چگونه بفهمیم که سئوی سایت کار می کند؟

چگونه بفهمیم که سئوی سایت کار می کند؟

چگونه بفهمیم که سئوی سایت کار می کند؟سئو یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو، یکی از بهترین راه ها برای بهبود رتبه شما در صفحات نتایج موتورهای جستجو است، به طوری که می توانید راحت تر به صورت آنلاین پیدا شوید.

چگونه بفهمیم که سئوی سایت کار می کند؟

با این حال، مزایای سئو یک شبه اتفاق نمی افتد، و در دنیای پر سرعت امروز، صاحبان مشاغل می خواهند فوراً نتایج را ببینند.

سئو فراز  یک تیم کامل از کارشناسان سئو سایت  دارد که می توانند یک طرح سئوی سفارشی برای کسب و کار منحصر به فرد شما ایجاد کنند.

بنابراین در حالی که منتظر دیدن پرش وب سایت خود به صفحه اول در نتایج جستجو هستید، چگونه می دانید که سئو در این مدت کار می کند یا خیر؟

اگرچه ابزارهای تجزیه و تحلیل بهترین راه برای تشخیص کارآمد بودن سئو هستند، اما هنوز تعیین موفقیت آن دشوار است. ما موانعی را که ردیابی آن را دشوار می‌کند، عواملی که می‌توانند به شما ایده موفقیت سئوی شما را ارائه دهند، و استراتژی‌های سئو که تضمین‌شده کار می‌کنند را بررسی می‌کنیم. ما حتی ابزارهایی را که می توانید برای بررسی سئوی خود استفاده کنید، پوشش خواهیم داد.

بیشتر بخوانید: فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت(SEO) چیست؟ آپدیت1401

ابزارهای تجزیه و تحلیلی که برای تشخیص کارکرد سئوی شما نیاز دارید

برای درک اینکه چگونه سئو سایت شما را تحت تاثیر قرار می دهد، باید از ابزارهای تجزیه و تحلیل برای جمع آوری داده های وب سایت استفاده کنید.

اگرچه هیچ راه سخت و سریعی برای تشخیص اینکه آیا سئو کار می کند یا خیر وجود ندارد، این ابزارها تجزیه و تحلیل هایی را ارائه می دهند که به شما کمک می کند تعیین کنید آیا سئوی شما در مسیر درستی قرار دارد یا خیر.

1. چگونه بفهمیم که سئوی سایت شما کار می کن  ابزار Google Analytics

 

چگونه بفهمیم که سئوی سایت کار می کند؟
صفحه ثبت نام گوگل آنالیتیکس

Google Analytics یکی از بهترین ابزارها برای به دست آوردن بینش در مورد وب سایت شما است – و فقط برای ردیابی ترافیک وب سایت استفاده نمی شود.

می‌توانید از GA برای ردیابی اعدادی مانند مدت زمانی که کاربران معمولاً در یک صفحه خاص صرف می‌کنند، چند درصد پرش از صفحه و تعداد تبدیلی که هر صفحه ایجاد می‌کند، استفاده کنید.

2. چگونه بفهمیم که سئوی سایت شما کار می کند : ابزار Ahrefs

چگونه بفهمیم که سئوی سایت کار می کند؟
صفحه اصلی Ahrefs

قبل از اینکه از Ahrefs برای ردیابی رتبه کلمات کلیدی خود استفاده کنید، ابتدا باید کلمات کلیدی ارزشمند را در محتوای خود بگنجانید. برای انجام تحقیقات کلمات کلیدی خود، می توانید از ابزارهایی مانند Moz’s Keyword Explorer یا Keywordtool.io استفاده کنید.

Ahrefs یک ابزار ارزشمند برای ردیابی رتبه کلمات کلیدی شما است.

URL خود را در نوار جستجو وارد کنید و داده های مربوط به کلمات کلیدی ارگانیک، بک لینک ها و موارد دیگر را خواهید دید.

برای مشاهده رتبه بندی کلمات کلیدی، روی عدد آبی که تعداد کلمات کلیدی ارگانیک شما را در نوار داده بالا نشان می دهد، کلیک کنید.

بیشتر بخوانید: طول محتوا بر سئو چه تاثیری می‌گذارد؟

داشبورد معیارهای Ahrefs

از آنجا، کلمات کلیدی را مشاهده خواهید کرد که وب سایت شما برای آنها رتبه بندی می شود، هر کدام در ماه چند جستجو انجام می دهند، رتبه بندی برای هر کلمه کلیدی چقدر سخت است، موقعیت آن در صفحات نتایج و موارد دیگر.

همه اینها اطلاعات مفیدی برای دانستن اینکه استراتژی سئوی شما چقدر خوب است. اگر می بینید که برای بسیاری از کلمات کلیدی رتبه بهتری دارید، می دانید که استراتژی شما در مسیر درستی قرار دارد.

3. آیا می دانید سئوی سایت شما کار می کند : ابزار SEMrush

آیا می دانید سئوی سایت شما کار می کند : ابزار SEMrush
ابزار SEMrush

SEMrush بینش مهمی در مورد نحوه کار کمپین سئوی شما با داده هایی مانند ترافیک جستجوی ارگانیک وب سایت شما، ترافیک جستجوی پولی شما، تعداد بک لینک های وب سایت شما و تعداد کلمات کلیدی ارگانیک ارائه می دهد.

با استفاده از این اطلاعات، می‌توانید نتیجه‌گیری بسیار دقیقی از اینکه آیا تلاش‌های سئوی شما کارآمد هستند یا نه، به دست آورید.

به عنوان مثال، یکی از اهداف سئو افزایش بک لینک به وب سایت شما است. اگر می بینید که بک لینک های شما در حال افزایش است، تلاش های سئو شما به درستی کار می کند.

اگر می بینید که تعداد کلمات کلیدی ارگانیک در وب سایت شما نیز در حال افزایش است، می توانید فرض کنید که کلمات کلیدی صحیح را برای صنعت خود هدف قرار داده اید و از آنها با موفقیت در محتوای خود استفاده می کنید.

4. آیا می دانید سئوی سایت شما کار می کند :  ابزار Raven Tools

صفحه اصلی Raven tools
صفحه اصلی Raven tools

Raven Tools پلت فرم دیگری است که می توانید از آن برای نظارت بر تلاش های سئوی خود استفاده کنید.

با Raven Tools، می توانید بینشی در مورد پیوندهایی که به دست می آورید و نحوه تغییر آنها به دست آورید، که به شما کمک می کند تا درک کنید که وب سایت شما تا چه حد در ایجاد لینک موفق است.

همچنین می‌توانید تجزیه و تحلیل‌هایی مانند هوش و بینش کلمات کلیدی و رقبا را ببینید، بنابراین همیشه می‌دانید که کلمات کلیدی شما در مقایسه با رقبایتان چگونه عمل می‌کنند.

بیشتر بخوانید: آموزش سئو با تکنیک آسمان خراش

5. ابزار MarketingCloudFX

داشبورد MarketingCloudFX
داشبورد MarketingCloudFX

MarketingCloudFX، نرم افزار اختصاصی webfix  ، به شما کمک می کند تا با ارائه اطلاعات دقیق بازدیدکنندگان و تجزیه و تحلیل، درک کنید که کمپین SEO شما چگونه کار می کند.

اطلاعات بازدیدکنندگان برای موفقیت کمپین سئوی شما مهم است زیرا به شما کمک می کند تا بفهمید که آیا کلمات کلیدی شما کاربران مناسبی را هدف قرار می دهند و آیا این کاربران درگیر هستند یا خیر.

به عنوان مثال، می‌توانید فرض کنید که تلاش‌های سئوی شما برای هدف‌گیری یک کلمه کلیدی خاص، اگر اطلاعات بازدیدکنندگان سایت شما همیشه با افرادی که هدف قرار می‌دهید مطابقت نداشته باشد، کارساز نیست.

این همچنین می تواند به شما نکاتی را در مورد چگونگی تغییر استراتژی سئو برای کمک به عملکرد بهتر آن بدهد.

اعداد مهمی که موفقیت سئو را تعیین می کنند

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، عوامل خاصی وجود دارد که می تواند به شما بینشی در مورد اینکه آیا تلاش های سئو شما نتیجه داده است یا خیر وجود دارد.

این KPI ها یا شاخص های کلیدی عملکرد، موفقیت کلی کمپین های سئوی شما را منعکس می کنند.

برای مشاهده KPI های خود بر اساس عدد، می توانید از برنامه هایی مانند Google Analytics و Ahrefs استفاده کنید.

هنگامی که ترافیک وب سایت شما افزایش می یابد، زمان شما در صفحه افزایش می یابد، bou شما نرخ nce کاهش می یابد و تبدیل های شما افزایش می یابد، می توانید شرط بندی کنید که SEO کار خود را انجام می دهد.

بیشتر بخوانید: کلمات کلیدی LSI چیست و چه اثری در سئو دارد؟

1. ترافیک وب سایت

ساده و ساده، اگر وب سایت شما ترافیک دریافت نمی کند، تلاش های سئو شما کارساز نیست. ما می‌توانیم این نتیجه را بگیریم زیرا سئو پیروی از قوانین خاصی است که به موتورهای جستجو کمک می‌کند رتبه شما را در نتایج جستجو بالاتر ببرند، که پس از آن ترافیک بیشتری برای شما به ارمغان می‌آورد. وقتی افزایش می یابد، به این معنی است که شما از نقطه نظر سئو کار را درست انجام می دهید.

ترافیک وب سایت مستقیماً بر رتبه بندی تأثیر نمی گذارد، اما نرخ کلیک تأثیر می گذارد. بدون ترافیک کافی، بعید است که نرخ کلیک بالایی داشته باشید.

آیا می دانید سئوی سایت شما کار می کند :

ترافیک وب سایت و رتبه بندی صفحات نتایج دست به دست هم می دهند. ترافیک وب‌سایت که بر CTR یا نرخ کلیک تأثیر می‌گذارد، به شما کمک می‌کند تا به بالای صفحه برسید، اما زمانی که آنجا هستید، رتبه‌بندی به شما کمک می‌کند تا ترافیک بیشتری به دست آورید.

می توانید این معیار خود را با Google Analytics دنبال کنید.

2. زمان در صفحه

گوگل آنالیتیکس همچنین به شما این امکان را می دهد که ببینید یک کاربر متوسط ​​چه مدت در صفحه شما می ماند.

قبل از شروع سئو، ممکن است زمان کمی در صفحه داشته باشید. این می تواند نتیجه محتوایی باشد که به بازدیدکننده علاقه ای ندارد یا محتوایی که ضعیف نوشته شده است.

یکی از مهم‌ترین بخش‌های سئو، تولید محتوای با کیفیت است و زمانی که افزایش زمان را در صفحه مشاهده می‌کنید، می‌دانید که کاری را درست انجام می‌دهید.

این بدان معناست که شما در حال تولید محتوایی هستید که کاربران به آن علاقه مند هستند و بنابراین زمان صرف شده توسط کاربران در صفحه شما را افزایش می دهید.

گوگل نیز به نوبه خود می بیند که کاربران محتوای شما را مفید می یابند و شما در راه رسیدن به بالای نتایج موتورهای جستجو خواهید بود.

3. نرخ پرش

نرخ پرش به درصد افرادی که پس از مشاهده تنها یک صفحه سایت شما را ترک می کنند، اشاره دارد.

این معمولاً به این معنی است که کاربر آنچه را که به دنبال آن بود در وب سایت شما پیدا نکرده است و برای یافتن آن به نتایج جستجوی Google بازگشته است.

گوگل آنالیتیکس این درصد را به شما نشان می دهد و اگر مشاهده کردید که با گذشت زمان کاهش می یابد، تلاش های سئوی شما جواب می دهد.

بیشتر بخوانید: آموزش سئو وردپرس 61 نکته طلایی (100%رایگان + pdf)

4. نرخ تبدیل

نرخ تبدیل به طور بالقوه هیجان انگیزترین عددی است که شاهد افزایش آن هستیم.

یکی از اهداف اصلی سئو افزایش تبدیل یا فروش است، بنابراین اگر مشاهده کردید که تبدیل شما در حال افزایش است، سئو به درستی عمل می کند.

افزایش نرخ تبدیل محصول بسیاری از استراتژی های سئو است که با هم کار می کنند تا به وب سایت شما کمک کند تا ترافیک را افزایش دهد، زمان روی صفحه را افزایش دهد و نرخ پرش را کاهش دهد تا بازدیدکنندگان سایت رضایت بیشتری داشته باشند و در نهایت به خرید در سایت شما بپردازند.

زمان آن است که سطح فروش خود را افزایش دهید

چگونه بفهمیم که سئوی سایت کار می کند؟

فهرست طولانی خدمات ما به شما کمک می کند تا با استراتژی های بازاریابی که ثابت شده است معیارهای نهایی مانند درآمد و تبدیل را افزایش می دهد، همه جنبه های کسب و کار خود را رشد دهید.

در 5 سال گذشته، ما بیش از 12.9 میلیون تراکنش را در پایگاه مشتریان خود مدیریت کرده ایم.

وب سایت خود را وارد کنید

برای من یک پیشنهاد بفرست

تعیین اینکه چرا پیشرفت سئو سخت است

سه عامل اصلی وجود دارد که تعیین اینکه آیا سئو کار می کند یا خیر، دشوار است. این سه عامل خارج از کنترل شما هستند، بنابراین اگر می خواهید موفق شوید باید با آنها سازگار شوید.

1. الگوریتم گوگل تغییر می کند

گوگل به طور مداوم الگوریتم جستجوی خود را به روز می کند.

این تغییرات الگوریتم خارج از کنترل شماست، اما نتایج جستجو را برای کاربران گوگل بهتر می کند. به‌روزرسانی‌هایی وجود دارند که با دزدی دریایی مبارزه می‌کنند، اهمیت سازگاری با موبایل را افزایش می‌دهند و لینک‌های بد را بی‌ارزش می‌کنند.

مگر اینکه گوگل به‌روزرسانی بزرگی را منتشر کند، نمی‌دانید آن چیست یا کی می‌آید، به این معنی که می‌توانید تغییرات زیادی را در نتایج سئوی خود در حین اعمال به‌روزرسانی مشاهده کنید.

خوشبختانه، این به روز رسانی ها اغلب وب سایت ها را تحت تأثیر قرار نمی دهند. به‌روزرسانی‌ها وب‌سایت‌های هرزنامه‌ای را هدف قرار می‌دهند که از تاکتیک‌های پنهان استفاده می‌کنند تا نسبت به افرادی که صادقانه از دستورالعمل‌های SEO پیروی می‌کنند برتری پیدا کنند.

بهترین راه برای مدیریت تغییرات الگوریتم این است که تا جایی که می توانید از دستورالعمل های سئو مدرن پیروی کنید تا احتمال آسیب دیدن از به روز رسانی را به حداقل برسانید و شانس کمک به شما را به حداکثر برسانید.

بیشتر بخوانید: تفاوت بین سئو ارگانیک و سئوی محلی

2. رقابت

رقابت همیشه در حال تغییر است. اگر سئو را برای افزایش موقعیت خود در صفحات نتایج پیاده سازی می کنید، احتمالاً رقبای شما نیز همین کارها را انجام می دهند. همه می خواهند برای کلمه کلیدی مورد نظر خود جایگاه برتر گوگل را داشته باشند، و این باعث می شود رتبه اول را برای شما سخت تر کند.

این همچنین می تواند بر نحوه رشد شما تأثیر بگذارد زیرا رقبای شما می توانند سئوی خود را در هر زمان معین بهبود بخشند.

هنگامی که رقبای شما رویکرد خود را به سئو تغییر می دهند، رتبه شما با آن نوسان می کند.

3. رفتار جستجوگر

نتایج سئو همچنین به نحوه رفتار کاربران موتورهای جستجو به صورت آنلاین مربوط می شود. دلیل اینکه نتایج جستجوی برتر در گوگل رتبه بالایی دارند این است که گوگل به نحوه تعامل کاربران با وب سایت شما توجه می کند.

وب‌سایت‌هایی که کاربران را راضی می‌کنند و اطلاعاتی را که آنها مفید می‌دانند هدف قرار می‌دهند، در میان سایر عوامل، معمولاً در رتبه‌بندی بالاتر از وب‌سایت‌هایی قرار می‌گیرند که این کار را انجام نمی‌دهند. این بدان معنی است که هر گونه نوسان در رفتار جستجوگر می تواند بر نحوه مشاهده نتایج SEO تأثیر بگذارد.

اگر صاحب وب‌سایتی هستید که چکمه‌های زمستانی را با قیمت تخفیف می‌فروشد، به احتمال زیاد فروش شما در یک ماه نزدیک به زمستان افزایش می‌یابد.

بیشتر بخوانید: لینک سازی داخلی چیست و اهمیت آن در سئو

، و در اوایل ماه های زمستان. با این حال، اگر زمستان غیرقابل فصل طولانی باشد، ممکن است در ماه‌هایی که قبلاً نداشتید – مانند فوریه و مارس – هجوم مشتریان به دست آورید.

این می تواند باعث شود که رتبه شما دچار نوسان شود زیرا مشتریان شما به دنبال چیزهای دیگری هستند. همچنین اگر به تازگی تلاش‌های سئوی خود را شروع کرده‌اید در حالی که مشتریان بیشتر خرید می‌کنند، می‌تواند تصور ضعیفی از رتبه‌بندی خود در طول سال به شما بدهد.

همچنین این امکان وجود دارد که رفتار جستجوگر بدون هشدار تغییر کند. افزایش فروش چکمه های زمستانی می تواند افزایش یابد زیرا آنها یک هدیه کریسمس محبوب در آن سال هستند.

آیا می دانید سئوی سایت شما کار می کند یا خیر؟

در سئو فراز ، ما تمام ابزارها و دانش مورد نیاز شما را داریم تا بگوییم آیا استراتژی سئوی شما به شما نتیجه می دهد یا خیر.

ما یک تیم کامل داریم که به SEO و تجزیه و تحلیل اختصاص داده شده است، از جمله برخی از رهبران فکری اصلی در صنعت. ما در گذشته نتایج برجسته ای را برای مشتریان خود به دست آورده ایم، و اکنون نیز همین کار را برای شما انجام خواهیم داد!

امروز برای یک پیشنهاد رایگان در وب سایت خود با ما تماس بگیرید! ما از اینکه ازت خبر داشته باشیم خوشحال میشویم.

آموزش صفر تا صد سئو رایگان

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا