درباره این نتیجه گوگل چیست? و چگونه بر وب سایت شما تأثیر می گذارد

«درباره این نتیجه» جدید گوگل چیست و چگونه بر وب سایت شما تأثیر می گذارد

«درباره این نتیجه» جدید گوگل چیست ؟ گوگل به طور مداوم ویژگی های جدیدی را توسعه می دهد تا زندگی جستجوگران را آسان تر کند. در حالی که برخی از ویژگی ها جزئی و غیرقابل توجه هستند، هرازگاهی، موتور جستجو چیز بزرگ و مهمی را ارائه می دهد.

درباره این نتیجه گوگل چیست؟

در فوریه 2021، گوگل پانل «درباره این نتیجه» را در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) راه‌اندازی کرد و به کاربران اجازه داد منابع اطلاعاتی خود را در این فضا بررسی کنند. پس از چند ماه، غول جستجو به‌روزرسانی‌ای را به این ویژگی اضافه کرد که به جستجوگران اطلاع می‌دهد که چرا جستجوی آنها نتیجه خاصی را نشان می‌دهد.

در حالی که اساساً برای کمک به مخاطبین هدف شما برای یافتن منابع قابل اعتماد و اطلاعات مرتبط طراحی شده است، آخرین به روز رسانی نتایج جستجوی Google نیز دارای خبرهای خوبی برای مارک ها و مشاغلی است که به دنبال افزایش دید آنلاین هستند.

در این وبلاگ، ویژگی‌های این ویژگی جدید، نحوه انطباق آن با درایو سواد رسانه‌ای Google و تأثیر آن بر موقعیت موتور جستجوی شما را بررسی می‌کنیم زیرا بخش مهمی از تجربه جستجوی افراد می‌شود.

درباره این نتیجه گوگل دقیقا چیست

همانطور که احتمالا قبلاً می دانید، گوگل ویژگی «درباره این نتیجه» را معرفی کرد. ایده اصلی پشت آن این است که وقتی جستجوگران با یک وب سایت ناآشنا برخورد می کنند، آرامش خاطر داشته باشند. قطعه جدید اطلاعات بیشتری در مورد منبع ارائه می دهد که نشان می دهد قابل اعتماد است یا خیر.

هنگامی که در دسترس باشد، توضیحی از وب سایت از ویکی پدیا خواهید دید که اطلاعات رایگان و قابل اعتمادی درباره ده ها میلیون سایت در وب ارائه می دهد.

اگر سایتی است که قبلاً نامش را نشنیده اید، این اطلاعات اضافی می تواند زمینه یا آرامش خاطر را به شما بدهد، به خصوص اگر به دنبال چیز مهمی مانند اطلاعات سلامتی یا مالی هستید.»

درباره این نتیجه گوگل چگونه عمل می کند ؟

در صورتی که هیچ اطلاعاتی از ویکی‌پدیا وجود نداشته باشد، Google تاریخ اولین بارگذاری وب‌سایت را نشان می‌دهد.

به لطف ویژگی «درباره این نتیجه»، موتور جستجو در وقت ما صرفه جویی می کند. به‌جای جستجوی دستی اطلاعات در مورد برخی از وب‌سایت‌ها و راه‌اندازی جلسات جستجوی متعدد، اکنون می‌توانیم اطلاعات ارزشمندی را تنها با یک کلیک دریافت کنیم.

با این حال، آنچه بیشتر ما به عنوان سئوکار را مورد توجه قرار می دهد، بخش «جستجوی شما و این نتیجه» قطعه جدید است. در آن، گوگل مفروضات منطقی را تایید می کند که سئوکاران در طول این مدت داشته اند، و ما معتقدیم که از این بخش چیزهای زیادی می توان آموخت.

درباره این نتیجه: همه چیز درباره چیست؟

وقتی به جستجوی Google به عنوان یک محصول فکر می کنید، درک اینکه چرا مرتباً تحت به روز رسانی می شود آسان تر می شود. Google همیشه راه‌هایی برای افزایش تجربه کاربری (UX) ارائه می‌کند، و این شامل کمک به جستجوگران برای منبع اطلاعاتی از یک وب‌سایت یا صفحه وب قابل اعتماد است.

About This Result یا درباره این نتیجه  که برای اولین بار در فوریه گذشته در دسکتاپ، وب موبایل و برنامه Google در اندروید در ایالات متحده معرفی شد، این عملکرد را انجام می دهد. این یک نماد منو است که در کنار اکثر نتایج جستجو نشان داده شده است.

می توانید آن را در گوشه سمت راست بالای نتیجه پیدا کنید، مانند:

 

درباره این نتیجه گوگل چیست؟
درباره این نتیجه گوگل چیست؟

منبع: گوگل

 

این به روز رسانی صفحه نتایج موتور جستجو اطلاعات زیر را ارائه می دهد:

 • توضیحات دامنه: اطلاعات اولیه را در مورد یک سایت یا صفحه به شما می گوید، مانند اینکه آن سایت چیست و چه چیزی ارائه می دهد – بر اساس جزئیاتی که از مدخل های ویکی پدیا گرفته شده است.
 • اطلاعات فهرست سایت Google: مشخص می کند چه زمانی سایت برای اولین بار توسط Google ایندکس شده است تا در صورت در دسترس نبودن توضیحات ویکی پدیا، زمینه ارائه شود.
 • روش منبع یابی: در مورد فهرست مشاغل و سایر اطلاعات سازماندهی شده توسط Google در قالب قابل ارائه، موتور جستجو به شما اطلاع می دهد که چگونه اطلاعات را به دست آورده است.
 • تأیید دامنه امن: به شما اطلاع می دهد که آیا سایت از پروتکل HTTPS، یک ابزار استاندارد ایمنی مرور وب، استفاده می کند یا خیر.

آخرین به روز رسانی ویژگی درباره این نتیجه

اخیراً، گوگل عنوان فرعی به نام «جستجوی شما و این نتیجه» را اضافه کرده است، بخشی که به کاربران اجازه می‌دهد بفهمند چه عواملی در ظاهر کردن یک نتیجه پرس و جو در نظر گرفته شده است. هدف این افزودنی این است که به افراد بیاموزد تا نتایج را درک کنند و جستجوی خود را در صورتی که چیزی مرتبط‌تر می‌خواهند اصلاح کنند.

زیبایی این به‌روزرسانی این است که فرصتی را برای مارک‌ها و کسب‌وکارها باز می‌کند تا سیگنال‌های مربوط به هر نتیجه را بررسی کنند و بینش‌ها را در استراتژی رتبه‌بندی SERP خود اعمال کنند.

یکی از بینش‌های مهمی که پانل اکنون شامل می‌شود این است که آیا وب‌سایت‌های دیگری که از همان عبارات جستجو استفاده می‌کنند، به صفحه شما پیوند می‌دهند.

مطالب مهم :

الگوریتم رنک برین چیست؟چه تاثیری بر سئو دارد

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست؟تاثیر آن بر سئو + تصاویر

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست ؟ راهنمای جامع

الگوریتم پاندا گوگل چیست؟

الگوریتم سندباکس گوگل چیست؟ چگونه از الگوریتم سندباکس گوگل خارج شویم

چگونه این به‌روزرسانی نتایج جستجوی Google UX را بهبود می‌بخشد

به این فکر کنید که چگونه ویژگی About the Result شبیه به نحوه عملکرد Google Knowledge Graph یا جعبه اطلاعات Google است. اما به جای موضوعات خاص، اطلاعات مربوط به سایت هایی که موضوعات را پوشش می دهند به اشتراک می گذارد. این به کاربران اجازه می دهد:

 • قبل از بازدید سایت را بررسی کنید
 • زمینه جستجوی آنها را دریافت کنید
 • تصمیم بگیرید که آیا اطلاعات قبل از کلیک آنها مفید است یا خیر

توجه داشته باشید که Google همچنین یک ویژگی About the Topic را ارائه خواهد کرد که پوشش خبری برتر یا سایر نتایج جستجو را در مورد موضوع مشابه نشان می دهد. این بخشی از سواد رسانه ای غول جستجو است که هدف آن کمک به مردم است:

 • از جداسازی در حباب فیلتر جلوگیری کنید
 • در معرض دید قرار بگیرید و اطلاعات را از سایت های مورد اعتماد دیگر تهیه کنید

چگونه این به روز رسانی نتایج جستجوی گوگل بر وب سایت شما تأثیر می گذارد

بیایید پانل را بر اساس جزئیات اساسی که برای جستجوگران مشخص می کند تجزیه کنیم. به این ترتیب، می توانید ببینید که آیا وب سایت شما برای این به روز رسانی آماده است یا خیر. اگر نه، می‌توانید از طریق محتوای درباره این نتیجه خود، زمینه‌هایی را که باید برای جذب و تبدیل بازدیدکنندگان بهبود پیدا کنید، شناسایی کنید.

1. تطبیق کلمات کلیدی

این نسخه از جعبه اطلاعات Google به بازدیدکنندگان احتمالی نشان می‌دهد که کلمات کلیدی دقیقاً مطابقت در جستجوی آنها ظاهر می‌شوند. اگر صفحه شما رتبه بندی SERP را به خود اختصاص داده است، به این معنی است که حاوی کلمات کلیدی مشابهی است که جستجوگران در جستجوی خود استفاده می کنند.

در حالی که این ساده به نظر می رسد، این سوال را در نظر داشته باشید که گوگل هر چند وقت یک بار نتایج جستجو را به روز می کند و این موضوع چگونه بر موقعیت موتور جستجوی شما تاثیر می گذارد. پس از به‌روزرسانی، ممکن است متوجه شوید که در رتبه‌بندی پایین می‌روید فقط به این دلیل که Google صفحات دیگری را پیدا کرده است که اطلاعات مرتبط‌تری را ارائه می‌دهند.

بیشتر بخوانید: آموزش تحقیق کلمات کلیدی برای سئوی سایت

کارشناسان بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) توصیه می کنند که محتوای خود را برای کلمات کلیدی مورد نظرتان تازه نگه دارید. به عنوان مثال، در Thrive، اگر مقاله ای در مورد روندهای برتر سئو که می تواند دید موتورهای جستجو را افزایش دهد نوشته شده و در سال 2020 منتشر شده باشد، می توانیم آن را در سال جاری به روز کنیم تا تغییراتی را که از آن زمان به بعد رخ داده است را منعکس کنیم.

2. شرایط مرتبط

امروزه امکان افزایش o وجود دارد مشاهده nline با بهینه سازی برای کلمات کلیدی مرتبط. در مثال «نحوه پختن ماهی در فر»، گوگل می‌گوید که برای برآورده کردن هدف جستجو به دنبال صفحاتی با عبارات مرتبط مانند «پخت» و «دستور پخت» نیز می‌گردد.

می‌توانید با ایجاد محتوایی که به مفاهیم مرتبط می‌پردازد، جایگاه خود را در رتبه‌بندی گوگل ارتقا دهید و ارزش بیشتری را برای خوانندگان فراهم کنید. یا سعی کنید با درج عبارات جستجوی منطبق و مرتبط، از یک پست طولانی استفاده کنید.

 

درباره این نتیجه گوگل چیست؟
طرز پخت ماهی در فر را سرچ کرده است

 

منبع: گوگل

 

3. لینک بیلدینگ

جدا از ارائه توضیحات دامنه و اطمینان دادن به جستجوگران مبنی بر داشتن دامنه ایمن، گوگل به آنها اطلاع می دهد که اگر سایت های دیگر با استفاده از عبارات مشابهی که در جستجوی خود تایپ کرده اند به صفحه شما پیوند می دهند.

بیشتر بخوانید: لینک بیلدینگ چیست؟ تکنیک های اساسی link building در سئو

این بخش ثابت می کند که تلاش های ایجاد لینک شما کار می کند و موقعیت شما را در موتور جستجو تقویت می کند. اگر این قسمت در پانل جعبه اطلاعات Google شما نادیده گرفته شد، ممکن است بخواهید استراتژی خود را در این زمینه مرور کنید.

4. سئوی محلی

اگر کسب و کار شما چندین مکان دارد یا فقط به مناطق خاصی پاسخ می دهد، بهینه سازی برای کلمات کلیدی محلی مانند کلیدواژه های “نزدیک من” ضروری است. داشتن یک استراتژی سئوی محلی شما را قادر می سازد تا افراد مناسب را هدف قرار دهید زیرا گوگل محتوای شما را مرتبط با منطقه شما برچسب گذاری می کند.

بیشتر بخوانید: سئو محلی یا لوکال سئو چیست؟

هر چه جستجوگران ارزش بیشتری را در صفحه شما پیدا کنند و آن را برای شهر یا ایالت خود مناسب بدانند، بیشتر دیده شدن موتور جستجو را برای کسب و کار خود افزایش می دهید.

بعدی چیه؟

“Google هر چند وقت یک بار نتایج جستجو را به روز می کند؟” یک سوال مهم برای کسانی است که می خواهند اطلاعات پانل درباره این نتیجه خود را بهبود دهند. شما می خواهید مطمئن شوید که به روز رسانی های شما در اسرع وقت در صفحه نتایج موتور جستجو منعکس می شود. اما واقعیت این است که ممکن است گوگل چند روز تا چهار هفته طول بکشد تا صفحه شما را بخزد و دوباره فهرست کند. با این حال، سایت های معتبر مانند سایت های خبری ممکن است در زمان واقعی مجددا ایندکس شوند.

در حالی که ما در حال انجام آن هستیم، در اینجا لیستی از چند تغییر وجود دارد که می توانید در صفحه خود ایجاد کنید تا نه تنها موقعیت رتبه بندی گوگل خود را بهبود بخشید، بلکه محتوای درباره این نتیجه را نیز بهبود بخشید:

بهبود ویژگی درباره این نتیجه گوگل

 • کلمات کلیدی: استراتژی کلمات کلیدی خود را با تنظیم یک هشدار گوگل برای کلمات کلیدی/موضوعات هدف خود، نظارت بر نتایج جستجو و شناسایی شکاف ها در محتوای رقبای خود تقویت کنید.
 • Offpage: یک صفحه ویکی پدیا برای کسب و کار خود ایجاد کنید. اما به خاطر داشته باشید که ویراستاران ویکی‌پدیا در مورد مدخل‌هایی که برای منافع تجاری طراحی شده‌اند سختگیر هستند. بنابراین از یک متخصص سئو بپرسید که آیا با استراتژی کلی شما مطابقت دارد یا خیر.
 • در صفحه: یک توضیح واضح و صریح از کسب و کار و/یا وب سایت خود ایجاد کنید و اطمینان حاصل کنید که می تواند به عنوان توضیحات دامنه در پانل درباره نتایج ارسال شود.
 • ایجاد پیوند: تلاش های خود را برای تبادل لینک افزایش دهید و محتوایی را توسعه دهید که ارزش واقعی را برای مخاطبان هدف شما فراهم کند.
 • سئوی محلی: فهرست ها و نقل قول های با کیفیت را برای مکان یا مکان های خود ایجاد کنید.
 • امنیت: اگر سایت شما هنوز از پروتکل HTTPS استفاده نمی کند، اکنون فرصتی برای شماست که با یک دامنه ایمن اعتماد مردم را تغییر دهید.

درباره این نتیجه گوگل چیست ؟

خواه به دنبال رتبه‌بندی برای کلمات کلیدی جدید باشید یا موقعیت خود را برای کلیدواژه‌های فعلی زیر نظر داشته باشید، می‌توانید یک هشدار Google برای بررسی نتایج جدید برای هر کلمه کلیدی یا موضوعی که دنبال می‌کنید تنظیم کنید.

 

آنچه “درباره این نتیجه” در مورد الگوریتم رتبه بندی به ما می گوید

اگرچه الگوریتم رتبه بندی گوگل دائما تغییر می کند، اما در هسته خود یکسان می ماند. برای ایجاد یک صفحه نتایج برای یک پرس و جو خاص، موتور جستجو باید ابتدا محتوای موجود در وب را تجزیه و تحلیل کند و ارتباط آن را با پرس و جو تعیین کند. و برای تعیین میزان مرتبط بودن یک قطعه خاص از محتوا، گوگل به کلمات کلیدی استفاده شده در آن نگاه می کند.

البته، الگوریتم بسیار پیچیده تر است، اما این اصل اساسی کار آن است.

اگر به بخش «جستجوی شما و این نتیجه» نگاه کنید، متوجه خواهید شد که دو نقطه اول همه در مورد کلمات کلیدی هستند. مهم نیست که چه نتیجه ای را تجزیه و تحلیل می کنید – در دو خط اول، گوگل در مورد کلمات استفاده شده در یک صفحه و نحوه مطابقت آنها با عبارت جستجوی شما به شما می گوید.

جستجوی شما و این بخش نتیجه از قطعه جدید

این ثابت می‌کند که کلمات کلیدی هنوز هم مهم هستند، حتی اگر بسیاری از کارشناسان سئو تلاش می‌کنند ما را متقاعد کنند که تحقیقات کلمات کلیدی مرده است.

بیشتر بخوانید: کلمات کلیدی LSI چیست و چه اثری در سئو دارد؟

برای یافتن آسان کلمات کلیدی برای وب سایت خود، جستجوگر کلمات کلیدی RankActive را امتحان کنید. این ابزار هزاران ایده کلیدواژه را از تکمیل خودکار گوگل، جستجوی مرتبط و پایگاه داده کلمات کلیدی ما ارائه می دهد. همراه با کلمات کلیدی، معیارهای ارزشمندی را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید تخمین بزنید که آیا یک کلمه کلیدی خاص ارزش هدف گذاری دارد یا خیر.

اما گوگل دقیقا چگونه کلمات کلیدی را برای تعیین ارتباط محتوا تجزیه و تحلیل می کند؟

برای درک این موضوع، باید الگوریتم شاخص معکوس را که مدت ها فراموش شده بود، یادآوری کنیم.

شاخص معکوس چیست و چگونه کار می کند؟

شاخص معکوس الگوریتم گوگل است که برای مرتب‌سازی اسناد (صفحات دارای محتوا) بر اساس کلمات استفاده می‌شود.

موتور جستجو باید هر روز میلیاردها صفحه را بخزد و فهرست کند، بنابراین به هر صفحه خزیده شده شماره ای می دهد تا زمانی که مربوط به یک جستجوی کاربر خاص در نظر گرفته شود، به صفحه دسترسی پیدا کند.

در اینجا مت کاتز، رئیس وقت وب هرزنامه گوگل، این فرآیند را در اولین خبرنامه کتابخانه Google خود از سال 2008 توضیح می دهد:

«قبل از اینکه صفحه وب حاوی نتایج جستجوی Google خود را ببینید، چیزهای زیادی باید اتفاق بیفتد. اولین قدم ما خزیدن و فهرست کردن میلیاردها صفحه وب جهانی است. این کار توسط Googlebot، “عنکبوت” ما، که برای واکشی اسناد به سرورهای وب در سراسر جهان متصل می شود، انجام می شود.

برنامه خزیدن واقعاً در وب پرسه نمی‌زند. در عوض از یک سرور وب می‌خواهد یک صفحه وب مشخص شده را برگرداند، سپس آن صفحه وب را برای یافتن پیوندها اسکن می‌کند، که اسناد جدیدی را ارائه می‌دهد که به همان روش واکشی می‌شوند. عنکبوت ما به هر صفحه بازیابی شده یک شماره می دهد تا بتواند به صفحاتی که واکشی کرده مراجعه کند.”

نتیجه مورد نیاز خود را دریافت کنید

اگر اقدامات ذکر شده در بالا را انجام داده اید، احتمالاً رتبه بندی صفحات خود را برای کلمات کلیدی مرتبط خواهید دید. سپس باید بررسی کنید که آیا از اطلاعات موجود در پانل درباره نتیجه خود راضی هستید یا خیر. اگر نه، همیشه می توانید فرصت ها و خطرات را در استراتژی فعلی خود بیابید و بهترین راه را برای حرکت رو به جلو بیابید.

هدف افزایش دید آنلاین و ایجاد علاقه کافی در بین جستجوگران است. برای دستیابی به نتایجی که فروش و درآمد شما را نیز تقویت می‌کند، با یک آژانس SEO که تجربه و تخصص در پیمایش انواع به‌روزرسانی‌های Google دارد، شریک شوید.

بیشتر بخوانید: فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت(SEO) چیست؟ آپدیت1401

درباره این نتیجه گوگل :سخن پایانی

سئو فراز یک شرکت بازاریابی دیجیتال با خدمات کامل با قابلیت های اثبات شده SEO است. ما به برندها و کسب‌وکارها کمک کرده‌ایم تا با تغییرات ایجاد شده توسط ده‌ها به‌روزرسانی الگوریتم Google، از جمله موارد اصلی مانند Core Web Vitals و موارد جزئی مانند به‌روزرسانی‌های ویژگی About the Result، سازگار شوند.

ما ممیزی های کامل سئو سایت و همچنین طراحی سایت را انجام می دهیم و مسائل با اولویت بالا را فوراً برطرف می کنیم، مانند کاری که برای یکی از شرکت های فاکتورینگ پیشرو در تهران انجام داده ایم. تیم ما در ابتدا تاکتیک‌های بهینه‌سازی جستجوی درون صفحه و پولی را برای بهبود رتبه‌بندی و دید مشتری برای کلیدواژه‌های هدف‌مند برتر به کار برد. در نتیجه، این کمپین افزایش 51.1 درصدی در دیده شدن جستجوی ارگانیک و 43.1 درصد افزایش ترافیک سئوی ارگانیک را به همراه داشت که به افزایش چشمگیر 546.1 درصدی مشتری در نرخ تبدیل کمک کرد.

 

 

5/5 - (2 امتیاز)

2 دیدگاه دربارهٔ «درباره این نتیجه گوگل چیست? و چگونه بر وب سایت شما تأثیر می گذارد»

 1. احمد موسیوند

  عالی بود ممنون
  گوگل هم شورشو در آورده این همه الگوریتم و بروزرسانی?

  1. ادمین سایت

   جناب موسیوند با همین الگوریتم هاش تونسته تقریبا جلوی سئوی کلاه سیاه و … بگیره و یجورایی عدالت رو اجرا کنه این بروزرسانی هاش واقعا محشره و باعث چالش های خیلی خوبی میشه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا