کلمات کلیدی LSI چیست و چه اثری در سئو دارد؟

کلمات کلیدی LSI چیست و چه اثری در سئو دارد؟ متخصصان سئو از تکنیک ها و استراتژی های مختلفی برای بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو استفاده می کنند. در حالی که برخی از آنها رایج هستند، برخی دیگر به شدت مورد استفاده قرار نمی گیرند. کلمات کلیدی نمایه سازی معنایی پنهان (LSI) تکنیکی است که در دسته دوم قرار می گیرد.

کلمات کلیدی LSI چیست؟

Contents

کلمات کلیدی LSI عبارت‌های جستجویی هستند که مرتبط با کلمه کلیدی اصلی مورد نظر شما در محتوای خود (از نظر سئو) هستند. آنها زمینه بیشتری را اضافه می کنند تا هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو آسان شود که بدانند محتوای شما در مورد چیست.

موتورهای جستجو از LSI برای شناسایی زمینه محتوای شما همراه با مترادف های مرتبط با کلمات کلیدی شما استفاده می کنند. کلمات کلیدی LSI مترادف نیستند بلکه کلماتی هستند که اغلب با هم یافت می شوند زیرا دارای زمینه یکسانی هستند.

بر اساس چندین معادله ریاضی، موتورهای جستجو از LSI برای گروه بندی متن و محتوا در دسته های موضوعی استفاده می کنند.

برای کسانی که از کلمات کلیدی LSI آگاه نیستند، دو سوال اصلی این خواهد بود:

کلمات کلیدی LSI چیست؟

1. نمایه سازی معنایی پنهان چیست؟

از لحاظ فنی، نمایه سازی معنایی پنهان (LSI) یک فناوری رایانه ای است که در اواخر دهه 1980 برای بازیابی اطلاعات دقیق از مجموعه های بزرگ داده توسعه یافت. کامپیوترها از فرآیند تجزیه ارزش منفرد برای یافتن همبستگی بین عبارات مختلف در یک مجموعه به ظاهر تصادفی از داده ها استفاده می کنند.

کلمات کلیدی LSI دقیقا چه کاری انجام میدهد: آموزش سئو

LSI به موتورهای جستجو اجازه می دهد تا روابط پنهان بین کلمات مختلف در یک سند را برای درک معنای صحیح آن پیدا کنند. به عبارت دیگر، رایانه‌ها را قادر می‌سازد تا هر متنی را مانند انسان‌ها یاد بگیرند و بفهمند.

کلمات کلیدی LSI چیست و چه اثری در سئو دارد؟

LSI به موتورهای جستجو اجازه می دهد تا محتوای شما و زمینه آن را همراه با هدف جستجو و ارتباط آن با یک کلمه کلیدی خاص درک کنند. همانطور که موتورهای جستجو می توانند محتوای شما را مانند انسان بخوانند، استفاده از کلمات کلیدی مرتبط شانس آن را برای رتبه بندی بالاتر در نتایج جستجو افزایش می دهد.

این یک واقعیت شناخته شده است که گوگل تاکید بیشتری بر درک زمینه هر محتوایی دارد. به این ترتیب است که نمایه سازی معنایی پنهان در سئو کاربرد پیدا کرد و احتمالاً در سال های آینده غالب خواهد شد.

بیشتر بخوانید: آموزش سئو با تکنیک آسمان خراش

2. کلمات کلیدی LSI چیست؟تاثیر آن بر سئو

تعریف کلمات کلیدی LSI بیان می کند که آنها کلمات کلیدی هستند که از نظر معنایی با کلمه کلیدی هدف (یا تمرکز) شما مرتبط هستند. اما، آنها مترادف نیستند. متأسفانه، اکثر مردم به اشتباه تصور می کنند که کلمات کلیدی LSI مترادف هستند. این کلمات کلیدی در کنار هم قرار می‌گیرند، زیرا زمینه مشابهی دارند، اما معنای تحت اللفظی یکسانی ندارند.

کلمات کلیدی LSI چیست و چه اثری در سئو دارد؟

به عنوان مثال، کلمه “Apple” را در نظر بگیرید. معمولاً به معنای یک میوه یا یک برند فناوری پیشرو در ایالات متحده است. موتور جستجویی مانند گوگل به دنبال کلمات کلیدی مختلف LSI مرتبط با این عبارت است تا هدف جستجوی شما را بهتر درک کند. در اینجا دو حالت ممکن وجود دارد .

اگر گوگل کلماتی مانند پای، آب میوه، میلک شیک، غذا، میوه و مزرعه را در میان دیگران پیدا کند، احتمالاً فکر می کند که صفحه وب درباره میوه ای به نام سیب است.

اگر گوگل کلماتی مانند iTunes، iPad، iPhone، Mac، Mac OS، MacBook و iPod را پیدا کند، احتمالاً فکر خواهد کرد که صفحه وب مربوط به برند گوشی هوشمند و رایانه است.

به همین ترتیب، وقتی «کوپر» را تایپ می‌کنید، گوگل کلمات کلیدی LSI مختلفی پیدا می‌کند تا بداند آیا به دنبال کفش (لی کوپر)، ماشین (مینی کوپر) یا شخصیت ساختگی شلدون کوپر از مجموعه تلویزیونی آمریکایی، بیگ بنگ هستید یا خیر. تئوری.

بیشتر بخوانید: طول محتوا بر سئو چه تاثیری می‌گذارد؟

اکنون که می دانید نمایه سازی معنایی پنهان چیست و کلمات کلیدی LSI چیست، بیایید بفهمیم که چگونه می توان از آنها برای بهبود رتبه بندی SEO خود استفاده کرد.

3. چگالی کلمات کلیدی

در روزهای اولیه سئو، چگالی کلمات کلیدی یکی از راه های اصلی برای تعیین رتبه جستجوی یک صفحه وب بود. به عبارت ساده تراکم کلمه کلیدی درصد دفعاتی است که یک کلمه کلیدی یا عبارت در یک صفحه وب در مقایسه با تعداد کل کلمات روی همان صفحه ظاهر می شود.

به عنوان مثال، اگر یک عبارت جستجو شش بار در یک پاراگراف 200 کلمه ای ظاهر شود، تراکم کلمه کلیدی این صفحه 3 درصد گفته می شود. برای تعیین اینکه آیا یک صفحه وب به یک عبارت جستجوی مشخص مرتبط است یا خیر، استفاده شد. به طور طبیعی، صفحات وب با تراکم کلمات کلیدی بالاتر مرتبط تر با عبارت جستجو در نظر گرفته شدند.

متأسفانه، این به سرعت منجر به پر کردن کلمات کلیدی شد. بازاریابان هر چند بار که دوست داشتند از کلیدواژه های متمرکز استفاده کردند بدون اینکه در مورد زمینه کاری خود را خسته کنند. در نتیجه، صفحات وب اغلب در رتبه های بالاتری قرار می گرفتند اما نتوانستند ارزشی برای خواننده ارائه دهند.

با ظهور الگوریتم های پیشرفته، موتورهای جستجو مانند گوگل، تراکم کلمات کلیدی را به عنوان یک عامل سئو در نظر نگرفتند. در عوض، آنها شروع به تمرکز بر ارتباط و زمینه یک صفحه وب برای رتبه بندی کردند. همچنین شروع به جریمه کردن صفحات وب با پر کردن کلمات کلیدی کرد.

A. مرغ مگس خوار و Rankbrain Duo

در چند سال اخیر، گوگل استفاده از دو الگوریتم پیشرفته یعنی مرغ مگس خوار و Rankbrain را آغاز کرده است. مرغ مگس خوار واحد حافظه است. به پرس و جوهای جستجو گوش می دهد و صفحات وب و طرحواره را می خواند تا یک پایگاه موجودیت ایجاد کند. به همین دلیل است که گوگل صفحات وب را رتبه بندی نمی کند، بلکه فقط موجودیت ها را رتبه بندی می کند.

Rankbrain هوش مصنوعی است که بهترین همبستگی را بین پرس و جوهای جستجو و پایگاه داده موجودیت تودرتو ایجاد شده توسط مرغ مگس خوار برقرار می کند. می تواند معنی پرس و جو را بفهمد و نتایج جستجوی مناسب را به دست دهد. فعالیت جستجوی شما، آنچه را که دوست دارید، و زمان مرور و رفتار آنلاین شما را پیگیری می کند تا در مورد هدف جستجوی شما حدس بزند.

ب. کلمات کلیدی LSI در کجا قرار می گیرند؟

با با استفاده از کلمات کلیدی LSI، گوگل و سایر موتورهای جستجو برای یافتن ارتباط بین عبارات جستجو و محتوای سایت شما مشکل دارند. به عبارت دیگر، به جای استفاده مکرر از کلیدواژه تمرکز، باید از کلمات کلیدی LSI در سراسر صفحه وب استفاده کنید.

اگرچه آنها معنای مشابهی را استنباط می کنند، کلمات کلیدی LSI یکسان نیستند. بنابراین، می توانید بدون جریمه شدن برای پر کردن کلمات کلیدی، بیشتر از آنها استفاده کنید. آنها همچنین به شما امکان می دهند محتوای مکالمه ای ایجاد کنید که بتواند مستقیماً با کاربران ارتباط برقرار کند. بنابراین، استفاده از کلمات کلیدی LSI برای همه از جمله مشتریان، برند و موتورهای جستجو یک برد برد است.

4. چگونه کلمات کلیدی LSI را پیدا کنیم

 چگونه کلمات کلیدی LSI را پیدا کنیم
چگونه کلمات کلیدی LSI را پیدا کنیم

اکنون به سوال میلیون دلاری می رسیم “چگونه کلمات کلیدی LSI را پیدا کنیم؟” صادقانه بگویم، پیدا کردن کلمات کلیدی LSI آسان تر از همیشه است. می توانید روش های زیر را در نظر بگیرید:

کلمات کلیدی LSI چیست و چه اثری در سئو دارد؟
چگونه کلمات کلیدی LSI را پیدا کنیم؟

الف. از طریق موتور جستجو

یکی از ساده ترین راه ها برای یافتن کلمات کلیدی LSI از طریق موتور جستجو است. می توانید یک عبارت خاص را در جستجوی گوگل تایپ کنید تا کلمات کلیدی و عبارات جستجوی مرتبط LSI را پیدا کنید. به عنوان مثال، اگر عبارت جستجوی “وب سایت” را در گوگل جستجو کنید، کلمات کلیدی LSI زیر را پیدا خواهید کرد.

LSI در سئو

جستجوی گوگل پیشنهاد کلمات کلیدی برای وب سایت کلمات کلیدی

پیشنهاد پاورقی صفحه جستجوی گوگل برای وب سایت کلمات کلیدی

اینها کلمات کلیدی خاصی هستند که گوگل با عبارات جستجو پیوند می دهد. با این حال، این کلمات کلیدی بر اساس موقعیت جغرافیایی و عبارت جستجوی شما تغییر خواهند کرد.

ب. ابزار تحقیق کلمات کلیدی گوگل

همچنین اگر با آن آشنایی دارید، می توانید از Google Keyword Planner استفاده کنید. در غیر این صورت، برای استفاده از Keyword Planner باید یک حساب Google AdWords باز کنید.

ابزار تحقیق کلمات کلیدی گوگل
ابزارهای برنامه ریز کلمات کلیدی Google با استفاده از حساب Google Adwords

وارد حساب کاربری گوگل ادوردز خود شوید و به گزینه «یافتن کلمات کلیدی» بروید. روی گزینه «جستجوی کلمات کلیدی جدید با استفاده از عبارت، وب سایت یا دسته بندی» کلیک کنید. همان عبارت جستجو، “وب سایت” را تایپ کنید و دکمه دریافت ایده ها را بزنید.

بیشتر بخوانید: آموزش سئو وردپرس 61 نکته طلایی (100%رایگان + pdf)

ج. ابزار کلمات کلیدی LSI

گزینه سوم استفاده از یکی از ابزارهای رایگان یا پولی تولید کننده کلمات کلیدی LSI موجود در وب است. نمودار LSI یکی از ابزارهایی است که به شما امکان می دهد کلمات کلیدی LSI را برای 20 عبارت جستجو در روز جستجو کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که عبارت جستجوی خود را تایپ کنید (دوباره از عبارت “وب سایت” استفاده کرده ایم) و دکمه Generate را بزنید.

در اینجا لیستی از ابزارهای LSI بیشتر برای شما آورده شده است.

  • Keys4up
  • TwinWord Ideas LSI Graph
  • Niche Laboratory
  • Semantic Link
  • LSI Keywords
  • Ultimate Keyword Hunter
  • Answer The Public
  • Keyword Tool
  • KWFinder

د. ابزار سئو

برای یافتن کلمات کلیدی LSI برای یک عبارت جستجو می توانید از ابزارهای سئوی غیر از Keyword Planner نیز استفاده کنید. ما اغلب از ابزارهای SEO مانند Ahrefs و SEMRush برای این منظور استفاده می کنیم.

کلمات کلیدی LSI از طریق "پیشنهادات جستجو" از Keywords Explorer - Ahrefs.com
کلمات کلیدی LSI از طریق “پیشنهادات جستجو” از Keywords Explorer – Ahrefs.com

برای Ahrefs – می توانید کلمات کلیدی LSI را از طریق “پیشنهادات جستجو” از Keywords Explorer جستجو کنید.

کلمه کلیدی LSI را با استفاده از ابزار SEMRush جستجو کنید

برای SEMRush – می توانید یک کلمه کلیدی وارد کنید و کلمات کلیدی LSI را در بخش “کلمات کلیدی مرتبط” جستجو کنید.

هنگامی که کلمات کلیدی را پیدا کردید، گام بعدی این است که مرتبط ترین کلمات کلیدی LSI را برای محتوای خود انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: محتوای سئو شده چیست؟آموزش تولید محتوای سئو شده

5. نحوه انتخاب بهترین کلمات کلیدی LSI

تحقیق کلمه کلیدی LSI بخش ساده آن است. مشکل در انتخاب کلمات کلیدی با حجم مناسب جستجو و حداکثر ارتباط با محتوای شما نهفته است. بنابراین، ابتدا باید بفهمید که چرا کسی به دنبال مورد یا اطلاعات خاصی است. در مرحله بعد، باید کلمات کلیدی را پیدا کنید که مرتبط هستند و می توانند به طور طبیعی در محتوا گنجانده شوند.

الف. قصد

هدف کاربر از سرچ کردن یکی از سه موارد زیر میباشد ؟

I. اطلاعات را پیدا کند

در این مورد، مردم می خواهند در مورد موضوع مورد نظر اطلاعات بیشتری کسب کنند. آنها بیشتر به دنبال اطلاعات عمومی هستند. برای مثال، (در ادامه عبارت جستجوی ما “وب‌سایت”)، مردم ممکن است بخواهند بدانند یک وب‌سایت چیست و چرا به آن نیاز دارید.

II. پیمایش کند

این نوع پرس و جو اغلب به یک جهت صریح اشاره می کند. به عنوان مثال، در این مورد، افراد ممکن است بخواهند بدانند که چگونه می توان یک سایت در وردپرس ایجاد کرد یا اینکه بهترین پلت فرم برای ساخت وب سایت تجارت الکترونیک کدام است.

III. معامله کند

همانطور که از نام آن پیداست، زمانی که افراد می خواهند کار خاصی را انجام دهند، از عبارات جستجو با قصد معامله استفاده می کنند. در این مورد، ممکن است در مورد استخدام یک شرکت طراحی وب باشد.

ب. زمینه

به طور طبیعی، شما باید از کلمات کلیدی LSI استفاده کنید که بسیار مرتبط با محتوای شما هستند. تنها در این صورت است که یک موتور جستجو می تواند صفحه شما را در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) فهرست و رتبه بندی کند.

به عنوان مثال، اگر خدمات طراحی و توسعه وب سایت را برای مشاغل کوچک ارائه می دهید، استفاده از کلمات کلیدی LSI مانند “طراحی وب سایت مشاغل کوچک”، “سازنده وب سایت تجاری ارزان”، “توسعه وب سایت” و “میزبان وب سایت” منطقی است.

تاثیر LSI در سئو

آیا این بدان معناست که می توانید تا حد امکان از کلمات کلیدی مرتبط LSI استفاده کنید؟ پاسخ خیر است! همه کلمات کلیدی به طور طبیعی در محتوا قرار نمی گیرند. بنابراین، شما باید فقط از مواردی استفاده کنید که طبیعی و معنی دار به نظر می رسند. متن را با دقت بخوانید تا ببینید آیا همه چیز به طور طبیعی مطابقت دارد یا خیر. هر چیزی را که این کار را نمی کند حذف کنید.

بعد، شما بد نیست در مورد پر کردن کلمات کلیدی LSI بیش از حد در محتوا مراقب باشید. به عنوان یک اقدام احتیاطی، از استفاده بیشتر از یک کلمه کلیدی LSI در مقایسه با دیگران خودداری کنید. مطمئن شوید که آنها را به طور مساوی در سراسر محتوا پراکنده کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش وبلاگ نویسی از مقدماتی تا پیشرفته (101 نکته)

6.  مزایای استفاده از کلمات کلیدی LSI

وقتی صحبت از سئو و تجربه کاربر می شود، محتوای مبتنی بر کلمات کلیدی LSI می تواند به چندین مزیت منجر شود.

الف. رتبه بندی بالاتر در موتورهای جستجو

هدف اصلی یک موتور جستجو ارائه محتوای مرتبط و ارزشمند به کاربران است. کلمات کلیدی LSI محتوای شما را مرتبط و ارزشمندتر می کند. بنابراین، رتبه‌بندی موتورهای جستجوگر شما برای جستجوهای مرتبط با معنایی بدون توجه به کلمه کلیدی مورد نظر شما افزایش می‌یابد.

ب. افزایش اعتبار محتوا

از آنجایی که محتوا بسیار مرتبط و تازه است، تعداد فزاینده‌ای از مردم احتمالاً آن را بیشتر می‌خوانند و به اشتراک می‌گذارند. در نتیجه اعتبار آن به مرور زمان بیشتر می شود. این باعث می شود محتوای شما از بقیه متمایز شود، به خصوص محتوای رایج که بیشتر وب را اشغال می کند.

ج. بهبود زمان مرور در سایت

محتوای بهتر به این معنی است که بازدیدکنندگان زمان بیشتری را در وب سایت شما صرف می کنند. آنها حتی ممکن است پیوندهای دیگر را در سایت شما بررسی کنند. لحن طبیعی و محاوره ای به لطف استفاده متنوع از کلمات کلیدی LSI، نقش مهمی در چسباندن مخاطب هدف شما به صفحه دارد.

بیشتر بخوانید: بهترین افزونه های وردپرس در سال 2022

کاهش نرخ پرش

محتوای مبتنی بر LSI بسیار هدفمند است. همیشه به مخاطب مناسب می رسد. بنابراین، منجر به تعامل بهتر می شود که به نوبه خود، نرخ پرش را کاهش می دهد. تمام این مزایا در نهایت به بهبود تجربه کاربری و سئوی بهتر تبدیل می شوند.

تاثیر LSI در سئو : جمع بندی

هنگامی که به دنبال رتبه بالاتر موتور جستجو هستید، کلمات کلیدی LSI می توانند یکی از نزدیک ترین متحدان شما باشند. کنار گذاشتن آنها از ترکیب بازاریابی محتوایی شما می تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد. درک LSI آسان است حتی اگر از یک پیشینه فنی نباشید. شما باید از امروز شروع به استفاده از کلمات کلیدی LSI کنید. امیدواریم این راهنمای دقیق به شما کمک کند تا در مورد آن بیشتر بدانید. اگر هنوز شک دارید یا به کمک بیشتری نیاز دارید، نظرات خود را در بخش نظرات بیان کنید. بهترین موفقیت برای تحقیق و توسعه استراتژی کلمات کلیدی LSI.

به دنبال تسلط بر مهارت های تحقیق کلمات کلیدی خود هستید؟ در اینجا راهنمای تحقیق کلمات کلیدی پیشرفته ما است تا به شما کمک کند فرآیند تحقیق کلمات کلیدی را عمیقاً درک کنید.

خدمات طراحی سایت سئو فراز 

جهت انجام خدمات طراحی سایت :سایت شرکتی,سایت فروشگاهی,سایت گردشگری  و سایت وردپرس و …

خدمات سئو سایت سئو فراز 

خدمات سئو سایت :سئو سایت فروشگاهی,سئو سایت گردشگری,سئو سایت وردپرس و … با کارشناسان سئو فراز تماس بگیرید
تا در کمترین زمان ممکن مطلوب ترین نتایج را برای شما رقم بزنند .

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا