SERP چیست و اهمیت آن در رتبه بندی نتایج گوگل؟

SERP چیست و همیت آن در رتبه بندی نتایج گوگل؟

SERP چیست و چگونه کار می کند؟ هنگامی که شخصی در گوگل، یاهو، بینگ یا سایر موتورهای جستجو جستجو می کند، صفحه ای حاوی تمام لینک های وب مرتبط با پرس و جو را نمایش می دهد. این صفحه صفحه نتایج موتور جستجو یا SERP نامیده می شود.

موتورهای جستجو می توانند چندین SERP در هر ثانیه تولید کنند، اما طبق گفته Chitika، تنها صفحه اول با 92 درصد بیشترین ترافیک وب را دریافت می کند. این بدان معنی است که اگر وب سایت کسب و کار شما در صفحه اول قابل مشاهده باشد، کلیک های بیشتری به دست می آورید و در نتیجه سرنخ ها و تبدیل های بیشتری خواهید داشت.

SERP چیست و اهمیت آن در رتبه بندی نتایج گوگل؟

در مورد SERP ها در سایت ما مطالب زیادی گفته شده است، اما این بار، به اصول اولیه باز می گردیم و SERP ها و نحوه کار آنها را تعریف می کنیم. ما همچنین نکات کاربردی را برای تسلط بر رتبه بندی جستجو به اشتراک می گذاریم. به طور خاص، ما موضوعات زیر را پوشش می دهیم:

SERP چیست چه کاربردی دارد؟

همانطور که قبلا ذکر شد، مخفف SERPs مخفف “صفحه نتایج موتور جستجو” است. دو نوع محتوا در اینجا نمایش داده می شود: تبلیغات (نتایج پولی) یا صفحات با رتبه بندی ارگانیک (نتایج ارگانیک).

نتایج پرداخت شده

SERP چیست و چگونه کار می کند؟ نتایج پولی اولین پیوندهایی هستند که از طریق استراتژی به نام بازاریابی پرداخت به ازای کلیک (PPC) در صفحه نتایج موتور جستجو نمایش داده می شوند. با PPC، یک کسب و کار برای رتبه بندی صفحه خود در بالا، معمولاً در بالا یا سمت راست پیوندهای ارگانیک، هزینه ای می پردازد.

در حال حاضر، PPC یکی از موفق ترین استراتژی ها برای بازاریابی دیجیتال است. بر اساس مطالعه‌ای که توسط Wolfgang Digital انجام شد، تبلیغات جستجوی پولی از ترافیک موتورهای جستجوی ارگانیک به عنوان برترین کانال درآمدزا در بازاریابی دیجیتال در سال 2020 پیشی گرفت.

نتایج ارگانیک سئو

نتایج جستجوی ارگانیک در زیر تبلیغات در صفحات نتایج موتورهای جستجو قرار می گیرد. قرارگیری آنها در SERP های گوگل بر اساس الگوریتم آن تعیین می شود.

SERP چیست و چگونه کار می کند؟ بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) تاکتیکی است که کسب و کارها برای صعود به رتبه های ارگانیک از آن استفاده می کنند. این یک ستون اساسی در بازاریابی دیجیتال است زیرا به برند شما کمک می کند تا دید اینترنتی خود را با هزینه کم یا بدون هزینه بهبود بخشد.

مطالب مرتبط :

چگونه بفهمیم که سئوی سایت کار می کند؟

فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت(SEO) چیست؟ آپدیت1401

کلمات کلیدی LSI چیست و چه اثری در سئو دارد؟

آموزش سئو وردپرس 61 نکته طلایی (100%رایگان + pdf)

تفاوت بین سئو ارگانیک و سئوی محلی

محتوای سئو شده چیست؟آموزش تولید محتوای سئو شده

اگر می‌خواهید یک استراتژی بازاریابی برنده تدوین کنید، به یک رویکرد کل نگر با ترکیب PPC و SEO نیاز دارید تا مطلوب‌ترین نتیجه را از کمپین‌های خود ایجاد کنید.

SERP های تورفتگی چیست؟

SERP چیست و چگونه کار می کند؟ گوگل اخیرا قابلیتی را راه اندازی کرده است که نتایج خوشه ای را از همان نام دامنه نمایش می دهد. بزرگترین موتور جستجو، فرمت SERPهای تورفتگی را در سال 2021 قبل از انتشار رسمی آن در اکتبر همان سال آزمایش کرد. در هفته اول انتشار، Mox گزارش داد که کاربران در حال حاضر می توانند نتایج تورفتگی را در حدود 40 درصد از SERP های گوگل پیدا کنند.

SERP های تورفتگی چیست؟
SERP های تورفتگی چیست؟

چرا باید به SERP فرورفته اهمیت دهید؟

SERP های فرورفته در اولین صفحه نتایج جستجو رایج هستند و به برند شما در معرض دید بیشتری قرار می دهند. اگر سایت شما از قبل رتبه بندی سئو خوبی داشته باشد، بیشتر به نفع شما خواهد بود، زیرا صفحات وب شما به احتمال زیاد به همراه صفحه نتایج موتور جستجو اصلی فرورفته می شوند و رقابت شما را به سمت پایین تر می کشد.

لیست های SERP تورفتگی را برای وب سایت خود به دست آورید

ایمن کردن نتایج فرورفته به این معنی است که وب سایت شما دو برابر بیشتر در SERP ها دیده می شود. بنابراین ترافیک بیشتری به دست آورید و این متدولوژی های فنی سئو را دنبال کنید تا سایت خود یک لیست تورفتگی داشته باشد.

 • با صفحات وب که از قبل در صفحه اول قابل مشاهده هستند شروع کنید.
 • محتوایی ایجاد کنید که به صفحات وب با عملکرد برتر شما مرتبط باشد.
 • صفحه جدید را با همان کلمات کلیدی اصلی بهینه کنید.
 • آنها را با عبارت کلیدواژه خود در متن لنگر پیوند دهید.

ویژگی SERP چیست؟

SERP چیست و چگونه کار می کند؟ ویژگی های SERP نتایجی هستند که فراتر از نتایج جستجوی ارگانیک سنتی هستند. اینها جداول، ویجت‌ها و پانل‌های اطلاعاتی هستند که Google در صفحه نتایج جستجو قرار می‌دهد تا با ارائه اطلاعات بیشتر بدون کلیک کردن روی پیوند وب، تجربه کاربر را افزایش دهد.

حداقل 15 ویژگی SERP امروزه در گوگل وجود دارد، اما طبق Mailchimp، همه آنها به طور کلی در دسته های طراحی نتایج جستجو زیر قرار می گیرند:

 • نمودارهای دانش: داده هایی که در پانل ها یا جعبه ها ظاهر می شوند (مانند نقشه ها و آب و هوا)
 • ریچ اسنیپت: تصاویر اضافی را به یک نتیجه اضافه می کند (به عنوان مثال، ستاره در رتبه بندی محصول)
 • نتایج پولی: نتایجی که با پیشنهاد قیمت کلمات کلیدی مرتبط (مثلاً تبلیغات گوگل) خریداری می‌شوند.
 • نتایج جهانی: عناصری که اطلاعات بیشتری در مورد نتایج جستجوی ارگانیک ارائه می‌کنند (به عنوان مثال، قطعه‌های برجسته و نتایج تصویر)

ویژگی های برتر SERP و نحوه رتبه بندی برای آنها

SERP چیست و چگونه کار می کند؟ ویژگی های SERP سئو را چالش برانگیزتر کرده است. اطلاعات اضافی نمایش داده شده در صفحه نتایج موتور جستجو به این معنی است که افراد کمتری روی پیوندها کلیک می کنند تا آنچه را که نیاز دارند دریافت کنند. طبق گفته SparkToro، جستجوهای صفر کلیک بیش از نیمی از جستجوهای گوگل را تشکیل می دهند که به طور قابل توجهی بر نرخ کلیک ارگانیک (CTR) تأثیر می گذارد.

با این حال، هنگامی که یک ویژگی SERP را ایمن می کنید، می تواند طبق گزارش Hubspot، CTR را به 114 درصد افزایش دهید. ویژگی‌ها عبارتند از معادن طلا برای کلیک‌ها، و به گفته Ahrefs، حتی ۸ درصد بیشتر از جایگاه شماره یک در نتایج جستجو کلیک می‌کنند.

موارد زیر رایج ترین ویژگی های SERP و نحوه رتبه بندی سایت شما برای هر طراحی نتایج جستجو هستند:

رایج ترین ویژگی SERP

قطعه های ویژه رایج ترین ویژگی SERP برای نتایج جستجوی دسکتاپ و موبایل گوگل هستند. این گزیده ها در بالای صفحه ظاهر می شوند و اطلاعات مربوط به درخواست کاربر را نمایش می دهند.

رایج ترین ویژگی SERP
رایج ترین ویژگی SERP

برای نمایش محتوای خود در اینجا، مطمئن شوید که موارد زیر را انجام می دهید:

 • در مورد کلمات کلیدی طولانی که به صورت سوال بیان شده اند تحقیق کنید و از آنها در محتوای خود استفاده کنید.

نکته: ابزار تحقیق کلمات کلیدی SERP این کار را آسان‌تر می‌کند.

 • سوالات را در سرفصل مطالب قرار دهید.
 • پاسخی مختصر برای سوال بنویسید.

پرسش های مرتبط SERP

ویژگی Related Questions SERP سوالاتی را نشان می دهد که گوگل معتقد است ممکن است به جستجو مربوط باشد.

پرسش های مرتبط SERP 
پرسش های مرتبط SERP

برای رتبه بندی در ویژگی سؤالات مرتبط، اساساً باید به بزرگترین سؤال پیرامون موضوع اصلی خود پاسخ دهید. یک تمرین خوب این است که پاسخ را حدود 30 کلمه طولانی نگه دارید.

یک بسته محلی در SERP

SERP چیست و چگونه کار می کند؟ یک بسته محلی در SERP ظاهر می‌شود که کاربر یک نام مکان را وارد کند یا زمانی که Google تشخیص می‌دهد که مورد جستجو شده نزدیک است. معمولاً شامل یک نقشه، مکان‌های سنجاق‌شده و سه کسب‌وکار برتر است که Google به‌طور الگوریتمی بهترین گزینه را برای پرس و جو تعیین می‌کند. اگر اولویت شما سئوی محلی است، این ویژگی به بهترین وجه برای شما مناسب است.

یک بسته محلی در SERP
یک بسته محلی در SERP

برای قرار گرفتن در ویژگی Local Pack SERP، باید در سه نقطه بالای کلمه کلیدی مورد نظر قرار بگیرید. اطمینان حاصل کنید که اقدامات زیر را انجام می دهید:

 • کسب و کار خود را در Google برای کسب و کار من یا نمایه کسب و کار Google فهرست کنید.
 • فهرست نمایه کسب و کار Google خود را با کلمات کلیدی مرتبط بهینه کنید.
 • به طور مستمر بررسی ها را زیر نظر داشته و به آنها پاسخ دهید.

نکات بیشتر در مورد نحوه رسیدن به بالای نتایج جستجوی گوگل

چگونه  به بالای SERP گوگل صعود کنید:

 

تحقیق کلمات کلیدی را انجام دهید

SERP چیست و چگونه کار می کند؟ کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود را شناسایی کنید. این به شما کمک می کند محتوای بهینه سازی شده ای ایجاد کنید که موتورهای جستجو آن را دوست داشته باشند. استفاده از ابزار تحقیق کلمه کلیدی SERPs این روش را دقیق تر و بدون درز می کند.

تجزیه و تحلیل و اصلاح کنید

موتورهای جستجو به طور مداوم الگوریتم های خود را به روز می کنند تا نتایج با کیفیت بالا را به درخواست های کاربر ارائه دهند. به طور مداوم داده های خود را نظارت، تجزیه و تحلیل و اصلاح کنید تا بدون زحمت با تغییرات ثابت در الگوریتم های موتور جستجو سازگار شوید.

با یک شرکت سئوی مقرون به صرفه شریک شوید

بهترین کاری که می توانید برای کسب و کار خود انجام دهید این است که تلاش های بازاریابی اینترنتی خود را به دست متخصصان بسپارید. کارشناسان می توانند به شما در ایجاد یک برنامه بازاریابی قوی برای موتورهای جستجو در زمان و تلاش کمتر کمک کنند.

بیشتر بخوانید: نحوه انتخاب یک شرکت سئو سایت

بهینه سازی برای SERP های موبایل را فراموش نکنید

سئوی موبایل در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری مهم است. طبق آمار، جستجوهای موبایل نیمی از جستجوها را در پلتفرم‌های جستجوی مختلف تشکیل می‌دهند.

بیشتر بخوانید: چک لیست سئو سایت فروشگاهی برای کسب لینک 1

با این حال، توجه داشته باشید که SERP های موبایل با همتایان دسکتاپ خود متفاوت هستند.

SERP چیست و چگونه کار می کند؟ SEMRush گزارش داد که 37 درصد از پیوندهای وب در صفحه اول SERP های دسکتاپ، دید خود را در تلفن همراه از دست داده اند. اجازه ندهید این اتفاق برای سایت شما بیفتد – مطمئن شوید که برای SERP های موبایل بهینه شده است. بنابراین به طور منظم عملکرد تلفن همراه خود را ارزیابی کنید و از نزدیک رتبه بندی نتایج جستجوی تلفن همراه Google خود را زیر نظر داشته باشید. این به شما کمک می کند تا استراتژی هایی برای افزایش دید خود در همه دستگاه ها ایجاد کنید.

آموزشserp گوگل

هرچه بیشتر در مورد صفحات نتایج موتور جستجو بدانید، استراتژی شما برای حفظ یکی از موقعیت های برتر آن بهتر است. رتبه بالا در SERP می تواند به معنای تفاوت بین افزایش تبدیل یا به دست آوردن هیچ چیز باشد. بنابراین برای انجام تحقیقات کلمات کلیدی، ظرافت استراتژی ایجاد لینک، ایجاد نسخه های قانع کننده و بهینه سازی محتوای خود برای بهره مندی از مزایای رتبه بندی بالای صفحه نتایج جستجو، زمان بگذارید.

بهتر است، اجازه دهید متخصصان توانمند همه اینها را برای شما مدیریت کنند. با آژانس بازاریابی اینترنتی سئو فراز  شریک شوید و کمپین های خود را به سطح بعدی ببرید. با داشتن یک شرکت سئوی مقرون به صرفه در کنار شما، هرگز نباید نگران مخفف SERPs باشید. همین امروز با سئو فراز  تماس بگیرید و به ما اجازه دهید به شما کمک کنیم تا رتبه های جستجو را به دست آورید تا برای مشتریان هدف خود قابل مشاهده شوید.

خدمات شرکت سئو فراز 

جهت انجام خدمات طراحی سایت :سایت شرکتی,سایت فروشگاهی,سایت گردشگری  و سایت وردپرس و …

خدمات سئو سایت :سئو سایت فروشگاهی,سئو سایت گردشگری,سئو سایت وردپرس و … با کارشناسان سئو فراز تماس بگیرید

لطفا در صورت هر گونه سوال یا توضیحات تکمیلی در بخش نظرات مهمان کارشناسان سئو فراز باشید

در مورد الگوریتم های گوگل بیشتر بدانید:

الگوریتم رنک برین چیست؟چه تاثیری بر سئو دارد

 مرغ مگس خوار گوگل چیست؟تاثیر آن بر سئو + تصاویر

 پنگوئن گوگل چیست ؟ راهنمای جامع

پاندا گوگل چیست؟

سندباکس گوگل چیست؟ چگونه از الگوریتم سندباکس گوگل خارج شویم

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا