چگونه سئو کار شویم؟

آموزش سئو

چگونه به یک سئو کار حرفه ای تبدیل شویم؟

Contents

چگونه سئو کار شویم؟ اگر به فکر سئو کار شدن هستید حتما سئو فراز را دنبال کنید تا صفر تا صد سئو کار شدن را به شما آموزش دهیم .

سئو فراز با تجربه سالیان خود و موفقیت هایی که در زمینه سئو کسب کرده است ثابت کرده یک سئو کار واقعی است و حال تصمیم گرفته است تا تجربیات خود را به صورت رایگان در اختیار شما عزیزانی که به دنبال سئو کار شدن هستید قرار دهد.

این مقاله از سئو فراز راهنمای شغلی متخصص سئو BrainStation است که می‌تواند به شما در شروع یک شغل پردرآمد در بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) و بازاریابی دیجیتال کمک کند.

این راهنما یک نمای کلی از مهارت های سئو SEO که باید بیاموزید، بهترین گزینه های آموزش SEO، مسیرهای شغلی در SEO و SEM، نحوه تبدیل شدن به یک متخصص SEO و موارد دیگر را را در پاسخ به اینکه چگونه سئو کار شویم ؟ ارائه می دهد.

شغل سئو seo

در حال حاضر سئو کار به عنوان یکی از شغل های پر درآمد در ایران و دنیا شناخته میشود . به شرط آنکه صفرتا صد این کار را به صورت تخصصی بلد باشید و بتوانید کلمات کلیدی مورد نظر را به لینک یک گوگل برسانید میتوانید درامد بالایی برای خود کسب کنید.

چگونه سئو کار شویم؟
چگونه میتوانیم به یک متخصص سئو تبدیل شویم؟

چگونه متخصص سئو شویم ؟

یادگیری تخصص سئو لازمه صرف زمان و حوصله است و هیچ کس تا کنون یک شبه به سئو کار تبدیل نشده زیار بایستی با صبر و حوصله به یادگیری بپردازید و تمام الگوریتم های گوگل از جمله موارد زکر شده در ادامه را بشناسید:

 

تصویر الگوریتم های گوگل
برای اینکه بدانیم چگونه سئو کار شویم در گام اول بایستی الگوریتم های گوگل که عکسشان در این تصویر آمده است را بشناسیم

با شناخت الگوریتم های گوگل و نحوه امتیاز دهی و حساسیت آنها میتوانید به گونه ای فعالیت خود را در سایت تنظیم کنید که موافق با الگویتم های گوگل باشد تا بتوانید امتیاز لازم را کسب کنید ،زیرا هر کدام از این الگوریتم ها هدف خاصی را دنبال میکنند که با شناسایی آن در محتوا و سایت شما امتیاز لازم به شما میدهند ،بخاطر درک اهمیت بسیار بالای این موضوع سئو فراز به توضیح کامل و مفصل هر یک از آنها که برای سئو کار شدن امری ضروری است پرداخته است که لینک هرکدام از آنها در بالا درج شده است .

1. مهارت و دانش خود را در زمینه سئو توسعه دهید.

به دست آوردن شغل در سئو در حالت ایده آل به دو چیز نیاز دارد: مهارت تولید محتوا و مهارت تحلیلی. اکثر متخصصان سئو امروزه یکی از این دو را دارند و دیگری را نیز توسعه می دهند.

کارشناسان سئو نویسندگان ماهری با غرایز خلاق هستند. داشتن پیشینه نویسندگی قوی برای کسانی که در حرفه سئو هستند امری ضروری است .بنابراین، چه ذهن تحلیلی داشته باشید و چه بخواهید یک وبلاگ برای تمرین نوشتن راه اندازی کنید، یا یک نویسنده با تجربه هستید که به دنبال آموزش ذهن فنی خود هستید، داشتن تعادل در هر دو به شما در حرفه سئو کمک می کند.

اینترنت هرگز نمی‌خوابد – برای اینکه به‌عنوان یک متخصص سئو فعال بمانید، باید مهارت‌های خود را در طول حرفه‌تان ارتقا دهید (و به کارفرمایان بالقوه نشان دهید که این کار را انجام می‌دهید). این بدان معناست که رزومه و نمونه کار شما هرگز کامل نمی شود.

به عنوان مثال، مطالعه ای که در ماه می 2018 بر روی تمام جستجوهای وب انجام شد، نشان داد که نرخ کلیک برای نتایج جستجوی رتبه برتر فقط کمتر از 30 درصد بود، عددی که برای رتبه پنجم به چهار درصد کاهش یافت. در نهمین نتیجه، یک درصد ناچیز از جستجوگران، به طور متوسط، همچنان علاقه مند به کلیک کردن بودند.

چگونه سئو کار شویم؟

چگونه سئو کار شویم؟

در مقایسه با چند سال قبل، این کاهش بسیار چشمگیرتری است. بیشتر این تغییر احتمالاً نتیجه تعداد جستجوهای انجام شده روی دسکتاپ در مقابل تلفن همراه است – و گرایش به جستجوهای تلفن همراه تنها از آن زمان رشد کرده است.

به گفته گوگل، در سال 2016، جستجوی صوتی یک مورد از هر پنج جستجو را به خود اختصاص داده است. دانستن این حقایق نه تنها بر اهمیت سئو تاکید می کند. همچنین بینش های مهمی در مورد اینکه چگونه بهینه سازی برای جستجوهای تلفن همراه یا صوتی می تواند ترافیک کلی شما را بهبود بخشد، ارائه می دهد.

رفتار مخاطبان تغییر می کند – و موتورهای جستجو نیز تغییر می کنند. بازیکنان بزرگی مانند گوگل و بینگ دائماً الگوریتم‌هایی را که موتورهای جستجوی خود را هدایت می‌کنند به‌روزرسانی می‌کنند و از معیارهای جدید استفاده می‌کنند و در یک مسابقه تسلیحاتی روی دیگران تأکید می‌کنند یا تأکید نمی‌کنند تا یک قدم جلوتر از افرادی باشند که سعی در بازی کردن با سیستم دارند.

در نتیجه، استراتژی‌های سئو SEO که چند سال پیش به خوبی کار می‌کردند، ممکن است به طرز ناامید کننده‌ای منسوخ شده باشند. تجدید دوره ای دانش سئوی شما برای ماندن در بالای یک زمینه بی پایان در حال تحول و اطمینان از دانستن آنچه باید بدانید بسیار مهم است.

2. در یک دوره آموزش سئو شرکت کنید و اصول سئو را یاد بگیرید .

هرگز زمان بهتری برای رشد مهارت های بهینه سازی موتور جستجو وجود نداشته است. طبق یک مطالعه، بیش از 93 درصد از تجربیات آنلاین با جستجو (و موتور جستجو) شروع می شود. و در اینجا، رتبه بندی بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد – یک مطالعه نشان داد که نرخ کلیک برای نتایج جستجوی رتبه برتر نزدیک به 30 درصد است، اما برای نتیجه رتبه پنجم، این تعداد به چهار درصد کاهش یافته است. تنها یک درصد از جستجوگران، به طور متوسط، برای دیدن نتیجه رتبه نهم کلیک می کنند. واضح است که رتبه بندی خوب می تواند تفاوت مادی قابل توجهی در موفقیت یک شرکت ایجاد کند.

چگونه سئو کار شویم؟

بنابراین جای تعجب نیست که تجربه بازاریابی جستجو یکی از پرتقاضاترین مهارت ها باشد، چه یک حرفه تمام وقت یا فقط یکی از عناصر شغلی در بازاریابی یا تبلیغات. در واقع، یک مطالعه اخیر افزایش 43 درصدی را در پست ‌ها برای مشاغل سئو نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید :آموزش آنلاین سئو

با پیچیدگی روزافزون بهینه سازی موتورهای جستجو – و اهمیت حیاتی آن برای افزایش ترافیک – کارشناسان سئو در حال تبدیل شدن به عضوی ضروری در هر تیم بازاریابی هستند و حتی اعضای غیرتخصصی تیم، از کارآموزان گرفته تا مدیران عامل، باید با سئو آشنا باشند. به عبارت دیگر، درک نحوه عملکرد موتورهای جستجو و بهبود مهارت های سئو همیشه ایده خوبی است.

حتی اگر سئو کار «SEO» در عنوان شغلی شما نباشد، توانایی قرار دادن تخصص سئو در رزومه خود می تواند به امتیاز برای شما تبدیل شود.

چگونه سئو کار شویم؟

در حالی که داشتن مدرک سئو معمولاً ضروری نیست اما ، بسیاری از آگهی‌های شغلی سئو نیازمند آشنایی با یک یا چند ابزار خاص سئو هستند. موتور جستجویی مانند گوگل هرگز آرام نمی گیرد – آنها همیشه تکنیک هایی را که استفاده می کنند به روز می کنند تا مرتبط ترین نتایج را برای جستجوگران به ارمغان بیاورند.

کارشناسان سئو باید به طور مداوم روش های خود را نیز به روز کنند، با تغییراتی که موتورهای جستجو ایجاد می کنند وفق دهند و مهارت های جدیدی را بیاموزند تا با بهترین شیوه ها همگام شوند.

افزایش جستجوی صوتی، برای انتخاب فقط یک مثال، در حال حاضر یک اثر دگرگون کننده دارد، زیرا بخش قابل توجهی از جستجوهای انجام شده از طریق پلتفرم Google اکنون جستجوهای صوتی هستند. روشی که نتایج نمایش داده می‌شود می‌تواند تأثیری به همان اندازه روی سئو داشته باشد: برای مثال، برجسته شدن ناگهانی قطعات غنی و جعبه‌های دانش، در حال حاضر تأثیر تغییر بازی را برای کارشناسان سئو دارد.

و اکثر متخصصان خود را برای تغییر مقیاس بزرگتر به سمت تلفن همراه آماده می کنند، با توجه به اینکه گوگل قبلاً تأیید کرده است که بیش از نیمی از جستجوها در تلفن همراه انجام می شود.

چگونه متخصص سئو شویم؟

با توجه به پیچیدگی حوزه فعلی سئو، دانستن اینکه از کجا شروع کنید تا یک سئو کار شوید می تواند دشوار باشد. یک بوت کمپ دیجیتال مارکتینگ یا سایر دوره های آموزشی متمرکز بر سئو یک راه عالی برای یادگیری مفاهیم و ابزارهای فنی اساسی سئو است که متخصصان سئو باید در محیطی ساختاریافته بدانند که یادگیری کامل، کارآمد و به روز را در اولویت قرار می دهد.

با کمک متخصص سئو، می‌دانید که زمانی که برای یادگیری تخصص سئو صرف می‌کنید، روی چیزهایی متمرکز می‌شود که بیشترین اهمیت را دارد، و با بازخورد، پیشرفت خود را در مسیر درست نگه دارید. دوره بازاریابی موتورهای جستجو BrainStation (متخصص سئو )حتی شامل دوره هایی است که پایه و اساس یک نمونه کار حرفه ای را برای یک متخصص سئو تشکیل می دهد .

بیشتر بخوانید :آموزش صفر تا صد سئو رایگان

شرکت در کلاسهای آموزشی تضمین می کند که دانش مناسبی در زمینه سئو کسب کرده اید ،که میتوانید در هنگام استخدام گواهی پایان دوره خود را نیز به کارفرما ارائه دهید. برای شرکت در یک دوره آموزشی تحقیق کنید که

کلاسهای آموزش آنلاین سئو شرکت سئو فراز به شما کمک میکند تا دانش کافی در زمینه سئو کسب کنید.

3. درک کنید که موتورهای جستجو چگونه محتوا را می خزند و فهرست می کنند.

هدف اولیه سئو افزایش دید در موتورهای جستجو است تا کاربران موتورهای جستجو بتوانند محتوای شما را پیدا کنند. در حالی که محتوا باید همیشه با در نظر گرفتن بازدیدکنندگان بالقوه وب سایت ایجاد شود، اگر موتورهای جستجو ندانند از آنها چه چیزی بسازند، آنها به محتوای شما نمی رسند.

موتورهای جستجو سه وظیفه اصلی دارند:

 • خزیدن – محتوا را پیدا و درک کنید.
 • فهرست – ذخیره و سازماندهی محتوا.
 • رتبه – بهترین محتوا را برای سوالات مرتبط ارائه کنید.

تبدیل شدن به یک سئوکار متخصص به معنای درک این کارکردها و بهینه سازی محتوا به گونه ای است که نیاز کاربران را برآورده کنید …

4.دیدگاهی در مورد آنچه که موتورهای جستجو ارزش دارند به دست آورید.

در حالی که عملکرد درونی هر موتور جستجو متفاوت است، به خاطر داشته باشید که هر کدام یک هدف واحد در ذهن دارند: همیشه بهترین نتایج را برای هر جستجو بازیابی کنید.

عوامل زیادی وجود دارند که می توانند در مورد اینکه یک نتیجه خاص را “بهترین” می کند نقش داشته باشد، اما در بیشتر موارد به سه چیز مربوط می شود:

 • ارتباط با قصد جستجوگر به این معنی که کاربر چه چیزهایی را جستجو میکند.
 • اعتبار وب سایت بر اساس سیگنال های محبوبیت است.
 • اعتماد و اطمینان موتور جست و جو از این که وب سایت می تواند پاسخی واقعی و ارزشمند به جستجوگران ارائه دهد
 • تجربه مثبت برای کاربر در هنگام مصرف محتوا

هرچه این ایده‌های بزرگ را بهتر درک کنید، بهتر می‌توانید نقش عوامل رتبه‌بندی و تاکتیک‌های سئو را دریابید. با درک این شرایط، در اجرای طرح‌های سئو و تشخیص مشکلات زمانی که مطرح می‌شوند، مؤثرتر خواهید بود.

5. استراتژی ها و تاکتیک های سئو و چرایی اهمیت آنها را درک کنید.

زمانی که یک موتور جستجو می تواند یک سایت را بخزد و فهرست کند، سپس از عوامل و سیگنال های رتبه بندی برای سنجش ارتباط، اعتبار، اعتماد و تجربه استفاده می کند.

این استراتژی ها و رشته ها به اطلاع رسانی تاکتیک های سئو کمک می کنند:

سئوی فنی – این به تمرین بهینه سازی جنبه های فنی یک سایت برای موتورهای جستجو اشاره دارد. این ممکن است شامل اصلاح نقشه سایت و خطاهای پیوند یافت شده در ممیزی های فنی سایت باشد. (قابلیت نمایه سازی و خزیدن)

تحقیق کلمات کلیدی – با تجزیه و تحلیل داده های کلمات کلیدی، می توانید ایده بهتری از آنچه مخاطبان خود می خواهند کشف کنند، بدست آورید، که سپس می تواند استراتژی شما را در حین ایجاد محتوای قابل کشف بر اساس آن داده ها مشخص کند. (ارتباط و هدف جستجو)

سئوی درون صفحه – محتوایی که اطلاعات ارزشمندی را در اختیار جستجوگر قرار می دهد در حالی که بالاتر و فراتر از آنچه قبلاً وجود دارد، احتمال رتبه بندی بیشتری دارد.

علاوه بر این، پیروی از بهترین شیوه‌های سئوی درون صفحه می‌تواند به موتور جستجو کمک کند تا میزان مرتبط بودن محتوا با پرس و جو را تعیین کند. (ارتباط و هدف جستجو)

لینک سازی – موتورهای جستجو از تعدادی فاکتور برای تعیین محبوبیت یک وب سایت استفاده می کنند و یکی از آنها تعداد و کیفیت لینک های خارجی است که به محتوای آن اشاره می کنند که به عنوان بک لینک نیز شناخته می شود. (اقتدار و اعتماد)

سایر عوامل رتبه بندی – عواملی مانند قابلیت استفاده از سایت در تلفن همراه (رسپانسیو بودن سایت)، سرعت صفحه و غیره برای موتورهای جستجو مهم هستند زیرا بهترین نتایج ممکن را ارائه می دهند. (تجربه)

دانستن اصول اولیه هر کدام در تعیین اینکه می خواهید در یکی از این رشته ها متخصص سئو باشید یا متخصص سئو مهم است و همچنین می توانند اثربخشی تلاش های شما را افزایش دهند.

6. در زمینه سئو تحقیق کنید.

علاوه بر تحقیقات اولیه در مورد سئو، به‌روز نگه داشتن آخرین تغییرات در حرفه شما ضروری است.سئو همیشه در حال تغییر است، بنابراین بسیار مهم است تا دانش خود را در مورد آن به روز کنید.

7. روش ابزاری را پیدا کنید که برای شما مناسب باشد.

با ابزارهای کلیدی سئو آشنا شوید :سئو (و روش مرتبط با SEM، بازاریابی موتورهای جستجو) چیزی فراتر از کلمات کلیدی است. برای ایجاد و بهینه‌سازی مؤثر محتوا در همه پلتفرم‌ها – موتورهای جستجوی مختلف، روش‌های جستجو، و انواع نمایش و … enپلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی – نیازمند یک رویکرد چندلایه است که کار و استراتژی زیادی می‌طلبد.

خوشبختانه، ابزارهایی برای کمک به شما در انجام تحقیق و تجزیه و تحلیل برای ایجاد بینش جدید وجود دارد. محتوای خود را ایجاد، قالب بندی و ارسال کنید. و نظارت کنید که چه چیزی کار می کند و چه چیزی نیاز به بهبود دارد.

همچنین ابزارهایی برای کمک به خودکار کردن بسیاری از وقت گیرترین وظایف برای یک متخصص سئو وجود دارد و کارایی شما را افزایش می دهد – و اطمینان حاصل می کنید که می توانید بر ایجاد محتوای عالی تمرکز کنید.

برخی از این ابزارها خود پلتفرم‌ها هستند – سیستم‌های SEM مانند Google Ads یا Microsoft Advertising یا کانال‌های رسانه‌های اجتماعی که در آن محتوای ارگانیک خود را پست می‌کنید. برخی دیگر ابزارهای تحلیلی هستند که از نزدیک با این پلتفرم ها مرتبط هستند، مانند Google Analytics یا Google Trends.

برای اینکه واقعاً از این ابزارهای مفید نهایت استفاده را ببرید، باید با درک روشنی از نحوه کار موتورهای جستجو و چگونگی تبدیل فرآیند جستجو به نتایج جستجو – مفاهیمی مانند خزنده‌های سایت و نمایه‌سازی صفحه شروع کنید.

توضیحات متا، بهینه سازی در صفحه، و جعبه پاسخ. کنسول جستجوی گوگل، قطعه‌های غنی و برجسته‌کننده داده؛ و تبلیغات پرداخت به ازای کلیک، گروه های تبلیغاتی و بازاریابی مجدد.

چگونه سئو کار شویم؟

این بدان معنا نیست که کلمات کلیدی مهم نیستند! هنگامی که چشم انداز جستجو را درک کردید، آماده هستید تا به سراغ ابزارهای دیجیتالی با درجه بالاتر مانند Ahrefs بروید، ابزاری که به طور خاص برای کمک به شما در انجام تحقیقات در مورد کلمات کلیدی SEO و یافتن بهترین عبارات جستجو برای محتوای خود طراحی شده است.

– چه در حال ایجاد یک وبلاگ برای مشتریان خود باشید و چه در حال افزودن توضیحات پیشرفته به لیست محصولات خود.

سایر ابزارهایی که به انجام تحقیقات کلمات کلیدی و توسعه محتوا کمک می کنند عبارتند از Linkio، Alexa، SEMRush، Serpstat، Google Analytics، و Google Keyword Planner، به نام چند مورد. بهترین این ابزارها تعدادی از ویژگی ها را برای بهینه سازی محتوا و بازاریابی محتوا در یک پلت فرم واحد ترکیب می کنند.

به عنوان مثال، با Ahrefs، کارشناسان سئو می توانند کلمات کلیدی مرتبط را بررسی کنند، عوامل رتبه بندی و بک لینک ها را به صفحات وب سایت خود بررسی کنند، کلمات کلیدی مرتبط را بر اساس جستجوها جمع آوری کنند، محتوای رقبا و SEO را تجزیه و تحلیل کنند، و حتی بیشترین اشتراک گذاری محتوای آنلاین را کشف کنند.شما مجبور نیستید از تک تک ابزارهای موجود برای انجام وظایف سئوی خود استفاده کنید، فقط باید مطمئن شوید که ابزارها به شما در دستیابی به اهدافتان کمک می کنند و تمرین دقیقی را در مورد موضوع به شما ارائه می دهند.

8. با داده ها آشنا شوید.

هنگامی که شروع به غواصی در ابزارهای SEO خود می کنید، متوجه خواهید شد که داده های زیادی وجود دارد. بدون این داده‌ها، نمی‌توانید عملکرد ابتکارات خود را اندازه‌ گیری کنید و دقیقاً بدانید کجا و چگونه باید آن ها را بهبود ببخشید.

برخی از معیارهای مهم سئو عبارتند از:

 • موقعیت یابی – صفحه شما چقدر به بالای صفحه در SERP ها نشان داده می شود.
 • Impressions – چند بار صفحه شما در SERP ها دیده شده است.
 • کلیک ها – چند بار روی صفحه شما از SERP ها کلیک شده است.
 • CTR- درصد نمایش هایی که منجر به کلیک شده است.
 • جلسات ارگانیک – تعداد دفعاتی که صفحه در یک مرورگر مشاهده شده است.

از آنجایی که هر یک از این موارد جنبه متفاوتی از رفتار جستجو را اندازه گیری می کند، می توانید از آنها برای به دست آوردن بینش های ارزشمندی استفاده کنید که می تواند استراتژی شما را هدایت کند. علاوه بر این، مهم است که آن را دقیق و فیلتر کنید تا داده های شما اطلاعات کامل تری را بیان کند.

9. دانش سئوی خود را به طور مرتب آزمایش کنید.

عملی کردن تئوری هایی که آموخته اید به شما دانش عملی و تجربه مورد نیاز را  برای ارتقاء سطح ، به عنوان یک سئو کار را می دهد. به این ترتیب، سئو به نوعی شبیه یک ورزش است. شما می توانید همه چیز را در مورد ضربه زدن به بیسبال یا پرتاب توپ فوتبال بخوانید، اما اگر هرگز تمرین نکنید، هرگز به پتانسیل کامل خود نخواهید رسید.

برای جلوتر ماندن از منحنی در هر صنعتی، خواندن آخرین اخبار و تحقیقات بسیار مفید است. اما به عنوان یک سئو کار، وقتی همه چیز دائما در حال تغییر است، خواندن کافی نیست. برای به دست آوردن تجربه عملی که واقعاً مهارت های سئو SEO شما را به سطح بالاتری می برد، باید دائماً فرضیات صنعت و ایده های جدید خود را آزمایش کنید.

10.یک نمونه کار سئو بسازید

برای یک متخصص سئو، که نتایج کارش معمولاً با نوع محتوایی که کاربر می بیند به خوبی نشان داده نمی شود، چیدمان یک نمونه کار چالش دیگری را ایجاد می کند. به جای اینکه صرفاً یک محصول نهایی را نشان دهید، باید فرآیندها و نتایج خود را به گونه ای نشان دهید که تحقیقات، برنامه ریزی، تحلیل و تفکر استراتژیک شما را به نمایش بگذارد.

در اینجا، آنچه مدیران استخدام بالقوه را بیشتر تحت تأثیر قرار می دهد، اطلاعات سخت است. این را می توان به دو صورت ارائه کرد. ابتدا، بر آموزش و مهارت‌های بازاریابی دیجیتال خود تأکید کنید و خواننده را در مورد نحوه انجام کاری که انجام داده‌اید، متمرکز کنید، شاید با تمرکز بر یک پروژه واحد – دوره‌های سئو SEO که در آن شرکت کرده‌اید، تکنیک‌ها و استراتژی‌هایی که استفاده کرده‌اید، بینش‌هایی که به دست آورده اید، و غیره.

نمونه کارهای سئو شما می تواند داستانی را بیان کند، از آنچه که قصد انجام آن را به عنوان سئو کار داشتید، با چه چالش هایی روبرو بودید و برای غلبه بر آنها چه کارهایی انجام دادید. حتی اگر هیچ تجربه پرداختی برای کار مستقیم در سئو ندارید، نمونه کارها شما می تواند نتایج تمرینات عملی را که در دوره سئو انجام داده اید نشان دهد ، و شما را به عنوان سئو کار حرفه ای معرفی کند.

11.شبکه ای برای ایجاد ارتباطات بازاریابی

چگونه سئو کار شویم؟ هنگامی که شما به عنوان یک متخصص سئو در حال انجام فعالیت هستید، با شبکه سازی با آژانس های سئو و همچنین سایر متخصصان سئو، بازاریابی دیجیتال و بازاریابی محتوا، آن را به سطح بالاتری ببرید و مشخصات شخصی خود را ارتقا دهید.

جای تعجب نیست که توسعه یک شبکه گسترده به عنوان یک متخصص سئو به صورت آنلاین آغاز می شود. راه اندازی وب سایت مرتبط با صنعت سئو خود را در نظر بگیرید تا تلاش های سئوی خود را به نمایش بگذارید، رهبری فکری خود را نشان دهید و کار خود را به اشتراک بگذارید و در عین حال پلت فرم شخصی خود را نیز رشد دهید.

در اینجا، رتبه بندی صفحه شخصی شما بهترین تایید شماست. ایجاد یک حضور آنلاین قوی تقریباً در هر زمینه ای به نفع شخص است، به ویژه در سئو، جایی که اثبات آن در پودینگ است.

همچنین چندین رویداد شبکه برای افرادی که در حرفه سئو کار می کنند، چه آنلاین و چه آفلاین وجود دارد، که فرصت های عالی برای ملاقات با افراد در زمینه شما ارائه می دهد. کنفرانس‌ها، کارگاه‌های آموزشی و منابعی مانند ژورنال موتور جستجو می‌توانند به شما کمک کنند در ارتباط و هماهنگی با صنعت باشید.

12.به رشد و تمرین مهارت های SEO خود ادامه دهید:

دانستن نحوه استفاده از ابزارهای دیجیتالی مناسب پایه و اساس کار شما به عنوان یک متخصص سئو است. هنگامی که نحوه استفاده از آنها را یاد گرفتید، آماده هستید تا به سمت مهارت‌های درجه بالاتر و بهترین شیوه‌ها بروید که به شما مزیت بیشتری می‌دهد، از جمله تکنیک‌های پیچیده‌تر برای بهینه‌سازی محتوای خود، و همچنین مهارت‌های نرم، مانند تفکر استراتژیک، که باید زیربنای کل رویکرد شما به سئو باشد.

یک راه خوب برای توسعه این مهارت‌ها صرفاً از طریق تمرین است – ایجاد کمپین‌های سئوی خود و امتحان کردن چیزهای مختلف برای دیدن اینکه چه چیزی جواب می‌دهد و چه چیزی خوب نیست. به یاد داشته باشید که سوابق کاملی از تلاش های سئوی خود را حفظ کنید! بعداً این مهم خواهد بود.

یک استراتژی خوب برای تمرین در این مرحله سئوی فنی است – تغییر شکل جنبه های فنی یک وب سایت برای بهبود رتبه و دیده شدن آن. تاکتیک‌های فنی سئو شامل نمایه‌سازی، رندر و معماری وب‌سایت با هدف ایجاد سریع‌تر و آسان‌تر کردن وب‌سایت برای خزنده‌های وب برای یافتن و درک آن است.

اگر صاحب یک کسب‌وکار کوچک هستید، یا اگر در یک شرکت کوچک‌تر کار می‌کنید، یا به صورت مشاوره‌ای کار می‌کنید، به احتمال زیاد مجبور خواهید بود خودتان تنظیمات فنی سئو را در صفحات وب خود انجام دهید. در حالی که کلمات کلیدی و محتوا اغلب بزرگ‌ترین قطعه از پازل سئو هستند، عوامل دیگری مانند زمان بارگذاری صفحه، بخش‌های نظرات بارگذاری تنبل، تگ‌های HTML، ابرداده و میکروداده‌ها نیز بر سئو تأثیر می‌گذارند. در شرایطی که مدیر سایتی ندارید که به آن تکیه کنید، ممکن است به یک متخصص سئو نیاز باشد که وارد شود تا تمام این کارهای سئویی را برایتان انجام دهد و یا اینکه خودتان وارد عمل شوید.

از آنجایی که در حال تمرین هستید، قبل از اینکه بدانید دقیقاً چه کاری انجام می‌دهید، نباید دست به کار شوید. فقط چیزها را امتحان کنید حتی با در نظر گرفتن یک استراتژی سئو، می توانید شروع به ایجاد تغییرات کنید و ببینید چه تاثیری دارند. حتی زمانی که به این تکنیک‌ها تسلط داشته باشید، چیزهای بیشتری می‌توانید بیاموزید، مانند نحوه بررسی کلیک‌های تبلیغاتی خود برای تقلب، تنظیم دقیق ریز داده‌ها در تگ‌های HTML یا یافتن راه‌هایی برای افزایش زمان بارگذاری صفحه‌تان.

همانطور که به زرادخانه ابزارهای SEO خود اضافه می کنید، مهارت های نرم افزاری ضروری متخصص سئو را نیز تمرین خواهید کرد: مهارت های ارتباطی و بین فردی، مهارت های سازماندهی و مدیریت، و به ویژه تفکر تحلیلی و استراتژیک.

ارتباط با مخاطب بخش عمده ای از نقش است، بنابراین دانستن نحوه برقراری ارتباط خوب فقط یک دارایی نیست. این یک ضرورت است حتی اگر خودتان محتوای یک ‌سایت را نمی‌نویسید، احتمالاً کار یک نویسنده را برای تقویت کلمات کلیدی خاص – بدون ذکر سرفصل‌ها، چکیده‌ها، تکه‌ها و زیرنویس‌ها – بهینه می‌کنید، بنابراین مهارت‌های نوشتاری قوی شما قطعاً مفید خواهد بود.

اجرای کمپین سازماندهی. هیچ اجتناب از اکسل، یا تحقیقی که در مورد متغیرهای تقریبا بی نهایتی که کارشناسان سئو می سنجید، وجود ندارد. حتی کارهای ساده ای مانند مدیریت بودجه شما حداقل به مهارت های اداری اولیه نیاز دارد، و همانطور که در تحقیق عمیق تر می شوید – از جمله تست A/B، یا انجام تجزیه و تحلیل طولانی مدت در مورد روشی که استراتژی های سئو شما بر ترافیک ارگانیک شما تأثیر می گذارد – سازماندهی کردن کارها باعث می شود کار را خوب پیش ببرید.

با این حال، در پایان، سئو همه به استراتژی خلاصه می شود. بهینه‌سازی محتوا بخشی از هنر است، بخشی علم است – و حداقل وقتی صحبت از جنبه علمی می‌شود، باید بتوانید به داده‌های روبرو نگاه کنید و معنی آن را درک کنید. ابزارهای تجزیه و تحلیل می‌توانند به شما کمک کنند تا تست‌های A/B را اجرا کنید یا ببینید ترافیک شما از کجا می‌آید، اما این سوال که با این اطلاعات چه باید کرد، پاسخ قطعی ندارد. شما باید به طور انتقادی در مورد اینکه چه تکنیک هایی مناسب و موثر هستند فکر کنید و به طور استراتژیک در مورد چگونگی استفاده از منابع خود برای مشاهده بزرگترین دستاوردها فکر کنید. اما تا زمانی که تلاش نکنید نمی دانید کدام غرایز را دنبال کنید – تمرین کلیدی است.

چگونه سئو کار شویم ؟

نکات بسیار زیادی وجود دارد تا با فرا گیری آنها یک سئو کار شوید و ما در سئو فراز سعی کرده ایم باتوجه به تجربیات خود تمام این نکات را به صورت ریز و درشت در اختیار شما قرار دهیم ،فقط کافیست مطالب ما را با دقت بخوانید و به نکات به کار برده شده در آنها عمل کنید.

چشم انداز سئو

سئو کار (متخصص سئو )چیست ؟

سئو کار به معنی شخصی است که با دانش و تخصص خود در زمینه سئو شما را جهت بالا آمدن در جستجوهایی که توسط کاربران در گوگل انجام میشود به لینک های اول میرساند .سئو کار تمام دانش خود را جهت رسیدن به لینک یک گوگل انجام میدهد زیرا یک متخصص سئوی حرفه ای کسی است که شما را به لینک یک گوگل برساند .

یک سئو کار حرفه ای سالهای زیادی از عمر خود را صرف کار و تلاش در زمینه سئو کرده است ،کسب دانش سئو به سالها تلاش و تجربه نیاز دارد تا اصول سئو را در لابه لای کار یاد بگیرید.

از آنجا که اصول سئو یک حرفه تجربی است و حتی  اگر سطح اینترنت را زیر و رو کنید نمیتوانید به یک سئو کار حرفه ای تبدیل شوید زیرا یک سئو کار حرفه ای دانش خود را در لابه لای کار به دست می آورد آنجا که در حین کار متوجه بروزرسانی های گوگل میشود ،آنجا که بابت انجام باید و نباید ها امتیاز لازم را به دست می آورد و یا از دست میدهد ،آنجا که در عمل با موفقیت و یا شکست روبه رو میشود،آنجا که شبها و روزهای زیادی را صرف کار و کسب تجربه میکند . و همه اینها یک فرد را به سئوکار حرفه ای تبدیل میکند.

در آمد سئو کار در ایران چقدر است ؟

بعید میدانم کسی را در ایران پیدا کنید که برای این سوال یک جواب قطعی داشته باشد ،از آنجا که در آمد یک سئو کار به عوامل زیادی بستگی دارد تعیین مبلغی مشخص برای درآمد او یک امر غیر ممکن است .

در آمد یک سئو کار درایران بسته به محل کار ،جغرافیا و دانش و توانایی هایش در سطح سئو میتواند مبالغ دریافتی متفاوتی داشته باشد :به طور مثال سئوکاری که در بالا شهر تهران و برای یک شرکت معتبر و سطح بالا کار میکند با یک سئوکار که در شهرستان و برای یک شرکت معمولی کار میکند در آمد کاملا متفاوتی را دریافت میکنند .

و مبلغی را که سئوکاران در ایران با سئو کاران در خارج از کشور دریافت میکنند قابل قیاس نمیباشد (طبق تحقیقاتی که برای پاسخ به این سوال انجام دادم دریافتم که در آمد سئو کاران در ایران از 5 میلیون تومان شروع میشود تا مبالغ بسیار بالایی که شرکت های مختلف به سئو کاران خود پرداخت میکنند.

در آمد سئو کاران در خارج از کشور ؟

هر چه که در ایران در آمد سئو پایین باشد در خارج از کشور برای استخدام یک سئوکار مبالغ بالایی پرداخت میکنند، قدرت سئو به قدری بالاست که میتواند یک کسب و کار را از فرش به عرش برساند ،من خودم بارها این موضوع را در کارم به عینه مشاهده کرده ام که کسب و کارهایی که از صفر با سئو فراز شروع به کار کرده کرده اند و پس از مدتی به چه موقعیتهایی رسید اند .

در کشورهای خارجی اکثرا به اهمیت سئو پی برده اند و برای شغل سئو کار ارزش بالایی قائل هستند و به همین علت نیز مبالغ بالایی برای استخدام سئو کار پرداخت میکنند.

چگونه سئوکار شویم؟

مهاجرت سئو کار

اگر بخواهید به عنوان یک سئو کار به خارج از کشور مهاجرت کنید ابدا بایستی تجربه بالایی در ایران کسب کنید و سابقه کاری موفقی داشته باشید پس از آن با دریافت ویزای کاری به راحتی میتوانید در خارج از ایران استخدام شوید و درآمد دلاری کسب کنید.

آیا سئو یک زمینه در حال رشد است؟

بله، سئو یک زمینه رو به رشد است، با مهارت های سئو و بازاریابی دیجیتال که هنوز تقاضای زیادی دارد. به گفته لینکدین، تنها در سال 2019 بیش از 47 هزار فرصت شغلی با کلمه کلیدی “SEO” مطابقت داشت و با توجه به افزایش دیجیتالی شدن مشاغل این اعداد روز به روز افزایش خواهند یافت.

آینده شغلی سئو چگونه است ؟

با توجه به پیشرفت دنیای دیجیتال و افزایش کسب و کارهای اینترنتی سئو جز ناگریزی از مشاغل برای رسیدن به موفقیت شده است ،بنا براین هرچقدر که جلو تر برویم قطعا نیاز شغلی سئو بالاتر رفته و درصد تقاضای کارفرمایان برای کمک از سئو کاران جهت پیشرفت کسب و کارشان بیشتر خواهد شد.اگر شغل سئو کار را برای آینده خود انتخاب کرده اید به شما تبریک میگوییم زیرا سئو کار شغلی آینده دار و قابل رشد است .

چگونه سئو کار شویم؟ و از صفر روی سئو کار کنیم

چه صاحب کسب و کار باشید و چه در حال حاضر در بازاریابی دیجیتال کار می کنید یا در یک زمینه کاملاً نامرتبط، ممکن است به یک متخصص سئو تبدیل شوید – این امر صرفاً به دست آوردن مجموعه ای از مهارت های مناسب است.

اگر شما یک بازاریاب هستید که به دنبال یادگیری اصول اولیه سئو به عنوان راهی برای کمک به خود برای متمایز شدن از مجموعه هستید، اولین گام کسب شایستگی های فنی اصلی است که یک متخصص SEO به آن نیاز دارد – در تکنیک های SEO و SEM و بهترین شیوه ها، HTML و CSS، تجزیه و تحلیل، و ساخت لینک، و همچنین تخصص مرتبط مانند بازاریابی محتوا و افزایش آگاهی از برند.

اگر به‌عنوان یک متخصص سئو کار تمام وقت به دنبال تمرکز بر SEO و SEM هستید، اولین قدم یکسان است: یادگیری اساسی‌ترین بهترین شیوه‌های سئو و آشنایی با ابزارهایی که کارشناسان سئو استفاده می‌کنند. برای ارتقای مهارت های خود به سطح بعدی، به تمرین و یادگیری مهارت های جدید مانند توسعه محتوا، سئوی درون صفحه، سئو فنی و جاوا اسکریپت ادامه دهید.

در کنار این مهارت‌ها، شما همچنین باید راه‌هایی بیابید تا نشان دهید که مهارت‌های نرم و قابل انتقالی را دارید که یک متخصص سئو باید از آن برخوردار باشد، مانند : احساسی نسبت به فضای آنلاین، مهارت‌های تفکر استراتژیک و انتقادی، مهارت‌های ارتباطی و بین فردی، سازماندهی، و توجه به جزئیات

چگونه روی سئو کار کنیم ؟

به دست آوردن مهارت هایی که شما را به یک سئو کار متخصص تبدیل می کند نیمی از نبرد است – اما زمانی که آن مهارت ها را به دست آورید، همچنان با وظیفه دلهره آور ارتباط با کارفرمایان و استخدام شدن روبرو هستید.

در بیشتر موارد، رزومه شما اولین تماس شما با یک کارفرمای بالقوه است، بنابراین درست کردن آن هزینه دارد. در اینجا، بهتر است آن را ساده نگه دارید. تحقیقات نشان می دهد که شما حدود شش ثانیه فرصت دارید تا اولین تاثیر خود را ایجاد کنید، بنابراین طرح رزومه خود را تمیز و منظم نگه دارید و اطلاعات را مختصر نگه دارید.

در صورت لزوم از نقاط گلوله استفاده کنید. تأکید باید بر آموزش، مهارت ها و تجربه سئوی شما باشد، و از اعداد سخت برای پشتیبان گیری از دستاوردهای خود استفاده کنید .

مهارت های لازم برای سئو کار شدن

مهارت‌های سئو معمولاً به سه دسته تقسیم می‌شوند: مهارت‌های فنی (شامل تخصص در نرم‌افزار، پلتفرم‌ها و ابزارهای دیجیتال سئو)، مهارت‌های قابل انتقال (مانند مهارت‌های فروش، بازاریابی یا ارتباطات)، و مهارت‌های سازگار (مانند استراتژی، کار تیمی و سازمان). ).

این دسته اول باید در رزومه شما بالاترین صورتحساب را داشته باشد – آگاهی از بهترین شیوه ها و تکنیک های سئو فنی باید اولین چیزی باشد که چشم خواننده هنگام نگاه کردن به رزومه شما به آن توجه می کند. سپس می‌توان مهارت‌های قابل انتقال و تطبیقی را در پایین صفحه ذکر کرد یا در سراسر آن قرار دهید.

بهترین شرکت سئو شرکتی است که بتواند سایت شما را به بهترین نتایج در گوگل برساند،و برای اثبات این ادعا بتواند به شما نمونه کار قوی ارائه دهد،سئو فراز به عنوان بهترین شرکت سئو در تهاران هر دو مورد را برای شما تضممین خواهد کرد.

5/5 - (8 امتیاز)

1 دیدگاه دربارهٔ «چگونه سئو کار شویم؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا