الگوریتم رنک برین چیست؟چه تاثیری بر سئو دارد

الگوریتم رنک برین چیست؟چه تاثیری بر سئو دارد

الگوریتم رنک برین چیست؟درست مانند اکثر به روز رسانی های الگوریتم گوگل، الگوریتم رنک برین نیز در هاله ای از ابهام قرار دارد. این الگوریتم در اکتبر 2015 فعال شد و نقطه عطف دیگری در توسعه سیستم یادگیری ماشین گوگل شد. الگوریتم رنک برین به یکی از ضروری ترین بخش های الگوریتم اصلی گوگل تبدیل شد و به زودی به عنوان سومین فاکتور مهم رتبه بندی پس از بک لینک ها و محتوا معرفی شد.

بنابراین در این مقاله، پاسخ به سوالات متداول از جمله نحوه عملکرد الگوریتم رنک برین ، نحوه تغییر سئو و نحوه بهینه سازی برای آن را دریافت خواهید کرد.

چگونه الگوریتم رنک برین ظاهر شد

Contents

درست قبل از اینکه به خود الگوریتم رنک برین بپردازیم، اجازه دهید یک پیشینه سریع در مورد آنچه که از آن پدید آمده است را برای شما تعریف کنم. مطمئن هستم که می توانید به یاد داشته باشید که اینترنت 10 سال پیش یک آشفتگی بزرگ قدیمی بود – سایت های اسپم برای کنترل رتبه بندی استفاده می کردند، صاحبان وب سایت ها برای خرید لینک استفاده می کردند و SEO واقعاً از نامیده شدن یک بازی منصفانه فاصله داشت.

اما در سال 2011، همه چیز برای همیشه تغییر کرد زیرا گوگل متوجه شد که کیفیت و نتایج مرتبط باید در اولویت باشند. بنابراین موتور جستجو یک انقلاب سئو کلاه سفید را با جریمه کردن و کاهش رتبه سایت های غیرقابل اعتماد با الگوریتم پاندا و الگوریتم پنگوئن (به ترتیب در سال 2011 و 2012) آغاز کرد. درست پس از اینکه سایت‌های باکیفیت شروع به رتبه‌بندی در جایگاه‌های برتر کردند، کم و بیش، گوگل دوره‌ای را برای بهبود ارتباط تعیین کرد.

در آن روزگار، گوگل برای پی بردن به هدف جستجو به کلمات جداگانه در یک پرس و جو نگاه می کرد، که همیشه جواب نمی داد. به همین دلیل است که با به روز رسانی مرغ مگس خوار (2013)، که با در نظر گرفتن ترکیبی از کلمات کلیدی و همچنین زمینه آنها، پیشرفتی در جستجوی معنایی ایجاد کرد. با این حال، نتایج جستجو هنوز کاملاً مرتبط نبودند، زیرا الگوریتم نمی‌دانست چگونه سؤالات جستجوی ناآشنا را که دائماً ظاهر می‌شدند پردازش کند. در واقع، حدود 15 درصد از پرس و جوهایی که گوگل هر روز پردازش می کند جدید هستند. بنابراین دو سال بعد، در اکتبر 2015، گوگل الگوریتم رنک برین را معرفی کرد که هدف آن پردازش پرس و جوهای ناآشنا و پیش بینی بهترین نتیجه برای آنها بود.

الگوریتم رنک برین گوگل چیست؟

الگوریتم رنک برین چیست؟چه تاثیری بر سئو دارد
الگوریتم رنک برین چیست؟چه تاثیری بر سئو دارد

الگوریتم رنک برین گام دیگری برای شبیه سازی بیشتر یادگیری ماشینی به مغز انسان است

الگوریتم رنک برین نام گوگل برای سیستم یادگیری ماشینی است که برای پردازش پرس و جوهای ناآشنا و منحصر به فرد استفاده می شود و آنها را به جستجوهای موجود مرتبط می کند و نتایج جستجوی مرتبط تری را در اختیار کاربران قرار می دهد.

اگرچه به‌روزرسانی الگوریتم رنک برین در آوریل 2015 منتشر شد، اما برای اولین بار در مصاحبه‌ای با گرگ کورادو، دانشمند تحقیقاتی ارشد گوگل، در اکتبر همان سال به بلومبرگ اشاره شد.

الگوریتم رنک برین چیست: توصیف گرگ کورادو

الگوریتم رنک برین از هوش مصنوعی برای جاسازی مقادیر زیادی از زبان نوشتاری در موجودیت های ریاضی – به نام بردار – استفاده می کند که رایانه می تواند آن ها را بفهمد. اگر الگوریتم رنک برین کلمه یا عبارتی را ببیند که با آن آشنا نیست، دستگاه می تواند حدس بزند که چه کلمات یا کلمات عبارات ممکن است معنای مشابهی داشته باشند و نتیجه را بر این اساس فیلتر کنند، و آن را در رسیدگی به سؤالات جستجویی که قبلاً دیده نشده اند مؤثرتر می کند.”

بیشتر بخوانید: کپی رایتینگ سئو چیست ؟ راهنمای صفرصفر تا صد در سال 2022

الگوریتم رنک برین در سئو چگونه کار می کند؟

الگوریتم رنک برین از اصطلاحاً “موجودات” استفاده می کند، که اشیاء خاصی هستند که گوگل حقایقی را درباره آنها می داند، مانند افراد، مکان ها و چیزها. با کمک یک الگوریتم ریاضی، موجودیت ها را به بردارهای کلمه خاص تری تقسیم می کند که منجر به SERP های خاصی می شود. به طور طبیعی، بردارهای کلمه مشابه منجر به SERP های مشابه می شوند.

بهترین چیز در مورد نهادها این است که Google قبلاً اطلاعات زیادی در مورد آنها جمع آوری کرده است و می تواند بلافاصله دقیق ترین نتایج جستجو را برای درخواست شما ارائه دهد. با این حال، زمانی که الگوریتم رنک برین با یک پرس و جو ناشناخته روبرو می شود، بردار را که شبیه ترین پرس و جو اصلی است را جستجو می کند و نتایج را برای آن برمی گرداند.

موضوعات مرتبط :

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست ؟ راهنمای جامع

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست؟تاثیر آن بر سئو + تصاویر

الگوریتم پاندا گوگل چیست؟

با گذشت زمان، گوگل نتایج یک عبارت جستجو را که قبلاً بر اساس تعامل کاربر و الگوهای جستجو ناشناخته بود، اصلاح می کند. اساسا، الگوریتم رنک برین نتایجی را که کاربران در نهایت پس از تایپ همان عبارت جستجو به دنبال آن هستند، تجزیه و تحلیل می کند. اگر متوجه شود که بسیاری از کاربران یک نتیجه جستجوی خاص را بر سایرین ترجیح می‌دهند، الگوریتم رنک برین آن را مرتبط‌تر می‌داند و به احتمال زیاد آن را برای جستجوهای دیگر مانند این رتبه‌بندی می‌کند.

کاربرد الگوریتم رنک برین در پرس و جوها

الگوریتم رنک برین همچنین نتایج بسیار خوبی در درک پرس و جوهای منفی گرا نشان می دهد – عبارات کلیدی حاوی کلماتی مانند “بدون” یا “نه”. در آن زمان، گوگل به سادگی از موفقیت خود چشم پوشی می کرد

در اینجا گری ایلیز مکانیسم الگوریتم رنک برین را در کنفرانس پیشرفته SMX توضیح داد:

اساساً، این یک عامل رتبه‌بندی است. بخشی از یادگیری ماشینی است. چیزی است که سعی می‌کند الگوها و داده‌های سطلی را شناسایی کند. به داده‌های مربوط به جستجوهای گذشته نگاه می‌کند و بر اساس آنچه برای آن جستجوها خوب کار می‌کرد، سعی می‌کند پیش‌بینی کند که چه چیزی مؤثر است. این برای پرس و جوهای طولانی و پرس و جوهایی که هرگز ندیده ایم بهترین کار را دارد.

یک مثال ممکن است این باشد که “آیا می توانم برادران ماریو را بدون استفاده از راهنما شکست دهم”. بدون رنک برین ، نتایج جالبی می دهیم که نیازهای من را برآورده نمی کند. اما با الگوریتم رنک برین می‌توانیم نتایجی به دست آوریم که سؤال من را برآورده کند.”

#3 چه پرس و جوهایی تحت تأثیر الگوریتم رنک برین قرار می گیرند؟

در سال 2015، زمانی که الگوریتم رنک برین به تازگی منتشر شد، تنها در 15٪ از کل جستجوهای گوگل استفاده شد. با این حال، در سال 2016، زمانی که الگوریتم رنک برین شروع به نشان دادن نتایج شگفت‌آور خوب کرد، اعتماد گوگل به سیستم یادگیری ماشین شروع به رشد کرد. با این حال، الگوریتم رنک برین همه پرس و جوها را پردازش نمی کند، و عمدتاً در جستارهایی که برای گوگل نامشخص هستند، تخصص دارد. همانطور که استیون لوی به وضوح بیان کرد، “الگوریتم رنک برین احتمالاً در هر پرس و جو درگیر نیست، بلکه در بسیاری از پرس و جوها دخالت دارد.”

منطق پشت درگیر نشدن الگوریتم رنک برین در پردازش همه پرس و جوها بسیار ساده است – وقتی گوگل در مورد معنای یک پرس و جو مطمئن است، الگوریتم رنک برین برای آن هیچ فایده ای ندارد. فقط زمانی وارد بازی می شود که گوگل نتواند بفهمد که یک پرس و جو در مورد چیست.

#4 یادگیری ماشین و هوش مصنوعی چیست؟

یادگیری ماشین و هوش مصنوعی چیست؟
یادگیری ماشین و هوش مصنوعی چیست؟

برای اینکه بتوانید درک بهتری از الگوریتم رنک برین به دست آورید، مهم است که ایده ای از یادگیری ماشین و هوش مصنوعی نیز داشته باشید. نکته ای که در مورد این دو وجود دارد این است که آنها کاملاً در هم تنیده شده اند و بنابراین اغلب اشتباه تفسیر می شوند.

به طور خلاصه، هوش مصنوعی مفهوم بسیار گسترده‌تری از ماشین‌هایی است که می‌توانند وظایفی را انجام دهند که معمولاً به هوش انسانی نیاز دارند، مانند ادراک بصری، تشخیص گفتار، تصمیم‌گیری و ترجمه بین زبان‌ها.

بیشتر بخوانید: کلمات کلیدی LSI چیست و چه اثری در سئو دارد؟

وقتی صحبت از یادگیری ماشینی به میان می آید، این یک برنامه کاربردی از هوش مصنوعی است که می تواند به تنهایی و بدون برنامه ریزی صریح یاد بگیرد. این دقیقاً همان کاری است که الگوریتم رنک برین انجام می دهد – به طور خودکار بر اساس تجربه گذشته خود یاد می گیرد و بهبود می یابد.

یادگیری ماشینی چیست؟

یادگیری ماشینی جایی است که کامپیوتر به جای اینکه توسط انسان ها آموزش داده شود یا برنامه ریزی دقیق را دنبال کند، به خود یاد می دهد که چگونه کاری را انجام دهد.

هوش مصنوعی چیست؟

الگوریتم رنک برین چیست: هوش مصنوعی واقعی یا به اختصار هوش مصنوعی جایی است که یک کامپیوتر می تواند به اندازه یک انسان باهوش باشد، حداقل به این معنا که دانش را هم از طریق آموزش و هم از ایجاد آنچه می داند و ایجاد ارتباطات جدید به دست می آورد.

البته هوش مصنوعی واقعی فقط در رمان های علمی تخیلی وجود دارد. در عمل، هوش مصنوعی برای اشاره به سیستم های کامپیوتری که برای یادگیری و ایجاد ارتباط طراحی شده اند، استفاده می شود.

هوش مصنوعی چه تفاوتی با یادگیری ماشینی دارد؟ از نظر رنک برین ، به نظر ما آنها تقریباً مترادف هستند. ممکن است بشنوید که هر دو به جای یکدیگر استفاده می‌شوند، یا ممکن است از یادگیری ماشین برای توصیف نوع رویکرد هوش مصنوعی استفاده شده بشنوید.

#5 تطبیق عصبی چیست؟

تطبیق عصبی احتمالاً تا حدودی در بهار 2018 تبدیل به داغ ترین کلمه کلیدی در صنعت شد. این موضوع پس از اینکه دنی سالیوان در سپتامبر 2018 اعلام کرد که گوگل شروع به استفاده از تطابق عصبی کرده است که در آن زمان حدود 30٪ از تمام جستجوها را تحت تأثیر قرار می دهد، واقعاً در بین سئوکاران محبوب شد.

تا قبل از توئیت دنی سالیوان که مفهوم تطابق عصبی را اینگونه توصیف کرد، هیچ توضیحی در این مورد دریافت نکردیم:

“تطبیق عصبی یک سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی است که گوگل در سال 2018 استفاده از آن را عمدتاً برای درک چگونگی ارتباط کلمات با مفاهیم آغاز کرد. این مانند یک سیستم فوق مترادف است. مترادف ها کلماتی هستند که ارتباط نزدیکی با کلمات دیگر دارند.”

به طور خلاصه، تطبیق عصبی سیستمی است که به گوگل کمک می کند تا کلمات را بهتر به جستجوها در تلاش برای ارائه مرتبط ترین نتایج جستجو مرتبط کند.

#6 چگونه الگوریتم رنک برین با تطبیق عصبی متفاوت است؟

با دانستن اینکه هم الگوریتم رنک برین و هم تطبیق عصبی سیستم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی هستند، هنوز تفاوت‌های زیادی با هم دارند. علاوه بر توییت فوق، دنی سالیوان یک مثال عالی از نحوه عمل تطابق عصبی ارائه کرد:

برای مثال، تطبیق عصبی به ما کمک می‌کند تا بفهمیم که جستجوی «چرا تلویزیون من عجیب به نظر می‌رسد» به مفهوم «اثر اپرا صابون» مربوط می‌شود. سپس می‌توانیم صفحاتی را درباره جلوه اپرا صابون بازگردانیم، حتی اگر کلمات دقیق را بیان کنیم. استفاده نمی شوند…”

و در اینجا دنی سالیوان تفاوت اصلی بین الگوریتم رنک برین و تطبیق عصبی را در دو جمله ساده توضیح داد:

“به طور خلاصه:

– الگوریتم رنک برین به گوگل کمک می کند تا صفحات را بهتر به مفاهیم مرتبط کند

– تطبیق عصبی به گوگل کمک می کند تا کلمات را بهتر به جستجوها مرتبط کند.

و هیچ کار خاصی برای جستجوگران یا مدیران وب وجود ندارد. اینها بخشی از سیستم های اصلی ما هستند که به طور طبیعی برای افزایش درک طراحی شده اند. ”

تفاوت بین الگوریتم رنک برین و تطبیق عصبی چیست ؟

بنابراین تفاوت بین الگوریتم رنک برین و تطبیق عصبی چیست؟ بر اساس این تنها نظراتی که از گوگل دریافت کردیم، تفاوت اصلی بین این دو این است که وظایف مختلفی را انجام می دهند. هدف اصلی تطابق عصبی، اتصال پرس‌و‌جوها به مفاهیم خاص است، و آنچه دنی سالیوان از آن به عنوان «سیستم فوق مترادف» یاد می‌کند، تشکیل می‌دهد. سپس الگوریتم رنک برین وارد بازی می شود و مرتبط ترین SERP ها را بر اساس رفتار تاریخی کاربر برمی گرداند. لطفاً به خاطر داشته باشید که این فقط یک فرض است و هیچ نظر رسمی وجود ندارد که درست یا غلط بودن ما را ثابت کند.

اگرچه الگوریتم رنک برین و تطبیق عصبی کارهای متفاوتی انجام می‌دهند، اما هنوز در مواردی مشترک هستند – هر دو در درک زبان طبیعی و معنای پشت پرس و جوهای جستجو به خوبی عمل می‌کنند.

بیشتر بخوانید: موتور جستجو چیست و چگونه کار می‌کنند؟ (+الگوریتم‌ها)

#7 آیا الگوریتم رنک برین بخشی از مرغ مگس خوار است؟

مرغ مگس خوار الگوریتم کلی جستجوی گوگل است که از بخش های مختلفی که وظایف خاصی را بر عهده دارند تشکیل شده است. الگوریتم رنک برین همچنین تحت عنوان مرغ مگس خوار عمل می کند و مسئولیت حرفه ای را بر عهده دارد

متوقف کردن پرس و جوهای منحصر به فرد – مانند یک الگوریتم اصلی، همه جستجوها را مدیریت نمی کند. الگوریتم رنک برین به الگوریتم مرغ مگس خوار کمک می کند تا نتایج دقیق تری را برای عبارات جستجویی که ممکن است نداند ارائه دهد.

مرغ مگس خوار همچنین شامل بخش های دیگری با نام های آشنا برای افرادی است که در فضای سئو هستند، مانند پاندا، پنگوئن و Payday که برای مبارزه با هرزنامه ها طراحی شده اند، کبوتر طراحی شده برای بهبود نتایج محلی، Top Heavy طراحی شده برای کاهش صفحات تبلیغاتی سنگین، Mobile Friendly طراحی شده برای پاداش دادن به موبایل صفحات دوستانه و Pirate طراحی شده برای مبارزه با نقض حق چاپ.

#8 آیا الگوریتم رنک برین یک سیگنال رتبه بندی است؟

الگوریتم رنک برین چیست:یک سیگنال یا نه سیگنال – این سوال است. واقعیت این است که در همان مصاحبه بلومبرگ، گرگ کورادو الگوریتم رنک برین را سومین سیگنال مهم رتبه‌بندی گوگل نامید. در اینجا چیزی است که او گفت:

الگوریتم رنک برین یکی از صدها سیگنالی است که وارد الگوریتمی می شود که تعیین می کند چه نتایجی در صفحه جستجوی گوگل ظاهر می شوند و در کجا رتبه بندی می شوند. سیگنالی که به نتیجه جستجو کمک می کند.”

بر اساس آنچه که اخیرا خواندید، الگوریتم رنک برین در واقع یک سیگنال رتبه بندی است. با این حال، این بیانیه هنوز هم به شدت به آنچه شما یک سیگنال رتبه بندی در نظر می گیرید بستگی دارد. به معنای سنتی تر، سیگنال های رتبه بندی ویژگی های وب سایت خاصی هستند (مانند کلمات کلیدی در صفحه شما، تعداد بک لینک ها، اعتبار صفحه و غیره) که الگوریتم های موتورهای جستجو هنگام تعیین رتبه ها در نظر می گیرند. بنابراین اگر از این طرف به سیگنال‌های رتبه‌بندی نگاه کنیم، قطعاً الگوریتم رنک برین یک سیگنال رتبه‌بندی نیست – این یک ویژگی وب‌سایت نیست و هیچ امتیاز الگوریتم رنک برین وجود ندارد (حداقل هیچ‌کس در مورد آن نمی‌داند). به همین دلیل است که از دیدگاه من، الگوریتم رنک برین بیشتر یک مکانیسم پردازش کلمه کلیدی است تا یک عامل رتبه بندی.

اما اگر از منظر دیگری نگاه کنیم، سیگنال رتبه‌بندی را به‌عنوان بخشی از الگوریتمی که در فرآیند رتبه‌بندی شرکت می‌کند در نظر بگیریم، قطعاً می‌توان از الگوریتم رنک برین به عنوان سیگنال رتبه‌بندی یاد کرد.

#9 چگونه الگوریتم رنک برین سئو را تغییر داد؟

اکنون که هدف الگوریتم رنک برین اتصال جستجوگران به مرتبط ترین نتایج ممکن است، هدف جستجو به یک اولویت تبدیل شده است. به همین دلیل است که الگوریتم رنک برین فقط به صفحاتی ترجیح می دهد که واقعاً نیازهای آن را برآورده می کنند – به سؤالات جستجوگران پاسخ دهید، اجازه تراکنش (در صورت نیاز) را بدهید یا اطلاعات جامعی را در مورد موضوع بیان شده در پرس و جو ارائه دهید. بنابراین اساساً، بهینه‌سازی محتوای کارآمد امروزی بدون درک هدف جستجو و انجام تحقیقات کلیدواژه خاص غیرممکن است.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت بک لینک : راهنمای جامع لینک سازی (2022)

یکی دیگر از مواردی که به‌روزرسانی Google الگوریتم رنک برین در سئو به خوبی تغییر داد، تمرکز بهینه‌سازی محتوا از کلمات کلیدی به موضوعات است. حدس می‌زنم که برای اکثر سئوکاران و بازاریابان دیجیتال جای تعجب نیست که مفهوم یک کلمه کلیدی-یک صفحه واقعاً مرده است. این بدان معناست که در عصر رنک برین ، تنها چیزی که باید برای آن تلاش کنید جامعیت است – هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید با ایجاد صفحات متعدد برای پوشش انواع مختلف کلمات کلیدی، رتبه های بالایی کسب کنید.

#10 چگونه برای الگوریتم رنک برین بهینه سازی کنیم؟

1. از زبان طبیعی استفاده کنید

اساساً، تنها توصیه‌ای که تاکنون در مورد بهینه‌سازی الگوریتم رنک برین دریافت کرده‌ایم، توسط گری ایلیز، تحلیلگر روندهای وب مستر در گوگل آمده است که گفت:

“بهینه سازی برای الگوریتم رنک برین در واقع بسیار آسان است، و این چیزی است که ما احتمالاً اکنون 15 سال است که می گوییم، – و توصیه این است – – نوشتن به زبان طبیعی. سعی کنید محتوایی بنویسید که به نظر انسانی باشد. اگر می خواهید بنویسید. مانند یک ماشین، الگوریتم رنک برین فقط گیج می شود و احتمالاً شما را به عقب می راند.

اما اگر سایت محتوایی دارید، سعی کنید برخی از مقالات خود یا هر چیز دیگری را که نوشته اید بخوانید و از مردم بپرسید که آیا طبیعی به نظر می رسد. اگر به نظر محاوره‌ای می‌آید، اگر شبیه زبان طبیعی به نظر می‌رسد که ما در زندگی روزمره از آن استفاده می‌کنیم، مطمئناً برای الگوریتم رنک برین بهینه شده‌اید. اگر اینطور نیست، پس شما بهینه نیستید. ”

من تقریباً مطمئن هستم که این تنها توصیه رسمی Google برای شما تعجب آور نیست و شما در حال ایجاد محتوا هستید و در وهله اول آن را خوانندگان انسانی هدف قرار می دهید. با این حال، هنوز چند نکته وجود دارد که باید در هنگام بهینه سازی برای الگوریتم رنک برین نیز در نظر گرفته شوند.

2. هدف جستجو را پیدا کنید

هدف جستجو را پیدا کنید
هدف جستجو را پیدا کنید

همانطور که قبلاً اشاره کردم، وظیفه نهایی الگوریتم رنک برین این است که مرتبط ترین نتایج جستجوی ممکن را در اختیار شما قرار دهد. بنابراین، بسیار مهم است که صفحات شما با هدف جستجوی مورد نظر مطابقت داشته باشد زیرا تقریباً همیشه مستلزم CTR بالایی است.

بنابراین اولین قدم برای بهینه سازی برای رنک برین ، تلاش برای درک هدف جستجو در پشت کلمات کلیدی است. به سادگی کلمات کلیدی خود را در کادر جستجو تایپ کنید، سپس به نتایجی که گوگل می آید نگاهی بیندازید و سعی کنید اهداف جستجوی کلمات کلیدی خود را کشف کنید.

تحقیق رنک برین
تحقیق رنک برین

برای بهینه سازی برای هدف جستجوی تحقیق رنک برین

کل صفحه اول نتایج جستجو، دستور العمل های اسموتی سبز است – گوگل حتی به خود زحمت نمی دهد که تعریفی از «یک اسموتی سبز» به شما بدهد، بنابراین می توان گفت که هدف جستجو در پشت پرس و جو این است که «چگونه یک اسموتی سبز درست کنیم». “.

و هنگامی که شما برای “لیگ قهرمانان” جستجو می کنید، گوگل فرض می کند که می خواهید در مورد نتایج مسابقات اخیر بدانید و نمرات، بازیکنانی که گل زده اند و تعداد زیادی از آمارهای دیگر را ارائه می دهد. چه خبر ه، وقتی شروع به تایپ کردن «لیگ قهرمانان» می‌کنید، گوگل مستقیماً در نوار جستجو، امتیاز و تاریخ آخرین مسابقه را به شما اطلاع می‌دهد.

نتایج ارگانیک بر اساس قصد پیش بینی شده جستجوگر شکل می گیرد

3. ارتباط و جامعیت را بهبود بخشید

الگوریتم رنک برین چیست:این احتمال وجود دارد که برخی از صفحات شما واقعاً با هدف جستجوی مورد نظر مطابقت نداشته باشند. اگر اینطور است، باید روی بهبود ارتباط و جامعیت صفحات خود کار کنید.

همانطور که قبلاً اشاره کردم، با تغییر تمرکز الگوریتم رنک برین از کلمات کلیدی به موضوعات، باید صفحات محتوای خود را با تنوع بخشیدن به آنها با اصطلاحات و مترادف های مرتبط، تا حد امکان جامع کنید. علاوه بر این، با توانایی الگوریتم رنک برین برای پردازش زبان طبیعی، سعی کنید از عبارات غیرطبیعی، به ویژه در عناوین و توضیحات متا خودداری کنید.

با این حال، بهترین راه برای بهبود ارتباط و جامعیت محتوای خود، استفاده از ماژول تحقیق رقابت Rank Tracker است که به شما امکان می دهد هزاران داده مرتبط و عبارات جستجوی مورد استفاده توسط رقبای برتر خود را جمع آوری کنید.

بیشتر بخوانید: Link Juice چیست و چگونه بر سئو تاثیر می گذارد؟

فقط پروژه خود را در Rank Tracker باز کنید و به Competitor Research بروید و نحوه جستجوی آنها را بر اساس دامنه یا موضوع انتخاب کنید.

سپس کلمات کلیدی خود را تایپ کنید و منتظر بمانید تا ابزار 10 رقیب برتر شما را تجزیه و تحلیل کند و کلمات کلیدی مشترک آنها را جمع آوری کند.

کلمات کلیدی رقبای سئو را برای تغییر قصد الگوریتم رنک برین جستجو کنید

4. برای بهبود CTR، قطعات خود را بررسی کنید

با دانستن اینکه CTR یکی از مواردی است که الگوریتم الگوریتم رنک برین هنگام تخمین ارتباط صفحه در نظر می‌گیرد، بسیار مهم است که مطمئن شوید قطعه‌های شما به خوبی بهینه‌سازی شده‌اند، زیرا مستقیماً بر CTR تأثیر می‌گذارند.

از کنسول جستجوی گوگل برای شناسایی صفحات با CTR پایین استفاده کنید. پس از آن، به تکه های آنها نگاهی بیندازید و ببینید که چگونه می توان آنها را بهبود بخشید.

5. به کار بر روی بهبود رتبه خود ادامه دهید

الگوریتم رنک برین چیست:حتی با بزرگ‌تر شدن شخصی‌سازی جستجو، ارزش رتبه‌بندی همچنان بالاست. در عصر رنک برین ، زمانی که کاربران کلمات کلیدی مورد نظر شما را جستجو می کنند و سایت شما در بین نتایج برتر ظاهر می شود، به موجودیت ترجیحی آنها تبدیل می شود. این بدان معنی است که وب سایت شما شانس بسیار بالایی برای رتبه بندی بالا برای جستجوهای بعدی مشابه رقبای شما دارد. به بیان ساده، هرچه رتبه شما بالاتر باشد، احتمال بیشتری برای رتبه بندی برای پرس و جوهای مشابه خواهید داشت.

6. جایگاه خود را زیر نظر داشته باشید

الگوریتم رنک برین چیست:آخرین اما نه کم اهمیت ترین چیزی که می توانم به شدت به شما توصیه کنم مرتباً انجام دهید این است که مراقب جایگاه خود باشید. نکته ای که در مورد الگوریتم رنک برین وجود دارد این است که اگر فکر می کند هدف جستجوی کلمات کلیدی شما تغییر کرده است، می تواند SERP ها را دوباره تنظیم کند. بنابراین اگر نتفلیکس یک سریال تلویزیونی با نامی مشابه برند شما راه اندازی کند، بررسی سریال ها از صفحات شما بالاتر خواهد رفت. اگر نمی خواهید این اتفاق بیفتد، مطمئن شوید که به طور مداوم SERP ها را برای کلمات کلیدی خود نظارت کنید. ساده ترین راه برای انجام این کار با کمک ابزار Rank Tracker’s SERP History است که به شما امکان می دهد بلافاصله تغییرات مهم در SERP ها را برای هر کلمه کلیدی خود در طول هر یک از بررسی های رتبه بندی خود مشاهده کنید.

الگوریتم رنک برین  سومین سیگنال مهم است؟

درست است. از هیچ، این سیستم جدید به چیزی تبدیل شده است که گوگل می گوید سومین عامل مهم برای رتبه بندی صفحات وب است. از مقاله بلومبرگ:

کورادو گفت که رنک برین  یکی از صدها سیگنالی است که وارد الگوریتمی می شود که تعیین می کند چه نتایجی در صفحه جستجوی گوگل ظاهر می شوند و در کجا رتبه بندی می شوند. او گفت که رنک برین  در چند ماه استقرار آن به سومین سیگنال مهم تبدیل شده است که در نتیجه جستجوی جستجو نقش دارد.

آیا Bing می تواند این کار را نیز با RankNet انجام دهد؟

در سال 2005، مایکروسافت شروع به استفاده از سیستم یادگیری ماشینی خود، به نام RankNet، به عنوان بخشی از موتور جستجوی Bing کرد. در واقع، اخیراً از محقق و خالق RankNet تقدیر شد. اما در طول سال ها، مایکروسافت به ندرت در مورد RankNet صحبت کرده است.

الگوریتم گوگل “PageRank”  چیست ؟

PageRank بخشی از الگوریتم کلی مرغ مگس خوار است که روش خاصی را برای دادن اعتبار به صفحات بر اساس پیوندهای صفحات دیگر که به آنها اشاره می کنند را پوشش می دهد.

PageRank خاص است زیرا اولین نامی است که گوگل به یکی از بخش های الگوریتم رتبه بندی خود داده است، زمانی که موتور جستجو شروع به کار کرد، در سال 1998.

الگوریتم رنک برین  سومین سیگنال مهم است؟
الگوریتم رنک برین  سومین سیگنال مهم است؟

الگوریتم رنک برین چقدر برای سئو مهم بوده است؟

الگوریتم رنک برین چیست:چیزی که ما در مورد الگوریتم های همیشه در حال تغییر گوگل می دانیم این است که آنها هرگز برای مدت طولانی ثابت نمی مانند. و احتمال اینکه گوگل الگوریتم رنک برین را (اگر قبلاً انجام نداده باشد) بهینه سازی و اصلاح کند بسیار زیاد است. علاوه بر این، الگوریتم رنک برین دائماً در حال یادگیری و تغییر است، بنابراین تنها کار درست این است که محتوای خود را به سمت انسان ها هدف قرار دهید، آن را مرتبط با هدف جستجو و همچنین مکالمه و به روز نگه داشتن آن کنید.

طبق معمول لطفا سوالات و دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید. لطفاً نظرات خود را در مورد الگوریتم رنک برین در نظرات به اشتراک بگذارید

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا