چگونه خطای JSON رو در وردپرس رفع کنیم

چگونه خطای JSON رو در وردپرس رفع کنیم

چگونه خطای JSON رو در وردپرس رفع کنیم :آیا تا به حال سعی کرده اید فایلی را آپلود کنید یا محتوایی را در سایت وردپرس خود تغییر دهید و با یک اعلان قرمز ترسناک با این مضمون روبرو شوید: «به روز رسانی انجام نشد. پاسخ یک پاسخ JSON معتبر نیست.

این خطای JSON نامعتبر معمولاً زمانی رخ می‌دهد که پست‌های خود را در وردپرس به‌روزرسانی یا ویرایش می‌کنید. هنگام کار، دریافت این پیام خطا می تواند در ویرایش شما اختلال ایجاد کند و گاهی اوقات آزاردهنده باشد.

چگونه خطای JSON رو در وردپرس رفع کنیم

نگران نباشید – اگرچه این پیام ممکن است شوم به نظر برسد، اما راه‌حل‌های آسانی برای جلوگیری از وقوع این مشکل در آینده وجود دارد.

در این مقاله در مورد دلایل این خطا و همچنین نحوه رفع آن به راحتی صحبت خواهیم کرد.

 • چگونه “به روز رسانی ناموفق” را رفع کنیم. پاسخ یک خطای پاسخ JSON معتبر نیست
 • تنظیمات URL سایت وردپرس را بررسی کنید
 • ساختار پیوند دائمی وردپرس را اصلاح کنید
 • فایل htaccess وردپرس را بازسازی کنید
 • تم ها و پلاگین ها را بررسی کنید
 • از ویرایشگر کلاسیک استفاده کنید
 • سلامت سایت را بررسی کنید
 • فایروال امنیتی را غیرفعال کنید
 • از دیباگ در وردپرس استفاده کنید
 • فایل های رسانه ای را از طریق کتابخانه رسانه آپلود کنید
 • به دنبال کمک متخصص باشید
 • رفع خطای JSON نامعتبر – آموزش ویدیویی
 • نمیخوای بخونی؟ با آموزش ویدیویی ما می توانید نحوه رفع خطای Invalid JSON را در سایت وردپرس خود بیاموزید.

چگونه خطای JSON نامعتبر در وردپرس را برطرف کنیم؟

چه چیزی باعث بروز خطای «پاسخ JSON معتبر نیست» در وردپرس می شود؟

خطای “به روز رسانی انجام نشد. پاسخ یک پاسخ JSON معتبر نیست» معمولاً زمانی رخ می‌دهد که روی محتوای خود در ویرایشگر بلاک وردپرس کار می‌کنید. همچنین ممکن است زمانی رخ دهد که بخواهید یک فایل رسانه ای را به سایت خود اضافه کنید، به خصوص اگر آن را مستقیماً به بلوکی در ویرایشگر بلوک ارسال کنید.

به روز رسانی انجام نشد. پاسخ یک پیام خطای پاسخ معتبر نیست
به روز رسانی انجام نشد. پاسخ یک پیام خطای پاسخ معتبر نیست
بنابراین، چه چیزی باعث این اتفاق می شود؟

هنگامی که یک صفحه وب سایت یا پست را ویرایش می کنید، برای پاسخگویی به سرور متصل می شود. وب سایت شما از جاوا اسکریپت برای ارسال این پاسخ در قالب JSON استفاده می کند. اگر کد جاوا اسکریپت شما دارای خطا باشد و وردپرس نتواند به سرور میزبان متصل شود، این پیغام خطا را دریافت خواهید کرد.

به عبارت ساده، اگر ویرایشگر نتواند با سرور ارتباط برقرار کند، خطا را به شما نشان می دهد. این خطا ممکن است به دلایل مختلفی ظاهر شود، به احتمال زیاد به دلیل تنظیمات نادرست URL یا پیوندهای دائمی خراب.

با این گفته، بیایید نگاهی به نحوه رفع خطای JSON نامعتبر در وردپرس بیاندازیم.

قبل از شروع، ما به شدت توصیه می کنیم از سایت خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید تا اگر مشکلی پیش آمد، بتوانید همه تغییرات را لغو کرده و سایت خود را به حالت قبلی بازگردانید.

نحوه رفع “به روز رسانی ناموفق. خطای «پاسخ یک پاسخ JSON معتبر نیست» در وردپرس

اکنون که متوجه شدید پیام خطای پاسخ JSON نامعتبر به چه معناست، اجازه دهید به چند روش عیب‌یابی برای رفع این پیام خطا نگاه کنیم.

1 تنظیمات URL سایت وردپرس را بررسی کنید

یکی از دلایل رایج این خطا، تنظیمات نادرست URL است. اگر به طور تصادفی HTTP را به جای HTTPS قرار دهید (با فرض اینکه سایت شما از گواهی SSL استفاده می کند)، منجر به یک خطای محتوای مختلط می شود که در آن محتوای HTTP و HTTPS همزمان به مرورگر وب منتقل می شود. بنابراین شما موظف به دریافت این پیام خطا هستید.

برای رفع خطا، باید مطمئن شوید که تنظیمات آدرس وردپرس و آدرس سایت شما درست است. می توانید این تنظیمات را با رفتن به تنظیمات > عمومی از داشبورد وردپرس خود، همانطور که در زیر نشان داده شده است، بررسی کنید.

تنظیمات URL را بررسی کنید تا مشکل به‌روزرسانی برطرف شود. پاسخ یک خطای پاسخ json معتبر در وردپرس نیست.

تنظیمات URL سایت وردپرس را بررسی کنید
تنظیمات URL سایت وردپرس را بررسی کنید

اگر تغییراتی در این صفحه ایجاد کرده اید، فراموش نکنید که با کلیک بر روی دکمه ذخیره تغییرات، آنها را ذخیره کنید. اکنون می توانید یک پست وبلاگ را ویرایش کنید و ببینید که آیا اضافه کردن بلوک های جدید یا ذخیره پست باعث بروز خطا می شود یا خیر.

2 ساختار پیوند دائمی وردپرس را اصلاح کنید

پیوندهای دائمی وردپرس URL های منحصر به فردی برای هر یک از پست ها و صفحات شما هستند. با این حال، این احتمال وجود دارد که تنظیمات پیوند ثابت را به هم بزنید. ویرایشگر وردپرس پاسخ JSON معتبری دریافت نمی کند و باعث می شود در چنین حالتی خطا ظاهر شود.

برای رفع این مشکل، از داشبورد وردپرس خود به Settings > Permalinks بروید و مطمئن شوید که تنظیمات پیوند دائمی صحیح انتخاب شده است. اگر از استفاده از تنظیمات مناسب آگاه نیستید، تنظیمات پیوند ثابت پیش‌فرض را انتخاب کنید و روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

ساختار پیوند ثابت را اصلاح کنید
ساختار پیوند ثابت را اصلاح کنید

هنگامی که تنظیمات پیوند ثابت را اصلاح کردید، پست خود را ویرایش کنید تا ببینید آیا خطا را برطرف کرده است.

3 فایل htaccess وردپرس را بازسازی کنید

در وردپرس، فایل .htaccess به عنوان یک فایل پیکربندی برای مدیریت URL های دوستدار SEO (پیوندهای دائمی) استفاده می شود.

وردپرس به طور معمول می تواند فایل را به تنهایی بازسازی و به روز کند. همچنین می‌توانید با کلیک روی دکمه ذخیره تغییرات در پایین صفحه تنظیمات > پیوندهای دائمی، به‌روزرسانی را فعال کنید.

با این حال، ممکن است تنظیمات به روز نشوند یا ممکن است نادرست باشند. بنابراین، پیوندهای دائمی وردپرس شما تحت تأثیر قرار می گیرند و شما همچنان متوجه خطا می شوید. سپس می توانید با حذف آن و مجبور کردن وردپرس به ایجاد فایل جدید، مطمئن شوید که فایل .htaccess شما تمیز است.

برای رفع این مشکل، از یک سرویس گیرنده FTP یا مدیریت فایل استفاده کنید نرم افزار t در داشبورد حساب میزبانی وردپرس شما برای اتصال به وب سایت شما. پس از اتصال، فایل htaccess. را در پوشه ریشه جستجو کنید. یک نسخه پشتیبان از فایل در رایانه خود تهیه کنید.

دانلود فایل htaccess
دانلود فایل htaccess

فایل را از سرور حذف کنید. اکنون از داشبورد وردپرس خود به Settings > Permalinks بروید. سپس مطمئن شوید که گزینه permalink انتخابی شما انتخاب شده است و سپس بر روی دکمه Save Changes کلیک کنید. این یک فایل .htaccess جدید برای وب سایت شما ایجاد می کند. اکنون بررسی کنید که آیا خطای «به روز رسانی انجام نشد. پاسخ یک پاسخ JSON معتبر نیست» در سایت شما حل شده است.

4 تم ها و پلاگین ها را بررسی کنید

اگر روش‌های بالا کار نمی‌کنند، می‌توانید تعیین کنید که آیا یک موضوع یا افزونه باعث ایجاد مشکل می‌شود یا خیر. بنابراین، از داشبورد وردپرس خود، به Appearance > Themes بروید. سپس قالب پیش فرض وردپرس را فعال کنید و ببینید مشکل حل شده است یا خیر. اگر اینطور نیست، به موضوع قبلی خود برگردید.

این خطا می تواند ناشی از یک افزونه باشد، در این صورت باید تمام افزونه های سایت خود را غیرفعال کنید و دوباره بررسی کنید که آیا خطا ادامه دارد یا خیر. برای انجام این کار، از داشبورد وردپرس خود به Plugins > Installed Plugins بروید. تمام افزونه های وردپرس خود را انتخاب کنید و از منوی کشویی Bulk Actions گزینه Deactivate را انتخاب کنید و مانند تصویر زیر روی دکمه Apply کلیک کنید.

افزونه‌ها را برای رفع «به‌روزرسانی ناموفق» غیرفعال کنید. پاسخ یک خطای معتبر JSON Response نیست
افزونه‌ها را برای رفع «به‌روزرسانی ناموفق» غیرفعال کنید. پاسخ یک خطای معتبر JSON Response نیست

اگر خطا ظاهر نشد، احتمالاً مشکل به دلیل یک افزونه است.

برای اینکه بفهمید کدام افزونه مشکل را ایجاد کرده است، مراحل زیر را انجام دهید:

هر افزونه را جداگانه روشن کنید و ببینید آیا خطا رخ می دهد یا خیر.

اگر پس از فعال کردن یک افزونه خاص، خطا همچنان ادامه داشت، می‌دانید که کدام یک باعث ایجاد خطا شده است.

سپس می توانید آن افزونه را غیرفعال کنید و افزونه های باقی مانده را فعال کنید. می توانید برای پشتیبانی با نویسنده افزونه تماس بگیرید یا به دنبال افزونه جایگزین بگردید.

5 از ویرایشگر کلاسیک استفاده کنید

وردپرس ویرایشگر کلاسیک خود را در دسامبر 2018 به ویرایشگر جدید گوتنبرگ/بلاک ارتقا داد. از آن زمان، بسیاری از کاربران با این مشکل مواجه شده اند. از این رو، می توانید برای حل خطا به ویرایشگر کلاسیک بروید. در ابتدا باید افزونه Classic Editor را نصب و فعال کنید.

اگر از ویرایشگر کلاسیک استفاده می کنید، ویرایشگر جدید بلاک وردپرس با ویرایشگر کلاسیک قدیمی جایگزین می شود. این کار نحوه ویرایش صفحات و پست های خود را در آینده تغییر می دهد. این ممکن است بر قالب‌بندی و طرح‌بندی صفحات و پست‌های موجود که قبلاً با ویرایشگر Block تغییر کرده‌اند نیز تأثیر بگذارد.

در نتیجه، ابتدا باید سایت خود را با تغییر تنظیماتی در ویرایشگر کلاسیک قبل از استفاده از آن، ایمن کنید. هنگامی که ویرایشگر کلاسیک را فعال کردید، از داشبورد وردپرس خود به تنظیمات > نوشتن بروید. از اینجا، ویرایشگر کلاسیک را به عنوان ویرایشگر پیش فرض برای همه کاربران انتخاب کنید.

 به ویرایشگر کلاسیک بروید
به ویرایشگر کلاسیک بروید

همچنین می توانید گزینه Yes را انتخاب کنید و به کاربران اجازه دهید ویرایشگرها را تغییر دهند. این به شما امکان می دهد از ویرایشگر Gutenberg/Block در صفحات و پست های فعلی خود استفاده کنید، بنابراین اگر می خواهید هر یک از صفحات یا مقالات موجود خود را تغییر دهید، نگران از دست دادن کار نخواهید بود. تغییرات خود را ذخیره کنید و سعی کنید پست را ویرایش کنید تا ببینید آیا خطا برطرف شده است.

6 سلامت سایت را بررسی کنید

وردپرس با نشان دادن سلامت سایت شما توصیه هایی برای بهبود وب سایت شما ارائه می دهد. برای بررسی سلامت سایت، مطابق شکل زیر به صفحه Tools > Site Health بروید.

سلامت سایت را بررسی کنید
سلامت سایت را بررسی کنید

می توانید بررسی کنید که آیا WordPress REST API در وب سایت شما با خطا مواجه شده است یا خیر. برای انجام این کار، به دنبال عنوانی مانند «REST API با نتیجه غیرمنتظره‌ای مواجه شد» باشید. اگر این مشکل را پیدا کردید، حل مشکل ممکن است خطای پاسخ JSON را برای وب سایت شما برطرف کند.

7 فایروال امنیتی را غیرفعال کنید

اگر از فایروال برای ایمن سازی سایت وردپرس خود استفاده می کنید، ممکن است باعث شود که ارتباط ویرایشگر با سرور شما مختل شود و در نتیجه «به روز رسانی انجام نشد. پاسخ یک خطای JSON معتبر نیست.

ساده ترین روش برای حل این مشکل این است که افزونه یا سرویس فایروال وردپرس خود را برای مدتی غیرفعال کنید. اگر ویرایشگر شروع به کار کرد، فایروال دلیل خطا است.

مطالب مرتبط و مهم: 

اگر فایروال شما در سطح میزبان تنظیم شده است، می توانید از ارائه دهنده وردپرس خود بخواهید که آن را بررسی کند و ویرایشگر را در لیست سفید قرار دهد تا از راه اندازی فایروال جلوگیری کند. اگر از یک افزونه امنیتی وردپرس یا فایروال استفاده می کنید، می توانید موارد زیر را انتخاب کنید:

افزونه فایروال فعلی خود را با افزونه جدیدی جایگزین کنید که به ایمن سازی سایت شما بدون ایجاد مشکل کمک می کند.

می‌توانید با توسعه‌دهنده افزونه تماس بگیرید تا به شما در حل این خطا کمک کند.

8 از Debugging در وردپرس استفاده کنید

وردپرس به شما اجازه می دهد تا گزارشی از خطاها را نگه دارید، اما به طور پیش فرض فعال نیست. برای فعال کردن آن، قطعه کد زیر را در فایل wp-config.php خود اضافه کنید.

define('WP_DEBUG', true );

define('WP_DEBUG_LOG', true );

هنگامی که کد را اضافه کردید، وردپرس گزارشی از تمام خطاهای موجود در یک فایل debug.log را حفظ می کند. از طریق سرویس گیرنده FTP می توانید به این فایل در داخل پوشه /wp-content/ دسترسی پیدا کنید. گزارش خطا می تواند به شما سرنخی بدهد و به شما کمک کند خطای JSON نامعتبر در سایت خود را حل کنید.

9 فایل های رسانه ای را از طریق Med آپلود کنید IA کتابخانه

اگر هنوز هنگام آپلود فایل های رسانه ای از طریق Block Editor این خطا را دریافت می کنید، یک راه حل این است که تصاویر را مستقیماً به کتابخانه رسانه خود ارسال کنید نه از طریق رابط بلوک.

برای انجام این کار، هنگامی که یک بلوک تصویر را اضافه می کنید، روی گزینه Media Library کلیک کنید.

گزینه Media Library را انتخاب کنید
گزینه Media Library را انتخاب کنید

سپس فایل مورد نظر برای آپلود را انتخاب کرده و بر روی دکمه انتخاب کلیک کنید.

آپلود فایل ها از طریق کتابخانه رسانه
آپلود فایل ها از طریق کتابخانه رسانه

این باید خطای پاسخ JSON نامعتبر را برطرف کند. این یک راه حل موقتی است، اما اگر در وسط ایجاد یک پست هستید یا هیچ یک از روش های دیگر کار نمی کند، می تواند مفید باشد.

همچنین، اگر بخواهید تصاویر حاوی کاراکترهای پشتیبانی نشده را در نام تصویر آپلود کنید، ممکن است با خطای «پاسخ یک پاسخ JSON معتبر نیست» دریافت کنید. نامگذاری صحیح تصاویر مهم است. در نتیجه، شما فقط می توانید از حروف انگلیسی، اعداد و سایر علائم مانند خط تیره برای تغییر نام تصویر خود استفاده کنید. هنگامی که نام تصاویر خود را به درستی تغییر دادید، تصویر را آپلود کنید تا ببینید آیا خطا برطرف شده است.

10 به دنبال کمک متخصص باشید

اگر هیچ یک از روش های ذکر شده در بالا به کمک شما نمی آید، ممکن است خطا به دلیل پیکربندی نادرست سرور میزبان شما باشد. می‌توانید با تهیه بلیط پشتیبانی یا از طریق چت زنده با تیم میزبان تماس بگیرید و آنها ممکن است بتوانند به شما در رفع مشکل کمک کنند.

نتیجه

خطای JSON نامعتبر می تواند آزاردهنده باشد زیرا هنگام کار در ویرایشگر وردپرس شما ظاهر می شود.

خوشبختانه، اشکال زدایی این مشکل برای اکثر سایت ها خیلی سخت نیست.

در بیشتر موارد، ذخیره مجدد پیوندهای دائمی وردپرس باید مشکل را حل کند. اگر این کار نمی کند، باید گزینه های دیگری مانند بررسی URL های سایت خود، بررسی تم ها و افزونه ها، اصلاح دیوار آتش و غیره را بررسی کنید. سعی کنید روش های عیب یابی ذکر شده در این مقاله را پیاده سازی کنید و سایت شما باید در کمترین زمان راه اندازی و راه اندازی شود.

جهت انجام خدمات طراحی سایت :سایت شرکتی,سایت فروشگاهی,سایت گردشگری  و سایت وردپرس و … و همچنین خدمات سئو سایت :سئو سایت فروشگاهی,سئو سایت گردشگری,سئو سایت وردپرس و … تولید محتوا با کارشناسان سئو فراز تماس بگیرید

اگر این مقاله را دوست داریدبا نظرات خود ما را خوشحال کنید. 💬

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا