آموزش افزایش دامین آتوریتی یا قدرت دامنه سایت

آموزش افزایش دامین آتوریتی یا قدرت دامنه سایت

آموزش افزایش دامین آتوریتی یا قدرت دامنه سایت : Domain Authority شما مهم است زیرا نشان دهنده رتبه شما در موتور جستجو است. این به شما کمک می کند اعتبار سایت خود را در چشم موتورهای جستجو بهتر درک کنید و می توانید ببینید که چگونه با رقبای خود مقایسه می کنید.

Domain Authority چیست؟

Contents

Domain Authority یا به اختصار DA اساساً مربوط بودن یا کیفیت یک وب سایت با توجه به موتورهای جستجو است.

این اصطلاح توسط SEO محبوب SaaS Moz توسعه یافته است و توانایی رتبه بندی یک وب سایت و همچنین نحوه عملکرد رقابتی آن در موتورهای جستجو در برابر سایرین در جایگاه شما را پیش بینی می کند.

نمره DA  دامین آتوریتی از یک تا 100 متغیر است.

DA بالاتر نشان دهنده شانس بالاتری برای رتبه بندی در نتایج موتورهای جستجو است در حالی که امتیاز DA پایین می تواند نشان دهنده رتبه پایین و از دست دادن ترافیک احتمالی باشد.

Domain Authority بین 40 تا 50 متوسط، 50 و 60 خوب و بالای 60 عالی در نظر گرفته می شود.

چرا DA دامین آتوریتی مهم است؟

Domain Authority شما مهم است زیرا نشان دهنده رتبه شما در موتور جستجو است. این به شما کمک می کند اعتبار سایت خود را در چشم موتورهای جستجو بهتر درک کنید و می توانید ببینید که چگونه با رقبای خود مقایسه می کنید.

با اینکه بتوانید ببینید چگونه با رقبای خود مقایسه می کنید، می توانید استراتژی خود را به خوبی تنظیم کنید. به عنوان مثال، یک لینک از یک وب سایت با اعتبار بالا از یک لینک از یک سایت با اعتبار کم یا بدون اعتبار ارزشمندتر است، بنابراین دانستن قدرت خود و سایر افراد در صنعت شما به شما کمک می کند تا تعیین کنید چه کسی را باید برای بک لینک و وبلاگ نویسی مهمان هدف قرار دهید. فرصت ها.

Moz چگونه امتیاز DA شما را تعیین می کند؟

دامین آتوریتی با ارزیابی عوامل متعدد، از جمله پیوند دادن دامنه‌های ریشه و تعداد کل پیوندها، در یک امتیاز DA محاسبه می‌شود. سپس می توان از این امتیاز هنگام مقایسه وب سایت ها یا ردیابی “قدرت رتبه بندی” یک وب سایت در طول زمان استفاده کرد.

Moz همچنین به نکته ای اشاره کرد که گفت: “Domain Authority معیاری نیست که توسط گوگل در تعیین رتبه بندی جستجو استفاده می شود و هیچ تاثیری بر SERP ها ندارد.”

با این حال، این شرکت اخیراً اعلام کرد که قصد دارد به‌روزرسانی‌ای را در مورد نحوه امتیازدهی به Domain Authority ارائه کند، که معتقد است با نحوه سفارش موتورهای جستجو نتایج جستجو هماهنگ‌تر خواهد بود.

شرکت SaaS بهبودهای قابل توجهی در کیفیت و کمیت شاخص پیوند خود و توانایی آنها برای ایجاد سیگنال های مرتبط از داده ها ایجاد کرده است. از بیش از 40 عامل مختلف برای محاسبه امتیاز شما استفاده می کند.

در اینجا برخی از مهمترین عواملی که باید در نظر داشته باشید آورده شده است:

پیوند دادن دامنه های ریشه – تعداد بک لینک های منحصر به فردی که وب سایت شما به دست آورده است. توجه: دو لینک از یک وب سایت فقط به عنوان یک دامنه ریشه پیوند حساب می شود.

MozRank – معیاری که برای امتیاز دادن به قدرت پیوندهای خارجی وب سایت شما استفاده می شود.

MozTrust – معیاری که برای کمک به تعیین کیفیت پیوندهای خارجی شما استفاده می شود.

محتوای با کیفیت – همانطور که همه ما می دانیم محتوای عالی کلید اصلی است. کیفیت محتوای وب سایت شما عامل دیگری در تعیین اعتبار دامنه آن است.

سیگنال های اجتماعی – درست مانند گوگل، Moz از سیگنال های اجتماعی برای شناسایی محتوای با کیفیت خوب استفاده می کند.

دوستی موتور جستجو – شامل استفاده از سئو و همچنین ساختار سایت و کاربر پسند بودن وب سایت شما می شود.

از چه ابزارهایی می توانم برای دریافت امتیاز دامین آتوریتی DA خود استفاده کنم؟

امتیازات DA در ابزارها و ویژگی های Moz زیر موجود است:

Link Explorer – یک ابزار تجزیه و تحلیل بک لینک

MozBar – یک افزونه رایگان کروم

کاوشگر کلمات کلیدی – در بخش تجزیه و تحلیل SERP

در اینجا چند مورد وجود دارد که باید هنگام ارزیابی و کار روی نمره DA خود در ذهن خود نگه دارید.

انجام دادن. از DA به عنوان یک معیار مقایسه ای بین سایت هایی با کالیبر، دسته یا صنعت مشابه استفاده کنید.

نکن به امتیاز Domain Authority سایت خود به صورت مجزا نگاه نکنید.

انجام دادن. نگاه کنید تا ببینید امتیازات DA رقبای شما در پرتو هر به روز رسانی چگونه نوسان می کند.

نکن 0-100 Moz را با درجه بندی F-A اشتباه نگیرید. برای گرفتن “A” نباید 100 را هدف گذاری کنید. شما واقعاً باید به دنبال امتیازی باشید که بالاتر از رقبای مستقیم خود (کسانی که در نتایج جستجو برای کلمات کلیدی هدف شما نزدیک شما هستند) باشد.

انجام دادن. انتظار نوسانات منظم در امتیاز DA خود را داشته باشید زیرا هم پروفایل پیوند سایت و هم بقیه وب در طول زمان تغییر می کنند.

نکن DA را با PageRank اشتباه نگیرید. DA توسط Moz ایجاد شده است و گوگل امتیاز را در رتبه بندی سایت شما لحاظ نمی کند.

چگونه دامین آتوریتی یااعتبار دامنه خود را بهبود می دهید؟

این عالی است و همه چیز ملیسا است، اما چگونه می توانم نمره DA خود را بهبود بخشم؟ در اینجا مجموعه ای از نکات مختلف از مراحل اولیه تا نگهداری مداوم وجود دارد که می توانید برای افزایش امتیاز اعتبار دامنه خود استفاده کنید.

یک نام دامنه خوب انتخاب کنید. اگر از همان ابتدا شروع می کنید، مهم است که یک نام دامنه خوب انتخاب کنید که به وب سایت شما مرتبط باشد. هر چه واضح تر، بهتر.

محتوای پربازدید 

آموزش سئو وردپرس 61 نکته طلایی (100%رایگان + pdf)

چک لیست سئو سایت فروشگاهی برای کسب لینک 1

فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت(SEO) چیست؟ آپدیت1401

الگوریتم رنک برین چیست؟چه تاثیری بر سئو دارد

روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل: افزایش رتبه گوگل

محتوای درون صفحه خود را بهینه کنید. سئو فقط برای رتبه بندی موتور جستجوی گوگل نیست، بر روی Domain Authority شما نیز تاثیر می گذارد. اطمینان حاصل کنید که صفحه شما از جمله تگ های عنوان، توضیحات متا، تگ های جایگزین تصویر و محتوا کاملاً بهینه شده است.

محتوای قابل پیوند ایجاد کنید آن رهبر فکری در صنعت خود باشید، محتوای باکیفیت ایجاد کنید که به طور منظم منتشر شود، به طوری که احتمال اینکه از سایت دیگری به آن لینک شود، بیشتر باشد. این به شما کمک می کند آن لینک های با کیفیت بالا را از دامنه های متعددی که هم MozRank و هم Moz هستند به دست آورید

می دانید که برای کسب رتبه خوب در SERP ها به یک قدرت  دامنه (دامین آتوریتی)سایت  خوب (رده بندی دامنه) نیاز دارید.

اما آیا می دانید:

چرا باید قدرت دامنه (دامین آتوریتی)  را افزایش دهید؟

با استفاده از داده‌های 49 کسب‌وکار SaaS با سریع‌ترین رشد رتبه‌بندی دامنه (قدرت دامنه (DR)) در دو سال گذشته، متوجه می‌شویم.

قدرت دامنه سایت، رتبه بندی دامنه، و قدرت  دامنه (دامین آتوریتی)تعریف شده است

قبل از اینکه وارد مطالعه شویم، اجازه دهید به طور خلاصه به تعاریف بپردازیم. قدرت  دامنه (دامین آتوریتی)سایت یک اصطلاح SEO است که برای اندازه گیری قدرت سایت  و پیش بینی میزان رتبه آن در SERP ها استفاده می شود.

دامین آتوریتی یا قدرت دامنه چیست

Domain Authority و Domain Rating معیارهایی هستند که به ترتیب توسط Moz و Ahrefs ایجاد شده اند. این معیارها بر اساس میزان عملکرد سایت  در SERP ها از 1 تا 100 امتیاز می گیرند و می توانند با ابزارهای مختلف بررسی کننده قدرت  DA آنلاین اندازه گیری شوند. هر چه امتیاز بیشتری کسب کنید، باید رتبه بهتری کسب کنید.

در حالی که هر دو معیار منحصربه‌فرد هستند، هر دوی آنها قدرت یک وب‌سایت را برای پیش‌بینی رتبه‌بندی آن در چشم‌انداز رقابتی آن اندازه‌گیری می‌کنند.

نحوه اندازه گیری قدرت دامنه (Domain Athurity)

ما از معیار رتبه‌بندی دامنه (قدرت دامنه (DR)) Ahref برای مطالعه خود استفاده کرده‌ایم، بنابراین به تعریف و محاسبات آن‌ها ادامه می‌دهیم. Ahrefs “قدرت نسبی نمایه بک لینک یک سایت را در مقایسه با هر سایت دیگری در فهرست آنها” با تجزیه و تحلیل:

 • چند سایت به سایت شما لینک می دهند
 • رتبه بندی دامنه برای سایت هایی که به سایت شما پیوند می دهند
 • چند سایت به هر دامنه ارجاع دهنده پیوند دارند

روش شناسی در تعیین قدرت دامنه

هدف این مطالعه تعیین این است که شرکت‌های SaaS در نمونه ما چگونه رتبه‌بندی دامنه خود را در یک دوره کوتاه افزایش دادند و چه مزایای ارگانیکی را در نتیجه کار سخت خود دریافت کردند.

هزاران مقاله عالی به صورت آنلاین در دسترس هستند که توضیح می‌دهند چگونه قدرت دامنه  خود را افزایش دهید، اما ما می‌خواستیم از داده‌ها برای پاسخ به این سؤال برای شرکت‌هایی که به دنبال راه‌های عملی برای شروع سفر SEO خود هستند، استفاده کنیم.

به همین دلیل، این مطالعه کسب و کارهایی را که با موفقیت رتبه قدرت دامنه یا همان دامین آتوریتی خود را در یک دوره نسبتاً اخیر و کوتاه افزایش داده اند، تجزیه و تحلیل می کند. مارک های جالوت که ممکن است سال ها (و هزاران، شاید صدها هزار دلار!) برای رسیدن به این هدف صرف کرده باشند، حذف شدند.

معیارهای افزایش قدرت دامنه یا دامین آتوریتی

برای جمع‌آوری نمونه خود، به GetLaka رفتیم و فهرستی از مشاغل SaaS که در دو سال گذشته (از ژوئن 2022) تأسیس شده‌اند، تهیه کردیم. این 499 شرکت SaaS را به همراه داشت. در مرحله بعد، ما از Ahrefs برای یافتن قدرت دامنه (DR) فعلی برای این شرکت ها استفاده کردیم. نمونه ای که انتخاب کردیم 10 درصد با بالاترین قدرت دامنه (DR) است. این انتخاب ما را به 49 شرکت SaaS رساند که به طور قابل توجهی قدرت دامنه (DR) خود را در یک دوره اخیر و کوتاه افزایش دادند.

ما ابتدا از Ahrefs برای داده های کمی استفاده کردیم و معیارهای اصلی زیر را برای 49 دامنه تجزیه و تحلیل کردیم تا بفهمیم این شرکت ها برای افزایش قدرت دامنه (DR) خود چه کرده اند:

معیارهای افزایش قدرت دامنه یا دامین آتوریتی

 • تعداد دامنه های ارجاع دهنده
 • میانگین رتبه بندی دامنه برای دامنه های ارجاع دهنده
 • میانه دامین آتوریتی (DR) برای دامنه های ارجاع دهنده
 • ترافیک ارگانیک
 • صفحات ارگانیک

هنگامی که ما این اطلاعات را داشتیم، از گریس آرنجی با مد روز استفاده کردیم تا در محفظه‌های لبه حفاری کنیم و جوانه‌های آبدار را کشف کنیم که می‌توانید امروز در استراتژی ساخت لینک خود پیاده‌سازی کنید.

متخصصان داده ما اعداد را خرد کردند. سپس محتوای whizz ما هزاران ردیف از داده‌های صفحه‌گسترده را به بینش‌های عملی تبدیل کرد. همه اینها دقیقاً به شما نشان می دهد که چگونه قدرت دامنه (DR) خود را افزایش دهید – و چرا باید.

چگونه دامین آتوریتی (DR) خود را افزایش دهیم

برای شروع تجزیه و تحلیل خود از 49 کسب و کار SaaS، نگاهی سطح بالا به برخی از سوالات رایج در مورد چگونگی افزایش قدرت دامنه (DR) انداختیم:

 • آیا دامنه های ارجاع بیشتر واقعاً به معنای رتبه بالاتر دامنه است؟
 • این به معنی چند دامنه ارجاع دهنده است؟
 • آیا رتبه بندی دامنه دامنه های ارجاع دهنده واقعاً مهم است؟
 • رتبه بهینه دامنه برای دامنه های ارجاع دهنده شما چیست؟
 • چقدر سریع می توانید دامین آتوریتی (DR) خود را افزایش دهید؟
 • آیا رتبه بندی دامنه بالاتر به معنای ترافیک بیشتر و صفحات ارگانیک است؟

با استفاده از این پرسش‌ها به‌عنوان نقطه راه‌اندازی، مدت زمانی را که 49 کسب‌وکار SaaS برای افزایش قدرت دامنه (DR) خود و نتایج مربوطه از نظر ترافیک ارگانیک و صفحات رتبه‌بندی شده طول کشیده‌اند، تحلیل کردیم.

آیا بک لینک از دامنه های دیگر به معنای رتبه بالاتر قدرت دامنه است؟

هر وبلاگ در رتبه بندی دامنه را بخوانید و متوجه خواهید شد که قدرت دامنه (DR) شما مستقیماً با تعداد دامنه های ارجاعی شما مرتبط است.

هک، Ahrefs چگونه آن را محاسبه می کند.

چگونه قدرت دامنه سایتمان را افزایش دهیم : دامین آتوریتی

ما میانگین قدرت دامنه (DR) شرکت‌های SaaS و میانگین تعداد دامنه‌های ارجاع‌دهنده را بین ماه مه 2021 و مه 2022 محاسبه کردیم. تحلیل کردیم که آیا قدرت دامنه (DR) با افزایش تعداد دامنه‌های ارجاع‌دهنده افزایش می‌یابد.

همانطور که انتظار دارید، ما متوجه شدیم که با افزایش میانگین تعداد دامنه های ارجاع دهنده، قدرت دامنه (DR) نیز افزایش می یابد:

نمودار یک: میانگین تعداد دامنه های ارجاع دهنده در مقابل میانگین رتبه بندی دامنه
نمودار یک: میانگین تعداد دامنه های ارجاع دهنده در مقابل میانگین رتبه بندی دامنه

چقدر بک لینک نیاز است برای دامین آتوریتی 38

بیایید کمی دقیق تر به نمودار بالا نگاه کنیم. می‌توانیم ببینیم که شرکت‌هایی با قدرت دامنه (DR) 38، بیش از 800 دامنه ارجاع‌دهنده را در طول دوره 12 ماهه جمع‌آوری کرده‌اند. در حالی که شرکت هایی با قدرت دامنه (DR) نزدیک به 60 در همان دوره بیش از 2000 دامنه ارجاع دریافت کردند.

این یک علم دقیق نیست، اما نشان‌دهنده حجم لینک‌هایی است که ممکن است برای رسیدن به قدرت دامنه (DR) در دهه 30 بالاتر نیاز داشته باشید (هشدار اسپویلر: بعداً خواهید دید که چرا این عدد مهم است!)

اما آیا این برای همه دامنه ها صادق است؟ آیا این رابطه برای دامنه های گروه ما با بالاترین نرخ رشد سال به سال صادق است؟

بیایید به SaaS با سریعترین رشد قدرت دامنه (DR) از نمونه ما نگاه کنیم. این موشک از ماه مه 2021 تا مه 2022 رشد 4000+٪ در قدرت دامنه (DR) را تجربه کرد.

نمودار دو: دامنه یک میانگین تعداد دامنه های ارجاع دهنده در مقابل میانگین رتبه دامنه
نمودار دو: دامنه یک میانگین تعداد دامنه های ارجاع دهنده در مقابل میانگین رتبه دامنه

آموزش افزایش دامین اتوریتی ( قدرت دامنه )

با افزایش تعداد دامنه های ارجاع دهنده، می توانیم قدرت دامنه (DR) را افزایش دهیم. در واقع، در یک سال، میانگین قدرت دامنه (DR) از 1 به 55 و میانگین تعداد دامنه های ارجاع دهنده از 40 به بیش از 600 افزایش یافت.

شرکت دیگری نیز که رشد فوق العاده ای را تجربه می کند، قدرت دامنه (DR) خود را به میزان 2000+ درصد از می 2021 تا می 2022 افزایش داده است.

میانگین قدرت دامنه (DR) آنها از 2.9 به 55 افزایش یافت و تعداد دامنه های ارجاع دهنده از 3 به 518 در 12 ماه افزایش یافت.

نمودار سه: دامنه دو میانگین تعداد دامنه‌های ارجاعی در مقابل میانگین رتبه‌بندی دامنه
نمودار سه: دامنه دو میانگین تعداد دامنه‌های ارجاعی در مقابل میانگین رتبه‌بندی دامنه

هر دو شرکت SaaS با رشد بیش از حد بیش از 500 دامنه ارجاع در یک دوره دریافت کردند که به ترتیب به قدرت دامنه (DR)s 55 و نرخ رشد 4000+% و 2000+% رسیدند برای یک سال کار بد نیست.

آموزش افزایش دامین آتوریتی یا قدرت دامنه سایت

جالب است که اگر نتایج آنها را با داده های جمع آوری شده 49 شرکت SaaS در نمودار یک مقایسه کنیم، دو تفنگ برتر به همان قدرت دامنه (DR) رسیدند اما دامنه های ارجاع قابل توجهی کمتری نسبت به میانگین کلی گروه داشتند.

شرکت‌های دارای رشد بیش از حد به بیش از 500 دامنه ارجاع برای دستیابی به دامین آتوریتی (DR) 55 نیاز داشتند.

میانگین گروه نشان داد که 1900 دامنه ارجاع دهنده نیز به دامین آتوریتی (DR) 55 دست یافتند.

این دو هواپیمای بلند پرواز چه کاری را خیلی بهتر از بقیه انجام دادند؟

به زودی خواهیم دید که فقط تعداد دامنه ها مهم نیست، کیفیت آن دامنه ها نیز مستقیماً بر قدرت دامنه (DR) تأثیر می گذارد.

نکته کلیدی: با دریافت دامنه های ارجاع دهنده بیشتر، قدرت دامنه (DR) شما افزایش می یابد. به طور متوسط، انتظار می رود حداقل به 800 دامنه ارجاع دهنده برای دستیابی به قدرت دامنه (DR) 38 یا 2000+ برای قدرت دامنه (DR) 58 نیاز داشته باشید.

آیا دریافت بک لینک از دامنه ای دیگر به دامین آتوریتی یا قدرت دامنه سایت کمک می کند؟

نمونه SaaS ما نشان داده است که هر چه دامنه های ارجاع بیشتری دریافت کنید، قدرت دامنه (DR) شما بیشتر رشد می کند. هنوز هیچ چیز عجیب و غریب جدیدی وجود ندارد.

اما، ما همچنین می‌دانیم که برخی از شرکت‌های SaaS ما دامنه‌های ارجاع کمتری داشتند اما قدرت دامنه (DR) به همان اندازه بالا به دست آوردند.

قدرت دامنه (DR) های دامنه های ارجاع چقدر مهم هستند؟ بیایید کمی عمیق تر به داده ها بپردازیم و پیدا کنیم.

ما با نگاهی به سه شرکت در نمونه خود با سریع‌ترین رشد قدرت دامنه (DR) شروع می‌کنیم.

نمودار چهار: میانگین رتبه‌بندی دامنه دامنه‌های ارجاع‌دهنده سه دامنه برتر ما در مجموعه داده

برای سه سگ برتر ما:

بیش از 30 درصد از دامنه های ارجاع دهنده آنها از مشاغل با دامین آتوریتی (DR) بالاتر از 30 است.

و شرکت SaaS با کمترین دامنه ارجاع دهنده (کمی بیش از 30) 60 درصد از دامنه های ارجاع دهنده خود را با دامین آتوریتی (DR) بیش از 30 داشت.

حال اجازه دهید این را با کل گروه مقایسه کنیم.

با نگاهی به نمودار زیر، می‌توانیم نرخ رشد قدرت دامنه (DR) نمونه را به صورت درصدی از مه 2021 تا مه 2022 در مقابل میانگین قدرت دامنه (DR) دامنه‌های ارجاع‌دهنده ببینیم.

چگونه می توانید قدرت دامنه (دامین آتوریتی) را بسرعت افزایش دهید؟

خط روند نشان می دهد که شرکت هایی با دامنه های ارجاع دهنده با قدرت دامنه (DR) های بالاتر، نرخ رشد قدرت دامنه (DR) سریع تری دارند. این نشان می دهد که اگر میانگین قدرت دامنه (DR) برای دامنه های ارجاع دهنده 25 باشد، رشد شرکت نمونه SaaS در دوره 12 ماهه ناچیز است. در مقابل، برای کسانی که دامنه های ارجاعی با میانگین 28+ دارند، شاهد نرخ رشد بین 10 تا 160 درصد برای مدت مشابه هستیم.

نمودار پنجم: نرخ رشد سال به سال از مه 2021 تا مه 2022 در مقابل میانگین قدرت دامنه (DR) دامنه های ارجاع
نمودار پنجم: نرخ رشد سال به سال از مه 2021 تا مه 2022 در مقابل میانگین قدرت دامنه (DR) دامنه های ارجاع

ما نمونه خود را به گروه‌های فرعی تقسیم کردیم تا بفهمیم شرکت‌هایی که سریع‌ترین رشد را داشتند به طور متفاوتی انجام می‌دادند. زیر گروه های ما عبارتند از:

 1. رشد بیش از حد: دامین آتوریتی یا قدرت دامنه (DR) بیش از 100٪ افزایش یافته است
 2. رشد بالا: دامین آتوریتی یا اعتبار دامنه  (DR) 50 – 100٪ افزایش یافته است
 3. رشد متوسط: دامین آتوریتی یا اعتبار دامنه  (DR) 10 تا 50 درصد افزایش یافته است
 4. رشد کم: دامین آتوریتی یا قدرت دامنه (DR) کمتر از 10٪ افزایش یافته است

در جدول زیر، 19 دامنه را در زیرگروه های هایپر و رشد بالا مشاهده می کنیم. میانگین قدرت دامنه (DR) دامنه های ارجاع دهنده 31 بود.

نمودار ششم: نرخ رشد از مه 2021 تا مه 2022 و میانگین قدرت دامنه (DR) دامنه های ارجاع برای دامنه های با رشد فوق العاده و رشد بالا
نمودار ششم: نرخ رشد از مه 2021 تا مه 2022 و میانگین قدرت دامنه (DR) دامنه های ارجاع برای دامنه های با رشد فوق العاده و رشد بالا

در مقابل، میانگین قدرت دامنه (DR) دامنه های ارجاع برای شرکت های با رشد متوسط ​​و پایین 26 بود.

نمودار هفتم: نرخ رشد از می 2021 تا مه 2022 و میانگین قدرت دامنه (DR) دامنه های ارجاع برای دامنه های با رشد متوسط ​​و پایین
نمودار هفتم: نرخ رشد از می 2021 تا مه 2022 و میانگین قدرت دامنه (DR) دامنه های ارجاع برای دامنه های با رشد متوسط ​​و پایین

ممکن است تصور شود که تفاوت بین 26 و 31 به اندازه ای کوچک است که نادیده گرفته شود، اما تفاوت قابل توجهی ایجاد می کند. برای شارژ قدرت دامنه (DR) خود، قدرت دامنه (DR) دامنه ارجاع دهنده شما باید در نظر گرفته شود. هدف سایت  های هوشمندانه قدرت دامنه (DR) بالاتر از 30.

افزایش دامین اتوریتی سایت
افزایش دامین اتوریتی سایت

نکته کلیدی: اگر می‌خواهید نرخ رشد قدرت دامنه (DR) خود را افزایش دهید، سعی کنید دامنه‌های ارجاعی را با قدرت دامنه (DR) 30+ دریافت کنید.

آیا دامین آتوریتی (قدرت دامنه) بالاتر به معنای ترافیک بیشتر و صفحات ارگانیک است؟

تجزیه و تحلیل به وضوح نشان می دهد که هر چه دامنه های ارجاع بیشتری کسب کنید، قدرت دامنه (DR) شما بالاتر است. همچنین نشان می‌دهد که شرکت‌های SaaS با سریع‌ترین رشد قدرت دامنه (DR) درصد بالاتری از دامنه‌های ارجاع با کیفیت بالاتر داشتند.

به عبارت ساده، تعداد و کیفیت دامنه های ارجاع شده بر قدرت دامنه (DR) شما تأثیر مثبت می گذارد.

این سوال پیش می‌آید: «چرا باید قدرت دامنه (DR) خود را افزایش دهید، به‌خصوص زمانی که گوگل اعلام می‌کند که حتی یک عامل رتبه‌بندی نیست؟»

این جمله که قدرت دامنه (DR) بالاتر به معنای ترافیک بیشتر، رتبه بندی کلمات کلیدی بیشتر و صفحات ارگانیک تر است، چقدر حقیقت دارد؟

ترافیک ارگانیک

بیایید 49 دامنه از مجموعه داده های خود را در نظر بگیریم و بررسی کنیم که آیا افزایش قدرت دامنه (DR) بر افزایش ترافیک ارگانیک آنها تأثیر گذاشته است یا خیر.

نمودار نهم میانگین قدرت دامنه (DR) و میانگین ترافیک ارگانیک را نشان می دهد. روند نشان دهنده رابطه مثبت بین این دو معیار برای دوره نمونه ما است.

به عبارت ساده، با افزایش قدرت دامنه (DR)، ترافیک ارگانیک به صفحات افزایش می یابد.

نمودار نهم: میانگین دامین آتوریتی (DR) در مقابل میانگین ترافیک ارگانیک از مه 2021 تا مه 2022
نمودار نهم: میانگین دامین آتوریتی (DR) در مقابل میانگین ترافیک ارگانیک از مه 2021 تا مه 2022

به یاد دارید که در اواخر دهه 30 در مورد میانگین تعداد لینک های مورد نیاز شرکت ها برای دریافت قدرت دامنه (DR) صحبت کردیم؟ بر اساس این تحلیل، اگر بتوانید این کار را انجام دهید، احتمالاً ترافیک شما شروع به افزایش خواهد کرد.

این تحقیق یک نقطه شیرین واقعی را در حدود 40 تا 50 قدرت دامنه (DR) نشان می دهد. اما اگر بتوانید به ارتفاعات قدرت دامنه (DR) 55+ برسید، به مسابقات می روید.

نکته کلیدی: هدفتان این است که قدرت دامنه (DR) خود را به بالای 35 برسانید تا بیشترین افزایش در ترافیک ارگانیک را داشته باشید.

صفحات ارگانیک در SERP ها

وقتی به تمام روابط بین میانگین تعداد صفحات ارگانیک و میانگین قدرت دامنه (DR) در گروه 49 SaaS خود نگاه می کنیم، روند جالبی را مشاهده می کنیم.

خط روند نشان می دهد که با افزایش قدرت دامنه (DR) تعداد صفحات ارگانیک افزایش می یابد.

نمودار دهم: میانگین رتبه بندی دامنه در مقابل میانگین صفحات ارگانیک از مه 2021 تا مه 2022

مانند ترافیک ارگانیک، می‌توانیم شاهد یک روند صعودی واضح و افزایش در اواخر دهه 30 باشیم (این تعداد بارها و بارها افزایش می‌یابد). و دوباره، زمانی که شرکت‌ها به اوایل دهه 40 می‌رسند، بازده واقعی سرمایه‌گذاری در سئوی خود را از نظر تعداد صفحات رتبه‌بندی شده مشاهده می‌کنند.

نکته کلیدی: هدف این است که قدرت دامنه (DR) خود را برای بالاترین افزایش در رتبه بندی صفحات ارگانیک به بیش از 35 برسانید.

دامین آتوریتی(قدرت دامنه ) را چگونه افزایش دهیم ؟ جمع بندی

از اینکه تجزیه و تحلیل مبتنی بر داده ما در مورد افزایش قدرت دامنه (DR) خود را مطالعه کردید متشکریم. بر اساس 49 شرکت SaaS تجزیه و تحلیل شده، در اینجا بینش های کلیدی ما برای قدرتمند کردن قدرت دامنه (DR) شما وجود دارد:

برای برخورداری از رتبه‌بندی دامنه بیش از 38، شرکت‌های SaaS نمونه ما حداقل 800 دامنه ارجاع دارند.

وب‌سایت‌هایی که 2000%+ رشد را در رتبه‌بندی دامنه خود تجربه کردند، 50 درصد یا بیشتر دامنه‌های ارجاع‌دهنده با قدرت دامنه (DR) 30+ دریافت کردند.

شرکت هایی که دامنه های ارجاع دهنده خود را 30 درصد در هر سه ماهه افزایش دادند، از افزایش 9 درصدی در رتبه بندی دامنه برخوردار شدند.

شرکت های SaaS با دامین آتوریتی (DR) بالای 35 بیشترین افزایش در ترافیک ارگانیک و رتبه بندی صفحات ارگانیک را تجربه می کنند.

امیدواریم نکاتی را برای شروع، ادامه و یا قدرت بخشیدن به سفر پیوندسازی خود به شما ارائه کرده باشیم 🚀 به ما اطلاع دهید که چگونه پیش می روید.

درباره تیم سئو فراز

آژانس نوشتن محتوا از نظر استراتژیک با صدها مشتری کار کرده است تا تولید محتوای خود را افزایش دهد و ترافیک ارگانیک خود را افزایش دهد. با ما تماس بگیرید تا ببینید چگونه می توانیم کسب و کار شما را با محتوا توسعه دهیم.

خدمات شرکت سئو فراز 

جهت انجام خدمات طراحی سایت :سایت شرکتی,سایت فروشگاهی,سایت گردشگری  و سایت وردپرس و …

خدمات سئو سایت :سئو سایت فروشگاهی,سئو سایت گردشگری,سئو سایت وردپرس و … با کارشناسان سئو فراز تماس بگیرید

لطفا در صورت هر گونه سوال یا توضیحات تکمیلی در بخش نظرات مهمان کارشناسان سئو فراز باشید

 

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا