گوگل پنالتی چیست و چگونه باید آن را رفع کرد؟

گوگل پنالتی چیست و چگونه باید آن را رفع کرد؟

گوگل پنالتی چیست :همه می‌خواهند وب‌سایت‌شان در بالای جستجوهای Google ظاهر شود، اما این یک بازی کاملاً جدید برای بازاریابی معمولی شما است. چیزی در مورد کار جادو روی این پلتفرم وجود دارد که تقریباً شبیه جادوگری است. خوشبختانه، ما همه جادوهای عالی را برای ایجاد نتایجی که خارج از این دنیا هستند می شناسیم.

چگونه از جریمه گوگل جلوگیری کنیم؟

گوگل پنالتی چیست و چگونه باید آن را رفع کرد؟
تصویر جریمه گوگل

مشکل تلاش برای دستیابی به این نتایج این است که می تواند با خطر جریمه های سئوی گوگل علیه سایت شما همراه باشد، فقط به این دلیل که ممکن است درک نکنید که چگونه استراتژی های با کیفیتی ایجاد کنید که گوگل را از بین نبرد. متأسفانه، پیمایش در پیچیدگی‌های سئو همچنان پیچیده‌تر می‌شود، بنابراین مهم است که از متخصصی استفاده کنید که می‌تواند به شما در رتبه‌بندی کمک کند، و در عین حال به شما کمک می‌کند تا از جریمه‌های گوگل به طور کلی اجتناب کنید.

بیشتر بدانید: تگ title (Title Tag) چیست و چه تاثیری در سئو سایت دارد؟

گوگل پنالتی چیست و چگونه باید آن را رفع کرد؟

مطمئناً، موتورهای جستجوی دیگری نیز در دسترس هستند، اما وقتی گوگل بیش از 90 درصد بازار را در اختیار دارد، سخت نیست که بفهمیم چرا مردم از این گزینه استقبال می کنند و تمام تلاش خود را برای رسیدن به رتبه های بالای جستجوی ارگانیک به کار می گیرند.

راه های زیادی وجود دارد که می توانید از طریق آنها به این هدف دست یابید و برخی از آنها اخلاقی تر از دیگران هستند، واقعیتی که در گوگل گم نمی شود. غول های موتورهای جستجو خزنده های وب دارند که تک تک وب سایت ها را تجزیه و تحلیل می کنند و اگر متوجه شوند که شما از روش های نامناسب یا غیراخلاقی برای ارتقای رتبه خود استفاده می کنید، شما را جریمه می کنند.

تاثیر پنالتی گوگل بر رتبه های سایت

تاثیر پنالتی گوگل بر رتبه های سایت
نمودار تاثیر پنالتی گوگل بر رتبه های سایت را نمایش می دهد

این بدان معنی است که سایت شما هیچ امیدی به رسیدن به رتبه های بالای رتبه یا حتی ظاهر شدن در صفحه اول جستجوها ندارد، که با توجه به اینکه صفحه دوم نتایج جستجوی گوگل تنها حدود 6 درصد از کل کلیک های وب سایت را به خود اختصاص می دهد، ضربه بسیار مهمی است.

راه های صحیح زیادی وجود دارد که می توانید رتبه خود را در گوگل ارتقا دهید و به این فرآیندها بهینه سازی موتورهای جستجو گفته می شود.

چگونه از جریمه های گوگل جلوگیری کنیم

ما روش‌های صحیح و همچنین روش‌هایی را که باید از آن‌ها اجتناب کنید را بررسی می‌کنیم تا در خطر جریمه‌های Google نباشید.

یک استراتژی سئو قوی ایجاد کنید

این فرآیند بهینه‌سازی محتوای آنلاین شماست به طوری که Google هنگام اتصال عبارت‌های جستجو به نتایج جستجو از وب‌سایت شما حمایت می‌کند.

بیشتر بدانید: آموزش صفر تا صد سئو رایگان

گوگل به دلایل خوبی به رهبر جهانی تبدیل شد و می‌خواهد اطمینان حاصل کند که بهترین نتایج ممکن برای کاربران نمایش داده می‌شود، بنابراین از هوش مصنوعی در خزنده‌های وب و الگوریتم‌های پیشرفته استفاده می‌کند تا مطمئن شود که هر بار چنین است.

راه هایی که می توانید گوگل، محاسبات آن و خزنده های وب را از طریق سئو تحت تاثیر قرار دهید عبارتند از:

تاثیر محتوای سایت در پنالتی شدن در گوگل

گوگل این واقعیت را پنهان نمی کند که از وب سایت هایی که محتوای باکیفیت و مرتبط دارند، حمایت می کند. این امر مخصوصاً برای سایت‌هایی که دائماً با وبلاگ‌ها، مقالات و سایر محتوای ارزشمند جدید، اصلی و مرتبط به‌روزرسانی می‌شوند، صادق است.

انتشار وبلاگ‌ها، مقالات خبری، ویدئوها، کتاب‌های الکترونیکی، مقالات سفید و هر محتوای دیگری که به صنعت شما مرتبط است و برای مخاطبان شما ارزش ایجاد می‌کند، راهی عالی برای بهبود رتبه‌بندی گوگل به صورت ارگانیک است.

تجربه ی کاربر

پنالتی گوگل :این شامل نگاه کردن به کد نویسی HTML است تا اطمینان حاصل شود که بهترین تجربه ممکن را به کاربر ارائه می دهید. شما می خواهید سایت شما سریع بارگیری شود، برای دستگاه های تلفن همراه بهینه شود، خواندن واضح باشد و همه پیوندها کار کنند و به مکان مناسب هدایت شوند. این فقط زیبایی شناسی نیست.

شما می خواهید هر کد اضافی را که می تواند سرعت سایت شما را کند کند حذف کنید. وب سایت خود را به عنوان یک خودرو در نظر بگیرید، به خدمات منظم نیاز دارد. اطمینان حاصل کنید که حداقل سالیانه زمانی را برای بررسی سایت خود و اطمینان از بهینه بودن آن برنامه ریزی می کنید.

رسانه های اجتماعی

از پلتفرم هایی مانند فیس بوک، لینکدین و توییتر برای به اشتراک گذاشتن محتوای خود و جذب ترافیک بیشتر به وب سایت خود استفاده کنید. گوگل از سایت هایی که ترافیک بیشتری دریافت می کنند نسبت به سایت هایی که از استراتژی های رسانه های اجتماعی قوی استفاده نمی کنند، حمایت می کند.

بیشتر بدانید: تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو

اینها را استراتژی های سئو کلاه سفید می نامند و هیچ ترسی از جریمه شدن با پایبندی به این استراتژی ها وجود ندارد.

انواع مختلف جریمه های گوگل

گوگل پنالتی چیست و چگونه باید آن را رفع کرد؟

طرحی مفید از مجازات های مرتبط با پیوند توسط Business to Community

زمانی که استراتژی های سئو کلاه سیاه را اتخاذ می کنید، با جریمه گوگل مواجه می شوید. بنابراین استراتژی های سئو کلاه سیاه چیست؟ در نهایت، اینها اقداماتی مانند:

خرید لینک

خرید لینک
خرید بک لینک را نمایش می دهد

لینک‌های ورودی و خروجی از وب‌سایت‌های با کیفیت بالا و به آن‌ها یک راه عالی برای تقویت سئوی شماست. اگر مشخص شود که در حال خرید یا فروش لینک هستید، گوگل شما را با جریمه های لینک مواجه می کند.

رد کردن پیوندها از طریق Google به شما امکان می دهد از جریمه جلوگیری کنید

پنهان کاری

این زمانی است که شما یک قسمت از محتوا را به کاربران نشان می دهید اما محتوای دیگری را به موتورهای جستجو در تلاش برای فریب دادن آنها نشان می دهید.

اتوماسیون محتوا

استفاده از هوش مصنوعی یا نرم‌افزارهای دیگر برای تولید خودکار محتوا با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط، یکی دیگر از نه‌های بزرگ گوگل است.

کپی کردن مطالب

گوگل پنالتی چیست : محتوا را از جاهای دیگر سرقت نکنید. این سرقت ادبی است، تنبل است و یکی از سریع ترین راه ها برای دریافت جریمه از طرف گوگل است که به راحتی قادر به تشخیص آن است. این یکی به معنای کپی کردن محتوا از یک قسمت از وب سایت و کپی کردن در قسمت های دیگر سایت شما است.

صفحات درگاه

اینها صفحاتی هستند که از کلمات کلیدی استفاده می کنند که گوگل آن ها را می پسندد اما سپس بازدیدکنندگان را به URL دیگری هدایت می کنند.

متن یا لینک های مخفی

تلاش برای مخفی کردن پیوندها یا کلمات کلیدی در سایت خود با نامرئی کردن آنها (اندازه فونت صفر، رنگ قلم سفید در پس زمینه سفید و غیره) شما را درگیر نزاع می کند.

پر کردن کلمه کلیدی

پر کردن کلمه کلیدی
تصویر تکرار کلمات کلیدی را نمایش می دهد

هیچ فرمول جادویی در مورد اینکه چند بار می توانید از کلمات کلیدی در متن استفاده کنید وجود ندارد، اما قاعده کلی این است که اطمینان حاصل کنید که محتوای شما قابل خواندن است.

مثلاً داشتن جمله‌ای مانند «کفش‌های دویدن خود را از متخصصان کفش‌های دویدن Mike’s Running Shoes بخرید» مثال واضحی از پر کردن کلمات کلیدی است. آیا محتوای شما به این شکل خوانده می‌شود؟

هرزنامه لینک

وقتی از پیوندهای خارجی استفاده می کنید، باید مرتبط باشند. انباشتن هرچه بیشتر پیوندهای خارجی که می توانید آن پیوند به هر وب سایت قدیمی هیچ لطفی برای شما نخواهد داشت.

بیش از بهینه سازی سرفصل های HTML

در هر صفحه در وب سایت شما یک هدر اصلی وجود دارد که به معنای تنها یک عنوان H1 است. داشتن بیش از این سئو منفی یا کلاه سیاه محسوب می شود. می‌توانید از چندین H2، H3 و H4 استفاده کنید، اما فقط یک H1 در هر صفحه.

بیشتر بدانید: تگ title (Title Tag) چیست و چه تاثیری در سئو سایت دارد؟

آیا سایت من توسط گوگل جریمه می شود؟

دو راه اصلی وجود دارد که می توانید بررسی کنید که آیا گوگل وب سایت شما را جریمه کرده است یا خیر. راه اول از طریق کنسول جستجوی گوگل است که در آن می توانید در زیر تب “اقدامات امنیتی و دستی / اقدامات دستی” را بررسی کنید، اما این گزینه محدود است.

چطور بفهمیم گوگل سایتمان را پنالتی کرده؟

دو نوع پنالتی مختلف وجود دارد که می توانید جذب کنید، پنالتی های دستی و پنالتی های الگوریتمی. موارد دستی توسط انسان‌های واقعی که احتمالاً بخشی از تیم کیفیت Google هستند، اعمال می‌شوند.

در این صورت، گزارشی دریافت می‌کنید که نشان می‌دهد چه اشتباهی انجام داده‌اید، چه کاری باید انجام دهید تا آن را اصلاح کنید و سپس می‌توانید یک گزارش بررسی مجدد برای رفع جریمه ارسال کنید.

با یک جریمه الگوریتمی، هوش مصنوعی گوگل شما را جریمه کرده است و این رایج‌تر از این دو است. تعمیر این موارد نیز دشوارتر است زیرا در Google Search Console لیست نشده اند و شما به گزارش بررسی مجدد دسترسی ندارید.

نحوه تشخیص پنالتی شدن سایت

برای اینکه بفهمید آیا به طور خودکار جریمه شده اید، باید به Google Analytics خود بروید و به ترافیک ارگانیک خود نگاهی بیندازید. اگر شاهد هر گونه ضربه بزرگ به ترافیک ارگانیک خود هستید و این مصادف با دوره زمانی است که گوگل در حال انجام به روز رسانی الگوریتم خود بوده است، احتمالاً به طور خودکار جریمه شده اید. برخلاف جریمه‌های دستی، به شما این امکان داده نمی‌شود که اشتباه خود را اصلاح کنید و درخواست لغو مجازات کنید.

از طریق یک دوره طولانی استراتژی های سئو مثبت و بدون تاکتیک های کلاه سیاه، گوگل به آرامی دوباره به سایت شما اعتماد می کند و پس از مدتی، جریمه برداشته می شود. اما اگر دوباره با دست خود در ظرف کوکی گرفتار شوید، می‌توانید انتظار داشته باشید که مجازات‌ها بسیار شدیدتر باشد و کسب اعتماد دوباره بسیار بسیار بیشتر طول می‌کشد.

جریمه های(پنالتی گوگل) گوگل چقدر طول می کشد؟

با یک جریمه دستی، دقیقاً به شما گفته می‌شود که جریمه چقدر طول می‌کشد و همچنین می‌توانید پس از رفع اشتباه خود، گزارش بررسی مجدد را ارسال کنید که می‌تواند منجر به لغو فوری جریمه شود. اما همانطور که بحث شد، جریمه‌های خودکار بسیار رایج‌تر هستند و گوگل چارچوب زمانی یا گزینه‌ای برای درخواست تجدیدنظر در اختیار شما قرار نمی‌دهد.

مدت زمان جریمه گوگل چقدر است؟

مدت زمان این مجازات بستگی به شدت تخلف طبق دستورالعمل‌های Google Webmaster دارد. به عنوان مثال، یک تخلف جزئی از داشتن چند کلمه کلیدی بیش از حد، ممکن است فقط 30 روز جریمه را تضمین کند

. هرچه سئو کلاه سیاه شدیدتر باشد، مجازات طولانی‌تر خواهد بود و مجازات‌هایی وجود دارد که سه ماه، شش ماه طول می‌کشد – در موارد واقعاً بد تا دو سال. هیچ تضمینی وجود ندارد که این مجازات ها بعد از این مدت نیز لغو شوند، زیرا اگر دوباره تخلف کنید، جریمه بیشتری خواهید گرفت.

آموزش رفع پنالتی گوگل (جریمه گوگل)

بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که منبع احتمالی جریمه را شناسایی کنید، فورا آن را برطرف کنید و سپس بینی خود را تمیز نگه دارید. اگر رفتار بسیار خوبی داشته باشید، گوگل نیز گاهی اوقات جریمه را زودتر از موعد لغو می کند.

چگونه جریمه های گوگل را متوقف کنم؟

تنها راه موثر برای متوقف کردن واقعی جریمه شدن توسط Google، اجتناب از هر گونه اعمالی است که می تواند جریمه را تضمین کند. هیچ گلوله نقره ای وجود ندارد که وب سایت شما را در یک لحظه به صدر رتبه بندی گوگل برساند، شما باید کار سختی را متحمل شوید.

به طور معمول با کیفیت، مرتبط، جدید و محتوای اصلی به آرامی شهرت شما را نزد گوگل افزایش می‌دهد و اطمینان از رعایت تمام دستورالعمل‌های گوگل وبمستر، تضمین می‌کند که هیچ جریمه‌ای برای شما صادر نمی‌شود، زیرا وب‌سایت شما به آرامی در رتبه‌بندی گوگل بالا می‌رود.

سئو سایت

گوگل پنالتی چیست:سئو یک ماراتن است، نه یک دوی سرعت و (برای استفاده از یک قیاس دیگر) تقویت‌کننده‌های عملکرد غیرقانونی مدال طلا را به شما ارائه نمی‌دهند. به یاد داشته باشید که استراتژی های سئو شما فقط برای گوگل نیستند، بلکه برای مشتریان فعلی و بالقوه شما نیز هستند.

شما می‌خواهید یک تجربه کاربری مثبت را به بازدیدکنندگان خود ارائه دهید، زیرا احتمال بیشتری دارد که منجر به جذب مشتری، تبدیل و فروش شما شود. شما می‌خواهید محتوای باکیفیت ارائه دهید، زیرا شما را به عنوان یک رهبر فکری صنعت معرفی می‌کند و باعث می‌شود نسبت به رقبایتان معتبرتر به نظر برسید.

نحوه تشخیص پنالتی گوگل؟

کنسول جستجوی گوگل و گوگل آنالیتیکس مستقیماً به شما اعلام نمی کنند که آیا وب سایت شما به طور خودکار جریمه شده است یا خیر و هیچ اطلاعاتی در دسترس نیست که بگوید این جریمه چه مدت اعمال می شود. اما آیا گزینه های شخص ثالثی وجود دارد که این اطلاعات را برای شما باز کند؟ خوشبختانه، برخی از گزینه های قدرتمند در دسترس هستند از جمله:

تاریخچه تغییر الگوریتم MOZ: این را به عنوان یک پیش بینی آب و هوا در نظر بگیرید، به جز اینکه به جای باران و آفتاب، الگوریتم گوگل را اندازه گیری می کند.

هنگامی که به روز رسانی های اصلی وجود دارد، این الگوریتم آشفتگی نشان می دهد تا بتوانید ببینید چه زمانی این به روز رسانی ها رخ داده اند و از طریق Google Analytics بررسی کنید که آیا در این مدت زمان افتی در ترافیک وب شما وجود داشته که نشان دهنده جریمه شدن شما باشد یا خیر. نتیجه برای تاریخچه تغییر الگوریتم moz

بیشتر بخوانید:تکنیک های لوکال سئو local seo

Fruition Google Penalty Checker: این یک ابزار ساده برای استفاده است که به شما دید عالی را در مورد تغییرات الگوریتم گوگل و تأثیر این تغییرات بر وب سایت شما می دهد.

از تجزیه و تحلیل دقیق مانند ترافیک ارگانیک، بازدیدهای جدید و مکرر، بازدید از صفحه و موارد دیگر استفاده کرد تا شفافیت کاملی در مورد جریمه های خودکار به شما بدهد تا بتوانید صفحه خود را آدرس دهی کنید و در جهت لیست کردن این جریمه ها تلاش کنید.

الکوریتم های پنالتی گوگل

SEMrush: SEMrush ابزاری به نام Sensor دارد که اختلالات را در SERP های گوگل تشخیص می دهد که نشان می دهد تغییراتی در هر الگوریتمی ایجاد شده است. شما می توانید ترافیک سایت خود را در SEMrush نیز بررسی کنید تا بتوانید ببینید آیا این به روز رسانی های الگوریتم با کاهش ترافیک مطابقت دارند یا خیر.

Penguin Penalty Checker: این برنامه با حساب Google Analytics شما کار می کند و سابقه ترافیک شما را می گیرد و آن را روی تغییرات الگوریتم لایه بندی می کند.

بیشتر بخوانید: سئوی سایت وردپرس: چگونه رتبه سایت وردپرس را بالا ببریم

این به شما یک نمودار بصری می دهد که به وضوح نشان می دهد که آیا جریمه شده اید یا خیر، زیرا در هنگام به روز رسانی این به روز رسانی ها کاهش قابل توجهی در ترافیک ایجاد می شود.

Rank Ranger Rank Risk Index: ابزاری عالی که نه تنها تغییرات الگوریتم شما را هشدار می دهد، بلکه به شما امکان می دهد بدانید کدام کلمات کلیدی می توانند یک عامل خطر باشند یا به نوبه خود، کدام یک می توانند فرصتی برای شما در استراتژی های سئو مناسب ایجاد کنند.

به یاد داشته باشید که در کاهش مجازات های گوگل همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. اگر از استراتژی های سئو درست استفاده می کنید، هیچ ترسی ندارید. با تیم سئوی ما صحبت کنید تا کمپین خود را برای موفقیت و بدون عواقب تنظیم کنید.

خدمات سئو سایت , طراحی سایت , پشتیبانی سایت توسط سئو فراز انجام میشود.

4.7/5 - (3 امتیاز)

3 دیدگاه دربارهٔ «گوگل پنالتی چیست و چگونه باید آن را رفع کرد؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا