18 موتور جستجوی جایگزین برای گوگل

18 موتور جستجوی جایگزین برای گوگل

18 موتور جستجوی جایگزین برای گوگل :«وقتی شک دارید، آن را گوگل کنید» – این شعار میلیون‌ها کاربر اینترنت در سراسر جهان است. وقتی صحبت از دانستن و به اشتراک گذاری چیزها در اینترنت می شود، گوگل رهبر فرقه است.

18 موتور جستجوی جایگزین برای گوگل

Contents

در حالی که درست است که گوگل بیش از 90 درصد از بازار موتورهای جستجوی جهان را به خود اختصاص داده است، افزایش نگرانی ها در مورد حفظ حریم خصوصی کاربران در طول سال ها باعث شده است تا کاربران به دنبال موتورهای جستجوی جایگزین باشند.

این سؤالات زیادی را به وجود می آورد مانند – بهترین جایگزین برای گوگل چیست؟ به جای گوگل از چه موتورهای جستجو استفاده کنم؟

ممکن است تعجب آور باشد که در واقع موتورهای جستجوی بهتری به جز گوگل وجود دارند. این موتورهای جستجو نه تنها حریم خصوصی بهتری را ارائه می دهند بلکه در مقایسه با آنها ویژگی های بهتری نیز دارند. موتورهای جستجویی وجود دارند که به موسسات خیریه کمک می کنند و حتی آنهایی که می توانید به عنوان خود میزبانی کنید.

در این مقاله قصد داریم به بررسی موارد زیر بپردازیم:

 • BingYahoo
 • Baidu
 • Yandex
 • DuckDuckGo
 • StartPage
 • Qwant
 • Swisscows
 • Search Encrypt
 • Gibiru
 • OneSearch
 • Ecosia
 • giveWater
 • Ekoru
 • WolframAlpha
 • SearX
 • Disconnect
 • Boardreader

بزرگترین موتور جستجوی پس از گوگل، بینگ مایکروسافت برای استفاده آسان است و ویژگی هایی شبیه به گوگل ارائه می دهد، مانند تحقیق کلمات کلیدی، قطعات غنی، ترجمه، نمودارهای دانش، ماشین حساب تبدیل، و حتی ابزارهای وب مستر خود.

Bing که در سال 2009 توسط مایکروسافت راه اندازی شد، پیش از آن توسط موتورهای جستجوی قبلی مانند MSN Search و Live Search ساخته شد. بینگ علیرغم داشتن ویژگی هایی مشابه گوگل، تنها کمتر از 7 درصد از بازار موتورهای جستجوی ایالات متحده را در اختیار دارد. این نشان می دهد که بینگ چقدر به شدت دست کم گرفته شده است.

چه چیزی Bing را جایگزین خوبی برای گوگل می کند؟

بینگ تجربه بصری بیشتری را ارائه می دهد و یک موتور جستجوی عالی برای جستجوهای بصری است. این در صفحه اصلی که تصاویر پس زمینه روزانه زیبایی دارد مشهود است. جستجوهای ویدیویی نتایجی را در قالب تصاویر کوچک بزرگ به دست می‌دهند که می‌توانند در نتایج نیز پیش‌نمایش شوند. بینگ یک ویژگی پاداش ارائه می دهد که به کاربران برای استفاده از پلتفرم پاداش می دهد. این را می توان در فروشگاه مایکروسافت برای خرید فیلم و برنامه استفاده کرد که بسیار مفید است. – دارای ویژگی های پیشرفته ای مانند پیش بینی های یادگیری ماشینی برای مواردی مانند امتیازات ورزشی، انتخابات و غیره است که Bing را به یک پلت فرم نوآورانه تبدیل می کند.

معایب استفاده از بینگ:

اگرچه بینگ یک جایگزین عالی برای گوگل است، اما در تصویر گوگل ساخته شده است، به این معنی که داده های کاربر را برای تبلیغات هدفمند شخصی سازی شده نیز جمع آوری می کند. اگر یک موتور جستجوی ناشناس است که به آن نیاز دارید، ممکن است این بهترین انتخاب نباشد.

یاهو

یاهو در سال 1994 توسط دیوید فیلو و جری یانگ ایجاد شد و در دهه 90 و اوایل دهه 2000 تسلط داشت. اگرچه محبوبیت آن در طول سال ها کاهش یافته است، اما سومین موتور جستجوی بزرگ در ایالات متحده است و تقریباً 3٪ از بازار جستجو را در اختیار دارد. یاهو که در حال حاضر متعلق به Verizon median است و توسط Bing پشتیبانی می‌شود، هنوز دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است که آن را جایگزین خوبی برای Google می‌کند.

چه چیزی یاهو را جایگزین خوبی برای گوگل می کند؟

ترکیبی از ایمیل، اخبار، بازی ها، خرید آنلاین و غیره آن را به یک نقطه برای تمام نیازهای کاربر تبدیل می کند. ترکیب آن با فلیکر، پاسخ‌های یاهو، یاهو مالی همچنین به این معنی است که می‌تواند نتایج تصویری بهتر و اطلاعات عمیق‌تری را در مورد موضوعات مختلف ارائه دهد زیرا یاهو داده‌ها را از سرویس‌های دیگر نیز استخراج می‌کند.

معایب استفاده از یاهو:

از آنجایی که یاهو توسط بینگ پشتیبانی می‌شود، یاهو همچنین داده‌های کاربر را جمع‌آوری می‌کند که به این معنی است که ناشناس بودن گزینه‌ای نیست.

بایدو

بایدو یک موتور جستجوی چینی است. چین به خدمات گوگل دسترسی ندارد، از این رو از موتور جستجوی خود که Baidu است استفاده می کند.

اگرچه Baidu یک جایگزین Google است، اما ممکن است به دلیل سانسور شدید، اطلاعات عمیقی در مورد برخی موضوعات پیدا نکنید. برخی از تصاویر و موضوعات و حتی وب سایت ها در این موتور جستجو مسدود شده اند. اگر کسب و کار شما در حال گسترش به چین است، این ممکن است یک موتور جستجوی جایگزین برای بررسی و بهینه سازی بر اساس آن باشد.

آیا بایدو نسبت به گوگل مزیتی دارد؟

مزیت Baidu نسبت به Google زمانی است که شما در چین تجارت یا مصرف کننده دارید. از آنجایی که بایدو موتور جستجویی است که در آنجا کار می کند، بهینه سازی محتوای خود برای بایدو و تمرکز بر رتبه بندی برای این موتور جستجو بهترین رویکرد خواهد بود.

معایب استفاده از Baidu:

نتایج جستجوی محدود و سانسور شدید.

یاندکس

Yandex یک موتور جستجوی محبوب است که در روسیه مستقر است. این یکی از 5 موتور جستجوی برتر جهان از نظر سهم بازار جستجو است.

مانند گوگل، Yandex مجموعه کاملی از ابزارها از جمله ایمیل، تجزیه و تحلیل، جستجوی تصویر و ویدیو، ابزار ترجمه و غیره دارد. علاوه بر این، Yandex همچنین خدماتی مانند تبلیغات، برنامه‌های تلویزیونی، خرید، حمل‌ونقل، برنامه‌های موبایل، تجارت الکترونیک را ارائه می‌کند. و حتی مرورگر خودش.

چه چیزی Yandex را به موتور جستجوی جایگزین بهتری تبدیل می کند؟

اگرچه Yandex ویژگی‌ها و خدماتی را ارائه می‌دهد که شبیه به گوگل هستند، پیروزی آن در حضور گسترده‌اش در بازار روسیه است. تقریباً 60 درصد از سهم بازار جستجو در روسیه متعلق به Yandex است و در مناطق دیگر مانند اوکراین و اوز نیز محبوب است.

بکستان، قزاقستان، بلاروس و ترکیه. این به هر کسی که به دنبال گسترش تجارت خود با جذب مصرف کنندگان در این مناطق است، سودمند خواهد بود. Yandex همان قابلیت‌هایی مانند وب‌سایت، جستجوی تصویر و ویدیو، نقشه‌ها، برنامه‌های تلفن همراه و غیره را ارائه می‌کند، اما رابط کاربری کمتری دارد.

معایب استفاده از Yandex

نتایج جستجو ممکن است برای جستجوهای محلی مانند یافتن چیزهای نزدیک من عالی نباشد. این کار باید به صورت دستی با جستجو در نقشه ها انجام شود.

موتورهای جستجویی که بر حریم خصوصی تمرکز می کنند

یکی از دلایل اصلی که کاربران اینترنت به دنبال جایگزین هایی برای گوگل هستند، حفظ حریم خصوصی است. تجربه شخصی‌سازی‌شده‌ای که Google ارائه می‌دهد به قیمت حفظ حریم خصوصی کاربر تمام می‌شود. همه آن تبلیغات هدفمند در یک نقطه می توانند آزاردهنده شوند. کاربران بیشتری از امنیت سایبری آگاه هستند و روند اخیر بازار نشان دهنده افزایش تقاضا برای موتورهای جستجوی جایگزین متمرکز بر حریم خصوصی است. در اینجا برخی از موتورهای جستجو وجود دارد که حفظ حریم خصوصی در هنگام مرور را تضمین می کنند.

DuckDuckGo

DuckDuckGo یکی از محبوب ترین موتورهای جستجو است که به حفظ حریم خصوصی کاربران خود اهمیت زیادی می دهد. این موتور جستجو که در سال 2008 توسط گابریل واینبرگ تأسیس شد، جستجوهای بیش از 400 منبع مختلف را بازیابی می کند.

DuckDuckGo که با شعار “موتور جستجویی که شما را ردیابی نمی کند” کار می کند، یک موتور متاجستجو و یک خزنده وب خصوصی را ترکیب می کند. برای این کار، DuckDuckGo از برنامه خود DuckDuckBot همراه با ارائه دهندگان خدمات مانند Bing و Yandex استفاده می کند.

چه چیزی DuckDuckGo را به موتور جستجوی جایگزین بهتری تبدیل می کند؟

در مقایسه با گوگل از استانداردهای حفاظت از داده بالایی برخوردار است. از حباب های فیلتر جلوگیری می کند. حباب فیلتر زمانی است که کاربران نتایج جستجوی شخصی شده را بر اساس سابقه مرور خود می بینند. DuckDuckGo هیچ اطلاعات شخصی، آدرس IP یا سابقه جستجوی کاربر را ذخیره نمی کند. کاربران می توانند نتایج جستجوی تجاری را فیلتر کنند و همچنین امکان جستجوی تصاویر، ویدیوها، اخبار و محصولات را به آنها پیشنهاد می شود.

صفحه شروع

این شرکت موتور جستجو هلندی نتایج را از گوگل بازیابی می کند اما بدون ردیابی و ذخیره تاریخچه جستجو که آن را به جایگزینی عالی برای گوگل تبدیل می کند. StartPage شامل یک تولید کننده URL، یک سرویس پروکسی و پشتیبانی HTTPS است. همچنین تنظیمات کاربر را به گونه ای به یاد می آورد که حریم خصوصی کاربر بدون جمع آوری کوکی ها حفظ شود.

چه چیزی استارت پیج را به موتور جستجوی جایگزین بهتری تبدیل می کند؟ نتایج از پایگاه داده Google بدون جمع‌آوری کوکی‌ها یا تحویل داده‌های کاربر به Google بازیابی می‌شوند. نتایج جستجوی ناشناس با استفاده از الگوریتم جستجوی خودش بازیابی می شود.

از سرویس پروکسی استفاده می کند. خود را با استفاده از تبلیغات غیر هدفمند تامین مالی می کند

معایب استفاده از StartPage:

داده ها فقط از Google واکشی می شوند

فقط از سرور اتحادیه اروپا استفاده می کند

فقط جستجوهای وب، تصویر و ویدیو را ارائه می دهد

Qwant

Qwant یک موتور جستجوی فرانسوی است که بر حفاظت از داده ها تاکید دارد. الگوهای جستجوی کاربر را ردیابی نمی کند یا از حباب فیلتر استفاده نمی کند. اگرچه از کوکی‌های موقت استفاده می‌شود، اما Qwant هیچ اطلاعات شخصی را جمع‌آوری نمی‌کند و همچنین کوکی‌های مورد استفاده برای مقاصد تجاری را مسدود می‌کند. با یک رابط کاربری دلپذیر که موضوعات پرطرفدار و داستان‌های خبری را در صفحه اصلی برجسته می‌کند، نتایج جستجو را می‌توان در دسته‌های سازمان‌یافته تحت وب، اخبار و اجتماعی یافت. یکی دیگر از ویژگی های عالی Qwant بخش اختصاصی برای دوستداران موسیقی است. این بخش به کاربران کمک می کند تا موسیقی و اشعار جدید را با هوش مصنوعی کشف کنند.

مطالب مرتبط و مهم  :

بمب یا بمباران گوگل چیست؟جریمه گوگل بابت خرید بک لینک
متا تگ چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟
طراحی مجدد سایت :8 مزایا
آیا ساختار جمله برای سئو مهم است؟
بانس ریت چیست
چک لیست سئو سایت فروشگاهی برای کسب لینک 1

اگرچه Qwant عمدتاً از فناوری خود برای نتایج جستجو استفاده می کند، اما خزنده خود را با نتایج جستجوی غول هایی مانند مایکروسافت بینگ نیز ترکیب می کند. اقامت در فرانسه همچنین به این معنی است که آنها به قوانین حفاظت از حریم خصوصی اروپا که بسیار سختگیرتر از سایر نقاط مانند ایالات متحده است، پایبند هستند. مانند نسخه Google برای کودکان، Qwant همچنین جایگزین ایمن‌تری به نام Qwant junior برای کاربران جوان‌تر ارائه می‌دهد که می‌توان با کلیک بر روی «Junior» در زیر بخش محصول به آن دسترسی داشت.

چه چیزی Qwant را به موتور جستجوی جایگزین بهتری تبدیل می کند؟

تمرکز بر حریم خصوصی داده ها، بنابراین ناشناس ماندن به کاربران

موتور جستجوی عالی برای موسیقی، اخبار، نوت بوک

رابط تمیزتر که نتیجه جستجوی کارآمد و سازمان یافته را ارائه می دهد

معایب استفاده از Qwant:

فقط از سرور اتحادیه اروپا استفاده می کند

طراحی کمی گیج کننده

سوئیس ها

Swisscows همچنین یک موتور جستجوی اروپایی است که بر حفظ حریم خصوصی کاربران تمرکز دارد. جستجوهای رمزگذاری شده را ارائه می دهد و هیچ گونه داده شخصی، عبارت جستجو یا آدرس IP را ذخیره نمی کند. سرورهای آنها در سوئیس مستقر هستند، به این معنی که آنها سیاست های حفظ حریم خصوصی سختگیرانه ای دارند و از کاربران محافظت می کنند.

Swisscow دارای یک فیلتر داخلی برای هرزه‌نگاری و خشونت است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت، بنابراین تجربه وب ایمن را برای کودکان تضمین می‌کند. یکی دیگر از نکات برجسته Swisscows این است که این موتور جستجو نتایج جستجوی بصری را با استفاده از اطلاعات معنایی ارائه می دهد. استفاده از جستجوی معنایی به سوئیس‌ها اجازه می‌دهد تا سایر محتواها و پرسش‌های مرتبط را که برای کاربران بسیار مفید هستند نشان دهند.

چه چیزی Swisscows را جایگزین بهتری برای گوگل می کند؟

حریم خصوصی و امنیت داده ها

فیلترهای داخلی محتوای مناسب خانواده را ارائه می دهند

یک الگوریتم جستجوی نوآورانه که از تشخیص داده های معنایی برای ارائه نتایج سریعتر و بصری استفاده می کند.

معایب استفاده از Swisscows:

از سرورهای اتحادیه اروپا استفاده می کند

جستجوی رمزگذاری

جستجو کنید h Encrypt یک موتور فراجستجوی مبتنی بر حریم خصوصی است که نتایج گسترده ای را از سایت های شریک بدون استفاده از داده های شخصی ارائه می دهد. با اجرای ترکیبی از روش‌های رمزگذاری که شامل رمزگذاری SSL و رمزگذاری AES-256 است، Search Encrypt تضمین می‌کند که داده‌های شخصی و تاریخچه جستجوی کاربران قابل ردیابی نیست. یکی دیگر از ویژگی های جالب Search Encrypt این است که تاریخچه مرور محلی شما را پس از 15 دقیقه عدم فعالیت پاک می کند.

چه چیزی باعث می‌شود Search Encrypt جایگزین بهتری برای Google باشد؟

روش های رمزگذاری شده برای محافظت از نتایج جستجو و داده های شخصی کاربران استفاده می شود.

از داده های مجموعه گسترده ای از سایت های شریک استفاده می کند و هر روز بیش از 23 میلیون بازدید کننده دارد.

پس از 15 دقیقه عدم فعالیت، به طور خودکار سابقه مرور را حذف می کند.

معایب جستجوی رمزگذاری:

این وب‌سایت ادعا می‌کند که هیچ «اطلاعات قابل شناسایی درباره آدرس‌های IP کاربران» را ردیابی نمی‌کند که ممکن است نشان دهد پرس‌وجوهای جستجو را ردیابی می‌کند اما آنها را ناشناس می‌کند.

روی سرورهای آمازون در ایالات متحده اجرا می شود.

جیبیرو

Gibiru که در سال 2009 راه اندازی شد، نه تنها بر مسائل حریم خصوصی بلکه بر سانسور نیز تمرکز دارد. این موتور جستجوی جایگزین نتایج جستجوی ناشناس رایگان و بدون سانسور را ارائه می دهد. Gibiru همچنین ادعا می‌کند که «پرسمان جستجوی شما را در سرورهای خود ذخیره نمی‌کند» و سوابق در عرض چند ثانیه پس از انجام جستجو پاک می‌شوند. خیلی مرتبه نه؟ با افزودن افزونه AnonymoX Firefox، تمام درخواست‌های جستجو از طریق آدرس‌های IP پروکسی ارسال می‌شوند که نتایج جستجوی خصوصی و بی‌طرفانه را در اختیار کاربران قرار می‌دهند و در عین حال ناشناس بودن را تضمین می‌کنند.

چرا Gibiru موتور جستجوی جایگزین بهتری است؟

Gibiru با حریم خصوصی و سانسور مقابله می کند.

نتایج حاصل از الگوریتم اصلاح شده گوگل را دریافت می کند تا از حریم خصوصی اطمینان حاصل شود.

Gibiru کوکی های ردیابی را نصب نمی کند و از این رو نتایج جستجوی سریع تری ارائه می دهد.

OneSearch

OneSearch که در ژانویه 2020 توسط Verizon Media راه اندازی شد، یک موتور جستجوی حریم خصوصی است. این موتور جستجوی کاملاً جدید 6 ویژگی اصلی حفظ حریم خصوصی را وعده می دهد:

بدون ردیابی کوکی یا هدف گیری مجدد

بدون ردیابی یا ذخیره سابقه جستجوی کاربر

عدم اشتراک گذاری داده های شخصی با تبلیغ کنندگان

نتایج جستجوی بدون فیلتر و بی طرفانه

کلمات کلیدی جستجوی رمزگذاری شده

پیوندهایی که پس از یک ساعت اشتراک گذاری منقضی می شوند

چه چیزی OneSearch را به موتور جستجوی جایگزین بهتری تبدیل می کند؟

با تمرکز اصلی بر حفظ حریم خصوصی، OneSearch نتایجی را ارائه می دهد که از Bing بازیابی می شوند. این بدان معنی است که شما بدون هدف قرار گرفتن و تحت تعقیب قرار گرفتن توسط تبلیغات شخصی، نتایج گسترده و دقیقی دریافت می کنید. این باعث می شود OneSearch به عنوان یک موتور جستجوی جایگزین گزینه خوبی باشد.

موتورهای جستجویی که به سیاره کمک می کنند

چه می‌شود اگر عادات مرور شما بتواند به شما کمک کند به امور خیریه و محیط زیست کمک کنید؟ جالب اینجاست که موتورهای جستجوی نوآورانه ای وجود دارند که حریم خصوصی و راه حل جایگزین بهتری را برای گوگل ارائه می دهند و در عین حال به شما کمک می کنند تا به جامعه و محیط زیست کمک کنید. در اینجا برخی از موتورهای جستجو وجود دارد که در صورت استفاده کاربران از پلتفرم های خود به خیریه کمک می کنند.

اکوسیا

Ecosia که در دهه گذشته محبوبیت زیادی کسب کرده است، با کاشت یک درخت جدید در هر 1.3 ثانیه بر اساس داده های خود، کمک فعالی به محیط زیست می کند. با هر جستجوی وب، کاربران در کاشت یک درخت جدید مشارکت می کنند. پیشنهاد می‌شود که تقریباً 45 جستجو برای تأمین مالی یک درخت مورد نیاز است که کاربران می‌توانند با استفاده از شمارنده آن را پیگیری کنند.

چه چیزی ممکن است بپرسید؟ درآمد حاصل از تبلیغات این امکان را فراهم می کند. 80 درصد از درآمد حاصل از تبلیغات صرف پروژه های احیای جنگل در سراسر جهان می شود. نتایج جستجو و تبلیغات توسط مایکروسافت بینگ ارائه می‌شوند، اما Ecosia این را با الگوریتم‌های خود ترکیب می‌کند و نتایج سریع‌تر و کارآمدتری ارائه می‌دهد. Ecosia مستقر در برلین، به خود افتخار می کند که یک موتور جستجوی پایدار است.

آیا Ecosia جایگزین خوبی برای گوگل است؟

Ecosia ممکن است یک موتور جستجوی کاملاً متمرکز بر حریم خصوصی نباشد، اما همچنان تا حدی ناشناس است و همچنین اهداف خیریه قابل ستایشی دارد و جایگزین خوبی برای استفاده خواهد بود.

آب دادن

giveWater یکی از چیزهای ضروری برای بقای انسان است. متأسفانه، میلیون ها نفر در سراسر جهان برای این نیاز اساسی تلاش می کنند. و کسانی که به آن دسترسی دارند ممکن است لزوماً آب آشامیدنی تمیز دریافت نکنند. giveWater، یک موتور جستجوی تاثیر اجتماعی که خود توصیف می‌شود، به کاربران اجازه می‌دهد تا به حل مسائل مربوط به کیفیت آب و بهداشت در کشورهای در حال توسعه کمک کنند.

چگونه giveWater به خیریه کمک می کند؟

 

آیا می توان از giveWater به عنوان جایگزین گوگل استفاده کرد؟

از آنجایی که giveWater از تبلیغات پولی سود می‌آورد، ردیابی داده‌ها می‌تواند برای کسانی که به دنبال ناشناس ماندن هستند، نگران کننده باشد. با این حال، همچنان می‌تواند جایگزین خوبی برای گوگل باشد زیرا بر امور خیریه متمرکز است و برای کاربرانی که می‌خواهند فعالانه در آن مشارکت داشته باشند، انتخاب خوبی خواهد بود.

اکورو

Ekoru یک موتور جستجوی سازگار با محیط زیست است که با آگاهی بیشتر مردم از تغییرات آب و هوا و تهدید آن برای سیاره ما، محبوبیت بیشتری پیدا می کند. جستجو با استفاده از Ekoru به پاکسازی اقیانوس‌ها کمک می‌کند و همچنین به دلایل مختلفی از احیای جنگل گرفته تا رفاه حیوانات کمک می‌کند.

Ekoru 60٪ از درآمد ماهانه خود را برای حمایت از موسسات خیریه مختلف که به مقابله با آب و هوا کمک می کنند کمک می کند

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا