آموزش سئو با تکنیک آسمان خراش

آموزش سئو با تکنیک آسمان خراش

آموزش سئو با تکنیک آسمان خراش : مفهوم پشت تکنیک “آسمان خراش” بسیار ساده است. همانطور که روی محتوای جدید کار می‌کنید، می‌خواهید آن را طولانی‌تر و آموزنده‌تر از هر قطعه دیگری که آنلاین دیده‌اید، کنید. برای رقابت با رقبای خود، به مقالات عالی برای کلمات کلیدی مورد نظر خود نیاز دارید.

آموزش سئو با تکنیک آسمان خراش

Contents

بیایید به تکنیک آسمان خراش و چرایی کارکرد آن نگاه کنیم. در اینجا، تفاوت‌های بین محتوای سنگ‌نما و آسمان‌خراش و چگونگی کمک به ایجاد پیوند را بررسی خواهیم کرد. بیایید شیرجه بزنیم!

تکنیک آسمان خراش چیست ؟آموزش سئو سایت

آموزش سئو با تکنیک آسمان خراش : تکنیک آسمان خراش یک استراتژی لینک سازی است که در آن محتوای با رتبه بالا را با تعداد زیادی بک لینک پیدا می کنید، از نقاط ضعف آن استفاده می کنید و محتوای بسیار بهتری تولید می کنید.

این یک رویکرد هدفمندتر برای تجزیه و تحلیل شکاف بک لینک است، زیرا شما با افرادی ارتباط برقرار می کنید که ممکن است محتوای شما را جالب بدانند.

تکنیک آسمان خراش سئو : نظر برایان دین

برایان دین، خالق استراتژی پیوند بیلدینگ، نرخ های موفقیت بسیار بالایی را از دسترسی خود به نمایش می گذارد. در برخی موارد به 11 درصد می رسد.

البته، میزان موفقیت بین سازنده های لینک به طور چشمگیری متفاوت است. مانند هر چیزی در سئو، متغیرهای زیادی وجود دارد که در هر تلاشی به “موفقیت” منجر می شود.

بیشتر بدانید: طول محتوا بر سئو چه تاثیری می‌گذارد؟

تکنیک آسمان خراش در سئو: به چه معناست؟

تکنیک آسمان‌خراش اولین بار توسط برایان دین، متخصص سئو، به عنوان راهی برای بازنگری در استراتژی‌های لینک‌سازی مورد استفاده قرار گرفت.

نام این تکنیک مناسب است، زیرا آسمان‌خراش‌ها بدون توجه به جایی که هستید در خط افق خودنمایی می‌کنند. هر چه ساختمان بلندتر باشد توجه بیشتری را به خود جلب می کند. بلندترین سازه اغلب بیشترین توجه را به خود جلب می کند، حتی اگر اختلاف ارتفاع کلی کم باشد. محتوایی که تولید می کنید باید مانند یک آسمان خراش باشد.

تکنیک آسمان خراش چیست؟

تکنیک آسمان خراش زاییده فکر برایان دین از Backlinko است. این یک استراتژی ساخت لینک است که در آن محتوای با رتبه بالا را با تعداد زیادی بک لینک پیدا می‌کنید، از نقاط ضعف آن استفاده می‌کنید و محتوای بسیار بهتری تولید می‌کنید.

روند اجرای تکنیک آسمان خراش در سئو به شرح زیر است:

محتوای با عملکرد بالا را در SERP برای کلمات کلیدی مرتبط با نام تجاری خود بیابید.

یک «عکس فوری» از ناشرانی که به آن محتوایی که هدف شماست لینک می دهند، بگیرید.

محتوای بهتری را ایجاد کنید که از نقاط ضعف محتوای فعلی استفاده کند.

با هر یک از ناشرانی که در حال حاضر به آن محتوای هدفمند پیوند دارند، تماس بگیرید و مقاله جدید درخشان خود را توصیه کنید!

دلیل اینکه گفته می شود این تاکتیک بسیار خوب کار می کند این است که شما با ناشران و ویراستارانی که علاقه مند به پیوند دادن به محتوای عالی هستند تماس می گیرید. اساساً، شما با دسترسی به افرادی که قبلاً به محتوای مشابه پیوند داده اند، دسترسی خود را ساده می کنید. این یک رویکرد هدفمندتر برای تجزیه و تحلیل شکاف بک لینک (به نوعی) است، زیرا شما با افرادی ارتباط برقرار می کنید که ممکن است قبلاً محتوای شما را جالب بدانند.

بیشتر بدانید: آموزش سئو وردپرس 61 نکته طلایی (100%رایگان + pdf)

یادداشت جانبی:

چرا به آن “تکنیک آسمان خراش” می گویند؟ به این دلیل است که، عموما، مردم بلندترین آسمان خراش را در یک منظره شهری دوست دارند. به همین ترتیب، مردم بهترین محتوا را در چشم انداز SERP دوست دارند.

آموزش سئو با تکنیک آسمان خراش

به عبارت دیگر، اگر مقالات رقیب شما آسمان‌خراش‌ها هستند، می‌خواهید که مقالات شما چند فوت اضافی بالاتر از آنها داشته باشند. نوشتن یک پست طولانی تر و بهبود ساختار آن می تواند محتوای شما را معتبرتر نشان دهد. کاربران در نهایت مقاله ای را انتخاب می کنند که احساس می کنند بهترین اطلاعات را ارائه می دهد.

آموزش تکنیک آسمان‌خراش در سئو

با تکنیک آسمان‌خراش، محتوای رقیب را برای موضوعات یا کلمات کلیدی خاص بررسی می‌کنید و سوالات زیر را از خود بپرسید:

  • آیا کاری وجود دارد که بتوانم برای بهبود ساختار محتوا انجام دهم؟
  • آیا مقاله رقیب فاقد هرگونه اطلاعاتی است؟
  • رقبا از چه منابع رسانه ای استفاده نمی کنند که بتوانم اضافه کنم؟

با استفاده از تکنیک آسمان‌خراش، می‌توانید پست‌هایی ایجاد کنید که جامع‌تر از هر پست دیگری باشد که تاکنون نوشته‌اید. زمانی که شخصی به دنبال منابع است، وب سایت شما جامع ترین محتوای آنلاین را دارد.

بیشتر بدانید:آموزش وبلاگ نویسی از مقدماتی تا پیشرفته (101 نکته)

چه چیزی باعث می شود تکنیک آسمان خراش سئو کار کند؟

آموزش سئو با تکنیک آسمان خراش : یک موتور جستجو به شما اجازه نمی دهد همه نتایج را یک به یک مرور کنید. در اکثریت قریب به اتفاق موارد، افراد به پنج نتیجه اول پایبند هستند، مگر اینکه جستجوی فشرده انجام دهند:

اگر مطمئن نیستید که کدام نتیجه حاوی اطلاعات مرتبط است، می توانید چندین صفحه را باز کنید و به طور خلاصه به هر یک نگاه کنید. کاربران تمایل دارند یکی را انتخاب کنند که به نظر جامع ترین باشد.

نوشتن محتوای با کیفیت ضروری است. با این حال، طول و قالب اطلاعات نیز بر درک کاربر تأثیر می گذارد. طبق مطالعات، بیشتر بازدیدکنندگان به جای خواندن کل صفحات، محتوا را مرور می کنند.

از توزیع مناسب زیرعنوان برای استفاده حداکثری از آن استفاده کنید. مرور پست‌های شما باعث می‌شود بازدیدکنندگان راحت‌تر محتوای مورد نظر خود را پیدا کنند.

اگر بخش ها یا عنوان های فرعی بیشتری داشته باشید، بازدیدکنندگان پست های شما را جامع تر می دانند. عنوان های فرعی راهی برای ساختن آسمان خراش است. ترکیب محتوای آموزنده و مفید ممکن است به یک قطعه موفق منجر شود.

وجه اشتراک تکنیک آسمان خراش ها با انواع دیگر محتوا

انواع زیادی از محتوای طولانی وجود دارد که می توانید برای وب سایت خود ایجاد کنید، از جمله تکنیک آسمان خراش. همچنین انواع مختلفی از محتوای طولانی وجود دارد، مانند:

صفحات سنگ بنا: صفحات سنگ بنا برای کمک به بازدیدکنندگان در یافتن اطلاعات مرتبط در مورد یک موضوع طراحی شده اند. به عنوان مثال، تصور کنید که نظرات میزبانی زیادی را ارسال می کنید. سپس می توانید یک صفحه سنگ بنا با پیوندهایی به تمام پست های داخلی مرتبط و لیستی از بهترین گزینه ها داشته باشید. کلید صفحات سنگ بنا پیوندهای داخلی است.

محتوای ستون: صفحات “ستون” مقالات جامعی در مورد یک موضوع خاص هستند. این نوع محتوا همچنین نیازمند ایجاد صفحات «تکمیلی» است. این مجموعه ای از پست های کوتاه و کم عمق در مورد موضوعات مرتبط است که همه به یک موضوع اصلی منتهی می شود.

بیشتر بدانید: بهترین افزونه های وردپرس در سال 2022

محتوای 10X: محتوای 10X را به عنوان پست های آسمان خراش در استروئیدها در نظر بگیرید. به طور کلی، این اصطلاح بازاریابی محتوا به پست هایی اطلاق می شود که ده برابر بهتر از هر چیز دیگری هستند. از نظر محتوای رسانه ای، تجربه کاربری و اطلاعات، صفحات 10X باید یک لیگ جلوتر باشند.

ایجاد محتوای طولانی مدت تنها راه برای ایجاد موفقیت در بازاریابی محتوا نیست. وقتی نوبت به ایجاد مقالات عظیم می رسد که همه چیزهای دیگر را در صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERP) کوتوله می کند، زمان و مکانی برای این کار وجود دارد. چنین پست هایی معمولاً زمانی مناسب هستند که موضوع آنها را بخواهد.

شکی نیست که میانگین طول نتایج SERP در موقعیت اول 1400-1500 کلمه در سال 2022 خواهد بود. معمولاً بیش از 2000 کلمه در محتوای آسمان خراش وجود دارد که بستگی به رقابتی بودن یک عبارت جستجو دارد. تعداد کلمات بهینه برای سئو مقاله در طول زمان تغییر می کند و محیط فعلی به نفع محتوای طولانی است.

آموزش استفاده از تکنیک آسمان خراش در لینک سازی

آموزش سئو با تکنیک آسمان خراش
آموزش سئو با تکنیک آسمان خراش

ساخت یک آسمان خراش نیاز به برنامه ریزی دارد. قبل از شروع نوشتن، ببینید سایر وب سایت ها چه می کنند. بیایید از اینجا شروع کنیم!

مرحله 1: بهترین محتوا را برای کلمات کلیدی خود بیابید

رتبه بندی موتورهای جستجو تنها راه برای تعیین اینکه کدام محتوا “بهترین” است نیست. برای از بین بردن رقابت خود، باید تعیین کنید که کدام صفحات بیشترین بک لینک را دارند.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که موضوعی را که می خواهید محتوای آسمان خراش را برای آن توسعه دهید محدود کنید. جستجوی گوگل را امتحان کنید و به پنج نتیجه اول نگاه کنید:

رقابت اصلی شما همین پست ها خواهد بود. در یک تب جداگانه به هر صفحه نگاه کنید و ببینید کدام یک بهترین محتوا و ساختار را ارائه می دهد.

به دلیل دامنه های معتبر، بسیاری از نتایج ممکن است در بالای SERP ظاهر شوند. حتی اگر خود محتوا چندان خوب نباشد، دامنه اعتبار بیشتری به آن می بخشد.

بیشتر بدانید: آموزش افزایش سرعت سایت وردپرس

تکنیک آسمان خراش سئو

پس از شناسایی بهترین و جامع ترین نتایج، می توانید پروفایل های بک لینک آنها را بررسی کنید. اگر به یک چک کننده بک لینک رایگان نیاز دارید، بک لینک جستجوگر رایگان Ahrefs ایده آل است (اگرچه ابزارهای جستجوگر بک لینک دیگری نیز وجود دارد):

در عرض چند ثانیه، می توانید با استفاده از Backlink Checker متوجه شوید که کدام وب سایت ها به یک صفحه خاص پیوند می دهند:

موارد زیادی وجود دارد که در آن ورودی برتر در SERP ها صفحه ای با بیشترین بک لینک نیست. محتوای آسمان‌خراش باید بر اساس صفحه‌ای باشد که بیشترین لینک را دارد.

توجه: ما بعداً از Backlink Checker بازدید خواهیم کرد، بنابراین به خاطر داشته باشید که چگونه از آن استفاده کنید و چه صفحاتی را تجزیه و تحلیل کرده اید!

مرحله 2: تجزیه و تحلیل محتوای مرجع

آموزش سئو با تکنیک آسمان خراش : گام بعدی این است که محتوای صفحاتی را که می خواهید به آن ارجاع دهید به دقت مطالعه کنید. هر مقاله را با دقت بخوانید و مشخص کنید که آیا جامع است یا خیر.

ساده ترین راه برای ایجاد محتوای آسمان خراش این است که ببینید صفحات رقبای شما چه کمبودی دارند یا چه اطلاعاتی را از دست داده اند. آسمان خراش شما به دلیل این طبقات اضافی از آسمان خراش آنها بلندتر خواهد بود.

مگر اینکه دانش گسترده ای در مورد موضوع داشته باشید، ممکن است برای تعیین اینکه چه اطلاعاتی از دست رفته است دچار مشکل شوید. مقایسه برخی از پست های برتر راهی عالی برای تکمیل تصویر است.

گاهی اوقات، پست هایی که به عنوان مرجع استفاده می کنید حاوی اطلاعاتی هستند که سایر صفحات فاقد آن هستند و بالعکس. مقایسه ها می تواند به شما در پر کردن جاهای خالی کمک کند و تحقیق می تواند به شما در پر کردن بقیه کمک کند.

بیشتر بدانید: روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل: افزایش رتبه گوگل

مرحله 3: محتوای آسمان خراش خود را مشخص کنید

صفحات و پست هایی که در یک وب سایت آسمان خراش ظاهر می شوند، محتوای طولانی هستند. به عنوان یک نویسنده با تجربه، می‌دانید که پیگیری همه موضوعاتی که می‌خواهید پوشش دهید چقدر دشوار است.

برای مقابله موثر با محتوای آسمان‌خراش، یک طرح کلی ایجاد کنید. تمام بخش‌ها و زیرعنوان‌هایی را که می‌خواهید پست نهایی شامل شود فهرست کنید. اگر می‌خواهید مایل بیشتری را طی کنید، نکات کلیدی را در هر بخش به خاطر بسپارید.

شما باید تمام اطلاعاتی را که رقبای شما پوشش می دهند در مقالات خود و همچنین اطلاعات جدید درج کنید. به جای بازنویسی محتوا، موضوعات را با کلمات خود پوشش خواهید داد. در مقابل، شما می توانید با شکستن عناصر اصلی سایر پست های موفق، یک پست برتر بسازید.

مرحله 4: شروع به کار بر روی محتوای آسمان خراش کنید

در این مرحله، می توانید شروع به نوشتن محتوای خود کنید. هنگام ایجاد محتوای آسمان خراش، باید سه نکته زیر را در نظر داشته باشید:

با افزودن لیست ها، تصاویر، اینفوگرافیک ها، جداول و غیره، محتوای خود را از نظر بصری جذاب تر از رقبای خود کنید.

اطمینان حاصل کنید که نوشته شما در مقایسه با مقالات دیگر در همین موضوع قابل درک است.

مرتباً از عناوین فرعی استفاده کنید و اطلاعاتی در مورد هر بخش در عناوین ارائه دهید.

این کافی نیست که با ایجاد یک پست یا صفحه طولانی‌تر، محتوای با رتبه‌های برتر را از قدرت خارج کنید. پست های شما باید به راحتی قابل درک و کاربر پسندتر باشند. اگر بتوانید این عوامل را به درستی ترکیب کنید، احتمالاً مقاله شما موفقیت آمیز خواهد بود.

مرحله 5: با لینک کردن فرصت ها ارتباط برقرار کنید

تکنیک آسمان‌خراش در اینجا شامل ایجاد پیوند است. اگر محتوای شما بهتر از وب سایت های دیگر باشد، ممکن است بتوانید مقاله خود را به وب سایت های دیگر پیوند دهید.

بهترین راه برای یافتن فرصت های پیوند چیست؟ مرحله یک پاسخ است. Backlink Checker توسط Ahref نه تنها به شما نشان می دهد که کدام یک از رقبای شما بیشترین لینک را دارند، بلکه همچنین به شما نشان می دهد که کدام صفحات به آنها پیوند دارند:

 

نسخه رایگان Backlink Checker فقط 100 بک لینک برتر را برای یک URL مشخص نشان می دهد. این اغلب برای بسیاری از اهداف کافی است.

کشف کنید که کدام سایت‌ها به رقبای برتر پست آسمان‌خراش جدید شما پیوند می‌دهند، فهرستی تهیه کنید و با آنها در تماس باشید. یافتن اطلاعات تماس و ارسال ایمیل برای هر صفحه می تواند زمان بر باشد.

با یک الگو، بهترین نتایج را هنگام درخواست پیوند دریافت خواهید کرد. اگر صدها ایمیل ارسال می کنید، نوشتن یک پیام شخصی برای هر وب سایت منطقی نیست. اگر گیرنده می‌خواهد از وب‌سایت شما به عنوان منبع استفاده کند، به او بگویید که در حال تماس با او هستید، از او تشکر کنید و کارتان تمام است.

بیشتر بدانید: آموزش ساخت بک لینک : راهنمای جامع لینک سازی (2022)

اجماع عمومی در مورد میزان موفقیت تکنیک آسمان خراش چیست؟

بسیار عالی، بنابراین تاکتیک در تئوری شگفت انگیز به نظر می رسد، اما، نرخ موفقیت واقعی این تاکتیک لینک سازی چقدر است؟ بیایید به نتایجی بپردازیم که برخی از سازنده‌های لینک تجربه کرده‌اند.

برایان دین، خالق استراتژی پیوند بیلدینگ، نرخ موفقیت بسیار بالایی را از دسترسی خود به نمایش می گذارد. از 160 ایمیلی که ارسال کرد، او توانست به 11 درصد میزان موفقیت دست یابد که تقریباً به 17 بک لینک تبدیل شد. این ممکن است زیاد به نظر نرسد، اما برای یک استراتژی گسترش سرد، مقدار خوبی است، با توجه به اینکه نرخ تبدیل برای لینک بیلدینگ معمولاً بسیار پایین است (گاهی اوقات به ۲ تا ۳ درصد می رسد).

نظرات میران برتر دیجیتا مارکتینگ در مورد تکنیک آسمان خراش

دیل کادمور، بازاریاب محتوا و توسعه‌دهنده فول استک، این تکنیک را در سال 2017 اجرا کرد و از حدود 232 ایمیلی که ارسال کرد، 6.5 درصد موفقیت دریافت کرد. این به حدود 15 پیوند ترجمه شده است. با این حال، یکی از مواردی که در طول آزمایش دیل به آن اشاره شد این بود که پس از ساخت این 15 پیوند، محتوای او هرگز برای کلمات کلیدی مورد نظرش رتبه‌بندی نشد. Ahrefs تخمین زد که دیل به 66 بک لینک نیاز داشت تا محتوایش واقعاً برای آن کلمه کلیدی رتبه بندی کند.

علاوه بر این، اولگا میخوپارکینا، مدیر ارشد بازاریابی در چانتی، این استراتژی را در سال 2017 نیز آزمایش کرد. خوب در اینجا نتایج تیم او پس از 40 ساعت تلاش و حدود 230 ایمیل ارسال شده است:

در مجموع 24 پاسخ ایمیل

3 وعده عمل نشده برای بک لینک

0 بک لینک از تلاش های توسعه یافتگی به دست آمد

همانطور که می بینید، نرخ موفقیت بین سازنده های لینک به طور چشمگیری متفاوت است. مانند هر چیزی در سئو، متغیرهای زیادی وجود دارد که منجر به “موفقیت” در هر تلاشی می شود. به عنوان مثال، دیل و اولگا می‌توانستند در صنعتی فعالیت کنند که در آن زمان کمتر از ایمیل‌های تبلیغاتی استقبال می‌کرد. یا، این امکان وجود دارد که الگوهای دسترسی آنها به طور کامل آنطور که می توانستند بهینه نشده باشند. عوامل زیادی در اینجا دخیل هستند.

تکنیک آسمان خراش سئو : نتیجه

تکنیک آسمان‌خراش روشی بسیار هدفمند است و اگر خوش شانس باشید و از خود گذشتگی کافی داشته باشید، می‌تواند نتایج جدی برای شما به همراه داشته باشد. مطمئناً، اینفلوئنسرها یا رهبران فکری ممکن است شانس بیشتری در به دست آوردن پیوندهای جدید نسبت بهافراد معمولی داشته باشند، اما شما نیز می توانید این کار را انجام دهید. فقط مطمئن شوید که هر بخش از کمپین تبلیغاتی خود را از الگوهای ایمیل گرفته تا ناشرانی که با آنها ارتباط برقرار می کنید، بهینه کرده اید.

با استفاده از تکنیک آسمان خراش، می توانید لینک های رقبای خود را بدزدید و بک لینک های جدیدی به دست آورید و همچنین شانس خود را برای رتبه بندی بالا در نتایج موتورهای جستجو افزایش دهید.

از آنجایی که محتوای عمیق تری نسبت به رقبای خود ایجاد می کنید، می توانید رتبه بالاتری کسب کنید.

سئو فراز : خدمات طراحی سایت و سئو سایت

جهت انجام خدمات طراحی سایت :سایت شرکتی,سایت فروشگاهی,سایت گردشگری  و سایت وردپرس … و خدمات سئو سایت :سئو سایت فروشگاهی,سئو سایت گردشگری,سئو سایت وردپرس و … با کارشناسان سئو فراز تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن مطلوب ترین نتایج را برای شما رقم بزنند .

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا