حل مشکل آپلود تصاویر در وردپرس

حل مشکل آپلود تصاویر در وردپرس

حل مشکل آپلود تصاویر در وردپرس :تصاویر یکی از اجزای ضروری هر وب سایتی هستند زیرا به ارتقای سایت شما کمک می کنند. امروزه، بسیاری از ما نمی توانیم تصور کنیم که یک مقاله وبلاگ بدون استفاده از تصاویر بنویسیم.

حل مشکل آپلود تصاویر در وردپرس

مطمئناً متن وبلاگ شما همیشه نقش بسزایی در سئو خواهد داشت. با این حال، استفاده از تصاویر در پست شما به برجسته شدن آن و جذب بازدیدکنندگان بیشتر به سایت شما کمک می کند.

هنگامی که به طور منظم تصاویر را در وب سایت وردپرس خود آپلود می کنید، طبیعی است که هرازگاهی با یک پیام خطا مواجه شوید. اما لازم نیست نگران باشید. خوشبختانه، حتی مبهم ترین مشکلات آپلود تصویر در وردپرس را نیز می توان به راحتی تشخیص داد.

حل مشکل آپلود تصاویر در وردپرس
حل مشکل آپلود تصاویر در وردپرس

در این مقاله، ما مشکلات مربوط به تصویر را کشف خواهیم کرد و به چند هک آسان برای جلوگیری از آنها در آینده نگاه خواهیم کرد. سپس، دفعه بعد، زمانی که کتابخانه رسانه وردپرس از همکاری با دیدگاه خلاقانه شما امتناع کرد، برای افزودن تصاویر زیبا و چشم نواز به وب سایت خود مشکلی ندارید.

بنابراین، بدون هیچ مقدمه ای، بیایید شروع کنیم!

فهرست مطالب

 • رفع مشکلات آپلود تصویر – آموزش ویدیویی
 • خطاهای رایج آپلود تصویر وردپرس و راه حل هایی برای رفع آنها
 • مجوزهای فایل را تغییر دهید
 • نام تصویر را تغییر دهید
 • اندازه تصویر را تغییر دهید
 • کش را پاک کنید
 • افزونه ها را غیرفعال کنید
 • تم را بررسی کنید
 • محدودیت حافظه PHP را افزایش دهید
 • مرورگر آپلود کننده را امتحان کنید
 • مرورگرها را عوض کنید
 • نسخه PHP را بررسی کنید

نتیجه

1 رفع مشکلات آپلود تصویر – آموزش ویدیویی

نمیخوای بخونی؟ با آموزش ویدیویی ما می توانید نحوه رفع مشکلات رایج آپلود در وردپرس را بیاموزید.

چگونه به سرعت مشکلات آپلود تصویر در وردپرس را برطرف کنیم؟

2 خطای رایج آپلود تصویر وردپرس و راه حل هایی برای رفع آنها

تصاویر زیبا و جلب توجه بخش جدایی ناپذیر تقریباً هر وب سایتی هستند. تصاویر محصول به ویژه برای ایجاد فروش در یک سایت تجارت الکترونیکی مهم هستند زیرا به مشتریان اجازه می دهند آنچه را که می خرند ببینند.

هیچ چیز بدتر از 10 دقیقه صرف تلاش برای یافتن تصویر عالی برای پست وبلاگ یا سایت تجارت الکترونیک خود نیست، شما برای آپلود آن می روید، و بم، ناگهان با یک خطای بسیار مبهم مانند یک خطا در آپلود مواجه می شوید. لطفاً بعداً دوباره امتحان کنید.

خطای آپلود تصویر در وردپرس
خطای آپلود تصویر در وردپرس

آپلود نشدن تصاویر یکی از رایج ترین مشکلات تصویر در وردپرس است. این مشکلات آپلود تصویر می تواند به دلیل طیف گسترده ای از عوامل ایجاد شود.

اجازه دهید اکنون به مشکلات رایج آپلود تصویر و نحوه حل سریع آنها و بازگشت به آپلود رسانه در سایت خود نگاه کنیم.

2.1 تغییر مجوزهای فایل

یکی از رایج ترین مشکلات، مجوزهای نادرست فایل است.

وردپرس نمی تواند فایل ها را در سرور میزبان بخواند یا آپلود کند به دلیل مجوزهای فایل نادرست. هنگام آپلود یک فایل تصویری، ممکن است خطای زیر را دریافت کنید: قادر به ایجاد دایرکتوری wp-content/uploads/2022/14 نیست. آیا دایرکتوری والد آن توسط سرور قابل نوشتن است؟

یکی دیگر از نشانه های این موضوع این است که ممکن است تصاویر شما در کتابخانه رسانه ظاهر نشوند. سپس می توانید مجوزهای فایل را تغییر دهید و مشکل آپلود تصویر را حل کنید.

برای تغییر مجوزهای فایل، وب سایت خود را از طریق FTP متصل کنید. به پوشه /wp-content/ بروید. در داخل، پوشه آپلودها را خواهید یافت، جایی که همه آپلودهای رسانه شما، از جمله تصاویر، در آن ذخیره می شوند. مطابق شکل زیر بر روی پوشه آپلود راست کلیک کرده و File permissions را انتخاب کنید.

برای رفع مشکل آپلود تصویر، مجوزهای فایل را تغییر دهید
برای رفع مشکل آپلود تصویر، مجوزهای فایل را تغییر دهید

744 را در کادر مقدار عدد تایپ کنید و کادر کنار گزینه Recurse into subdirectories را علامت بزنید. اکنون گزینه رادیویی را انتخاب کنید که می‌گوید «فقط برای فهرست‌ها اعمال شود».

تغییر ویژگی های فایل
تغییر ویژگی های فایل

برای ذخیره تغییرات خود، روی دکمه OK کلیک کنید. کلاینت FTP شما اکنون مجوزهای فایل را برای دایرکتوری ها اعمال می کند. اگر این کار نکرد، مقدار را روی 755 تنظیم کنید و دوباره امتحان کنید.

در مرحله بعد، باید مجوزهای فایل را برای همه فایل‌های موجود در فهرست آپلودها تنظیم کنید.

برای انجام این کار، روی پوشه آپلودها کلیک راست کرده و گزینه File permissions را از منو انتخاب کنید. مقدار عددی را در کادر گفتگوی مجوزهای فایل به 644 تغییر دهید.

کادر کنار Recurse into subdirectories را علامت بزنید. در آخر باید گزینه رادیویی که می گوید Apply to files only را انتخاب کنید. برای ذخیره تغییرات خود، روی دکمه OK کلیک کنید.

مجوزهای فایل را برای همه فایل ها تغییر دهید
مجوزهای فایل را برای همه فایل ها تغییر دهید

همه فایل‌های موجود در پوشه آپلود اکنون مجوزهای آنها توسط سرویس گیرنده FTP تغییر می‌کند. اکنون می توانید به بخش مدیریت وردپرس خود بازگردید و یک بار دیگر تصاویر را آپلود کنید. این باید مشکل آپلود تصویر در سایت شما را حل کند.

2.2 نام تصویر را تغییر دهید

اگر فقط با یک تصویر مشکل دارید، با نگاه کردن به نام فایل شروع کنید. در صورت استفاده از کاراکترهای خاص ($، *، &، #) یا حروف تاکیدی (ñ، á، é)، آپلودکننده وردپرس ممکن است در آپلود تصویر شما دچار مشکل شود. نام تصویر را با نام صحیح فایل تغییر دهید و دوباره آن را آپلود کنید.

2.3 اندازه تصویر را تغییر دهید

همچنین ممکن است تصویر خیلی بزرگ باشد، هم از نظر ابعاد و هم اندازه فایل. می توانید با استفاده از ابزارهای فشرده سازی تصویر، اندازه را کاهش دهید. اما اگر مرتب با این مشکل مواجه می شوید، می توانید با افزودن کد به فایل php.ini سایت، محدودیت را افزایش دهید.

upload_max_filesize = 128M

post_max_size = 128M

max_execution_time = 300

2.4 کش را پاک کنید

اگر از یک افزونه کش استفاده می کنید، پاک کردن کش ممکن است تنها چیزی باشد که برای رفع مشکلات آپلود تصویر خود نیاز دارید. اگر فکر می کنید که کش می تواند باعث ایجاد خطا شود، مراحل شما به افزونه ذخیره سازی انتخابی شما بستگی دارد.

به عنوان مثال، اگر از افزونه W3 Total Cache استفاده می کنید، می توانید کش را با انتخاب Performance > Purge All Caches از نوار ابزار وردپرس خود پاک کنید.

کش مرورگر را پاک کنید
کش مرورگر را پاک کنید

اگر مطمئن نیستید که چگونه کش در افزونه خاص خود را پاک کنید، منوی تنظیمات افزونه معمولاً مکان خوبی برای شروع است. برای اطلاعات بیشتر، می‌توانید از اسناد رسمی توسعه‌دهنده بازدید کنید.

2.5 افزونه ها را غیرفعال کنید

افزونه ها نان و کره سیستم وردپرس هستند. اگر از هر افزونه‌ای استفاده می‌کنید، همیشه ارزش دارد که آن‌ها را یکی یکی غیرفعال کنید تا ببینید آیا مشکل آپلود تصویر شما برطرف می‌شود یا خیر.

برای غیرفعال کردن افزونه ها، از داشبورد وردپرس خود به Plugins > Installed Plugins بروید تا افزونه ها را غیرفعال کنید. افزونه ها را از لیست انتخاب کنید و از منوی کشویی گزینه Deactivate را انتخاب کنید. سپس مطابق شکل زیر بر روی دکمه Apply کلیک کنید.

افزونه ها را غیرفعال کنید
افزونه ها را غیرفعال کنید

اگر با این کار مشکل حل نشد، با توسعه دهنده افزونه تماس بگیرید تا ببینید آیا می توانند به شما در رفع مشکل آپلود تصویر در سایتتان کمک کنند.

2.6 تم را بررسی کنید

گزینه دیگر این است که از وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و برای مدت کوتاهی به یک موضوع پیش فرض تغییر دهید. اگر تصویر شما به درستی آپلود شود، به احتمال زیاد مشکل مربوط به موضوع فعلی شما است.

مطالب مرتبط و مهم: 

برای عیب یابی بیشتر مشکل آپلود تصویر در سایت خود، با توسعه دهنده تم تماس بگیرید.

2.7 محدودیت حافظه PHP را افزایش دهید

هنگامی که می خواهید یک تصویر را آپلود کنید، می توانید یک خطای HTTP از وردپرس دریافت کنید. منابع کم سرور یا ترافیک غیرمعمول نیز ممکن است باعث این خطا شود. در نتیجه، چند دقیقه صبر کردن قبل از تلاش برای آپلود مجدد تصویر همیشه ایده خوبی است.

اگر مشکل ادامه داشت، ممکن است به محدودیت حافظه وردپرس رسیده باشید. با اتصال سایت خود با استفاده از FTP می توانید میزان حافظه را افزایش دهید. برای رفع این مشکل، با افزودن قطعه کد زیر به فایل wp-config.php، محدودیت را به 256 مگابایت افزایش دهید.

define('WP_MEMORY_LIMIT', '256M');

دوباره فایل را آپلود کنید و مشکل آپلود تصویر شما حل شود.

2.8 آپلود کننده مرورگر را امتحان کنید

اگر همه راه‌های بالا را امتحان کرده‌اید و همچنان با مشکل مواجه هستید، می‌توانید از آپلودکننده فایل داخلی در مرورگر خود استفاده کنید. برخلاف آپلود کننده تصویر وردپرس، آپلود کننده مرورگر از انتخاب چندین فایل یا کشیدن و رها کردن پشتیبانی نمی کند. با این حال، زمانی که نیاز به آپلود سریع یک تصویر دارید، می تواند یک راه حل مفید باشد.

برای استفاده از آپلود کننده تصویر، از داشبورد وردپرس خود به Media > Add New بروید. لینک آپلود کننده مرورگر را انتخاب کرده و روی Choose File کلیک کنید.

با این کار گفتگوی انتخاب فایل ظاهر می شود، جایی که می توانید تصویر را طبق معمول آپلود کنید. اگر این اصلاح با موفقیت انجام شد، باید سعی کنید یک تصویر را با استفاده از آپلود کننده تصویر استاندارد وردپرس آپلود کنید تا مشخص شود آیا مشکل آپلود تصویر شما حل شده است یا خیر.

آپلود کننده مرورگر را امتحان کنید
آپلود کننده مرورگر را امتحان کنید

2.9 مرورگرها را تغییر دهید

هنگام استفاده از Google Chrome، کاربران گهگاه مشکلات HTTP را گزارش می کنند. تغییر مرورگرها ممکن است به شما کمک کند تشخیص دهید که آیا مشکل به دلیل وب سایت شما است یا خیر.

اگر می‌توانید فایل را در مرورگر دیگری آپلود کنید، باید با پشتیبانی پلتفرم انتخابی خود تماس بگیرید تا بفهمید چه چیزی باعث این مشکل شده است.

2.10 نسخه PHP را بررسی کنید

نسخه PHP سایت خود را بررسی کنید. هر چیزی کمتر از نسخه 7 باعث ایجاد مشکل می شود، به خصوص اگر از آخرین نسخه وردپرس استفاده می کنید. وردپرس رسما PHP 7.4 یا بالاتر را توصیه می کند، در حالی که با نسخه های قبلی نیز کار خواهد کرد.

می توانید نسخه را با رفتن به Tools > Site Health از داشبورد وردپرس خود بررسی کنید. روی تب Info کلیک کنید و بخش Server را انتخاب کنید و می توانید جزئیات سرور خود را پیدا کنید.

نسخه PHP را بررسی کنید
نسخه PHP را بررسی کنید

می توانید نسخه PHP را از داشبورد میزبان خود به روز کنید و سپس سعی کنید تصویر را آپلود کنید. پس از به‌روزرسانی نسخه PHP، مشکل آپلود تصویر شما باید ناپدید شود.

3 نتیجه گیری

اگر مرتب محتوا ایجاد می کنید، مطمئناً در نهایت با خطای آپلود تصویر (یا سایر کدهای خطای HTTP و کدهای وضعیت) مواجه خواهید شد. امیدواریم یکی از روش‌های ذکر شده در بالا برای شما مفید باشد و بارگذاری‌های رسانه‌ای خود را دوباره به مسیر خود بازگردانید.

جهت انجام خدمات طراحی سایت :سایت شرکتی,سایت فروشگاهی,سایت گردشگری  و سایت وردپرس و … و همچنین خدمات سئو سایت :سئو سایت فروشگاهی,سئو سایت گردشگری,سئو سایت وردپرس و … تولید محتوا با کارشناسان سئو فراز تماس بگیرید

اگر این مقاله را دوست داریدبا نظرات خود ما را خوشحال کنید. 💬

 

رای دهید{title}

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا