علت کند بودن سایت وردپرس + تصویر

علت کند بودن سایت وردپرس + تصویر

 علت کند بودن سایت وردپرس؟ بیایید آن را کشف کنیم!

Contents

فهمیدن اینکه چرا وردپرس کند است می تواند چالش برانگیز باشد. یک سایت وردپرسی شامل بخش های زیادی است، از وب سرور و تنظیمات مربوطه گرفته تا تم ها و افزونه های مختلف. همچنین می‌تواند به دلیل محتوای بهینه‌نشده مانند تصاویر، ویدیوها و جاسازی‌ها باشد.

چگونه مشکل کندی سایت وردپرس را بررسی کنیم؟

به سختی می توان فوراً گفت که مشکل چیست – چندین احتمال وجود دارد و ما همه آنها را در این پست بررسی خواهیم کرد.

و ما فقط در فهمیدن اینکه چرا سایت وردپرس شما کند است متوقف نمی شویم. همچنین راه های زیادی برای افزایش سرعت سایت وردپرس کند خواهید آموخت.

راهنمای تصویری ما برای تشخیص یک وب سایت کند را بررسی کنید

در این مقاله ما بصورت تصویری به دلایل کندی سرعت سایت وردپرس خواهیم پرداخت و نکاتی بسیار ارزشمند را عنوان خواهیم کرد پس با ما همراه باشید .

چرا وردپرس کند است؟

برخی از توسعه دهندگان وب وردپرس را به طور کامل رد می کنند و دلیل آن کندی آن است. در حالی که ممکن است قبلاً چنین بوده باشد، مدت زیادی است که بیانیه دقیقی نبوده است. امروزه بسیاری از برندهای بزرگ از وردپرس برای میزبانی سایت خود استفاده می کنند.

برخی از عمول تاثیرگذار بر سرعت سایت وردپرس

 1. ارائه دهنده میزبانی وب سایت شما
 2. بهینه سازی سمت سرور (نسخه PHP، کش، فشرده سازی و غیره)
 3. تم های کند وردپرس
 4. پلاگین های آهسته وردپرس
 5. محتوای بهینه نشده (عمدتاً تصاویر)
 6. درخواست های HTTP خارجی بسیار زیاد است
 7. عدم استفاده از یک منبع اختصاصی برای ارائه محتوا (CDN، میزبانی ویدیو، و غیره)
 8. عناصر مختلف یک وب سایت معمولی وردپرس

جدا از بهینه سازی سرور مناسبی که توسط ارائه دهنده میزبانی وب شما پیاده سازی شده است، بهینه سازی های زیادی وجود دارد که می توانید برای اطمینان از سرعت فوق العاده سایت خود از آنها مراقبت کنید. ما بعداً در این پست درباره آنها بحث خواهیم کرد، اما ابتدا، بیایید بفهمیم چه چیزی باعث کاهش سرعت سایت شما می شود.

مشکل کندی سرعت سایت وردپرسی 🐌تیم سئو و طراحی سایت سئو فراز ⚡️

4 مرحله برای تعیین اینکه آیا سایت وردپرس شما کند است یا خیر

مرحله 1: تست های سرعت بارگذاری صفحه را اجرا کنید

مرحله 2: بارگذاری وب سایت را آزمایش کنید

مرحله 3: به تم ها و افزونه های وردپرس خود نگاه کنید

مرحله 4: از ابزار نظارت بر عملکرد برنامه (Application Performance Monitoring) استفاده کنید

انجام تست ها در وب سایت شما یک راه عالی برای تعیین اینکه چه چیزی باعث کاهش سرعت سایت شما می شود – ارائه دهنده میزبانی وب شما، خود وب سایت یا هر دو است. بیایید برخی از تست های وب سایت را که می توانید اجرا کنید، مرور کنیم.

مرحله 1: تست های سرعت بارگذاری صفحه را اجرا کنید

سایت شما چقدر سریع بارگذاری می شود؟ هر صفحه وبی که بارگیری آن بیش از دو ثانیه طول می کشد، برای تجربه کاربری خوب نیست. در حالت ایده‌آل، باید زمان بارگذاری کمتر از 1 ثانیه را هدف بگیرید – هر چیزی در این بین خوب است، اما همیشه باید به دنبال بهینه‌سازی بیشتر آن باشید.

برای این منظور می‌توانید از ابزارهای مختلف تست سرعت وب‌سایت استفاده کنید – GTmetrix، Pingdom Tools، Google PageSpeed ​​Insights، و WebPageTest همگی گزینه‌های خوبی هستند.

برای نشان دادن این مرحله از GTmetrix و Pingdom Tools استفاده خواهیم کرد.

ابتدا، بیایید GTmetrix را راه اندازی کنیم و یک صفحه وب را آزمایش کنیم. برای نتایج بهتر، نزدیک‌ترین مکان سرور به خود (یا بازدیدکنندگان سایت) را انتخاب کنید (نکته: برای گزینه‌های بیشتر مکان سرور برای یک حساب رایگان GTmetrix ثبت نام کنید).

علت کند بودن سایت وردپرس
صفحه اصلی GTmetrix.

در اینجا، ما صفحه اصلی سایت وردپرس را آزمایش می کنیم، زیرا این همان چیزی است که اکثر کاربران از آن بازدید می کنند. همچنین، صفحه اصلی حاوی محتوای زیادی است، بنابراین برای آزمایش ایده آل است.

پس از اتمام تست، گزارش عملکرد GTmetrix مانند تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد.

نمونه ای از گزارش تست سرعت GTmetrix.

نمونه گزارش GTmetrix

GTmetrix یک صفحه وب را بر اساس معیارهای بسیاری درجه بندی می کند. همچنین یک جدول زمانی بصری از نحوه بارگیری صفحه در طول آزمایش ارائه می دهد. برای درک جزئیات آن، باید به پایین پیمایش کنید.

 

تصویری از برگه خلاصه گزارش GTmetrix.
برگه «خلاصه» گزارش GTmetrix.

تب Summary تمام مسائل مهمی را که بر عملکرد سایت شما تأثیر می‌گذارند، نشان می‌دهد. در این مورد، بزرگترین مشکل زمان پاسخگویی سرور است. تقریباً همیشه به دنبال ارتقای برنامه میزبانی خود یا مهاجرت به یک میزبان بهتر است. با این حال، قبل از اینکه به این نتیجه گیری سریع برسید، بهتر است تمام مشکلات دیگر را برطرف کنید و دوباره به این موضوع مراجعه کنید.

مسئله مهم بعدی این است که «از DOM بیش از حد اجتناب کنید اندازه» – یک مشکل رایج در هنگام استفاده از سازندگان صفحه. موضوع دیگر – “جلوگیری از تغییرات طرح بندی بزرگ” – همچنین می تواند به سازندگان صفحه یا تم ها مربوط باشد.

«اجتناب از بارهای عظیم شبکه» به دارایی های سنگین مانند تصاویر، اسکریپت ها و فایل های CSS اشاره دارد. بخش جزئیات صفحه خلاصه ای سریع از آن را ارائه می دهد. در اینجا، می توانید ببینید که حجم کل صفحه و تعداد درخواست های صفحه بسیار زیاد است.

عدم استفاده از CDN نقش حیاتی دیگری در کند کردن سایت وردپرس شما دارد. ما در مقاله چرا باید از وردپرس CDN استفاده کنید به طور عمیق به آن پاسخ داده ایم.

با کلیک بر روی برگه Performance، معیارهای بیشتری که توسط مرورگر و عملکرد Lighthouse گزارش شده است، به شما ارائه می شود.

علت کند بودن سایت وردپرس

همانطور که می بینید، این صفحه وب آزمایشی هیچ چیز خوبی برای آن ندارد. رفتن به برگه‌های ساختار و آبشار گزارش، بینش بیشتری به شما می‌دهد.

ابزار تست سرعت وب سایت Pingdom Tools.
ابزار تست سرعت وب سایت Pingdom Tools.

ابزار بعدی Pingdom Tools است، یکی دیگر از ابزارهای محبوب تست سرعت سایت. ما صفحه اصلی همان سایت را دوباره در اینجا آزمایش خواهیم کرد.

Pingdom Tools از الگوریتم خود برای آزمایش صفحه وب استفاده می کند. نتایج برای این سایت در اینجا نیز عالی به نظر نمی رسد.

تصویری از نتایج تست سرعت Pingdom Tools.
تصویری از صفحه اصلی ابزار تست سرعت k6.

پیمایش بیشتر به پایین به شما نشان می دهد که چگونه عملکرد سایت خود را بهبود ببخشید. گسترش هر توصیه به شما جزئیات بیشتری در مورد اینکه کجا و چگونه می توانید بهبود دهید به شما می دهد.

توصیه های بهبود عملکرد Pingdom
توصیه های بهبود عملکرد Pingdom

علت کند بودن سایت وردپرس

از آنجایی که هر ابزار تست سرعت معیارهای عملکرد خاص خود را دارد، نمی‌توانید مستقیماً نتایج یک ابزار تست سرعت را با دیگری مقایسه کنید. بنابراین، مهم نیست که چه چیزی را انتخاب می‌کنید، بهترین کار این است که حداقل برای عیب‌یابی اولیه، به یکی بچسبید. همیشه می توانید ابزارهای دیگر تست سرعت را بعداً امتحان کنید.

در نهایت، شما باید تفاوت بین عملکرد درک شده یک سایت و عملکرد واقعی را نیز در نظر بگیرید. برای اطلاعات بیشتر مقاله عمیق ما را در مورد اجرای تست سرعت وب سایت بخوانید.

مرحله 2: بارگذاری وب سایت را آزمایش کنید

تصویری از صفحه اصلی ابزار تست سرعت k6.
تصویری از صفحه اصلی ابزار تست سرعت k6.

قرار دادن وب سایت خود تحت یک تست بارگذاری اطلاعات جدیدی را در مورد سرعت آن در دنیای واقعی نشان می دهد. ما از k6 برای این کار استفاده خواهیم کرد، یک ابزار تست بار منبع باز و رایگان که می تواند به صورت محلی روی سیستم شما اجرا شود.

استفاده از نسخه رایگان k6 به دانش خط فرمان نیاز دارد، اما پس از اجرای آن بسیار قدرتمند است. (توجه: همچنین می‌توانید از راه‌حل ابری ممتاز k6 یا یک ابزار ساده‌تر آزمایش بار مبتنی بر ابر مانند Loader.io استفاده کنید)

همراه با پسوند فوق العاده k6 Reporter، می توانید یک تست بارگذاری را اجرا کنید و نتایج دقیق را در HTML دریافت کنید:

تصویری از نتایج آزمایش بار k6 که معیارهای درخواست را نشان می دهد.
تصویری از نتایج آزمایش بار k6 که معیارهای درخواست را نشان می دهد.

نتایج فوق برای همان سایتی است که به مدت 10 دقیقه با حداکثر 50 کاربر مجازی تحت آزمایش بارگذاری قرار گرفته است. داشبورد همچنین شامل سایر آمارهای مفید است:

تصویری از نتایج آزمایش بار k6 که سایر آمارها را نشان می دهد.
تصویری از نتایج آزمایش بار k6 که سایر آمارها را نشان می دهد.

نتایج آزمایش بارگذاری k6 – آمارهای دیگر.

توجه داشته باشید که اکثر درخواست ها با شکست مواجه شدند، احتمالا نشان می دهد که سرور نمی تواند آنها را مدیریت کند.

همچنین می‌توانید آستانه‌ها و بررسی‌ها را در اسکریپت‌های k6 تنظیم کنید (به‌عنوان مثال، بارگیری صفحه کمتر از 1.5 ثانیه، کاربرانی که می‌توانند وارد شوند یا نه، و غیره). این معیارها نیز به طور منظم در داشبورد نشان داده می شوند.

تصویر زیر نتایج تست بارگذاری سایت دیگری را با استفاده از شرایط دقیق نشان می دهد تا تصویر واضح تری به شما ارائه دهد.

 

علت کند بودن سایت وردپرس
تصویری از نتایج آزمایش بارگذاری k6 برای وب سایت دیگری که معیارهای درخواست را نشان می دهد.

داشتن 28 درخواست ناموفق ممکن است بد به نظر برسد، اما زمانی که تعداد کل درخواست ها را در نظر می گیریم اینطور نیست. این فقط 0.25٪ از تمام درخواست های انجام شده توسط دستگاه محلی من است. نتایج در اینجا نشان می دهد که ارائه دهنده میزبانی وب این سایت می تواند به تعداد بسیار مناسبی از کاربران همزمان خدمات ارائه دهد.

مرحله 3: به تم ها و افزونه های وردپرس خود نگاه کنید

آزمایش تم و افزونه های سایت وردپرس شما باید گام اصلی بعدی در کشف هر گونه مشکل اصلی عملکرد باشد. در اینجا تنوع زیادی وجود دارد – اغلب متوجه می شوید که برخی از تم ها و افزونه ها بهتر از بقیه بهینه شده اند.

قبلاً در بخش تست سرعت، در مورد شناسایی مضامین یا پلاگین های مشکل دار در گزارش ها بحث کردیم. اما راه مستقیم دیگری برای انجام آن وجود دارد – یکی از تم ها یا افزونه ها را در یک زمان غیرفعال کنید و ببینید که سایت چگونه کار می کند (در تست سرعت، تست بارگذاری یا هر دو).

اطلاعات

اگر مشکل عملکرد ادامه داشت، یک تم یا افزونه دیگر را غیرفعال کنید و دوباره تست ها را اجرا کنید. به عنوان یک کارآگاه وب ماهر، این کار را تا زمانی که مقصران را پیدا نکنید، ادامه دهید.

با این حال، این رویکرد برای سایت های تولید ممنوع است. داشتن یک سایت استیجینگ واقعا به اینجا کمک می کند. می توانید از آن برای آزمایش تکرارهای مختلف محصول خود استفاده کنید

سایت را با افزودن، تغییر یا حذف ویژگی های خاص ایجاد کنید.

اکثر ارائه دهندگان میزبانی وب، به ویژه برنامه های هاست اشتراکی ارزان قیمت، این ویژگی را به طور پیش فرض ارائه نمی دهند. بنابراین، شما باید به صورت دستی سایت استیجینگ را تنظیم کنید یا از یک پلاگین مرحله بندی وردپرس استفاده کنید.

این سایت استیجینگ تقریباً یک کپی دقیق از سایت تولیدی شماست، دقیقاً تا تنظیمات سرور و سمت سرور. شما می توانید از آن برای سرهم بندی و آزمایش وب سایت خود بدون تأثیر بر نسخه زنده آن استفاده کنید.

و اگر یک محیط مرحله‌بندی برای شما کافی نیست، خوش شانس هستید: Kinsta محیط‌های مرحله‌ای ممتاز اضافی را نیز ارائه می‌کند، که به شما امکان می‌دهد تا پنج سایت مرحله‌بندی اضافی برای نیازهای آزمایشی خود ایجاد کنید.

مرحله 4: از ابزار نظارت بر عملکرد برنامه (Application Performance Monitoring) استفاده کنید

یک ابزار APM همراه با ابزارهای تست سرعت و بار می تواند قابلیت های تشخیصی وب سایت شما را افزایش دهد.

به جای راه‌اندازی یک سایت استیجینگ و حدس زدن اینکه کدام افزونه یا تم را یکی یکی غیرفعال کنید، یک ابزار مناسب APM می‌تواند به شما کمک کند منبع عملکرد کند را شناسایی کنید – بدون اینکه چیزی در سایت خود تغییر دهید. این تراکنش های کند، پرس و جوهای پایگاه داده، درخواست های خارجی، قلاب های وردپرس، افزونه ها و غیره را ردیابی و تجزیه و تحلیل می کند.

به طور معمول، استفاده از ابزار APM برای مبتدیان مناسب نیست. حتی توسعه دهندگان خبره نیز به آموزش هایی در مورد نحوه استفاده کارآمد از آن نیاز دارند. به علاوه، همیشه فاکتور هزینه اضافه نیز وجود دارد، زیرا اکثر آنها برای اجرا به مجوز نیاز دارند.

17 روش برای رفع کندی وب سایت وردپرس

دانستن نیمی از نبرد برنده شده است! عمل کردن بر اساس آن دانش جایی است که نتایج را خواهید دید. شما تمام تست های ذکر شده در بالا را انجام داده اید. اکنون، بیایید مناطق بالقوه ای را که در آنها می توانید سرعت سایت وردپرس کند خود را افزایش دهید، بررسی کنیم.

مواردی که باعث رفع کندی سرعت سایت وردپرس میشوند عبارتند از :

 • سایت وردپرس خود را به روز نگه دارید
 • تصاویر وب سایت خود را بهینه کنید
 • از پلاگین ها با احتیاط استفاده کنید (و فقط در صورت لزوم)
 • یک قالب وردپرس سریع انتخاب کنید
 • کش را برای بهینه سازی وب سایت خود پیکربندی کنید
 • کاهش درخواست های HTTP خارجی (و تماس های API)
 • اسکریپت ها و شیوه نامه های وب سایت خود را کوچک کنید
 • فقط اسکریپت های لازم را در هر صفحه بارگیری کنید
 • داشبورد مدیریت آهسته وردپرس خود را سرعت دهید
 • مکان و پیکربندی سرور مهم است
 • استفاده از شبکه تحویل محتوا (CDN)
 • تغییر مسیرهای URL غیر ضروری را حذف کنید
 • رفع اخطارهای محتوای مختلط وردپرس (خطاهای HTTPS/SSL)
 • پایگاه داده وردپرس خود را به طور منظم بهینه کنید
 • یک سرویس امنیتی وردپرس مبتنی بر ابر را انتخاب کنید
 • به آخرین نسخه PHP ارتقا دهید
 • تغییر به یک وردپرس مدیریت شده قابل اعتماد Host

1. سایت وردپرس خود را به روز نگه دارید

یکی از جنبه های اساسی نگهداری سایت وردپرس، به روز نگه داشتن آن است. این ممکن است بدیهی ترین برداشت به نظر برسد، اما با این وجود ارزش یادآوری را دارد.

به‌روزرسانی‌های وردپرس شامل وصله‌های امنیتی، آخرین ویژگی‌ها و رفع عملکرد است.

می توانید به روز رسانی خودکار سایت خود را در فایل wp-config.php آن فعال کنید. توصیه می کنیم برای حفظ امنیت سایت های خود، به آخرین نسخه وردپرس به روز رسانی کنید.

اطلاعات

به‌روزرسانی‌های اصلی وردپرس لازم و ضروری هستند، زیرا هر سایت باید این تغییرات مهم را قبل از اعمال آنها آزمایش کند.

به همین ترتیب، شما همچنین باید تمام پلاگین ها و تم فعال خود را به روز نگه دارید. اگر افزونه یا موضوعی را در وب سایت خود پیدا کردید که بیش از یک سال است که به روز نشده است، وقت آن است که در مورد آنها تجدید نظر کنید. به لطف اکوسیستم غنی وردپرس، به احتمال زیاد جایگزین بهتری خواهید یافت.

2.تصاویر وب سایت خود را بهینه کنید

طبق آرشیو HTTP (1 مارس 2022)، میانگین وزن صفحه یک سایت وردپرس 2408 کیلوبایت است که تصاویر تقریباً 1117 کیلوبایت (46.38٪ از وزن کل صفحه) را تشکیل می دهند.

نموداری از وردپرس HTTP Archive: Stage of Images که نشان می دهد تصاویر تقریباً نیمی از وزن هر صفحه را اشغال می کنند.

وردپرس: وضعیت تصاویر. (منبع: بایگانی HTTP)
وردپرس: وضعیت تصاویر. (منبع: بایگانی HTTP)

علت مشکلی علت کند بودن سایت وردپرس

جای تعجب نیست که تصاویر بزرگ وب سایت شما را کند می کنند و تجربه کاربری کمتر از بهینه را ایجاد می کنند. از این رو، بهینه سازی تصاویر، چه به صورت دستی یا با یک افزونه، می تواند زمان بارگذاری صفحه را به شدت افزایش دهد.

هنگام بهینه سازی تصاویر، می توانید از روش های فشرده سازی تصویر بدون اتلاف یا بدون اتلاف استفاده کنید. اکثر ویرایشگرهای تصویر تنظیمات کیفیت را در حین ذخیره تصویر برای دستیابی به فشرده سازی تصویر بهینه ارائه می دهند. فشرده سازی از دست رفته تقریباً همیشه بین حفظ جزئیات تصویر و داشتن اندازه فایل کوچکتر به نقطه مطلوبی می رسد.

انتخاب فرمت فایل تصویری مناسب بسیار مهم است. PNG ها برای گرافیک های کامپیوتری عالی هستند، در حالی که JPEG ها برای عکس ها برتر هستند. فرمت های تصویری بسیار بیشتری مانند GIF، SVG، JPEG XR و WebP وجود دارد. برخی از آنها به طور جهانی توسط همه مرورگرها پشتیبانی می شوند، در حالی که برخی دیگر پشتیبانی نمی شوند، بنابراین قبل از انتخاب آنها باید به دقت تحقیق کنید.

تنظیم اندازه تصویر در تنظیمات رسانه وردپرس.

علت کند بودن سایت وردپرس
تنظیمات رسانه وردپرس -> اندازه های تصویر.

وردپرس به صورت پیش فرض از تصاویر واکنش گرا پشتیبانی می کند. می‌توانید اندازه‌های تصویر دلخواه خود را تنظیم کنید و به وردپرس اجازه دهید بقیه موارد را مدیریت کند. اما اگر می‌خواهید فضای دیسک را ذخیره کنید، می‌توانید از یک افزونه رایگان وردپرس مانند Imsanity استفاده کنید تا تصاویر بزرگ را به صورت خودکار به اندازه پیکربندی شده کاهش دهید.

در مورد پلاگین های بهینه سازی تصویر وردپرس، Imagify و ShortPixel برخی از ابزارهای محبوب هستند. ما در مقاله مفصل خود در مورد بهینه سازی تصاویر برای وب گزینه های بیشتری داریم.

3.از پلاگین ها با احتیاط استفاده کنید (و فقط در صورت لزوم)

افزونه ها زندگی وردپرس و جامعه آن هستند. با کتابخانه ای چشمگیر از بیش از 54000 افزونه رایگان که در WordPress.org فهرست شده اند، به علاوه هزاران افزونه دیگر که در جای دیگر فهرست شده اند، می توانید با نصب افزونه های وردپرس هول کنید.

افزونه های وردپرس بهینه نشده می توانند عملکرد سایت شما را کاهش دهند و زمان بارگذاری را افزایش دهند.

با این وجود، می توانید ده ها افزونه وردپرس را بدون آسیب رساندن به عملکرد سایت خود نصب کنید، اما همچنین باید مطمئن شوید که این افزونه ها به خوبی کدگذاری شده و برای عملکرد بهینه شده اند. و مهمتر از آن، توسعه دهندگان افزونه باید آنها را بهینه سازی کرده باشند تا با یکدیگر به خوبی کار کنند.

 

تصویر برداری از لیست دستچین شده وردپرس 
تصویر برداری از لیست دستچین شده وردپرس

می‌توانید فهرست دست‌چین‌شده ما از بهترین افزونه‌های وردپرس را برای موارد مختلف مرور کنید. چه یک افزونه SEO، یک افزونه رسانه های اجتماعی، یک افزونه فرم تماس یا یک افزونه تجارت الکترونیک باشد، مطمئناً چیز مفیدی در آنجا پیدا خواهید کرد.

مهم نیست که چند پلاگین نصب کرده باشید، همیشه می توانید به مرحله 3 و/یا مرحله 4 در این مقاله مراجعه کنید تا مشخص کنید آیا افزونه های مشکلی دارید یا خیر.

4. یک قالب وردپرس سریع انتخاب کنید

انتخاب یک قالب وردپرس سریع برای عملکرد وب سایت و تجربه کاربری شما بسیار مهم است. ویژگی‌های یک تم، مانند طرح‌بندی، منوهای پیمایش، پالت رنگ، فونت‌ها و قرارگیری تصویر، اولین چیزی است که بازدیدکنندگان شما متوجه آن می‌شوند.

و اگر این ویژگی‌ها به خوبی بهینه‌سازی نشده باشند، ممکن است یک سایت زیبا داشته باشید، اما سایت بسیار کندی نیز دارید.

اسکرین شات صفحه اصلی از تم محبوب وردپرس Hello Elementor.
Hello Elementor یک تم محبوب وردپرس است.

قبل از انتخاب قالب وردپرس، تمام ویژگی هایی را که می خواهید در وب سایت خود انتخاب کنید، فهرست کنید. سپس تحقیق کنید و موضوعاتی را که مطابق با نیازهای شما هستند یادداشت کنید.

همیشه به دنبال توسعه دهندگان قابل اعتماد با رتبه بندی بالا و پشتیبانی عالی از مشتری باشید. همچنین توصیه می کنیم از تم هایی که اغلب به روز نمی شوند اجتناب کنید.

چه یک تم رایگان یا یک تم ممتاز، به دنبال تمی باشید که به اهداف وب سایت شما می رسد. برای اینکه این کار را برای شما آسان کنیم، ده‌ها تم وردپرس، از جمله تم‌های WooCommerce را آزمایش کرده‌ایم، و بهترین آنها را فهرست کرده‌ایم:

مطالب مرتبط :

علت کند بودن سایت وردپرس + تصویر

وردپرس چیست و چه کاربردی دارد به همراه pdf

آموزش سئو وردپرس 61 نکته طلایی (100%رایگان + pdf)

بهترین افزونه های وردپرس در سال 2022

آموزش افزایش سرعت سایت وردپرس

مضامینی با «موضوع» متمرکز انتخاب کنید، زیرا اغلب آنها را ساده و سبک می‌دانیم. شما می توانید بسیاری از تم های کاربردی و زیبا را بدون نفخ غیر ضروری بیابید (مثلاً از تم ها با افزونه های صفحه ساز نیمه کاره خودداری کنید).

اگر قبلاً یک سایت وردپرس زنده دارید، توصیه می‌کنیم یک سایت استیجینگ راه‌اندازی کنید و موضوع جدید را قبل از اجرای زنده آزمایش کنید.

5. کش را برای بهینه سازی وب سایت خود پیکربندی کنید

تصویری از کش های مختلف وب سایت.
تصویری از کش های مختلف وب سایت.

ذخیره سازی یک فناوری پیچیده با چندین لایه است. ما یک مقاله اختصاصی داریم فقط برای توضیح اینکه کش چیست. برای خلاصه کردن سریع، این فرآیند ذخیره و فراخوانی داده هایی است که اغلب ارائه می شوند تا سرعت وب سایت ها را افزایش دهند.

وردپرس بر روی PHP و MySQL اجرا می شود، که اگر از کش استفاده نکنید، هر دوی آنها ممکن است متورم شوند. از این رو، سرعت سایت شما یک تلاش مشترک بین شما، میزبان شما و کش است.

اکثر هاست های مدیریت شده وردپرس  از کش در سطح سرور مراقبت می کنند، بنابراین نیازی به پیاده سازی آن به تنهایی ندارید. با این حال، اگر این کار را نکردند، همیشه می‌توانید از یک افزونه کش رایگان وردپرس (مانند WP Super Cache، W3 Total Cache) استفاده کنید.

تصویر مقایسه ای از تست های سرعت Pingdom یک وب سایت میزبان Kinsta با و بدون حافظه پنهان.
مقایسه سایت کش شده با کش نشده

حتی بدون فعال بودن حافظه نهان، سایت فوق عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد زیرا به طور معقولی بهینه شده است. با این حال، با فعال کردن حافظه پنهان، عملکرد خود را 23٪ افزایش می دهد. اگر به هزاران بازدیدکننده منحصربه‌فرد خدمات ارائه می‌کنید، این زمان‌های بارگذاری افزایش می‌یابد.

6.کاهش درخواست های HTTP خارجی (و تماس های API)

قالب و افزونه های سایت وردپرس شما ممکن است شامل درخواست های خارجی به منابع مختلف باشد. به طور معمول، این درخواست ها برای بارگیری فایل های میزبان خارجی مانند شیوه نامه ها، فونت ها، اسکریپت ها و غیره هستند.

GTmetrix نشان می دهد که چگونه CSS می تواند یک منبع اصلی مسدود کننده رندر باشد.

CSS می تواند یک منبع مسدود کننده رندر باشد.
CSS می تواند یک منبع مسدود کننده رندر باشد.

گاهی اوقات، آنها برای افزودن قابلیت هایی مانند تجزیه و تحلیل، اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی و غیره هستند.

استفاده از برخی از این موارد اشکالی ندارد، اما تعداد زیاد آنها می تواند سایت شما را کند کند. شما می توانید با کاهش تعداد درخواست های HTTP و بهینه سازی نحوه بارگذاری آنها سرعت وب سایت خود را افزایش دهید.

برای راهنمایی دقیق، می توانید به مقاله ما در مورد نحوه ایجاد درخواست های HTTP کمتر مراجعه کنید.

7.Scripts و Stylesheets وب سایت خود را کوچک کنید

کد کوچک سازی فرآیند حذف عناصر غیر ضروری از کد است. برای یک سایت وردپرس، که عمدتا شامل کوچک کردن اسکریپت های JS و شیوه نامه های CSS است.

این عناصر بخشی از کد هستند زیرا خواندن آن توسط انسان (یا توسعه دهندگان وب) آسان است. یک مثال ساده از چنین عنصری، نظرات کد است. با این حال، این عناصر برای دستگاه (یا مرورگرهای وب) ضروری نیستند.

با کوچک کردن کد وب سایت خود، فایل های جاوا اسکریپت و CSS با اندازه کوچکتری دارید. نه تنها سریع‌تر بارگیری می‌شوند، بلکه سریع‌تر توسط مرورگر تجزیه می‌شوند. آنها با هم می توانند سرعت بارگذاری صفحه شما را به شدت افزایش دهند.

اکثر افزونه های عملکرد وردپرس به شما کمک می کنند تا این کار را بدون زحمت انجام دهید. یکی از گزینه های محبوب، افزونه رایگان Autoptimize است که در زمان نگارش این مقاله، بیش از 1+ میلیون نصب فعال دارد.

چگونه سرعت سایت وردپرس خود را افزایش دهیم

آیا سایت وردپرس شما کند است؟ چه به تازگی شروع به استفاده از وردپرس کرده باشید یا یک توسعه دهنده با تجربه باشید، بیش از 200 نکته مفید برای سرعت بخشیدن به سایت خود را در این راهنمای رایگان پیدا خواهید کرد.

8. فقط اسکریپت های لازم را در هر صفحه بارگذاری کنید

اکثر منابع تم و افزونه وردپرس اغلب در همه صفحات بارگیری و اجرا می شوند، حتی اگر در برخی از صفحات مورد نیاز نباشند. به عنوان مثال، یک افزونه فرم تماس ممکن است دارایی های خود را در هر صفحه بارگیری کند، نه فقط در صفحات دارای فرم تماس (مانند صفحه تماس).

کوچک کردن و ترکیب این اسکریپت ها ممکن است کمی عملکرد سایت شما را بهبود بخشد، اما جلوگیری از بارگذاری این اسکریپت ها و سبک ها در وهله اول بهتر است.

توصیه می کنیم برای این کار از افزونه Asset Cleanup رایگان استفاده کنید. تمام دارایی هایی که در یک صفحه بارگذاری شده اند را اسکن می کند. تو می توانی سپس فایل‌های CSS و JS را که در این صفحه ضروری نیستند انتخاب کنید – در نتیجه نفخ را کاهش دهید.

استفاده از افزونه Asset CleanUp WordPress برای جلوگیری از بارگذاری اسکریپت ها و سبک های خاص در یک صفحه.

علت کند بودن سایت وردپرس
با استفاده از افزونه Asset CleanUp. (منبع: WordPress.org)

Asset Cleanup در ترکیب با حافظه پنهان بهترین کار را دارد، زیرا وب سرور مجبور نیست بارها و بارها صفحه بهینه شده را ایجاد کند.

9. داشبورد مدیریت آهسته وردپرس خود را افزایش دهید

به طور معمول، بهینه‌سازی باطن با بهینه‌سازی قسمت ظاهری شروع می‌شود، زیرا افزایش سرعت بخش ظاهری تقریباً همیشه مشکلات عملکرد را در باطن نیز برطرف می‌کند.

اگر مدیر وردپرس تنبلی دارید، می توانید همین کار را به صورت معکوس انجام دهید – رفع مشکلات عملکرد باطن شما ممکن است به سرعت بخشیدن به سایت شما برای بازدیدکنندگان کمک کند.

یک ابزار APM در سطح سرور همیشه برای این سناریو مفید است، زیرا نصب افزونه های اضافی ممکن است سرعت وب سایت شما را بیشتر کند.

یافتن کندترین تراکنش ها 
یافتن کندترین تراکنش ها

استفاده بالای Admin-Ajax یک گلوگاه عملکرد رایج در سایت های وردپرس است. با این حال، کندی مدیریت وردپرس می‌تواند به دلیل کارهای پس‌زمینه وردپرس مانند پشتیبان‌گیری از وردپرس، WP-Cron و غیره باشد (مانند مثال قبلی ما). یا شاید این یک افزونه متورم است که بنرهای زیادی را به داشبورد مدیریت شما اضافه می کند.

10.مکان و پیکربندی سرور مهم است

موقعیت مکانی وب سرور شما و پیکربندی آن می تواند تأثیر قابل توجهی بر سرعت وب سایت شما داشته باشد.

به عنوان مثال، اگر وب سرور شما درایران باشد، وب سایت شما برای بازدیدکنندگان اروپایی یا هندی کندتر از بازدیدکنندگان از ایران بارگذاری می شود.

فعالسازی CDN با پوشش جهانی گسترده برای سرعت بیشتر سایت.

 

علت کند بودن سایت وردپرس
نقشه جهانی از مناطق جهانی Google Cloud.

11. از شبکه تحویل محتوا (CDN) استفاده کنید

یکی از ساده ترین راه ها برای افزایش سرعت وب سایت، استفاده از یک CDN سریع و قابل اعتماد است.

یک CDN با ارائه مستقیم محتوا به بازدیدکنندگان، بار سرور وب شما را از بین می برد. اینها شبکه ای از سرورها هستند (همچنین به عنوان POP شناخته می شوند) که برای میزبانی و ارائه کپی هایی از محتوای سایت شما، مانند تصاویر، شیوه نامه ها، فونت ها، اسکریپت ها و ویدیوها طراحی شده اند.

تصویری از وب‌سایت Cloudflare که یک نقشه جهانی از همه POPهای آن را نشان می‌دهد.

Cloudflare CDN 
Cloudflare CDN

12 تغییر مسیرهای URL غیر ضروری را حذف کنید

اگر وب سایتی را با پست ها و صفحات جدید به روز می کنید، احتمالاً تغییراتی در ساختار URL خود خواهید داشت. در چنین مواردی، تغییر مسیر URL یک نعمت است. با این حال، اگر بهترین شیوه های تغییر مسیر وردپرس را دنبال نکنید، ممکن است بر تجربه کاربری سایت و بهینه سازی موتور جستجو (SEO) تأثیر منفی داشته باشید.

رایج‌ترین مشکل تغییر مسیرهای URL با پیکربندی نادرست، ایجاد زنجیره‌ای از تغییر مسیرها است. در برخی موارد، این زنجیره یک حلقه تغییر مسیر بی نهایت است. چنین زنجیره های تغییر مسیر اغلب منجر به افزایش زمان بارگذاری صفحه می شود.

تغییر مسیرهای URL پیکربندی نادرست گاهی اوقات می تواند منجر به خطای خطای 404 «صفحه یافت نشد» شود. اگر سایت شما خطاهای 404 زیادی ایجاد کند، می تواند بر عملکرد سایت شما نیز تأثیر بگذارد، زیرا این پاسخ ها معمولاً در حافظه پنهان ذخیره نمی شوند.

نموداری از خطاهای 404 و شکست 30 برابری تغییر مسیر  نشان داده شده است.

نموداری از خطاهای 404
نموداری از خطاهای 404

می توانید یک صفحه خطای خلاقانه 404 طراحی کنید تا کاربرانی را که در اینجا فرود می آیند راضی کنید. اما این در دراز مدت به شما کمکی نخواهد کرد.

صفحه خطای 404 "صفحه یافت نشد".
صفحه خطای 404 “صفحه یافت نشد”.

در اینجا نحوه جلوگیری از ایجاد تغییر مسیرهای غیر ضروری آمده است:

از پیشوند URL مناسب (HTTP یا HTTPS) استفاده کنید.

زیر دامنه “www” را از URL نگه دارید یا حذف کنید (آنها را با هم مخلوط نکنید).

از شناسه پست و صفحه در URL ها استفاده نکنید.

شامل کل مسیر URL.

اطمینان حاصل کنید که دامنه سطح بالای شما (TLD) در یک تغییر مسیر حل می شود (در حالت ایده آل، هیچ تغییر مسیری وجود ندارد).

وردپرس شامل راه های زیادی برای تنظیم تغییر مسیرها می باشد. یکی از آنها افزونه رایگان و محبوب Redirection توسط John Godley است.

علت کند بودن سایت وردپرس
افزونه رایگان وردپرس ‘Redirections’.

به سایتی که می خواهید مدیریت کنید بروید و روی تب Redirects کلیک کنید. سپس با کلیک بر روی دکمه بزرگ Add redirect rule یک تغییر مسیر جدید اضافه کنید.

اگر میزبان وب شما از سرور آپاچی استفاده می کند، باید فایل htaccess. آن را ویرایش کنید تا ریدایرکت ها را تنظیم کنید. برای چنین موردی، می توانید از سایت htaccess Generator برای ایجاد قوانین تغییر مسیر مناسب برای سایت خود استفاده کنید.

13. رفع اخطارهای محتوای مختلط وردپرس (خطاهای HTTPS/SSL)

امروزه اجرای سایت وردپرس خود از طریق پروتکل HTTPS یک امر ضروری است. با این حال، هنگام مهاجرت از HTTP به HTTPS می‌توانید با چندین مشکل مواجه شوید – رایج‌ترین آنها هشدار «هشدار محتوای مختلط» است.

هنگامی که صفحه ای حاوی محتوای HTTP و HTTPS باشد، یک هشدار محتوای مختلط ظاهر می شود. بارگیری ناایمن منابع فقط یک نگرانی امنیتی نیست، بلکه یک مشکل بالقوه عملکرد است.

اگر در وب سایت خود خطاهای محتوایی متفاوتی دریافت می کنید، می توانید از ابزار رایگانی مانند Why No Padlock استفاده کنید تا ببینید کدام منابع به طور ناامن بارگذاری می شوند.

یک جستجوی ساده و جایگزینی باید تمام هشدارهای محتوای مختلط شما را برطرف کند. اما اگر اینطور نبود، احتمالاً چند اسکریپت کد سخت وجود دارد که باید آنها را پیدا کنید و به صورت دستی به روز کنید. یا توسعه دهنده ای را استخدام کنید که بتواند این کار را برای شما انجام دهد.

14.پایگاه داده وردپرس خود را به طور منظم بهینه کنید

پایگاه داده یک سایت وردپرس تمام اطلاعات حیاتی خود را ذخیره می کند. اما بدون تعمیر و نگهداری منظم، می تواند سایت شما را کند کند.

به عنوان مثال، پایگاه داده وردپرس هنوز هم می تواند اطلاعاتی از زمان راه اندازی سایت در سال ها پیش داشته باشد. این شامل بازبینی‌های پست و صفحه، پیش‌نویس‌ها، نظرات حذف‌شده و پست‌های حذف شده است. اگرچه ممکن است برای ویرایش و انتشار پست‌های اخیر مفید باشند، اما با گذشت زمان، پایگاه داده داده‌های غیر ضروری زیادی را جمع‌آوری می‌کند و پف می‌کند.

از این رو، بهینه سازی پایگاه داده وردپرس برای بهبود و حفظ عملکرد وب سایت شما ضروری است.

همچنین، برخی از افزونه‌ها و تم‌ها داده‌ها را به جدول wp_options اضافه می‌کنند تا پیکربندی آنها و بارگیری خودکار تنظیمات آسان‌تر شود. اما بارگذاری خودکار تی داده های بسیار زیاد می تواند زمان پاسخگویی صفحه را کاهش دهد.

برای بهینه سازی پایگاه داده وردپرس می توانید از تکنیک های مختلفی استفاده کنید. یکی از راه ها استفاده از phpMyAdmin یا Adminer برای پاک کردن دستی آیتم های پایگاه داده قدیمی است. یا می توانید از افزونه های بهینه سازی پایگاه داده وردپرس مانند WP-Optimize، WP-Sweep و Advanced Database Cleaner استفاده کنید.

نمایش رابط کاربری افزونه Advanced Database Cleaner وردپرس.
نمایش رابط کاربری افزونه Advanced Database Cleaner وردپرس.

در Kinsta، ما به طور خودکار پایگاه داده سایت شما را بر اساس نیاز آن بهینه می کنیم. به طور معمول، یک بار در هفته اجرا می شود و تضمین می کند که پایگاه داده شما در بهترین شکل قرار دارد. اگر فرآیند خودکار چیزی غیرعادی پیدا کند، تیم مدیریت ما را مطلع می‌کند تا آن را بررسی کنند.

15.یک سرویس امنیتی وردپرس مبتنی بر ابر را انتخاب کنید

روزانه هزاران سایت وردپرسی هک می شوند. از این رو، امنیت یک موضوع حیاتی برای سایت های وردپرسی است و شما باید همیشه در بالای آن باشید.

شما دو راه اصلی برای محافظت از سایت وردپرس خود با فایروال دارید:

یک سرویس میزبانی وب امن با سابقه اثبات شده انتخاب کنید

از یک سرویس امنیتی شخص ثالث اختصاصی برای محافظت از وب سایت خود استفاده کنید

گزینه اول واضح است. یک ارائه دهنده قابل اعتماد میزبانی وردپرس بیشتر اقدامات امنیتی سایت را برای شما انجام می دهد.

با این حال، اگر باید با گزینه دوم بروید، دو انتخاب دیگر دارید:

یک افزونه امنیتی وردپرس (به عنوان مثال Wordfence) را انتخاب کنید.

به سراغ فایروال DNS بروید (مانند Cloudflare)

افزونه های امنیتی وردپرس منابع وب سایت شما را به دلیل نیازهای اسکن همیشه روشن و منظم خود تخلیه می کنند.

در عوض، می‌توانید با راه‌حل‌های امنیتی مبتنی بر ابر مانند Cloudflare بروید. آنها همچنین محافظت بیشتری در برابر ربات ها، حملات DDoS و ترافیک پروکسی ارائه می دهند.

علاوه بر این، ما از احراز هویت دو مرحله ای (2FA) و مسدود کردن موقعیت جغرافیایی IP پشتیبانی می کنیم. ما همچنین IP هایی را با شش تلاش ناموفق برای ورود در کمتر از یک دقیقه ممنوع می کنیم. علاوه بر این، ما اتصالات کاملاً رمزگذاری شده (SFTP، SSH، HTTPS) را اجرا می‌کنیم، در تمام نصب‌های جدید وردپرس به گذرواژه‌های قوی نیاز داریم، و ضمانت رفع هک را ارائه می‌کنیم.

16.به آخرین نسخه PHP ارتقا دهید

وردپرس عمدتاً توسط PHP، یک زبان برنامه نویسی سمت سرور، پشتیبانی می شود. حتی تم ها و پلاگین های آن نیز در درجه اول با PHP نوشته شده اند.

به طور معمول، نسخه های جدیدتر PHP سریعتر از همتایان قدیمی خود هستند. در Kinsta، ما مشتریان خود را تشویق می کنیم که از آخرین نسخه های پشتیبانی شده PHP استفاده کنند. آنها بهبودهای عملکرد زیادی را ارائه می دهند و همچنین ایمن تر هستند.

معیارهای سالانه PHP ما وردپرس را در PHP 8.1 47.10٪ سریعتر از PHP 8.0 نشان می دهد. در مقایسه با PHP 7.2، حتی سریع‌تر بود و بیش از 50 درصد درخواست‌ها در ثانیه را مدیریت می‌کرد.

نمودارها برای معیارهای PHP وردپرس 5.9-RC2.

علت کند بودن سایت وردپرس
معیارهای PHP وردپرس 5.9-RC2.

در زمان نوشتن این مطلب، PHP 8.1 هنوز توسط اکثر افزونه ها، تم ها و ابزارهای توسعه وردپرس پشتیبانی نمی شود. اگر قصد دارید محیط یک سایت تولیدی را به PHP 8.1 ارتقا دهید، توصیه می کنیم آن را به طور کامل در یک محیط مرحله بندی آزمایش کنید تا مطمئن شوید که خراب نمی شود.

با این وجود، اگر سرور شما هنوز بر روی نسخه PHP 7.x است، می توانید به PHP 8.0 به روز رسانی کنید و از بیشتر مزایای مشابه بهره مند شوید.

Kinsta از PHP 8.1 در همه محیط‌ها پشتیبانی می‌کند، بنابراین می‌توانید قبل از ارتقا، سایت خود را به طور کامل روی آن آزمایش کنید. اگر هاست شما این گزینه را به شما نمی دهد که به آخرین نسخه های PHP بروزرسانی کنید، وقت آن است که در ارائه دهنده هاست خود تجدید نظر کنید.

17.به یک میزبان وردپرس مدیریت شده قابل اعتماد بروید

اگر تمام مراحل ذکر شده در بالا را امتحان کرده اید، و هنوز هم با یک سایت کند وردپرس گیر کرده اید، تنها گزینه باقی مانده این است که به یک ارائه دهنده میزبانی وردپرس مدیریت شده مطمئن بروید.

به طور معمول، میزبانی مدیریت شده وردپرس دارای چندین ویژگی است تا به سایت های وردپرسی کمک کند کارآمد، ایمن و سریع اجرا شوند. تمام دانش فنی به متخصصان واگذار می شود و به شما امکان می دهد روی اداره کسب و کار خود تمرکز کنید.

میزبانی مدیریت شده وردپرس معمولاً هزینه بیشتری نسبت به هاست اشتراکی یا میزبانی VPS DIY دارد، اما آنچه را که برای آن پرداخت می کنید دریافت می کنید. برخی از میزبان های مدیریت شده وردپرس محبوب Kinsta (یعنی ما)، WP Engine، Flywheel، Pressable و Pagely هستند.

آموزش رفع کندی سایت وردپرس : خلاصه

رفع کندی سایت وردپرس شامل مراحل متعددی است، اما شما می توانید آن را انجام دهید. داشتن یک سایت سریع به افزایش سئو، تجربه کاربری و نرخ تبدیل شما کمک می کند. به علاوه، همه یک وب سایت سریع را دوست دارند!

قبل از اینکه به یک میزبان وب جدید بروید، توصیه می کنیم تمام مشکلات ذکر شده در این مقاله را برطرف کنید. و اگر تصمیم به جابجایی دارید، مطمئن شوید که میزبان جدید ابزارها و پشتیبانی مناسبی را ارائه می دهد تا ارزش سرمایه گذاری شما را داشته باشد.

خدمات سئو سایت توسط سئو فراز

جهت انجام خدمات طراحی سایت :سایت شرکتی,سایت فروشگاهی,سایت گردشگری  و سایت وردپرس و … و همچنین خدمات سئو سایت :سئو سایت فروشگاهی,سئو سایت گردشگری,سئو سایت وردپرس و … تولید محتوا با کارشناسان سئو فراز تماس بگیرید

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا