ریچ اسنیپت چیست و تاثیر آن بر سئو سایت؟

ریچ اسنیپت چیست و تاثیر آن بر سئو سایت؟

ریچ اسنیپت چیست و تاثیر آن بر سئو سایت؟آیا شما به عنوان یک کاربر دوست ندارید قبل از باز کردن نتایج در موتورهای جستجو، دیدی جامع از آنها داشته باشید؟ این دقیقاً همان چیزی است که ریچ اسنیپت ها برای برندها و وب سایت ها به دست می آورند.

ریچ اسنیپت چیست و تاثیر آن بر سئو سایت؟

Contents

ریچ اسنیپت ها در سئو به معنای ترجمه تحت اللفظی آنهاست. اینها قطعات غنی سازی محتوا هستند که اطلاعات ارائه شده توسط نتایج در موتورهای جستجو را برای کاربر افزایش می دهند.

ریچ اسنیپت ها چیست؟

اسنیپت ها قطعات کوچکی از محتوا هستند که برای جستجوی کاربر در زیر URL نمایش داده می شوند. ریچ اسنیپت‌ها بخش کوچکی از محتوا را اضافه می‌کنند تا اطلاعات ارزشمندتری را به کاربر ارائه دهند و نمای کلی تری از آنچه کاربر می‌تواند با باز کردن پیوند انتظار داشته باشد ارائه می‌کند.

به عنوان مثال، شخصی برای “دستور پخت بستنی” در گوگل جستجو می کند. قطعه‌های غنی گوگل نتایجی خواهند بود که اطلاعات کلیدی را در زیر URL نشان می‌دهند، مانند رتبه‌بندی دستور غذا، زمان صرف شده، تصویری از محصول نهایی و غیره.

برای دانستن بیشتر در مورد Rich Snippets، این ویدیو را ببینید.

ریچ اسنیپت چیست
ریچ اسنیپت چیست

Rich Snippets چگونه برای سئو مهم است؟

جذابیت یک ریچ اسنیپت این است که مفصل تر، جامع تر و از نظر اطلاعات غنی تر از یک قطعه معمولی باشد. نه تنها از اجرای معمولی قطعه آسیاب زیباتر به نظر می رسد، بلکه کاربر را ترغیب می کند که روی پیوند کلیک کند زیرا نمای کلی بهتری از آنچه کاربر می تواند در URL پیدا کند ارائه می دهد.

ریچ اسنیپت ها ممکن است عامل رتبه بندی در رتبه بندی موتورهای جستجو نباشند، اما نقش مهمی در ایجاد کلیک های بیشتر و برجسته کردن نتایج شما در لیست طولانی از نتایج جستجو دارند.

انواع ریچ اسنیپت

انواع ریچ اسنیپت
انواع ریچ اسنیپت

اکنون که متوجه شدید ریچ اسنیپت ها چیست، بیایید نگاهی به انواع مختلفی که می توانید استفاده کنید بیاندازیم:

بررسی ها

می‌توانید نظرات مشتریان از خدمات یا محصولات را در قطعه نمایش دهید تا توجه کاربر را به خود جلب کنید.

دستور پخت

نمایش یک نمای کلی از دستور غذا در قطعه‌ها می‌تواند اطلاعات مرتبط با محتوای مرتبط با غذا را در اختیار بیننده قرار دهد.

سازمان

نکات کلیدی اطلاعات مربوط به یک سازمان مانند آدرس، اطلاعات تماس، خدمات و غیره را می توان به این قطعه اضافه کرد تا دید کلی تری از سازمان به بیننده ارائه شود.

چگونه

ارائه چشم انداز کوتاهی از مراحل “چگونگی” به بینندگان نیز می تواند علاقه بینندگان را برای باز کردن صفحه ایجاد کند.

موسیقی

یک ریچ اسنیپت  از موسیقی اطلاعات اضافی درباره آهنگ مانند هنرمند، سبک، تاریخ انتشار آهنگ/آلبوم، برچسب ضبط، سال‌های فعال و غیره را نمایش می‌دهد.

نشانه گذاری محصول

یک قطعه محصول اطلاعات اضافی درباره یک محصول، مانند در دسترس بودن، قیمت، هزینه‌های تحویل، و رتبه‌بندی‌ها و نظرات مشتریان را نشان می‌دهد.

فیلم سینما

یک ریچ اسنیپت  از فیلم اطلاعاتی درباره کارگردان فیلم، تاریخ اکران، ژانر، مجموعه خالص باکس آفیس، زمان اجرا، و رتبه‌بندی بینندگان و رأی‌های مثبت به نمایش می‌گذارد.

مناسبت ها

یک ریچ اسنیپت  از رویداد اطلاعات بسیار مهمی مانند زمان، تاریخ، مکان/محل برگزاری، تاریخ رویدادهای آینده و دفعات رویداد را نمایش می‌دهد.

داستان های برتر

تکه‌های غنی از داستان‌های برتر نتایج را فقط از صفحات وب مورد تأیید موتور جستجو نشان می‌دهند و ویژگی‌هایی مانند عنوان، تاریخ انتشار داستان و تصاویر کوچک چشم‌گیر را نمایش می‌دهند.

ویدیو

از آنجایی که موتورهای جستجو نمی توانند ویدیوها را بخزند و تماشا کنند، قطعه های غنی آنها نکات کلیدی ویدیو، تاریخ انتشار و تصاویر کوچک جذاب را برجسته می کند.

تفاوت بین ریچ اسنیپت ها و نتایج غنی چیست؟

ریچ اسنیپت ها اغلب با نتایج غنی به جای هم استفاده می شوند و این دو تقریباً یکسان هستند. تنها تفاوت این است که نتایج غنی می توانند کمی طولانی تر از ریچ اسنیپت ها باشند. بنابراین، ریچ اسنیپت‌ها همیشه می‌توانند نتایج غنی باشند، اما لازم نیست همه نتایج غنی، قطعه‌های غنی باشند. هر دو ریچ اسنیپت  و نتایج غنی از داده های ساختار یافته موجود در کد HTML صفحه وب استخراج می شوند.

ریچ اسنیپت ها چه زمانی ظاهر می شوند؟

ریچ اسنیپت‌ها زمانی ظاهر می‌شوند که گوگل یا سایر صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) خزیدن صفحه وب شما را به پایان می‌رسانند، محتوای شما را درک می‌کنند و آن را برای کاربران مرتبط می‌دانند. حدود دو تا دوازده هفته طول می‌کشد تا یک ریچ اسنیپت  ظاهر شود، اما اگر تمام طناب‌ها را درست بزنید، می‌توانند ظرف چند روز ظاهر شوند.

چگونه ریچ اسنیپت ها و ریچ اسنیپت های گوگل سئو را افزایش می دهند؟

ریچ اسنیپت ها تاثیر مثبتی در افزایش سئو و نتایج صفحه سئو دارند. اصل اساسی ساده است. هر چه داده‌های ساختاریافته و ریچ اسنیپت  شما با کاربر/خواننده/بیننده هدف مرتبط‌تر باشد، احتمال اینکه گوگل آن را مفید تشخیص دهد و رتبه‌بندی خود را بالا ببرد، بیشتر می‌شود. SERPهایی مانند گوگل برای توضیحات ساختاریافته و مختصر از محتوا/داده های شما ارزش قائل هستند و آن را سریعتر تشخیص می دهند. اگر محتوای شما دارای متن سنگین و بدون ساختار باشد، گوگل در یافتن ماهیت اصلی داده ها و آنچه که به کاربران ارائه می دهد مشکل دارد. در چنین داده‌های پراکنده و پرمخاطبی، گوگل تکه‌هایی از داده‌ها را از کل محتوا بیرون می‌کشد و بخش‌هایی را که مرتبط می‌داند به قطعه‌ای تبدیل می‌کند که ساده به نظر می‌رسد.

برخی از محتوای مهم و مرتبط سئو فراز

زنگ، برای فقدان بهتر کلمات. اما اگر قطعه شما غنی است و دارای مواردی مانند تصویر کوچک، نظرات، رتبه‌بندی، مکان و جزئیات بیشتر است، احتمال اینکه بینندگان مورد توجه قرار بگیرند و روی آن کلیک کنند بیشتر است.

چگونه ریچ اسنیپت بدست آوریم؟

دریافت سئوی ریچ اسنیپت ممکن است فرآیند پیچیده ای به نظر برسد، اما اگر آن را تجزیه کنید، ساده است:

ریچ اسنیپت  مناسب از محتوای خود را برای نمایش شناسایی کنید

اولین قدم برای ایجاد یک ریچ اسنیپت ، شناسایی دسته بندی ریچ اسنیپت است که محتوای شما با آن مطابقت دارد. بررسی کنید که آیا محتوای شما برای بهبود نتایج جستجو واجد شرایط است یا خیر. می‌توانید از ابزار Structured Data Markup Helper Google برای تعریف محتوای صفحه وب خود استفاده کنید یا یک نتیجه جستجو را برای فهرست Google از قطعه‌های غنی Google واجد شرایط یا مورد معمول انجام دهید. ابزار Structured Data Markup Helper به شما کمک می کند نوع داده ای که محتوای شما در آن قرار می گیرد را درک کنید.

 رایج ترین دسته بندی داده ها ریچ اسنیپت  عبارتند از:

 

 • مقالات
 • بررسی ها
 • فیلم / سریال / قسمت / موسیقی
 • مناسبت ها
 • دستور پخت
 • لیست های شغلی / آگهی ها
 • وب سایت ها / محصولات تجارت الکترونیک
 • کسب و کار های محلی
 • سوالات متداول
 • رستوران ها / کافه ها / غذاخوری ها
 • مجموعه داده ها / برنامه های کاربردی نرم افزار

گفتنی است، هر نوع محتوایی واجد شرایط یک ریچ اسنیپت  نیست. به عنوان مثال، اگر به دنبال بهترین ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی هستید، به غیر از یک عنوان خوب نوشته شده، توضیحات متا و URL نیازی ندارید. برای چنین محتوایی، تصاویر و تصاویر کوچک ممکن است هیچ فایده ای نداشته باشند. اما ویژگی های اصلی، قیمت اشتراک، و نظرات و رتبه بندی ممکن است. چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که پس از شناسایی نوع داده و ساختاربندی آن، می‌توانید گوگل را رها کنید تا شناسایی کند و رتبه‌ای را که شایسته آن است به آن بدهید.

این قطعات را ساختار دهید و آنها را چشم نوازتر کنید

هنگامی که مقوله قطعه ای را که برای محتوای شما منطقی است شناسایی کردید، وقت آن است که ساختار داده ها را شروع کنید و نشانه گذاری مناسب را به صفحه خود اضافه کنید. داده های ساختاریافته به یک مدل یا قالب داده از پیش تعریف شده پایبند هستند و دسترسی مشترک یا جداگانه به داده ها را آسان می کند. به عبارت ساده، ساختاردهی داده‌ها شامل تقسیم جریان‌های بزرگ داده و برچسب‌گذاری آن‌ها به عناصر کوچک‌تر و کوچک‌تر است. به عنوان مثال، اگر در حال نوشتن دستور العملی برای سرخ کردن مرغ هستید، داده های بدون ساختار چیزی شبیه به این خواهند بود:

مرغ را بشویید، آن را به قطعات کوچک خرد کنید، با کشک، رب سیر، پودر فلفل قرمز، پودر زردچوبه، نمک و غیره آن را مرینیت کنید. بنا به ترجیح شما آن را به مدت ده دقیقه تا نیم ساعت کنار بگذارید. چهار قاشق غذاخوری روغن را روی شعله متوسط ​​گرم کنید و تکه های مرغ را به آن اضافه کنید. بگذارید 15 دقیقه سرخ شود و روی میز چهارتایی سرو کنید. بیش از 150 نفر دستور العمل آسان و فوری ما برای مرغ سرخ شده را دوست دارند. بگذارید نظرات 4.5 از 5 برای ما صحبت کنند.

این سبک پاراگراف استاندارد ممکن است تفسیر اطلاعاتی را که می‌خواهید در قطعه خود وارد کنید برای Google دشوارتر کند. اما اگر از یک قالب داده ساختاریافته با تگ های ساده HTML برای همین کار استفاده کنید، محتوای شما به شکل زیر خواهد بود:

غذا: مرغ سرخ شده

مواد لازم: رب سیر، کشک، پودر فلفل قرمز، پودر زردچوبه و غیره.

زمان آماده سازی: 10-30 دقیقه

زمان پخت: 15 دقیقه

سرويس: چهار

رتبه بندی: 4.5 / 5 ستاره

آرا: 150+ رای موافق

ریچ اسنیپت چیست و تاثیر آن بر سئو سایت؟

داده هایی که به این شکل ساختار یافته اند، خزیدن و تفسیر ارتباط آن را برای الگوریتم گوگل آسان تر می کند. می‌توانید این داده‌ها را از طریق microdata، JSON-LD یا RDFa پیاده‌سازی کنید – همه برنامه‌های نشانه‌گذاری داده. از این میان، JSON-LD تشخیص متن اصلی یا پیامی که محتوای شما می‌خواهد منتقل کند را برای Google آسان‌تر می‌کند. داده هایی که ساختار مشخصی دارند نیز چشم نوازتر هستند و چندین مطالعه داده نشان داده است که کاربران در نگاه اول به چنین داده هایی اعتماد دارند. پس از اتمام تخصیص تگ های HTML مناسب به داده ها/ریزداده ها، باید کل بلوک کد HTML را در سیستم مدیریت محتوای خود (CMS) وارد کنید.

برای ایجاد یک ریچ اسنیپت ، می‌توانید از برنامه‌های مورد اعتماد Google مانند schema.org برای بینش واژگانی که موتورهای جستجو سریع‌تر تشخیص می‌دهند و JSON-LD به عنوان قالب ترجیحی برای کد نشانه‌گذاری که داده‌ها را به Google منتقل می‌کند، استفاده کنید. همچنین می توانید از microdata یا RDFa استفاده کنید.

علامت گذاری را تأیید کنید

پس از ایجاد نشانه‌گذاری ساختاریافته، باید بررسی کنید که آیا Google می‌تواند داده‌های علامت‌گذاری‌شده شما را بشناسد و بخواند یا خیر. برای این کار می‌توانید از ابزار تست داده‌های ساختاریافته گوگل یا ابزار تست نتایج غنی از ابزارهای وبمستر آن استفاده کنید. ابزار تست به شما کمک می‌کند بفهمید که نشانه‌گذاری داده‌های ساختاریافته شما واجد شرایط ظاهر شدن در یک ریچ اسنیپت  یا یک نتیجه غنی است.

صفحات علامت گذاری شده را برای خطا بررسی کنید

همانطور که در بالا ذکر شد، ابزار تست نتایج غنی گوگل به شما می گوید که آیا صفحه شما برای نمایش به عنوان یک ریچ اسنیپت  یا نتیجه واجد شرایط است یا خیر. اما این ابزار بیشتر از این کار می کند. همچنین به هر گونه خطا در نشانه گذاری و صفحه شما اشاره می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که URL خود را در کادر Fetch snippet وارد کنید یا کد HTML خود را در کادر Code Snippet کپی کنید. هنگامی که بر روی Run test کلیک کنید، گوگل به شما نشان می دهد که ساختار چگونه به نظر می رسد و شما را به سمت هر گونه خطا و هشدار در کادرهای گوشه سمت راست بالا راهنمایی می کند.

نحوه دریافت ریچ اسنیپت ها؟

ریچ اسنیپت ها در موتورهای جستجو با استفاده از داده های ساختاری ایجاد می شوند که به طور قانع کننده ای در قطعات محتوا وجود دارد. ساختار داده کلیدی است تا گوگل آن را به راحتی درک کند و از آن برای SERP ها استفاده کند.

به عنوان مثال، جمله ای مانند “در مجموع 40 دقیقه طول می کشد تا لازانیا کم کالری کاملاً پخته شود” را می توان به شکل زیر تقسیم کرد و ساختار آن را به صورت زیر درآورد تا Google به راحتی آن را بفهمد و به عنوان یک ریچ اسنیپت  نمایش دهد:

لازانیا کم کالری:

زمان پخت: 40 دقیقه

در اینجا مواردی وجود دارد که برای استفاده حداکثری از ریچ اسنیپت ها نیاز دارید:

ریچ اسنیپت  مناسب از محتوای خود را برای نمایش شناسایی کنید

این قطعات را ساختار دهید و آنها را چشم نوازتر کنید

ریچ اسنیپت ها به عامل اصلی جذابیت برای وب سایت ها تبدیل شده اند تا کاربران را متقاعد کنند که روی URL ها کلیک کنند. داده‌های ساختاریافته در ریچ اسنیپت‌ها همان جایی است که ترفند است، و ارائه‌دهنده خدمات سئو مانند Infidigit می‌تواند به شما در پیاده‌سازی صحیح آن برای افزایش نرخ کلیک کمک کند.

ریچ اسنیپت ها

تکه‌های نتایج ویژه در نتایج جستجوی Google به عنوان قطعه‌های غنی توصیف می‌شوند.

آنها شامل اطلاعات اضافی هستند که در توضیحات متا سایت هدف آسیب دیده ذخیره نمی شوند، اما به عنوان داده های ساختار یافته در کد منبع آن با کمک نشانه گذاری ها ذخیره می شوند.

استفاده از ریچ اسنیپت ها برای سئو

به گفته گوگل، ریچ اسنیپت ها در رتبه بندی وب سایت تاثیری ندارند. بنابراین، آنها به عنوان عوامل رتبه بندی به حساب نمی آیند. با این وجود، بازدیدهای جستجوی غنی شده با اطلاعات اضافی دارای مزایای سئوی مختلفی هستند:

توجه بیشتر: قطعات در گوگل یا سایر موتورهای جستجو با اطلاعات اضافی تضمین می کنند که نتایج جستجو بیشتر مورد توجه کاربران قرار می گیرد. این به مدیران وب سایت اجازه می دهد تا از نتایج جستجوی رقیب متمایز شوند.

نرخ کلیک بالاتر: به لطف نمایش قطعه های غنی، CTR در SERP ها با افزایش مربوطه در بازدیدها به طور قابل توجهی افزایش می یابد. علاوه بر این، CTR بالاتر یک سیگنال مثبت مهم کاربر و یک عامل رتبه بندی مهم است.

ارتباط بیشتر: با توجه به اینکه ریچ اسنیپت ها اطلاعات مرتبط و اضافی را نمایش می دهند، احتمال کلیک بهبود می یابد. اگر موتور جستجو تشخیص داده باشد که جستجوی یک عبارت (مثلاً «رولت‌های چسبنده») به موضوعی («مواد غذایی»، احتمالاً «آشپزی/نان‌پزی») مرتبط است، سایتی که به‌عنوان «دستور پخت» در کد مشخص شده است، محتوا احتمالاً مرتبط تر از سایتی است که به طور متناظر شناسایی نشده است.

وب سایت های AMP: اگر یک وب سایت AMP را فعال کرده باشد، داده های ساختاریافته می توانند نمایش و محتوای آن را بهبود بخشند.

انواع اطلاعات برای ریچ اسنیپت ها

ریچ اسنیپت ها می توانند انواع مختلفی از اطلاعات را به بازدیدکنندگان ارائه دهند. طبقه بندی های زیر در حال حاضر در نتایج موتورهای جستجو موجود است:

 • نویسندگان
 • مردم
 • قیمت
 • شرکت ها
 • مناسبت ها
 • سازمان های
 • موسیقی
 • فیلم های
 • ارزیابی ها
 • فهرست
 • تصاویر
 • دستور پخت

موتورهای جستجوی اصلی از جمله یاهو، گوگل و یاندکس حامیان پورتال schema.org هستند. میکروفرمت‌های schema.org می‌توانند به ایجاد قطعه‌های غنی کمک کنند. یک وب مستر ماهر می تواند طرحواره هایی با موضوع منطبق برای وب سایت های شما پیدا کند و به نوبه خود می تواند کد جانبی را با آن افزایش دهد.

همه موتورهای جستجو قادر به نمایش ریچ اسنیپت ها هستند که می توانند داده های ساختاریافته را طبق طرحواره های JSON-LD، میکروداده و RDFa بخوانند. با این حال، در حال حاضر، عمدتاً گوگل و بینگ هستند که از داده های ساختاریافته برای نمایش قطعه های غنی در نتایج جستجوی خود استفاده می کنند.

به این ترتیب ریچ اسنیپت ها ایجاد می شوند

برای اینکه داده های ساختاریافته توسط موتورهای جستجو خوانده شوند، متن منبع در دست باید دارای نشانه گذاری مربوطه باشد. وب مسترها دو فرمت دیگر را در RDFa و microdata در اینجا در دسترس دارند، با این حال، ریزفرمت‌ها از آن زمان بر اساس schema.org تثبیت شده‌اند. اینها همچنین توسط ارائه دهندگان اصلی موتورهای جستجو پشتیبانی می شوند.

ممکن است که به اصطلاح “موجودات” مختلف را بتوان به طور جداگانه در یک وب سایت تشخیص داد. به عنوان مثال، در عمل، این بدان معناست که هر دو دستور غذا و رویداد را می توان در یک سایت نشانه گذاری کرد.

نمونه ای از google.com برای یک سایت دستور غذا که به عنوان AMP نیز موجود است:

<!doctype html>

 <html amp lang=”en”>

  <head>

   <meta charset=”utf-8″>

   <title>Strawberry-Mango Mesclun Recipe</title>

   <link rel=”canonical” href=”http://example.ampproject.org/recipe-metadata.html” />

   <meta name=”viewport” content=”width=device-width,minimum-scale=1,initial-scale=1″>

   <script type=”application/ld+json”>

   {

     “@context”: “http://schema.org/”,

     “@type”: “Recipe”,

     “name”: “Strawberry-Mango Mesclun Recipe”,

     “image”: “http://images.media-allrecipes.com/userphotos/600×600/1116471.jpg”,

     “author”: {

       “@type”: “Person”,

       “name”: “scoopnana”

     },

     “datePublished”: “2008-03-03”,

     “description”: “Mango, strawberries, and sweetened dried cranberries are a vibrant addition to mixed greens tossed with an oil and balsamic vinegar dressing.”,

     “aggregateRating”: {

      “@type”: “AggregateRating”,

      “ratingValue”: “5”,

      “reviewCount”: “52”

     },

     “prepTime”: “PT15M”,

     “totalTime”: “PT14M”,

     “recipeYield”: “12 servings”,

     “nutrition”: {

      “servingSize”: “1 bowl”,

      “calories”: “319 cal”,

      “fatContent”: “20.2 g”

     },

     “recipeIngredient”: [

      “1/2 cup sugar”,

      “3/4 cup canola oil”,

      “1 teaspoon salt”,

      “1/4 cup balsamic vinegar”,

      “8 cups mixed salad greens”,

      “2 cups sweetened dried cranberries”,

      “1/2 pound fresh strawberries, quartered”,

      “1 mango – peeled, seeded, and cubed”,

      “1/2 cup chopped onion”,

      “1 cup slivered almonds”

     ],

     “recipeInstructions”: “n1. Place the sugar, oil, salt, and vinegar in a jar with a lid. Seal jar, and shake vigorously to mix.n2. In a large bowl, mix salad greens, sweetened dried cranberries, strawberries, mango, and onion. To serve, toss with dressing and sprinkle with almonds.”

  }

  </script>

 </head>

 <body>

  <h1>The best strawberry and mango mesclun you’ll ever try!</h1>

 </body>

</html>

(Source: https://search.google.com/structured-data/testing-tool)

A further example for structure data on an event:

<div itemscope itemtype=”http://schema.org/Event”>

 <a itemprop=”url” href=”nba-miami-philidelphia-game3.html”>

  NBA Eastern Conference First Round Playoff Tickets:

  <span itemprop=”name”>

   Miami Heat at Philadelphia 76ers – Game 3 (Home Game 1)

  </span>

 </a>

 <meta itemprop=”startDate” content=”2016-04-21T20:00″>

   Thu, 04/21/16 8:00 p.m.

 <div itemprop=”location” itemscope itemtype=”http://schema.org/Place”>

  <a itemprop=”url” href=”wells-fargo-center.html”>

    Wells Fargo Center

  </a>

  <div itemprop=”address” itemscope itemtype=”http://schema.org/PostalAddress”>

   <span itemprop=”addressLocality”>Philadelphia</span>,

   <span itemprop=”addressRegion”>PA</span>

  </div>

 </div>

 <div itemprop=”offers” itemscope itemtype=”http://schema.org/AggregateOffer”>

  Priced from: <span itemprop=”lowPrice”>$35</span>

  <span itemprop=”offerCount”>1938</span> tickets left

 </div>

</div>

در هر دو مثال بالا واضح است که هم ویژگی ها و هم جزئیات بیشتر را می توان ارائه کرد – لزوماً همه نباید در قطعه در SERP ظاهر شوند. نکته: جایگزینی برای تنظیم کد منبع توسط Google Data Highlighter ارائه شده است. اگر یک وب سایت در کنسول جستجوی گوگل ذخیره شده باشد، عناصر تکرار شونده مربوطه در یک وب سایت می توانند علامت گذاری شوند. سپس گوگل آنها را به عنوان داده های ساختاریافته ذخیره می کند و صفحات فرعی باقی مانده را در صورت لزوم می خواند. با این حال، نتیجه همیشه رضایت بخش نیست و فقط برای بهینه سازی موقت توصیه می شود.

همچنین می‌توان از یک تولیدکننده ریچ اسنیپت  از وب برای ایجاد داده‌های ساختاریافته برای نمایش قطعه‌های غنی Google استفاده کرد. اینها عمدتاً نسبتاً قابل اعتماد کار می کنند و به درستی اطلاعاتی را که باید قالب بندی شوند حتی برای افراد غیر متخصص در ریزداده ها متمایز می کنند.

چگونه می توان ریچ اسنیپت ها را آزمایش کرد؟

گوگل ابزاری رایگان برای آزمایش به مدیران وب‌سایت ارائه می‌دهد. یا قطعه کد یا URL مربوطه را می توان در ابزار وارد کرد. این تست گزارش خطاهای جامع را ارائه می دهد و همچنین نشان می دهد که نتیجه در SERP چگونه خواهد بود.

توجه داشته باشید که اگر ابزار هیچ خطایی در پیاده سازی نشان ندهد، این تضمینی نیست که گوگل در نهایت ریچ اسنیپت ها را نمایش دهد.

نکته: بیشتر از آنچه نمایش داده می شود متمایز کنید

تا آنجا که به سئو مربوط می شود، مهم است که تا حد امکان محتوا بر اساس ماهیت آن متمایز شود. در برخی موارد، محتوا همیشه توسط Google نمایش داده نمی‌شود. با این حال توجه داشته باشید که موتورهای جستجو نیز اطلاعات اساسی را بدون یک قطعه نمایش داده شده به طور کامل درک می کنند – و بنابراین بهتر می توانند نتایج را در SERP مرتب کنند.

خدمات سئو سایت توسط سئو فراز

جهت انجام خدمات طراحی سایت :سایت شرکتی,سایت فروشگاهی,سایت گردشگری  و سایت وردپرس و … و همچنین خدمات سئو سایت :سئو سایت فروشگاهی,سئو سایت گردشگری,سئو سایت وردپرس و … تولید محتوا با کارشناسان سئو فراز تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا