بمب یا بمباران گوگل چیست؟جریمه گوگل بابت خرید بک لینک

بمب یا بمباران گوگل چیست؟جریمه گوگل بابت خرید بک لینک

بمب یا بمباران گوگل چیست؟ بمب گوگل یا بمباران گوگل یک عمل سئو کلاه سیاه است است که هدف آن بهبود رتبه یک صفحه وب برای یک کلمه کلیدی خاص است. این شامل افزایش تعداد صفحات سایت است که به صفحه هدف پیوند می دهند. لینک های ورودی که به صفحه مورد نظر منتهی می شوند توسط همان Anchor Text پیوند داده می شوند. انکر تکست چیزی نیست جز کلمه کلیدی که صفحه وب برای آن رتبه بالاتری خواهد داشت

بمب یا بمباران گوگل چیست؟

Contents

بمب یا بمباران گوگل چیست؟
بمب یا بمباران گوگل چیست؟

”در سرچ گوگل اگر کلمه ی احمق سرچ شود بلافاصله تصویر دونالد ترامپ در لینک یک نمایش داده میشود و این نمونه ای از بمب گوگل میباشد که با خرید بک لینک های زیادی برای این کلمه کلیدی این کلمه را در  لینک یک گوگل قرار داده اند .

ممکن است کسی فکر کند که این یک خطای SEO توسط گوگل بوده است. اما در عوض، نتایج جستجو برای قرار دادن عبارت احمق در بالای نتایج برای آن عبارت دستکاری شد این عمل به عنوان بمب گذاری گوگل یا بمب گذاری گوگل شناخته می شود.

ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل اخیراً با سؤالاتی از جانب کنگره در مورد این واقعیت روبرو شده است که جستجوی کلمه “احمق” در گوگل، تصاویر کسی جز رئیس جمهور دونالد ترامپ را در گوگل به دست نمی دهد.

دوستان این نمونه ای از بمب گذاری گوگل است. سوال این است که چگونه اتفاق می افتد؟ جالبتر اینکه آیا می توانید از آن برای هدایت ترافیک به وب سایت خود استفاده کنید؟

بمباران گوگل چگونه کار می کند

اگر زمان و تلاش زیادی را صرف لینک دادن به یک سایت کنید، اعتبار دامنه آن افزایش می‌یابد و جایگاه بهتری در نزد گوگل به دست می‌آورد.

که ما را به موضوع ترامپ بازمی گرداند. همانطور که مشخص است، این کار با تلاش های هماهنگ افراد در Reddit انجام شد. آنها موفق شدند سیستم را بازی کنند و یک بمب گوگل تولید کنند تا هر زمان که کسی از عبارت جستجوگر “احمق” استفاده کرد، موتور جستجو تصاویر رئیس جمهور تفرقه افکن را برگرداند.

هر چند این ممکن است سرگرم کننده باشد، اما باید از خود بپرسید که هدف از این کار چیست؟ آیا واقعاً چیزی برای این کار وجود دارد؟

مزایای بمب گذاری گوگل برای بازاریابان دیجیتال

اگر می توان از بمباران گوگل به دلایل منفی یا شوخی های خنده دار بین المللی به قیمت از دست دادن رهبران جهان استفاده کرد، شاید بتوان از آن برای خیر استفاده کرد.

در اینجا چهار راه وجود دارد که می توانید از بمب گذاری گوگل به عنوان ابزاری برای هدایت ترافیک به وب سایت خود استفاده کنید:

1. رتبه بالاتر صفحه

با استفاده از عبارات جستجوی با حجم بالا در محتوای خود، ترافیک بیشتری جذب خواهید کرد که به نوبه خود رتبه صفحه شما را بالا می برد.

2. آگاهی بیشتر از برند

در حالی که ممکن است برخی از بازدیدکنندگانی را که سایت شما را بی ربط به جست‌وجویشان می‌دانند ناامید کنید، همچنان در مورد سایت و کسب‌وکار خود آگاهی را گسترش خواهید داد.

3. شناخت برند

همانطور که افراد پس از وارد کردن عبارت جستجوی خود در سایت شما قرار می گیرند، شناخت برند از محصولات و خدمات شما افزایش می یابد. آنها شروع به در نظر گرفتن کسب و کار شما به عنوان امکانی برای سوالاتی که در آینده نیاز دارند، خواهند کرد.

4. بازاریابی مقرون به صرفه

بمب یا بمباران گوگل چیست؟بهتر از همه، این استراتژی بمباران گوگل هزینه زیادی ندارد. شما به سادگی محتوا را ایجاد می کنید و از کلمات کلیدی استفاده می کنید که ترافیک بیشتری را به وب سایت شما جذب می کند.

استفاده از رسانه های اجتماعی در بمب گوگل

اگر گروهی از افراد بتوانند در Reddit با هم متحد شوند تا تعریف بصری کلمه “احمق” را تغییر دهند، یک تیم با انگیزه از بازاریابان دیجیتال با رویکرد چند کاناله در بازاریابی رسانه های اجتماعی چه کاری می توانند انجام دهند؟

فرض کنید یک مغازه کیک فروشی دارید. اگر فقط سعی می کنید برای کلمات کلیدی مانند «کیک»، «کیک تولد»، «یک کیک بخرید» و غیره رتبه بندی کنید، ممکن است برای به دست آوردن تعداد زیادی بازدیدکننده سایت دچار مشکل شوید.

اما با گسترش دامنه خود برای گنجاندن اصطلاحات مرتبط مانند «ایده‌های پخت»، «طعم‌های شیرین»، «تزیینات» و «تم‌های مهمانی»، سایت خود را در معرض سیل ترافیک جدید قرار می‌دهید.

هدف بمباران گوگل چیست؟

بمب یا بمباران گوگل چیست؟در بخش آخر متوجه خواهید شد که با استفاده از اصطلاحات مرتبط به آن اشاره شده است. این نکته کلیدی است که باید در اینجا در نظر بگیرید – اصطلاحاتی که استفاده می کنید باید تا حدودی با محتوای سایت شما مرتبط باشد.

چرا؟ زیرا اگر موضوع مرتبط نباشند، این اتفاق می افتد:
  • مردم از اینکه سایت شما ربطی به درخواست آنها ندارد ناراحت می شوند.
  • نرخ پرش شما سر به فلک می کشد.
  • گوگل متوجه خواهد شد که سایت شما به بسیاری از بازاریابی محتوا بی ربط است.

بمب گوگل تکنیک سئو کلاه سیاه میباشد

واقعیت این است که بمباران گوگل یک تاکتیک کلاه سیاه است. شما به طور موثر سعی می کنید الگوریتم گوگل را دستکاری کنید تا در رتبه بندی آنها برتری پیدا کنید. گوگل این را دوست ندارد و موتور جستجو اقدامات زیادی را برای مقابله با هرگونه تلاش برای بازی کردن سیستم خود انجام داده است.

در واقع، گوگل مجازات‌های بی‌رحمانه‌ای را برای سایت‌هایی اعمال کرده است که در گذشته به‌خاطر تاکتیک‌های کلاه سیاه ناجوانمردانه شناخته می‌شدند، وب‌سایت‌ها را به مدارهای بیرونی تاریک و غبارآلود، جایی که احتمالاً دیگر هرگز پیدا نخواهند شد، تبعید کرد.

پاسخ این سوالات را در این مقاله و همچنین نمونه هایی از بمب گوگل را ارائه خواهم کرد.

فصل 1: بمب گوگل یا بمب گذاری گوگل چیست؟

 

بمب گوگل تکنیکی است که سال هاست درباره آن صحبت می شود، اما برای بسیاری نامفهوم مانده است. در این فصل، من در مورد تعریف بمب گوگل و نحوه عملکرد آن صحبت خواهم کرد.

1.1) بمب گوگل چیست؟

بمب یا بمباران گوگل چیست؟بمب گوگل یک تکنیک “کلاه سیاه” است که شامل استفاده از معایب الگوریتم گوگل برای بهبود موقعیت یک صفحه یا یک وب سایت است. این شامل ایجاد بک لینک از چندین صفحه وب به یک صفحه هدف با متن های لنگر یکسان است.

بمباران گوگل یک کار واقعی برای ارجاع به رتبه بندی یک سایت یا یک صفحه وب برای یک کلمه کلیدی معین است. بنابراین، وب‌سایت یا صفحه وب برای اولین بار در صفحه نتایج جستجو ظاهر می‌شود که درخواست جستجو روی کلمه کلیدی انجام شود.

بمب گذاری گوگل در مورد جستجوی تصویر نیز کار می کند. این شامل بهینه سازی بیش از حد تصاویر خاص برای یک کلمه کلیدی است.

عبارت “بمب گوگل” اولین بار توسط آدام متس در سال 2001 در یک مجله آنلاین استفاده شد. او به تفصیل توضیح داد که چگونه وبلاگ نویسانی را برای ایجاد لینک به سایت دوستش با کلمه کلیدی “هک بدون استعداد” استخدام کرده است.

از آن زمان تاکنون، بمب گوگل از جذب کنجکاوی دست بر نداشته است. برای درک بهتر عمل بمب گوگل، بیایید نگاهی به رتبه بندی گوگل صفحات وب بیندازیم.

1.2 گوگل چگونه صفحات وب را رتبه بندی می کند؟

گوگل چگونه صفحات وب را رتبه بندی می کند؟
گوگل چگونه صفحات وب را رتبه بندی می کند؟

بمب یا بمباران گوگل چیست؟رتبه بندی صفحات و وب سایت ها در گوگل با کمک الگوریتم PageRank انجام می شود. این الگوریتم صفحات وب را در نتایج جستجو به ترتیب مرتبط بودن بر اساس اهمیت پیوندهای ورودی همراه با بسیاری از عوامل دیگر رتبه بندی می کند.

بیشتر بخوانید: انکر تکست (Anchor Text) چیست و اهمیت آن در سئو+تصاویر

الگوریتم هر پیوندی را که به یک صفحه وب ارجاع می دهد رای به صفحه وب در نظر می گیرد. هرچه یک صفحه بک لینک بیشتری دریافت کند، احتمال اینکه رتبه خوبی داشته باشد بیشتر است.

علاوه بر این، لینک‌های ورودی خوب آنهایی هستند که از سایت‌های با اعتبار بالا می‌آیند و انکر تکست خوبی دارند

توجه داشته باشید که anchor text متن قابل کلیکی است که کاربران را در مورد هدف پیوند آگاه می کند و به موتورهای جستجو کمک می کند تا بفهمند یک صفحه درباره چیست.

گوگل چگونه صفحات وب را رتبه بندی می کند؟
گوگل چگونه صفحات وب را رتبه بندی می کند؟

کلمات موجود در انکر تکست کلمات کلیدی هستند که به تعیین رتبه ای که صفحه در موتورهای جستجو دریافت می کند کمک می کند

تمرین خوب متن لنگر برای رتبه بندی یک صفحه لینک شده در موتورهای جستجو برای یک کلمه کلیدی خاص ضروری است.

بنابراین ما می توانیم به راحتی استفاده گسترده از پیوندها با کلمه کلیدی مشابه را در تمرین بمب گوگل درک کنیم

1.3) بمباران گوگل چگونه کار می کند؟

بمب یا بمباران گوگل چیست؟Google Bombing یک تلاش جمعی برای فریب صفحه رتبه است که زمانی در معرض دستکاری بود. بسیاری از وب مسترها یا وبلاگ نویسان با یک کلمه کلیدی خاص به یک صفحه هدف لینک می دهند

گوگل تمایل دارد در نظر بگیرد که متن لنگر پیوند بخشی از محتوای آن صفحه را منعکس می کند. بنابراین موتور جستجو صفحه هدف را برای کلمه کلیدی در متن لنگر رتبه بندی می کند.

بمباران گوگل چگونه کار می کند؟

اما در این مورد، این کلمه کلیدی هیچ ارتباطی با صفحه در حال رتبه بندی ندارد.

اگرچه این عمل در گوگل شناخته شده است، اما مختص غول وب نیست. همچنین بر رتبه در سایر موتورهای جستجو تأثیر می گذارد

مورد مایکروسافت که در ابتدای این مقاله ذکر شد نیز به AOL مربوط می شود. مورد دوم مربوط به کلمه کلیدی “شکست بدبخت” است که زندگی نامه رئیس جمهور سابق جورج دبلیو بوش را در جایگاه اول در گوگل، یاهو و MSN نشان می دهد.

1.4. مزایای بمب گوگل

مزایای بمب گوگل
مزایای بمب گوگل

اولین فایده ای که از این عمل حاصل می شود، بهبود رتبه سایت برای یک کلمه کلیدی خاص است

پس از آن یک رتبه خوب باعث جذب ترافیک به سایت مورد نظر می شود. این به این دلیل است که کاربران حداقل از یک صفحه از سه صفحه اول که رتبه بالایی در نتایج جستجو دارد، بازدید خواهند کرد.

بمباران گوگل علاوه بر جذب ترافیک، شناخت برند، محصول یا خدمات را ارتقا می دهد

با این حال، من این تکنیک سئو را توصیه نمی کنم. خیلی بهتر است که روی تکنیک های “کلاه سفید” تمرکز کنید تا یک وب سایت را ایمن قرار دهید.

فصل دوم: انگیزه های بمب گوگل و اقدامات گوگل

انگیزه های بمب گوگل و اقدامات گوگل
انگیزه های بمب گوگل و اقدامات گوگل

استفاده از تکنیک بمب گوگل برای دستکاری نتایج جستجو در طول زمان گسترش یافته است

در حالی که به طور منظم برای فعالیت های سیاسی استفاده می شود، برای اهداف تجاری و رقابتی نیز استفاده می شود oses. گستردگی استفاده از این تکنیک، گوگل را به سمت اقداماتی برای مقابله با بمب گوگل سوق می دهد

این فصل به انگیزه های مروج این تکنیک و اقدامات گوگل در پاسخ به آن اختصاص دارد.

2.1. انگیزه های بمب گوگل

21.1. فعالیت سیاسی

رهبران سیاسی به طور مرتب قربانی بمب گذاری گوگل می شوند. این نوعی بیان است که به وسیله آن گروهی از مردم مخالفت خود را در مورد یک تصمیم، یک موضع یا یک واقعیت سیاسی بیان می کنند.

2.1.1.1. پیروزی نظامی فرانسه

یک صفحه وب در سال 2009 ایجاد شد تا سؤالات جستجو را به “پیروزی نظامی فرانسه” منحرف کند. اولین نتیجه ای که هنگام تایپ عبارت ظاهر می شود منجر به صفحه ای می شود که عدم نتیجه را گزارش می کند

جستجو برای کلمه کلیدی “شکست های نظامی فرانسه” را پیشنهاد می کند. این صفحه در 18 ساعت پس از انتشار بیش از 50000 بازدید داشته است.

2.1.1.2. وب احمق

در سال 2009، گروه بزرگی از وبلاگ‌نویسان ناراضی، وب‌سایت رسمی نیکلا سارکوزی را به عبارت خام «آدم‌های وب» مرتبط کردند. این کمپین موفقیت آمیز بود و سایت سارکوزی برای اولین بار در صفحه نتایج جستجو ظاهر شد.

2.1.1.3. دونالد ترامپ: احمق

این بمب گذاری اخیر کلمه “احمق” را به تصاویر دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا مرتبط می کند. عاملان موفق شدند گوگل را دستکاری کنند تا ترامپ را به کلمه “احمق” مرتبط کند.

وقتی جستجویی روی کلمه “احمق” انجام می شود، بیشتر نتایج جستجوی تصویر گوگل تصاویر ترامپ است. این گواهی بر اثربخشی تکنیک بمب گوگل در مورد نتایج جستجوی تصویر است.

2.1.2 استفاده تجاری

برخی از افراد از تکنیک بمب گوگل استفاده کرده اند تا وب سایت خود را برای یک عبارت خاص رتبه بندی کنند یا نتایج جستجو را برای بررسی های نامطلوب گیج کنند. صفحات ویکی‌پدیا به‌ویژه برای انجام این عمل آسیب‌پذیر هستند، زیرا آزادانه قابل ویرایش هستند.

به عنوان مثال، شرکت آمریکایی Quixtar توسط گروهی از افراد به کلاهبرداری بمب گذاری گوگل متهم شد. آنها Quixtar را متهم کردند که از شبکه گسترده ای از وب سایت ها برای کاهش رتبه سایت های منتقد این شرکت استفاده می کند

سایت های دیگر را به جای این سایت ها رتبه بندی کرد تا آنها را در نتایج جستجو پایین بیاورد. این شرکت از خود دفاع کرد و ادعا کرد که اقداماتش با قوانین موتورهای جستجو مطابقت دارد.

2.1.3. مسابقات

بمباران گوگل چالش هایی را در جامعه وب مستر ایجاد می کرد. در می 2004، “چالش SEO” با وب سایت های Blue و SearchGuild ایجاد شد و هدف آن رتبه بندی یک سایت در بالای نتایج جستجو برای کلمه کلیدی “negritude ultramarine” بود.

مسابقه دیگری در مارس 2005 بین 5 توسعه‌دهنده وب حرفه‌ای آغاز شد تا سایت خود را در بالای نتایج جستجو برای کلمه کلیدی قرار دهند: “مهار کریستالی”.

2.2. پاسخ گوگل به عمل بمب گوگل

گستردگی استفاده از بمباران گوگل برای جستجوی آنلاین مشکل ایجاد می کند. این موضوع ارتباط نتایج جستجو برای کلمات کلیدی بهینه شده در موارد بمب گذاری گوگل را زیر سوال می برد.

سوء استفاده از این تکنیک‌ها می‌تواند در بسیاری از موارد، مرتبط بودن پرسش‌ها برای یک کاربر معمولی را تغییر دهد. سپس گوگل با تغییر الگوریتم معروف خود یعنی Pagerank در سال 2007 به بمباران گوگل پاسخ می دهد.

2.2.1. به روز رسانی رتبه صفحه

به روز رسانی PageRank بر بمب های گوگل تاثیر زیادی گذاشته است. آنها با مقالات ساده جایگزین شدند

بنابراین، به‌جای وب‌سایت مایکروسافت، افراد موتورهای جستجو را در بالای نتایج جستجو برای عبارت «بدتر از خود شیطان» می‌یابیم.

با این حال، همه بمب های گوگل از موتور جستجو ناپدید نشده اند. به عنوان مثال، موتور جستجو همچنان هنگام جستجوی کلمه کلیدی “احمق” تصاویر رئیس جمهور سابق ایالات متحده را برمی گرداند.

علاوه بر این اقدام، گوگل در حال پیاده سازی سیستمی برای مقابله با هرگونه دستکاری است.

2.2.2. تحریم های گوگل

گوگل از دستکاری سیستم خود برای کسب اولویت در رتبه بندی خود خوشش نمی آید. این شرکت یک سری از مجازات ها را برای سایت هایی که از شیوه های نامطلوب استفاده می کنند اعمال می کند. در نتیجه، سایت مجازات نامرئی می شود و از ترافیک گوگل محروم می ماند.

گوگل از الگوریتمی استفاده می کند که وب سایت ها را اسکن و بازرسی می کند تا تکنیک های دستکاری را شناسایی کند. این الگوریتم به‌طور خودکار جریمه‌هایی را برای سایت‌هایی که مشخص شود با قوانین گوگل مطابقت ندارند، ایجاد می‌کند.

تحریم های گوگل
تحریم های گوگل

همچنین جریمه‌های دستی وجود دارد که یک کارمند Google می‌تواند بر روی سایتی اعمال کند که مشخص شود شرایط خدمات Google را نقض می‌کند.

بیشتر بخوانید: گوگل پنالتی چیست و چگونه باید آن را رفع کرد؟

این مجازات‌های مختلف را می‌توان حذف کرد، اما همچنان دشوار است، به همین دلیل است که مدیران وب‌سایت‌ها باید از تکنیک‌های دستکاری مانند بمب گوگل دوری کنند.

استفاده از بمب گوگل برای قرار دادن وب سایت خود در نتایج جستجو با اعتبار برند شما بازی می کند

ترفندهای نکات سئو به وضوح برای بالا بردن یک وب سایت در رتبه بندی گوگل مفید هستند.

2.3. آیا تمرین بمب گوگل هنوز کار می کند؟ گوگل برای ارائه نتایج جستجوی مرتبط به کاربران خود سخت کار می کند. این شرکت برای کاهش آسیب پذیری الگوریتم های خود تلاش می کند

بنابراین، دشوار است که بگوییم تمرین بمب گوگل همچنان به آسانی در ابتدا است. درست است، در سال های اخیر موارد کمتری از این عمل وجود دارد

اما بمب گذاری کلمه “احمق” مرتبط با تصاویر ترامپ اخیرا در سال 2018 اطمینان نمی دهد که عمل بمب گوگل به پایان رسیده است.

به طور خلاصه

شایان ذکر است که بمب گوگل تکنیکی است که به گروهی از افراد اجازه می دهد تا موتورهای جستجو را فریب دهند تا یک وب سایت را بر اساس یک کلمه کلیدی خاص رتبه بندی کنند.

این تکنیک طبق قوانین گوگل غیرقانونی است، اما برخی از افراد از استفاده از آن برای حمایت از دلایل مختلف تردیدی ندارند.

با در نظر گرفتن این عوامل، گوگل نتایج جستجوی خود را رتبه بندی می کند و در نهایت آنها را با بهترین راه حل ها به شما ارائه می دهد.

بنابراین، ممکن است کسی بتواند یک وب سایت را برای عبارات نامرتبط و خارج از موضوع رتبه بالایی در نتایج موتورهای جستجو کسب کند. راه اصلی برای دستکاری این سیستم از طریق پیوند دادن است.

با کارشناسان سئو فراز سئو سایت خود را مطابق الگوریتم برت BERT گوگل بهینه کنید

جهت انجام خدمات طراحی سایت :سایت شرکتی,سایت فروشگاهی,سایت گردشگری  و سایت وردپرس و … و همچنین خدمات سئو سایت :سئو سایت فروشگاهی,سئو سایت گردشگری,سئو سایت وردپرس و … با کارشناسان سئو فراز تماس بگیرید

برای هرگونه کمک و راهنمایی در مورد بازاریابی دیجیتال خود، همین امروز با یکی از اعضای تیم ما تماس بگیرید. ما اینجا هستیم تا کسب و کار شما را به سطح بعدی برسانیم.

اگر سوالی دارید، در  بخش نظرات زیر عنوان کنید.

موضوعات مرتبط با سئو محلی و سئو سایت

فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت(SEO) چیست؟ آپدیت1401

چک لیست سئو سایت فروشگاهی برای کسب لینک 1

استراتژی های سئو سایت فروشگاهی

تاثیر سرعت سایت بر سئو

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا