کلمات کلیدی ارگانیک چیست و تاثیر آن بر سئو؟

کلمات کلیدی ارگانیک چیست و تاثیر آن بر سئو؟

کلمات کلیدی ارگانیک چیست و تاثیر آن بر سئو؟

وب امروزی اکنون به طرز چشمگیری رقابتی شده است. و اهمیت بهینه‌سازی موتور جستجو را نمی‌توان انکار کرد، چه یک حرفه‌ای بازاریابی دیجیتال، چه کارآفرینی که به سایر کسب‌وکارها در رشد حضور آنلاین خود کمک می‌کند، یا یک صاحب وب‌سایت تجارت الکترونیک که به دنبال بهبود نام تجاری خود (SEO) است.

با این گفته، کلمات کلیدی ارگانیک سنگ بنای مهم یک استراتژی سئو موثر هستند.

کلمات کلیدی ارگانیک چیست ؟

کلمات کلیدی ارگانیک عبارت های جستجویی هستند که در بهینه سازی موتورهای جستجو برای جذب بازدیدکنندگان رایگان وب سایت استفاده می شوند. اگر از یک کلمه کلیدی ارگانیک استفاده می کنید، کاربران می توانند وب سایت شما را بدون کلیک بر روی تبلیغ پیدا کنند.

به عبارت ساده، آنها در بهینه سازی موتورهای جستجو برای جمع آوری ترافیک ارگانیک استفاده می شوند. اگر یک قطعه برجسته را به درستی بهینه سازی کرده باشید، می توانید رتبه بیشتری را برای یک قطعه برجسته رتبه بندی کنید.

بنابراین آیا آماده‌اید یاد بگیرید که چگونه کلمات کلیدی ارگانیک می‌توانند ترافیک وب‌سایت شما را افزایش دهند و جذب مشتریان جدید را آسان‌تر کنند؟ بدون مقدمه، بیایید شروع کنیم.

فهرست مطالب

 • کلمات کلیدی ارگانیک چیست؟
 • چگونه کلمات کلیدی ارگانیک را پیدا کنیم؟
 • از گوگل آنالیتیکس استفاده کنید
 • از کنسول جستجوی گوگل استفاده کنید
 • چگونه رتبه خود را برای کلمات کلیدی ارگانیک بهبود دهیم؟
 • محتوای ستاره ای ایجاد کنید
 • از پر کردن کلمات کلیدی خودداری کنید
 • عناوین صفحه و فراداده را بهینه کنید
 • افزایش لینک های داخلی و خارجی
 • تگ Alt را برای پیوندهای تصویر اضافه کنید
 • محتوای Cornerstone ایجاد کنید
 • URL های شما مهم است
 • بهینه سازی و به روز رسانی محتوا

نتیجه

1 کلمات کلیدی ارگانیک چیست؟

یک کلمه کلیدی ارگانیک در بهینه سازی موتورهای جستجو برای جذب بازدیدکنندگان رایگان استفاده می شود. هدف گذاری این کلمات کلیدی رایگان است، در حالی که کلمات کلیدی پولی برای رتبه بندی در موتورهای جستجو پول پرداخت می کنند.

کلمات کلیدی ارگانیک بیشترین سود را برای شما به ارمغان می آورد. به عنوان مثال، کسب و کار شما نیازی به یافتن بودجه در بودجه شما برای ارائه هزینه تبلیغات ماهانه به تیم خود ندارد. تنها چیزی که با جستجوی ارگانیک نیاز دارید زمان است. این تعهد زمانی ممکن است شامل همه چیز باشد، از یادگیری اصول سئو گرفته تا توسعه استراتژی و نوشتن محتوای بهینه.

اگر تا به حال یک پست وبلاگ حول یک کلمه کلیدی اصلی ایجاد کرده باشید یا عبارات جستجوی خاصی را به توضیحات متا صفحه اضافه کرده باشید، احتمالاً با کلمات کلیدی ارگانیک کار کرده اید.

لیست پیوندهایی که در زیر تبلیغات ظاهر می شوند، هنگام تایپ یک پرس و جو در گوگل یا موتورهای جستجوی دیگر به عنوان “نتایج ارگانیک” شناخته می شوند. اینها کاملاً بر اساس کیفیت و محتوای صفحه است.

نتایج جستجوی ارگانیک و پولی
نتایج جستجوی ارگانیک و پولی

ترافیک «جستجوی ارگانیک» یا به سادگی ترافیک ارگانیک، ترافیکی است که از کاربرانی که پیوندهای شما را در میان این نتایج پیدا می کنند، به دست می آید. ترافیک کلمات کلیدی ارگانیک برای جذب ترافیک وب سایت بدون پرداخت و افزایش دید سایت شما در موتورهای جستجو مهم است.

اما چگونه این کلمات کلیدی را پیدا می کنید؟ این دقیقاً همان چیزی است که بخش بعدی ما در مورد آن است.

2 چگونه کلمات کلیدی ارگانیک را پیدا کنیم؟

جستجوی ارگانیک یک ابزار بازاریابی بسیار موثر است. گوگل به تنهایی بیش از 4.5 میلیارد درخواست در روز دریافت می کند! بنابراین، چگونه می توانید بخشی از آن ترافیک را به وب سایت خود هدایت کنید؟

جستجوی ارگانیک در گوگل
جستجوی گوگل

شما باید محتوای آنلاین خود را برای کلمات کلیدی ارگانیک بهینه کنید تا بازدیدکنندگان را از جستجوی ارگانیک دور کنید. اینها عباراتی است که کاربران برای جستجوی اطلاعات و راه حل مشکلات خود در گوگل استفاده می کنند.

با وجود تغییر الگوریتم های گوگل، بهینه سازی کلمات کلیدی در صفحه یکی از مهم ترین عوامل در الگوریتم های رتبه بندی گوگل است. اگر کلمه کلیدی مورد نظر مردم در هیچ کجای نسخه وب شما ذکر نشده باشد، بعید است که برای آن رتبه بندی کنید.

به همین دلیل است که تحقیق کلمات کلیدی بسیار مهم است: شما باید کلمات کلیدی را که افراد برای جستجوی محتوا، محصولات یا خدمات مشابه شما استفاده می کنند شناسایی کنید تا صفحات وب خود را برای آن کلمات کلیدی ارگانیک بهینه کنید.

حدس زدن در مورد کلمات کلیدی در محتوای سایت خود کافی نیست. بهترین کار این است که از ابزارهای کلمه کلیدی ارگانیک برای یافتن کلمات کلیدی واقعی برای تقویت استراتژی ترافیک ارگانیک خود استفاده کنید.

ما شما را از طریق چند استراتژی برای تحقیق و کشف کلمات کلیدی ارگانیک که در نهایت ترافیک را به پلتفرم شما هدایت می کنند، راهنمایی می کنیم.

2.1 از Google Analytics استفاده کنید

شما می توانید از گوگل آنالیتیکس برای شناسایی کلمات کلیدی ارگانیک بالقوه ای که ترافیک سایت شما را هدایت می کنند استفاده کنید. گزارش های صفحه فرود یکی از راه های رسیدن به این هدف است. این روش به شما کمک می کند کلمات کلیدی را که باعث ترافیک صفحات فرود شما می شوند پیدا کنید. در داشبورد Analytics، رفتار > محتوای سایت > صفحات فرود را انتخاب کنید تا کلمات کلیدی را مطابق شکل زیر مشاهده کنید.

کلمات کلیدی ارگانیک را در گوگل آنالیتیکس مشاهده کنید

می توانید روی URL Slug کلیک کنید یا آن را در نوار جستجو وارد کنید. سپس مطابق شکل زیر به قسمت Secondary Dimension > Advertising > Keyword بروید. همچنین می توانید در نوار جستجوی کوچک در بعد ثانویه جستجو کنید.

بعد دوم را به عنوان کلمه کلیدی انتخاب کنید

سپس می توانید نگاه کنید که کدام کلمات کلیدی ترافیک را به صفحات فرود شما هدایت می کنند.

راه دیگر برای جستجوی این کلمات کلیدی در گوگل آنالیتیکس، رفتن به بخش جستجوی ارگانیک داشبورد است. این به شما کمک می کند تا تمام کلمات کلیدی که ترافیک را به وب سایت شما منتقل می کنند را بشناسید. برای انجام این کار، مطابق شکل به مسیر Acquisition > All Traffic > Channels بروید زیر

جستجوی ارگانیک در گوگل آنالیتیکس
جستجوی ارگانیک در گوگل آنالیتیکس

با کلیک بر روی جستجوی ارگانیک، لیستی از تمام کلمات کلیدی که ترافیک سایت شما را هدایت می کنند، دریافت خواهید کرد.

 

2.2 از کنسول جستجوی گوگل استفاده کنید

می‌توانید فهرستی از تمام پرس‌و‌جوها (کلمات کلیدی) که ترافیک ارگانیک را به سایت شما ارجاع می‌دهند و تعداد کلیک‌ها، نمایش‌ها، نرخ کلیک و موقعیت برای هر پرس و جو را در کنسول جستجوی Google مشاهده کنید. برای مشاهده لیست کلمات کلیدی در کنسول جستجوی گوگل، از داشبورد خود به بخش عملکرد بروید. مطابق شکل زیر ستون Queries را بررسی کنید.

از کنسول جستجوی گوگل برای مشاهده کلمات کلیدی ارگانیک استفاده کنید
از کنسول جستجوی گوگل برای مشاهده کلمات کلیدی ارگانیک استفاده کنید

در بخش Queries، می‌توانید فهرست همه کلمات کلیدی را مشاهده کنید و سپس با انجام مراحل سئوی درون صفحه برای بهبود رتبه‌بندی با استفاده از عبارت جستجوی با حجم بالا، صفحات ساخته شده بر روی آن کلمات کلیدی را بهبود ببخشید.

3 چگونه رتبه خود را برای کلمات کلیدی ارگانیک بهبود دهیم؟

داشتن رتبه بالای صفحات وب شما در فهرست های جستجوی ارگانیک گوگل برای کلمات کلیدی مهم می تواند برای افزایش بازدیدکنندگان سایت بسیار ارزشمند باشد. در حالی که الگوریتم موتور جستجوی گوگل به طور مداوم در حال تغییر است، در اینجا چند ایده اساسی وجود دارد که به شما کمک می کند رتبه موتور جستجوی خود را برای کلمات کلیدی ارگانیک افزایش دهید.

3.1 محتوای ستاره ای ایجاد کنید

به نظر می رسد بسیاری از مردم هنگام تولید محتوا با کلمات کلیدی ارگانیک، توپ را رها می کنند. آنها بیش از حد بر روی تعداد کلمات کلیدی که می توانند در آن فشرده شوند متمرکز هستند و فراموش می کنند که انسان های واقعی در نهایت آن را خواهند خواند.

با این حال، همیشه یک ایده خوب است که محتوای با کیفیت بالا را در اولویت قرار دهید. وقتی صحبت از کیفیت به میان می آید، دست و پا نزنید. هم موتورهای جستجو و هم کاربران محتوایی را ترجیح می دهند که واقعاً منحصر به فرد و بسیار مفید است.

مطمئن شوید که برای آنچه می نویسید زمان، تلاش و فکر کرده اید.

سپس، مثل اینکه روی یک کیک روی کیک قرار می‌دهید، کلمات کلیدی را به عنوان پاداش برای افزایش رتبه‌بندی ارگانیک خود در آن بپاشید. در نهایت، شما به عنوان یک منبع آگاه شهرت خواهید داشت که به شما در ارتقای رتبه بندی SERP کمک می کند.

هوش مصنوعی محتوا در رتبه ریاضی

به خاطر داشته باشید که ایجاد محتوای با کیفیت بالا توجه افراد را به خود جلب می کند و آنها را تشویق به اشتراک گذاری می کند و در نتیجه ترافیک سایت شما را افزایش می دهد. محتوای خوب دارای بهترین پتانسیل برای ویروسی شدن است و الگوریتم رتبه بندی گوگل محتوای ویروسی را تا حد زیادی تبلیغ می کند.

3.2 از پر کردن کلمات کلیدی خودداری کنید

این وسوسه انگیز است که زمانی که به طور منظم تحقیق کلمات کلیدی ارگانیک را انجام می دهید، تا حد ممکن از عبارات جستجو در محتوای خود استفاده کنید.

اما در اینجا یک بررسی واقعیت وجود دارد: زیاد بودن یک چیز خوب در واقع چیز خوبی نیست.

یک مثال پر کردن کلمه کلیدی صفحه ای است که سعی دارد برای عبارت “بهترین کیف چرمی” رتبه بندی کند و از کپی زیر استفاده کند:

«اگر به دنبال بهترین کیف چرمی هستید، دیگر به دنبال آن نباشید. برند ما بهترین کیف چرمی را ارائه می دهد که می توانید برای تجارت یا تفریح ​​بخواهید. این کیف چرمی با یک بند برای پوشاندن و قابل تنظیم برای پوشیدن روی شانه یا روی شانه، بهترین کیف چرمی برای سفر است.

در مثال بالا، کپی با استفاده از کلمه کلیدی چندین بار زیاده روی می کند و در نتیجه محتوای با کیفیت را کاهش می دهد.

3.3 عناوین صفحه و فراداده را بهینه کنید

یک فاکتور ضروری رتبه بندی سئو در صفحه برای یک صفحه وب، عنوان و توضیحات متا است که معمولاً به ترتیب به عنوان عنوان صفحه و توضیحات صفحه شناخته می شوند.

هنگامی که مردم به جستجوی شما می پردازند، این همان چیزی است که در صفحه نتایج موتور جستجوی گوگل (SERP) برای صفحات وب شما ظاهر می شود. در نتیجه، هنگام بهینه سازی عناوین صفحه خود باید کلیدواژه اصلی خود را در این قسمت قرار دهید.

به عنوان مثال، عنوان صفحه و توضیحات متا برای یکی از مقالات پایگاه دانش ما، نحوه رفع خطای مختصر در دسترس برای نگهداری برنامه ریزی شده در وردپرس، به این صورت است.

برای بهبود رتبه خود، باید ابرداده خود را بررسی کرده و آن را با کلمات کلیدی ارگانیک جدید و مرتبط به روز کنید.

مطالب مرتبط :

3.4 افزایش پیوندهای داخلی و خارجی

لینک های داخلی در وب سایت و لینک های خارجی سایر سایت ها بر رتبه بندی تأثیر می گذارند. به دنبال راه هایی برای افزایش پیوندهای داخلی صفحه باشید، مانند افزودن آن به یک یا چند سیستم ناوبری و غیره.

مهمتر از آن، به دنبال فرصت هایی برای افزودن لینک به صفحه از داخل بدنه اصلی محتوا در صفحات دیگر باشید، ترجیحاً صفحاتی که امتیاز خوبی برای سایر شرایط رقابتی دارند. این باید رتبه شما را بهبود بخشد.

هنگام استفاده از پیوندهای داخلی، از متن لنگر در یک تغییر نزدیک از کلمات کلیدی هدف خود برای صفحه استفاده کنید. با این حال، از استفاده بیش از حد از اصطلاحات تطبیق دقیق خودداری کنید. تغییرات نزدیک به شما در بهبود رتبه های گوگل ارگانیک برای کلمات کلیدی خود کمک می کند.

هنگام پیوند داخلی از متن مرتبط استفاده کنید
هنگام پیوند داخلی از متن مرتبط استفاده کنید

به یاد داشته باشید که بازدیدکنندگان انسانی شما در درجه اول قرار می گیرند: این پیوندها فقط در صورتی باید درج شوند هی منطقی است که خوانندگان خود را به صفحه هدایت کنید.

3.5 تگ Alt را برای پیوندهای تصویر اضافه کنید

برای افرادی که ماوس را روی تصویر قرار می‌دهند، کسانی که اتصال آهسته دارند، کسانی که دانلود تصویر را خاموش می‌کنند، یا افراد کم بینا که از صفحه‌خوان‌ها استفاده می‌کنند، Alt Tags برای تصاویر ثابت (تصاویری که به عنوان پیوند استفاده نمی‌شوند) برای ارائه اطلاعات در مورد آنچه در تصویر است.

هنگامی که یک تصویر به عنوان پیوند استفاده می شود، تگ alt باید اطلاعات بیشتری را در مورد آنچه انتظار می رود زمانی که شخصی روی پیوند تصویر کلیک می کند، منتقل کند.

اگر بتوانید برچسب‌های Alt غنی از کلمات کلیدی را برای پیوندهای تصویری ایجاد کنید، می‌توانید رتبه‌بندی صفحه را در جایی که آنها تعبیه شده‌اند و صفحه‌ای که به آن پیوند دارند افزایش دهید. Rank Math برخی از بهترین ویژگی های بهینه سازی تصویر را ارائه می دهد که به بهبود رتبه شما کمک می کند. اطمینان حاصل کنید که از یک تگ Alt توصیفی با کلمات کلیدی هدفمند برای آن صفحه استفاده می کنید.

3.6 محتوای Cornerstone ایجاد کنید

اگر ده صفحه داشته باشید، اگر همه آنها به یک مجموعه از کلمات کلیدی ارگانیک مرتبط باشند، گوگل در تشخیص اینکه کدام صفحه مرتبط است، مشکل خواهد داشت. در عوض، مواد خود را در یک سنگ بنای واحد یا محتوای ستون ترکیب کنید. اگر یک صفحه اصلی معتبر در یک موضوع خاص داشته باشید، هیچ سردرگمی SEO وجود نخواهد داشت و رتبه بهتری خواهید داشت.

محتوای Cornerstone ایجاد کنید
محتوای Cornerstone ایجاد کنید

3.7 URL های شما مهم است

URL های خود را واضح و مرتبط با صفحه نگه دارید، زیرا موتورهای جستجو مانند URL های قابل خواندن توسط انسان هستند. از بلوک اعداد و کاراکترهای خاص باید اجتناب شود. به خاطر داشته باشید که URL های کوتاه تر در رتبه بندی جستجوی گوگل بهتر از URL های طولانی تر عمل می کنند. میزان اسلش را در URL های خود کاهش دهید. کلمات کلیدی نیز باید در نام URL گنجانده شوند.

3.8 بهینه سازی و به روز رسانی محتوا

بهینه سازی متون موجود همیشه یک تمرین خوب است. تغییراتی از کلمات کلیدی ارگانیک را بدون وارد کردن آنها به متن وارد کنید. لطفاً از کلمات کلیدی در یک جریان طبیعی استفاده کنید تا بر خوانایی تأثیر نگذارد.

قرار دادن اولیه کلمات کلیدی مهم در عناوین صفحه، سرفصل ها، و ارتباط سیگنال های متنی متنی. شما باید آنها را در ابتدا در عناوین صفحه، سرفصل ها و متن اصلی خود بگنجانید. کلمات کلیدی متمرکز شما باید به طور مکرر در سرتاسر محتوای خود استفاده شوند، اما هرگز به قیمت نوشتن موثر.

4. نتیجه گیری

رتبه بندی ارگانیک برای کلمات کلیدی می تواند تاثیر قابل توجهی بر ترافیک و فروش داشته باشد. با این حال، به طور مداوم در حال تغییر است و نیاز به توجه مداوم دارد.

با نوشتن محتوای منحصر به فرد و مرتبط شروع می شود که شامل کلمات کلیدی است که می خواهید برای آنها رتبه بندی کنید. حفظ رتبه بندی برتر موتورهای جستجوی ارگانیک تنها برنده نیمی از نبرد است. مهم است که تأثیر تلاش های خود را بر ترافیک وب سایت و تولید سرنخ/فروش دنبال کنید تا ارزش خود را نشان دهید و نتایج خود را به حداکثر برسانید.

کنسول جستجوی Google ممکن است بینش ارزشمندی در مورد نحوه عملکرد سایت شما ارائه دهد و ایرادهای احتمالی را که باید برطرف شوند برجسته کند. Google Analytics ابزاری مفید برای تجزیه و تحلیل تغییرات در ترافیک جستجو، ردیابی کلمات کلیدی و ردیابی تعامل کاربران با وب سایت شما است. آمار Google Analytics را تنظیم کنید تا ببینید چگونه ترافیک ارگانیک شما به مشترکین، سرنخ ها و مشتریان تبدیل می شود.

بنابراین، اکنون که تا اینجا پیش رفته اید، شروع به عملی کردن ایده ها کنید تا اطمینان حاصل کنید که شاهد افزایش هفته به هفته و ماه به ماه در ترافیک جستجوی ارگانیک خواهید بود و مراقب تغییرات در رتبه بندی خود برای موارد خاص باشید. کلمات کلیدی که می دانید برای کسب و کار شما مهم هستند.

جهت انجام خدمات طراحی سایت :سایت شرکتی,سایت فروشگاهی,سایت گردشگری  و سایت وردپرس و … و همچنین خدمات سئو سایت :سئو سایت فروشگاهی,سئو سایت گردشگری,سئو سایت وردپرس و … تولید محتوا با کارشناسان سئو فراز تماس بگیرید

اگر این مقاله را دوست داریدبا نظرات خود ما را خوشحال کنید. 💬

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا