متا تگ چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

متا تگ چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

متا تگ چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟ متا تگ ها انواع کدهایی هستند که در کد HTML یک صفحه وب زندگی می کنند و به موتورهای جستجو مانند گوگل اطلاعات حیاتی یک صفحه را می گویند. آنها همچنین به موتورهای جستجو می گویند که چگونه محتوا باید به کاربران نمایش داده شود، چه قبل و چه در حین بازدید از یک وب سایت.

متا تگ چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

Contents

این راهنما به شما کمک می‌کند تا اهمیت متا تگ‌ها را برای یک وب‌سایت، و بنابراین تأثیر آنها بر سئو و عملکرد یک وب‌سایت، درک کنید.

متا تگ ها بخش مهمی از نشان دادن هدف و نیت وب سایت شما به موتور جستجو هستند و بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که برای به حداکثر رساندن رتبه بندی، ترافیک وب سایت و تبدیل بهینه شده اند.

در داخل این مقاله، نکات برتر، بهترین شیوه ها و اهمیت موارد زیر را مورد بحث قرار می دهیم:

 • عنوان متا
 • توضیحات متا
 • ربات های متا
 • نمای متا
 • فراکلیدواژه ها

ما همچنین یک برگه تقلب نوشتن فراداده بسیار مفید برای شما داریم که می توانید از آن کپی کنید، که باید به بهینه سازی متا تگ های شما تا حد امکان کمک کند.متا تگ چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

بیشتر بخوانید:چگونه روی سئو کار کنیم ؟

عنوان متا

یکی از مهم‌ترین متا تگ‌ها است که به گوگل، سایر موتورهای جستجو و انسان‌ها بینشی در مورد محتوای صفحه شما می‌دهد.

عنوان متا چیست؟

متنی است که در صفحه نتایج موتور جستجو ظاهر می شود و به کاربران و موتورهای جستجو (مانند گوگل) نشان می دهد که یک صفحه در مورد چیست. عنوان متا به تعیین رتبه یک صفحه در صفحه نتایج کمک می کند و همچنین در نرخ کلیک (CTR) یک صفحه حیاتی است.

اگرچه تعیین عنوان متا برای یک صفحه مهم است، اما گوگل گاهی اوقات می‌تواند با استفاده از محتوایی که در آن صفحه یافت می‌شود، یک عنوان متا جایگزین را نشان دهد، مانند H1.

چرا عنوان متا برای سئو مهم است؟

عناوین متا به چند دلیل برای سئو مهم هستند.

 • دلیل اول این است که آنها به موتورهای جستجو می گویند که یک صفحه درباره چیست. این به الگوریتم آن‌ها کمک می‌کند تا تعیین کند که رتبه‌بندی آن صفحه برای کدام کلمات کلیدی منطقی است و در کدام موقعیت رتبه‌بندی شود.
 • دلیل دوم این است که عنوان متا همچنین به کاربران (انسان ها، نه خزنده های ربات گوگل!) می گوید که صفحه درباره چه چیزی است. اگر عنوان متا فریبنده باشد و به درخواست جستجوی کاربر پاسخ دهد، به احتمال زیاد به صفحه کلیک کرده و وب سایت شما را کاوش می کند.

مهمترین نکات نوشتن عنوان متا

کلمه کلیدی مورد نظر خود را وارد کنید

گنجاندن کلمه کلیدی مورد نظر شما در عنوان متا برای گوگل مشخص می کند که می خواهید آن صفحه برای آن کلمه کلیدی نمایش داده شود.

اطمینان حاصل کنید که کلمه کلیدی را به طبیعی ترین شکل ممکن وارد کرده اید و سعی نکنید آن را در عنوان قرار دهید (چشمه جایی است که کلمه کلیدی را بارها و در زمینه ای که معنی ندارد وارد کنید).

50-60 کاراکتر را هدف بگیرید

هدف گذاری 50 تا 60 کاراکتر بهترین تمرین برای عنوان متا است.

عناوینی که کمتر از 50 کاراکتر هستند را می توان فرصتی از دست رفته در نظر گرفت، زیرا فضایی برای اضافه کردن متن اضافی وجود دارد که می تواند کاربر را ترغیب کند تا روی صفحه شما کلیک کند.

با نوشتن عنوانی که مجموعاً بیش از 60 کاراکتر داشته باشد، احتمال قطع شدن انتهای عنوان متا توسط گوگل وجود دارد.

اینجا پایان دنیا نیست، اما در حالت ایده‌آل، شما دوست دارید که کاربران ببینند در انتهای عنوان متای شما چیست.

به عناوین رقبا نگاه کنید

یک راه برای کمک به تعیین اینکه عنوان متا شما چیست این است که به آنچه رقبای شما برای عنوان متا خود برای کلمه کلیدی مورد نظر شما انتخاب کرده اند نگاه کنید.

به عنوان مثال، اگر کلمه کلیدی «راهنمای خرید لپ‌تاپ» را هدف قرار داده‌اید، تحقیق در مورد عناوین متا که گوگل در حال حاضر ارزش رتبه‌بندی در صفحه اول را دارد، مفید است.

 

برای کلمه کلیدی «راهنمای خرید لپ‌تاپ»، ​​طیف وسیعی از عنوان‌های متا مختلف برای چهار نتیجه برتر وجود دارد. همه نتایج حاوی کلمه کلیدی «راهنمای خرید لپ‌تاپ» در عنوان متا هستند و برخی از نتایج محبوب دیگر شامل سال انتشار راهنما و تعداد نکات موجود در راهنما است.

وجود سال در عنوان متا به کاربران نشان می‌دهد که اطلاعات به‌روز هستند و شامل مجموعه‌ای از نکات، روشی اثبات‌شده برای بهبود نرخ کلیک است.

آن را شایسته کلیک کنید

ارزش کلیک کردن عنوان متا برای به حداکثر رساندن نرخ کلیک بالقوه به صفحه مهم است.

در دنیای سئو، ساخت چیزی قابل کلیک به این معنی است که کاربر عنوان متا در صفحه نتایج موتور جستجو را ارزش کلیک کردن روی آن می‌داند، زیرا معتقد است محتوای پشت نتیجه به درخواست جستجوی آنها پاسخ می‌دهد.

بسیار حیاتی است که مطمئن شوید عنوان متا در مقایسه با “Clickbait” ارزش کلیک دارد. اگر عنوان متا آنچه در پشت محتوای صفحه وجود دارد را توصیف نکند، می تواند به عنوان طعمه کلیک طبقه بندی شود و برای تلاش های سئو شما مفید نخواهد بود.

از یک عنوان دو بار استفاده نکنید

استفاده از عنوان متا دقیقاً یکسان به عنوان یک صفحه رقیب ممکن است باعث ایجاد مشکلات تکراری شود و استفاده از عنوان متا دو بار در وب سایت شما ممکن است باعث بروز مشکلات آدم خواری شود.

آدم خواری (حداقل در سئو) جایی است که صفحات متعدد در وب سایت شما کلمات کلیدی یکسانی را هدف قرار می دهند و گوگل نمی داند کدام صفحه را رتبه بندی کند و به پتانسیل سئو آسیب می رساند.

هر دو صفحه :بنابراین بهتر است اطمینان حاصل کنید که هیچ عنوان تکراری در وب سایت خود ندارید.

بیشتر بخوانید:آموزش صفر تا صد سئو رایگان

چگونه یک عنوان متا را اضافه یا ویرایش کنم؟

افزودن یا ویرایش عنوان متا یک صفحه بستگی به این دارد که از کدام سیستم مدیریت محتوا (CMS) استفاده می کنید.

در اینجا رایج‌ترین روش‌های ویرایش عنوان متا برای محبوب‌ترین CMS وجود دارد.

1.وردپرس – افزونه Yoast را دانلود و ویرایش کنید

با دانلود رایگان افزونه Yoast برای وردپرس، می توانید عنوان متای هر صفحه را ویرایش کنید. فقط روی صفحه یا پستی که می خواهید ویرایش کنید کلیک کنید و این کادر ورودی را در پایین صفحه پیدا کنید.

2.Shopify – با استفاده از ویرایشگر «پیش نمایش فهرست موتورهای جستجو» ویرایش کنید

در هر صفحه Shopify، یک روش داخلی برای ویرایش عنوان متا در پایین هر صفحه وجود دارد. به پایین بروید تا «پیش‌نمایش فهرست موتور جستجو» را ببینید و روی «ویرایش سئوی وب‌سایت» کلیک کنید.

از بخش «عنوان صفحه» برای ویرایش عنوان متای صفحه استفاده کنید.

3.سایر CMS ها – به دنبال «عنوان» بگردید و با استفاده از یک پسوند تأیید کنید

اکثر سیستم‌های مدیریت محتوا مکانی برای افزودن عنوان متا دارند که معمولاً «عنوان سئو»، «عنوان صفحه» یا «عنوان متا» نامیده می‌شود.

اگر مطمئن نیستید که کادر درست را ویرایش می کنید، آنچه را که در حال حاضر در آن وجود دارد بررسی کنید و از یک بررسی کننده عنوان متا مانند SEO Meta in 1 Click Chrome افزونه استفاده کنید.

اگر عنوان در افزونه با آنچه در حال حاضر در کادر است مطابقت دارد، این متنی است که برای ویرایش عنوان متا باید تغییر دهید.

در اینجا نحوه فهمیدن عنوان متا در پست وبلاگ سئو YouTube مولی آمده است.

آیا گوگل همیشه از عنوان متا استفاده می کند؟

نه. گوگل گاهی اوقات از عنوان متای دیگری با استفاده از محتوای دیگری که می تواند در صفحه شما پیدا کند استفاده می کند.

ویژگی‌های رایج صفحه شما که Google برای عنوان متا جایگزین استفاده می‌کند، H1 و سایر تگ‌های هدر هستند، بنابراین ارزش آن را دارد که تگ‌های هدر شما برای اطمینان از ثبات سئو بهینه شده باشند.

اگر «عنوان تغییر کرد» را در کنار یک نتیجه جستجو می‌بینید، آن عنوان به یکی از انتخاب‌های Google تغییر می‌کند.

توضیحات متا

توضیحات متا یک متا تگ بسیار مهم است که به کاربرانی که لیست صفحه شما را می بینند می گوید که صفحه درباره چه چیزی است.

محتوای صفحه را توصیف و خلاصه کنید:

توضیحات متا باید هدف خود را توصیف کند که صفحه در مورد چیست و خلاصه ای از اینکه چرا کاربران باید بر روی صفحه کلیک کنند و وب سایت شما را بررسی کنند ارائه دهد.

اگر توضیحات متای شما با محتوای صفحه یا هدف جستجوی کلمه کلیدی مورد نظر شما مطابقت ندارد .یکی از بخش‌های کلیدی سئو یکپارچگی است و اطمینان از اینکه همه چیز به یک هدف و یک کلمه کلیدی اشاره دارد – از توضیحات متا گرفته تا محتوای داخل صفحه.

کلمه کلیدی هدف صفحه خود را وارد کنید

گنجاندن کلمه کلیدی مورد نظر برای صفحه در توضیحات متا نیز راهی عالی برای بهینه سازی آن است. هنگامی که نتایج به کاربر نمایش داده می شود، کلماتی که در عبارت جستجوی خود قرار داده اند در توضیحات متا پررنگ می شوند.

150-160 کاراکتر را هدف بگیرید

با هدف قرار دادن بیش از 150 کاراکتر، اطمینان حاصل می کنید که از فضای موجود در توضیحات متا نهایت استفاده را می کنید.

با محدود کردن تعداد کاراکترها در توضیحات متا به کمتر از 160، اطمینان حاصل می کنید که تمام کلماتی که وارد کرده اید در صفحه نتایج نشان داده می شوند، زیرا توضیحات بیش از 160 کاراکتر قطع شده است.

منحصر به فرد و خاص باشید

با تنها 150-160 کاراکتر برای کار، باید مطمئن شوید که از فضای موجود حداکثر استفاده را می‌کنید. بنابراین، توضیحات متا شما باید در هنگام توصیف صفحه به نقطه ای برسد.

همچنین باید مطمئن شوید که توضیحات یک صفحه وب دیگر را از یک رقیب، صفحه ای که قبلاً در وب سایت شما وجود دارد، کپی نمی کنید.

مردم را وادار کنید تا به وب سایت شما مراجعه کنند

یک عنوان متا باید فریبنده باشد تا کاربر را تشویق کند روی صفحه شما کلیک کند و وب سایت شما را مرور کند. رتبه بالا در گوگل اولین قدم برای بهبود ترافیک شما است، اما اگر وقتی صفحه شما در رتبه بالا قرار دارد، مردم روی آن کلیک نمی کنند، هنوز کار دارید.

بهینه‌سازی توضیحات متا برای کلیک بیشتر، یکی از روش‌های بهبود تعداد کلیک‌ها در یک صفحه است. از دستورالعمل‌هایی مانند «بیشتر بدانید» یا «امروز کاوش کنید» برای تشویق کلیک‌های بیشتر به صفحه خود استفاده کنید.

لحن صدای برند خود را فراموش نکنید

علیرغم اینکه توضیحات متا مستقیماً در صفحات وب سایت شما قرار نمی گیرد، این یکی از اولین چیزهایی است که کاربر قبل از کلیک بر روی نتیجه جستجوی صفحه شما می خواند.

عنوان متا و توضیحات متا را به عنوان “ویترین فروشگاه” خود در نظر بگیرید، زیرا این چیزی است که کاربران قبل از ورود به وب سایت شما می بینند.

بنابراین باید با لحن صدایی که برند شما نشان می‌دهد سازگاری داشته باشد، بنابراین باید سعی کنید از زبان مشابهی استفاده کنید که در دسته‌بندی، محصولات و صفحات وبلاگ در توضیحات متا خود استفاده می‌کنید.

بیشتر بخوانید:طول محتوا بر سئو چه تاثیری می‌گذارد؟

چگونه توضیحات متا را اضافه یا ویرایش کنم؟

ویرایش متا توضیحات بستگی به این دارد که از کدام CMS برای وب سایت خود استفاده می کنید. در اینجا چند روش برای ویرایش متا توضیحات برای محبوب ترین انواع CMS آورده شده است.

 1. وردپرس – افزونه Yoast را دانلود و ویرایش کنید

برای ویرایش متا توضیحات اگر وب سایت شما بر روی وردپرس است، افزونه Yoast SEO رایگان را دانلود کنید و توضیحات را در پایین صفحه ویرایش کنید.

 1. Shopify – با استفاده از ویرایشگر «پیش نمایش فهرست موتور جستجو» ویرایش کنید

گزینه تغییر یا ویرایش متا توضیحات در Shopify را می‌توانید در پایین هر صفحه، در قسمت «پیش‌نمایش فهرست موتور جستجو» پیدا کنید. روی «ویرایش سئوی وب سایت» کلیک کنید و

 1. سایر CMS ها – به دنبال «توضیحات» بگردید و با استفاده از یک پسوند تأیید کنید

اکثر CMS ها مکانی برای ویرایش توضیحات متا دارند.

اگر مطمئن نیستید که کادر درست را ویرایش می‌کنید، آنچه در حال حاضر در آن وجود دارد را بررسی کنید و از متا جستجوگر SEO مانند SEO Meta in 1 Click Chrome استفاده کنید.

اگر توضیحات موجود در برنامه افزودنی با آنچه در حال حاضر در کادر موجود است مطابقت دارد، این متنی است که برای به‌روزرسانی توضیحات متا باید ویرایش کنید.

چند تا توضیحات متا باید داشته باشم؟

متا تگ چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟شما باید فقط یک متا توضیحات در هر صفحه داشته باشید. اکثر CMS ها فقط به شما اجازه می دهند که یک متا توضیحات را به یک صفحه وب اضافه کنید، بنابراین اگر با یک CMS محبوب کار می کنید، جای نگرانی نیست!

آیا می توانم از همان متا توضیحات دو بار در وب سایت خود استفاده کنم؟

توصیه نمی شود که توضیحات متا یکسانی برای دو صفحه در وب سایت خود داشته باشید. تمام توضیحات متا باید مختص صفحه ای باشد که برای آن نوشته شده است، به این معنی که هر توضیحات در وب سایت شما باید منحصر به فرد باشد.

چگونه می توانم توضیحات متا یک صفحه را پیدا کنم؟

راه های زیادی برای یافتن توضیحات متا یک صفحه وجود دارد.

یک راه این است که URL صفحه را در برگه تقلب ابرداده کپی کنید و عنوان متای فعلی به ستون “شرح متا فعلی” کشیده می شود.

افزونه SEO Meta in 1 Click همچنین به شما می گوید که توضیحات متا برای صفحه ای که در آن هستید چیست.

همچنین می توانید توضیحات متا را با جستجوی آن در کد منبع بررسی کنید. برای انجام این کار در کروم، روی صفحه کلیک راست کرده و روی «نمایش منبع صفحه» کلیک کنید. سپس می توانید توضیحات متا را مشاهده کنید.

آیا گوگل همیشه از توضیحات متا استفاده می کند؟

گوگل همیشه از توضیحات متا مشخص شده مدیر وب سایت برای نمایش در SERP های خود استفاده نمی کند.

این به این دلیل است که گوگل سعی می‌کند توضیحات متا را مطابق با هدف جستجوی کاربر تنظیم کند و خلاصه‌ای مرتبط‌تر برای صفحه نشان دهد.

اگر گوگل از توضیحات شما استفاده نمی کند ناراحت نشوید، یک مطالعه اخیر نشان داد که گوگل فقط 37.22٪ مواقع از توضیحات مشخص شده استفاده می کند. با این حال، بهینه سازی توضیحات هنوز برای آن 37.22٪ از جستجوها بسیار ارزشمند است.

ربات های متا

متا تگ چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟ تگ متا روبات ها به موتورهای جستجو کمک می کند که چگونه و آیا باید هر صفحه وب را بخزند و فهرست کنند.

متا تگ ربات چیست؟

تگ متا روبات ها قطعه کدی است که به خزنده های موتورهای جستجو (مانند گوگل) دستورالعملی در مورد نحوه خزیدن یا فهرست بندی محتوای موجود در یک صفحه می دهد. فایل robots.txt پیشنهاداتی را برای یک خزنده ارائه می دهد که باید دنبال شود، با این حال، تگ متا روبات دستورالعمل روشنی را ارائه می دهد.

چرا تگ متا روبات برای سئو مهم است؟

تگ متا ربات ها برای سئو مهم است، زیرا به موتور جستجویی مانند گوگل دستورالعمل روشنی در مورد اینکه چه کاری با صفحه وب انجام دهد می دهد.

دستورالعمل های تگ متا روبات ها عبارتند از:

 1. فهرست :دستورالعمل «شاخص» به خزنده می‌گوید که صفحه را فهرست کند، و بنابراین صفحه را قادر می‌سازد تا در نتایج جستجوی Google نشان داده شود.
 1. Noindex :دستورالعمل “noindex” به خزنده می گوید که صفحه را ایندکس نکند و به این معنی است که صفحه مجاز نیست در نتایج جستجوی Google نشان داده شود.
 1. دنبال کنید :دستورالعمل «دنبال کردن» به صفحه می‌گوید که پیوندها را در یک صفحه بخزد و شما تضمین می‌کنید که این پیوندها معتبر و واقعی باشند.
 1. Nofollow :دستورالعمل ‘nofollow’ به این معنی است که شما پیوندهایی را که در صفحه شما هستند تأیید نمی کنید.

متا روبات ها بهترین شیوه های سئو را تگ می کنند

رایج‌ترین راه برای راه‌اندازی صفحه‌ای که می‌خواهید در گوگل رتبه‌بندی کنید، داشتن برچسب روبات‌های «Index» است. اگر صفحه‌ای دارای تگ noindex بود، نمی‌توانست در SERPهای گوگل ظاهر شود.

تنها نمونه هایی که از تگ noindex استفاده می کنید عبارتند از:

 • صفحات انحصاری که فقط برای افرادی با عضویت در دسترس است
 • صفحات مدیریت سایت مانند صفحه ورود به وردپرس شما
 • صفحات تکراری که چندین بار در وب سایت شما ظاهر می شوند
 • صفحات با محتوای کم یا بدون محتوای می توانند اعتبار وب سایت شما را کاهش دهند
 • صفحات غیرضروری، مانند صفحه “از درخواست شما متشکرم”.
 • پست های انجمن (اگر وب سایت شما این اجازه را می دهد)

چگونه می توانم تگ متا روبات ها را در یک صفحه ویرایش کنم؟

وردپرس :در وردپرس، اگر می خواهید موتورهای جستجو را از نمایش صفحه شما در نتایج جستجو منع کنید، از افزونه رایگان Yoast استفاده کنید.

همچنین گزینه ای وجود دارد که موتور جستجو را از دنبال کردن پیوندهای صفحه یا پست شما منع می کند.

Shopify :فرآیند اضافه کردن تگ noindex یا nofollow به یک صفحه در Shopify کمی پیچیده تر از وردپرس است.

باید با افزودن این قطعه کد، بخش <head> فایل طرح بندی theme.liquid فروشگاه خود را سفارشی کنید:

{% if handle حاوی “page-handle- you want-to-exclude” %}

<meta name=”robots” content=”noindex”>

{% endif %}

مطمئن شوید که «page-handle-you-want-to-exclude» را با URL Slug که نمی‌خواهید در نتایج موتورهای جستجو نشان داده شود جایگزین کنید.

CMS دیگر : برای اینکه اکثر موتورهای جستجو نتوانند یک صفحه را در وب سایت شما فهرست کنند، متا تگ زیر را در بخش <head> صفحه خود قرار دهید:

<meta name=”robots” content=”noindex”>

این کار باعث می شود که موتورهای جستجو نتوانند محتوای آن صفحه را بخزند و آن را در صفحات نتایج خود نشان دهند.

پرسش و پاسخ متا روبات ها

کدام بهتر است: برچسب متا روبات یا robots.txt؟

استفاده از تگ متا روبات ها قطعاً گوگل را از ایندکس کردن صفحه شما باز می دارد، با این حال، “noindexing” یک صفحه با استفاده از فایل robots.txt تنها یک پیشنهاد قوی برای انجام این کار است.

بهترین کار این است که صفحه را با استفاده از هر دو روش “noindex” کنید، اما اگر فقط یکی را انتخاب کنید، روش تگ متا روبات روش بهتری است.

چگونه تگ متا روبات ها را پیدا می کنید؟

با دانلود ابزار SEO Meta in 1 click می توانید متا تگ های استفاده شده در یک وب سایت از جمله تگ متا روبات ها را به راحتی پیدا کنید.

همچنین می توانید تگ متا روبات را با جستجوی آن در کد منبع بررسی کنید. برای انجام این کار در کروم، روی صفحه کلیک راست کرده و روی «نمایش منبع صفحه» کلیک کنید. سپس می‌توانید تگ متا روبات‌های صفحه را ببینید.

تگ متا ویوپورت چیست؟

تگ متا ویوپورت وظیفه تنظیم ناحیه قابل مشاهده صفحه وب برای کاربر را بر عهده دارد و تعیین می کند که چگونه صفحه برای کاربران دستگاه های مختلف مانند دسکتاپ، موبایل و تبلت ها به نظر می رسد.

چرا تگ متا ویوپورت برای سئو مهم است؟

مهم است که محتوای یک وب سایت در همه دستگاه های مختلف عالی به نظر برسد. اگر طرح‌بندی وب‌سایت برای دسک‌تاپ کار می‌کند اما برای دستگاه تلفن همراه کار نمی‌کند، افرادی که صفحه را در دستگاه تلفن همراه مشاهده می‌کنند، احتمال بیشتری دارد که از صفحه کلیک کنند.

بهترین شیوه های تگ متا ویوپورت

از تگ متا ویوپورت در هر صفحه وب سایت خود استفاده کنید

هر صفحه باید دارای نمای متا در <head> باشد تا محتوای صفحه به درستی در همه دستگاه ها دیده شود.

از تگ متا نمای «استاندارد» استفاده کنید، مگر اینکه توسعه‌دهنده باشید

مگر اینکه دقیقاً بدانید که چه کاری انجام می دهید، فقط از تگ متا ویوپورت استاندارد استفاده کنید که بهترین گزینه برای اکثر صفحات است.

چگونه می توانم تگ متا ویوپورت را به یک صفحه اضافه کنم؟

CMS :اگر وب سایت شما توسط یک CMS مدیریت می شود (که احتمالاً بیش از 73 میلیون وب سایت با آن ساخته شده اند. یک CMS!)، تگ متا ویوپورت معمولاً در سیستم تعبیه شده است، بنابراین لازم نیست نگران اضافه کردن آن باشید.

وب سایت های هاردکد شده :اگر وب سایت شما دارای کد سخت است، فقط باید کد زیر را به <head> وب سایت خود اضافه کنید:

<meta name=”viewport” content=”width=device-width, initial-scale=1.0″>

این گزینه استاندارد برای تگ meta viewport است، با این حال، این بهترین انتخاب برای اکثر صفحات اینترنت است.

چگونه تگ متا ویوپورت را پیدا کنم؟

همچنین می توانید تگ متا ویوپورت را با جستجوی آن در کد منبع بررسی کنید. برای انجام این کار در کروم، روی صفحه کلیک راست کرده و روی «نمایش منبع صفحه» کلیک کنید. سپس می‌توانید تگ متا ویوپورت صفحه را ببینید.

فراکلیدواژه ها

کلمات کلیدی متا بخشی از ابرداده است که می توانید کلمات کلیدی مورد نظر را برای آن صفحه وارد کنید.

آیا کلمات کلیدی متا به سئو کمک می کنند؟

در یک کلام، نه.گوگل از کلمات کلیدی متا به عنوان بخشی از الگوریتم رتبه بندی صفحه خود استفاده نمی کند.

چه زمانی گوگل استفاده از کلمات کلیدی متا را متوقف کرد؟

گوگل در سال 2009 استفاده از کلمات کلیدی متا را متوقف کرد. این به این دلیل بود که آنها متوجه شدند که متا تگ ها مملو از کلمات کلیدی متا هستند و عملکرد مورد سوء استفاده قرار می گیرد، زیرا یک صفحه می تواند یک کلمه کلیدی متا در <head> خود داشته باشد بدون اینکه در کپی روی صفحه ذکر شود.

آیا بینگ از کلمات کلیدی متا استفاده می کند؟

بینگ در سال 2011 پایان دادن به متا کلمات کلیدی گوگل را دو برابر کرد و اعلام کرد که از این برچسب به عنوان سیگنال هرزنامه استفاده می شود. بنابراین اگر بخش متا کلمات کلیدی شما مملو از کلمات کلیدی نامربوط باشد، می تواند برای نتایج شما در SERP های Bing مضر باشد.

برگه تقلب متا نگارش SEO

برگه تقلب متا رایتینگ قبلاً چند بار در طول این مقاله ذکر شده است، اما در اینجا توضیح شما در مورد نحوه استفاده از آن است.

یک کپی از برگه تقلب متا رایتینگ تهیه کنید که می توانید آن را در اینجا پیدا کنید.

آدرس‌هایی را که می‌خواهید بررسی کنید یا ابرداده جدیدی برای آن‌ها بنویسید در ستون سمت چپ وارد کنید.

بخش «سئوی فنی» چند بررسی فنی سریع انجام می‌دهد تا مطمئن شود صفحه شما یک صفحه زنده است و برای خودش متعارف است. این بدان معناست که این صفحه تقریباً مطمئناً واجد شرایط ظاهر شدن در نتایج جستجوی Google خواهد بود.

سپس برگه عنوان متای فعلی و توضیحات متا را بررسی می کند و طول کاراکتر آنها را به شما می گوید. این اطلاعاتی را در مورد اینکه طول کاراکترها خیلی بلند یا خیلی کوتاه هستند به شما ارائه می دهد.

از اینجا، ستون هایی برای نوشتن عناوین متا و توضیحات خود وجود دارد. این برگه همچنین طول ابرداده شما را به شما می گوید، به این معنی که می توانید برای بهترین طول کاراکتر ممکن بهینه سازی کنید.

برای بهینه سازی سایت خود به کمک نیاز دارید؟

آیا زمان کافی برای بهینه سازی وب سایت خود را ندارید؟ آیا برای افزایش رتبه خود در گوگل به پشتیبانی بیشتری نیاز دارید؟

برای کمک به درک عملکرد خود در سایت و سئو و اینکه چگونه می توانید مشتریان بیشتری را به صورت آنلاین به دست آورید، امروز با سئو فراز یک مشاوره رایگان برای سایت خود درخواست کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا