سئوی ارگانیک چیست؟ راهنمای جامع 2022

سئوی ارگانیک چیست؟ راهنمای جامع 2022

سئوی ارگانیک چیست؟راهنمای مبتدیان سئو ارگانیک در پست امروز، شما را با اصول سئوی ارگانیک آشنا می کنم.

از اینکه دقیقاً چیست، تا اینکه چگونه می‌توانید در نتایج جستجوی طبیعی، قدم به قدم رتبه بالایی کسب کنید.

در حالی که، در نگاه اول، این پست ممکن است برای مبتدیان به نظر برسد… من به شما اطمینان میدهم، هر کسی که به سئو علاقه مند است، حتی متخصصان باتجربه، حداقل با یک استراتژی جستجوی ارگانیک که می توانند بلافاصله برای افزایش ترافیک خود (به صورت رایگان) اجرا کنند، کنار خواهند رفت!

سئو ارگانیک چه دقیقا چیه ؟

Contents

اگر صاحب یک کسب و کار هستید، می دانید که بازدید از وب سایت شما برای کاربران چقدر مهم است. به هر حال، اینجاست که آنها می توانند درباره محصولات، خدمات و برند شما اطلاعات بیشتری کسب کنند.

اما اگر ترافیک وب سایتی را که برای ارتقای برند خود به ستاره شدن صنعت نیاز دارید، دریافت نکنید، چه؟

اگرچه اجرای یک کمپین سئوی ارگانیک تضمین نمی‌کند که کسب‌وکار شما به یک نام آشنا تبدیل شود، اما می‌تواند تضمین کند که وب‌سایت شما در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) رتبه بالایی دارد، که می‌تواند ترافیک سایت و فروش بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورد.

سئوی ارگانیک چیست؟و چگونه می توانید در سال 2022  شروع کنید

سئوی ارگانیک یک استراتژی بازاریابی آنلاین است که از استراتژی‌های فرعی کوچک‌تری مانند تحقیق کلمات کلیدی و لینک‌سازی تشکیل شده است که به وب‌سایت شما کمک می‌کند در بالای صفحات نتایج موتور جستجوی ارگانیک و بدون پول قرار بگیرد.

سئوی ارگانیک چیست و چرا مهم است؟

واژه سئوی ارگانیک مخفف بهینه سازی موتور جستجوی ارگانیک است.

سئوی ارگانیک در بازاریابی ارگانیک اهمیت دارد زیرا 75 درصد از جستجوگران حتی روی صفحه اول نتایج کلیک نمی کنند. اگر رتبه بالایی ندارید، حدس زده اید – وب سایت شما هیچ ترافیکی دریافت نمی کند، به این معنی که سایت شما برای آوردن فروش و منجر به کسب و کار شما تلاش خواهد کرد.

شرکت ها همچنین باید به بهینه سازی موتورهای جستجوی ارگانیک توجه کنند زیرا کاربران برای یافتن آنچه نیاز دارند به موتورهای جستجو متکی هستند. بیش از 90 درصد از تجربیات آنلاین با یک موتور جستجو مانند گوگل شروع می شود.

اگر در بالای نتایج جستجوی ارگانیک ظاهر نمی‌شوید، درآمدتان را از دست می‌دهید.

در واقع، ترافیک ارگانیک بیش از 40 درصد از درآمد را به خود اختصاص می دهد. ناگفته نماند، موتورهای جستجو نرخ نزدیکی را ارائه می دهند که هشت برابر بیشتر از بازاریابی سنتی است. جستجو یک کانال بازاریابی ارزشمند است که منتظر درآمدزایی برای کسب و کار شما است.

شما فقط باید شروع به بهینه سازی سایت خود برای سئوی ارگانیک کنید.

سئوی ارگانیک چقدر هزینه دارد؟

قیمت سئوی ارگانیک به عوامل مختلفی بستگی دارد، از تهاجمی بودن استراتژی شما تا مدل قیمت گذاری آژانس سئوی شما. به طور متوسط، شرکت ها 5تا 15 میلیون تومان در ماه سرمایه گذاری خواهند کرد. در صورت استفاده از خدمات مشاوره سئوی ارگانیک، نرخ از 1 تا 3 میلیون تومان در ساعت متغیر است.

ارتباط گوگل با سئوی ارگانیک

بیایید در مورد نحوه عملکرد رتبه بندی و نحوه ارتباط SEO ارگانیک و گوگل صحبت کنیم.

قبل از اینکه بخواهیم در مورد سئوی ارگانیک صحبت کنیم، مهم است که گوگل را درک کنید و اینکه چرا نقش مهمی در استراتژی سئوی ارگانیک شما ایفا می کند.

گوگل به عنوان یک موتور جستجو مسئولیت بزرگی دارد. هدف اصلی محبوب ترین موتورهای جستجو این است که اطمینان حاصل کند که وقتی کاربر یک درخواست جستجو ارائه می دهد، اطلاعاتی ترین و سودمندترین نتایج ممکن را برمی گرداند.

گوگل می‌خواهد نتایجی که ارائه می‌دهد منابعی فراگیر باشد که با هدف جستجوی کاربران مطابقت داشته باشد – اطلاعاتی که می‌خواهند هنگام جستجوی آنلاین پیدا کنند.

نه تنها این، بلکه گوگل به تجربه ای که کاربرانش در یک وب سایت خواهند داشت نیز اهمیت می دهد، بنابراین به مواردی مانند تجربه کاربری که یک وب سایت ارائه می دهد، سرعت صفحه و زمان ماندن نیز توجه می کند.

همه این عوامل سایت نقش بزرگی در رتبه بندی جستجوی ارگانیک و جایی که سایت شما در SERP ها ظاهر می شود بازی می کنند.

سئوی ارگانیک چگونه کار می کند؟

اگر هدف اصلی گوگل ارائه بهترین نتایج ممکن برای کاربران است، هدف از سئوی ارگانیک ایجاد وب سایت و محتوایی است که شایسته رتبه برتر گوگل باشد.

اگر می خواهید وب سایت شما در SERP رتبه بالایی داشته باشد، بسیار مهم است که سئوی ارگانیک را پیاده سازی کنید.

یک استراتژی سئو ارگانیک شامل تکنیک هایی است که با هم برای بهبود وب سایت شما کار می کنند.

برخی از استراتژی های سئو ارگانیک عبارتند از:

تحقیق کلمات کلیدی: تحقیق در مورد کلمات کلیدی که باید هدف قرار دهید تا زمانی که افراد کلمات کلیدی و عبارات مرتبط با تجارت شما را جستجو می کنند، وب سایت شما در بالای SERP ها ظاهر شود.

ایجاد محتوا:

ایجاد انواع مختلف محتوا برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی ارزشمند برای کمپین سئوی ارگانیک شما.

ایجاد یک نمایه پیوند داخلی:

اطمینان حاصل کنید که صفحات سایت شما دارای پیوندهایی به صفحات دیگر در سایت شما هستند تا ربات های جستجو بتوانند به درستی سایت شما را بخزند و فهرست کنند.

افزودن چند رسانه ای به محتوا:

افزودن عناصر بصری مانند تصاویر، اینفوگرافیک ها و ویدئوها به صفحات سایت خود برای جذب بازدیدکنندگان و تشویق آنها به صرف زمان بیشتر در سایت شما.

اطمینان از اینکه سایت شما برای استفاده آسان و از نظر زیبایی شناسی دلپذیر است: ناوبری سایت شما را ساده می کند تا بازدیدکنندگان بتوانند به سرعت و کارآمد اطلاعات را بیابند، اطمینان حاصل شود که دکمه ها و فرم های شما به درستی بارگذاری می شوند و طراحی سایت شما به روز می شود.

بهینه سازی زمان بارگذاری صفحه:

اطمینان حاصل کنید که بارگذاری صفحات سایت شما بیش از دو یا سه ثانیه طول نمی کشد تا از خروج یا پرش افراد از سایت شما جلوگیری شود.

افزودن تگ های جایگزین تصویر: افزودن متن توصیفی به تصاویر خود در کد به مطمئن شوید که گوگل می تواند بفهمد که تصاویر چیست و چگونه با محتوا ارتباط دارند.

این تکنیک‌ها با هم کار می‌کنند تا الگوریتم رتبه‌بندی گوگل را جلب کنند، که می‌تواند به شما کمک کند در SERP رتبه بالاتری داشته باشید.

استراتژی 5 مرحله ای SEO ارگانیک که رتبه شما را در SERP ها افزایش می دهد

اکنون که می دانید سئوی ارگانیک چیست، ممکن است تعجب کنید که چگونه این اطلاعات را به یک استراتژی موثر برای تجارت خود تبدیل کنید.

بیایید به یک استراتژی سئوی ارگانیک پنج مرحله ای بپردازیم که مطمئناً وب سایت شما را مورد لطف گوگل قرار می دهد. شما همچنین می توانید این برخی از بهترین شیوه های سئوی ارگانیک را در نظر بگیرید.

مرحله 1: تحقیق در مورد کلمات کلیدی انجام دهید

تحقیق کلمات کلیدی بسیار مهم است – در واقع، برخی می گویند که اساس استراتژی های موثر SEO ارگانیک است.

هنگامی که تحقیق کلمات کلیدی را انجام می دهید، از ابزاری مانند keywordtool.io برای شناسایی کلمات کلیدی ارزشمند برای تجارت و صنعت خود استفاده کنید. با وارد کردن کلمات کلیدی مرتبط با محصولات یا خدمات خود شروع کنید.

از آنجا، می توانید تغییرات آن کلمات کلیدی، حجم جستجو، رقابت و ارزش هزینه به ازای کلیک را مشاهده کنید.

در حالت ایده‌آل، کلمات کلیدی با حجم جستجوی ماهانه بالا و رقابت کم را انتخاب می‌کنید – این سس مخفی در یافتن کلمات کلیدی موثر است.

هنگام انتخاب کلمات کلیدی، باید انواع کلمات کلیدی کوتاه و بلند را هدف قرار دهید. کلمات کلیدی دم کوتاه کلمات کلیدی عمومی تری مانند “کیک بستنی” هستند. کلمات کلیدی دم دراز، کلمات کلیدی و عباراتی خاص تر هستند مانند “بستنی با چیپس شکلاتی آغشته به دست”.

همانطور که می بینید، این کلمات کلیدی بسیار متفاوت هستند و جستجوگران را با اهداف متفاوت جذب می کنند.

اگر یک بستنی‌فروشی دارید و صفحه‌ای می‌نویسید که کلمه کلیدی «کیک بستنی» را هدف قرار می‌دهد، برای رتبه‌بندی آن کلمه کلیدی در نتایج جستجو بسیار مشکل خواهید داشت.

از سوی دیگر، اگر صفحه‌ای بنویسید که کلمه کلیدی دم بلند «بستنی با چیپس شکلاتی» را هدف قرار می‌دهد، رتبه‌بندی زمان بسیار آسان‌تری خواهید داشت زیرا هر بستنی‌فروشی محتوایی درباره آن محصول ایجاد نمی‌کند. حجم جستجو بسیار کمتر است، اما رقابت نیز همینطور است.

مرحله 2: محتوایی را ایجاد کنید تا واجد شرایط ترین کلمات کلیدی خود را هدف قرار دهید

پس از اینکه لیستی از کلمات کلیدی را انتخاب کردید که به طور موثر مخاطبان شما را هدف قرار می دهند، زمان شروع نوشتن است.

گوگل این محتوا را در نتایج جستجو رتبه بندی می کند، بنابراین همانطور که قبلا ذکر کردیم، مهم است که برای خوانندگان آموزنده و مفید باشد تا رتبه های ارگانیک برتر را به دست آورند.

شما می توانید انتخاب کنید که انواع محتوا را برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی خود منتشر کنید.

به عنوان مثال، یک وبلاگ به شما امکان می دهد یک جریان ثابت از محتوای تازه را منتشر کنید که گوگل آن را دوست دارد. همچنین می توانید محتوای طولانی را منتشر کنید که معمولاً بیش از 2000 کلمه است. گوگل همچنین محتوای طولانی را دوست دارد زیرا ثابت می کند که شما در این موضوع متخصص هستید.

مهم نیست که چه نوع محتوایی را برای نوشتن انتخاب می کنید، باید تلاش کنید تا بهترین اطلاعات ممکن را در مورد کلمه کلیدی مورد نظر خود در اختیار کاربران قرار دهید.

مرحله 3: چند رسانه ای را به محتوای خود اضافه کنید

یکی از مهم ترین نکات سئوی ارگانیک اضافه کردن چند رسانه ای به محتوای خود است. اگرچه چند رسانه ای ممکن است بی اهمیت به نظر برسد، اما دور از آن است. در واقع، افزودن چند رسانه ای به محتوای شما مزایای زیادی دارد.

اول، وقتی می گوییم چند رسانه ای، در مورد تصاویر، اینفوگرافیک ها و حتی فیلم ها صحبت می کنیم. این نوع محتوا برای شکستن دیوارهای طولانی متن عالی است و به کاربران کمک می کند تا در صفحه شما درگیر شوند.

اما چند رسانه ای چگونه به کمپین های سئوی ارگانیک شما سود می رساند؟

وقتی کاربران را در صفحات سایت خود درگیر می کنید، آنها را برای مدت طولانی تری در وب سایت خود نگه می دارید. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، زمان ماندن یا مدت زمانی که کاربران در وب سایت شما می مانند، یک فاکتور مهم رتبه بندی گوگل است.

هر اضافه کوچکی به صفحه شما که به ماندن کاربران در سایت شما برای مدت طولانی تری کمک می کند، یک ثانیه دیگر به زمان کلی اقامت شما می رسد که می تواند برای رتبه بندی جستجوی شما مفید باشد.

مرحله 4: سرعت صفحه سایت خود را بهینه کنید

همچنین اشاره کردیم که سرعت صفحه یکی دیگر از عوامل رتبه بندی گوگل است و دلیل خوبی هم دارد. به یاد دارید که چگونه گفتیم گوگل می خواهد بهترین نتایج را به کاربران ارائه دهد؟

این را در نظر بگیرید.

بیش از نیمی از کاربران موتورهای جستجو، به طور دقیق 53 درصد، در صورتی که بارگذاری آن بیش از سه ثانیه طول بکشد، وب سایت شما را ترک خواهند کرد. اگرچه این سرعت سرسام‌آور به نظر می‌رسد، اما در عصر تکنولوژی امروز چندان غیر معمول نیست.

در اینجا چند نکته ارگانیک SEO وجود دارد که هنگام تلاش برای بهبود سرعت صفحه خود باید در نظر بگیرید:

تصاویر خود را فشرده کنید: اگرچه تصاویر بزرگ در وب سایت شما زیبا به نظر می رسند، اما اغلب سرعت صفحه شما را کاهش می دهند. از ابزاری مانند Kraken.io برای فشرده سازی تصاویر خود استفاده کنید و همچنان زیبا به نظر برسید!

کاهش تعداد تغییر مسیرها: اگر وب‌سایت شما ریدایرکت‌های زیادی داشته باشد، می‌تواند سرعت صفحه شما را کاهش دهد زیرا سرور باید به دنبال دو صفحه جداگانه باشد، صفحه هدایت‌شده و صفحه‌ای که به آن هدایت می‌شود.

کش مرورگر: حافظه پنهان مرورگر منابع وب سایت را در رایانه های محلی ذخیره می کند زمانی که افراد از سایت شما بازدید می کنند. این فضا را برای بارگذاری سریع‌تر صفحات شما آزاد می‌کند زیرا مرورگر منابع را به خاطر می‌سپارد به جای دانلود مجدد آن‌ها هنگام مرور سایت شما توسط بازدیدکنندگان.

اینها تنها چند راه حل برای کاهش سرعت صفحه هستند.

اگر در مورد بارگذاری سریعتر وب سایت خود جدی هستید، خدمات بهینه سازی سرعت صفحه سئو فراز را در نظر بگیرید!

مرحله 5: ساختار پیوند داخلی خود را بهینه کنید

هنگامی که با پیوند دادن صفحات خود به یکدیگر یک ساختار پیوند داخلی در وب سایت خود ایجاد می کنید، خزیدن سایت شما را برای گوگل آسان تر می کنید.

برای اینکه گوگل تشخیص دهد که آیا صفحات شما ارزش رتبه بندی را دارند یا خیر، ربات های جستجو ابتدا باید آنها را بخزند. خزیدن به آن‌ها اجازه می‌دهد تا متوجه شوند که محتوای شما چه کلمات کلیدی را هدف قرار می‌دهد، تصاویر شما چه چیزی را به تصویر می‌کشند و موارد دیگر.

با این حال، اگر می خواهید گوگل به راحتی تمام صفحات سایت شما را پیدا کند و بخزد، ایجاد یک ساختار پیوند داخلی قوی بسیار سودمند است.

شما می توانید این کار را به سادگی با پیوند دادن به صفحات دیگر در محتوای سایت خود انجام دهید. به عنوان مثال، اگر در یکی از صفحات خدمات خود در مورد آسان بودن شستن فرشی که می فروشید صحبت می کنید و فقط وبلاگی در مورد نحوه انجام این کار نوشته اید، می توانید به وبلاگ خود در آن صفحه خدمات پیوند دهید. .

به همین ترتیب، می توانید به صفحه محصول فرش خود در وبلاگ خود پیوند دهید.

وقتی نوبت به رضایت از بهترین شیوه های سئوی ارگانیک می رسد، باید این کار را با تمام صفحات سایت خود انجام دهید و مطمئن شوید که همه آنها حداقل در سه صفحه از وب سایت شما برای ساختار پیوند داخلی بهینه لینک شده اند. علاوه بر این، هنگام پیوند داخلی، باید سلسله مراتب صفحات وب سایت خود را در نظر بگیرید.

سئوی ارگانیک تمرین استفاده از استراتژی های سئو کلاه سفید برای افزایش ترافیک وب سایت و بهبود حضور سایت شما در نتایج موتور جستجوی بدون پرداخت است.

سئوی ارگانیک چیست؟
سئوی ارگانیک چیست؟

کلمه ارگانیک برای تمایز بین روش های بهینه سازی طبیعی موتورهای جستجو و تاکتیک های پولی برای رتبه بندی در SERP ها استفاده می شود.

اما SERP دقیقا چیست و چرا برای سئو مهم است؟

SERP 101: درک ویژگی های SERP گوگل

وقتی سوالی دارید که می خواهید به آن پاسخ دهید، مانند “بهترین ماشین ظرفشویی چیست” یا “محل پیتزا در نزدیکی من”، به کجا مراجعه می کنید؟

گوگل، یاهو، بینگ یا موتورهای جستجوی دیگر.

شما تنها نیستید، اکثر کلیک‌های وب‌سایت، تقریباً 68 درصد از جستجو در موتور جستجو سرچشمه می‌گیرد.

هنگامی که شما (یا هر شخص دیگری) چیزی را در موتور جستجو تایپ می‌کنید یا می‌گویید، صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) همان چیزی است که دریافت می‌کنید.

یک SERP معمولی دو نوع محتوا را به کاربران جستجو ارائه می دهد: تبلیغات پرداخت به ازای کلیک که به عنوان «جستجوی پولی» شناخته می شوند و نتایج جستجوی ارگانیک.

در جستجوی ارگانیک ظاهر می شود
در جستجوی ارگانیک ظاهر می شود

ظاهر شدن در نتایج جستجوی ارگانیک بسیار ارزشمند است زیرا در مقایسه با نتایج پولی، نتایج جستجوی ارگانیک به طور قابل توجهی کلیک بیشتری دریافت می کنند:

جستجوی پولی در مقابل CTR جستجوی ارگانیک
جستجوی پولی در مقابل CTR جستجوی ارگانیک

گوگل همچنین دارای مجموعه ای از ویژگی های SERP مانند نقشه ها، ریچ اسنیپت ها، پانل های دانش و نتایج ویدئویی است. همه این انواع نتایج به استثنای تبلیغات حمایت شده (جستجوی پولی) تحت تأثیر تکنیک های SEO ارگانیک هستند.

ویژگی های SERP ارگانیک
ویژگی های SERP ارگانیک

وقتی SERP های امروزی را با صفحه اصلی نتایج جستجوی گوگل در سال 1998 مقایسه می کنید، SERP های امروزی بسیار پیچیده تر هستند.

گوگل سرپ
گوگل سرپ

در حالی که می‌توانیم تکامل SERP‌های گوگل را در طول جدول زمانی 20 ساله آن ببینیم، هنوز باید در مورد نحوه رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها در این SERP‌های بسیار مهم صحبت کنیم.

برای انجام این کار، باید بدانیم که موتورهای جستجو چگونه کار می کنند.

سئوی ارگانیک چگونه کار می کند؟

نتایجی که موتورهای جستجو در اختیار کاربران خود قرار می دهند به صورت تصادفی یا تصادفی انتخاب نمی شوند.

هر موتور جستجو از یک الگوریتم اختصاصی و پیچیده استفاده می کند تا مشخص کند چه نتایجی به بهترین شکل به درخواست کاربر جستجو پاسخ می دهد.

بدون جزئیات زیاد، موتورهای جستجو از خزنده‌هایی که به ربات‌ها یا عنکبوت‌ها نیز معروف هستند، برای جست‌وجو در اینترنت و جمع‌آوری اطلاعات استفاده می‌کنند. یک خزنده همه انواع محتوا را از بصری (مانند تصاویر یا ویدیو) گرفته تا مقالات متن مانند یا پست های وبلاگ جمع آوری می کند.

خزنده های موتور جستجو چگونه کار می کنند
خزنده های موتور جستجو چگونه کار می کنند

برای یافتن این محتوا، یک خزنده “خزیدن” خود را از یک صفحه وب شناخته شده آغاز می کند. از طریق پیوندهای داخلی و خارجی، خزنده ها سعی می کنند تا زمینه هر صفحه وب متصل را درک کنند.

اطلاعات جمع آوری شده در مورد یک صفحه وب در پایگاه داده موتور جستجو گنجانده شده است که به عنوان فهرست جستجو نیز شناخته می شود. هر صفحه وب بر اساس زمینه آن فهرست بندی می شود.

اینجاست که آن الگوریتم های پیچیده وارد عمل می شوند.

تاریخچه مختصری از الگوریتم های جستجوی گوگل

هر زمان که یک جستجو انجام می شود، موتور جستجو به پایگاه داده عظیم خود می رود و آنچه را که معتقد است مرتبط ترین نتایج برای آن عبارت جستجوی خاص است بیرون می آورد.

این نتایج جستجوی ارگانیک توسط بسیاری از عوامل رتبه بندی الگوریتم جستجو انتخاب می شوند. هر موتور جستجو در آنچه به عنوان یک عامل رتبه بندی مهم در نظر می گیرد متفاوت است.

در مورد گوگل، موتور جستجو از بیش از 200 فاکتور رتبه بندی استفاده می کند که بسیاری از آنها برای سئوکاران ناشناخته است.

در طول بیش از 20 سال کار سئو، گوگل سرنخ هایی را ارائه کرده است که نشان می دهد کدام فاکتورهای رتبه بندی «تعیین می کنند کدام نتایج» برای یک عبارت جستجو بازگردانده می شوند.

بسیاری از کارشناسان صنعت نیز نظرسنجی‌ها و مطالعاتی را انجام داده‌اند تا بررسی کنند که گوگل به کدام عوامل رتبه‌بندی اهمیت بیشتری می‌دهد. طبق جدیدترین نظرسنجی SparkToro، بیش از 1500 سئوکار حرفه ای معتقدند که اینها 26 عامل مهم رتبه بندی گوگل هستند.

فاکتورهای رتبه بندی اسپارک تورو
فاکتورهای رتبه بندی اسپارک تورو

همچنین آزمایش‌های متعددی برای سئو وجود دارد که فرآیند فاکتورهای رتبه‌بندی گوگل و الگوریتم جستجو را ابهام کرده است.

احتمالاً می توانید ببینید که این به کجا می رود.

با بهینه سازی صفحات وب خود برای این عوامل رتبه بندی، سایت شما شانس بیشتری برای ظاهر شدن در نتایج جستجوی ارگانیک دارد.

این ماهیت سئو است.

اما در هر صنعتی، بازیگران خوب و بد وجود دارند.

سئو کلاه سفید و کلاه سیاه: تفاوت در چیست؟

از همان ابتدا، موتورهای جستجو در یک بازی موش و گربه با افرادی بودند که سعی کردند الگوریتم‌های جستجو را از طریق تاکتیک‌های مختلف غیرمجاز بازی کنند تا در SERP رتبه بالاتری کسب کنند.

در روزهای اولیه موتورهای جستجو (به اواسط دهه 90 و اوایل دهه 2000 فکر کنید)، صنعت سئو تقریباً غرب وحشی بود. به این معنی که هر چیزی می رود.

مطمئناً، هر موتور جستجو دارای دستورالعمل‌هایی بود، اما تعداد کمی از بازاریابان آن‌ها را جدی می‌گرفتند و اکثر الگوریتم‌ها بسیار قابل بازی بودند.

به علاوه، در آن روزهای اولیه، گوگل نیروگاه جستجوی امروزی نبود. در اواسط دهه 90 و اوایل دهه 2000، گوگل همچنان در تلاش بود تا برای سهم بازار موتورهای جستجو در میان غول هایی مانند Altavista، Yahoo!، Infoseek و Lycos رقابت کند.

(بعضی از شما احتمالاً قبلاً در مورد این موتورهای جستجوی محو شده نشنیده اید.)

اینجاست که سئو کلاه سیاه وارد عمل شد.

تعریف سئو کلاه سیاه
تعریف سئو کلاه سیاه

تعریف سئو کلاه سیاه

از آنجایی که در آن زمان دستکاری الگوریتم‌های جستجو آسان‌تر بود، بسیاری از سئوکارها از تاکتیک‌های خاصی مانند شبکه‌های وبلاگ خصوصی (PBN)، صفحات ورودی، پر کردن کلمات کلیدی و کشاورزی پیوند برای کسب رتبه‌بندی بالاتر SERP استفاده می‌کردند.

این تاکتیک ها “کلاه سیاه” در نظر گرفته می شوند زیرا دستورالعمل های موتور جستجو را نقض می کنند.

از طرف دیگر سئو کلاه سفید فقط تاکتیک های سئو است که از قوانین تعیین شده توسط دستورالعمل های موتور جستجو پیروی می کند.

برای مثال لینک بیلدینگ را در نظر بگیرید.

یک تاکتیک ایجاد لینک سئو کلاه سفید، ایجاد محتوای ارزشمند و بسیار مرتبط است که سایت های دیگر می خواهند به طور طبیعی به آن لینک دهند. یک تاکتیک سئو کلاه سیاه هک کردن یک وب سایت برای تزریق لینک به محتوای آن است.

در نهایت، گوگل و سایر موتورهای جستجو شروع به به روز رسانی الگوریتم های خود برای رسیدگی به این تکنیک های کلاه سیاه و بهبود کیفیت نتایج بازگشتی برای کاربران جستجو کردند.

لینک بیلدینگ
منبع تصویر: Yoast

گوگل سالانه صدها به روز رسانی الگوریتم خود را انجام می دهد. بیشتر آنها تغییرات جزئی هستند، در حالی که بقیه تغییرات قابل توجهی در الگوریتم اصلی آن هستند.

آشنایی با دستورالعمل های وبمستر گوگل

امروزه برای موفقیت در سئو، متخصصان باید تاکتیک ها و استراتژی های خود را با دستورالعمل های وب مستر گوگل هماهنگ کنند.

مطمئناً، استفاده از برخی تاکتیک‌های کلاه سیاه می‌تواند در کوتاه‌مدت به نتیجه برسد.

اما، به محض اینکه الگوریتم به شما برسد، وب سایت شما مانند یک سنگ سقوط می کند.

راهنمای گوگل وبمستر
راهنمای گوگل وبمستر

از آنجایی که راهنماها و مقالات بی‌شماری در مورد این اصول وب‌مستر وجود دارد، در اینجا یک مرور سریع از این بهترین شیوه‌های عمومی ارائه شده است.

راهنمای گوگل وبمستر
راهنمای گوگل وبمستر

پیروی از این دستورالعمل ها به شما در ایجاد نتایج سئوی ارگانیک پایدار و طولانی مدت کمک می کند.

اما، همانطور که قبلاً اشاره کردیم، نتایج موتورهای جستجو تنها ده پیوند ارگانیک آبی را ارائه نمی دهند.

و در حالی که بیش از ده ها نوع ویژگی SERP وجود دارد که توجه کاربران جستجو را جلب می کند، یکی از مهم ترین موارد اضافه شده به هر SERP نتایج پولی است.

تفاوت بین نتایج جستجوی پولی و ارگانیک چیست؟

تفاوت بین جستجوی پولی و سئوی ارگانیک

SERP های امروزی رقابتی تر از همیشه هستند.

تقریباً 93٪ از تمام جستجوگران Google روی نتایجی که در صفحه اول پیدا می کنند کلیک می کنند. صفحه دوم SERP های گوگل فقط 0.78 درصد کلیک می بیند. این تفاوت قابل توجهی در نرخ کلیک (CTR) برای مشاغل است.

این تفاوت در CTR ها به همین دلیل است که سئوی ارگانیک بیش از همیشه مهم است.

از آنجایی که هر کسب و کاری برای جلب توجه کاربران در SERP ها رقابت می کند، هر شرکتی در تلاش است تا کسب و کار خود را در ده نتیجه اول هر SERP ارگانیک نشان دهد.

اما برخی از شرکت‌هایی که در تلاش‌های سئوی خود با رقابت عقب مانده‌اند، ممکن است بخواهند سریع‌تر به آن نتیجه صفحه اول بسیار ارزشمند وارد شوند. برای «به دست آوردن» آن مکان‌ها، کسب‌وکارها روی کلمات کلیدی خاصی پیشنهاد قیمت می‌دهند و برای تبلیغات پولی پرداخت می‌کنند.

جستجوی پولی در مقابل جستجوی ارگانیک
جستجوی پولی در مقابل جستجوی ارگانیک

نتایجی که در بالای فهرست‌های جستجوی ارگانیک مشاهده می‌کنید، تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) نامیده می‌شوند.

مانند SEO، PPC نیز گذشته طولانی و داستانی دارد. اما برای اهداف ما، مکان‌های تبلیغاتی که در بالای صفحه اول می‌بینید اغلب توسط بالاترین پیشنهاد دهنده در ترکیب با امتیاز کیفیت برای تبلیغات تعیین می‌شوند.

این تفاوت اصلی بین جستجوی پولی و ارگانیک است. در حالی که هر دو نتایج جستجو به میزان کم و بیش کسب شده هستند، برای رقابت در نتایج جستجوی پولی باید از طریق یک حساب Google Ads پرداخت به ازای کلیک (PPC) انجام دهید.

از سوی دیگر، نتایج جستجوی ارگانیک توسط گوگل به مشاغلی داده می شود که مرتبط ترین نتایج را برای یک عبارت جستجوی معین ارائه می کنند.

تفاوت بین جستجوی ارگانیک و پولی
تفاوت بین جستجوی ارگانیک و پولی

با وجود تفاوت‌هایشان، کسب‌وکارها مجبور نیستند یکی یا دیگری را انتخاب کنند.

به عنوان یک آژانس پیشرو در سئو، ما رابطه همزیستی بین جستجوی پولی و ارگانیک را درک می کنیم.

به همین دلیل است که ما یک تیم داخلی از متخصصان Google Ads داریم که خدمات سئوی ارگانیک ما را تکمیل می کنند.

بنابراین وقتی نوبت به تصمیم گیری بین سرمایه گذاری در تبلیغات پولی یا جستجوی ارگانیک می رسد، توصیه می کنم هر دو را انجام دهید. سور e، آنها می توانند به تنهایی زنده بمانند، اما با هم، آنها یک جستجوی باورنکردنی هستند که قدرت را در اختیار دارند.

و تا آنجا که به ویژگی های SERP مربوط می شود، فکر نکنید که کسب و کار شما صرفاً به نتایج پولی یا ارگانیک واگذار شده است. اگر شما یک تجارت آجر و ملات هستید، ممکن است بخواهید تلاش های خود را حول سئوی محلی متمرکز کنید.

تفاوت بین سئوی محلی و ارگانیک چیست؟

در حالی که سئوی محلی و ارگانیک بر استراتژی‌ها و بهترین روش‌ها تمرکز می‌کند که به وب‌سایت شما کمک می‌کند در نتایج جستجو رتبه بالاتری داشته باشد، سئوی محلی دارای یک جزء جغرافیایی بیشتری است.

و آناتومی یک SERP محلی با نتایج جستجوی سنتی متفاوت است.

بیایید به مثالی از این با عبارت جستجوی “پیتزا در نزدیکی من” نگاه کنیم.

تفاوت بین سئوی محلی و ارگانیک چیست؟
تفاوت بین سئوی محلی و ارگانیک چیست؟

حتی با وجود اینکه من هرگز مشخص نکردم که کجا در جستجو هستم، Google موقعیت مکانی من و سایر عوامل مبتنی بر مکان را در نظر گرفت و نتایج را برای مکان‌های پیتزا در منطقه دبی ارائه کرد.

موقعیت مکانی

منبع تصویر: Brightlocal

اگر بخواهم به نیویورک یا هر شهر دیگری نقل مکان کنم و دقیقاً همان جستجو را انجام دهم، نتایج بر اساس هر کسب‌وکاری که در نزدیکی مکان جدیدم بود، خواهد بود.

یک SERP معمولی که برای پرس و جوهای جستجو با هدف محلی نشان داده شده است شامل یک بسته نقشه و نتایج ارگانیک است.

صفحه نتایج جستجوی محلی
صفحه نتایج جستجوی محلی

سئوی محلی برای مشاغل کوچکی که به یک منطقه محلی خدمات می دهند بسیار ضروری است.

10 صنعت محلی سئو

اگر کاربران جستجوی محلی به شما مرتبط هستند، راهنمای گام به گام ما را در مورد فهرست کردن کسب و کار خود در جستجوی Google و نقشه ها بررسی کنید.

با توجه به مبانی نحوه کار موتورهای جستجو و نقش سئو در همه این موارد، بیایید مستقیماً به بهترین شیوه های سئو با تأثیر بالا که نتایج معنی داری را برای کسب و کار شما امروز ارائه می دهد، بپردازیم.

چگونه در سال 2022  با سئو ارگانیک شروع کنیم (با منابع!)

آیا برای شروع تسلط بر جستجوی گوگل با بهترین شیوه های سئو در کلاس خود آماده اید؟

اصول سئوی که می خواهید یاد بگیرید به حرکت در رتبه بندی موتورهای جستجو کمک می کند و ترافیک (رایگان) بیشتری را به سایت شما هدایت می کند.

من با هیچ یک از تاکتیک ها و بهترین شیوه های سئو زیر خیلی فنی نمی شوم.

این مقاله همه چیز در مورد درک کامل از اصول سئو است. که اگر به درستی انجام شود، بدون شک می تواند رتبه شما را در SERP ها بالاتر ببرد.

اکنون، بیایید به پنج مرحله SEO که می‌توانید امروز بردارید تا به مشتریان بالقوه کمک کنید وب‌سایت شما را مستقیماً از نتایج جستجوی ارگانیک پیدا کنند، بررسی کنیم.

با عوامل کلیدی موفقیت سئو شروع کنید

اگر تازه وارد دنیای بهینه سازی موتورهای جستجو شده اید، سئو می تواند یک رشته پیچیده یا پیچیده به نظر برسد.

این صنعت با سرعتی سریع در حال حرکت است، به این معنی که سئو یک هدف دائما در حال حرکت است. همچنین کمکی نمی کند که نهادهای حاکم، گوگل و سایر موتورهای جستجو، به طور مداوم قوانین را از طریق به روز رسانی های متعدد الگوریتم تنظیم کنند.

اما این بدان معنا نیست که سئو فقط در مورد ترفندهای جادویی است یا دستور العمل های مرموزی وجود دارد که باید از آنها پیروی کنید.

داشتن درک کامل از عوامل موتورهای جستجو تاثیر مثبتی بر موفقیت سئو شما خواهد داشت.

برای ایجاد یک استراتژی جامع سئوی ارگانیک، باید سه رکن اساسی سئو را بدانید.

سئو روی صفحه

سئوی درون صفحه همه چیز در مورد بهینه سازی عناصر مختلف صفحه در سایت شما با بهترین روش ها برای کسب رتبه بالای آن صفحات در جستجو است.

سئو روی صفحه
سئو روی صفحه

روش‌های سئوی درون صفحه‌ای وجود دارد که می‌توانید روی آنها تمرکز کنید، از تحقیق در مورد کلمات کلیدی رقیب و ایجاد محتوای SEO گرفته تا ابرداده، که می‌تواند وب‌سایت شما را به یک منبع ارزشمند برای موتورهای جستجو و کاربران تبدیل کند.

بهینه سازی روی صفحه برای موفقیت سئو بسیار مهم است زیرا یکی از معدود استراتژی های جستجوی ارگانیک است که می توانید به طور کامل کنترل کنید.

اگر می‌خواهید درباره بهترین روش‌های مختلف سئو داخلی اطلاعات بیشتری کسب کنید، کتابخانه ما از مقالات مرتبط سئوی درون صفحه را مرور کنید:

سئو خارج از صفحه

اگر سئوی درون صفحه تماماً در مورد بهینه‌سازی محتوای سایت شما باشد، پس منطقی است که سئوی خارج از صفحه بر هر فعالیت سئوی انجام شده در خارج از سایت تمرکز می‌کند.

سئو خارج از صفحه چیست؟
سئو خارج از صفحه چیست؟

هدف سئو خارج از صفحه تقویت محبوبیت و اعتبار سایت شما در چشم موتورهای جستجو است. هرچه سایت شما قابل اعتمادتر و معتبرتر باشد، توانایی بیشتری برای رتبه بندی خواهد داشت.

در قلب سئوی خارج از صفحه لینک سازی است. به دست آوردن بسیاری از بک لینک های با ارزش به سایت شما به گوگل (و سایر موتورهای جستجو) می گوید که محتوای صفحات شما بسیار مرتبط و قابل اعتماد است.

اما بک لینک ها تنها یکی از بسیاری از سیگنال های سئوی خارج از صفحه هستند که باید آنها را تقویت کنید تا شانس سایت خود را برای ظاهر شدن در SERP ها افزایش دهید.

بیشتر بخوانید: استراتژی های لینک سازی برای سئو

سئو فنی

سئوی فنی بر روی قابلیت خزیدن، دید و عملکرد وب سایت شما تمرکز دارد.

فعالیت‌های فنی سئو موتورهای جستجو را قادر می‌سازد تا به طور مؤثرتری بفهمند که وب سایت شما چیست. وقتی به درستی انجام شود، سئوی فنی می‌تواند به رتبه‌بندی جستجوی بهتر و فرصت‌هایی برای به دست آوردن نتایج غنی از رقبای شما کمک کند.

در حالی که جنبه های دیگری از سئو وجود دارد، مانند سئو بین المللی و سئوی سازمانی که می توانید در مورد آنها بیاموزید، ابتدا باید با این سه حوزه سئو آشنا شوید.

شروع با این سه حوزه اساسی سئو، همه چیزهایی را که برای برآورده کردن الزامات موتور جستجو و ارائه یک تجربه کاربری عالی نیاز دارید را پوشش می دهد. و وقتی بتوانید هر دو این کارها را انجام دهید، موفقیت شما تضمین شده است.

اکنون، بیایید کمی عمیق تر به درک چگونگی جستجوی افراد بپردازیم.

برای انجام این کار، باید هدف جستجو را بررسی کنیم.

(2). تمرکز خود را به سمت هدف جستجو تغییر دهید

گوگل درک می کند که وقتی کاربران اینترنت یک پرس و جو را در نوار جستجو تایپ می کنند، هدف خاصی را در ذهن دارند.

درک این دلیل که هدف جستجو نامیده می شود، سنگ بنای تاثیرگذار سئوی مدرن است.

علاوه بر این، ارضای هدف جستجو از طریق نتایج جستجوی بسیار مرتبط، اولویت شماره 1 گوگل است.

سئو فنی
سئو فنی

بدون درک کامل اینکه چرا کاربران اینترنت پرس و جوهای جستجوی خاصی را انجام می دهند، کسب و کار شما در رتبه بندی با مشکل مواجه خواهد شد.

حتی اگر سایر سیگنال‌های رتبه‌بندی سنتی Google مانند بک لینک‌ها را کاملاً بهینه کنید، اگر محتوای شما هدف جستجو را برآورده نکند، نتایج صفحه اول دائماً از دسترس خارج می‌شوند.

پس منطقی است که برای کسب رتبه بالا در عصر مدرن و دریافت ترافیک واجد شرایط بیشتر به وب سایت خود، محتوای شما باید برای هدف جستجو بهینه شود.

اهداف اصلی سئو ارگانیک

اکثر اهداف جستجو معمولاً در چهار دسته اصلی قرار می گیرند. آن ها هستند:

اطلاعاتی

هنگامی که جستجوگران به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک موضوع یا اطلاعات خاص هستند، یک جستجوی اطلاعاتی انجام می دهند. اغلب پرسش‌های اطلاعاتی به عنوان سؤال مطرح می‌شوند (آلبرت انیشتین کیست؟)، البته نه همیشه.

چند نمونه از هدف جستجوی اطلاعاتی عبارتند از:
 • “سس گوجه فرنگی چگونه درست می شود؟”
 • “آب و هوا در نیویورک”
 • “html 5 بهترین روش”
 • استون هنج در کجا واقع شده است؟

ناوبری

هنگامی که جستجوگران می خواهند از یک وب سایت خاص بازدید کنند، در حال انجام یک جستجوی ناوبری هستند. در حالی که اکثر کاربران اینترنت می توانند به سادگی URL برند خود را در نوار آدرس وارد کنند، برخی از کاربران ممکن است نام دامنه دقیق را ندانند و “گوگل” سریعتر خواهد بود.

چند نمونه از هدف جستجوی ناوبری عبارتند از:

 • ” تماس با سئو شرپا ”
 • “آزمایشگاه نایک”
 • “ورود به بانک تعقیب و گریز”
 • “تکنیک آسمان خراش backlinko”

معامله ای

هنگامی که جستجوگران آماده خرید هستند، یک جستجوی تراکنشی انجام می دهند.

اقدام «خرید» می‌تواند شامل فعالیت‌های غیر پولی مانند ثبت‌نام ایمیل یا ارسال فرم باشد. در این مرحله از سفر خریدار، کاربر جستجوگر از قبل می داند که می خواهد چه چیزی بخرد. آنها فقط به دنبال مکان مناسب برای خرید خود هستند.

چند نمونه از هدف جستجوی تراکنش عبارتند از:
 • “فروش نایک ایر مکس”
 • “پرواز لندن به پاریس”
 • خرید آیفون 12
 • عینک آفتابی ارزان

تحقیق تجاری

هنگامی که جستجوگران قصد خرید دارند اما هنوز مطمئن نیستند که چه چیزی بخرند یا از کجا بخرند، جستجوی تحقیقات تجاری را انجام می دهند. هنگامی که کاربران در مورد محصولات، خدمات یا راه حل ها تحقیق می کنند، به دنبال خرید به زودی هستند.

چند نمونه از قصد جستجوی تحقیقات تجاری عبارتند از:
 • “بهترین آژانس سئو دبی”
 • مربیان شخصی nyc
 • “ارزان ترین هتل لندن”
 • “بررسی فضای مربعی”

در حالی که این چهار هدف اصلی جستجو متمایز هستند، برخی از پرس و جوها باعث همپوشانی هدف جستجو می شوند.

برای مثال، “macbook amazon” را به عنوان یک عبارت جستجو در نظر بگیرید.

هدف جستجو برای موارد فوق می تواند هم ناوبری و هم تراکنشی باشد. ممکن است کاربر آماده خرید مک بوک جدید و خرید از فروشگاه آمازون باشد.

هدف جستجو یا سئو ارگانیک چیست
هدف جستجو یا سئو ارگانیک چیست

اگر هنوز مطمئن نیستید که یک عبارت جستجو چه نوع هدفی دارد، به نتایج جستجوی Google نگاهی بیندازید. برخی از ویژگی‌های SERP فقط برای انواع هدف خاص ظاهر می‌شوند.

به عنوان مثال، چرخ و فلک خرید معمولاً فقط زمانی ظاهر می شود که یک عبارت جستجو دارای قصد تراکنش باشد.

بهینه سازی برای هدف جستجو

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، هدف جستجو انتظاراتی را در مورد نحوه ارائه محتوای سایت شما به همراه دارد.

چگونه سایت خود را برای هدف جستجو بهینه کنیم

در سطح بالا، تحقق هدف جستجو شامل ارائه محتوایی است که موتورهای جستجو و کاربران انتظار دارند.

در حالی که محتوای کلی صفحه باید بر روی ارضای یکی از اهداف اصلی جستجو متمرکز باشد، عناصر مختلف در صفحه شما بسته به نوع هدف می‌توانند بیشتر بهینه شوند.

به عنوان مثال، اگر هدف صفحه شما برآوردن اطلاعات اطلاعاتی است در پرس و جوها، بهینه سازی عناصر حیاتی روی صفحه مانند عناوین صفحه، تگ های هدر HTML مانند H1 و H2s، و توضیحات با هدف گذاری کلمات کلیدی خاص را در نظر بگیرید.

بهینه سازی برای هدف جستجو
بهینه سازی برای هدف جستجو

اگر تمرکز شما هدف جستجوی تراکنشی است، فرآیند تبدیل صفحه خود را در اولویت قرار دهید.

CTAهای صفحه باید واضح و چشم نواز باشند. طراحی صفحه باید دارای تصاویر و ویدئوهای باکیفیت باشد و ارزش و مزیت محصول یا خدمات شما را بیان کند. و متن صفحه شما باید یک پاسخ احساسی ایجاد کند که به حمایت از تصمیم خرید کمک کند.

هدف گذاری تجاری

حتی اگر عبارات جستجویی دارید که چندین هدف جستجو را برآورده می کنند، یکی از آنها را اولویت بندی کنید. تلاش برای پوشش دادن شرط‌های خود در انواع مختلف اهداف جستجو، شانس شما را برای رتبه‌بندی برای هر نوع هدف کاهش می‌دهد.

(3). KPI های شرکت خود را بشناسید و با استراتژی های سئو هماهنگ شوید

از آنجایی که جستجو دروازه ای برای یک تجربه آنلاین عالی است، بسیار مهم است که تلاش های SEO خود را با اهداف و اهداف کلی شرکت خود هماهنگ کنید.

به یاد داشته باشید، سئو یک گلوله جادویی نیست، و همچنین موفقیت یک شبه را برای کسب و کار شما فراهم نخواهد کرد.

زمانی که سئو با استراتژی بازاریابی کلی کسب و کار شما ادغام شده باشد، بیشترین تاثیر را دارد.

فرض کنید یک پیتزا فروشی جدید باز کرده اید. یکی از اهداف اصلی کسب و کار شما احتمالاً ایجاد آگاهی از برند خواهد بود. هرچه افراد بیشتری در مورد کسب و کار شما بدانند، اعتماد بیشتری به برند می تواند ایجاد کند.

و اعتماد بیشتر به برند باعث ایجاد ارزش ویژه برند می شود.

بنابراین برخی از استراتژی‌های بازاریابی که می‌توانید برای مهار قدرت آگاهی از برند به کار ببرید.

چند تکنیک شناخته شده برای ایجاد آگاهی از برند عبارتند از مشارکت های محلی، بهینه سازی رسانه های اجتماعی و برنامه های ارجاع.

سئو می تواند یک استراتژی مکمل برای تمام تاکتیک های آگاهی از برند در بالا باشد.

به عنوان مثال، مشارکت برند را در نظر بگیرید.
به عنوان مثال، مشارکت برند را در نظر بگیرید.

با همکاری با یک برند دیگر، یا حتی یک تأثیرگذار، می توانید شروع به ایجاد محتوای متمرکز بر سئو کنید که بسیار قابل اشتراک گذاری است. برند یا اینفلوئنسر می تواند با نوشتن یک بررسی محصول، برای کسب و کار شما محتوا تولید کند.

SEMrush متیو وودوارد

حتی می توانید پیشنهاد دهید که یک پست مهمان در وب سایت آنها بنویسید که محصولات منحصر به فرد شما را برجسته می کند. با اجرای یک کمپین برندسازی مشترک، در معرض دید کسب و کار خود به مخاطبان جدید قرار می گیرید.

و فرض کنید استراتژی بازاریابی مشترک شما با بهترین شیوه های سئو مانند افزودن کلمات کلیدی هدفمند به ابرداده یا لینک بیلدینگ بهینه شده است. در این صورت، موتورهای جستجو نیز برند شما را ارتقا می دهند و به شما کمک می کنند حضور آنلاین ارگانیک خود را رشد دهید.

هنگامی که از سئو برای حمایت از شاخص های عملکرد کلیدی شرکت خود استفاده می کنید، استفاده از معیارهای سئو را نیز در گزارش خود فراموش نکنید.

برای ارزیابی موثر موفقیت سئو، باید از Google Analytics و یک پلت فرم SEO مانند Ahrefs یا SEMrush استفاده کنید. با در دست داشتن این ابزار می توانید اندازه گیری کنید:

ارزیابی سئو ارگانیک سایت با گوگل آنالیتیکس

 1. رتبه کلمات کلیدی خاص
 2. اعتبار دامنه وب سایت شما
 3. افزایش ترافیک ارگانیک
 4. نرخ پرش سایت شما
 5. تعداد جلسات و بازدیدکنندگان سایت

خدمات سئو سایت توسط سئو فراز

جهت انجام خدمات طراحی سایت :سایت شرکتی,سایت فروشگاهی,سایت گردشگری  و سایت وردپرس و … و همچنین خدمات سئو سایت :سئو سایت فروشگاهی,سئو سایت گردشگری,سئو سایت وردپرس و … تولید محتوا با کارشناسان سئو فراز تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا