الگوریتم YMYL چیست؟ راهنمای جامع

الگوریتم YMYL چیست؟ راهنمای جامع

الگوریتم YMYL چیست؟ راهنمای جامع :در صورتی که به اندازه کافی کلمات اختصاری مرتبط با سئو را برای پیگیری ندارید، در اینجا یک مورد دیگر وجود دارد: YMYL مخفف “پول یا زندگی شما” است.

در این مقاله، آنچه را که باید در مورد YMYLPAGES بدانید و چگونه برای آنها رتبه بندی کنید، مرور خواهم کرد.

YMYL چیست؟تاثیر آن بر سئو

Contents

به گفته گوگل، هر صفحه‌ای شامل محتوایی که می‌تواند بر سلامت، شادی، امنیت یا ثبات مالی فردی تأثیر بگذارد، یک صفحه YMYL است.

اگر سایتی دارید که نکات مربوط به سهام را ارائه می‌دهد، صفحاتی که این نکات را شامل می‌شوند، صفحات YMYL هستند.

اگر وبلاگ مادری دارید که توصیه های والدین را ارائه می دهد، این وبلاگ پر از صفحات YMYL است.

اگر وب سایتی دارید که بیماری ها را بر اساس علائم تشخیص می دهد، این یک صفحه YMYL است.

YMYL (پول زندگی شما) چیست؟

احتمال اعتماد کاربران به وب‌سایت‌هایی که مسائل سخت مالی را حل می‌کنند بیشتر از سایت‌هایی هستند که علایق عمومی بیشتری را پوشش می‌دهند. از این گذشته، وقتی صحبت از امور مالی شخصی به میان می‌آید، کاربران به طور طبیعی نسبت به افرادی که مدعی مشاوره در مورد نحوه مدیریت بهتر پول خود هستند، شک دارند.

با در نظر گرفتن این موضوع، باید بدانید که چرا وب‌سایت‌های پول و زندگی شما به عنوان یک سایت YMYL به موفقیت شما در تجارت کمک می‌کنند و YMYL مخفف چیست؟ برای کشف جزئیات به خواندن ادامه دهید!

YMYL مخفف چیست؟

YMYL مخفف «پول یا زندگی شما» است. اما به بیان ساده، فقط به وب سایت هایی اشاره می کند که در آن تراکنش های پولی ممکن است رخ دهد. بنابراین، برای صفحات مختلفی که خدمات، محصولات، مفاهیم یا اقدامات بهداشتی را در خود جای داده اند، اعمال می شود.

چرا YMYL؟

تمرکز اصلی YMYL مبارزه با اطلاعات نادرست است.

ما مقوله YMYL را در سال 2014 معرفی کردیم. آنها شامل صفحات تراکنش مالی یا اطلاعات، صفحات اطلاعات پزشکی و حقوقی، و همچنین مقالات خبری، و صفحات اطلاعات عمومی و/یا رسمی هستند که برای داشتن یک شهروند آگاه مهم هستند.”

سپس گوگل در سپتامبر 2019 به‌روزرسانی را ارائه کرد که رتبه‌بندی سایت‌های مختلف، به‌ویژه سایت‌های مرتبط با پزشکی، سلامت و مراقبت‌های بهداشتی را تکان داد. به همین دلیل، آن به روز رسانی “به روز رسانی پزشکی” نامیده شد.

مردم در مورد آن به‌روزرسانی یاد گرفتند که گوگل تضمین می‌کند که یک وب‌سایت دارای محتوای باکیفیت است و محتوا برای فریب بینندگان است. بنابراین، یک وب سایت باید دارای محتوایی با کالیبر بالا باشد تا بتواند رتبه بندی SEO YML بهتری داشته باشد.

چه سایت هایی YMYL در نظر گرفته می شوند؟

به بیان ساده، سایت‌ها یا صفحات YMYL پلتفرم‌های وب هستند که بر سلامت، ثبات مالی، ایمنی و شادی افراد تأثیر می‌گذارند. گوگل سایت های YMYL را با استفاده از این دستورالعمل ها توصیف می کند:

اخبار و رویدادهای جاری: سیاست، تجارت، بلایا و غیره.

سایت های مدنی، قانون و دولتی: رفاه غیرنظامی، سیاست های محلی، رای گیری، توسعه جامعه و غیره.

امور مالی: سرمایه گذاری، وام، بانکداری، بیمه، مالیات، برنامه ریزی مالی و غیره.

خرید: خدمات خرید، تجارت الکترونیک و غیره

نکات بهداشتی و ایمنی: مسائل پزشکی، بیمارستان ها، آمادگی اضطراری، ایمنی فعالیت، ایمنی محل کار، داروها و غیره.

گروه های مردم: گروه های اجتماعی مانند قومیت، مذهب، سن، معلولیت، ملیت، جنسیت، هویت جنسی و غیره.

تصمیمات بزرگ: اطلاعات مسکن، انتخاب دانشگاه، جستجوی شغل، تناسب اندام، تغذیه و غیره.

به گفته گوگل، “ما استانداردهای رتبه بندی کیفیت صفحه بسیار بالایی برای صفحات YMYL داریم، زیرا صفحات YMYL با کیفیت پایین به طور بالقوه می توانند بر شادی، سلامت، ثبات مالی یا ایمنی افراد تاثیر منفی بگذارند.”

مبحث YMYL  و Google’s EAT

همانطور که توسط گوگل تعریف شده است، EAT دستورالعملی است که محتوا بر اساس آن قضاوت می شود. مخفف محتوای متخصص، معتبر و قابل اعتماد است. بنابراین، بخور! هنگامی که یاد بگیرید چگونه محتوایی بنویسید که نمونه EAT باشد، بدون شک سایت شما عملکرد بهتری خواهد داشت.

“وب سایت های YMYL به درجه بالایی از اعتماد نیاز دارند، بنابراین آنها به طور کلی به اطلاعات رضایت بخشی در مورد اینکه چه کسی مسئول محتوای سایت است نیاز دارند. علاوه بر این، فروشگاه‌های با کیفیت بالا و وب‌سایت‌های تراکنش‌های مالی نیز به اطلاعات شفاف و رضایت‌بخش خدمات مشتری برای کمک به کاربران در حل مشکلات نیاز دارند.»

به گفته گوگل

محتوای بسیار باکیفیت را می‌توان توسط متخصصان، علاقه‌مندان یا افرادی که به‌عنوان کارشناسان روزمره برچسب‌گذاری شده‌اند ارائه کرد. وب سایت های YMYL باید استاندارد بالایی در ارائه اطلاعات داشته باشند. در اینجا نکات بیشتری برای کمک به رضایت EAT در وب سایت YMYL وجود دارد:

 • اخبار اصیل و معتبری که به سختی می توان آن را در جای دیگری یافت
 • محتوای چند رسانه ای هنری اصیل و خوش ساخت
 • محتوای متنی اطلاعاتی واضح، مختصر، حرفه ای، دقیق و اصلی
 • اطلاعاتی که دارای اجماع واضح است و صحت آن ثابت شده است
 • استفاده از استنادها و ارجاعات برای پشتیبان گیری از محتوا

محتوای با کیفیت چیست؟

محتوای عالی محتوایی است که هدف خود را به طور مؤثر ارائه می کند. برای یک سایت YMYL، باید برای اکثریت مفید باشد. طبق دستورالعمل‌های ارزیابی کیفیت جستجو، صفحات با کیفیت بالا باید موارد زیر را داشته باشند:

 • تخصص درجه یک، اقتدار، و قابل اعتماد
 • محتوای اصلی با کیفیت بالا
 • عنوان توصیفی یا مفید
 • اطلاعات دقیق و رضایت بخش درباره خالق اصلی و اطلاعات خدمات مشتری

شهرت مثبت وب سایت و شهرت سازنده محتوای اصلی

در حالی که گوگل در مورد رضایت EAT با سایت‌های YMYL سختگیر است، این شرکت بیان می‌کند که باید برای همه انواع سایت‌هایی که غیر YMYL هستند مانند وب‌سایت‌های مد، طنز و شایعات نیز اعمال شود.

محتوای بی کیفیت چیست؟

گوگل محتوای کم کیفیت را اینگونه تعریف می کند:

«ما [محتوای اصلی] صفحه را زمانی بسیار بالا یا با بالاترین کیفیت در نظر می‌گیریم که با زمان و تلاش بالا، و به‌ویژه، تخصص، استعداد و مهارت ایجاد شود – این ممکن است شواهدی برای E-A-T ارائه کند. از صفحه.”

الگوریتم YMYL چیست؟ راهنمای جامع
الگوریتم YMYL چیست؟

طبق دستورالعمل های گوگل، در اینجا ویژگی های یک صفحه با کیفیت پایین آمده است:

 • تخصص، اقتدار و اعتماد ناکافی
 • محتوای اصلی کیفیت پایین است
 • عنوان محتوای اصلی اغراق آمیز
 • تبلیغات حواس پرتی یا SC در صفحه محتوای اصلی
 • اطلاعات ناکافی در مورد سازنده محتوای اصلی و اطلاعات وب سایت
 • شهرت خفیف وب سایت و سازنده محتوا منفی است

صفحات با کیفیت پایین به رتبه بندی گوگل شما آسیب می زند. بنابراین مطمئن شوید که محتوای شما دارای هدف و دقیق است. باید به نفع مردم و رفاه آنها باشد. محتوای بد به معنای سئوی بد است. همیشه به یاد داشته باشید که!

 

چک لیست وب سایت YMYL

آیا سایت مرتب نگهداری می شود یا به روز می شود؟ آیا مقالات شما قدیمی هستند و باعث می شود آنها رتبه بندی نشوند؟ علاوه بر این، سایت خود را در پلتفرم های مختلف مرور کنید تا مطمئن شوید که روی همه آنها مانند لپ تاپ، دسکتاپ، تبلت و گوشی های هوشمند به خوبی کار می کند.

آیا دسترسی به اطلاعات تماس آسان و دقیق است؟ آیا تماس بینندگان برای شفاف سازی با شما آسان است؟

آیا چیزی در سایت شما وجود دارد که بتواند بازدیدکنندگان را فریب دهد؟ آیا کلمه کلیدی را که به محتوای شما مرتبط نیست بهینه کرده اید؟ صادق بودن کلید اصلی است!

آیا کسی هست که جنبه فنی و بازاریابی وب سایت شما را مدیریت کند؟

آیا محتوای شما معتبر و معتبر است؟ آیا خوب نوشته شده است؟ آیا قابل اعتماد است؟

بهترین شیوه های SEO YMYL

برای بهینه سازی سئوی YMYL خود، در اینجا چند روش آزمایش شده و آزمایش شده وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا بازی خود را ارتقا دهید:

لاین و بیوگرافی نویسندگان خود را وارد کنید

اعتماد به سایتی با نویسندگان ناشناس یا نویسنده ای به نام “جیمز” بدون نام خانوادگی دشوار است. از حرفه ای بودن روزنامه نگاری در ایجاد مقالات خود برای باور مردم به آنها استفاده کنید. همیشه بیوگرافی و خط نوشته نویسنده را وارد کنید!

بازاریابی محتوا درجه یک

در حال حاضر، ما معتقدیم که شما قبلاً درک کرده اید که محتوای عالی چقدر واقعی است. باید دقیق و با وضوح کافی تحقیق شده باشد تا حتی افراد غیرمتخصص نیز بتوانند به راحتی درک کنند.

یک نکته: بهینه سازی وب سایت YMYL خود را با ایجاد حداقل محتوا در موضوعاتی مانند:

صفحات خدمات مشتری: راهنمایی، عیب یابی، دستورالعمل ها و غیره.

صفحات پرسش و پاسخ

صفحات تماس/ NAP: نام، آدرس، شماره تماس

درباره صفحه یا صفحه اطلاعات شرکت: تاریخچه کسب و کار، اقتدار، سالها تجربه یا تمجیدها

کار سئو روی صفحه

فاکتورهای سئوی درون صفحه را با کلمات کلیدی اولویت بندی شده خود بهینه کنید: تگ های h، ابرداده، ساختار سایت، متن لنگر و غیره. این به وب سایت شما در رتبه بندی کمک می کند!

بیشتر بخوانید: سئو درون صفحه یا seo on page چیست؟

فقط به این دلیل که از بهترین شیوه های سئوی داخلی استفاده می کنید به این معنی نیست که بازدیدکنندگان خود را فریب می دهید. این می تواند به بهبود تجربه کاربر و در نهایت شهرت وب سایت شما کمک کند:

 • دقت، کلمات کلیدی و برچسب‌های عنوان را بهینه کنید
 • از محتویات ترکیبی که تجربه کاربر را پیچیده می کند، اجتناب کنید
 • به امنیت دامنه HTTPS بروید
 • بهبود سازگاری با موبایل
 • بهبود مدت زمان بارگذاری صفحه
 • URL های خود را برای وضوح SERP طراحی کنید

از پیوندهای خرده نان برای کمک به موتورهای جستجو و کاربران استفاده کنید

اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی و متا داده های مورد نظر شما کاملاً صادقانه هستند تا بازدیدکنندگان ارگانیک به دست آورید و امیدوارم گوگل رتبه بالاتری به شما بدهد. قبل از کمپین سئو جستجوی حرفه ای کلمات کلیدی را انجام دهید. هدف در اینجا یافتن بهترین کلمات کلیدی بدون گمراه کردن است.

به روز رسانی اطلاعات

آیا پست وبلاگی در مورد چیزی از چهار سال پیش دارید؟ چهار سال پیش زمان زیادی است و ممکن است همه چیز از قبل تغییر کرده باشد، بنابراین اطمینان حاصل کنید که محتوای شما همیشه به روز می شود. یک قانون خوب برای به روز رسانی هر 6 ماه یکبار!

آدرس و شماره تلفن قابل مشاهده و دسترسی آسان را ارائه دهید

چه کسب و کار محلی داشته باشید و چه کاملاً آنلاین هستید، همچنان می خواهید این اطلاعات را ارائه دهید.

مطالب خود را تازه نگه دارید!

گوگل یک به‌روزرسانی الگوریتم تازه‌سازی داشت که بررسی می‌کند آیا محتوای شما به‌روز و مرتبط با رویدادهای جاری است. این به سایت شما در رتبه بندی سئو کمک می کند. برخی از موضوعات مانند ورزش، اخبار فوری، رویدادهای پرطرفدار، و رویدادهای تکراری نیاز به تازگی دارند. ارائه محتوای تازه در وب سایت شما به تقویت SEO YMYL شما کمک می کند.

بیشتر بخوانید: بروزرسانی محتوای مفید گوگل چیست ؟ بوی پاندا میده

گوگل می‌گوید: «برخی پرسش‌ها به اطلاعات جدید یا «تازه» نیاز دارند. کاربران ممکن است به دنبال «اخبار فوری» مانند یک رویداد مهم یا بلایای طبیعی باشند. گوگل همچنین به اشتراک می‌گذارد که «وب‌سایت‌های «قدیمی» نگهداری نشده/رها شده یا محتوای نگهداری‌نشده و نادرست/گمراه‌کننده دلیلی برای رتبه‌بندی پایین کیفیت صفحه است.»

مطمئن شوید که نیازهای بازدیدکنندگان خود را برآورده می کنید.

مفهوم دیگر ارزیابی کننده کیفیت گوگل «نیازهای برآورده شده» است. شما دوست دارید هر بازدید کننده آنچه را که در وب سایت شما نیاز دارد پیدا کند. به طور خلاصه، شما باید از مفید بودن اطمینان حاصل کنید. آیا می توانید بگویید بازدیدکنندگانی که از سایت شما بازدید می کنند می توانند با برآورده شدن نیازهای خود آنجا را ترک کنند؟

درک “هدف جستجو” در پشت کلمات کلیدی خود و مخاطبان هدف شما تضمین می کند که به مردم آنچه را که نیاز دارند ارائه می دهید و صرفا نمی خواهید از نظر کلمات کلیدی رتبه بالایی کسب کنید.

فقط به دنبال  کسب درآمد نباشید.

الگوریتم صفحه‌آرایی گوگل از سال 2012 وجود داشته است و باعث می‌شود که وب‌سایت‌ها از تبلیغات بیش از حد در توقفگاه صفحه بی‌انگیزند. بنابراین، تبلیغاتی که محتوای اصلی را بسیار پایین می‌آورند ممکن است در رتبه‌بندی سئو پایین‌تر قرار بگیرند و به آنها «بالاترین» گفته می‌شود. این برای ارائه تجربه بهتر به کاربران است!

ائتلاف برای تبلیغات بهتر، یک استراتژی موثر درآمدزایی از تبلیغات را ارائه می دهد که ثابت شده است

اطلاعاتی که مستقیماً از Google گرفته شده است:

 صفحات خرید یا تراکنش مالی:

صفحات وبی که به کاربران امکان خرید، انتقال پول، پرداخت قبوض و غیره را به صورت آنلاین می دهند (مانند فروشگاه های آنلاین و صفحات بانکداری آنلاین).

صفحات اطلاعات مالی:

صفحات اینترنتی که مشاوره یا اطلاعاتی در مورد سرمایه گذاری، مالیات، برنامه ریزی بازنشستگی، خرید خانه، پرداخت هزینه دانشگاه، خرید بیمه و غیره ارائه می دهند.

صفحات اطلاعات پزشکی:

صفحات اینترنتی که مشاوره یا اطلاعاتی در مورد سلامت، داروها، بیماری ها یا شرایط خاص، سلامت روان، تغذیه و غیره ارائه می دهند.

صفحات اطلاعات حقوقی:

صفحات اینترنتی که مشاوره حقوقی یا اطلاعاتی در مورد موضوعاتی مانند طلاق، حضانت فرزند، ایجاد وصیت نامه، شهروند شدن و غیره ارائه می دهند.

مقالات خبری یا صفحات اطلاعات عمومی/رسمی که برای داشتن یک شهروند آگاه مهم هستند: صفحات وب که شامل اطلاعاتی درباره فرآیندها، سیاست ها، افراد و قوانین دولت محلی/ایالتی/ملی است. خدمات واکنش به بلایا؛ برنامه های دولتی و خدمات اجتماعی؛ اخبار در مورد موضوعات مهم مانند رویدادهای بین المللی، تجارت، سیاست، علم و فناوری؛ و غیره. لطفاً از قضاوت و دانش خود در مورد منطقه خود استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که همه مقالات خبری لزوما YMYL در نظر گرفته نمی شوند.

موارد دیگر: بسیاری از موضوعات دیگر وجود دارد که ممکن است YMYL را در نظر بگیرید، مانند فرزندخواندگی، اطلاعات ایمنی خودرو و غیره. لطفاً از قضاوت خود استفاده کنید.

به روز رسانی GOOGLE MEDIC و فراتر از آن

به دلیل یکی از آخرین به‌روزرسانی‌های Google – به‌روزرسانی «پزشک» – صفحات YMYL خود را در کانون توجه قرار داده‌اند.

اگرچه گوگل ادعا می‌کند که این به‌روزرسانی «هسته‌ای گسترده» بوده است، اما چند صنعت بیشترین تأثیر را در رتبه‌بندی بر عهده گرفتند.

به نظر می‌رسید که صنایع سلامت و تندرستی بیشترین آسیب را متحمل شوند و پس از آن – درست حدس زدید – سایت‌های YMYL.

برای روشن بودن، هیچ تاییدی از طرف گوگل وجود ندارد.

اما وقتی آن را تجزیه می کنید، به نظر می رسد که بیشتر صنایع بیشترین ضربه را می توانند YMYL در نظر بگیرند: سلامت، تجارت الکترونیک، امور مالی و تجارت.

به روز رسانی GOOGLE MEDIC و فراتر از آن
به روز رسانی GOOGLE MEDIC و فراتر از آن

به‌روزرسانی Google Medic تأثیر زیادی بر صفحات YMYL داشت

به‌روزرسانی Google Medic تأثیر زیادی بر صفحات YMYL داشت

بسیاری از بازاریابان گمانه زنی می کنند که گوگل اعتبار و اقتدار کلی سایت را سرکوب می کند.

به نظر می رسد برای پیشبرد ابتکار خود، به روز رسانی هسته گسترده گوگل در 30 ژوئن بر آن سایت هایی که YMYL در نظر گرفته می شوند تأثیر زیادی گذاشته است.

چگونه می توان یک سایت YMYL را به سرعت بالا برد؟

بیا یک نگاهی بیندازیم.

به دستورالعمل های ارزیابی کیفیت گوگل توجه کنید

Google استانداردهای رتبه‌بندی با کیفیت بسیار بالایی را برای صفحات YMYL در نظر می‌گیرد، زیرا اطلاعات بد می‌تواند از نظر مالی، جسمی یا عاطفی به افراد آسیب برساند.

به یاد داشته باشید، Big G کیفیت یک صفحه وب را با کمک ارزیاب های کیفیت جستجوی انسانی قضاوت می کند.

این ارزیاب های کیفیت جستجو چه کسانی هستند و چه کاری انجام می دهند؟

به طور خلاصه، بیش از 10000 نفر در سراسر جهان هستند که نتایج جستجو را ارزیابی می کنند. ایده این است که اطمینان حاصل شود که کاربران موتور جستجوی گوگل اطلاعات مورد نظر خود را به صورت آنلاین پیدا می کنند.

به آن ارزیاب ها جستجوهای واقعی داده می شود تا انجام دهند. سپس، کیفیت نتایجی را که به دست می آورند گزارش می دهند.

به طور خاص، آنها کیفیت صفحات برتر را در مجموعه نتایج ارزیابی می کنند. هرچه کیفیت بالاتر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که نتایج جستجوی Google انواع صفحاتی را که مردم انتظار دیدن آن را دارند، بازگرداند.

وقتی آن رتبه‌دهندگان کیفیت به صفحه YMYL برخورد می‌کنند، آن را رتبه‌بندی می‌کنند. هنگامی که آنها این کار را انجام می دهند، به دلیل تأثیر بالقوه، آن را با مجموعه استانداردهای سخت گیرانه تری نسبت به صفحات دیگر ارزیابی می کنند.

بنابراین اگر صفحه‌ای دارید که در این دسته از خواسته‌ها قرار می‌گیرد، باید بیشتر از بهینه‌سازی آن برای الگوریتم جستجوی Google انجام دهید. شما باید مطمئن شوید که رتبه‌دهندگان کیفیت Google نیز محتوا را واقعاً دوست دارند.

الگوریتم YMYL و EAT گوگل

همانطور که در بالا بیان کردم، ارزیابی‌کنندگان کیفیت قوانین سخت‌تر را برای صفحات YMYL نسبت به سایر صفحات اعمال می‌کنند. یکی از آن قوانین E-A-T است.

EAT سه قانون دارد :

 1. تخصص – آیا نویسنده مقاله در این زمینه متخصص است؟
 2. اختیار – نویسنده است یک مرجع شناخته شده در مورد این موضوع؟
 3. قابل اعتماد بودن – آیا محتوا دقیق است؟
YMYL و E.A.T. تصویر از SEMRush
YMYL و E.A.T. تصویر از SEMRush

بیشتر بخوانید: الگوریتم EAT گوگل چیست؟ و چه تأثیری در سئو دارد؟

اگر می‌خواهید یک سایت معتبر را بهینه کنید و به هر سه این قوانین توجه نمی‌کنید، ارزیابی‌کنندگان کیفیت Google ممکن است به صفحه شما رتبه «کیفیت پایین» بدهند.

در واقع، مخفف EAT 186 بار در دستورالعمل های ارزیابی کیفیت ظاهر می شود. بنابراین می دانید که گوگل هنگام ارزیابی محتوای سایت های YMYL آن را جدی می گیرد.

اگر سایت شما رتبه پایینی دریافت کند، احتمالاً از بالای صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) محو خواهد شد.

هر چند یک شبه رتبه را از دست نخواهید داد. گوگل از بازخورد ارزیابی‌کنندگان کیفیت برای تنظیم الگوریتم جستجوی خود استفاده می‌کند. آنها فوراً بر نتایج تأثیر نمی گذارند.

در مرحله بعد، بیایید راه هایی را بررسی کنیم تا مطمئن شویم سایت شما از قوانین EAT پیروی می کند.

تجربه و تخصص طبق قوانین EAT گوگل

اولین کاری که باید انجام دهید این است که خود را به عنوان یک متخصص در زمینه خود معرفی کنید.

خوشبختانه، یکی از بهترین راه‌ها برای انجام این کار انجام کاری است که قبلاً انجام می‌دهید: انتشار محتوا.

با تولید محتوایی که به خودی خود نشان می دهد شما در فضای خود آگاه هستید، خود را به عنوان یک متخصص موضوع (SME) قرار دهید.

افرادی که وبلاگ شما را مرور می کنند باید بگویند: “وای! این نویسنده یک متخصص است!» همانطور که عنوان های شما را می خوانند و پست های شما را اسکن می کنند. برخی از این افراد دستورالعمل های ارزیابی کیفیت گوگل خواهند بود.

همچنین در صفحه اصلی خود به خود افتخار کنید.

این کار را با دنبال کردن این سه مرحله انجام دهید:

در مورد اینکه چه کسی هستید صادق باشید.

تجربه و سوابق خود را صادقانه بنویسید.

کاری که انجام می دهید شفاف باشید

با خیال راحت هر یک از این نکات را تا جایی که دوست دارید تزئین کنید. اینجا جایی است که باید میخ خود را بکوبید.

این شما را به عنوان یک متخصص در زمینه خود قرار می دهد.

همچنین یک عکس و بیوگرافی اضافه کنید. زمانی که تصویری از خود را در کنار تمام محتوای خود قرار دهید، واقعی (و قابل اعتماد) خواهید بود.

در نهایت، به خاطر داشته باشید که بین یک متخصص رسمی و یک متخصص روزمره تفاوت وجود دارد.

کارشناس رسمی کسی است که تحصیلات و تجربه گسترده ای در زمینه خاصی دارد. به عنوان مثال می توان به پزشکان، حسابداران و وکلا اشاره کرد.

از سوی دیگر، یک متخصص روزمره فردی است که ممکن است خودآموخته باشد. به عنوان مثال می توان به سرآشپزها، طراحان دکوراسیون داخلی و عکاسان اشاره کرد.

البته، افرادی که نکاتی را در مورد دکوراسیون داخلی به اشتراک می گذارند، احتمالاً بر سلامت یا امور مالی شما تأثیر نمی گذارند (مگر اینکه سلیقه بسیار گرانی در طراحی داشته باشند). بنابراین، افرادی که در گروه متخصصان روزمره قرار دارند، لزوماً محتوا را در وب سایت های YMYL منتشر نمی کنند.

بنابراین هنگامی که خود را به عنوان یک متخصص معرفی کردید (به بالا مراجعه کنید)، باید خود را به عنوان یک مرجع معرفی کنید. این ممکن است کمی کار اضافی را ببرد.

برای شروع، اثبات اجتماعی را در صفحه اصلی خود قرار دهید. نقل قول‌هایی (ترجیحاً همراه با عکس) از افرادی که کاری را که برای آنها انجام داده‌اید تحسین می‌کنند، اضافه کنید.

در صفحات YMYL خود مدرکی برای تایید صلاحیت وارد کنید

برای رعایت دستورالعمل‌های E-A-T، مدرکی مبنی بر صلاحیت داشته باشید

در مرحله بعد، به برخی از سخنرانی‌هایی که در کنفرانس‌های مرتبط با صنعت انجام داده‌اید اشاره کنید.

اگر هیچ کنسرت اسپیکینگ در پس‌زمینه‌تان ندارید، وقت آن رسیده است که چند کنسرت را ردیف کنید. با جستجوی اطراف برای کنفرانس های آینده شروع کنید. سایت های مرتبط را پیدا کنید و به دنبال “علاقه مند به صحبت کردن هستید؟” ارتباط دادن. این پیوند را دنبال کنید تا در مورد فرصتی برای رسیدن به یک نامزدی صحبت کنید.

به یاد داشته باشید: نباید انتظار داشته باشید که برای سخنرانی های اولیه خود پولی دریافت کنید. که (امیدوارم) بعداً اتفاق بیفتد.

اگر در حرفه گویندگی خود تا جایی پیش رفتید که سخنران اصلی باشید، اساساً برنده لاتاری شده اید. مطمئن شوید که خود را به عنوان “سخنران اصلی” در وبلاگ خود معرفی می کنید.

در نهایت، تأیید تأثیرگذاران کلیدی را به دست آورید. وقتی افراد محبوب دیگر کار شما را توصیه می کنند، مردم متوجه می شوند که شما یک شخصیت معتبر هستید.

محتوای یونیک و با ارزش

هنگامی که اطلاعات نادرستی را در مقالات خود قرار می دهید، افراد بلافاصله از سایت شما خارج می شوند. برخی از این افراد می توانند رتبه دهندگان کیفیت گوگل باشند.

در مرحله بعد، به افراد اجازه دهید کار و محتوای شما را بررسی کنند. چیزی بیش از کسی که مایل است بگوید “من می دانم که درست می گویم” وجود ندارد  به دیگران اجازه دهید صحت اظهارات او را قضاوت کنند.

همچنین، اطلاعات خود را منبع کنید. بله، حتی اگر متخصص هستید، ایده خوبی است که به افراد اجازه دهید با بررسی منابع خود، ادعاهای شما را تأیید کنند.

فراموش نکنید که مطالعات موردی را در صورت مرتبط بودن درج کنید. در آن مطالعات موردی، توضیح دهید که چگونه نصیحتی که به افراد دیگر کردید، زندگی آنها را بهتر کرد.

از اطلاعات فیک یا جعلی استفاده نکنید:

شما نمی توانید از نام های جعلی در مطالعات موردی استفاده کنید. از نام واقعی افراد یا مشاغلی که به آنها کمک کرده اید استفاده کنید تا افراد بتوانند خودشان بررسی کنند.

ssl یا گواهینامه https را برای سایت فعال کنید :

مطمئن شوید که وب سایت شما ایمن است. اگر در حال حاضر از پروتکل HTTPS (به جای HTTP) استفاده نمی‌کنید، با تیم توسعه‌دهنده خود تماس بگیرید تا آن توپ را امروز به دست آورید.

در حالی که با تیم توسعه خود صحبت می کنید، به آنها بگویید که پروتکل های امنیتی اطراف وب سرور شما را بررسی کنند. می توانید مطمئن باشید که اگر اطلاعاتی در سایت شما نقض شود و در اخبار عصر گزارش شود، اعتماد شما را از دست خواهید داد.

همچنین، مطمئن شوید که وب سایت شما دارای یک سیاست حفظ حریم خصوصی است. پیدا کردن آن از صفحه اصلی باید آسان باشد.

به عنوان یک قاعده کلی، پیوند دادن به سیاست حفظ حریم خصوصی در پاورقی ایده خوبی است.

نکات دیگری که باید در نظر داشت

در مرحله بعد، اجازه دهید برخی از قوانین متفرقه را مرور کنیم که به وب سایت شما کمک می کند تا اعتبار ایجاد کند.

اطلاعات را به روز نگه دارید اگر یک پست وبلاگی در مورد ابزارهای جستجوی کلیدی برتر از چهار سال پیش دارید، می خواهید آن را به روز کنید. این به این دلیل است که بهترین ابزارهای تحقیقاتی در طول چهار سال گذشته کاملاً تکامل یافته اند. اگر هر شش ماه یا بیشتر آن صفحه را بازخوانی کنید، به احتمال زیاد رتبه خوبی را برای آن صفحه حفظ خواهید کرد.

یک سایت با کیفیت بسازید. هیچ چیزی بیشتر از یک وب‌سایت با طراحی ضعیف یا مملو از اشکالات و خطاهای 404 نمی‌گوید «من واقعاً کسی هستم که شما نباید آن را جدی بگیرید». همچنین مطمئن شوید که سایت شما در پلتفرم موبایل عالی به نظر می رسد.

محتوای با کیفیت و غنی تولید کنید.

اگر مقاله‌های 300 یا 400 کلمه‌ای تهیه می‌کنید که فقط توضیحی گذرا از موضوع ارائه می‌دهند، نباید انتظار داشته باشید که ارزیابی‌کنندگان کیفیت شما را به‌عنوان یک متخصص در حوزه شما ببینند. گوگل به دنبال محتوای عمیقی است که تجربه شما را برجسته کند.

هدف صفحه را مشخص کنید. معمولاً بهتر است در هر مقاله یک موضوع واحد و کلی را پوشش دهیم. البته استثناهایی هم برای آن قاعده وجود دارد (مثلاً فهرست ها). با این حال، به عنوان یک قاعده کلی، اگر بخواهید همزمان با سوژه های زیادی به آنها ضربه بزنید، افراد را گیج خواهید کرد. تخصص خود را با مقالات تک موضوعی نشان دهید.

محتوای دقیق و کامل ارائه دهید. در اینجا یک قانون کلی دیگر وجود دارد: محتوای طولانی به احتمال زیاد شما را به عنوان یک متخصص در زمینه خود معرفی می کند تا یک قطعه کوتاه و 500 کلمه ای. موضوع خود را به طور کامل تحقیق کنید و آنچه را که از مطالعات خود آموخته اید به اشتراک بگذارید. به این ترتیب خوانندگان را متقاعد می‌کنید که مطالب خود را می‌دانید و سئوی خود را بهبود می‌بخشید.

بک لینک داخلی را دقیق انجام دهید

پیوند به سایر صفحات متخصص هنگامی که به مقالات بررسی شده یا مقالات خبری نوشته شده توسط متخصصان دیگر پیوند می دهید، به وضوح نشان می دهید که تکالیف خود را انجام داده اید. رتبه‌دهندگان کیفیت Google توجه خواهند داشت.

مشاوره عملی ارائه دهید. فقط دانش خود را نشان ندهید، از دانش خود استفاده کنید. به طور خاص، به مردم بگویید چگونه اطلاعاتی را که به اشتراک می گذارید برای بهبود زندگی خود به کار ببرند.

شامل بیوگرافی نویسنده در پایان مطالب خود، بیوگرافی همراه با مدرک تخصص خود در موضوع را اضافه کنید. حتماً یک پرتره حرفه‌ای نیز قرار دهید.

یک بیوگرافی نویسنده را در صفحات YMYL خود قرار دهید

یک بیوگرافی نویسنده برای افزایش E-A-T خود اضافه کنید

آدرس و شماره تلفن خود را همیشه قابل مشاهده کنید. خوانندگان را مجبور نکنید اطلاعات تماس شما را شکار کنند. آن را در جلو نگه دارید و به راحتی در وب سایت خود پیدا کنید.

کامنت های سایت را پاسخ دهید و در راستای کیفیت بهتر بکوشید

به نظرات منفی رسیدگی کنید اگر در فضای آنلاین اخبار بدی دریافت می‌کنید، با افرادی که بررسی‌های بد را ترک کرده‌اند تماس بگیرید و اوضاع را درست کنید. بررسی های خوب به سئو کمک می کند.

یک مدرک اجتماعی دریافت کنید اطمینان حاصل کنید که تأییدیه های مشتریان راضی و کارشناسان دیگر را در وب سایت خود قرار داده اید. این موضوع برای خوانندگان شما (و ارزیابی کنندگان کیفیت) روشن می کند که شما فردی هستید که مردم می توانند به آن اعتماد کنند.

منبع اطلاعات خود حتی اگر متخصص هستید، ایده خوبی است که منبع محتوای خود را تهیه کنید تا مردم متوجه شوند که با آنچه کارشناسان دیگر در مورد موضوع مشابه می گویند مطابقت دارد.

از عناوین مربوط به طعمه کلیکی خودداری کنید. اطمینان حاصل کنید که محتوای مقاله شما وعده داده شده در عنوان را انجام می دهد. در غیر این صورت، ارزیابی کنندگان کیفیت به شما یک بررسی بد می دهند.

از تبلیغات اسپم و هرزنامه خودداری کنید. وقتی یک سایت تبلیغات پاپ آپ در همه جا دارد چندان قابل اعتماد به نظر نمی رسد. وقفه های بازدیدکنندگان و تبلیغات آزاردهنده را تا حد امکان محدود کنید.

چه کسی مسئول محتوا و ساختار سایت است؟ آیا از منظر فنی و بازاریابی محتوایی برای وب سایت خود نقاط تماس ایجاد کرده اید؟

آیا محتوای سایت معتبر است؟

خود را به جای بازدیدکنندگان معمولی وب سایت خود قرار دهید و مقالات خود را بخوانید. آیا آنها به خوبی نوشته شده اند؟ آیا مردم فکر خواهند کرد که شما آگاه هستید؟ چرا خوانندگان باید به شما اعتماد کنند؟

سوالات متداول YMYL سایت

در این بخش مهمترین سوالات کاربران در مورد YMYL گوگل پرسیده شده است و جواب ما به آنها میتواند باعث اطلاعات بیشتر شما باشد.

1. YMYL به چه معناست؟

YMYL مخفف کلمه “Your Money or Your Life” است. YMYL محتوایی است که می تواند تأثیر مستقیمی بر سلامت، امور مالی، ایمنی و در نهایت شادی خواننده داشته باشد.

2. محتوای YMYL چیست؟

محتوای خوب YMYL برای زندگی خواننده مفید خواهد بود، اما محتوای بد تأثیر منفی شدیدی بر زندگی آنها خواهد داشت.

این بدان معنی است که اطلاعات باید توسط Google صحیح تلقی شود.

برای بازاریابان دیجیتال این امر حیاتی است زیرا Google مسئولیت فوق را کاملاً جدی می‌پذیرد و فرض می‌کند که فقط کارشناسان با تجربه محتوای YMYL را تولید می‌کنند.

موضوعاتی که طبق گفته گوگل در دسته YMYL قرار می گیرند عبارتند از:

 • اطلاعات خرید
 • دولت، مسائل حقوقی، خدمات اجتماعی، و موضوعات دیگر از این قبیل
 • توصیه پزشکی
 • اخبار و رویدادهای جاری
 • اطلاعات در مورد افراد

3. صفحات YMYL چیست؟

صفحات YMYL وب سایت هایی هستند که محتوایی را ارائه می دهند که به سلامت، شادی و سبک زندگی کلی افراد مربوط می شود.

4. سایت YMYL چیست؟

سایت YMYL سایتی است که به یکی از موضوعات زیر می پردازد:

 • گروه های مردم
 • بهداشت و ایمنی
 • خريد كردن
 • دارایی، مالیه، سرمایه گذاری
 • مدنی، قانون و دولت
 • اخبار و رویدادهای جاری

5. صفحات YMYL چگونه توسط خزنده های موتورهای جستجو رفتار می شوند؟

از آنجایی که صفحات YMYL به موضوعاتی می پردازند که برای کاربران مهم هستند، موتورهای جستجو مانند گوگل ارزش محتوا را با دقت بیشتری ارزیابی می کنند. یکی از شناخته شده ترین قوانینی که برای صفحات YMYL اعمال می شود E-A-T است که مخفف تخصص، اقتدار و اعتماد است. این قوانین برای ارائه تنها با بالاترین کیفیت و محتوای مرتبط به کاربران است.

6. چگونه برای معیارهای YMYL و E-A-T GOOGLE بهینه می‌شوید؟

YMYL و E-A-T اغلب با هم گروه بندی می شوند و به دلایل خوبی دست به دست هم می دهند.

به یاد داشته باشید، YMYL به پول شما یا زندگی شما اشاره دارد و به صفحاتی اشاره دارد که در مورد موضوعات واردات و تأثیر بر زندگی افراد بحث می کنند.

E-A-T به تخصص، اقتدار و اعتماد اشاره دارد. هرچه کیفیت E-A-T برای YMYL بالاتر باشد، رتبه بهتری برای گوگل خواهد داشت.

از آنجایی که گوگل در مورد صفحات YMYL بسیار محتاط است، یکی از اولین چیزهایی که برای اطمینان از مضر نبودن محتوا بررسی می‌کند، میزان بهینه‌سازی صفحه برای معیارهای E-A-T است.

برای اطمینان از وجود تخصص از خود بپرسید آیا نویسنده مقاله در این موضوع متخصص است؟ برای تعیین اعتبار، مطمئن شوید که نویسنده یک مرجع کاملاً شناخته شده در مورد موضوع است. سرانجام،

برای ارزیابی قابلیت اطمینان از صحت محتوا اطمینان حاصل کنید.

برای YMYL از دستورالعمل های زیر استفاده کنید:

 1. سایت هر چند وقت یک بار نگهداری/به روز می شود؟
 2. آیا اطلاعات تماس دقیق و آسان برای یافتن وجود دارد؟
 3. آیا می توان چیزی را فریبنده تلقی کرد؟
 4. چه کسی مسئول محتوا و ساختار سایت است؟
 5. آیا محتوا معتبر و معتبر است؟

7. چگونه محتوای YMYL را برای سئو ایجاد می کنید؟

اگرچه YMYL ممکن است یک عامل صریح رتبه‌بندی گوگل نباشد، اما چارچوبی برای درک نحوه ایجاد محتوا برای جستجوی ارگانیک در هنگام برخورد با موضوعات YMYL فراهم می‌کند. در اینجا چند نکته دیگر وجود دارد که به هنگام نوشتن محتوای YMYL برای SEO کمک می کند:

علاوه بر پیروی از توصیه‌های Google در SQEG، مطمئن شوید که محتوای شما با برند و خدمات شما مرتبط است.

برای افزایش اعتبار سایت خود، پیوندهای ایمن به محتوای خود داشته باشید و پیوندهای خارجی را به سایت های معتبر دیگر اضافه کنید.

نویسندگان خود را تشویق کنید که پیوندهایی را به پروفایل های رسانه های اجتماعی خود اضافه کنند و پست های مهمان را در سایت های دیگر در جایگاه خود قرار دهند تا آنها را به عنوان کارشناسان صنعت قرار دهید.

همانطور که می بینیم، این صفحات در حال پیشرفت تحت نظارت بیشتری قرار خواهند گرفت. اگر صاحب سایتی هستید که این نوع محتوا را ارائه می دهد، مطمئن شوید که قوانین بالا را دنبال می کنید تا از رتبه بندی برتر سئو اطمینان حاصل کنید.

خدمات سئو سایت توسط سئو فراز

جهت انجام خدمات طراحی سایت :سایت شرکتی,سایت فروشگاهی,سایت گردشگری  و سایت وردپرس و … و همچنین خدمات سئو سایت :سئو سایت فروشگاهی,سئو سایت گردشگری,سئو سایت وردپرس و … تولید محتوا با کارشناسان سئو فراز تماس بگیرید

مطالب مرتبط پربازدید

الگوریتم رنک برین چیست؟چه تاثیری بر سئو دارد
الگوریتم پنگوئن گوگل چیست ؟ راهنمای جامع
الگوریتم پاندا گوگل چیست؟
الگوریتم برت BERT گوگل چیست؟
الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟ انقلابی عظیم در سئو محلی
الگوریتم پیشنهاد گوگل Google Suggest چیست؟
الگوریتم سندباکس گوگل چیست؟ چگونه از الگوریتم سندباکس گوگل خارج شویم

رای دهید{title}

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا