تفاوت الگوریتم پاندا با پنگوئن

تفاوت الگوریتم پاندا با پنگوئن

تفاوت الگوریتم پاندا با پنگوئن : الگوریتم پاندا و الگوریتم پنگوئن  دو به روز رسانی مهم الگوریتم گوگل هستند. بیایید به چند دلیل و تفاوت بین این دو نگاه کنیم و بررسی کنیم این دو الگوریتم پر کاربرد چگونه عمل می کنند…

الگوریتم گوگل چگونه کار می کند

هرازگاهی، گوگل یک به‌روزرسانی الگوریتم را معرفی می‌کند که دنیای بهینه‌سازی موتورهای جستجو را تکان می‌دهد. در گذشته نمونه هایی از این دست را در قالب گوگل پاندا، گوگل پنگوئن و آپدیت مرغ مگس خوار،الگوریتم رنک برین گوگل،الگوریتم سندباکس  و الگوریتم کبوتر دیده بودیم.

در طول تاریخ طولانی گوگل (در سال‌های اینترنتی)، پیشرفت‌ها و به‌روزرسانی‌های زیادی صورت گرفته است که مسیر پیشرفت شرکت را به‌طور چشمگیری تغییر داده است. آنچه در سال 1998 به عنوان یک موتور جستجوی نسبتاً خام آغاز شد، به یک غول جستجوی گسترده تبدیل شده است.

گوگل اکنون سالانه 89 میلیارد دلار درآمد دارد. روش اصلی آنها برای ایجاد این سود، فروش فضای تبلیغاتی در صفحات نتایج جستجو است. این صفحات به عنوان بستری برای اثبات وب سایت ها، شرکت ها، سازمان ها و هر چیزی در این بین عمل می کنند.

همه آنها برای رفتار سخاوتمندانه از طرف Google رقابت می کنند تا توسط کاربران بیشتری دیده شوند. این اقتصاد توجه به این معنی است که هر تغییری که گوگل انجام می‌دهد – به‌ویژه تغییراتی که در الگوریتم‌های رتبه‌بندی بسیار مهم خود ایجاد می‌کند – تأثیر زیادی بر شرکت‌هایی دارد که از اینترنت برای ایجاد مخاطب استفاده می‌کنند.

تفاوت الگوریتم پاندا با پنگوئن

به هر حال، الگوریتم‌های رتبه‌بندی همان چیزی هستند که گوگل برای تصمیم‌گیری در مورد اینکه کدام سایت‌ها در نتایج بالاتر قرار می‌گیرند و کدام یک به پایین‌ترین قسمت حذف می‌شوند، استفاده می‌کند. عوامل زیادی در این رتبه‌بندی‌ها وجود دارد، اما کل صنعت سئو – یکی از مواردی که ما افتخار می‌کنیم آن را خانه می‌نامیم – بر اساس تجزیه برخی از نظم‌ها از جنون و کمک به سایت‌ها برای تنظیم آن است.

گوگل این الگوریتم‌ها را تقریباً دائماً به‌روزرسانی می‌کند و تیم‌های کاملی از مهندسان برای رفع اشکال‌ها و بهبود عملکرد کلی کار می‌کنند. با این حال، گاهی اوقات به‌روزرسانی‌ها به اندازه‌ای بزرگ هستند که مستحق توجه، نام‌گذاری و پاسخ‌های جامعه سئو هستند. در واقع، برخی از آنها به اندازه‌ای بزرگ هستند که از عرضه اولیه فراتر رفته و به عنوان الگوریتم‌های مستقل و تأثیرگذار بر رتبه‌بندی، از عمر طولانی لذت ببرند.

معروف ترین الگوریتم های گوگل : پاندا و پنگوئن

دو تا از معروف ترین آنها الگوریتم پاندا و الگوریتم پنگوئن  هستند. بیایید به برخی از تفاوت‌های بین این دو نگاهی بیندازیم و اینکه چگونه می‌توانید به‌عنوان یک وب‌مستر یا صاحب کسب‌وکار در جنبه‌های خوب مربوطه باقی بمانید.

قبل از اینکه بخواهیم تفاوت بین Google Panda و Google Penguin را درک کنیم، لازم است به خاطر داشته باشید که الگوریتم Google 600 بار در سال تغییر می کند و این حداقل چیزی است که در اینجا در مورد آن صحبت می کنیم.

گاهی اوقات، تنظیمات می تواند جزئی و گاهی اوقات واقعاً قابل توجه باشد. پنگوئن، پاندا و حتی مرغ مگس خوار گوگل و محلی اساساً به روز رسانی های الگوریتمی هستند که به صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) کمک می کنند تا نتایج مهم، دقیق و قابل اندازه گیری را نشان دهد.

گوگل پاندا چیست؟

تفاوت الگوریتم پاندا با پنگوئن
تفاوت الگوریتم پاندا با پنگوئن

Google Panda در فوریه 2011 معرفی شد و از آن زمان تاکنون به‌روزرسانی‌هایی را به صورت ماهانه ارائه می‌دهد – که به آن «سرگرمی» گفته می‌شود. هدف اصلی آن این است که مطمئن شود SERP محتوای بدی ندارد. اساساً هرزنامه یا محتوایی را که خارج از زمان و خارج از چارچوب SERP تلقی می‌شود، شناسایی می‌کند و از بین می‌برد.

در 23 سپتامبر 2014 بود که پاندا 4.1 معرفی شد. پیر فار از گوگل معتقد است که محتوای با کیفیت پایین را به شیوه ای دقیق تر هدف قرار می دهد. از نقطه نظر عملی، اساساً صفحاتی را هدف قرار می دهد که از نظر محتوا نازک هستند و دارای ابزارهای بازاریابی مانند بازی، اشعار و غیره هستند.

در ماه مه 2014، eBay بار سنگین به روز رسانی پاندا را متحمل شد، زمانی که سه چهارم از رتبه بندی صفحات اول آن منتشر شد. بسیاری از مردم ذهنیت سختگیرانه پاندا را به خاطر این موضوع سرزنش کرده اند.

گوگل اذعان کرده است که eBay یک وب سایت نسبتا قدرتمند است و به همین دلیل است که یکی از دامنه های مبتنی بر وب پیشرو است. با این حال، کاربران eBay نیز مجموعه ای بی پایان از محتوای پراکنده تولید کرده بودند که اکثر کاربران گوگل آن را بی ارزش می دانستند. دلیل این بود که پاکسازی صورت گرفت.

برزورسانی الگوریتم پاندا

به‌روزرسانی پاندا نیز به دلیل تأثیر منفی که بر بسیاری از مزارع محتوا داشته است، نام مزرعه‌دار داده شده است. مزارع محتوا اساساً وب‌سایت‌هایی هستند که اطلاعات را از وب‌سایت‌های مختلف جمع‌آوری می‌کنند – یا گاهی اوقات سرقت می‌کنند.

هدف خاص آنها تنظیم فهرست عظیمی از صفحات است که به آنها کمک می کند تا رتبه های خوبی را برای بخش بزرگی از کلمات کلیدی بدست آورند. این نیز یکی از دلایلی است که چرا گوگل بر ایجاد محتوای اصلی برای بهینه سازی مناسب موتور جستجو تاکید می کند.

نکته مهمی که در مورد پاندا باید به آن توجه کرد این است که همیشه بالغ می شود و در مرزبندی و حذف محتوای بی فایده و دزدی کارآمدتر است. این قطعاً تأثیر بدی بر سایت هایی خواهد داشت که نتوانسته اند قدم های درستی برای ارائه محتوای خوب و تازه بردارند.

گوگل پنگوئن چیست؟

تفاوت الگوریتم پاندا با پنگوئن
تفاوت الگوریتم پاندا با پنگوئن

گوگل پنگوئن در درجه اول محتوایی را هدف قرار می‌دهد که بیش از حد بهینه‌سازی شده است – محتوایی که تکنیک لینک‌سازی بسیار ضعیف و پر کردن کلمات کلیدی دارد. عبارت keyword stuffing به معنای استفاده از کلمات کلیدی است که ضروری نیستند، به صورت ارگانیک به وجود نمی آیند یا مرتبط نیستند. این کار به این دلیل انجام می شود که صفحه در جستجوی گوگل رتبه بالایی داشته باشد.

آخرین به‌روزرسانی پنگوئن پنگوئن 3.0 است و در 18 اکتبر 2014 راه‌اندازی شد. هنگامی که پنجمین به‌روزرسانی Google Penguin – Penguin 2.0 عرضه شد، چندین سایت را از بین برد که برخی از آنها اکنون در تلاش هستند تا خود را بازخرید کنند. این به روز رسانی ها به طور مکرر اتفاق می افتد و به همین دلیل است که مدیران وب سایت ها همیشه مشتاقانه منتظر آنها هستند و همچنین آماده می شوند.

تفاوت الگوریتم پاندا با پنگوئن گوگل

بنابراین، تفاوت اساسی بین Google Panda و Google Penguin در این است که پاندا سایت‌هایی را هدف قرار می‌دهد که اسپم هستند و پنگوئن با پیوند بد و پر کردن کلمات کلیدی سر و کار دارد. در مورد پاندا تنها راه برای زنده ماندن از تغییرات پاندا، به روز رسانی وب سایت و حذف تمام صفحات بی فایده با کیفیت پایین است.

همچنین باید صفحاتی را که بیش از حد بهینه شده اند بررسی کنید و با شروع کمپین های جدید، سطح آگاهی از برند و همچنین استفاده از رسانه های اجتماعی را بهبود بخشید. همچنین می‌توانید صفحات وب آسیب‌دیده را جدا از صفحاتی که نبودند نگه دارید.

بیشتر بخوانید: گوگل پنالتی چیست و چگونه باید آن را رفع کرد؟

با پنگوئن باید تکنیک های سئو کلاه سیاه را کنار بگذارید. همچنین در موارد زیر زیاده روی نکنید:

 • * لینک سازی بیش از حد
 • * پر کردن کلمات کلیدی
 • * صفحات درگاه
 • * محتوایی که هیچ معنا یا ربطی ندارد

محتوای شما همچنین باید بیشتر از رسانه های اجتماعی دوستانه باشد و می توانید از وبلاگ ها برای تبلیغ محتوای خود استفاده کنید. کلمات کلیدی باید به شیوه ای مرتبط استفاده شوند.

همچنین باید پیوندهای مربوط به همان آدرس IP یا دامنه را حذف کنید – این کار باعث می شود که به نظر شما پیوندها را خریداری نکرده باشید. هیچ لینک مستقیمی به یک وب سایت نباید وجود داشته باشد – اگر این کار را انجام دهید رتبه شما به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

همچنین می توانید از ابزار Google Disavow Links برای حذف لینک های بیش از حد استفاده کنید. همچنین باید مطمئن شوید که هیچ لینک غیرطبیعی در صفحه شما وجود نداشته باشد که به قصد دستکاری نتایج موتور جستجوی گوگل ایجاد شده باشد زیرا در این صورت پنگوئن شما را به شدت مجازات خواهد کرد. در مورد پاندا باید صفحات سرقت شده را حذف کنید.

نحوه عملکرد الگوریتم پاندا گوگل

پاندا معمولا صفحات جداگانه را هدف قرار نمی دهد. بنابراین در صورتی که وب سایت شما دارای محتوای بسیار کمی باشد که اصل باشد و محتوای بسیار کم و دزدیده شده باشد، توسط پاندا مجازات خواهید شد.

با این حال، پنگوئن تنها به صفحات فردی حمله می کند. با این حال، این احتمال وجود دارد که کل سایت شما در صورت داشتن هرزنامه بیش از حد از طریق کلمات کلیدی مجازات شود.

در مورد پاندا ارسال درخواست بازیابی فایده ای ندارد. این مورد در پنگوئن نیز تقریباً مشابه است، اما در صورت هشدارهای دستی کمی امید وجود دارد.

 • پاندا، اگر پیوندها را به صورت دستی حذف کنید کمکی نمی کند زیرا محتوا در اینجا اهمیت بیشتری دارد.
 •  حذف دستی پنگوئن می تواند مفید باشد، اما باید زمان کافی وجود داشته باشد.
 •  پاندا اگر محتوای قابل اعتراض را حذف کرده باشید، تا زمانی که به روز رسانی بعدی در سایت شما بیاید، می توانید آن را بازیابی کنید.
 • با پنگوئن زمان بیشتری نیاز است زیرا به روز رسانی ها به اندازه پاندا منظم نیستند.

نامگذاری الگوریم پاندا

الگوریتم پاندا که به نام یکی از مهندسان آن به نام ناونیت الگوریتم پاندا نامگذاری شده است، در اوایل سال 2011 وارد صحنه شد. هدف اصلی الگوریتمی آن کاهش تعداد سایت‌های با کیفیت پایین است که در بالای نتایج گوگل یا نزدیک به آن ظاهر می‌شوند.

در ابتدا، بسیاری از سئوکاران فکر می کردند که هدف مستقیماً “مزرعه های محتوا” است – سایت هایی که صرفاً برای ایجاد اعتبار بر روی تجمیع محتوای با کیفیت بالای سایت های دیگر وجود دارند. در نهایت، مشخص شد که الگوریتم پاندا ایده بسیار جامع تری از معنای یک سایت با کیفیت بالا دارد.

الگوریتم پاند اگوگل

انجمن‌های وب در آن زمان با ایده‌هایی در مورد اینکه مدیران وب‌سایت‌ها و صاحبان کسب‌وکار چه کاری می‌توانند انجام دهند تا به درستی در آب‌های سئو جدید و آلوده به پانداها انجام دهند منفجر شد در نهایت، وبلاگ مرکزی وب مستر خود گوگل، راهنمای درک ورود و خروج الگوریتم پاندا را منتشر کرد.

این پست شامل چک لیستی از سؤالات بود که به مدیران وب سایت کمک می کرد تا تصمیم بگیرند که آیا سایت آنها به اندازه کافی با کیفیت است تا در موتور جستجو عملکرد خوبی داشته باشد. برخی از برجسته‌ترین و ماندگارترین موارد عبارت بودند از:

 1. آیا به اطلاعات ارائه شده در این مقاله اعتماد دارید؟
 2. آیا مقاله محتوا یا اطلاعات اصلی، گزارش اصلی، تحقیق اصلی یا تحلیل اصلی را ارائه می دهد؟
 3. آیا مقاله به خوبی ویرایش شده است یا به نظر می رسد شلخته یا عجولانه تولید شده است؟
 4. آیا کاربران با دیدن صفحات این سایت شکایت می کنند؟
 5. آیا مقاله در مقایسه با سایر صفحات در نتایج جستجو ارزش قابل توجهی ارائه می دهد؟

در سال‌های پس از آن، گوگل به شکل‌گیری الگوریتم پاندا در قالب یک الگوریتم جستجوی کیفیت ادامه داد و آن را به عنوان یک موجودیت مجزا از الگوریتم اصلی گوگل به کار گرفت. سپس، در ژانویه سال گذشته، گوگل به الگوریتم پاندا مراسم بلوغ خود را داد و آن را در خود الگوریتم اصلی قرار داد.

در نتیجه، متوجه شدن و پاسخ به جریمه های مخصوص الگوریتم پاندا تا حدودی سخت تر است. با این حال، هنوز مفاهیم اصلی اعمال می شود. با گذشت زمان گوگل در شناسایی سایت هایی که کاربران واقعاً از استفاده از آنها سود می برند بهتر و بهتر می شود. بر این اساس، هر تصمیمی که در مورد وب سایت خود می گیرید باید در آن هدف نهایی نقش داشته باشد.

الگوریتم پنگوئن

به روز رسانی الگوریتم پنگوئن  در سال بعد، در سال 2012 ارائه شد. در حالی که یک اصل اصلی الگوریتم پاندا را به اشتراک می گذارد، زیرا به دنبال نشان دادن نتایج بهتر و مفیدتر به کاربران است، این کار را با حمله به گونه متفاوتی از سایت های ناپسند انجام می دهد. به طور خاص، مستقیماً روی پروفایل های بک لینک سایت هایی که رتبه بندی می کند تمرکز می کند.

به طور کلی، لینک ها یکی از جنبه های اصلی سئو از ابتدای صنعت بوده اند. همانطور که Moz هوشمندانه بیان می کند، “یک پیوند مانند رای دادن به سایت شما است. اگر یک سایت معتبر به سایت شما لینک داده است، این یک توصیه برای سایت شما است. اگر یک سایت کوچک و ناشناخته به شما پیوند داده شود، این رای به اندازه رای یک سایت معتبر به حساب نمی آید.

الگوریتم پنگوئن  گوگل

در گذشته، بهینه‌سازها از این بخش از الگوریتم به روش‌های گسترده و گسترده استفاده می‌کردند که همیشه با نشان دادن بهترین رقابت ممکن به کاربران مطابقت نداشت.

 1. رایج ترین تصورات غلط در مورد الگوریتم پاندا آنهایی است که بر ساختارهای سئوی خاص تمرکز می کنند، در مقابل قدردانی عمومی تر از محتوای با کیفیت. یکی از این تاکتیک‌ها تمرکز صرفاً بر روی نوع دامنه یک پیوند معین، در مقابل کیفیت محتوای موجود در آن بود. برای مثال، زمانی وجود داشت که پیوندهای .edu به عنوان دارایی اصلی در نظر گرفته می‌شد، زیرا نسبت به برخی از انواع پیوندهای .com، قانونی تر و هرزنامه کمتری داشتند.

در حالی که تفکر منطقی در هسته اصلی این موضوع وجود دارد، در نهایت ثابت شد که این یک ایده بیش از حد تبلیغاتی است. مهندس گوگل جان مو در مصاحبه ای اظهار داشت که به بک لینک های .edu اعتبار “اضافی” از موتور جستجو اختصاص نمی یابد.

درعوض، پیوندهای دامنه .edu (و .gov) اغلب صرفاً به دلیل کیفیت محتوا بسیار ارزشمند هستند، نه به این دلیل که گوگل پیروی کورکورانه ای از قوانین ساده در مورد نوع دامنه دارد.

به‌روزرسانی اصلی الگوریتم پنگوئن

جدیدترین به‌روزرسانی اصلی الگوریتم پنگوئن  (معروف به الگوریتم پنگوئن  4.0) در اکتبر سال گذشته نشانه‌هایی از حیات را نشان داد. دو مؤلفه اصلی این عرضه این بود که الگوریتم پنگوئن  از این پس در زمان واقعی و دقیق تر اجرا می شود. در این زمینه، اجرای در زمان واقعی به تا شدن در الگوریتم اصلی اشاره دارد.

اگر به یاد داشته باشید، این نیز در نهایت پاندا. به نظر می‌رسد که فلسفه کلی گوگل در مورد الگوریتم‌های مستقل این است که محل استراحت نهایی آنها در خود الگوریتم اصلی است. شاید فقط چند سال بهینه سازی و رشد طول بکشد تا آنها آن را برای حرکت آماده ببینند.

“گرانول تر” به این معنی است که به جای اینکه جریمه های مربوط به الگوریتم پنگوئن  به صورت عمده اجرا شود، در جریمه های بزرگ در سراسر سایت، در پیوندهای فردی اعمال می شود.

بنابراین، یک عنصر بخشنده در تکرار فعلی آن وجود دارد، که به مدیران وب‌سایت‌ها زمان می‌دهد تا به مرور زمان از شر پیوندهای بد خلاص شوند، در مقابل تلاش برای جبران ضررهای هنگفت یک جریمه در سراسر سایت.

خلاصه

یکی از مواردی که همیشه باید هنگام بهینه سازی وب سایت خود برای موتورهای جستجو به خاطر بسپارید این است که به طور کلی فکر کنید. این بدان معناست که بر کیفیت قابل اثبات سایت خود تمرکز کنید، برخلاف جزئیات کوچکی که ممکن است در گذشته شنیده باشید که به عنوان درمان سئو توصیف می شوند. از این گذشته، چیزی به نام درمان سریع سئو وجود ندارد، و هر کسی که می خواهد شما را غیر از این فکر کنید احتمالاً در برخی از تکنیک های کلاه سیاه دخیل است.

فقط به یاد داشته باشید که الگوریتم پاندا بر کیفیت کلی سایت شما برای کاربر تمرکز می کند. از چک لیست سؤالات Google استفاده کنید تا از خود به عنوان راهنمای کلی برای دستیابی به آن کیفیت بپرسید. الگوریتم پنگوئن  روی پروفایل بک لینک سایت شما تمرکز می کند و اکنون به صورت گرانول و بلادرنگ کار می کند.

برای واکنش مناسب، نمایه بک لینک کلی خود را بهبود بخشید و لینک های اسپم را حذف کنید. همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که ابزار Disavow گوگل با وجود برخی پیش‌بینی‌های اولیه برعکس، همچنان در استراتژی سئوی شما جایگاهی دارد. از آن برای جلوگیری از جریمه های دستی مرتبط با الگوریتم پنگوئن  و اقدامات دستی استفاده کنید که ممکن است خارج از حوزه الگوریتم پنگوئن  باشند اما همچنان می توانند بر رتبه بندی شما تأثیر بگذارند.

خدمات سئو سایت توسط سئو فراز

جهت انجام خدمات طراحی سایت :سایت شرکتی,سایت فروشگاهی,سایت گردشگری  و سایت وردپرس و … و همچنین خدمات سئو سایت :سئو سایت فروشگاهی,سئو سایت گردشگری,سئو سایت وردپرس و … تولید محتوا با کارشناسان سئو فراز تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا