محتوای ستونی یا پیلار کانتنت چیست ?

محتوای ستونی یا پیلار کانتنت چیست ?

محتوای ستونی یا پیلار کانتنت چیست ? ستون های محتوا تولید محتوا و بهبود سئو را هدایت می کنند. تنها شکار؟ ایجاد پست های ستونی و محتوای خوشه موضوعی به عنوان بخشی از استراتژی محتوای شما نیاز به تفکر قبلی و برنامه ریزی گسترده دارد.

راهنمای برنامه ریزی تولید محتوا

Contents

چگونه فرآیندی ایجاد کنیم که تضمین کند محتوا با کیفیت بالا و به موقع ارائه می شود.

ستون محتوا چیست؟

صفحه ستونی صفحه ای اساسی از محتوا است که موضوع اصلی کسب و کار شما را پوشش می دهد.

شما اساساً در حال ساختن مادر تمام صفحات محتوا هستید.

چه یک سرویس اصلی یا محصولی باشد که می‌خواهید روی آن تمرکز کنید، این صفحه ستونی به عنوان یک مرجع در این مورد عمل می‌کند

و همه چیز را از سوالات عمومی گرفته تا جزئیات کوچک را پوشش می‌دهد.

صفحه ستون شما باید روی موضوعی تمرکز کند که گسترده است، و فضای کافی برای غواصی عمیق تر با مواد پشتیبانی باقی می گذارد (ما در مدت کوتاهی به آن پشتیبانی خواهیم رسید!).

محتوای ستونی یا پیلار کانتنت چیست ?

محتوای ستونی یا پیلار کانتنت یک محتوای معتبر و طولانی است که بر یک موضوع یا کلمه کلیدی اصلی مرتبط با برند شما متمرکز است.

ستون های محتوا نیز بر اساس «محتوای شاخص» و «محتوای سنگ بنا» قرار می گیرند.

با در نظر گرفتن یک صفحه ستونی (محتوای ستونی) با موضوع گسترده، می‌توانید پس از آن دسته‌های موضوعی یا قطعات محتوای مرتبط با پست ستون ایجاد کنید. هدف این است که یک استراتژی محتوای متمرکز ایجاد کنید و بهینه سازی موتور جستجوی خود را تقویت کنید.

در اینجا آمده است که چگونه یک استراتژی صفحه ستونی (محتوای ستونی) به مخاطبان شما کمک می کند:

محتوای باارزش و مرتبط با هم در اختیار خوانندگان قرار می دهد تا بتوانند موضوعی را با جزئیات درک کنند.

این امر پیمایش را آسان می کند زیرا خوانندگان می توانند اطلاعات بیشتری در مورد یک موضوع پیدا کنند – به لطف پیوندهایی به محتوای خوشه ای در پست ستون.

دو نوع رایج از محتوای ستونی یا پیلار کانتنت وجود دارد که می توانید تولید کنید:

صفحه ستون منبع

یک صفحه منبع به عنوان ابزاری برای کاربران عمل می کند که تا لبه با لینک های داخلی و خارجی به مرتبط ترین مطالب در مورد موضوع پر شده است.

اگرچه ممکن است به نظر برسد که تلاش‌های شما افراد را از صفحه شما دور می‌کند، اما همچنان در حال ایجاد فرصتی برای لینک‌های ورودی سودمند هستید – به خصوص اگر یک برنامه توسعه ایجاد کنید – و سئوی خود را بهبود می‌بخشید.

مثال صفحه منبع ستون محتوا یا پیلار کانتنت

صفحه منبع ستون محتوا
صفحه منبع ستون محتوا

صفحه ستون محتوای 10X

محتوای ستون 10X که اغلب پیاده‌سازی می‌شود، یک صفحه وب است که تمام جنبه‌های موضوع اصلی شما را کاملاً تجزیه می‌کند. یک صفحه 10x به سادگی 10 برابر بهتر از هر منبع دیگری است که آن موضوع را پوشش می دهد.

این محتوای نامحدود با امکانات نامحدود است.

چگونه می توانید مطمئن شوید که صفحه ستون شما 10 برابر خلاق تر، آموزنده تر و خواندن آن لذت بخش است؟

این یک راه حل است، پاسخ دادن به سوالاتی که مخاطبان شما می پرسند و حوزه هایی را پوشش می دهد که هنوز نمی دانند درباره آنها سوال بپرسند.

این UI و UX بهینه را در هر دستگاه ارائه می دهد.

این موضوع به گونه ای به موضوع شما نزدیک می شود که قبلا انجام نشده است، و عامل منحصر به فرد و جذابی را به نحوه مصرف اطلاعات توسط مخاطبان شما اضافه می کند.

هر مسیری را که انتخاب می کنید، مطمئن باشید که این شیرجه عمیق منجر به ستون محکمی می شود که وب سایت شما می تواند بر آن تکیه کند.

پس از ایجاد یک پایه قوی با ستون شما، به سراغ آن ماده حمایتی می رویم که در مورد آن صحبت می کردم: خوشه های موضوعی.

10X Content Pillar مثال

ستون محتوا 10X
ستون محتوا 10X

خوشه موضوعی چیست؟

خوشه های موضوعی مواد اضافی هستند که برای پشتیبانی از صفحه ستون شما ایجاد می شوند. یک خوشه این فرصت را فراهم می کند تا آنچه را که در صفحه ستون (محتوای ستونی)خود برجسته کرده اید گسترش دهید و به شما این امکان را می دهد که برخی از جنبه ها را با دقت بیشتری بررسی کنید.

همانطور که صفحه ستون(محتوای ستونی) شما مرکز اصلی اطلاعات است، این دسته های موضوعی شما هستند که کاربران را جذب می کنند.

درسته!

این قطعات خوشه به دلیل افزایش ارزش محتوای مبتنی بر موضوع مورد علاقه موتورهای جستجوی محبوب قرار گرفته اند.

انیمیشن ستون محتوا یا پیلار کانتنت

ستون محتوا و خوشه های موضوعی
ستون محتوا و خوشه های موضوعی

پس از ایجاد محتوای ستونی یا پیلار کانتنت خود، باید چند حوزه برای گسترش آن داشته باشید که مستقیماً به محتوای صفحه ستون شما مربوط می شود.

مطالب پشتیبان به صفحات محتوای نوشتاری محدود نمی شود. اینجاست که باید در نظر بگیرید که چه چیزی مخاطبان شما را جذب می کند و بهترین راه برای ارائه اطلاعات به آنها چیست:

84 درصد از کاربران اینترنت انتظار محتوایی را دارند که راه حلی ارائه دهد، سرگرم کند، به احساسات آنها دسترسی داشته باشد و تجربه ای ایجاد کند.

بنابراین، به این فکر کنید که برند شما چه چیزی می تواند به مخاطبان ارائه دهد. مهم نیست که چه چیزی را به عنوان مواد پشتیبانی انتخاب می کنید، برای استراتژی محتوای شما منحصر به فرد خواهد بود.

فقط به یاد داشته باشید، دسته‌های موضوعی باید هدفی داشته باشند (همانطور که هر شکلی از محتوایی که ایجاد می‌کنید) و آن هدف پشتیبانی از صفحه ستون شماست.

پیوند دادن ستون محتوا به خوشه موضوعی

دسته‌های موضوعی شما باید به صفحه ستون(محتوای ستونی) پیوند داده شوند و ارزش آن را هم برای کاربر و هم برای موتورهای جستجو تقویت کنند.

اگرچه ممکن است ساده باشد، اما حیاتی ترین عنصری است که استراتژی ستون محتوای یا پیلار کانتنت شما را موثر می کند (البته علاوه بر محتوای شگفت انگیز و منحصر به فرد).

پیوند داخلی مطالب پشتیبان خود را به ستون اصلی خود، جریان منسجم تری در محتوای سایت شما ایجاد می کند و سازمان را در شرایطی که معمولاً هرج و مرج است ایجاد می کند.

پیوند دادن ستون محتوا
پیوند دادن ستون محتوا

اهداف یک استراتژی محتوای ستونی یا پیلار کانتنت

بنابراین، توافق شده است که محتوا همچنان یکی از مؤثرترین راه‌ها برای ایجاد کسب‌وکار شما و ارائه مداوم اطلاعات به‌روز به مشتریان است.

اما آیا شما باور می کنید که 63 درصد از کسب و کارها استراتژی محتوایی مشخصی ندارند؟

اگر این عدد شما را گیج نمی کند، ممکن است بخشی از 63 درصد باشید.

در اینجا چند مزیت وجود دارد که استراتژی ستون محتوا می تواند برای تلاش های بازاریابی شما به ارمغان بیاورد.

1. من پیوند داخلی و ساختار سایت را اثبات کنید

چه باور داشته باشید یا نه، وب سایت شما ممکن است به هم ریخته باشد.

لیست کاملی از پست‌های وبلاگی وجود دارد که به طور غیرمعمول در سراسر سایت شما پیوند داده شده‌اند (یا بدتر از آن، اصلاً)، صفحات خدمات یا محصولات تشنه‌ای که هدفی را دنبال نمی‌کنند، و شاید ویدیوها و اینفوگرافیک‌های ارزشمندی که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ساختار محتوای خود را با یک پایه محکم تر سازماندهی کنید: ستون های محتوا.

هر صفحه ستونی به صورت داخلی به خوشه های موضوعی خود پیوند می دهد و بالعکس، هسته وب سایت و جریان ساختاری شما را تقویت می کند.

2. افزایش رتبه کلی گوگل

گوگل و سایر موتورهای جستجو دائما در حال پیشرفت هستند. با این حال، آنها هرگز در کار با کاربر در ذهن شکست نخواهند خورد.

ستون اصلی شما همراه با مجموعه‌های موضوعی به همان اندازه ارزشمند آن، به موتورهای جستجو ثابت می‌کند که صفحه شما یک مرجع قابل محاسبه است و به طور موثر رتبه‌بندی کلی شما را بهبود می‌بخشد.

3. افزایش تجربه کاربری

استراتژی ستون محتوای شما نه تنها قابلیت خزیدن بهبود یافته را برای موتورهای جستجو فراهم می کند، بلکه در جهت ایجاد تجربه کاربری بهتر نیز کار خواهد کرد.

همانطور که با پیوندهای داخلی خود جریان کاربری بهتری ایجاد می کنید و محتوای آموزنده و مفید ارائه می دهید، با موفقیت وب سایت خود را کاربرپسندتر می کنید و آنچه را که قبلاً کلیک های عبوری بود به تبدیل تبدیل می کنید.

ساخت یک استراتژی با در نظر گرفتن سئو

سئو نقش مهمی در ساخت یک استراتژی محتوایی دارد که برای شما مفید است.

ابتدا باید یک موضوع گسترده برای صفحه ستون خود پیدا کنید، که می خواهید برای آن رتبه بندی کنید و افراد در جستجوی آن هستند.

به یاد داشته باشید، این باید یک کلمه کلیدی باشد که به اندازه کافی گسترده باشد تا بتوانید محتوایی ایجاد کنید که ارزش افزوده ایجاد کند، اما نه یکی از آن عبارات مهمی که هیچ شانسی برای رتبه بندی ندارید.

تکه کیک، درست است؟

بنابراین، چگونه کلمه کلیدی مناسب را برای هدف قرار دادن ستون محتوای خود پیدا می کنید؟

تحقیق کلمات کلیدی

برای تحقیق درباره کلمات کلیدی که با اهداف صفحه ستون شما و خدمات/محصولاتی که ارائه می‌دهید، وقت بگذارید.

بسیاری به شما خواهند گفت که این حجم جستجو است که باید کلمات کلیدی مورد نظر در استراتژی ستون محتوای شما را تعیین کند، اما واقعاً به صنعت شما مربوط است. در حالت ایده‌آل، می‌خواهید حجم جستجوی ماهانه بالاتر با رقابت کم را هدف بگیرید.

همانطور که گفتم، این وضعیت ایده آل خواهد بود.

ممکن است آن چیزی نباشد که اکنون در آن هستید، اما نگران نباشید! چند کار مختلف وجود دارد که می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که فرصت طلب ترین کلمات کلیدی را هدف قرار می دهید.

اگر برای یک کلمه کلیدی تبلیغات پولی اجرا می کنید، می توان آن داده ها را در نظر گرفت. آیا ROI مناسبی می بینید؟ اگر چنین است، پس احتمالاً می توانید با تمرکز بر روی آن کلمه کلیدی برای استراتژی ستون خود پیشرفت کنید.

کلمات کلیدی در همه جا: یک برنامه افزودنی رایگان که فرآیند تحقیق کلمات کلیدی را ساده می کند. پس از جستجوی یک کلمه کلیدی یا عبارت، این ابزار حجم جستجو در هر ماه، هزینه هر کلیک و داده های رقیب را از چندین وب سایت پر می کند.

کلمات کلیدی در همه جا
کلمات کلیدی در همه جا

کلمات کلیدی همه جا تنها ابزاری نیست که باید به آن تکیه کنید. 19 ابزار رایگان SEO را که می توانند به شما در تحقیقات کلمات کلیدی و تقویت ستون های محتوای خود کمک کنند، بررسی کنید.

به بیان ساده، بهترین گزینه شما چیست؟

عبارتی که هم شما می خواهید برای آن رتبه بگیرید و هم می توانید برای آن رتبه بگیرید چیست؟

طول کلمه کلیدی

در ایالات متحده، کلمات کلیدی تک کلمه ای تقریباً 2.8٪ از کل کلمات کلیدی را که مردم جستجو می کنند، تشکیل می دهند که 41.7٪ از جستجوها عبارت های کلیدواژه پنج کلمه یا بیشتر هستند.

به عبارت دیگر، عبارات کلیدی دم بلند بهترین دوست جدید شما هستند.

همانطور که قبلاً اشاره کردم، موتورهای جستجو شروع به استفاده از محتوای مبتنی بر موضوع کرده‌اند.

مردم با جستجوهای خود گفتگوی بیشتری می کنند.

جستجوهای موبایلی شامل عبارات «آیا نیاز دارم» و «آیا باید» در دو سال گذشته 65 درصد افزایش یافته است. بیش از 85٪ از جستجوهای تلفن همراه با “می توانم” شروع شده است.

چه آن‌ها فرآیند فکری دقیق خود را در نوار جستجو تایپ می‌کنند، یا کار را به دستیار مورد اعتماد خود، سیری می‌سپارند، موتورهای جستجو توجه کرده‌اند و به سرعت در حال تطبیق با مردم‌پسندتر شدن هستند.

این به معنای تمرکز بر عبارات کلیدی طولانی است که می تواند به ما کمک کند محدودیت های صفحه ستون (محتوای ستونی) خود را کشف کنیم و خوشه های موضوعی مفیدی بسازیم.

ابزارهای smorgasbord برای کمک به تولید کلاستر موضوعی وجود دارد:

AnswerThePublic: یک ابزار بینش جستجو که به شما امکان می دهد به درون ذهن مخاطبان خود وارد شوید. یک کلمه کلیدی یا عبارت جستجوی خود را تایپ کنید و با سوالاتی پیرامون آن موضوع روبرو خواهید شد.

به مردم پاسخ دهید

و در مورد تحقیقاتی که گوگل دائماً در یک بشقاب نقره ای به شما ارائه می کند فراموش نکنید:

تکمیل خودکار گوگل: زمانی که کاربر شروع به تایپ می کند، گوگل سعی می کند بر اساس جستارهای جستجوی گذشته، جاهای خالی را با متن پیشگویانه پر کند. این به شما این امکان را می دهد که به آنچه افراد پیرامون موضوع شما جستجو می کنند، نگاهی بیندازید.

تکمیل خودکار گوگل

«مردم هم می‌پرسند…»: مشابه تکمیل خودکار Google، یک اعلان از نوع آکاردئونی است که دوباره از عبارت‌های جستجوی گذشته برای هدایت کاربر به مکان مناسب استفاده می‌کند.

مردم همچنین می پرسند
مردم همچنین می پرسند

“جستجوهای مرتبط با…”: تا انتهای صفحه به پایین بروید و ابزاری سخاوتمندانه، هرچند اغلب فراموش شده پیدا خواهید کرد: پیوندهایی به، درست حدس زدید! سایر عبارات جستجویی که ممکن است پاسخ آنچه کاربر در تلاش برای جستجوی آن است را در خود جای دهد.

تجزیه و تحلیل رقبا

هنگامی که فکر کردید کلمه کلیدی مورد نظر خود را دارید، ادامه دهید و آن را جستجو کنید.

رتبه شما کجاست؟

ببینید رقابت چه چیزی را به کاربر ارائه می دهد. به این فکر کنید که چرا آنها قبل از شما یا شاید در صفحه اول به طور کلی رتبه بندی شده اند. آنها چه اطلاعاتی ارائه می دهند که آنها را به این جایگاه رسانده است؟

من شخصا این تحلیل ساده رقیب را مهمترین بخش تحقیق شما می دانم. دقیقاً به شما نشان می دهد که چرا برای آن کلمه کلیدی رتبه خوبی ندارید و ممکن است نیاز به بهبود محتوا، قابلیت اسکن و تصاویر خود داشته باشید.

ساخت یک استراتژی با در نظر گرفتن UX

مخاطب خود را بشناسید. دقیقاً چه کسانی را هدف قرار می دهید (سن، جنسیت، مکان و غیره) و چگونه می خواهید آنها را با محتوای خود درگیر کنید؟ آیا می توانید سپس تبدیل کنید؟

به اصول اولیه برگردید:

خواسته ها، علایق و نیازهای آنها چیست؟

آنها چگونه محتوا را مصرف می کنند؟

آیا ترجیحی برای ارائه وجود دارد؟

آنها برای تبدیل بازدید خود به تبدیل به چه اطلاعاتی نیاز دارند؟

همانطور که استراتژی خود را می سازید، از ذهنیت یک کاربر فکر کنید. سوالاتی را که می پرسند بپرسید و در مورد اطلاعاتی که به دنبال آن هستند فکر کنید.

اجرای استراتژی ستون محتوای شما

اکنون که در زمینه ارکان محتوا متخصص هستید، زمان آن رسیده که کمی کار کنید. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید قبل از شروع استراتژی محتوای احیا شده خود به آن توجه کنید:

ارزیابی محتوای موجود

بعد از اینکه موضوعی را برای تمرکز بر ستون محتوای خود انتخاب کردید، به این معنی نیست که باید از ابتدا شروع کنید.

به محتوایی که قبلاً در سایت شما وجود دارد نگاه کنید. شما به راحتی می توانید با وارد شدن به حساب Google Analytics خود این کار را انجام دهید تا ببینید مخاطبان شما اغلب به چه صفحاتی می آیند و شاید تعیین کنید که چه چیزی باعث پرش آنها می شود.

آیا محتوای موجودی دارید که می تواند به عنوان صفحه ستون یا محتوای حمایتی احتمالی عمل کند؟

در نظر بگیرید که آیا محتوایی که از قبل در اختیار دارید، اطلاعات مرتبطی را که یک کاربر به آن نیاز دارد ارائه می دهد. سپس وبلاگ خود را بررسی کنید و پست‌های احتمالی را که می‌توانند تغییر کاربری داده یا هدایت شوند و برای گروه‌های موضوعی زیر مورد استفاده قرار گیرند، یادداشت کنید.

از رسانه های اجتماعی استفاده کنید

اگر هیچ کس نداند محتوای ارزشمند وجود دارد، فایده ای ندارد.

بنابراین، اگرچه احساس می‌کنید نقش خود را در تولید محتوا انجام داده‌اید و منتظر هستید تا موتورهای جستجو تغییر را تشخیص دهند، از حضور خود در رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید.

فعال باشید و محتوای خود را به اشتراک بگذارید!

پیاده‌سازی بازاریابی رسانه‌های اجتماعی در استراتژی ستون محتوای شما، احتمال اینکه محتوای باکیفیت شما دیده شود و روی آن کلیک شود، از طریق تعاملات ارگانیک یا پست‌های تقویت‌شده، افزایش می‌یابد.

ارزیابی موفقیت استراتژی محتوای شما

اکنون زمان اندازه گیری موفقیت ستون های محتوای خود است و چند راه وجود دارد که می توانید آن را انجام دهید.

قبل از اجرای این استراتژی به اهدافی که برای خود تعیین کرده اید فکر کنید. آیا به دنبال افزایش ترافیک سایت خود بودید؟ شاید هدف شما برای تبدیل بیشتر بود؟ فالوور به دست آورید؟ انتشار آگاهی؟

اهداف خود را هر چه تعیین می کنید تعیین می کند که چگونه موفقیت استراتژی خود را اندازه گیری می کنید.

در مورد بهبود سئو، در اینجا نحوه کمک به یک طرح بازاریابی محتوای مبتنی بر ستون آمده است:

پیمایش آسان سایت به شما کمک می کند تا “امتیازهای قهوه ای” SEO را به دست آورید.

خوانندگان در حالی که در سایت شما می مانند، موضوع را عمیق تر می کنند. این باعث افزایش زمان ماندن آنها و کاهش نرخ پرش شما می شود.

به روز رسانی صفحات ستونی به طور منظم به گوگل محتوای تازه ارائه می دهد – چیزی که الگوریتم موتور جستجو با رتبه بهتر پاداش می دهد.

با محتوای بیشتر (خوشه موضوعی) در یک موضوع گسترده، گوگل شما را برای آن موضوع رتبه بندی می کند. به این فکر کنید که گوگل شما را به عنوان یک مرجع در این موضوع می شناسد.

پیوند صفحات ستون با دسته های موضوعی، اعتبار پیوند را از یک صفحه به صفحه دیگر منتقل می کند. باز هم، این به رتبه بهتر محتوای شما کمک می کند.

چگونه استراتژی محتوای خود را از Pillars برنامه ریزی کنید

به تقویت استراتژی محتوای خود بر اساس ستون ها علاقه دارید؟ این طرح 5 مرحله ای را دنبال کنید:

1. هدف خود را شناسایی کنید

با درک مخاطبان هدف خود و مسائل مهمی که با آن روبرو هستند شروع کنید. این اطلاعات ضروری برای برنامه ریزی محتوایی است که این نقاط درد را حل می کند.

2. مشکلاتی را که محصول یا خدمات شما حل می کند برجسته کنید

حل مشکلات مخاطب هدف شما با محتوای مفید کافی نیست.

شما باید مطمئن شوید که ستون های محتوایی که ایجاد می کنید به کسب و کار شما نیز مرتبط هستند. سپس، می‌توانید به‌عنوان راه‌حلی برای مشکلات خوانندگان، محصول خود را به صورت نامحسوس ذکر کنید یا به آن پیوند دهید.

3. ترجیحات محتوای مخاطبان خود را درک کنید

دریابید که دقیقاً چه موضوعات محتوایی را جستجو می کنند.

در اینجا چگونه است:

رقبا را تحلیل کنید. دریابید که رقابت شما چه موضوعات محتوایی را پوشش می دهد.

به گوش دادن اجتماعی بروید. مشخص کنید که مخاطبان هدف شما در مورد چه موضوعاتی در رسانه های اجتماعی بحث می کنند و به اشتراک می گذارند.

با مشتریان خود مصاحبه کنید. از آنها در مورد مشکلاتی که در جستجوی آنها هستند و اینکه چه قالب های محتوایی را ترجیح می دهند بپرسید.

انجام تحقیق در مورد کلمات کلیدی عباراتی را جستجو کنید که فکر می کنید مخاطبان شما به دنبال آن هستند. سپس با استفاده از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی و Google Suggest یا تکمیل خودکار به همراه بخش جستجوهای مرتبط در پایین SERP ها را تأیید کنید.

4. موضوعات ستون محتوای خود را فهرست کوتاه کنید

با فهرستی از ایده ها آماده، برنامه محتوای خود را با نهایی کردن صفحات ستون برای ایجاد ایجاد کنید.

به خاطر داشته باشید: هیچ محدودیتی برای تعداد ستون های محتوا برای افزودن به استراتژی بازاریابی محتوای خود وجود ندارد. فقط مطمئن شوید که اهداف واقعی را در مورد ایجاد صفحات ستونی تعیین کنید.

علاوه بر این، روی ایجاد محتوای با کیفیت تمرکز کنید، که به خودی خود زمان می برد.

نیاز به دانستن: با مدیریت عملیات محتوای خود در GatherContent، می توانید یک چک لیست کنترل کیفیت یا یک چک لیست بهینه سازی SEO را به هر خلاصه محتوایی که ایجاد می کنید اضافه کنید. به این ترتیب، نویسندگان می توانند با اطمینان از رعایت تمام نکات موجود در لیست، بر کیفیت محتوا تمرکز کنند.

چک لیست های کنترل کیفیت را در GatherContent ایجاد کنید

برای به حداکثر رساندن کیفیت محتوایی که تیمتان ایجاد می‌کند، چک‌لیست بهینه‌سازی محتوا را در خلاصه‌های GatherContent الگوی خود اضافه کنید.

5. صفحات ستونی و خوشه های موضوعی خود را ایجاد کنید

قبل از شروع، برنامه تولید خود را در یک تقویم محتوا تنظیم کنید تا بتوانید با مهلت های تعیین شده شروع به ایجاد محتوای با کیفیت بالا کنید.

نیاز به دانستن: همانطور که موضوعات محتوای خود را در GatherContent برنامه ریزی می کنید، تاریخ های مقرر را به هر قطعه اضافه کنید. هنگامی که این موارد را در قالب تقویم مشاهده می کنید، یک تقویم ویرایشی آماده خواهید دید.

از GatherContent برای ایجاد تقویم تحریریه خود استفاده کنید.
از GatherContent برای ایجاد تقویم تحریریه خود استفاده کنید.

از GatherContent برای ایجاد تقویم سرمقاله خود برای تولید محتوای ساده با یک برنامه از پیش برنامه ریزی شده استفاده کنید.

برای صفحه ستون، حتماً مطالب معتبر و بدون رفتن بنویسید به جزئیات مربوط به هر موضوع فرعی بپردازید. این به شما کمک می‌کند تا فضایی را برای ایجاد خوشه‌های موضوعی با جزئیات در مورد جزئیات ایجاد کنید.

پیوند ستون محتوا

“کلید موفقیت با استراتژی ستون محتوا، پیوند استراتژیک همه صفحات است. بدون آن، شما نمی توانید دلیل اصلی ایجاد ستون ها را برآورده کنید.”

این را توییت کنید

(قبل از ارسال می توانید ویرایش کنید)

هنگامی که صفحه ستون شما آماده شد، پیوندهایی را به محتوای خوشه موضوعی مرتبط اضافه کنید.

در اینجا تجسمی از نحوه ارتباط خوشه‌های موضوعی با یک صفحه ستون است که توسط HubSpot توضیح داده شده است، که به طور گسترده به دلیل اتخاذ استراتژی محتوای ستون برای سایت خود شناخته شده است:

دسته های موضوعی را با محوریت موضوع پست ستون خود ایجاد کنید.
دسته های موضوعی را با محوریت موضوع پست ستون خود ایجاد کنید.

تجسم HubSpot از خوشه های موضوعی ایجاد شده در اطراف یک صفحه ستون. (منبع)

در واقع، همه هایپرلینک ها به شکل زیر هستند:

نمونه ای از نحوه پیوند دادن خوشه های موضوعی به یک صفحه ستونی
نمونه ای از نحوه پیوند دادن خوشه های موضوعی به یک صفحه ستونی

نمونه ای از صفحات خوشه موضوع هایپرپیوند شده در یک صفحه ستونی. (منبع)

یا، یک راه بصری جذاب برای اضافه کردن آنها نیز وجود دارد:

نمونه ای از نحوه پیوند دادن خوشه های موضوعی به یک صفحه ستونی به شیوه ای جذاب بصری.

نمونه ای از افزودن پیوندهای داخلی به یک پست ستونی به شیوه ای جذاب بصری (منبع)
نمونه ای از افزودن پیوندهای داخلی به یک پست ستونی به شیوه ای جذاب بصری (منبع)

با چندین ستون محتوا، در اینجا نحوه عملکرد کل استراتژی آمده است:

استراتژی محتوای پست ستونی و خوشه موضوعی که توسط HubSpot تجسم شده است
استراتژی محتوای پست ستونی و خوشه موضوعی که توسط HubSpot تجسم شده است

در اینجا یک استراتژی محتوا بر اساس ستون های محتوا و پست های محتوا چگونه به نظر می رسد

آیا می خواهید مطمئن شوید که به قطعات محتوای مربوطه پیوند درستی داده اید؟

کل استراتژی محتوای خود را همانطور که در بالا نشان داده شده است قرار دهید. این به شما یک دید پرنده از تمام محتوای خود می دهد، بنابراین پیوند هیچ صفحه ای را از دست ندهید.

نیاز به دانستن: محتوای خود را در یک پلتفرم مدیریت محتوا مانند GatherContent برنامه ریزی کنید. با انجام این کار، می توانید تمام محتوای خود را در یک مکان سازماندهی کنید و امکان دسترسی آسان به همه اعضای تیم را فراهم کنید. بیشتر از همه، نویسندگان می توانند با استفاده از کتابخانه منابع متمرکز، قطعات مختلف محتوای خود را پیدا کرده و به آنها پیوند دهند.

از GatherContent به عنوان یک مخزن مرکزی برای تمام محتوایی که ایجاد می کنید استفاده کنید
از GatherContent به عنوان یک مخزن مرکزی برای تمام محتوایی که ایجاد می کنید استفاده کنید

از GatherContent برای ایجاد یک مرکز منبع محتوای قابل دسترس که حاوی تمام محتوایی است که ایجاد کرده اید استفاده کنید.

یک چیز دیگر: هر بار که محتوای جدیدی را بر اساس موضوع صفحه ستون ایجاد می کنید، با افزودن پیوندی به منبع جدید، پست ستون را به روز کنید.

💡 نکته حرفه ای: صفحات ستون خود را مرتباً تازه کنید. این به شما کمک می کند محتوای به روز و همیشه سبز ارائه دهید که برای خوانندگان بسیار ارزشمند است و در SERP نیز به خوبی عمل می کند.

تولید محتوا از یک ستون محتوا

داشتن صفحات ستونی در محل به این معنی است که هرگز برای ایده های محتوای لحظه آخری دست و پنجه نرم نمی کنید.

درعوض، موضوع ستون محتوا، تولید محتوای شما را راهنمایی می‌کند، زیرا می‌توانید روی انواع مختلف محتوای مرتبط با موضوع ستون کار کنید

ستون های محتوا همچنین می توانند بازاریابی رسانه های اجتماعی شما را راهنمایی کنند، زیرا می توانید محتوای صفحه ستون را به محتوای رسانه های اجتماعی مانند موضوعات توییتر و پست های لینکدین تغییر دهید.

مطالب مرتبط و مهم  :

بمب یا بمباران گوگل چیست؟جریمه گوگل بابت خرید بک لینک
متا تگ چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟
طراحی مجدد سایت :8 مزایا
آیا ساختار جمله برای سئو مهم است؟
بانس ریت چیست
چک لیست سئو سایت فروشگاهی برای کسب لینک 1

علاوه بر این، می توانید صفحه(های) ستون همیشه سبز را در کانال های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید و خوراک بیشتری برای اشتراک گذاری محتوا فراهم کنید.

ناگفته نماند که می توانید از محتوای ستون در قالب های مختلف مجددا استفاده کنید.

به عنوان مثال، یک قسمت آزمایشی پادکست را بر اساس صفحه ستون ایجاد کنید. سپس، بر اساس محتوایی که برای گروه‌های موضوعی ایجاد کرده‌اید، قسمت‌های بیشتری را ضبط کنید. به این ترتیب، پادکست شما می‌تواند روی یک موضوع تمرکز کند—در هر قسمت عمیق‌تر به آن بپردازید.

به طور مشابه، می توانید با ایجاد اینفوگرافیک، محتوای صفحه ستون را تغییر دهید. در اینجا ایده های بیشتری برای تغییر کاربری محتوا وجود دارد.

خدمات سئو سایت توسط سئو فراز

جهت انجام خدمات طراحی سایت :سایت شرکتی,سایت فروشگاهی,سایت گردشگری  و سایت وردپرس و … و همچنین خدمات سئو سایت :سئو سایت فروشگاهی,سئو سایت گردشگری,سئو سایت وردپرس و … تولید محتوا با کارشناسان سئو فراز تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا