تبلیغات گوگل شاپینگ (Shopping) گوگل چیست و چگونه اجرا می شود؟ (2022)

تبلیغات گوگل شاپینگ (Shopping) گوگل چیست و چگونه اجرا می شود؟ (2022)

تبلیغات گوگل شاپینگ (Shopping) گوگل چیست و چگونه اجرا می شود؟ (2022) :تبلیغات شاپینگ (Shopping) گوگل چیست و چگونه اجرا می شود؟ اگر صاحب یک فروشگاه اینترنتی هستید، می‌توانید برای پیدا کردن مشتریان بالقوه از تبلیغات شاپینگ گوگل استفاده کنید. برای استفاده از این نوع تبلیغ، ابتدا باید محصولات خود را از طریق google Merchant center معرفی کنید. در این صورت می‌توانید آگهی های جذاب برای معرفی محصولات خود را ایجاد نمائید.

تبلیغات گوگل شاپینگ (Shopping) گوگل چیست و چگونه اجرا می شود؟ (2022)

Contents

تبلیغات گوگل شاپینگ چیست:این آگهی ها در صفحات نتایج گوگل به زیبایی نمایش داده می‌شوند و برای کاربرانی که در جستجوی محصول بوده اند نیز جذاب خواهند بود. البته باید بدانید که با توجه به تحریم های گوگل، متاسفانه امکان استفاده از این کمپین تبلیغاتی گوگل در ایران وجود ندارد.

تبلیغات Shopping تاریخچه طولانی دارد و در اواخر سال 2002 ایجاد شده اند. استفاده از این کمپین یکی از بهترین روش ها برای افزایش ترافیک وب سایت بوده و بر همین اساس، تعداد خریداران فروشگاه اینترنتی شما نیز افزایش می‌یابد.

گوگل شاپینگ چیست؟

Google Shopping یک موتور خرید مقایسه است، که سرویسی است که به خرده فروشان اجازه می دهد محصولات خود را به روشی بصری جذاب برای جستجوگران تبلیغ کنند.

این بدان معناست که اگر شخصی محصولی را که شما می فروشید جستجو کند، Google تبلیغات خرید مرتبط را برای محصولات شما و رقبای شما نشان می دهد.

اگر کاربر روی تبلیغ شما کلیک کند، گوگل او را مستقیماً به صفحه محصول می برد.

گوگل شاپینگ دقیقا چیه؟

Google Shopping یک سرویس Google است که به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد محصولات فیزیکی را در میان خرده‌فروشان مختلفی که برای تبلیغ محصولاتشان پول پرداخت کرده‌اند جستجو، مقایسه و خرید کنند. این همچنین به عنوان موتور خرید مقایسه (CSE) شناخته می شود. نتایج Google Shopping به صورت تصاویر کوچکی نشان داده می‌شود که خرده‌فروش و قیمت هر محصول را نشان می‌دهد.

هنگامی که در سال 2002 منتشر شد، Google Shopping Froogle نام داشت. این سرویس به سادگی داده های محصول را بر اساس عبارات جستجوی خاص نمایه می کند. در سال 2012، این سرویس به یک مدل تبلیغات پولی تبدیل شد که در آن خرده فروشان باید برای نمایش در نتایج جستجوی Google Shopping هزینه می پرداختند.

از آن نقطه به بعد، Google Shopping به “شعبه” Google AdWords تبدیل شد – راه دیگری برای خرده فروشان و مشاغل تجارت الکترونیک برای تبلیغ محصولات فیزیکی خود در Google. اما برخلاف تبلیغات متنی گوگل که بر اساس کلمات کلیدی نمایش داده می شوند، گوگل از داده های محصول بارگذاری شده توسط بازرگانان برای نمایش تبلیغات گوگل شاپینگ استفاده می کند.

بیشتر بخوانید: چرا باید از گوگل ادوردز استفاده کنیم؟

آموزش Google Shopping و حضور در تب سرچ گوگل صفر تا صد 2022

اما آیا تا به حال به دنبال محصولی بوده اید و بخواهید از بین برندها و برچسب های مختلف خرید کنید؟ اگر بین وب‌سایت‌های تجارت الکترونیکی می‌گردید، این می‌تواند یک فرآیند بسیار دشوار باشد.

اینجاست که بازارهای خرید آنلاین مفید هستند. فکر کنید: آمازون، eBay، Etsy، و – حدس زدید – گوگل شاپینگ. در حالی که Google Shopping از نظر فنی یک بازار آنلاین نیست (بیشتر یک پلت فرم تبلیغاتی است، اما بعداً بیشتر در مورد آن توضیح داده می‌شود)، این فرصت را برای خریداران فراهم می‌کند تا محصولات متنوعی را بر اساس جستجوی خود مرور کنند.

Google Shopping همچنین به خرده فروشان سود می رساند، زیرا وقتی خریدار روی پیوند محصول کلیک می کند، برای خرید به سایت خرده فروش بازگردانده می شود.

دوست من، اگر محصولات خود را در Google Shopping تبلیغ نمی کنید، فرصت را از دست داده اید. ما این راهنما را گردآوری کردیم تا به شما کمک کنیم خرید Google را بهتر درک کنید و اولین کمپین خرید خود را شروع کنید. برای شروع به خواندن ادامه دهید، یا از پیوندهای فصل برای پرش به جلو استفاده کنید.

چرا از Google Shopping استفاده کنیم؟

تبلیغات گوگل شاپینگ چیست:چرا از Google Shopping استفاده کنیم؟ خلاصه کار می کند. در اینجا حکایت شخصی من در مورد Google Shopping است.

من در حال حاضر در حال انتقال آپارتمان در اینجا در شیکاگو هستم، و من و همسرم به دنبال یک مبل خواب – ترجیحا سکشنال – برای آپارتمان جدیدمان هستیم. من به یک برند مبلمان یا کالاهای خانگی خاص وفادار نیستم، بنابراین به دنبال راه هایی برای جستجوی آسان مبل جدید در چندین خرده فروش هستم.

وارد کنید: Google Shopping. وقتی من «مبل سکشنال خواب» را در گوگل جستجو می‌کنم، وب‌سایت‌های زیادی را به همراه نتایج «خرید Google» نشان می‌دهد. بینگو.

تبلیغات گوگل شاپینگ (Shopping) گوگل چیست و چگونه اجرا می شود؟ (2022)
تبلیغات گوگل شاپینگ (Shopping) گوگل چیست و چگونه اجرا می شود؟ (2022)

با کلیک بر روی بخش مشاهده خواب یا روی برگه خرید در زیر کادر جستجو، می‌توانم به انواع مبل‌های خرده‌فروشی مختلف دسترسی داشته باشم. Google Shopping همچنین به من امکان می دهد نتایج را بر اساس قیمت، اندازه، پارچه و موارد دیگر فیلتر کنم.

Google Shopping چیست
Google Shopping

بنابراین، من از طرفداران Google Shopping هستم. من هنوز خریدی انجام نداده ام، اما پیش بینی می کنم که با استفاده از این سرویس مبل ایده آل خود را پیدا کنم.

در اینجا چند دلیل دیگر برای استفاده از Google Shopping آورده شده است:

Google Shopping یک لمس بصری را به تجربه جستجو و خرید پر از متن اضافه می کند.

Google Shopping به شما امکان می دهد چندین بار در Google SERPs نمایش داده شوید – به عنوان یک نتیجه وب سایت، یک نتیجه PPC فقط متنی و یک نتیجه خرید.

ثابت شده است که Google Shopping 30٪ نرخ تبدیل بالاتری نسبت به تبلیغات متنی دارد.

نحوه افزودن محصولات به Google Shopping

یک حساب Google Merchant Center راه اندازی کنید

تصاویر محصول خود را بهینه کنید

داده های فید محصول خود را جمع آوری و وارد کنید

حساب Google AdWords خود را پیوند دهید

یک کمپین گوگل شاپینگ ایجاد کنید

پیشنهادات را در کمپین خرید خود قرار دهید

کمپین خرید خود را هدف گذاری کرده و برنامه ریزی کنید

ساخت گروه های تبلیغاتی

بیایید در مورد نحوه فهرست کردن محصولات خود در Google Shopping صحبت کنیم. در زیر، مراحل مورد نیاز برای تنظیم دستی حساب شما را طی می کنیم. نکته: اگر محصولات زیادی دارید، انتقال این فرآیند به ابزار فید داده خرید Google آسان‌تر است.

بیشتر بخوانید: میانگین نرخ کلیک (CTR) در تبلیغات گوگل بر اساس صنعت

1. یک حساب Google Merchant Center راه اندازی کنید

برای اینکه محصولات خود را در نتایج Google Shopping برجسته کنید، باید برای یک حساب Google Merchant Center ثبت نام کنید.

گوگل شاپینگ چیست؟
گوگل شاپینگ چیست؟

Google Merchant Center برای راه اندازی ساده است، به راحتی قابل پیمایش است و اساساً به عنوان پایگاه اصلی شما برای محصولات و اطلاعات محصول شما عمل می کند. (شما کمپین های خرید Google آینده خود را از طریق Google Ads مدیریت خواهید کرد)

راهنمای ما برای Google Merchant Center را بخوانید تا درباره ایجاد و مدیریت حساب خود بیشتر بدانید.

2. تصاویر محصول خود را بهینه کنید

تبلیغات گوگل شاپینگ چیست:Google Shopping از فیدهای محصول آپلود شده برای فهرست بندی نتایج جستجو استفاده می کند، اما تصاویر برجسته را از سایت های خرده فروشی مربوطه بیرون می کشد. به همین دلیل، مهم است که تصاویر و لیست های محصول خود را در وب سایت خود بهینه کنید قبل از اینکه آنها را در Google Shopping بازاریابی کنید.

Google Shopping یک تجربه بسیار بصری است. عکس‌های محصول شما مسلماً مهم‌ترین بخش فهرست شما هستند و ممکن است این باشد که چگونه خریداران انتخاب می‌کنند روی کدام محصول کلیک کنند و بخرند. Google این را می‌داند و – به‌منظور ارائه یک تجربه خرید عالی برای مصرف‌کنندگان – اگر تصاویر با کیفیت پایین باشند، در واقع کمپین‌های خرید Google را رد می‌کند.

(اگر فکر می‌کنید می‌توانید در اینجا کوتاه بیایید، دوباره فکر کنید. Google مکرراً کیفیت را بررسی می‌کند و در تعلیق حساب‌های Google Shopping تردیدی نمی‌کند. تصاویر بد محصول نه تنها به فروش صدمه می‌زند، بلکه می‌تواند به طور کلی از آنها جلوگیری کند.)

اگر می‌خواهید محصولاتتان در Google Shopping نمایش داده شوند، توصیه می‌کنیم از همان ابتدا دستورالعمل‌های تصویر Google را دنبال کنید:

نمایش تصویر در گوگل شاپینگ

از پس زمینه سفید، خاکستری یا روشن استفاده کنید

از نور شفاف و یکنواخت استفاده کنید

محصول در حال فروش را به وضوح نشان دهید. (نماهای عقب و نمای نزدیک را می توان به عنوان تصاویر اضافی استفاده کرد، اما نه به عنوان تصویر اصلی.)

محصول را در مقیاس درست و نه خیلی بزرگ یا خیلی کوچک نشان دهید. (محصول شما باید بین 75 تا 90 درصد تصویر کامل را اشغال کند.)

از تاری، نویز، افزودن بیش از حد jpeg. یا سایر تغییرات تصویر مانند پیکسل، حاشیه و محو شدن اجتناب کنید.

بهترین روش‌های دیگر عبارتند از نشان دادن محصولات پوشاک روی بدن، استفاده از سایه‌ها برای افزودن عمق، ارائه زوایای متعدد از محصول شما و نشان دادن افراد واقعی که از آن استفاده می‌کنند. اگر محصولات خود را در بازارهای دیگری مانند آمازون، eBay یا Etsy می‌فروشید، این مشخصات تصویر محصول نیز خوب است.

بیشتر بخوانید: سئو یا تیلیغات کلیکی(PPC)

3. فید داده های محصول خود را جمع آوری و وارد کنید

با بهینه سازی تصاویر شما، وقت آن رسیده که فید داده محصول خود را ایجاد کنید. فید محصول شما همه چیز را در مورد محصولات شما به گوگل می گوید. این داده‌ها ضروری هستند زیرا به Google کمک می‌کنند زمانی که افراد عبارات یا ویژگی‌های محصول خاصی را جستجو می‌کنند، محصولات شما را پیدا و نمایش دهد.

برای تنظیم فید محصول خود، به حساب Google Merchant Center خود بروید. روی محصولات > فیدها کلیک کنید و سپس روی نماد آبی رنگ «+» کلیک کنید.

فید داده های محصول خود را جمع آوری و وارد کنید
فید داده های محصول خود را جمع آوری و وارد کنید

ابتدا کشور و زبان خود را وارد کنید. این داده ها تعیین می کند که کدام جمعیت (های) محصولات شما را ببینند، بنابراین مهم است.

فید داده های محصول خود را جمع آوری و وارد کنید
فید داده های محصول خود را جمع آوری و وارد کنید

سپس، فید محصول خود را نام ببرید و نحوه وارد کردن اطلاعات محصول خود را انتخاب کنید.

Google Merchant Center
Google Merchant Center

اگر کاربرگ‌نگار Google را انتخاب کنید، می‌توانید صفحه‌گسترده خود را آپلود کنید یا از الگوی ارائه‌شده توسط Google Merchant Center استفاده کنید. این مرحله همچنین به شما این امکان را می دهد که بسته به تعداد دفعات به روز رسانی موجودی خود، یک برنامه زمان بندی آپلود ایجاد کنید.

راهنمای کامل گوگل شاپینگ 2022
راهنمای کامل گوگل شاپینگ 2022

این صفحه‌گسترده برای جمع‌آوری ویژگی‌های محصول استفاده می‌شود که Google از آنها برای فهرست‌بندی و نمایش محصولات شما استفاده می‌کند. در زیر فهرست مختصری از برخی از ویژگی‌های محصول مورد نیاز است که Google برای ایجاد تبلیغات Google Shopping شما از آنها استفاده می‌کند (به‌علاوه یک مثال مبل بی‌پرده).

شناسه – شناسه منحصر به فرد محصول شما. در صورت امکان از SKU استفاده کنید. مثال: S123

عنوان – عنوان محصول شما. باید با صفحه فرود محصول مطابقت داشته باشد. هر ویژگی خاصی را که خریداران ممکن است جستجو کنند، مانند اندازه، رنگ یا سبک اضافه کنید. مثال: مبل سکشنال خواب بسیار راحت ، خاکستری

مطالب مهم :

چگونه در بخش جدید Google Shops در نتایج جستجوی موبایل قرار بگیریم

بروزرسانی محتوای مفید گوگل چیست ؟ بوی پاندا میده

چک لیست سئو سایت فروشگاهی برای کسب لینک 1

درباره این نتیجه گوگل چیست? و چگونه بر وب سایت شما تأثیر می گذارد

توضیحات – توصیف دقیق محصول شما. باید با صفحه فرود محصول مطابقت داشته باشد. فقط اطلاعات مربوط به محصول را درج کنید. مثال: این مبل تخت خواب مخصوص آپارتمان جدید Allie ساخته شده است. این مبل از مواد 100% مبتنی بر ابر ساخته شده است، این مبل برای در آغوش گرفتن سگش، پرخوری در Cheez-its و تماشای بیش از حد نتفلیکس عالی است. همچنین یک تخت خواب دار برای زمانی که مادرش برای ملاقات می آید دارد.

تبلیغات گوگل شاپینگ چیست:

پیوند – URL صفحه فرود محصول شما. باید با http یا https شروع شود. مثال: https://www.alliessofa.com

image_link – URL تصویر اصلی محصول شما. باید با http یا https شروع شود. مثال: https://www.alliessofa.com/image1.jpg

در دسترس بودن – در دسترس بودن محصول شما. در دسترس بودن را از صفحه فرود محصول مطابقت دهید. مثال: در انبار

قیمت – قیمت محصول شما. قیمت را از صفحه فرود محصول و ارز کشوری که محصول عمدتاً در آن فروخته می شود مطابقت دهید. مثال: 500.00 دلار

google_product_category – دسته بندی محصول تعریف شده توسط Google برای محصول شما. مرتبط ترین دسته را درج کنید. مثال: Sectional > Sleeper

نام تجاری – نام تجاری محصول شما. نامی را ارائه دهید که عموماً توسط مشتریان شناخته می شود. مثال: Allie’s

می‌توانید فهرست کامل مشخصات داده‌های محصول Google را در اینجا بیابید. توصیه می‌کنیم آن را بخوانید زیرا نمی‌توانیم کل فهرست ویژگی‌های مورد نیاز و اختیاری را در این پست وبلاگ قرار دهیم.

اگر انتخاب کنید از الگوی ارائه شده توسط Google Merchant Center استفاده کنید، صفحه‌گسترده قبلاً ویژگی‌های محصول را به عنوان سرصفحه ستون منعکس می‌کند.

راهنمای کامل گوگل شاپینگ 2022
راهنمای کامل گوگل شاپینگ 2022

اگر تصمیم به ایجاد y دارید صفحه گسترده خود ما، ویژگی های محصول انتخابی خود را به عنوان سرصفحه ستون وارد کنید. داده های مربوطه را با هر محصول به عنوان ردیف خود پر کنید. اگر یک ویژگی برای محصول اعمال نمی شود، آن سلول را خالی بگذارید. پس از تکمیل، به سادگی سند را در Google Merchant Center آپلود کنید.

راهنمای کامل گوگل شاپینگ 2022
راهنمای کامل گوگل شاپینگ 2022

وویلا! از آن نقطه به بعد، می‌توانید به فید محصول خود در حساب Google Merchant Center خود در بخش محصولات > فیدها > فیدهای اصلی دسترسی داشته باشید.

راهنمای کامل گوگل شاپینگ 2022
راهنمای کامل گوگل شاپینگ 2022

4. حساب Google AdWords خود را پیوند دهید

وقتی محصولی را در گوگل جستجو می کنید، نتایج گوگل شاپینگ که مشاهده می کنید در واقع تبلیغات هستند.

درست است – برای اینکه محصولات خود را در Google Shopping دریافت کنید، باید هزینه کنید. در حالی که Google Merchant Center نحوه دریافت اطلاعات محصول شما توسط Google است، Google AdWords نحوه مشاهده محصولات شما از طریق کمپین های خرید است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

برای اینکه محصولات خود را از طریق Google Shopping در معرض دید خریداران قرار دهید، باید حساب Google AdWords خود را پیوند دهید.

وارد حساب Google Merchant Center خود شوید. در گوشه بالا سمت راست، سه نقطه عمودی را خواهید دید. برای گسترش منو روی آن‌ها کلیک کنید و سپس روی پیوند دادن حساب کلیک کنید.

حساب Google AdWords
حساب Google AdWords

اگر حساب Google AdWords ندارید، می توانید از این صفحه حساب کاربری ایجاد کنید. در غیر این صورت، روی پیوند حساب کلیک کنید تا شناسه مشتری Google AdWords خود را وارد کنید. پس از اتمام کار، حساب AdWords شما باید مرتبط شود.

حساب Google AdWords
حساب Google AdWords

5. یک کمپین گوگل شاپینگ ایجاد کنید

هنگامی که حساب Google AdWords شما پیوند داده شد، می توانید یک کمپین گوگل شاپینگ ایجاد کنید و محصولات خود را تبلیغ کنید. چند راه مختلف برای شروع وجود دارد.

یکی از راه‌های ایجاد کمپین Google Shopping از طریق حساب Google Merchant Center شما است. پس از اینکه حساب Google AdWords خود را از طریق صفحه پیوند حساب پیوند دادید، باید بتوانید از همان مکان به آن دسترسی داشته باشید. از آنجا، به سادگی می توانید روی ایجاد کمپین خرید کلیک کنید.

یک کمپین گوگل شاپینگ ایجاد کنید
یک کمپین گوگل شاپینگ ایجاد کنید

سپس نام کمپین، کشور فروش و بودجه روزانه را وارد کنید. پس از کلیک بر روی ایجاد، از شما خواسته می شود که مدیریت کمپین خود را از طریق Google AdWords ادامه دهید.

راه دیگر ایجاد کمپین گوگل شاپینگ از طریق گوگل ادوردز است. وارد حساب کاربری گوگل ادوردز خود شوید. تب Campaigns را در منوی سمت چپ باز کنید، روی نماد آبی رنگ «+» کلیک کنید و کمپین جدید را انتخاب کنید.

یک کمپین گوگل شاپینگ ایجاد کنید
ایجاد کمپین گوگل شاپینگ

ابتدا یک هدف کمپین انتخاب کنید. یک کمپین خرید می تواند هدفی از فروش، سرنخ ها یا ترافیک وب سایت داشته باشد. (اگر ماوس را روی هدف نگه دارید، می توانید نام خرید را ببینید.)

کمپین های فروش
انتخاب کمپین های فروش

تبلیغات گوگل شاپینگ چیست:کمپین های فروش باعث فروش آنلاین یا حضوری می شوند. کمپین های سرنخ با تشویق خریداران به انجام یک اقدام، سرنخ ها و سایر تبدیل ها را جمع آوری می کنند. کمپین های ترافیک وب سایت افراد مناسب را به وب سایت شما می آورند. گوگل هر کمپین را به گونه ای تنظیم می کند که با هدف شما هماهنگ باشد، بنابراین مطمئن شوید که برای کسب و کار شما بهترین را انتخاب کنید.

پس از انتخاب یک هدف کمپین، نوع کمپین را به عنوان خرید تعیین کنید. مطمئن شوید که حساب Google Merchant Center شما نمایش داده می‌شود (تا Google AdWords بداند داده‌های محصول شما را از کجا جمع‌آوری کند) و کشور فروش شما را مشخص کنید.

در نهایت، یک زیرمجموعه کمپین را انتخاب کنید. توجه: کمپین های خرید هوشمند نیاز به ردیابی تبدیل دارند، بنابراین AdWords می تواند زمانی که تبلیغات شما منجر به فروش در وب سایت شما می شود، ردیابی کند.

برای اهداف توضیحی، بیایید یک کمپین خرید استاندارد را انتخاب کنیم.

صفحه بعدی شامل تمام تنظیمات کمپین خرید Google شما است. ابتدا نام کمپین را وارد کنید و اگر می‌خواهید فیلتر موجودی تنظیم کنید، تبلیغات موجودی محلی را فعال کنید یا گزینه‌های URL کمپین خود را تغییر دهید، روی تنظیمات اضافی کلیک کنید.

تنظیمات کمپین خرید Google
تنظیمات کمپین خرید Google

6. پیشنهادات را در کمپین خرید خود قرار دهید

در مرحله بعد، در تنظیمات Google Shopping، از شما خواسته می‌شود که استراتژی پیشنهادی خود را انتخاب کرده و بودجه کمپین خود را تنظیم کنید.

مناقصه روشی است که شما برای مردم برای دیدن، کلیک کردن و تعامل با تبلیغات شما هزینه می کنید. طبق گفته گوگل، “پیشنهاد کافی و داده های محصول با کیفیت بالا باعث می شود که تبلیغ شما رتبه بالاتری کسب کند.”

(نکته: Google یک ابزار شبیه‌ساز قیمت بسیار جالب دارد که به شما نشان می‌دهد چگونه تغییرات پیشنهادی ممکن است بر عملکرد تبلیغات شما تأثیر بگذارد. همچنین، GoDataFeed یک راهنمای عالی برای استراتژی‌های مناقصه خرید Google نوشت که ممکن است مفید باشد.)

GoDataFeed
GoDataFeed

ابتدا استراتژی پیشنهادی خود را انتخاب کنید. CPC دستی (هزینه به ازای هر کلیک) به این معنی است که حداکثر CPC خود را برای تبلیغات خود تعیین می کنید. شما همچنین می توانید یک استراتژی پیشنهاد خودکار تنظیم کنید. ROAS هدف (بازده هزینه تبلیغات) و CPC افزایش یافته هر دو به ردیابی تبدیل نیاز دارند زیرا Google از نرخ تبدیل آگهی شما برای تعیین کارآمدترین پیشنهاد برای محصولات شما استفاده می کند.

آموزش گوگل شاپینگ صفر تا صد

با «به حداکثر رساندن کلیک‌ها»، Google Ads به‌طور خودکار قیمت‌های پیشنهادی شما را تنظیم می‌کند تا بیشترین تعداد کلیک ممکن را در بودجه شما دریافت کند. برای محدود کردن هزینه‌های خود در هر آگهی، می‌توانید حداکثر حد پیشنهاد CPC را تعیین کنید.

بعد، بودجه کمپین خود را انتخاب کنید. این مقدار پولی است که می خواهید به طور متوسط ​​هر روز خرج کنید … اما مقدار آن روزانه محدود نمی شود. در عوض، Google بودجه شما را به صورت ماهانه مدیریت می کند: در یک ماه، شما بیش از بودجه روزانه خود برابر تعداد روزهای هر ماه هزینه نخواهید کرد.

تبلیغات گوگل شاپینگ چیست:

برای مثال، فرض کنید من c خود را تنظیم کردم بودجه تبلیغاتی به 100 دلار برای ماه فوریه. گوگل می بیند که من حاضرم 100 دلار در 28 روز = 2800 دلار در ماه فوریه خرج کنم. از آنجایی که گوگل برای تبلیغات من پیشنهاد می دهد، ممکن است گوگل بیش از 100 دلار در روز هزینه کند، اما هرگز بیش از 2800 دلار در ماه خرج نمی کند.

همچنین می‌توانید یک روش تحویل برای بودجه خود تنظیم کنید: استاندارد بودجه شما را در طول زمان به طور مساوی خرج می‌کند و Accelerated آن را سریع‌تر خرج می‌کند.

در نهایت، اگر بیش از یک کمپین را اجرا می‌کنید، می‌توانید اولویت کمپین را تعیین کنید تا Google بداند از کدام پیشنهاد استفاده می‌شود.

در راهنمای نهایی ما در مورد اصول تبلیغات PPC بیشتر بخوانید.

7. کمپین خرید خود را هدف گذاری کرده و برنامه ریزی کنید

آخرین بخش تنظیمات کمپین خرید Google در مورد هدف گذاری و زمان بندی کمپین شما است. این بخش مهم است زیرا تعیین می کند چه کسی و چه زمانی تبلیغات محصول شما را ببیند.

دو تنظیمات اول – شبکه‌ها و دستگاه‌ها – نباید تغییر کنند. آنها اساساً فقط به شما می گویند که تبلیغات محصول شما کجا نمایش داده می شود.

بخش تنظیمات کمپین خرید Google
بخش تنظیمات کمپین خرید Google

در مرحله بعد، مکان هایی را که تبلیغ شما هدف قرار می گیرد، انتخاب کنید. مطمئن شوید که فقط مکان‌هایی را انتخاب می‌کنید که در آن قرار دارید و/یا می‌توانید به آن‌ها ارسال کنید. در قسمت گزینه های مکان، می توانید تنظیمات Target و Exclude را تغییر دهید، اگرچه ما انتخاب های پیش فرض Google را توصیه می کنیم. این گزینه‌ها تضمین می‌کنند که شما برای بهترین افراد بازاریابی می‌کنید: کسانی که در مکان هدف شما قرار دارند و کسانی که در جستجوی آن مکان‌ها هستند (که به آنها علاقه دارند). (این امر در مورد مکان های حذف شده شما نیز صدق می کند.)

در نهایت، تاریخ شروع و پایان کمپین خرید خود را تنظیم کنید. تبلیغ شما همچنان اجرا می شود مگر اینکه تاریخ پایانی را تعیین کنید، بنابراین آن بخش را فراموش نکنید.

بخش تنظیمات کمپین خرید Google
بخش تنظیمات کمپین خرید Google

8. گروه های تبلیغاتی بسازید

تبلیغات گوگل شاپینگ چیست:پس از تکمیل تنظیمات کمپین Google Shopping خود، از شما خواسته می شود که گروه های تبلیغاتی را برای کمپین خود بسازید. گروه‌های تبلیغاتی تعیین می‌کنند که چه نوع تبلیغاتی را اجرا کنید و چگونه مناقصه را برای آن تبلیغات سازماندهی کنید.

دو نوع گروه تبلیغاتی وجود دارد که می توانید اجرا کنید: تبلیغات خرید محصول و تبلیغات خرید ویترینی. تبلیغات خرید محصول یک محصول واحد را تبلیغ می کند. تبلیغات خرید ویترینی قالب جدیدی است و به شما امکان می دهد چندین محصول را به عنوان بخشی از یک محصول یا تبلیغ سبک زندگی تبلیغ کنید که نشان دهنده برند یا تجارت شما است.

اگر گروه تبلیغاتی خرید محصول را انتخاب می‌کنید، نام گروه تبلیغاتی خود را وارد کرده و حداکثر پیشنهاد CPC را تعیین کنید.

تنظیمات کمپین Google Shopping
تنظیمات کمپین Google Shopping

این یک گروه تبلیغاتی بزرگ برای همه محصولات شما ایجاد می کند. اگر می‌خواهید محصولات خود را بیشتر فیلتر کنید، می‌توانید گروه‌های تبلیغاتی جداگانه برای دسته‌های مختلف ایجاد کنید.

اگر یک گروه تبلیغاتی خرید ویترینی را انتخاب می‌کنید، نام گروه تبلیغاتی خود را وارد کنید و حداکثر قیمت پیشنهادی CPE (هزینه هر تعامل) را تعیین کنید. (تعامل زمانی اتفاق می‌افتد که شخصی آگهی خرید ویترینی شما را گسترش دهد و روی آن کلیک کند حداقل 10 ثانیه در آگهی صرف می‌کند.) در نهایت، انتخاب کنید چه محصولاتی را به عنوان بخشی از تبلیغ خرید ویترینی تبلیغ کنید.

پس از کلیک بر روی ذخیره، کمپین شما ارسال می شود. بابت تکمیل اولین کمپین Google Shopping خود به شما تبریک می‌گوییم… امیدواریم محصولات شما را در نتایج Google Shopping ببینیم! ?

چرا باید از تبلیغات گوگل شاپینگ استفاده کنید؟

بسیاری از افراد هنوز جستجوی محصول خود را در گوگل آغاز می کنند. بنابراین تبلیغات در گوگل به شما این امکان را می دهد که دقیقا همان جایی باشید که مشتریان بالقوه شما هستند.

در این نتایج جستجو، تبلیغات جستجوی متنی وجود دارد که باید نسخه تبلیغاتی را بنویسید و کلمات کلیدی را به صورت دستی اضافه کنید.

اما همچنین تبلیغات خرید، که در آن Google کارهای زیادی را برای شما انجام می دهد. الگوریتم‌های آن به‌طور خودکار داده‌ها را از فروشگاه شما بیرون می‌کشد، برای محصولات شما تبلیغات می‌سازد، و همچنین آنها را با عبارت‌های جستجوی مرتبط مطابقت می‌دهد.

در حالی که تبلیغات خرید در ابتدا ممکن است زمان بیشتری را صرف کند (برای تنظیم همه چیز)، اما پس از آن به تلاش مداوم کمتری نیاز دارند.

این دلیل اصلی است که چرا به فروشگاه ها توصیه می کنم با گوگل شاپینگ شروع کنند. در مقایسه با تبلیغات جستجو، اشتباهات کمتری وجود دارد، به این معنی که کمتر احتمال دارد بودجه تبلیغات خود را بدون هیچ چیز نشان دهید.

استفاده از تبلیغات گوگل شاپینگ – دلیل 1:  تنها راه برای رتبه بندی در بالای نتایج جستجوی گوگل

یکی دیگر از تفاوت های بزرگ بین تبلیغات خرید و جستجو، قابلیت مشاهده است.

اما تبلیغات جستجو نیز بیشتر به پایین صفحه فشار داده می شود.

تبلیغات خرید جایگاه برتر را در نتایج جستجو به دست می آورند زیرا فرمت بصری آنها بیشتر کلیک ها را جذب می کند.

کلیک‌های بیشتر به معنای سود بیشتر برای گوگل است، اما به نظر می‌رسد که برای خرده‌فروشان نیز کار می‌کند.

تعداد فزاینده‌ای از خرده‌فروشان، بودجه تبلیغات را از جستجو به تبلیغات خرید منتقل می‌کنند. طبق تحقیقات انجام شده توسط Merkle، هزینه تبلیغات در Google Shopping نسبت به سال گذشته 38٪ افزایش یافته است، در حالی که برای تبلیغات جستجو 12٪ کاهش یافته است.

هزینه تبلیغات گوگل بر اساس فرمت تبلیغات 2021

Google Shopping اکنون 65٪ برای همه کلیک‌های Google Ads و 89٪ از کلیک‌های تبلیغات جستجوی Google غیر مارک خرده‌فروشان را تشکیل می‌دهد.

تبلیغات خرید نیز در همان دوره سودآورتر بوده است، به طوری که تبلیغ کنندگان 12% درآمد بیشتری در هر کلیک نسبت به تبلیغات جستجو در دسکتاپ برای کلمات کلیدی غیر مارک دار دارند.

استفاده از تبلیغات گوگل شاپینگ – دلیل 2: تبلیغات گوگل شاپینگ در مقابل تبلیغات جستجو

تبلیغات گوگل شاپینگ چیست: اگر به دنبال خرید کفش‌های جدید Nike Air Max هستید، ترجیح می‌دهید روی آگهی جستجوی نایک یا یکی از آگهی‌های خرید کلیک کنید؟

در حالی که نایک با جستجوی آگهی کار خوبی انجام داد، اما به سادگی محصول را توصیف می کند. تبلیغات خرید محصولات واقعی را نشان می دهد. و اگر یکی از آنها دقیقاً همان چیزی باشد که به دنبال آن بودید، احتمال اینکه روی یکی از آنها کلیک کنید بسیار زیاد است.

این تبلیغات محصول همچنین می تواند زمانی کمک کند که مصرف کنندگان دقیقاً مطمئن نباشند که به دنبال چه هستند. بسیاری از آنها از آن به عنوان یک ابزار تحقیقاتی برای آشنایی با انواع مختلف محصولات، مدل ها، رنگ ها، قیمت ها و همچنین فروشگاه هایی که می توانند آنها را از آنها خریداری کنند، استفاده می کنند.

مطالب مهم : فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت(SEO) چیست؟ آپدیت1401

گوگل شاپینگ چگونه کار می کند؟

همانطور که قبلاً گفته شد، تبلیغات گوگل شاپینگ از نظر نحوه عملکرد بسیار متفاوت از تبلیغات جستجوی معمولی است.

ابتدا، الگوریتم‌های Google فایل خاصی به نام فید محصول را پردازش می‌کنند (در ادامه در این مورد بیشتر توضیح خواهیم داد) که حاوی تمام داده‌های محصول فروشگاه شما (چیزهایی مانند عنوان، توضیحات، تصاویر، قیمت و غیره) است.

Google از این داده‌ها برای تطبیق محصولات شما با عبارت‌های جستجوی مرتبط و همچنین ایجاد تبلیغات واقعی استفاده می‌کند.

مردم آگهی‌های خریدی را می‌بینند که با عبارت‌های جستجوی آنها مرتبط است، تصویری از محصول را به همراه قیمت و اطلاعات اضافی (مانند نظرات) نشان می‌دهد.

اگر کسی چیزی را که می بیند دوست داشته باشد، روی تبلیغ شما کلیک می کند و او را به وب سایت شما می برد.

در مقابل، گوگل برای آن کلیک از شما هزینه دریافت می کند.

بگذارید یک مثال ساده به شما نشان دهم. لوازم جانبی تلفن همراه را می فروشید و برای افزایش فروش خود کمپین خرید راه اندازی می کنید.

شما اطلاعات محصول خود را در فید محصول در اختیار Google قرار می دهید

شخصی عبارت “شارژر بی سیم آیفون 11” را در گوگل جستجو می کند

الگوریتم‌های Google یک شارژر بی‌سیم سازگار با iPhone 11 را از فروشگاه شما انتخاب می‌کنند، یک آگهی خرید برای آن ایجاد می‌کنند و آن را همراه با سایر تبلیغات به جستجوگر نشان می‌دهند.

جستجوگر تبلیغات را می بیند و روی تبلیغات شما کلیک می کند

جستجوگر به صفحه محصولات شما منتقل می شود

گوگل برای کلیک از شما هزینه می گیرد

تبلیغات گوگل شاپینگ چقدر هزینه دارد؟

مانند تبلیغات جستجو، هر بار که شخصی روی یکی از تبلیغات خرید شما کلیک می کند، هزینه پرداخت می کنید.

بیایید به هزینه معمولی این کلیک ها نگاه کنیم.

تبلیغات گوگل شاپینگ میانگین هزینه هر کلیک به ازای هر جایگاه

به طور کلی میانگین CPC 0.66 دلار است که در مقایسه با میانگین Google Ads 1.16 دلار برای فروشگاه های تجارت الکترونیک کمی بالاتر است.

در حالی که هزینه کلیک‌ها بسیار کمتر است، میانگین نرخ تبدیل Google Shopping (1.91%) نیز کمتر از میانگین Google Ads برای صنعت تجارت الکترونیک (2.81%) است.

از آنجایی که کلیک‌های تبلیغات خرید ارزان‌تر هستند، هزینه به ازای هر اقدام (CPA) نیز کمتر است، 38.87 دلار، در مقایسه با 45.27 دلار برای همه کلیک‌های Google Ads.

در حالی که این آمار در اینجا میانگین‌های خرید Google را نشان می‌دهد، عملکرد واقعی کمپین‌های خرید شما در دست شماست.

کمپین‌های خرید Google ممکن است بدتر از تبلیغات جستجوی معمولی عمل کنند، اما با بهینه‌سازی‌های مناسب، فضای زیادی برای بهبود وجود دارد.

آموزش کامل Google Shopping : نتیجه

Google Shopping یک تغییر خوشایند نسبت به تجربه خرید آنلاین پر متن است. تقریباً مانند یک مرکز خرید دیجیتال است – خریداران می‌توانند وارد شوند، آنچه را که می‌خواهند جستجو کنند و برندها و انواع محصولات مختلف را روی یک صفحه ببینند. به همین دلیل، بسیاری از مردم (از جمله من) بازارها را به خرید محصولات در یک سایت تجارت الکترونیک مستقل ترجیح می دهند.

اگر محصولات فیزیکی شما در نتایج Google Shopping تبلیغ نمی‌شوند، این ابزار را به کارنامه بازاریابی خود اضافه کنید. نه تنها ترافیک وب سایت شما را افزایش می دهد، بلکه به شما سرنخ ها و فروش هایی می دهد که در غیر این صورت ممکن است جمع آوری نکرده باشید. از این راهنما برای راه اندازی و اجرای کمپین خرید Google خود استفاده کنید، و خواهید دید که چگونه می تواند برای استراتژی تجارت الکترونیک شما مفید واقع شود.

بیشتر بخوانید:

الگوریتم رنک برین چیست؟چه تاثیری بر سئو دارد

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست؟تاثیر آن بر سئو + تصاویر

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست ؟ راهنمای جامع

الگوریتم پاندا گوگل چیست؟

الگوریتم سندباکس گوگل چیست؟ چگونه از الگوریتم سندباکس گوگل خارج شویم

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا