الگوریتم پیشنهاد گوگل Google Suggest چیست؟

پیشنهاد گوگل Google Suggest چیست؟

پیشنهاد گوگل Google Suggest چیست؟پیشنهاد گوگل یک ویژگی انقلابی است که در طول سال ها زندگی کاربران را از طریق نوار جستجوی گوگل بهبود بخشیده است. اما آیا می دانستید که می تواند به همان اندازه برای تلاش های بهینه سازی موتور جستجو (SEO) شما مفید باشد؟

Google Suggest چیست و چگونه کار می کند؟

Google Suggest یکی از ویژگی های اصلی جستجوی گوگل است. در سال 2007 معرفی شد و به سرعت به بخش اصلی جستجوی گوگل تبدیل شد. اصولاً هر بار که جستجوی جدیدی در گوگل انجام می شود، چیزهای زیادی در پشت صحنه در حال انجام است.

الگوریتم پیچیده گوگل تلاش می کند پرس و جوهای جستجویی را پیشنهاد دهد که به بهترین وجه با عبارت وارد شده مطابقت دارند. کلمات کلیدی پیشنهادی در زیر کادر جستجو ظاهر می شوند. به طور کلی، 3 تا 5 پیشنهاد را مشاهده خواهید کرد، اما گاهی اوقات 10 پیشنهاد نمایش داده می شود.

کاربری که جستجو را انجام می دهد می تواند روی هر کلمه کلیدی از لیست تکمیل خودکار گوگل کلیک کند و بلافاصله صفحه نتایج جستجو را ببیند. این تجربه هم سریع و هم راحت است.

پیشنهاد گوگل برای تحقیق کلمات کلیدی

Google Suggest به طور قابل توجهی روند جستجو را سرعت می بخشد و مطمئناً تجربه جستجو را بسیار بهتر می کند. اما علاوه بر ابزار اصلی Google Suggest، کاربردهای بسیار دیگری نیز دارد.

به عنوان مثال، طبق گفته گوگل:

«پیش‌بینی‌های تکمیل خودکار به‌طور خودکار توسط یک الگوریتم و بدون دخالت انسانی بر اساس تعدادی از عوامل عینی، از جمله اینکه کاربران قبلی چند بار برای یک عبارت جستجو کرده‌اند، تولید می‌شوند.

این واقعیت که کاملاً خودکار است و بدون دخالت انسانی کار می‌کند، باعث می‌شود پیشنهادات کلمه کلیدی در Google تکمیل خودکار منبع عالی ایده‌های کلیدواژه باشد. اغلب موضوعات جدیدی که در Google محبوبیت پیدا می کنند، حتی قبل از اینکه در جستجوهای پرطرفدار در Google Trends ظاهر شوند، در تکمیل خودکار نشان داده می شوند.

ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی زیادی وجود دارد که Google Suggest را برای دریافت کلمات کلیدی خراش می دهد. با این حال، بهترین ابزار پیشنهاد کلمات کلیدی در گوگل تا حد زیادی ابزار Keyword Tool است و شما می توانید همین الان آن را برای خود تست کنید.

ابزار کلیدواژه به عنوان Scraper پیشنهاد گوگل

کپی کردن کلمات کلیدی به صورت دستی از جعبه پیشنهاد گوگل یک فرآیند پیش پا افتاده و وقت گیر است. به همین دلیل است که ابزارهای سئو مانند ابزار کلیدواژه مفید هستند. برای استفاده از آن، کافی است هر کلمه کلیدی را در کادر جستجوی ابزار کلیدواژه تایپ کرده و enter را فشار دهید.

ابزار Keyword سپس کلمه کلیدی شما را می گیرد و آن را به کادر جستجوی گوگل متصل می کند. پیشنهادات تکمیل خودکار گوگل را می کشد و آنها را در قالبی تمیز به شما ارائه می کند. برای دریافت تعداد بیشتری از پیشنهادات کلیدواژه، ابزار کلید واژه کلید واژه تمرکز شما را با حروف و اعداد مختلف اضافه و اضافه می‌کند. به این ترتیب می تواند صدها کلمه کلیدی پیشنهادی را برای یک عبارت جستجو در عرض چند ثانیه ایجاد کند.

الگوریتم پیشنهاد گوگل  Autocomplete API

گوگل نمی‌خواهد مردم پیشنهادهای کلمه کلیدی خود را به صورت برنامه‌ریزی تکمیل کنند. با این حال، با استفاده از Keyword Tool API، می توانید این داده های ارزشمند را بدون هیچ محدودیتی دریافت کنید.

Keyword Tool API کلمات کلیدی تکمیل خودکار گوگل را از تمام مناطق و کشورها به چندین زبان ارائه می دهد و به شما امکان می دهد روزانه بیش از یک میلیون کلمه کلیدی را از پیشنهاد گوگل دریافت کنید.

پیشنهاد گوگل Google Suggest چیست؟

الگوریتم پیشنهاد گوگل چیست؟ویژگی پیشنهاد گوگل Google Suggest با نمایش پیش‌بینی‌های جستجو بر اساس چندین عامل برای ساده‌سازی فرآیند جستجو، تا 25 درصد در زمان تایپ کاربران صرفه‌جویی می‌کند. در همین حال، متخصصان سئو می‌توانند بینش‌های ارزشمندی را برای کمک به استراتژی‌های تحقیق کلمات کلیدی سئوی عمومی و محلی خود از طریق این ویژگی به دست آورند.

به‌عنوان یک عنصر حیاتی در فرآیند جستجو، گوگل در طول سال‌ها مجموعه‌ای از به‌روزرسانی‌ها را برای بهبود عملکرد نوار جستجوی Google و ویژگی پیشنهاد گوگل یا تکمیل خودکار آن معرفی کرده است. جدیدترین این به روز رسانی ها به شکل پیشنهاد گوگل یا تکمیل خودکار پیشرفته است که کارشناسان سئو در دسامبر 2021 متوجه آن شدند.

مقالات پیشنهادی مرتبط :

بروزرسانی الگوریتم پیشنهاد گوگل یا Autocomplete

در به‌روزرسانی جدید، کادر پیشنهاد گوگل یا تکمیل خودکار بخش «پرسش افراد» را نشان می‌دهد که سه سؤال مرتبط اصلی را نشان می‌دهد و یک منطقه جستجوی «مردم» نیز پیش‌بینی‌های جستجوی Google مرتبط با این عبارت را ارائه می‌دهد. تا زمان نگارش، گوگل هیچ اطلاعیه رسمی در مورد این ویژگی جدید نداده است، اما متخصصان سئو در حال حاضر تاثیر قابل توجهی بر نحوه تعامل کاربران با جستجو پیش بینی می کنند که می تواند به بازاریابان کمک کند تا استراتژی های بهتری را پیاده سازی کنند.

این وبلاگ به جزئیات پشت به‌روزرسانی جدید می‌پردازد و راه‌هایی را بررسی می‌کند که می‌توانید از قدرت آن برای افزایش قابلیت‌های تحقیق کلمات کلیدی و تحقیق در موضوع خود استفاده کنید. اگر به این سوال فکر می کنید که چرا تحقیق کلمات کلیدی مهم است؟، ما نیز در زیر به این سوال پاسخ خواهیم داد. اما ابتدا، بیایید نگاهی به ظاهر پیشنهاد گوگل Google Suggest قبل از به‌روزرسانی بیندازیم.

پیشنهاد گوگل یا تکمیل خودکار Google قبل از به‌روزرسانی

ویژگی پیشنهاد گوگل یا تکمیل خودکار در نوار جستجوی گوگل قابلیتی است که برای ساده کردن فرآیند جستجو برای کاربران اضافه شده است. تقریباً در هر جایی که کادر جستجوی Google قابل مشاهده باشد، از صفحه اصلی Google گرفته تا برنامه Google در دستگاه‌های Android و iOS، می‌توانید آن را پیدا کنید. برای استفاده از این ویژگی، تنها کاری که باید انجام دهید این است که شروع به تایپ کنید، در طی آن کادری در زیر نوار جستجو ظاهر می‌شود که حاوی پیش‌بینی‌های جستجوی Google بر اساس کاراکترهای مورد استفاده در پرس و جو است.

الگوریتم پیشنهاد گوگل یا Autocomplete

حداکثر 10 پیش‌بینی Google در دستگاه‌های رومیزی نشان داده می‌شود، در حالی که حداکثر پنج پیش‌بینی در تلفن همراه نمایش داده می‌شود. یک کاربر فقط باید یکی از پیش بینی های نزدیک به چیزی که به دنبالش است را انتخاب کند. اگر هیچ کدام پیدا نشد، کاربر می‌تواند با تنظیم ابزار به تایپ کردن ادامه دهد و با اضافه شدن کاراکترهای بیشتر، پیش‌بینی‌های Google بهتری را نشان می‌دهد.

در اینجا نمونه ای وجود دارد که پیش بینی های جستجو را از عبارت جستجوی “san f” نشان می دهد:

الگوریتم پیشنهاد گوگل یا Autocomplete
مثال الگوریتم پیشنهاد گوگل یا Autocomplete

با گذشت زمان، الگوریتم جستجو هوشمندتر شد، که همچنین راه را برای پردازش بهتر و قابلیت های پیش بینی پیشنهاد گوگل یا تکمیل خودکار هموار کرد. اکنون نتایج غنی تری مانند تاریخ، آب و هوا و اطلاعات ورزشی ارائه می دهد. پیش‌بینی‌های آن نیز بهبود یافته است زیرا در تاریخچه جستجوی گذشته کاربر و روند جستجوی Google در سراسر جهان نقش دارد.

چه چیزی در به روز رسانی جدید تغییر کرد؟

پیشنهاد گوگل یا تکمیل خودکار پیشرفته یک نسخه توسعه یافته از این ویژگی مفید را دارد. با انجام جستجوی اولیه از صفحه اصلی گوگل یا نوار آدرس کروم و سپس کلیک بر روی نوار جستجو به عنوان نتایج جستجو در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) قابل دسترسی است.

نسخه توسعه یافته پیشنهاد گوگل یا تکمیل خودکار

الگوریتم پیشنهاد گوگل چیست؟نسخه توسعه یافته اکنون تا 12 پیش بینی جستجوی گوگل (به جای 10) را درست در زیر نوار جستجو نمایش می دهد. و همانطور که در بالا ذکر شد، اکنون می‌توانید بخش «پرسش افراد» را بیابید که سه سؤال برتر مربوط به عبارت جستجو را نشان می‌دهد. در زیر قسمتی از افراد جستجو می‌شود که نتایج مشابهی را نشان می‌دهد که دیگران بر اساس روند جستجوی Google جستجو کرده‌اند.

توجه داشته باشید که کادر پیشنهاد گوگل یا تکمیل خودکار پیشرفته تنها زمانی نشان داده می‌شود که موضوعات عمومی و عبارات جستجوی محبوب را جستجو کنید، نه فقط برای هر چیزی.

الگوریتم پیشنهاد گوگل چگونه کار می کند؟

به طور کلی، ویژگی پیشنهاد گوگل یا تکمیل خودکار پیشرفته واقعاً چیز جدیدی را معرفی نمی کند زیرا هم افراد سؤال می پرسند و هم افراد بخش هایی را که قبلاً در SERP وجود دارد جستجو می کنند. با این حال، کاری که انجام می دهد، سازماندهی مجدد نتایج جستجو، جستجوی بهترین ها و نمایش آنها در منطقه ای است که به عنوان املاک و مستغلات اصلی در سئو در نظر گرفته می شود. اما یک چیز واضح است: این بخشی از تلاش های مداوم گوگل برای بهینه سازی تجربه کاربر است.

چگونه از پیشنهاد گوگل در استراتژی بازاریابی خود استفاده کنید

جعبه پیشنهاد گوگل یا تکمیل خودکار پیشرفته اطلاعات جدیدی را به کاربران ارائه می دهد که می تواند تصمیمات خرید آنها را شکل دهد. متخصصان سئو سایت و کارشناسان بازاریابی محتوا  و طراحی سایت می‌توانند از انبوهی از اطلاعات جدیدی که ارائه می‌کند برای غنی‌سازی تلاش‌های تحقیقاتی کلمات کلیدی و موضوع و ارتقای استراتژی‌های بازاریابی شما استفاده کنند. می‌پرسید چرا تحقیق کلمات کلیدی مهم است؟ زیرا به شما نشان می دهد که مردم در جستجوی چه چیزی هستند

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا