الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟ انقلابی عظیم در سئو محلی

الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟ انقلابی عظیم در سئو محلی

الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟ آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه گوگل هنگام جستجوی یک کسب و کار، به شما اطمینان می دهد که نتایج را در منطقه محلی خود پیدا کنید؟ یا به دنبال هر چیزی برای آن موضوع هستید. این پست برای شماست اگر می خواهید بدانید.

الگوریتم کبوتر گوگل

Contents

هنگام تطبیق مکان کاربر و پرس و جوهای جستجو با نتایج خاصی که کاربر مستقیماً مرتبط می یابد، Google از الگوریتمی به نام Pigeon استفاده می کند.

الگوریتم کبوتر گوگل الگوریتم محلی را بیشتر با الگوریتم سایت  پیوند می دهد تا ارتباط رتبه بندی محلی را بهبود بخشد در بخش پایین توضیحات مفصلی ارائه خواهیم داد پس با ما همراه باشید

الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟

الگوریتم‌های گوگل سیستم‌های پیچیده‌ای هستند که محبوب‌ترین موتور جستجوی جهان برای تعیین مکان نمایش وب‌سایت شما برای درخواست‌های خاص کاربران از آن‌ها استفاده می‌کنند.

برای مثال، فرض کنید می‌خواهید در الگوریتم کبوتر گوگل تایپ کنید… همانطور که ممکن است قبلاً برای پیدا کردن این پست انجام داده باشید.

حدود 78800000 صفحه مختلف در وب سایت ها وجود دارد که گوگل باید قبل از نمایش نتایج آنها را رمزگشایی کند. خیلی درست به نظر می رسد؟ این رقمی هم نیست که ما از بصورت شانسی حدس زده باشیم دقیقاً هفتاد و هشت میلیون و هشتصد هزار نتیجه وجود دارد.

در مجموع 0.53 ثانیه، گوگل مجموعه وسیعی از وب سایت های مرتبط با عبارت الگوریتم کبوتر گوگل را تجزیه و تحلیل کرد و این کار را با استفاده از لیست الگوریتم های خود انجام داد.

8 الگوریتم کلیدی گوگل وجود دارد که در بین آنها، بیش از 200 فاکتور رتبه بندی مختلف را در نظر می گیرند که همه آنها می توانند بر موقعیت رتبه بندی شما در الگوریتم SERP ها تأثیر بگذارند.

الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟

الگوریتم کبوتر گوگل اولین به‌روزرسانی بود که الگوریتم‌های اصلی Google را کاملاً تکان داد تا تمرکز بر نتایج محلی را افزایش دهد. قصد گوگل این بود که جستجوهای محلی و نتایج وب را به هم نزدیک کند و این کار را با موفقیت انجام داد. الگوریتم کبوتر گوگل به شما امکان می دهد دقیقاً آنچه را که به دنبال آن هستید بر اساس موقعیت مکانی خود پیدا کنید.

الگوریتم کبوتر گوگل چگونه بر سئو تاثیر گذاشت؟

الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟الگوریتم کبوتر گوگل باعث زلزله ای آنلاین با 100000 هزار ریشتر قدرت در دنیای سئوی محلی شد. از آنجایی که شعاع نتایج جستجوهای محلی به میزان قابل توجهی به نتایجی که از نظر فیزیکی به جستجوگر نزدیکتر بودند کاهش یافت. این کار کسب و کارهای محلی را برای کسب رتبه بهتر در منطقه عملیاتی محلی خود آسان تر کرد.

در اینجا یک مثال قیاس ساده است که به شهر منچستر مربوط می شود. شهری که تیم اینجا در Circulate با یک دفتر جدید عجیب و غریب به تازگی وارد آن شده است.

راه‌اندازی Google Pigeon

راه‌اندازی Google Pigeon
راه‌اندازی Google Pigeon

پس از راه‌اندازی Google Pigeon، مکان‌های پیتزا در سمت شرقی منچستر برای ساکنان شرق منچستر رتبه بهتری خواهند داشت – به قیمت پایین‌تر بودن رتبه در غرب. مکان های پیتزا در ضلع غربی منچستر در ضلع غربی رتبه بهتری خواهند داشت، به قیمت پایین بودن رتبه در شرق. حدس می‌زنم میزان شادی هر یک از پیتزاها به این بستگی دارد که کدام طرف (برای مصرف پیتزا) بهترین است.

همانطور که گفتم، بسیاری از افراد از این به روز رسانی بهره مند خواهند شد. چه آنها یک وبلاگ نویس، روزنامه نگار یا صاحب کسب و کار بودند که به شدت به بسته نقشه محلی متکی بودند.

با این حال، افراد خاصی به دنبال به‌روزرسانی الگوریتم کبوتر گوگل با مشکل مواجه خواهند شد. به خصوص کسانی که برای سئوی محلی بهینه سازی نکرده اند.

خوب یا بد برای کسانی که به شدت به بهینه سازی موتورهای جستجو متکی بودند، الگوریتم کبوتر گوگل یک تغییر دهنده بازی بود که باید برای حفظ و/یا بهبود رتبه بندی محلی سازگار می شد.

الگوریتم کبوتر گوگل GOOGLE PIGEON چه زمانی راه اندازی شد؟

الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟الگوریتم کبوتر گوگل اولین بار در اواخر آگوست 2013 بال های خود را پیدا کرد. مسلماً انتشار Pigeon بزرگترین تغییر نتایج ارگانیک محلی Google تا به امروز بود.

این برای ادغام نتایج در وب با نتایج محلی برای ارائه رتبه‌بندی بهبود یافته و ایجاد فاصله بین پارامترهای دیگر طراحی شده است. پس از انتشار این، نتایج جستجوی محلی به طور چشمگیری تغییر کرد. این همچنین زمانی بود که نمای مکان های 3-بسته ساده ای که امروز می بینیم معرفی شد و جایگزین نمای قدیمی 7 بسته شد. در نتیجه، در مقایسه با هفت سایت قبلی، تنها سه سایت در نتایج جستجوی محلی فهرست شدند.

ویژگی های کلیدی الگوریتم کبوتر GOOGLE PIGEON

دلیل اصلی این به‌روزرسانی الگوریتم، گردآوری جستجوهای محلی و نتایج وب بود. در نتیجه، شعاع نتایج جستجوهای محلی کاهش یافت و فقط آنهایی را که از نظر فیزیکی نزدیک به جستجوگر هستند نشان داد. این ادغام نتایج وب و محلی پیامی به همه صاحبان مشاغل محلی از طرف Google بود تا خود را به صورت آنلاین در لیست قرار دهند تا برای این نتایج محلی رقابت کنند. همانطور که شاهد افزایش تعداد جستجوهای موبایلی بودیم، این به‌روزرسانی الگوریتم به نوعی جلوتر از منحنی تغییر نحوه ظاهر شدن نتایج محلی بود.

چرا گوگل الگوریتم کبوتر را ایجاد کرد؟

الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟گوگل الگوریتم کبوتر را با هدف افزایش رتبه بندی لیست های محلی در نتایج جستجو ایجاد کرد.

اساسا… کبوتر تضمین می کند که مفیدترین، دقیق ترین و مرتبط ترین نتایج جستجوی محلی به کاربران نمایش داده می شود. این به کاربران Google کمک می کند تا دقیقاً آنچه را که به دنبال آن هستند با نتایج در منطقه محلی خود پیدا کنند.

در اینجا یک سناریوی واقعی برای کمک به درک بهتر شما وجود دارد. فرض کنید، برای مثال، نام شما فرد است، شما هوس غلیظ ترین و خوشمزه ترین میلک شیک توت فرنگی شناخته شده برای انسان را دارید. (من مطمئن نیستم که چرا همه چیز باید در مورد غذا باشد – اما اینطور است).

تلفنتان را برمی دارید، مستقیماً به گوگل سر می زنید و عبارت «بهترین میلک شیک توت فرنگی نزدیک من» را تایپ می کنید. که باید آن را انجام دهد.

موضوعات مرتبط  الگوریتم های گوگل

الگوریتم پاندا گوگل چیست؟

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست؟تاثیر آن بر سئو + تصاویر

الگوریتم رنک برین چیست؟چه تاثیری بر سئو دارد

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست ؟ راهنمای جامع

الگوریتم سندباکس گوگل چیست؟ چگونه از الگوریتم سندباکس گوگل خارج شویم

شما روی اولین نتیجه ای که ظاهر می شود کلیک می کنید، فرآیند آنلاین را طی می کنید، میلک شیک را سفارش می دهید تا به خانه شما تحویل داده شود. شما دو ساعت در خانه نشسته اید و منتظر میلک شیک خود هستید تا متوجه شوید که آن را از شهری چهار ساعت و نیم دورتر سفارش داده اید.

چه کسی به آن نیاز دارد؟ هيچ كس! شما دقیقاً همان چیزی را می خواهید که در جستجوی آن هستید، یک میلک شیک توت فرنگی که واقعاً … نزدیک شما باشد.

اینجاست که الگوریتم کبوتر گوگل می تواند به شما کمک کند میلک شیک مورد نظر خود را پیدا کنید. کی فکرش را می کرد؟ کبوتری که ج تهیه میلک شیک برای مردم اگر همه کبوترها قهرمان بودند.

الگوریتم کبوتر گوگل چه چیزی را تغییر داد؟

جدای از حصول اطمینان از اینکه شرکت‌های محلی بیشترین شانس را برای رتبه‌بندی دارند، چند اصلاح جزئی دیگر وجود دارد که کاربران Google ممکن است آنها را تشخیص دهند.

 

الگوریتم کبوتر گوگل چه چیزی را تغییر داد؟
الگوریتم کبوتر گوگل چه چیزی را تغییر داد؟

وقتی به نقشه بالا مراجعه می کنید، بسیار آسان است که متوجه شوید متغیرهای مکان چقدر برای جستجوی ارگانیک مهم هستند. در سناریوهای کاربری خاص، مکان همه چیز است، و اگر یک نتیجه محلی نیست، پس چه فایده ای دارد؟

در اصل، الگوریتم کبوتر گوگل سال ها جلوتر از زمان خود بود. مجموعه عظیم مغزها در گوگل اهمیت فزاینده پارامترهای مکان را دیدند و الگوریتمی را به طور خاص برای آن منتشر کردند.

نحوه بهینه سازی برای Google Pigeon

بنابراین، چگونه برای الگوریتم کبوتر گوگل بهینه سازی می کنید؟ به طور خلاصه، باید مطمئن شوید که سایت شما از نظر سئوی محلی عملکرد خوبی دارد.

سیگنال‌های دقیق سئوی محلی در سراسر سایت شما می‌تواند به گوگل کمک کند تا حوزه‌های کاری شما را بهتر درک کند. اگر گوگل بداند کسب و کار شما در کجا فعالیت می کند، به طور خلاصه، شانس بسیار بیشتری برای رتبه بندی در اجلاس برای کلمات کلیدی هدف خود دارید.

آموزش بهینه کردن سئو محلی برای الگوریتم کبوتر گوگل

برای بهترین نتایج، یک رویکرد ترکیبی که تمام عناصر فهرست شده را در نظر می گیرد، بهترین راه برای بهینه سازی برای الگوریتم کبوتر گوگل است. بیایید کمی عمیق تر کاوش کنیم.

بهینه سازی کسب و کار من در گوگل

آیا تا به حال نام Google برای کسب و کار من را شنیده اید؟ شما می توانید برای سئوی محلی بدون حفظ وب سایت خود بهینه سازی کنید.

Google My Business (GMB) یک ابزار آنلاین رایگان برای کسب‌وکارها و سازمان‌ها است تا حضور آنلاین خود را در Google و Google Maps مدیریت کنند. خاطره ای نیست؟ فقط به زمانی فکر کنید که در گوگل به دنبال یک میخانه یا رستوران محلی گشته اید تا گزینه عالی را بیابید. کاری که من 99% مطمئن هستم که اکثر شما در مقطعی انجام خواهید داد.

فهرست کردن دقیق کسب و کارتان در Google به کاربران این امکان را می دهد که وقتی به دنبال چیزی هستند که شما در منطقه محلی خود ارائه می دهید، شما را پیدا کنند. این به یک ضرورت برای مشاغل مدرن تبدیل شده است. به ویژه با افزایش کاربران تلفن همراه در سال های اخیر.

یک حساب Google برای کسب و کار من کاملاً بهینه شده می‌تواند:

  • دید و قابلیت کشف خود را در Google بهبود بخشید
  • به افراد کمک کنید هنگام مرور در Google Maps شما را پیدا کنند
  • دسترسی سریع به وب سایت خود را فراهم کنید
  • اطلاعات مفیدی را در اختیار مشتریان خود قرار دهید
  • نظرات را ارائه دهید

بهبود سئوی محلی برای الگوریتم کبوتر گوگل

چندین راه وجود دارد که می توانید حساب Google My Business خود را بهینه کنید. با این حال، هنگام اشاره به مکان، باید اطمینان حاصل کنید که هم محل کسب و کار و هم مناطق خدماتی شما صحیح هستند. این به شما بهترین شانس را برای رتبه بندی برای کلمات کلیدی هدف زمانی که الگوریتم کبوتر گوگل درگیر است، می دهد.

سیگنال های سئوی محلی برای الگوریتم کبوتر

هنگام بهینه‌سازی برای Google Pigeon، تعدادی پیشرفت نیز وجود دارد که می‌توانید برای بهبود دید محلی در وب‌سایت خود ایجاد کنید. مانند:

کلمات کلیدی را در وب سایت خود محلی کنید

الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟کلمات کلیدی محلی شده یک سیگنال کلیدی سئوی محلی هستند که به گوگل کمک می کند تا بفهمد شما در کجا فعالیت می کنید. هنگامی که به قیاس پیتزای خود اشاره می کنیم. یک کلمه کلیدی بومی‌سازی شده می‌تواند «پیتزای آماده در برایتون» به جای «پیتزای آماده» باشد.

هنگام پیاده سازی کلمات کلیدی بومی سازی شده در سایت خود، همیشه به دنبال مطابقت مستقیم با درخواست های کاربر باشید. انجام این کار بهترین عکس را در موقعیت های رتبه بندی بالا به شما می دهد، به خصوص اگر در تگ های عنوان مانند H1s، H2s و H3s گنجانده شده باشند.

موضوعات مرتبط با سئو محلی و سئو سایت

سئو محلی یا لوکال سئو چیست؟

تفاوت بین سئو ارگانیک و سئوی محلی

چگونه بفهمیم که سئوی سایت کار می کند؟

اگر در چندین زمینه فعالیت می کنید، باید صفحات فرود مکان تعیین شده ای بسازید که بتوانید از آنها برای هدف قرار دادن موفقیت آمیز کلمات کلیدی بومی سازی شده استفاده کنید. انجام این کار می تواند به شما کمک کند تا کلمه کلیدی را در عناوین صفحات، ابرداده ها و تمام حوزه های سئوی سایت مورد هدف قرار دهید.

اگر استراتژی کلمه کلیدی خود را با موفقیت بومی سازی کنید، شانس بسیار بیشتری برای به دست آوردن تبدیل آنلاین خواهید داشت.

ساختارهای URL محلی شده

مکان‌های خاصی را در ساختارهای URL خود بگنجانید – باور نمی‌کنید تفاوتی که می‌تواند ایجاد کند. هر URL در وب سایت شما باید به گونه ای طراحی شود که صفحه را به طور دقیق خلاصه کند تا ربات های خزنده گوگل بدانند دقیقاً کجا هستید. در اینجا یک مثال است.

به جای: www.seofaraz.com/seo-site

این باید باشد: www.seofaraz.com/seo-site-tehran

لینک سازی محلی

ایجاد پیوند از وب سایت ها و منابع معتبر در منطقه محلی شما می تواند به ربات های Google کمک کند موقعیت مکانی شما را بهتر درک کنند. وقتی نوبت به دریافت لینک به سایت شما می رسد، باید خلاق باشید.

این می تواند از طریق ضربه زدن c هدفی که باعث محبوبیت محلی، دسترسی به مشاغلی که درخواست بک لینک دارند، یا ایجاد شراکت و روابط قوی با سایر مشاغل در منطقه شما خواهد شد. روش شما هر چه باشد، پیوندهای معتبر تفاوت بزرگی ایجاد می کنند.

آنچه Google Pigeon تحت تأثیر قرار داد

اگرچه Pigeon مبتنی بر جریمه نیست، اما واضح است که هنوز مهم است که بدانید به‌روزرسانی چگونه بر خزنده‌های وب گوگل تأثیر می‌گذارد و چه چیزی را باید پیاده‌سازی کنید تا در بالاترین رتبه ممکن قرار بگیرید، به خصوص اگر مشتریان محلی به رگ حیات کسب‌وکار شما کمک کنند.

سئوی ضعیف در صفحه

الگوریتم جستجوی محلی جدید پنگوئن اکنون بیشتر با سیگنال های رتبه بندی جستجوی سنتی مرتبط است. به عبارت دیگر، سایت شما باید تا حد امکان معتبر باشد و سئو E-A-T خوبی داشته باشد. در هنگام ساخت سایت خود از استراتژی های سئو به بهترین نحو بهینه سازی را انجام دهید.

سئوی خارج از صفحه ضعیف

سایت شما تنها مکانی در وب نیست که برای به دست آوردن رتبه های محلی بالا باید بر آن نظارت داشته باشید. اگر کسب و کار خود را در فهرست های آنلاین مانند Yelp، Trip Advisor، OpenTable یا مواردی از این قبیل فهرست نکرده اید، Pigeon می تواند آن را در مقابل شما حساب کند و رتبه شما از رقبای شما پایین تر خواهد بود.

الگوریتم کبوتر چگونه کار می کند

به‌روزرسانی Google’s Pigeon بر جستجوهای محلی و جستجوهایی که مکان در آنها نقش مهمی دارد، تأثیر می‌گذارد. برخلاف قبل از انتشار Pigeon، فاکتورهای سئو سنتی هنگام رتبه بندی نتایج محلی وارد عمل می شوند. بنابراین شرکت‌های محلی اکنون باید انرژی و منابع بیشتری را برای استراتژی‌های سئوی خود سرمایه‌گذاری کنند، هم در سایت خود و هم در سایر مکان‌های آنلاین – به‌ویژه سایت‌های فهرست کسب‌وکار.

یکی از بارزترین نتایج قابل توجه Pigeon کاهش “بسته” نتایج محلی گوگل بود. در اصل، این بسته‌ها مجموعه‌ای از ۷ کسب‌وکار محلی بودند که از یک جستجو حاصل می‌شدند. Pigeon از سال 2015، حدود یک سال پس از اجرای آن، این تعداد را از 7 به تنها 3 فهرست کاهش داد.

علاوه بر این، Pigeon باعث می‌شود که Google کسب‌وکارهایی را با مکان و فاصله‌ای که بیشتر به کاربر مرتبط است، در نظر بگیرد. باهوش‌تر از همیشه، الگوریتم اصلی Google فهرست‌های محلی را در نتایج جستجو تغییر می‌دهد و رتبه‌های برتر را به سایت‌های فهرست محلی می‌دهد.

چگونه سئوی محلی خود را برای استفاده از Google Pigeon به روز کنید

Pigeon یک به‌روزرسانی فوق‌العاده برای کسب‌وکارهای محلی است-اگر می‌دانید چگونه سئو کنید. چند چیز وجود دارد که می توانید در سایت خود تغییر دهید تا اطمینان حاصل کنید که به بالاترین رتبه ممکن دست می یابید، و در نتایج محلی 3-بسته مورد علاقه خود قرار می گیرید.

بر سئو سنتی تاکید کنید

کارهای سخت قدیمی سئوی سنتی را انجام دهید. پیوند ایجاد کنید، محتوایی را منتشر کنید که فراتر از آن باشد تا بهترین اطلاعات را به کاربران خود ارائه دهید، و از کلمات کلیدی که مخاطبان هدف شما جستجو می کنند استفاده کنید.

بر محتوای شهر یا منطقه خاص تمرکز کنید

تصاویر، ویدیوها یا محتوای نوشتاری ایجاد کنید که شما را با یک منطقه خاص مرتبط می کند، خواه یک شهر، ایالت یا منطقه باشد. این باعث تقویت قدرت شما در جستجوهای محلی می شود.

با کارشناسان سئو فراز سئو سایت خود را مطابق الگوریتم کبوتر گوگل بهینه کنید

جهت انجام خدمات طراحی سایت :سایت شرکتی,سایت فروشگاهی,سایت گردشگری  و سایت وردپرس و … و همچنین خدمات سئو سایت :سئو سایت فروشگاهی,سئو سایت گردشگری,سئو سایت وردپرس و … با کارشناسان سئو فراز تماس بگیرید

برای هرگونه کمک و راهنمایی در مورد بازاریابی دیجیتال خود، همین امروز با یکی از اعضای تیم ما تماس بگیرید. ما اینجا هستیم تا کسب و کار شما را به سطح بعدی برسانیم.

موضوعات مرتبط با سئو محلی و سئو سایت

فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت(SEO) چیست؟ آپدیت1401

چک لیست سئو سایت فروشگاهی برای کسب لینک 1

استراتژی های سئو سایت فروشگاهی

تاثیر سرعت سایت بر سئو

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا