الگوریتم سندباکس گوگل چیست؟ چگونه از الگوریتم سندباکس گوگل خارج شویم

الگوریتم سندباکس گوگل چیست؟ Google Sandbox

الگوریتم سندباکس گوگل چیست : Google Sandbox یکی از الگوریتم هایی است که گوگل از آن برای دادن موقعیت به وب سایت در SERP (صفحات نتایج موتور جستجو) استفاده می کند. اولین بار در سال 2004 توسط بسیاری از متخصصان سئو مورد توجه قرار گرفت و صاحبان وب سایت به ویژه صاحبان وب سایت های جدید با عدم رتبه بندی در گوگل مواجه هستند.

چگونه از الگوریتم سندباکس گوگل خارج شویم و آن را به سرعت انجام دهیم؟

Contents

الگوریتم سندباکس گوگل مانند یک چیز جن زده از رمان استیون کینگ است. وب سایت های جدید را جذب می کند و آنها را برای چندین ماه در یک موقعیت ثابت نگه می دارد و به آنها اجازه حرکت و نفس کشیدن نمی دهد. مهم نیست که چه کاری انجام می دهید و چقدر تلاش می کنید، هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید رتبه خود را بهبود بخشید در حالی که وب سایت شما در دهان این هیولای حریص گیر افتاده است.

به نظر می رسد تنها چیزی که برای شما باقی می ماند این است که منتظر بمانید تا آن چیز خسته شود و رحم کند. با این حال، ما معتقدیم که سرعت انتشار سایت شما امکان پذیر است.

در این پست وبلاگ، ما برخی از جزئیات در مورد الگوریتم سندباکس گوگل را به اشتراک خواهیم گذاشت. ما درباره چیستی این چیز، زمانی که ظاهر شد و مهمتر از همه، چه کاری می توانید انجام دهید تا از آن خارج شوید، بحث خواهیم کرد.

الگوریتم سندباکس گوگل چیست؟

الگوریتم سندباکس گوگل اقدام پیشگیرانه Google برای جلوگیری از نمایش وب سایت های اخیراً ایجاد شده در نتایج جستجو است. حتی اگر نمایندگان موتور جستجو وجود آن را انکار کنند، وب سایت های جدید در رتبه بندی SERP قرار نمی گیرند. و دلیل احتمالی این امر الگوریتم سندباکس گوگل است.

مشخص نیست چرا گوگل از آن استفاده می کند. برخی از کارشناسان فکر می کنند موتور جستجو برای بررسی هرزنامه بودن یا نبودن یک وب سایت به زمان نیاز دارد. برخی دیگر معتقدند مدتی طول می کشد تا گوگل بفهمد یک وب سایت چیست و اطلاعات مورد نیاز برای رتبه بندی سایت  را جمع آوری کند. با این حال، هیچ کس نمی تواند بگوید الگوریتم سندباکس گوگل چقدر طول می کشد.

تنها چیزی که مهم است این است که دوره سندباکس برای هرکسی که می‌خواهد بدون نیاز به ماه‌ها انتظار در رتبه‌های بالا قرار بگیرد، دردناک است. و جالب اینجاست که این پدیده برای اولین بار خیلی وقت پیش ذکر شد.

الگوریتم Google Sandbox چیست و چگونه در رتبه بندی گوگل کار می کند

Google Sandbox یکی از الگوریتم هایی است که گوگل از آن برای دادن موقعیت به وب سایت در SERP (صفحات نتایج موتور جستجو) استفاده می کند. اولین بار در سال 2004 توسط بسیاری از متخصصان سئو مورد توجه قرار گرفت و صاحبان وب سایت به ویژه صاحبان وب سایت های جدید با عدم رتبه بندی در گوگل مواجه هستند.

این الگوریتم مانند فیلتری عمل می کند که وب سایت های تازه ایجاد شده در SERP ها را فیلتر می کند. حتی یک صفحه دارای محتوا و سئوی خوبی است، نمی تواند در چند صفحه اول گوگل رتبه بندی کند. این به این دلیل است که الگوریتم وب‌سایت جدید ایجاد شده را در مکانی جداگانه قرار می‌دهد که ما آن را Sandbox می‌نامیم.

دوره زمانی وب سایت جدید ایجاد شده در Sandbox ممکن است بر اساس جایگاه آنها متفاوت باشد. معمولاً بسیاری از مردم می گویند که ممکن است 4 تا 6 ماه طول بکشد تا یک وب سایت جدید در sandbox قرار گیرد. اگر گوگل به شما اعتماد نکرد، دوره سندباکس برای وب سایت شما افزایش می یابد.

اثر الگوریتم سندباکس گوگل چه زمانی ظاهر شد؟

اثر الگوریتم سندباکس گوگل در سال 2004 به خوبی شناخته شد. در آن زمان، سئوکاران برای اولین بار متوجه شدند که رتبه بندی وب سایت های جدید غیرممکن است. حتی استفاده از کلمات کلیدی با حجم کم جستجو هم نتیجه ای نداشت – موقعیت آنها بسیار کمتر از حد مطلوب بود.

چیزی که توجه آنها را به خود جلب کرد این واقعیت بود که فقط با جستجوی Google اتفاق می افتاد. بینگ و یاهو از همان ابتدا وب سایت های جدید را در رتبه های بالایی قرار دادند.

بیش از 16 سال می گذرد، اما از آن زمان هیچ چیز تغییر نکرده است. گوگل هنوز وب سایت های جدیدی را در سندباکس قرار می دهد و آنها را برای چندین ماه در آنجا نگه می دارد. و اگر در حال خواندن این مطلب هستید، احتمالاً خودتان به دام افتاده اید.

یا مطمئن نیستی؟

خوشبختانه یک راه آسان برای بررسی آن وجود دارد.

چگونه متوجه شوید که وب سایت شما در جریمه الگوریتم سندباکس گوگل قرار دارد؟

هیچ ابزار بررسی الگوریتم سندباکس گوگل وجود ندارد. با این حال، می‌توانید از Analytics استفاده کنید تا بفهمید که آیا سایت شما در الگوریتم سندباکس گوگل بوده یا خیر.

افزایش ترافیک پس از یک دوره فعالیت کم

افزایش ترافیک پس از یک دوره فعالیت کم
افزایش ترافیک پس از یک دوره فعالیت کم

به اسکرین شات بالا نگاه کنید. اگر پس از یک دوره طولانی فعالیت کم متوجه افزایش عظیم مشابه در ترافیک شده اید، احتمالاً به این معنی است که وب سایت شما قبلاً در جعبه شنی قرار داشته است. با این حال، همیشه اینطور نیست.

موضوعات مرتبط 

الگوریتم پاندا گوگل چیست؟

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست؟تاثیر آن بر سئو + تصاویر

الگوریتم رنک برین چیست؟چه تاثیری بر سئو دارد

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست ؟ راهنمای جامع

پدیده دیگری نیز با الگوریتم سندباکس گوگل مرتبط است. به آن دوره ماه عسل می گویند. ماه عسل زمانی است که یک وب سایت جدید ترافیک زیادی از گوگل دریافت می کند زیرا موتور جستجو نحوه تعامل کاربران با آن را بررسی می کند. پس از آن، سایت برای مدتی دوباره رتبه خود را از دست می دهد و سپس ترافیک و رتبه بندی به روش طبیعی شروع به افزایش می کند.

برای بررسی اینکه آیا وب سایت شما در الگوریتم سندباکس گوگل قرار دارد، می توانید از ابزار RankActive’s Website Analytics نیز استفاده کنید. تعداد بازدیدکنندگانی که در هر روز از ماه داشته اید را به شما نشان می دهد. با تجزیه و تحلیل افزایش و کاهش ترافیک و ارتباط آنها با پویایی رتبه‌بندی، می‌توانید بدون جابجایی بین ابزارهای مختلف، به راحتی تعیین کنید که آیا وب‌سایت شما در الگوریتم سندباکس گوگل بوده یا هنوز است.

الگوریتم سندباکس گوگل
الگوریتم سندباکس گوگل

الگوریتم سندباکس گوگل : ابزار تجزیه و تحلیل RankActive

ابزار ما به شما نشان می‌دهد که بازدیدکنندگان شما از کجا آمده‌اند، از چه مرورگرهایی استفاده می‌کنند، چه نوع دستگاه‌هایی سایت شما را باز می‌کنند و سایر اطلاعات مهم. به این ترتیب، تصویر واضحی از بازدیدکنندگان خود دریافت خواهید کرد و می توانید وب سایت خود را به مکان بهتری برای آنها تبدیل کنید.

حتی اگر قبلاً دوره سندباکس را گذرانده اید، باز هم مفید است که داده های ترافیک خود را هر از چند گاهی بررسی کنید. همانطور که متوجه شدیم، حتی دامنه های قدیمی نیز می توانند به شن های روان الگوریتم سندباکس گوگل جذب شوند.

آیا یک وب‌سایت قدیمی می‌تواند وارد الگوریتم سندباکس گوگل  شود؟

همانطور که در بالا ذکر کردیم، الگوریتم سندباکس گوگل اقدام پیشگیرانه موتور جستجو است که برای وب سایت های جدید اعمال می شود. با این حال، این کاملاً صحیح نبود. حتی اگر دامنه قدیمی داشته باشید، باز هم می‌تواند در برخی موارد در الگوریتم سندباکس گوگل قرار گیرد: به عنوان مثال، پس از یک دوره طولانی عدم فعالیت.

اگر برای مدتی بهینه سازی وب سایت خود را متوقف کنید و سپس به تلاش های سئوی خود ادامه دهید، این احتمال وجود دارد که مستقیماً به جعبه شنی بروید. قبلاً برای برخی از وب مسترها این اتفاق افتاده است.

وب سایت قدیمی در الگوریتم سندباکس گوگل
وب سایت قدیمی در الگوریتم سندباکس گوگل

همانطور که می بینید، کاترین دامنه ای را خریداری کرده است که حدود چهار سال غیر فعال بود. هنگامی که او آن را برای نمایه سازی بررسی کرد، متوجه شد که فقط صفحه اصلی ایندکس شده است در حالی که سایر صفحات در نتایج جستجو ظاهر نمی شوند. او فرض کرد که گوگل وب سایت جدیدش را سندباکس کرده است. و این دور از واقعیت نبود.

ببینید، گوگل شروع به برخورد با سایت های قدیمی تر می کند اگر برای مدت طولانی غیر فعال بوده اند، جدید هستند. همچنین، زمانی که در حال بهینه‌سازی مجدد محتوا برای کلمات کلیدی جدید هستید (یا تغییر جایگاه اصلی)، گوگل قدرت سئو دامنه‌ای را که قبلاً به دست آورده بود برای جلوگیری از دستکاری رتبه‌بندی از بین می‌برد. این بدان معناست که حتی یک سایت قدیمی نیز ممکن است در سندباکس قرار گیرد اگر تصمیم به طراحی مجدد آن داشته باشید.

6 روش برای جلوگیری از تأثیر الگوریتم سندباکس گوگل بر تلاش های SEO شما

با این حال، همه اینها فقط یک نظریه است. هیچ اطلاعات رسمی از طرف گوگل و هیچ مطالعه ای در مورد این موضوع وجود ندارد، بنابراین اثبات هر چیزی که در بالا توضیح داده شد غیرممکن است. در حالی که تصمیم دارید آن را باور کنید یا نه، ما شش راه را برای خروج از الگوریتم سندباکس گوگل به شما نشان خواهیم داد.

اگر در الگوریتم سندباکس گوگل هستید چه باید کرد؟ حداقل شش راه برای فرار وجود دارد:

1. وب سایت خود را ایندکس کنید

احتمالاً فکر می کنید که این بدیهی ترین کار است. با این حال، ممکن است ندانید که وب سایت ها تنها پس از فهرست بندی گوگل شروع به پیر شدن می کنند. بنابراین زمان خود را از دست ندهید و راهی برای ایندکس کردن سریعتر وب سایت خود بیابید. به این ترتیب شما سریعتر به الگوریتم سندباکس گوگل می روید و در نتیجه زودتر از آن خارج می شوید.

برای بررسی اینکه آیا وب سایت شما ایندکس شده است، می توانید از ابزار Rank Tracker ما استفاده کنید. وب سایت خود را به پروژه ها اضافه کنید و به بخش «نمای کلی رتبه بندی» بروید تا ببینید چند صفحه فهرست شده دارد.

یا می توانید برای این کار از کنسول جستجو استفاده کنید. حتی می تواند تاریخ دقیقی را که نمایه سازی انجام شده است به شما نشان دهد.

جستجوگر فهرست بندی کنسول جستجو
جستجوگر فهرست بندی کنسول جستجو

2. مطمئن شوید که هیچ پنالتی ندارید

همانطور که قبلاً می دانید، دو نوع مجازات وجود دارد: دستی و الگوریتمی. تفاوت بین آنها این است که جریمه های دستی توسط کارمندان Google اعمال می شود، در حالی که خزنده ها از موارد الگوریتمی استفاده می کنند.

اگر به تازگی یک دامنه جدید خریداری کرده اید و متوجه شده اید که موقعیت های وب سایت جدید شما هر کاری که انجام می دهید تغییر نمی کند، وب سایت را برای جریمه بررسی کنید.

یافتن جریمه های دستی بسیار ساده تر است، بنابراین بیایید با آنها شروع کنیم. حساب کنسول جستجوی خود را باز کنید و به بخش «عملکردهای دستی» بروید.

ابزار چک کننده پنالتی
ابزار چک کننده پنالتی

ابزار چک کننده پنالتی

اگر جریمه دستی داشته باشید، پیامی از طرف گوگل خواهید دید. توضیح می دهد که چرا وب سایت شما جریمه شد و برای بازیابی چه کاری می توانید انجام دهید. مراحل توضیح داده شده در پیام را دنبال کنید و پس از اتمام کار، درخواست بررسی مجدد ارسال کنید.

بیشتر بخوانید: گوگل پنالتی چیست و چگونه باید آن را رفع کرد؟

در مورد جریمه های الگوریتمی، آنها بدون اطلاعیه ارائه می شوند. برای شناسایی آنها، تاریخ کاهش ترافیک خود را بررسی کنید و آن را با تاریخی که آخرین به‌روزرسانی Google رخ داده است مقایسه کنید. اگر تاریخ ها مطابقت دارند، احتمالاً با یک جریمه الگوریتمی روبرو هستید. بدانید آخرین به روز رسانی در مورد چیست و سایت خود را بر این اساس بهبود دهید. پس از آن، منتظر بمانید تا موتور جستجو دوباره وب سایت شما را بررسی کند و جریمه را حذف کند.

3. روی محتوا تمرکز کنید

چرا برخی از وب سایت ها در عرض یک ماه از الگوریتم سندباکس گوگل خارج می شوند در حالی که برخی دیگر برای مدت طولانی تری در آنجا می مانند؟ دلیل احتمالی در محتوا نهفته است. اعتقاد بر این است که هرچه محتوای بیشتری تولید کنید، سریع‌تر از قید الگوریتم سندباکس گوگل خلاص می‌شوید. اما به دنبال کمیت نباشید؛ به جای آن بر کیفیت تمرکز کنید این استراتژی در درازمدت بیشتر به شما کمک می کند.

محتوا پادشاه است
محتوا پادشاه است

مطالب مرتبط :

 آموزش وبلاگ نویسی از مقدماتی تا پیشرفته (101 نکته)

 تاثیر وبلاگ نویسی برای سئو: رازهایی که باید بدانید

 تولید محتوا چیست ؟

فراموش نکنید که مقالات خود را به طور منظم منتشر کنید.

فراموش نکنید که مقالات قدیمی خود را با محتوای جدید به روز کنید.

مقاله خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تعامل رسانه های اجتماعی و نرخ پرش مخاطب محاسبه می شود تا موقعیتی را در نتایج جستجو به شما بدهد.

سئوی فنی را در صفحه، خارج از صفحه، در مقالات خود اعمال کنید. همچنین در زمانی که وب سایت شما در دوره Sandbox است، در مورد شیوه ها و تکنیک های سئو اطلاعات کسب کنید و از این تکنیک ها برای رتبه بندی پست های خود استفاده کنید.

تمام دستورالعمل‌ها و خط‌مشی‌های جستجوی Google و ناشران Google را دنبال کنید.

خطای وب سایت خود را در کنسول جستجو آزاد کنید. و مطمئن شوید که وب سایت شما در گوگل ایندکس شده و نقشه سایت شما به درستی ارسال شده است.

بیشتر بخوانید: آموزش سئو وردپرس 61 نکته طلایی (100%رایگان + pdf)

آموزش رفع جریمه الگوریتم سندباکس گوگل

در اینجا لیستی از نکات برای ایجاد محتوای مناسب سئو وجود دارد که با انجام این مراحل میتوانید سایت خود را از سندباکس گوگل رها کنید .

تحقیق در مورد کلمات کلیدی انجام دهید.

ابتدا کلمات کلیدی اولیه خود را مشخص کنید و سپس لیست را با ایده های اضافی گسترش دهید. می‌توانید عبارات را از پیشنهادات Google و بخش جستجوهای مرتبط کپی کنید، اما خیلی طول می‌کشد. برای یافتن ایده‌ها به صورت خودکار، ابزار RankActive’s Keyword Finder را امتحان کنید. صدها تنوع کلمه کلیدی را برای اصطلاحات اولیه به شما ارائه می دهد. سپس می توانید آنها را برای استفاده بعدی صادر کنید.

از پر کردن کلمات کلیدی خودداری کنید

زمانی بود که می‌توانستید مقالات بی‌معنی بنویسید و آن‌ها را با کلمات کلیدی پر کنید تا رتبه‌بندی را دستکاری کنید. حالا اگر این کار را انجام دهید با یک جریمه روبرو خواهید شد. به یاد داشته باشید: محتوای شما یک بوقلمون روز شکرگزاری نیست، بنابراین آن را با هر کلمه کلیدی که در یک موضوع خاص پیدا می کنید پر نکنید. به جای آن مناسب ترین عبارات را انتخاب کنید و آنها را در متن خود قرار دهید. محتوای معنادار برای مردم بنویسید و موتورهای جستجو نیز آن را دوست خواهند داشت.

بیشتر بخوانید: آدمخواری کلمات کلیدی چیست؟ و چگونه آن را حل کنیم

چند مطالعه طولانی آماده کنید. مطالعه انجام شده توسط SerpIQ نشان داد که طول محتوا با موقعیت وب سایت ارتباط دارد. هر چه یک وب سایت رتبه بالاتری داشته باشد، معمولا محتوای طولانی تری دارد: به عنوان مثال، وب سایت های TOP1 به طور متوسط ​​2416 کلمه دارند. اما توجه داشته باشید که محتوای طولانی‌تر فقط به دلیل طولانی بودن رتبه بالاتری ندارد – معمولاً به دلیل معنی‌دار، جذاب و مفید بودن رتبه بالاتری دارد.

سندباکس گوگل به محتوای باکیفیت نیاز دارد

کلمات کلیدی زیادی را در پست های خود قرار ندهید. این ممکن است دوره زمانی سندباکس شما را افزایش دهد.

باور نکنید یا از هیچ ابزاری در آنلاین استفاده نکنید که بگوید دوره زمانی Sandbox شما را نشان می دهد یا نشان می دهد که اگر سایت شما در Google Sandb است گاو یا نه

مقالات کوتاه و بلند هر دو در گوگل رتبه بندی می شوند. اما من شخصاً احساس کردم که نوشتن مقالات طولانی نسبت به مقالاتی که قبلاً رتبه بندی شده اند، پست جدید من را در صفحات نتایج جستجو به جلو می برد. همچنین باید به نکته دیگری نیز توجه کرد که مقاله باید محتوایی با کیفیت باشد.

4. بک لینک ها را مرحله به مرحله بسازید

احتمالاً میلیون ها بار آن را شنیده اید، اما بک لینک ها یکی از مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی هستند. با ساختن یک پروفایل بک لینک قوی، به گوگل نشان می دهید که وب سایت شما منبع اطلاعاتی قابل اعتمادی است و بسیاری از مردم آن را مفید می دانند. در حالی که مشخص نیست که بک لینک ها به خروج سریعتر از الگوریتم سندباکس گوگل کمک می کنند، اما قطعاً می توانند برای رتبه بندی استفاده خوبی باشند.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت بک لینک : راهنمای جامع لینک سازی (2022)

بیشتر بخوانید: لینک بیلدینگ چیست؟ تکنیک های اساسی link building در سئو

بک لینک ها را مرحله به مرحله بسازید زیرا غیرطبیعی است که یک وب سایت جدید بلافاصله پس از راه اندازی بک لینک های زیادی به دست آورد. این امر باعث مشکوک شدن گوگل می شود و حتی ممکن است وب سایت شما را جریمه کند تا مدت بیشتری در سندباکس بمانید.

ساخت پروفایل بک لینک

ساخت پروفایل بک لینک
ساخت پروفایل بک لینک

بکلینک جدید باید متناسب با رشد محتوای وب سایت شما ظاهر شود. شما باید در مورد سرعت لینک خود هوشمند باشید و هرگز تعداد زیادی لینک ارزان را در سایت های مشکوک خریداری نکنید.

5. یک وب سایت از قبل فعال بخرید

این نکته به شما کمک نمی‌کند که از الگوریتم سندباکس گوگل خارج شوید، اما به شما کمک می‌کند در وهله اول به آنجا نرسید. اگر نمی‌خواهید ماه‌ها منتظر بمانید تا گوگل رتبه‌بندی وب‌سایت شما را به درستی آغاز کند، می‌توانید یک وب‌سایت از قبل فعال بخرید و از قسمت ناخوشایند رد شوید.

نحوه رد شدن از الگوریتم سندباکس گوگل

با این حال، هنگام خرید وب سایت باید مراقب باشید. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، باید بررسی کنید که آیا خرید جدید شما جریمه ای دارد یا خیر (و بهتر است قبل از خرید این کار را انجام دهید). همچنین، مطمئن شوید که دامنه اخیراً فعال بوده است، زیرا خرید وب‌سایت‌های الگوریتم سندباکس گوگل فایده‌ای ندارد.

نحوه رد شدن از الگوریتم سندباکس گوگل
نحوه رد شدن از الگوریتم سندباکس گوگل

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، حتی یک سایت قدیمی نیز ممکن است در سندباکس قرار گیرد اگر آن را به طور کامل دوباره طراحی کنید. به همین دلیل است که باید سعی کنید وب سایتی را در جایگاه خود بیابید – وب سایتی که می تواند بلافاصله بدون تغییرات سنگین استفاده شود.

پس از خرید، وب سایت جدید خود را تجزیه و تحلیل کنید و کشف کنید که در حال حاضر برای چه کلمات کلیدی رتبه بندی شده است. به این ترتیب، شما به طور تصادفی آنها را حذف نمی کنید و به موقعیت های فعلی سایت در هنگام بهینه سازی آن آسیب نخواهید رساند. خوشبختانه، ما یک ابزار سئو داریم که می تواند به شما در یافتن کلمات کلیدی رتبه بندی برای هر دامنه کمک کند. به آن فرصت ها می گویند.

فقط دامنه خود را به پروژه ها اضافه کنید و از بخش فرصت ها دیدن کنید تا تمام کلمات کلیدی رتبه بندی را پیدا کنید.

پیدا کردن کلمات کلیدی رتبه بندی برای یک دامنه
پیدا کردن کلمات کلیدی رتبه بندی برای یک دامنه

پیدا کردن کلمات کلیدی رتبه بندی برای یک دامنه

سپس می توانید این شرایط را به ابزار ردیاب رتبه اضافه کنید و شروع به نظارت بر موقعیت های وب سایت خود برای آنها کنید. این به شما امکان می‌دهد بفهمید کدام استراتژی‌های سئو بهتر عمل می‌کنند و آنها را برای رتبه‌بندی بالاتر پیاده‌سازی کنید.

6. ترافیک را از رسانه های اجتماعی هدایت کنید

نه تنها موتورهای جستجو می توانند بازدیدکنندگان را به وب سایت شما بیاورند. وقتی در الگوریتم سندباکس گوگل هستید، می‌توانید به منابع دیگر ترافیک مانند رسانه‌های اجتماعی اعتماد کنید. با هدایت ترافیک از فیس بوک، توییتر، اینستاگرام، لینکدین و سایر پلتفرم های اجتماعی، به گوگل نشان می دهید که وب سایت شما برای مردم جالب است. این ممکن است کمک کند تا زودتر از جعبه شنی خارج شوید.

بیشتر بخوانید: تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو

ترافیک رسانه های اجتماعی

اگرچه سیگنال‌های اجتماعی بر رتبه‌بندی تأثیر نمی‌گذارند، اما همچنان مفید هستند زیرا دید وب‌سایت شما را افزایش می‌دهند و ممکن است ترافیک مناسبی برای شما به ارمغان بیاورند. به همین دلیل است که باید به افزایش سهم اجتماعی فکر کنید.

برای هدایت بازدیدکنندگان از سیستم عامل های رسانه های اجتماعی، این مراحل ساده را دنبال کنید:

دکمه های اشتراک گذاری را به هر پست وبلاگی که ایجاد می کنید اضافه کنید.

گروه های رسانه های اجتماعی ایجاد کنید و محتوای خود را در آنجا منتشر کنید.

روزانه پست کنید تا برند خود را در صدر فیدهای اخبار اجتماعی نگه دارید.

نوشتن پست در مورد موضوعات ویروسی؛
نوشتن پست در مورد موضوعات ویروسی؛

CTA را در پایان هر پست اضافه کنید و از خوانندگان بخواهید محتوای شما را به اشتراک بگذارند.

و مهمتر از همه، روی کیفیت محتوای خود تمرکز کنید و اشتراک‌گذاری‌های اجتماعی زیاد طول نمی‌کشد.

الگوریتم سندباکس گوگل برای همیشه دوام نخواهد آورد

گوگل قوانین سختگیرانه ای در مورد وب سایت های جدید دارد. سندباکس روش عجیبی است برای بررسی اینکه آیا یک وب سایت با آخرین به روز رسانی های الگوریتم مطابقت دارد یا خیر و متوجه می شوید که در مورد چیست. در حالی که این اثر قطعا ناخوشایند است، اما برای همیشه باقی نخواهد ماند.

این به شما بستگی دارد که در مورد آن چه کاری انجام دهید. می توانید بمانید و تماشا کنید یا سعی کنید کاری انجام دهید تا زودتر از جعبه شنی خارج شوید. اگر گزینه دوم را ترجیح می دهید، این را امتحان کنید:

مراحل برطرف کردن جریمه الگوریتم سندباکس گوگل

  • وب سایت خود را ایندکس کنید و آن را برای جریمه بررسی کنید.
  • تولید محتوای با کیفیت بیشتر و به دست آوردن بک لینک متناسب با رشد آن؛
  • یک وب سایت از قبل فعال بخرید تا دوره الگوریتم سندباکس گوگل را رد کنید.
  • بازدیدکنندگان را از پلتفرم های رسانه های اجتماعی جذب کنید در حالی که نمی توانید به ترافیک ارگانیک اعتماد کنید.

به یاد داشته باشید که حتی دامنه های قدیمی نیز ممکن است به جعبه شنی مکیده شوند، بنابراین بهتر است هرگز تلاش های سئو خود را متوقف نکنید. برای راحت‌تر و پربارتر کردن روال بهینه‌سازی خود، ابزارهای RankActive را امتحان کنید. ما یک دوره آزمایشی رایگان 14 روزه ارائه می دهیم، بنابراین درنگ نکنید و همین الان حساب خود را ایجاد کنید.

چگونه بفهمیم که وب سایت یا پست من در Google Sandbox است؟

در اینجا برخی از روش‌هایی وجود دارد که به اعتقاد بسیاری از افراد برای یافتن یک وب‌سایت یا پست در sandbox Google وجود دارد

در جستجوی گوگل هنگامی که موضوعات پست خود را جستجو می کنید و نمی توانید پست های خود را حتی پس از انتقال به 20 تا 30 صفحه در نتایج گوگل مشاهده کنید، ممکن است علامتی باشد که پست شما در sandbox است.

همچنین اگر از کنسول جستجوی خود بازدید کرده و سپس به نتایج جستجوی گوگل بروید و هر پستی را انتخاب کنید و عبارت جستجوی آن پست را مشاهده کنید. اگر پرس‌و‌جوهای مربوط به پست شما را نشان نمی‌دهد، عبارت‌های جستجوی مرتبط کمتری را نشان می‌دهد، ممکن است این شانس باشد که پست شما در جعبه ایمنی باشد.

اگر به تجزیه و تحلیل گوگل مراجعه کنید و سپس یک پست خاص را انتخاب کنید و نمودار ترافیک را ببینید. اگر ناگهان در یک یا دو نقطه خاص افزایش یابد و سپس برای روزهای طولانی افت کند. و همچنین در آن نقطه خاص ترافیک کمتری (1-10 یا 1-2) فقط به پست شما می رسد به این معنی است که پست شما در sandbox گوگل قرار می گیرد.

چگونه از Google Sandbox خارج شویم؟ توضیحات تکمیلی

برای اینکه از Google Sandbox خارج شوید، باید کلمات کلیدی کم رقابت را انتخاب کنید و ابتدا سعی کنید در آن کلمات کلیدی کم رقابت رتبه بندی کنید. اگر پستی را در کلمات کلیدی رقابتی کم رتبه بندی کنید، به تدریج همه پست های دیگر مرتبط با آن پست رتبه بندی شده نیز رتبه بندی می شوند.

بنابراین به همین دلیل است که بسیاری از افراد سوله میکرو را انتخاب می کنند. اگر یک پست رتبه بندی شود به این معنی است که همه پست ها به زودی رتبه بندی می شوند.

با رتبه بندی یک پست می توانید احساس کنید که وب سایت یا پست های شما از جعبه شنی خارج می شوند.

همچنین حتی یک دامنه یا وب سایت قدیمی، اگر با استانداردهای مدرن سازگار نباشد، دوباره وارد سندباکس می شود.

اگر مقاله ای در یک وب سایت دامنه قدیمی یا جدید می نویسید، می دانید که وب سایت خارج از سندباکس است، اما موضوع متفاوتی را برای این پست جدید انتخاب کرده اید و به امتیاز EAT بالایی نیاز دارد. سپس فقط پست خاص وارد جعبه شنی می شود.

الگوریتم سندباکس گوگل : نتیجه

گوگل نمی خواست رتبه سایت های جدید را کاهش دهد. آنها فقط می خواهند مرتبط ترین محتوا را به کاربران نشان دهند. بنابراین برای رسیدن به آن از الگوریتم‌ها و سیستم‌های زیادی استفاده می‌کنند که مفروضات زیادی را در مورد محتوا می‌گیرند و بر اساس فعالیت و علاقه کاربر و بسیاری موارد دیگر، مناسب بودن یا نبودن آن را حدس می‌زنند.

و در آینده گوگل ممکن است بسیاری از به روز رسانی ها و الگوریتم های جدید را برای نشان دادن محتوای با کیفیت در SERP ها معرفی کند.

خدمات طراحی سایت سئو فراز 

جهت انجام خدمات طراحی سایت :سایت شرکتی,سایت فروشگاهی,سایت گردشگری  و سایت وردپرس و …

خدمات سئو سایت سئو فراز 

خدمات سئو سایت :سئو سایت فروشگاهی,سئو سایت گردشگری,سئو سایت وردپرس و … با کارشناسان سئو فراز تماس بگیرید
تا در کمترین زمان ممکن مطلوب ترین نتایج را برای شما رقم بزنند .

لطفا در صورت هر گونه سوال یا توضیحات تکمیلی در بخش نظرات مهمان کارشناسان سئو فراز باشید

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا