سایت رقیب را پیدا کنیم ؟

کلمات کلیدی LSI چیست و چه اثری در سئو دارد؟

آموزش سئو با تکنیک آسمان خراش

آموزش استفاده فایل Disavow در الگوریتم پنگوئن

مواردی که باید در فایل Disavow گنجانده شود

فایل Disavow فایلی است که شما به گوگل ارسال می‌کنید و به آن‌ها می‌گوید تمام لینک‌های موجود در فایل را نادیده بگیرند تا تاثیری بر سایت شما نداشته باشند.

نتیجه این است که لینک های منفی دیگر باعث ایجاد مشکل در رتبه بندی منفی سایت شما مانند الگوریتم پنگوئن   نمی شوند.

اما، به این معناست که اگر به اشتباه لینک‌های باکیفیت را در فایل رد کردن خود وارد کرده‌اید، آن لینک‌ها دیگر به رتبه‌بندی شما کمک نمی‌کنند.

نیازی نیست هیچ یادداشتی را در فایل انکار خود بگنجانید مگر اینکه صرفاً برای مرجع شما باشد. فقط گذاشتن لینک ها خوب است و هیچ چیز دیگری.

Google هیچ یک از نمادهایی را که شما در فایل Disavow خود ایجاد کرده اید نمی خواند، زیرا آنها آن را به طور خودکار پردازش می کنند بدون اینکه انسان هرگز آن را بخواند.

برخی افزودن نمادهای داخلی مانند تاریخ اضافه شدن گروهی از URL ها به فایل رد کردن یا نظراتی در مورد تلاش آنها برای دسترسی به مدیر وب سایت در مورد حذف پیوند مفید است.

آموزش گام به گام آموزش استفاده فایل Disavow در الگوریتم پنگوئن

هنگامی که فایل Disavow خود را آپلود کردید، گوگل یک تاییدیه برای شما ارسال می کند.

اما در حالی که گوگل فورا آن را پردازش می کند، بلافاصله آن لینک ها را تخفیف نمی دهد. بنابراین، شما بلافاصله پس از ارسال انکار به تنهایی بهبود نخواهید یافت.

Google همچنان باید بیرون برود و پیوندهای فردی را که در فایل Disavow قرار داده‌اید بخزد، اما خود فایل Disavow از Google نمی‌خواهد که به‌طور خاص آن صفحات را بخزد.

همچنین، هیچ راهی برای تعیین اینکه کدام پیوندها تخفیف خورده اند و کدام یک از آنها تخفیف داده نشده است، وجود ندارد، زیرا Google همچنان هر دو را در گزارش پیوند شما در کنسول جستجوی Google گنجانده است.

اگر قبلاً یک فایل Disavow را به Google ارسال کرده باشید، آنها آن فایل را با فایل جدید شما جایگزین خواهند کرد، نه اینکه به آن اضافه کنند.

بنابراین، مهم است که اطمینان حاصل کنید که اگر قبلاً پیوندهایی را رد کرده اید، همچنان آن پیوندها را در فایل انکار جدید خود قرار دهید.

همیشه می توانید یک کپی از فایل Disavow فعلی را در کنسول جستجوی Google دانلود کنید.

پیدا کردن بک لینک های خود

اگر فکر می کنید سایت شما تحت تاثیر منفی الگوریتم پنگوئن   قرار گرفته است، باید یک ممیزی لینک انجام دهید و لینک های بی کیفیت یا اسپم را حذف یا رد کنید.

کنسول جستجوی گوگل شامل لیستی از بک لینک ها برای صاحبان سایت است، اما توجه داشته باشید که شامل لینک هایی است که قبلاً فالو نشده اند.

اگر لینک Nofollow شود هیچ تاثیری روی سایت شما نخواهد داشت. اما به خاطر داشته باشید که این سایت می تواند در آینده بدون هشدار قبلی آن nofollow را حذف کند.

همچنین ابزارهای شخص ثالث زیادی وجود دارند که پیوندهایی را به سایت شما نشان می دهند، اما از آنجا که برخی از وب سایت ها آن ربات های شخص ثالث را از خزیدن در سایت خود مسدود می کنند، نمی توانند هر پیوندی که به سایت شما اشاره می کند را به شما نشان دهند.

و در حالی که برخی از سایت‌هایی که این ربات‌ها را مسدود می‌کنند، سایت‌های باکیفیت شناخته شده‌ای هستند که نمی‌خواهند پهنای باند آن ربات‌ها را هدر دهند، برخی از سایت‌های اسپم نیز از آن استفاده می‌کنند تا لینک‌های با کیفیت پایین خود را از گزارش مخفی کنند.

نظارت بر بک لینک ها

نظارت بر بک لینک ها نیز یک کار ضروری است، زیرا گاهی اوقات صنعتی که ما در آن کار می کنیم کاملا صادقانه نیست و حملات منفی سئو ممکن است اتفاق بیفتد. این زمانی است که یک رقیب لینک های اسپم را خریداری می کند و آنها را به سایت شما نشان می دهد.

بسیاری از «سئوی منفی» به عنوان بهانه ای استفاده می کنند که سایتشان به دلیل لینک های بی کیفیت توسط گوگل گرفتار می شود.

با این حال، گوگل گفته است که آنها در تشخیص این موضوع بسیار خوب هستند، بنابراین این چیزی نیست که اکثر صاحبان وب سایت باید نگران آن باشند.

الگوریتم پنگوئن گوگل همچنین نمایه پیوند را به طور کلی در نظر می‌گیرد و حجم لینک‌های طبیعی و باکیفیت را در مقابل تعداد لینک‌های اسپم در نظر می‌گیرد.

ارزیابی کیفیت لینک

بسیاری در هنگام ارزیابی کیفیت لینک مشکل دارند.

تصور نکنید که به دلیل اینکه یک پیوند از یک سایت .edu می آید، کیفیت بالایی دارد.

بسیاری از دانش‌آموزان لینک‌هایی را از وب‌سایت‌های شخصی خود در دامنه‌های .edu می‌فروشند که به شدت هرزنامه هستند و باید از آنها رد شود.

به همین ترتیب، تعداد زیادی سایت هک شده در دامنه های .edu وجود دارد که لینک های با کیفیت پایینی دارند.

بازیابی الگوریتم پنگوئن در چشم نیست؟

گاهی اوقات پس از اینکه مدیران وب‌سایت‌ها برای تمیز کردن پروفایل‌های پیوند خود تلاش زیادی کرده‌اند، هنوز شاهد افزایش ترافیک یا رتبه‌بندی نیستند.

چندین دلیل احتمالی پشت این موضوع وجود دارد، از جمله:
  • ترافیک اولیه و افزایش رتبه قبل از جریمه الگوریتمی غیرقابل توجیه (و احتمالاً کوتاه مدت) و ناشی از بک لینک های بد بود.
  • هنگامی که لینک ها حذف شده اند، هیچ تلاشی برای به دست آوردن بک لینک های جدید با ارزش بیشتر انجام نشده است.
  • همه بک لینک های منفی رد نشده اند / نسبت بالایی از بک لینک های منفی حذف شده اند.

وقتی االگوریتم پنگوئن را ریکاوری می‌کنید، انتظار نداشته باشید که رتبه‌بندی‌تان به جایی که قبل از الگوریتم پنگوئن بود برگردد، و نه اینکه بازگشت آنی باشد.

بسیاری از صاحبان سایت این تصور را دارند که بلافاصله پس از برداشتن الگوریتم پنگوئن، رتبه بندی را برای جستجوهای برتر خود در بالا شروع می کنند.

این واقعیت را که گوگل دائماً الگوریتم رتبه‌بندی خود را تغییر می‌دهد به این ترکیب اضافه کنید، بنابراین عواملی که قبلاً برای شما مفید بودند ممکن است اکنون تأثیر زیادی نداشته باشند و بالعکس.

شایعه ها و باورهای غلط الگوریتم پنگوئن گوگل

به طور طبیعی، این منجر به ایجاد تعدادی شایعه ها  و تصورات غلط در مورد الگوریتم های گوگل شده است. الگوریتم پنگوئن هم فرقی نداره

در اینجا چند شایعه ها  و تصور نادرست در مورد الگوریتم پنگوئن وجود دارد که در طول سال ها دیده ایم.

شایعه ها : الگوریتم پنگوئن یک پنالتی است

یکی از بزرگترین شایعه ها  ها در مورد الگوریتم پنگوئن این است که مردم آن را جریمه می نامند (یا آنچه گوگل از آن به عنوان یک اقدام دستی یاد می کند).

الگوریتم پنگوئن ماهیت کاملاً الگوریتمی دارد. Google نمی‌تواند به صورت دستی آن را حذف کند.

علیرغم این واقعیت که تغییر الگوریتمی و جریمه هر دو می توانند باعث افت شدید رتبه بندی وب سایت شوند، تفاوت های بسیار زیادی بین آنها وجود دارد.

جریمه الگوریتم پنگوئین گوگل چه زمانی اتفاق میفتد ؟

یک جریمه (یا اقدام دستی) زمانی اتفاق می‌افتد که یکی از اعضای تیم هرزنامه وب Google به یک پرچم پاسخ داده، بررسی کرده و نیاز به اعمال جریمه در دامنه را احساس کند.

از طریق کنسول جستجوی Google در رابطه با این اقدام دستی اعلانی دریافت خواهید کرد.

هنگامی که با یک اقدام دستی مواجه می شوید، نه تنها باید بک لینک های خود را بررسی کنید و برای موارد هرزنامه ای که مغایر با دستورالعمل های گوگل هستند، رد کنید، بلکه باید یک درخواست تجدید نظر نیز به تیم وب اسپم گوگل ارسال کنید.

در صورت موفقیت، مجازات لغو خواهد شد. و اگر ناموفق بود، به بررسی نمایه بک لینک بازمی گردد.

تنزل رتبه الگوریتم پنگوئن   بدون دخالت یکی از اعضای تیم Google انجام می شود. همه اینها به صورت الگوریتمی انجام می شود.

قبلاً باید منتظر یک به‌روزرسانی یا به‌روزرسانی الگوریتم باشید، اما اکنون، الگوریتم پنگوئن   در زمان واقعی اجرا می‌شود، بنابراین بازیابی می‌تواند بسیار سریع‌تر انجام شود (اگر کار اصلاحی کافی انجام شده باشد).

شایعات در مورد الگوریتم پنگوئن گوگل

  • اگر الگوریتم پنگوئن  به سایت شما برخورد کند، گوگل به شما اطلاع خواهد داد
  • در مورد الگوریتم پنگوئن گوگل این است که پس از اعمال آن به شما اطلاع داده می شود.

متاسفانه این درست نیست کنسول جستجو به شما اطلاع نمی دهد که رتبه شما به دلیل استفاده از الگوریتم پنگوئن کاهش یافته است.

باز هم، این تفاوت بین یک الگوریتم و یک پنالتی را نشان می دهد – در صورت ضربه پنالتی به شما اطلاع داده می شود.

با این حال، روند ریکاوری از الگوریتم پنگوئن   به طور قابل توجهی شبیه به ریکاوری از یک پنالتی است.

شایعه ها : رد کردن پیوندهای بد تنها راه برای معکوس کردن ضربه الگوریتم پنگوئن   است

در حالی که این تاکتیک بسیاری از لینک‌های با کیفیت پایین را حذف می‌کند، اما کاملاً زمان‌بر و اتلاف منابع بالقوه است.

الگوریتم گوگل پنگوئن

Google Penguin درصد پیوندهای با کیفیت خوب را در مقایسه با پیوندهایی که ماهیت اسپم دارند بررسی می کند.

بنابراین، به جای تمرکز بر حذف دستی آن پیوندهای با کیفیت پایین، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که تعداد پیوندهای با کیفیت وب سایت شما را افزایش دهید.

این تاثیر بهتری روی درصدی که الگوریتم پنگوئن   در نظر می گیرد خواهد داشت.

شایعه ها : شما نمی توانید امتیاز منفی الگوریتم پنگوئن را ازگردانید

بله، شما می توانید امتیاز منفی الگوریتم پنگوئن گوگل را بازگردانید.

ممکن است، اما به تجربه ای در برخورد با ماهیت بی ثبات الگوریتم های گوگل نیاز دارد.

آموزش از بین بردن اثرات منفی الگوریتم پنگوئن گوگل

بهترین راه برای از بین بردن اثرات منفی الگوریتم پنگوئن این است که تمام پیوندهای موجود در وب سایت خود را فراموش کنید و شروع به به دست آوردن لینک های اصلی ویرایش کنید.

هر چه تعداد این لینک های با کیفیت بیشتر به دست آورید، راحت تر می توانید وب سایت خود را از چنگ الگوریتم پنگوئن  رها کنید.

راه اندازی الگوریتم پنگوئن و تاثیر اولیه

طبق برآورد خود گوگل، زمانی که الگوریتم پنگوئن برای اولین بار در آوریل 2012 راه اندازی شد، بیش از 3 درصد از نتایج جستجو را تحت تاثیر قرار داد.

گزارش آب و هوای جزئی: ما یک ساعت پیش اطلاعات الگوریتم پنگوئن   اول را به‌روزرسانی کردیم. کمتر از 0.1٪ از جستجوهای انگلیسی را تحت تأثیر قرار می دهد.

الگوریتم پنگوئن   2.0

چهارمین به‌روزرسانی (شامل راه‌اندازی اولیه) برای الگوریتم در ماه مه 2013 منتشر شد و تقریباً 2.3 درصد از تمام درخواست‌ها را تحت تأثیر قرار داد.

گفته می‌شود در هنگام راه‌اندازی، الگوریتم پنگوئن دو روش دستکاری خاص را هدف قرار داده است، به ویژه، اینها طرح‌های پیوند و پر کردن کلمات کلیدی.

طرح‌های پیوند اصطلاحی است برای شیوه‌های ساخت لینک دستکاری، مانند مبادلات، پرداخت برای پیوندها، و سایر روش‌های پیوند غیرطبیعی که در مستندات طرح پیوند گوگل ذکر شده است.

راه اندازی اولیه الگوریتم پنگوئن همچنین با هدف پر کردن کلمات کلیدی بود که از آن زمان با الگوریتم پاندا (که بیشتر به عنوان یک الگوریتم محتوا و کیفیت سایت در نظر گرفته می شود) مرتبط شد.

موضوعات مهم : 

طول محتوا بر سئو چه تاثیری می‌گذارد؟

کپی رایتینگ سئو چیست ؟ راهنمای صفرصفر تا صد در سال 2022

آموزش سئو وردپرس 61 نکته طلایی (100%رایگان + pdf)

دامین آتوریتی یا domain-authority چیست؟روش های افزایش دامین اتوریتی

انکر تکست (Anchor Text) چیست و اهمیت آن در سئو+تصاویر

به‌روزرسانی‌ها و تازه‌سازی‌های کلیدی الگوریتم پنگوئن گوگل

از زمانی که الگوریتم پنگوئن   در سال 2012 راه اندازی شد، تعدادی به روز رسانی و تازه سازی برای الگوریتم پنگوئن و احتمالاً تعدادی دیگر وجود داشته است.

الگوریتم پنگوئن گوگل مارس 2012

این تغییری در خود الگوریتم نبود، بلکه اولین به‌روزرسانی داده‌های درون آن بود.

در این مثال، وب‌سایت‌هایی که در ابتدا تحت تأثیر راه‌اندازی قرار گرفته‌اند و در پاکسازی نمایه‌های پیوندشان فعال بوده‌اند، مقداری بهبود یافته‌اند، در حالی که سایر وب‌سایت‌هایی که در اولین بار توسط الگوریتم پنگوئن   دستگیر نشده‌اند، تأثیر داشته‌اند.

بروزرسانی الگوریتم پنگوئن گوگل اکتبر 2012

این یک به روز رسانی اطلاعات دیگر بود. بر پرس‌و‌جوهای زبان انگلیسی و همچنین بر جستارهای بین‌المللی تأثیر گذاشت.

گزارش آب و هوا: تازه کردن اطلاعات الگوریتم پنگوئن  امروز در راه است. 0.3٪ از پرس و جوهای انگلیسی به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار گرفتند.

بروزرسانی الگوریتم پنگوئن گوگل مه 2013

این نسخه از نظر فنی پیشرفته‌تر از الگوریتم پنگوئن   بود و نحوه تأثیر الگوریتم بر نتایج جستجو را تغییر داد.

الگوریتم پنگوئن   2.0 حدود 2.3 درصد از جستارهای انگلیسی و همچنین سایر زبان ها را به تناسب تحت تأثیر قرار داد.

همچنین این اولین به‌روزرسانی الگوریتم پنگوئن   بود که عمیق‌تر از صفحه اصلی وب‌سایت‌ها و صفحات دسته‌بندی سطح بالا برای شواهدی از ارسال هرزنامه لینک به وب‌سایت به نظر می‌رسید.

آپدیت الگوریتم پنگوئن گوگل اکتبر 2013

تنها به‌روزرسانی الگوریتم پنگوئن   2.0 (2.1) در 4 اکتبر همان سال انجام شد. حدود 1% از پرس و جوها را تحت تاثیر قرار داد.

در حالی که هیچ توضیح رسمی از سوی گوگل وجود نداشت، داده‌ها نشان می‌دهند که به‌روزرسانی داده‌های 2.1 همچنین بر میزان عمق نگاه الگوریتم پنگوئن   به یک وب‌سایت و خزیدن عمیق‌تر، و تجزیه و تحلیل بیشتر در مورد اینکه آیا پیوندهای هرزنامه وجود دارد یا خیر، پیشرفت کرده است.

آپدیت پنگوئن گوگل اکتبر 2014

در حالی که این به‌روزرسانی بزرگ نامیده می‌شد، در واقع یک به‌روزرسانی دیگر داده بود.

به کسانی که تحت تأثیر به‌روزرسانی‌های قبلی قرار گرفته‌اند اجازه ظهور و بازیابی را می‌دهد، در حالی که بسیاری دیگر که به استفاده از شیوه‌های پیوند هرزنامه ادامه داده‌اند و از رادار تأثیرات قبلی فرار کرده‌اند، تأثیری را دیدند.

پیر فار، کارمند Google، این موضوع را از طریق پستی در نمایه Google+ خود تأیید کرد و اینکه به‌روزرسانی به‌طور کامل «چند هفته» طول می‌کشد

فر همچنین اظهار داشت که این به روز رسانی کمتر از 1٪ از جستجوهای انگلیسی را تحت تأثیر قرار داده است.

آپدیت الگوریتم پنگوئن گوگل سپتامبر 2016

تقریباً دو سال پس از به‌روزرسانی نسخه 3.0، آخرین به‌روزرسانی الگوریتم پنگوئن   راه‌اندازی شد.

بزرگترین تغییر با این تکرار این بود که الگوریتم پنگوئن   بخشی از الگوریتم اصلی شد.

هنگامی که یک الگوریتم فراتر می رود و به بخشی از هسته تبدیل می شود، به این معنی نیست که عملکرد الگوریتم تغییر کرده است یا ممکن است دوباره به شدت تغییر کند.

این بدان معناست که درک گوگل از الگوریتم تغییر کرده است، نه خود الگوریتم.

در حال حاضر همزمان با هسته، الگوریتم پنگوئن گوگل وب سایت ها و لینک ها را در زمان واقعی ارزیابی می کند.

این بدان معنی است که شما می توانید (به طور منطقی) تأثیرات آنی لینک سازی یا کار اصلاحی خود را ببینید.

الگوریتم پنگوئن جدید همچنین در اجرای جریمه های مبتنی بر لینک دست بسته نبود بلکه خود لینک ها را بی ارزش کرد.

این در تضاد با تکرارهای قبلی الگوریتم پنگوئن   است، جایی که منفی مجازات می شد.

خدمات طراحی سایت سئو فراز 

جهت انجام خدمات طراحی سایت :سایت شرکتی,سایت فروشگاهی,سایت گردشگری  و سایت وردپرس و …

خدمات سئو سایت سئو فراز 

خدمات سئو سایت :سئو سایت فروشگاهی,سئو سایت گردشگری,سئو سایت وردپرس و … با کارشناسان سئو فراز تماس بگیرید
تا در کمترین زمان ممکن مطلوب ترین نتایج را برای شما رقم بزنند .

لطفا در صورت هر گونه سوال یا توضیحات تکمیلی در بخش نظرات مهمان کارشناسان سئو فراز باشید

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا