الگوریتم EAT گوگل چیست؟ و چه تأثیری در سئو دارد؟

الگوریتم EAT گوگل چیست؟ و چه تأثیری در سئو دارد؟

الگوریتم EAT گوگل چیست؟ در ساعات پایانی آگوست 2018، گوگل یک به‌روزرسانی الگوریتم دیگر را اعلام کرد. از آنجایی که چندین بار در سال این کار را انجام می دهد، صنعت سئو برای تأثیرگذاری آماده می شود.

الگوریتم EAT گوگل چیست؟ و چه تأثیری در سئو دارد؟

Contents

با این حال آنها کمی می دانستند که چیزی بزرگتر در آن به روز رسانی وجود دارد. طی چند هفته آینده، وب سایت های بهداشتی و پزشکی شاهد کاهش بی سابقه ای در رتبه بندی های ارگانیک بودند.

به لطف ردیاب‌های الگوریتم، به زودی، سئوکاران می‌توانند الگویی را پیدا کنند که نشان می‌دهد این به‌روزرسانی تأثیر سختی بر وضعیت سلامتی دارد. بعداً این به روز رسانی به عنوان بدنام به روز رسانی پزشکی نامگذاری شد.

با به‌روزرسانی دستورالعمل‌های ارزیابی کیفیت Google با ذکر عبارت E A T (تخصص، اقتدار و اعتماد)، کاملاً مشهود بود که به‌روزرسانی جدید الگوریتم را هدایت می‌کند تا قبل از رتبه‌بندی وب‌سایت‌هایی که در دسته YMYL قرار می‌گیرند، به دنبال سیگنال‌های E A T بگردد.

EAT در سئو چیست؟

الگوریتم EAT گوگل چیست؟ و چه تأثیری در سئو دارد؟
الگوریتم EAT گوگل چیست؟ و چه تأثیری در سئو دارد؟

EAT اصطلاحی است که برای اولین بار در دستورالعمل های ارزیابی کیفیت گوگل، که یک سند 168 صفحه ای توسط گوگل برای مرجع ارزیابی کنندگان کیفیت انسانی خود که در سراسر جهان پراکنده شده اند، منتشر شد.

این سند به موقع تجدید می شود تا اطمینان حاصل شود که مفاهیم جدید گنجانده شده است. EAT گوگل یکی از این مفاهیم است که به سند راه پیدا کرد. از چند مورد اشاره در نسخه قبلی، EAT اکنون از بخشی برای خود در سند برخوردار است. این نشان دهنده اهمیتی است که گوگل برای EAT گوگل قائل است.

الگوریتم EAT گوگل

الگوریتم گوگل مکانیزمی است که توسط آن وب سایت ها در موتور جستجوی گوگل برای کاربران رتبه بندی می شوند. گوگل اغلب الگوریتم خود را تغییر می دهد تا به ارائه وب سایت های مرتبط و با کیفیت بالا در رتبه بندی در طول جستجوی کاربران ادامه دهد. E-A-T گوگل برای چندین سال جزء الگوریتم گوگل بوده است و امسال پس از تایید به‌روزرسانی الگوریتم اصلی اصلی در ژانویه و سایر نوسانات رتبه‌بندی کوچکتر در ماه‌های پس از آن، بیشتر و بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

الگوریتم EAT گوگل مخفف چیست ؟

EAT مخفف Expertise، Authority و Trustworthiness است. این بدان معناست که الگوریتم گوگل برای شناسایی سیگنال‌های خاصی در یک وب‌سایت ابداع شده است که سایت و محتوای آن را بر اساس EAT گوگل تشخیص می‌دهد و سپس سایت‌ها را بر اساس آن و سایر جنبه‌های الگوریتم آن رتبه‌بندی می‌کند. این به خودی خود یک عامل رتبه بندی نیست، اما بخشی از ارزیابی کیفیت صفحه بزرگتر سایت شما است و بنابراین می تواند تأثیر زیادی بر روی دید ارگانیک شما داشته باشد.

معنای واقعی این حروف اول EAT گوگل چیست:

E = تخصص

همه ما می دانیم که تخصص دانش یا مهارت در یک زمینه خاص است. اما برای اینکه گوگل تخصص شما را تشخیص دهد، باید آن دانش را به روشی ساده و خوانا و قابل درک برای مخاطبان خود ارائه دهید.

الف = اقتدار

اگر شخصی خود را متخصص بداند اما هیچ کس دیگری موافق نباشد، آیا واقعاً متخصص است؟ برای گوگل، پاسخ منفی است. و این A در EAT است. اقتدار به این معنی است که افراد دیگر موافق هستند که شما در این موضوع متخصص هستید. و آنها موافقت خود را از طریق پیوندهایی در وب سایت ها، وبلاگ ها و کانال های رسانه های اجتماعی (همچنین معتبر) نشان می دهند.

T = اعتماد

خوب، پس شما ادعا می کنید که متخصص هستید و دیگران موافق هستند، اما هیچکس شما را دوست ندارد. آیا در گوگل پاداش دریافت خواهید کرد؟ این امکان وجود دارد که این کار را نکنید. بررسی‌ها و تعاملات مثبت پایه مؤلفه اعتماد است. نشان دادن معتبر بودن و راضی نگه داشتن مشتریان و دیگران، شما را به یک سایت قابل اعتماد تبدیل می کند. بازخوردهای منفی مکرر در وب مرتبط با سایت و کسب و کار شما باعث سقوط شما در رتبه بندی می شود.

چگونه می‌توانید EAT گوگل سایت خود را بهبود ببخشید

چگونه می‌توانید EAT گوگل سایت خود را بهبود ببخشید
چگونه می‌توانید EAT گوگل سایت خود را بهبود ببخشید

اکنون که اجزای الگوریتم EAT گوگل را تعریف کرده‌ایم، بیایید بررسی کنیم که چگونه می‌توانید EAT گوگل وب‌سایت خود را بهبود ببخشید، و متعاقباً دید جستجوی ارگانیک و رتبه‌بندی Google خود را بهبود ببخشید. موارد کلیدی که باید روی آنها تمرکز کرد عبارتند از:

ایجاد یک استراتژی عمدی کلمه کلیدی بر اساس تمرکز موضوع

ببینید مخاطبان شما در هر مرحله از سفر خرید خود به دنبال چه چیزی هستند و یاد بگیرید که چگونه آن را با استفاده از کلمات و عبارات کلیدی جستجو می کنند. سپس این کلمات کلیدی را با تخصص موضوعی خود هماهنگ کنید و محتوایی ایجاد کنید تا مخاطبان خود را درگیر کرده و ارزش ارائه دهید.

مطالب را برای هضم آسان نگه دارید

محتوا را به گونه ای قالب بندی کنید که خواندن آن با سرصفحه ها و سرفصل های فرعی، پاراگراف های کوتاه و نقاط گلوله و/یا لیست های شماره گذاری شده آسان باشد.

درخواست برای سایر کارشناسان

محتوای باکیفیت ارائه دهید که توسط دیگران به عنوان مطالب تخصصی در هنگام بحث در مورد موضوع مورد استفاده قرار گیرد. هرچه تعداد سایت‌هایی که به سایت شما پیوند داده می‌شوند یا نام کسب‌وکار و سایت شما را ذکر می‌کنند، قدرت شما و در نتیجه دیده شدن ارگانیک بالاتر خواهد بود.

در دسترس مشتریان خود باشید

به نظرات حتی اگر منفی هستند پاسخ دهید. از بازخورد مشتریان خود از طریق ایمیل یا پیام استقبال کنید و پاسخگو باشید.

به خاطر داشته باشید که الگوریتم EAT گوگل یک عامل رتبه بندی خاص مانند سرعت سایت یا کیفیت بک لینک ها نیست. این یک ارزیابی گسترده تر از کیفیت سایت و صفحه شما است. به آن به عنوان یک روش زندگی برای وب سایت خود فکر کنید. شما باید اجزای الگوریتم EAT گوگل را در هر کاری که در سایت خود و سایر کانال های دیجیتال انجام می دهید تجسم کنید. باید بخوری، نفس بکشی و بخوابی بخور!

تولید محتوای اختصاصی برای الگوریتم EAT گوگل

تخصص چیزی نیست که همه  بتوانند ادعا کنند. گاهی اوقات، از طریق سخت کوشی و شناخت مداوم به دست می آید.

به عنوان مثال، اگر یک وب سایت پزشکی دارید، محتوای منتشر شده باید توسط یک متخصص پزشکی نوشته یا بررسی شود.

از طرف دیگر، اگر در حال نوشتن محتوای عمومی در مورد یک موضوع خاص هستید، باید به اندازه کافی مقالات منتشر شده در زیر خط خود داشته باشید و خود را به عنوان یک متخصص موضوع معرفی کنید.

درک بهتر EAT گوگل

کارشناسان سئو در بسیاری از آژانس ها وجود دارند که باعث موفقیت کسب و کار و مشتری می شوند.

با این حال، همه آنها اقتدار مورد نظر گوگل را ندارند. چرا؟ دلیلش این است که آنها همیشه در پشتیبان کار می‌کنند، و اگرچه قهرمانان ناشناخته‌ای هستند، بدون ردپای دیجیتالی به جا مانده، گوگل از مهارت‌های آنها اطلاعی ندارد.

بنابراین، منظور من این است که 10 برابر سئوهای بهتری وجود دارد که به هزاران وب سایت کمک می کند تا در دریاهای مواج حرکت کنند، اما آنها به صورت آنلاین حضور ندارند.

از آنجایی که Google به آینده به عنوان یک مرکز دانش شامل مجموعه‌ای از نمودارهای دانش درباره هر چیزی و هر چیزی که آنلاین می‌یابید نگاه می‌کند، ذکر نام و کسب‌وکار شما بسیار مهم است.

ایجاد لینک سوشیال مدیا برای الگوریتم EAT گوگل

اگر به‌تازگی به‌عنوان یک حرفه‌ای شروع می‌کنید (به همین دلیل، هر حرفه‌ای)، مطمئن شوید که پروفایل‌های اجتماعی خود را در بیوگرافی نویسنده و هر آنچه فکر می‌کنید به کاربران و موتورهای جستجو کمک می‌کند تا قدرت شما را در زمینه یا موضوع ایجاد کنند، پیوند دهید.

فکر کردن چرا؟ چرا که بک لینک یکی از راه هایی است که گوگل به اقتدار نویسنده و اقتدار کسب و کار در یک جایگاه یا صنعت خاص پی می برد.

ما در Stan Ventures هر روز حداقل دو بک لینک طبیعی دریافت می کنیم. این سرنخ های کافی به گوگل می دهد که ما یکی از بهترین ها در این صنعت هستیم. و وقتی نوبت به عنوان یک منبع معتبر در نظر گرفته می شود، این موضوع به شما کمک می کند.

اگر وب‌سایت YMYL را اجرا می‌کنید، این مهم‌تر می‌شود، و باید برای به دست آوردن اعتبار دیجیتال برند مورد نظر گوگل تلاش کنید.

تولید محتوای با کیفیت و یونیک برای EAT گوگل

قابل اعتماد بودن کیفیتی است که وب سایت و نویسنده در طول زمان به دست می آورند. عوامل اساسی که می‌توانند به اعتماد بالاتر کمک کنند، بررسی‌های مثبت بیشتر، ذکر در سراسر وب و تعامل بیشتر است.

علاوه بر این، احساسات کلی آنلاین در مورد یک نویسنده یا یک نام تجاری نیز می تواند بر قابلیت اعتماد تأثیر بگذارد.

بنابراین در اینجا یک مثال سریع است. اگر سایت های بیشتری از مطالبی که شما نوشته اید نقل قول می کنند، نشانه اعتماد است. فرض کنید سایت های قابل اعتماد دیگر در مورد آن صحبت می کنند یا به منابع داخلی لینک می دهند. در این صورت، می تواند سیگنال اعتماد خوبی برای گوگل باشد.

اگر به دو عامل دیگر یعنی اختیار و تخصص نگاه کنید، هر دو تحت کنترل شما هستند، اما وقتی صحبت از عوامل قابل اعتماد به میان می‌آید، بیشتر یک عامل خارجی است که با استفاده از سیگنال‌هایی که توسط منابع خارجی ارائه می‌شود، تعیین می‌شود.

تامین بخش ایمنی و فنی سایت برای EAT گوگل مهم است

از نظر فنی، داشتن یک سایت امن می تواند به افزایش اعتماد یک وب سایت کمک کند. همانطور که می توانید آن را برای خودتان پیدا کنید، اکثر سایت هایی که در گوگل رتبه بندی می شوند دارای HTTPS فعال هستند.

چند فاکتور دیگر روی صفحه که می توانید برای بهبود قابلیت اعتماد وب سایت به آنها توجه کنید، داشتن صفحه درباره ما، صفحه تماس با ما، سیاست حفظ حریم خصوصی، Terms and Conditions، و در صورت امکان، صفحه ای که افراد پشت عملیات و اعتبار آنها را فهرست می کند.

الگوریتم YMYL  سئو چیست؟

YMYL مخفف “پول شما، زندگی شما” است.

سایت‌های مالی، سلامت و تندرستی برخی از متداول‌ترین جایگاه‌هایی هستند که تحت وب‌سایت‌های YMYL قرار می‌گیرند، بنابراین به یک درمان SEO متفاوت از سایرین نیاز دارند.

اینها سایت‌هایی هستند که اطلاعات حساسی را منتشر می‌کنند که می‌تواند مستقیماً بر امور مالی، شادی، موفقیت یا رفاه خواننده تأثیر بگذارد.

به همین دلیل است که گوگل از سایت‌های YMYL می‌خواهد که دستورالعمل‌های کیفیت سخت‌گیرانه‌ای را رعایت کنند که توسط الگوریتم‌ها قبل از رتبه‌بندی صفحات اندازه‌گیری می‌شوند.

این الگوریتم کیفیت سایت‌های YMYL را بر اساس سیگنال‌های تخصص، اعتبار و اعتماد بررسی می‌کند.

YMYL SEO چیست؟ مزایای سایت هایی که تحت دامنه YMYL هستند

اگر می‌خواهید در مورد سایت‌های خاص که تحت دامنه YMYL هستند بیشتر بدانید، در اینجا چند مورد از محبوب‌ترین آنها برای شما آورده شده است:

 وب‌سایت با درگاه پرداخت:

اگر یک وب‌سایت خرید دارید که یک درگاه پرداخت یکپارچه دارد، به این معنی است که کاربران اطلاعات کارت اعتباری و کارت نقدی خود را قرار می‌دهند، که اگر به دست اشتباه برسد، می‌تواند آسیب زیادی به کاربران وارد کند. .

وب سایت هایی که مشاوره مالی ارائه می دهند:

پس موضوع اینجاست. وب مملو از اطلاعات است و کاربران فعالانه به دنبال مشاوره و پیشنهادات آنلاین هستند. این امر به ویژه در مورد کاربرانی که قبل از تصمیم گیری مهم به دنبال مشاوره مالی هستند، صادق است. فرض کنید آنها در صفحاتی قرار می گیرند که اطلاعات تأیید نشده یا اشتباه واقعی را ارائه می دهند.

در این صورت می‌تواند بر ثبات مالی کاربران تأثیر منفی بگذارد. برای ایمن نگه داشتن کاربران خود، گوگل این سایت ها را به عنوان YMYL در نظر می گیرد، که به این معنی است که قبل از رتبه بندی چنین صفحاتی، یک لایه نظارت اضافی وجود خواهد داشت. سایت هایی که سرمایه گذاری، مالیات، برنامه ریزی بازنشستگی، خرید خانه، پرداخت هزینه کالج، خرید بیمه و غیره را ارائه می دهند در دسته YMYL قرار می گیرند.

وب‌سایت‌هایی که اطلاعات پزشکی ارائه می‌کنند:

کاربران مانند توصیه‌های مالی به دنبال اطلاعاتی در مورد سلامت و تندرستی به وب هستند. از آنجایی که توصیه‌های مربوط به شرایط سلامتی خاص، علائم، راه‌های تشخیص و درمان برخی از متداول‌ترین پرسش‌های جستجو شده در وب هستند، Google می‌خواهد این کاربران را به وب‌سایت‌های بسیار معروف بفرستد.

یک حرکت اشتباه بر اساس یک پیشنهاد پزشکی نادرست می تواند تأثیری ابدی بر زندگی کاربران داشته باشد و گوگل فقط نمی خواهد این اتفاق بیفتد. حتی سایت های دارویی جایگزین و وب سایت های تغذیه نیز در دسته YMYL قرار می گیرند. آنها برای رتبه بندی در گوگل به نمره الگوریتم EAT گوگل بسیار بالایی نیاز دارند.

وب‌سایت‌هایی که اطلاعات حقوقی ارائه می‌کنند:

هر سایتی که مشاوره حقوقی را به کاربران ارائه می‌دهد، صرف نظر از تخصص، تحت YMYL قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که اکثر اقدامات قانونی پس از تحقیقات کامل آنلاین انجام می شود. وب‌سایت‌هایی که برای جمع‌آوری اطلاعات می‌خوانند، تأثیر بیشتری بر تصمیم‌گیری‌های کاربران دارند. این باعث می شود هر سایت حقوقی که مشاوره و اطلاعاتی در مورد طلاق، حضانت فرزند، ایجاد وصیت نامه، شهروند شدن و غیره ارائه می دهد، در زیر مجموعه YMYL قرار گیرد.

وب‌سایت‌های خبری:

صحبت‌های آنلاین و آفلاین زیادی در مورد اخبار جعلی وجود داشته است، و عموماً اعتقاد بر این است که سایت‌های خبری معتبر به انتشار اطلاعات نادرست نمی‌پردازند. همچنین توجه داشته باشید که اخباری وجود دارد که روی زندگی کاربران یا افراد ذکر شده تأثیر نمی گذارد، مانند فهرستی از 10 کلمه کلیدی برتر جستجو شده در گوگل. چنین مقالاتی به طور طبیعی خارج از YMYL خواهند بود.

با این حال، اخباری مانند فرآیندها، سیاست‌ها، مردم و قوانین دولت محلی/ایالتی/ملی. خدمات واکنش به بلایا؛ برنامه های دولتی و خدمات اجتماعی؛ اخبار در مورد موضوعات مهم مانند رویدادهای بین المللی، تجارت، سیاست، علم و فناوری؛ و غیره به طور کلی به عنوان YMYL در نظر گرفته می شوند.

سایرین:

علاوه بر این موارد، چند جایگاه وجود دارد که تحت YMYL قرار می‌گیرند، و توصیه می‌شود از بهترین قضاوت خود برای شناسایی آن‌ها استفاده کنید. چند نمونه از این سایت‌ها عبارتند از سایت‌های فرزندخواندگی، ایمنی خودکار، امنیت خانه و سایت‌های مرتبط با حریم خصوصی.

چه زمانی گوگل EAT را معرفی کرد؟

رهنمودهای 164 صفحه ای ارزیابی کیفیت جستجو برای اولین بار عبارت الگوریتم EAT گوگل (تخصص، اقتدار، اعتماد) را معرفی کرد. حتی اگر این اصطلاح در نسخه‌های قدیمی‌تر وجود داشت، اولین جزئیات در مورد الگوریتم EAT گوگل و پیامدهای آن در دستورالعمل‌های به‌روزرسانی شده ارزیابی کیفیت جستجو که در نوامبر 2018 منتشر شد، ظاهر شد.

این سند در درجه اول بر کمک به ارزیابی کنندگان کیفیت برای شناسایی صفحات با کیفیت در وب تمرکز دارد. و ورودی‌های این ارزیابی‌کننده‌های کیفیت بعداً هنگام بهینه‌سازی الگوریتم استفاده می‌شوند.

این یعنی چی؟

دستورالعمل های ارزیابی کیفیت را نمی توان کتاب همه فاکتورهای رتبه بندی نامید، اما قطعا ورودی های کافی برای وب مسترها می دهد تا بدانند گوگل هنگام رتبه بندی وب سایت ها به چه چیزی اهمیت می دهد.

قبل از معرفی رسمی این سند، بحث های زیادی در انجمن های سئو در مورد معیارهای بسیار پیچیده گوگل برای رتبه بندی وب سایت ها وجود داشت.

بسیاری حتی ادعا کردند که معیارهای رتبه بندی گوگل را شکسته اند.

برای پایان دادن به این هیاهو، گوگل ابتدا ارزیاب کیفیت جستجوی خود G را معرفی کرد راهنما برای عموم در نوامبر 2013.

این امر سئوکاران در سراسر جهان را متقاعد کرد که این غول موتور جستجو برنامه های بزرگتری برای آینده دارد.

پیش از این، گزارش‌هایی منتشر شده بود مبنی بر اینکه گوگل ارزیاب‌های انسانی را برای بهبود کیفیت جستجوی گوگل استخدام کرده است.

اکنون اعتقاد بر این است که این تیم اصلی روی پیش‌نویسی کار کرده است که بعداً به‌عنوان دستورالعمل‌های ارزیابی کیفیت جستجوی Google منتشر شد.

چگونه می توان Google EAT را از طریق SEO YMYL بهبود بخشید؟

تجزیه و تحلیل ما نشان داد که الگوریتم پزشکی Google در سال 2018 وب سایت هایی با سیگنال های EAT پایین را از بین برد و فشار ملایمی را در رتبه بندی وب سایت هایی که پس از آن دنبال کردند، ایجاد کرد.

وب‌سایت‌هایی که توسط به‌روزرسانی Google Medic ضربه خوردند، آن‌هایی هستند که هیچ کمکی ارائه نکردند، اطلاعات ناقص یا نامشخصی ارائه کردند، یا این سایت‌ها اطلاعات گمراه‌کننده‌ای ارائه کردند که می‌تواند به خوانندگان آسیب برساند.

این بدان معنا نیست که همه سایت‌هایی که توسط Google Medic Update ضربه می‌خورند محتوای با کیفیت ندارند.

به عنوان مثال، به روز رسانی صفحاتی با محتوای با کیفیت بالا و صفحاتی که اطلاعات ارزشمندی را در اختیار کاربران قرار می دهند را تحت تاثیر قرار داده است.

رتبه بندی محتوا سقوط کرد زیرا در سایت هایی با اعتبار و اعتماد پایین ظاهر شد. علاوه بر این، اگر یک سایت پزشکی یا مالی است، محتوا باید توسط شخصی با تخصص در این زمینه نوشته شود.

اگر فکر می‌کنید که وب‌سایت شما با وجود انتشار محتوای باکیفیت، تحت تأثیر به‌روزرسانی الگوریتم گوگل قرار گرفته است، در اینجا لیستی از سیگنال‌های EAT وجود دارد.

با اطمینان از اینکه وب سایت شما دارای این سیگنال های کیفیت است، می توانید از به روز رسانی فعلی الگوریتم گوگل بازیابی کنید و از سایت خود در برابر به روز رسانی های الگوریتم آینده محافظت کنید.

این عوامل سئو می توانند به سایت YMYL شما کمک کنند تا سیگنال های EAT وب سایت شما را بهبود بخشد:

اضافه کردن بیوگرافی نویسندگان

دستورالعمل‌های کیفیت Google به وضوح نشان می‌دهد که باید بداند چه کسی اطلاعات را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

از آنجایی که سایت‌های YMYL، از جمله وب‌سایت‌های مراقبت‌های بهداشتی و سلامتی، حاوی محتوای بسیار حساس هستند، Google انتظار دارد این موضوعات توسط نویسندگان قابل اعتماد و اثبات شده تهیه شود.

دستورالعمل‌های Google همچنین وب‌سایت‌ها را موظف می‌کند که در صورت ورود کاربران به صفحه محصول یا خدمات، اطلاعات تماس و جزئیات پشتیبانی مشتری را ارائه دهند.

اطمینان حاصل کنید که همه پست‌های وبلاگ دارای خط نویسنده هستند تا قابلیت اعتماد محتوا را به کاربران نشان دهد.

تعامل کاربران با محتوا، سیگنال‌های باکیفیتی به گوگل می‌دهد که یک نویسنده چقدر اطلاعات را به خوبی ارائه کرده است.

ایجاد اعتبار و اعتماد برای نویسنده و ناشر

گوگل قبل از رتبه بندی وب سایت ها، اعتبار و اعتماد نویسندگان و ناشران را در نظر می گیرد.

چندین حق ثبت اختراع Google وجود دارد که نگاهی اجمالی به فاکتورهای رتبه‌بندی می‌دهد که Google هنگام تعیین اعتبار نهادها، از جمله نویسندگان و ناشران، به دنبال آن است.

یکی از این پتنت‌ها «اعتبار یک نویسنده محتوای آنلاین» است که در سال 2012 به گوگل اعطا شد. اگر به خاطر داشته باشید، این همان زمانی بود که Google نام نویسنده را در نتایج جستجو نشان داد.

طبق این پتنت، یک نویسنده بر اساس موضوعاتی که شخص درباره آن می نویسد، امتیاز شهرت می گیرد. بر اساس عواملی مانند بررسی ها، سال های فعالیت، کیفیت ناشران و ثبات در تولید محتوای با کیفیت، امتیاز شهرت می تواند افزایش یا کاهش یابد.

علاوه بر این، پتنت همچنین اهمیت نمایش تخصص حرفه ای نویسنده (این شامل صلاحیت آموزشی و آموزش) و نقش در سازمان فعلی را مورد بحث قرار می دهد.

وقتی این مورد را با پتنت دیگری با عنوان «سیستم‌ها و روش‌ها برای رتبه‌بندی مجدد نتایج جستجوی رتبه‌بندی‌شده» کنار هم می‌گذارید، Google شهرت نویسنده را به عنوان سیگنال رتبه‌بندی به ارتفاعات جدیدتر می‌برد.

این پتنت امتیاز اعتبار موضوعی نویسنده را با یک امتیاز استناد ترکیب می کند که تعداد استنادهای خارجی دریافت شده توسط اسناد تألیف شده توسط شخص است.

همچنین، لازم به ذکر است که الگوریتم های گوگل می توانند اشاره های نویسنده و ناشر را برای ارزیابی اعتبار شناسایی کنند. به عنوان مثال، زمانی که نویسنده ای از وب سایت های بسیار معتبر (سایت های اولیه) در یک جایگاه خاص اشاره می کند، اعتبار آن بهبود می یابد.

Garry Illyes گوگل در سال 2017 تایید کرد که ذکر نام تجاری بدون پیوند در هر پلتفرمی، از جمله وب سایت ها و رسانه های اجتماعی، می تواند سیگنال های اعتباری به الگوریتم گوگل بدهد.

این بدان معناست که مشارکت مداوم نویسنده و ناشر در چندین پلتفرم آنلاین می تواند به بهبود امتیاز شهرت کمک کند.

با این حال، اگر گفتگو حول محور احساسات منفی باشد، می تواند بر اعتبار نویسنده و ناشر تأثیر منفی بگذارد.

در واقع، Google حق اختراعی به نام «تشخیص احساسات به عنوان سیگنال رتبه‌بندی برای نهادهای قابل بررسی» دارد، که به وضوح بیان می‌کند که به هر نهاد قابل بررسی مانند افراد (نویسنده)، مکان‌ها، سازمان‌ها و نشریات امتیاز شهرت توسط موتور تجزیه و تحلیل رتبه‌بندی Google اختصاص داده می‌شود. احساسات را در مورد یک موجودیت از بررسی های متنی موجود در اینترنت درک می کند.

جدای از این، وقوع همزمان موجودیت‌ها در جستارهای جستجو و همچنین در سایر دارایی‌های محتوای قابل خزیدن مانند ویدیوها، پادکست‌ها و اسناد نیز می‌تواند به Google سیگنال‌های بیشتری در مورد تخصص و قابلیت اعتماد بدهد.

و نویسنده و ناشر.

ویرایش یا حذف محتوای با کیفیت پایین

با توجه به دستورالعمل های کیفیت جستجوی گوگل، امتیاز EAT وب سایت پس از محاسبه کل امتیاز EAT پست ها/صفحات جداگانه یک وب سایت ارزیابی می شود.

بنابراین، باید مراقب تک تک پست هایی باشید که منتشر می شوند.

به همین دلیل است که توصیه می کنیم محتوای بی کیفیت را از وب سایت خود حذف کنید.

این ممکن است در دراز مدت کمی ترافیک شما را کاهش دهد، اما شما سود خواهید برد زیرا امتیاز EAT گوگل سایت شما را بهبود می بخشد.

این نیز یکی از تاکتیک های اثبات شده برای بازیابی از به روز رسانی الگوریتم گوگل است.

چگونه می توان Google EAT را از طریق SEO YMYL بهبود بخشید؟

اگر وب‌سایت YMYL را مدیریت می‌کنید، مطمئن شوید که محتوا توسط متخصصان حوزه شما تنظیم شده است.

از آنجایی که طبق دستورالعمل‌های کیفیت جستجو، تجربیات شخصی قانونی در نظر گرفته می‌شوند، سعی کنید محتوای موجود را با تجربیات شخصی به‌روزرسانی کنید.

برندسازی شخصی خود را بسازید

سیگنال های با کیفیت خاصی وجود دارد که باید در وب سایت خود پیاده سازی کنید تا امتیاز EAT گوگل را بهبود بخشید و اعتماد مخاطب را جلب کنید.

کارشناسان سئو توصیه می‌کنند صفحه «درباره ما» را با ذکر همه نشریاتی که در آنها برجسته می‌شوید، تقویت کنید.

جدای از آن، یک کد نشانه گذاری طرحواره اضافه کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد محتوای خود به گوگل بدهید.

همچنین، سعی کنید صفحه‌ای داشته باشید که توصیفات و نظرات مشتریان را فهرست کند تا اعتماد مخاطبان بازدیدکننده را افزایش دهید.

بک لینک های مرتبط با کیفیت بالا بسازید/کسب کنید

الگوریتم رتبه صفحه گوگل، که خدای همه الگوریتم های گوگل در نظر گرفته می شود، بر اساس شناسایی وب سایت های قابل اعتماد ساخته شده است.

در طول دو دهه گذشته، این الگوریتم اصلی گوگل پرورش یافته است، و اکنون حتی از آنچه در ابتدا قرار بود انجام دهد، توانایی بیشتری دارد. با تشکر از الگوریتم‌های ad-hoc متعدد که مفاهیم اصلی را غنی می‌کنند.

در یکی از وایت پیپرها با عنوان «چگونه گوگل با اطلاعات نادرست مبارزه می کند؟»، این غول موتور جستجو نقش الگوریتم PageRank را در کمک به شناسایی محتوای قابل اعتماد و معتبر تایید کرد.

می گوید پیوندهای موجود در وب (بک لینک از منابع قابل اعتماد) به درک معتبر بودن صفحات کمک می کند.

جان مولر همچنین تأیید کرده است که بک لینک ها و متن لنگر نقش بسیار مهم تری نسبت به رتبه بندی وب سایت ها دارند. به گفته وی، آنها به عنوان ابزاری برای گوگل عمل می کنند تا یک صفحه و کل دامنه را بر اساس یک موضوع در سطح کلان طبقه بندی کند.

یکی از پتنت‌های گوگل، «نتایج جستجو بر اساس اعتماد»، به وضوح بیان می‌کند که خوشه‌های متن لنگر یکی از مهم‌ترین راه‌های گوگل برای سنجش اعتماد هستند.

طبق این پتنت، گوگل از خوشه های متن لنگر برای ایجاد یک برچسب اعتماد برای یک وب سایت یا یک URL استفاده می کند که در پایگاه داده حاشیه نویسی ثبت می شود.

اما همه اینها به این معنی نیست که تعداد انگشت شماری از بک لینک ها از منابع مرتبط می توانند شما را در بالاترین سطح قرار دهند. حتی اگر پیوندها مرتبط هستند، اگر وب‌سایتی که لینک‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد معتبر نباشد، آب پیوند کمی ارسال می‌شود.

این یکی دیگر از ارتقاء مفهوم الگوریتم PageRank است. اعتقاد بر این است که گوگل وزن رتبه بندی را برای تعداد لینک هایی که دریافت می کنید کاهش داده است. اکنون، مفهوم پیوندهای اولیه و نزدیکی شما به وب‌سایت‌های اولیه در نمودار پیوند جایگزین آن شده است.

در پتنت گوگل در سال ۲۰۱۷ با عنوان «تولید رتبه‌بندی برای صفحات با استفاده از فواصل در نمودار پیوند وب»، گوگل به وضوح نشان می‌دهد که قصد دارد الگوریتم رتبه‌بندی صفحه را به سطح بعدی برساند.

طبق پتنت، امتیاز رتبه بندی برای یک سند پیوندی (صفحه وب) با فاصله یا نزدیکی آن از سایت های انتخاب شده تعیین می شود.

سایت‌های Seed چه نوع دامنه‌هایی هستند ؟

سایت‌های Seed دامنه‌هایی هستند که گوگل بر اساس محتوای باکیفیتی که در مورد یک موضوع خاص برای سال‌ها و شهرت آن تولید کرده‌اند، به عنوان بالاترین مرجع معرفی می‌کند.

ثبت اختراع به وضوح بیان می کند که مکان های بذر از نظر تعداد محدود می شوند تا از دستکاری جلوگیری شود. جالب‌تر این است که گوگل نمی‌خواهد برای سایت‌هایی که به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم به سایت‌های اولیه مرتبط نیستند، امتیاز رتبه‌بندی (آب پیوند) اختصاص داده نشود.

هر چه لینک به سایت های seed نزدیکتر باشد، اعتبار بیشتری خواهد گذشت و با افزایش فاصله امتیاز اعتبار کاهش می یابد.

این بدان معناست که شما باید فقط از سایت هایی که گوگل آنها را می شناسد پیوند ایجاد کنید. با منطق ساده، تشخیص گوگل به شکل ترافیک ارگانیک است. با این حال، باید اطمینان حاصل کنید که ترافیک ایجاد شده به صفحاتی است که موضوعات موضوعی مشابه شما را پوشش می دهند.

گوگل در واقع از همان نمودار مجاورت پیوند برای ارزیابی اعتبار نهادها از جمله نویسنده و ناشر استفاده می کند. به عنوان مثال، دریافت یک نام یا لینک مستقیم از یک سایت seed می تواند به میزان زیادی امتیاز شهرت یک نویسنده/ناشر را بهبود بخشد.

اگرچه این پتنت می‌گوید که سایت‌های بذر به صورت دستی انتخاب می‌شوند، با پیشرفت‌هایی که توسط الگوریتم گوگل انجام شده است، این فرآیند تا کنون باید خودکار شود.

اهمیت الگوریتم گوگل EAT

سایت خود را با HTTPS ایمن کنید :گوگل همچنین “امنیت” را به عنوان یک عامل اصلی EAT گوگل در نظر می گیرد.

جدا از محتوای با کیفیت، بک لینک ها و شهرت نویسنده، امنیت وب سایت نیز یکی از عوامل مهمی است که برای ارزیابی امتیاز EAT گوگل استفاده می شود.

بنابراین، اگر وب‌سایت شما پس از به‌روزرسانی الگوریتم، بازگشت به مسیر را دشوار می‌یابد، مطمئن شوید که یک گواهی SSL دارید.

ممکن است با سایت های HTTP در مرورگر گوگل کروم برخورد کرده باشید که دارای برچسب «ناامن» هستند.

این یک شاخص قوی است که نشان می دهد چگونه گوگل دارندگان وب سایت ها را برای فعال کردن HTTPS تحت فشار قرار می دهد.

فعالیت های رسانه های اجتماعی

اکثر صاحبان وب سایت ممکن است ندانند که نمایه های رسمی رسانه های اجتماعی می توانند امتیاز EAT را بهبود بخشند.

فعال بودن در رسانه های اجتماعی و به اشتراک گذاری محتوا با مخاطبان هدف و سایر تأثیرگذاران به حفظ یک وب سایت فعال کمک می کند.

این به شما کمک می کند تا با مخاطبان مهم تری ارتباط برقرار کنید و شهرت مثبتی برای سایت خود به دست آورید.

اگرچه این ممکن است مستقیماً به شما در EAT کمک نکند، اما به شما کمک می کند از رقبا پیشی بگیرید و سیگنال های EAT بیشتری به دست آورید.

آیا گوگل امتیاز الگوریتم EAT دارد؟

هیچ الگوریتم اصلی مبتنی بر نمرات EAT یا YMYL شما وجود ندارد.

آنها در واقع یکی از الگوریتم های بسیار کوچکی هستند که به گوگل کمک می کنند تا کیفیت یک وب سایت را تعیین کند.

آیا گوگل امتیاز الگوریتم E.A.T دارد؟

آیا Google EAT یک عامل رتبه بندی است – بحث های صنعت سئو؟

در مورد Google EAT و اینکه آیا این یک عامل رتبه بندی است، سردرگمی زیادی وجود دارد.

بنابراین در اینجا چند واقعیت برای پاک کردن فضای پیرامون این افسانه رایج وجود دارد.

مری هاینز در یکی از توییت های خود گفت که EAT یک عامل رتبه بندی مستقیم نیست، بلکه بخشی از هزاران الگوریتم کوچک است که به گوگل در مورد کیفیت یک صفحه وب سیگنال می دهد.

گری ایلیز تأیید کرد که چیزی به عنوان امتیاز YMYL یا امتیاز الگوریتم EAT وجود ندارد. EAT فقط به عنوان یک عامل رتبه بندی غیر مستقیم عمل می کند.

تمرکز بر روی EAT جایگزینی برای انجام ممیزی SEO یا بهبود سئو فنی در یک وب سایت نیست. فاکتور EAT تنها در صورتی بهبود می یابد که به سایر مسائل موجود در سایت توجه شود، مانند بارگذاری کند سایت، لینک های خراب، سایت بهینه نشده برای موبایل و غیره.

در نهایت، پرداختن به تغییرات EAT زمان می برد زیرا بهبود تخصص، اعتبار و اعتماد یک سایت یک فرآیند تدریجی است.

اگرچه Google EAT یک الگوریتم اصلی رتبه بندی نیست، گوگل همچنان از آنها به عنوان معیاری برای کیفیت یک وب سایت استفاده می کند.

در روزهای آینده، گوگل به حذف محتوای نازک و بی ربط و برجسته کردن مطالب نوشته شده توسط کارشناسان موضوع ادامه خواهد داد.

بنابراین، شما باید بر بهبود کیفیت محتوای سایت خود، ایجاد قدرت در جایگاه خود و توسعه اعتماد از طریق بهترین شیوه های سئو تمرکز کنید.

جان مولر، وکیل جستجو در گوگل در یکی از جلسات ساعت اداری.

سوال خاصی که در این زمینه مطرح شد، تخصص نویسنده بود. سوال این بود، “من چند سوال در مورد EAT دارم. در دستورالعمل ارزیابی کیفیت، تخصص نویسنده مهم است. بنابراین فکر می‌کنید برای الگوریتم واقعی مهم است؟»

جان مولر خواستار توضیح بیشتر در مورد سوال خود شد، که او پاسخ داد: «منظورم این است که EAT فقط در دستورالعمل های ارزیابی کیفیت ذکر شده است. اما می‌خواهم بدانم که آیا الگوریتم‌های واقعی به عوامل EAT مانند تخصص نویسنده اهمیت می‌دهند یا خیر.

جان پاسخ داد: “من فرض می کنم که نوعی کار غیرمستقیم برای انجام کارهای مشابه انجام شده است، بله.

منظورم این است که ما این را در دستورالعمل‌ها قرار می‌دهیم تا بتوانیم آزمایش‌کنندگان کیفیت را راهنمایی کنیم تا این موارد را دوباره بررسی کنند و اگر فکر می‌کنیم این چیز مهمی است، در این صورت فرض می‌کنم افرادی که در بخش کیفیت جستجو هستند نیز تلاش می‌کنند تا آن را به روشی الگوریتمی تر درک کنید.”

جان هشدار داد که EAT را به عنوان یک فاکتور یا معیار رتبه‌بندی نمی‌دانیم. در مرحله بعد، او به موضوع تخصص نویسنده پرداخت و گفت که این بیشتر شبیه تلاش برای درک اینکه چگونه محتوا در بقیه وب قرار می گیرد.

تخصص محتوا

بنابراین، چه چیزی تخصص محتوا را می سنجد: اعتبار نویسنده یا صحت محتوایی که منتشر می کنند؟

در حالت ایده‌آل، یک نویسنده متخصص باید بتواند محتوای تخصصی بنویسد، اما آیا اثبات تخصص در اعتبار نویسنده است یا کیفیت خود محتوا؟

به گفته جان مولر، “این منطقه بسیار مبهم است.”

سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو یک عرصه بسیار غیرقابل پیش بینی است.

از آنجایی که گوگل قوانین را تعیین می کند (حداقل در حال حاضر)، وب سایت ها باید از آن پیروی کنند، خواه موافق باشند یا نه.

مواقعی وجود دارد که یک وب سایت یک روز به پایین ترین حد خود می رسد و پس از چند ماه با صدای بلند بهبود می یابد.

پس از اینکه گوگل یک به روز رسانی الگوریتم را ارائه کرد، چنین مواردی نادر نیست.

به‌روزرسانی الگوریتم آگوست Broad Core گوگل در سال 2018 یکی از این به‌روزرسانی‌هاست که اینترنت را تکان داد.

بعداً مشخص شد که این به روز رسانی صنعت سلامت و تندرستی را هدف قرار داده است.

از این رو، به طور غیر رسمی توسط کارشناسان سئو به عنوان به روز رسانی Google Medic نامگذاری شد.

با این وجود، پس از بیستمین سالگرد گوگل شاهد به‌روزرسانی دیگری بودیم که به‌روزرسانی تولد Google در 27 نوامبر نامگذاری شد.

این به‌عنوان معکوس کردن چند عامل Google Medic Update شناخته می‌شود، زیرا وب‌سایت‌هایی که تحت تأثیر به‌روزرسانی Medic قرار گرفتند، عملکرد خوبی داشتند.

خدمات سئو سایت توسط سئو فراز

جهت انجام خدمات طراحی سایت :سایت شرکتی,سایت فروشگاهی,سایت گردشگری  و سایت وردپرس و … و همچنین خدمات سئو سایت :سئو سایت فروشگاهی,سئو سایت گردشگری,سئو سایت وردپرس و … تولید محتوا با کارشناسان سئو فراز تماس بگیرید

لطفاً اگر سؤالی در مورد آموزش  حذف محتوا و فایل های نمایه شده از نتایج جستجوی Google دارید، نظر بدهید.

 

مطالب مرتبط پربازدید

الگوریتم رنک برین چیست؟چه تاثیری بر سئو دارد

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست ؟ راهنمای جامع
الگوریتم پاندا گوگل چیست؟

الگوریتم برت BERT گوگل چیست؟
الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟ انقلابی عظیم در سئو محلی
الگوریتم پیشنهاد گوگل Google Suggest چیست؟
الگوریتم سندباکس گوگل چیست؟ چگونه از الگوریتم سندباکس گوگل خارج شویم

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا