معیارهای سئو سایت چیست ؟15 معیار برتر SEO برای بررسی سایت

معیارهای سئو سایت چیست ؟15 معیار برتر SEO برای بررسی سایت

معیارهای سئو سایت چیست؟معیارهای سئو به شما این امکان را می دهد که اثربخشی تلاش های سئوی خود را اندازه گیری کنید و بر اساس داده ها تغییرات اصلاحی ایجاد کنید.اگر معیارهای کلیدی را حفظ نکنید، احتمالاً متوجه فرصت‌ها و تهدیدها نخواهید شد.

معیارهای سئو سایت چیست؟

Contents

بسیاری از مهم‌ترین معیارها مستقیماً به فاکتورهای رتبه‌بندی گوگل نگاشته می‌شوند و آن‌هایی هستند که باید به دقت نظارت کنید.

یکی از دلایل موثر بودن بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) این است که می توانید همه چیز را ردیابی و اندازه گیری کنید. چه به رتبه‌بندی، ترافیک، تعامل، سرنخ‌ها، سفارش‌ها، درآمد یا قدرت نگاه کنید، معیارهای سئو به شما بینش‌های کلیدی در مورد نحوه عملکرد استراتژی جستجوی ارگانیک شما می‌دهد.

علاوه بر این، معیارهای سئو نقاط داده حیاتی برای ایجاد استراتژی‌های بهتر یا بهبود برنامه‌های موجود هستند. اما، چگونه می دانید که کدام معیارها را باید اندازه گیری کنید؟ از این گذشته، هزاران نقطه داده در ابزارهای Google Analytics و SEO در دسترس است.

در این پست، 15 بهترین معیار سئو را برای ردیابی به همراه ابزارهای نظارت بر آنها به شما نشان خواهم داد.

چرا معیارهای سئو اهمیت دارند؟

همانطور که گفته می شود، اگر آن را اندازه نگیرید، نمی توانید آن را مدیریت کنید.

بدون ردیابی دقیق، فرصت‌هایی برای افزایش ترافیک جستجوی ارگانیک و درآمد خود پیدا نخواهید کرد. در عین حال، رادار دیجیتال مارکتینگ شما می‌تواند تهدیدهایی را متوجه ترافیک و کسب‌وکار فعلی شما کند. علاوه بر این، معیارهای مرتبط زیادی برای سئو وجود دارد که عملکرد بازاریابی گسترده‌تری را اندازه‌گیری می‌کند.

سئو همیشه در حال تغییر است و گوگل دائما الگوریتم خود را به روز می کند. با در نظر گرفتن این موضوع، ضروری است که به طور منظم معیارهای کلیدی سئو را زیر نظر داشته باشید تا مطمئن شوید که سایت شما سالم است، به درستی بهینه شده است و مزایای کسب و کار تولید می کند.

بازگشت سرمایه 12.2 برابری بازاریابی

ببینید چگونه بازاریابان Fortune 500 CAC را کاهش می دهند و ROI بازاریابی را 12.2 برابر می کنند.

15 معیار برتر SEO برای ردیابی

همه شاخص های کلیدی عملکرد و معیارهای موفقیت سئو یکسان ایجاد نمی شوند. اگرچه گوگل تقریباً 200 فاکتور رتبه بندی سئو سایت را در الگوریتم خود دارد، برخی از آنها از بقیه مهم تر هستند.

برای اطمینان از حرکت دادن سوزن با عملکرد جستجوی ارگانیک، مهم است که روی معیارهایی تمرکز کنید که بیشترین تأثیر را دارند. در نتیجه، عملیات سئوی شما ROI بهتری را در هزینه های بازاریابی ارائه می دهد.

نگاهی به 15 معیار مهم SEO برای ارزیابی سایت

 

نگاهی به 15 معیار مهم SEO برای ارزیابی سایت
15 معیار SEO برای ارزیابی سایت

1. دامنه های ارجاع دهنده جدید

بک لینک ها یکی از مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل هستند. در بیشتر موارد، بک لینک های مرتبط از دامنه های با کیفیت بالا اعتبار دامنه شما را تقویت می کند. با این حال، پیوندهای دامنه‌هایی که قبلاً به شما پیوند داده نشده‌اند، نسبت به پیوندهای اضافی از وب‌سایت‌هایی که قبلاً به شما پیوند داده‌اند، قوی‌تر هستند.

از نظر گوگل، اگر سایتی قبلاً به دامنه شما لینک داده است، به این معنی است که آنها شما را به عنوان یک مرجع قابل اعتماد می بینند. لینک دوم از همان وب سایت کمی ارزش کمتری نسبت به لینک یک دامنه جدید و قابل مقایسه دارد.

به هر حال، بک لینک های کلی و دامنه های ارجاع دهنده خود را ردیابی کنید. با این حال، اگر می خواهید ترافیک ارگانیک شما به طور قابل توجهی رشد کند، تعداد دامنه های ارجاع جدید نیز باید افزایش یابد. این معیار را زیر نظر بگیرید تا مطمئن شوید که تلاش های لینک سازی شما از استراتژی سئوی شما پشتیبانی می کند.

2. اعتبار دامنه / رتبه بندی دامنه

Domain Authority / Domain Rating امتیازی است که توسط اکثر ابزارهای اصلی سئو یکپارچه (Moz، Ahrefs، SEMrush و غیره) برای محاسبه قدرت سئو کلی یک وب سایت استفاده می شود. امتیاز بر اساس تعدادی از عوامل از جمله تعداد بک لینک ها، کیفیت دامنه های ارجاع دهنده و موارد دیگر محاسبه می شود.

امتیاز از 0 تا 100 متغیر است و در مقیاس لگاریتمی ساخته شده است. بنابراین، افزایش امتیاز از 80 به 81 بسیار دشوارتر از افزایش از 20 به 21 است. انتظار می‌رود سایت‌هایی که امتیازات بالاتری دارند، نسبت به سایت‌هایی که امتیازات پایین‌تری دارند، رتبه بهتری برای جست‌وجوها کسب کنند، همه چیز برابر است.

اکنون برای روشن شدن موضوع، Domain Authority یک فاکتور رسمی رتبه بندی گوگل نیست. با این وجود، نظارت بر این معیار مهم است زیرا بر اساس مواردی که فاکتورهای رتبه‌بندی هستند محاسبه می‌شود. اگر می‌خواهید در بالای نتایج جستجو ظاهر شوید، برای افزایش Domain Authority خود تلاش کنید.

Page Authority همچنین ارزش ردیابی برای با ارزش ترین صفحات فرود شما را دارد. این معیار قدرت صفحات خاص را به جای کل دامنه اندازه گیری می کند.

3. نمرات بهینه سازی در صفحه

بهینه سازی درون صفحه فرآیند بهینه سازی محتوای یک صفحه هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو است. ابزار حسابرسی سایت Ahrefs با تجزیه و تحلیل یک صفحه و سپس ارائه امتیازی که نشان دهنده میزان بهینه سازی صفحه برای سئو است به شما کمک می کند.

 امتیاز Ahrefs ممکن است موارد زیر را در نظر بگیرد:
 • چگالی کلمه کلیدی
 • کلمات کلیدی در سرفصل ها و زیر عنوان ها
 • نمونه هایی از کلمات کلیدی مرتبط
 • کلمات کلیدی مرتبط در عنوان و زیر عنوان
 • پیوند داخلی و خارجی
 • توضیحات متا
 • URL
 • URL متعارف
 • عنوان صفحه
 • تگ های جایگزین تصویر

چک لیست سئو روی صفحه

چک لیست سئو فراز برای بهینه سازی روی صفحه و نوشتن کپی رایت SEO تا انتها مقاله بخوانید تا راهنمایی های لازم جهت سئو سایت را دریافت کنید.

4 . معیارهای سئو خوانایی متن

اکثر معیارهای سئو اطلاعاتی مانند امتیازات معتبر، بک لینک ها، بازدید از صفحه، داده های ترافیک و رتبه بندی کلمات کلیدی هدف را دنبال می کنند. این معیارها مهم هستند، اما برای پیگیری کیفیت محتوا نیز حیاتی است. بنابراین چگونه کیفیت محتوای سایت را پیگیری می کنید؟

خوانایی و ارتباط متن برای کاربران مهم است زیرا تجربه ای بدون اصطکاک را ارائه می دهند. علاوه بر این، آنها برای موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ مهم هستند زیرا درک متن شما را آسان تر می کنند. به عبارت ساده، محتوای عملی با مواد آماده با ارزش تر از کرک های پر شده است.

خوشبختانه راه هایی برای سنجش کیفیت محتوا وجود دارد.

Yoast امتیاز خوانایی را برای هر صفحه در وب سایت شما ارائه می دهد، از جمله نمره بر اساس امتیاز آسان خواندن Flesch. علاوه بر این، Yoast استفاده از جملات، پاراگراف‌ها و بخش‌های کوتاه‌تر و همچنین صداهای فعال و کلمات انتقالی را توصیه می‌کند. دلیلش این نیست که اینها فاکتورهای رتبه بندی هستند. به این دلیل است که آنها هضم متن شما را آسان تر می کنند.

از سوی دیگر، ابزارهایی مانند Clearscope، محتوا را برای ارتباط بر اساس عبارات جستجوی مرتبط و موجودیت های موجود در محتوای رقیب تجزیه و تحلیل می کنند. هرچه اصطلاحات مرتبط تری را از لیست آنها وارد کنید، نمره شما بالاتر است.

Clearscope جامعیت بازاریابی محتوای شما را بهبود می بخشد و Yoast آن را کاهش می دهد تا قابل هضم تر باشد. آنها با هم می توانند به شما کمک کنند تا در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) رتبه بهتری کسب کنید.

5. برداشت ها

هر بار که صفحه شما در یک نتیجه جستجوی Google نمایش داده می شود، به عنوان یک نمایش به حساب می آید، حتی اگر کاربر واقعاً به پایین پیمایش نکرده و لیست شما را مشاهده نکرده باشد. برداشت ها نشانگر اولیه عملکرد کمپین سئوی شما هستند. با بهبود رتبه بندی، برداشت ها افزایش می یابد. سپس، هنگامی که به 3 مورد برتر وارد شوید، ترافیک شما شروع به افزایش می کند.

شما به راحتی می توانید برداشت ها را از طریق ماژول “عملکرد” ​​کنسول جستجوی گوگل ردیابی کنید.

برای واضح بودن، برداشت ها با کلیک ها یکسان نیستند. بسیاری آنها را معیارهای بیهودگی می نامند زیرا باعث ایجاد ترافیک یا درآمد نمی شوند. Impressions صرفاً یک رکورد از چند بار ظاهر شدن یک صفحه خاص از سایت شما در SERP است.

6. نرخ کلیک (CTR)

CTR نسبت بازدید به کلیک است. در مورد سئو، به شما می‌گوید چند درصد از نمایش‌ها در SERP گوگل باعث ایجاد کلیک روی صفحه وب شما شده است. اگر 100 جستجوگر لیست شما را در نتایج جستجو ببینند و یک نفر روی آن کلیک کند، CTR 1٪ دارید. مانند نمایش‌ها، می‌توانید CTR را مستقیماً در ماژول «عملکرد» کنسول جستجوی Google ردیابی کنید.

همبستگی قوی بین موقعیت رتبه بندی و CTR وجود دارد. هرچه به طور متوسط ​​رتبه بالاتری داشته باشید، کلیک های بیشتری کسب خواهید کرد. اگرچه صفحه اول گوگل 90 درصد از کلیک ها را برای یک پرس و جو به دست می آورد، اما اکثر ترافیک از سه موقعیت برتر گوگل می آید.

در اینجا چند نکته سریع برای بهبود CTR خود در صفحات خاص وجود دارد:

عنوان صفحه خود را با هدف جستجو مطابقت دهید.

در صورت امکان یک CTA قانع کننده را در عنوان خود قرار دهید.

برای برجسته کردن عنوان خود از براکت، خط تیره یا لوله استفاده کنید.

توضیحات متا را ایجاد کنید که کاربران را ترغیب به کلیک کردن و خواندن بیشتر کند.

از طریق عنوان و توضیحات متا پاسخ احساسی را برانگیزید.

توضیح دهید که آنها پس از بازدید از صفحه شما با چه چیزی کنار خواهند رفت.

از داده های ساخت یافته برای بهبود نحوه نمایش صفحه خود در نتایج جستجو استفاده کنید.

از URL های کوتاه و توصیفی که حاوی کلمه کلیدی اصلی هستند استفاده کنید.

7. رتبه بندی کلمات کلیدی

رتبه بندی کلمات کلیدی یک معیار واضح و در عین حال حیاتی سئو برای ردیابی است. آنها به شما کمک می کنند تا پیشرفت خود را معیار قرار دهید، و سیگنال اولیه ای را ارائه می دهند که استراتژی SEO شما کار می کند. علاوه بر این، رتبه بندی ها نمای کلی از سهم بازار ارگانیک فعلی شما و همچنین کل فرصت را ارائه می دهند.

هنگام انجام تحقیقات کلمات کلیدی، روی عبارات جستجوی مارک دار و غیر مارکی تمرکز کنید. کلمات کلیدی مارک دار مهم هستند زیرا نشان دهنده مشتریان آماده برای خرید هستند. این شرایط برای شهرت آنلاین شما نیز حیاتی هستند. برعکس، اصطلاحات غیر برند برای محصولات تجارت الکترونیک مانند «کفش دویدن زنانه» برای تأثیرگذاری بر مشتریان در مرحله تصمیم‌گیری سفر مشتری ضروری هستند.

اگرچه رتبه‌بندی کلمات کلیدی دائماً در نوسان است، افت ناگهانی رتبه‌بندی می‌تواند نشانه‌ای از مشکل باشد. تعداد زیادی ردیاب SERP برای انتخاب وجود دارد، از جمله Ahrefs، Moz، SEMrush و STAT.

راهنمای استراتژی محتوا

راهنمای استراتژی محتوا برای بازاریاب Fortune 500 را دریافت کنید.

8. دید ارگانیک (سهم بازار ارگانیک)

مشاهده ارگانیک (با نام مستعار سهم بازار ارگانیک، دید سئو، مشاهده جستجو و غیره) امتیازی است که میزان ترافیک جستجوی ارگانیک سایت شما را در مقایسه با کل کلیک‌های موجود اندازه‌گیری می‌کند. هم حجم جستجو و هم موقعیت رتبه بندی را در نظر می گیرد که نرخ کلیک (CTR) را افزایش می دهد.

بسیاری از ابزارهای سئو به شما نمره دید در سراسر سایت و همچنین امتیاز ویژه کلمه کلیدی را می دهند. هر دو امتیاز برای ردیابی مهم هستند زیرا آنها یک عکس فوری سریع از نحوه عملکرد سئو وب سایت شما ارائه می دهند.

با این حال، بیشتر ابزارهای موجود فقط pr یک عکس فوری بدون امکان مشاهده روندها مشاهده کنید. به همین دلیل است که Terakeet نرم افزار اختصاصی Carina را توسعه داده است که نگاهی جامع به حضور شما در بازار آنلاین گذشته، حال و پیش بینی شده ارائه می دهد.

مهم است که یاد بگیرید چگونه سهم بازار را بر اساس ترافیک ارگانیک محاسبه کنید زیرا این بازدیدها اساساً بازدیدهای “رایگان” از سوی کاربرانی است که در زمان واقعی اطلاعات را جستجو می کنند. اگرچه سهم بازار ارگانیک یک معیار ساده به نظر می رسد، اما در واقع نشان می دهد که چقدر خوب مشتریان ایده آل خود را هدف قرار داده و با آنها ارتباط برقرار می کنید.

Terakeet از گزارش‌های ارگانیک سهم بازار مانند زیر استفاده می‌کند تا قدرت عملکرد جستجوی سطح بالا را به عنوان یک معیار نشان دهد.

9. ترافیک ارگانیک

برای بیان واضح، باید میزان ترافیک جستجوی ارگانیکی که سایت شما دریافت می کند را ردیابی کنید. این یک معیار کلیدی سئو است که به شما می گوید که آیا تلاش های سئو شما پایه های یک برنامه سئو موفق را ارائه می دهد یا خیر.

بدون ترافیک ارگانیک، هیچ تبدیل یا درآمدی مبتنی بر سئو وجود نخواهد داشت. اگر ترافیک دریافت نمی کنید، پس چیزی به وضوح کار نمی کند و باید اصلاح شود.

می توانید ترافیک ارگانیک خود را در Google Analytics دنبال کنید. ترافیک ارگانیک خود را برای دسکتاپ و موبایل نظارت کنید. و سعی کنید اعداد ترافیک ارگانیک خود را با سایر معیارهای SEO خود ارجاع دهید تا همیشه بتوانید کیفیت ترافیک خود را ارزیابی کنید.

10. تبدیل های آلی

تبدیل‌های ارگانیک یک معیار مهم سئو هستند زیرا به شما کمک می‌کنند بدانید که آیا ترافیک ارگانیک مناسبی را به سایت خود دریافت می‌کنید یا خیر. اگر تعداد ترافیک شما زیاد است اما تبدیل های شما (ثبت نام ها، سرنخ ها، فروش و غیره) کم است، ممکن است نشانه آن باشد که افراد مناسبی را برای بازدید از سایت خود انتخاب نمی کنید. شما کسانی را جذب می کنید که واقعاً به آنچه ارائه می دهید علاقه مند نیستند.

اگر اینطور است، باید به کلمات کلیدی که باعث ترافیک سایت شما می شوند نگاه کنید و سپس تعیین کنید که آیا آنها واقعاً به قیف جذب مشتری شما نگاشت می شوند یا خیر.

برای مثال، فرض کنید دانه‌های قهوه ارگانیک می‌فروشید، و یک پست وبلاگی عمیق در مورد افراد مشهوری مانند سوفیا ورگارا دارید که به قهوه‌ی قوی و سیاه وسواس دارند. وقتی به تجزیه و تحلیل این صفحه نگاه می کنید، می بینید که ترافیک جستجوی ارگانیک زیادی را به همراه دارد، اما تعامل یا فروش ندارد. این به شما می‌گوید که محتوا احتمالاً افرادی است که به دنبال شایعات افراد مشهور هستند تا عاشقان قهوه واقعی و مشتریان احتمالی.

برای افزایش نرخ تبدیل، کلمات کلیدی مرتبط را در بالا، وسط و پایین قیف بازاریاب شناسایی کنید و سپس بر ایجاد محتوا پیرامون آن کلمات کلیدی خاص تمرکز کنید.

برای اطلاعات بیشتر، چک لیست کامل نرخ تبدیل تجارت الکترونیک ما را بررسی کنید.

11. تعداد صفحات نمایه شده

گوگل فقط صفحات فهرست شده را در نتایج جستجوی خود نشان می دهد. بنابراین اگر صفحات شما ایندکس نشده باشند، ترافیک جستجوی ارگانیک دریافت نخواهند کرد. از کنسول جستجوی گوگل استفاده کنید تا مطمئن شوید که تمام صفحات مرتبط در سایت شما به درستی ایندکس شده اند.

یک نکته مهم در اینجا: اگر صفحات ایندکس شده شما تکراری، قدیمی، نامربوط یا نازک باشد، می تواند به اعتبار کلی سایت شما آسیب برساند. یک ممیزی محتوا برای شناسایی صفحات ایندکس شده با کیفیت پایین انجام دهید و اقدامات زیر را انجام دهید:

محتوای قدیمی را به روز کنید

محتوای نامربوط را حذف کنید و پیوندها را تغییر مسیر دهید

چندین صفحه ضعیف را در صفحات بسیار قوی تر و با ارزش تر ادغام و متراکم کنید و بر این اساس پیوندها را تغییر مسیر دهید

یک استراتژی سئو کارآمدتر بسازید و رقبای خود را در گرد و غبار رها کنید.

12. سرعت صفحه و Core Web Vitals

گوگل به طور فزاینده ای بر روی تجربه کاربری متمرکز شده است و بارگذاری سریع صفحه یکی از راه هایی است که این موضوع را اندازه گیری می کند. در طول سال‌ها مطالعات زیادی انجام شده است که نشان می‌دهد افزایش سرعت صفحه منجر به نرخ تبدیل بالاتر می‌شود و برعکس، با افزایش زمان بارگذاری صفحه، نرخ تبدیل کاهش می‌یابد.

با برداشتن یک قدم جلوتر، Google Core Web Vitals را در سال 2020 معرفی کرد. Core Web Vitals که قرار است در ماه مه 2021 به یک فاکتور رتبه‌بندی جستجو تبدیل شود، ابزاری دقیق‌تر و پیچیده‌تر برای اندازه‌گیری زمان بارگذاری صفحه است. به همین دلیل است که آنها در اینجا به طور خاص به عنوان یک معیار مهم سئو نامیده می شوند.

مجموعه فعلی معیارهای Google Core Web Vitals بر سه جنبه از تجربه کاربر متمرکز است – بارگذاری، تعامل و ثبات بصری، به شرح زیر:

 1. بزرگترین رنگ پر محتوا (LCP)
 2. تاخیر ورودی اول (FID)
 3. تغییر چیدمان تجمعی (CLS)

بخش «پیشرفت‌ها» کنسول جستجوی Google به شما نشان می‌دهد که صفحات سایت شما بر اساس Core Web Vitals چگونه کار می‌کنند، و همچنین می‌توانید از ابزار PageSpeed ​​Insights Google برای دسترسی به معیارها استفاده کنید.

13. صفحات در هر بازدید

میانگین تعداد صفحات در هر بازدید به شما بینشی در مورد توانایی شما برای انتقال کاربران به قیف تبدیل می دهد. اگر بیشتر افراد فقط از یک صفحه بازدید می کنند و سپس آن را ترک می کنند، فرصتی را برای تبدیل آنها از دست می دهید.

به یاد داشته باشید، دریافت ترافیک بیشتر تنها اولین قدم در افزایش درآمد است. در مرحله بعد، باید آنها را متقاعد کنید که اقدام کنند. اما، هر بازدیدکننده ای آماده خرید نیست. بنابراین، راه های دیگری برای تعامل با آنها پیدا کنید و آنها را به محتوای خود علاقه مند کنید. پرداخت ویژه برای خروج از صفحاتی که به نظر می‌رسد اکثر بازدیدکنندگان از آن خارج می‌شوند.

در اینجا چند راه برای افزایش معیارهای تعامل مانند صفحات در هر بازدید وجود دارد:

اطمینان حاصل کنید که طرح بندی صفحه شما بصری است و ناوبری سایت شما به راحتی قابل درک است.

دسته های موضوعی را در اطراف مضامین ایجاد کنید تا بازدیدکنندگان شما همیشه قدم بعدی داشته باشند.

از پیوندهای داخلی برای راهنمایی بازدیدکنندگان به سایر صفحات مفید در سایت خود استفاده کنید.

محتوای جذابی مانند ویدیوها، نظرسنجی ها، ابزارها و غیره اضافه کنید که بازدیدکنندگان سایت را به تعامل با سایت شما ترغیب می کند.

14. خطاهای خزیدن

با معیارهای سئو، همیشه داشتن تعداد بالا خوب نیست. برای مثال از خطاهای Crawl همیشه باید اجتناب شود.

یک خطای خزیدن زمانی رخ می دهد که یک موتور جستجو سعی می کند به صفحه ای در سایت شما برسد اما نمی تواند. مواردی وجود دارد که می تواند باعث خطاهای خزیدن شود، مانند صفحات حذف شده، صفحات علامت گذاری شده به عنوان “noindex” یا صفحات مسدود شده در فایل robots.txt.

اگر صفحه ای قابل خزیدن نباشد، نمی توان آن را ایندکس کرد و هیچ ترافیک جستجوی ارگانیکی دریافت نمی کند، بنابراین مهم است که در بالای این وضعیت بمانید. در صورتی که خطاهای خزیدن در وب سایت شما افزایش پیدا کند، این احتمال وجود دارد که گوگل اعتماد خود را به سایت از دست داده و شروع به کاهش رتبه های موجود کند.

می توانید خطاهای خزیدن را با استفاده از ابزاری مانند ContentKing، Screaming Frog یا از طریق کنسول جستجوی گوگل شناسایی کنید.

15. نرخ پرش

ما نرخ پرش را به عنوان درصد افرادی که فقط از یک صفحه در وب سایت شما بازدید می کنند تعریف می کنیم.

اگرچه این معیار یک سیگنال رتبه بندی نیست، نرخ پرش بالا می تواند نشان دهنده مشکل در صفحات خاص یا در کل وب سایت شما باشد. اگر هیچ چیز دیگری، این فرصتی از دست رفته برای تعامل با مخاطبان است.

بنابراین چگونه می توانید نرخ پرش را کاهش دهید؟ در نهایت، شما باید یک تجربه عالی برای بازدیدکنندگان سایت فراهم کنید. برای انجام این کار چندین راه وجود دارد:

اطمینان حاصل کنید که صفحه با هدف جستجو تراز است.

هدف صفحه را فوراً روشن کنید و جزئیات مهم را در بالای صفحه قرار دهید.

محتوای قانونی عالی ایجاد کنید که باعث شود کاربران تمایل بیشتری به کاوش در سایت شما داشته باشند.

متن را خوانا و به خوبی طراحی کنید.

از چیزهایی که تجربه کاربر را مختل می‌کند (پاپ‌آپ‌ها، تبلیغات، ناوبری غیرواقعی و غیره) اجتناب کنید.

بهبود سرعت صفحه

CTAهای قانع کننده را اجرا کنید

ابزارهایی برای ردیابی معیارهای سئو

چندین ابزار (که قبلاً به برخی از آنها اشاره شد) وجود دارد که اندازه گیری معیارهای برتر SEO را آسان می کند.

از Google Analytics برای ردیابی معیارهایی مانند ترافیک جستجوی ارگانیک، صفحات در هر بازدید و نرخ پرش استفاده کنید. از کنسول جستجوی Google برای نظارت بر نمایش‌ها، CTR از SERP Google، خطاهای خزیدن و تعداد صفحات فهرست‌شده استفاده کنید.

Ahrefs، Moz و SEMRush به شما کمک می کنند تا در صدر دامنه های ارجاع دهنده جدید، اعتبار دامنه و رتبه بندی کلمات کلیدی قرار بگیرید. ContentKing، DeepCrawl و Screaming Frog امکان شناسایی خطاهای فنی در سایت شما و سپس رفع آنها را فراهم می کند. Google PageSpeed ​​Insights و Pingdom به شما کمک می‌کند زمان بارگذاری صفحه را اندازه‌گیری کنید. برای بهینه سازی روی صفحه و خوانایی متن از Yoast و Clearscope استفاده کنید.

پیاده سازی معیارهای سئو برای بازگشت سرمایه بهتر

بیایید نکات کلیدی که در مورد آنها صحبت کردیم را مرور کنیم. برای ارائه بازگشت سرمایه سئو بهتر، مهم است که معیارهای سئو را به عنوان معیارهایی تعیین کنید که به شما در شناسایی فرصت های بهبود کمک می کند. هنگام استفاده از معیارهای سئو، به راه هایی برای افزایش رتبه، ترافیک ارگانیک، تبدیل، درآمد و بازگشت سرمایه خود نگاه کنید.

با این ذهن، 15 معیار اصلی SEO که باید ردیابی کنید عبارتند از:

 • دامنه های ارجاع دهنده جدید
 • اقتدار دامنه
 • امتیازات بهینه سازی روی صفحه
 • خوانایی متن
 • برداشت ها
 • نرخ کلیک
 • رتبه بندی کلمات کلیدی
 • سهم بازار ارگانیک
 • ترافیک ارگانیک
 • تبدیل ها
 • تعداد صفحات ایندکس شده
 • سرعت صفحه
 • Core Web Vitals
 • صفحات در هر بازدید
 • خطاهای خزیدن
 • نرخ پرش

طبق یک نظرسنجی Databox، 81٪ از سئوکاران فروش و سرنخ ها (تبدیل ها) را برای اندازه گیری ROI دنبال می کنند.

برترین معیارهای سئو برای ردیابی طبق Databox

اگر ابزار مناسبی دارید، می توانید به راحتی تمام این معیارهای سئو را زیر نظر داشته باشید.

سئو یک بازی با مجموع صفر است. وقتی یک صفحه در رتبه بندی بالا می رود، صفحه دیگر سقوط می کند. بنابراین از رقبای خود جلوتر باشید و معیارهای عملکرد سئو خود را به دقت زیر نظر داشته باشید.

معیارهای سئو چیست؟

معیارهای سئو نقاط داده کمی هستند که اطلاعات قابل اندازه گیری را برای تدوین استراتژی های جدید یا تکرار و بهبود برنامه های موجود در اختیار شما قرار می دهند.

برترین معیارهای سئو برای پیگیری چیست؟

صرف نظر از برنامه سئو یا مدل کسب و کار خود، باید معیارهای سئو زیر را برای اندازه گیری عملکرد سرمایه گذاری خود دنبال کنید:

 • ترافیک ارگانیک
 • نرخ تبدیل ارگانیک
 • رتبه بندی کلمات کلیدی
 • درصد مشاهده جستجوی ارگانیک
 • نرخ پرش
 • سرعت صفحه و امتیازات حیاتی وب اصلی

خدمات سئو سایت توسط سئو فراز

جهت انجام خدمات طراحی سایت :سایت شرکتی,سایت فروشگاهی,سایت گردشگری  و سایت وردپرس و … و همچنین خدمات سئو سایت :سئو سایت فروشگاهی,سئو سایت گردشگری,سئو سایت وردپرس و … تولید محتوا با کارشناسان سئو فراز تماس بگیرید

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا