فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت(SEO) چیست؟ آپدیت1401

فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت(SEO) چیست؟

فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت :موتورهای جستجو مانند گوگل در مورد بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) به بیش از 200 عامل رتبه بندی متکی هستند. با سرعت سریع به روز رسانی الگوریتم، پیشی گرفتن از آخرین و مهم ترین عوامل سئو چالشی است. برای شما خوش شانس است، اما شما این لیست کامل از فاکتورهای رتبه بندی SEO را دارید*.

فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت :

Contents

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عوامل رتبه بندی موتورهای جستجو توسط شرکت هایی مانند گوگل و بینگ به خواندن ادامه دهید. بعلاوه، در مورد مهمترین فاکتورهای سئو در سال جاری اطلاعاتی کسب کنید تا بتوانید یک استراتژی رقابتی و کلاه سفید بسازید که سایت شما را در صفحه اول قرار دهد!

۲۰۰ فاکتور موثر در سئوی سایت 2022

P.S. برای همه کسانی که می خواهند ترافیک بیشتری از سایت خود داشته باشند، SEO Checker وجود دارد. URL خود را وارد کنید تا یک ممیزی کامل سئو، به علاوه توصیه های شخصی برای بهبود سئوی خود را دریافت کنید تا وب سایت شما بتواند ترافیک بیشتری جذب کند! *بیشتر موتورهای جستجو برای جلوگیری از دستکاری نتایج جستجو توسط هرزنامه‌ها، اطلاعات دقیقی از عوامل رتبه‌بندی یا وزن آن عوامل ارائه نمی‌دهند.

این لیست از عوامل رتبه بندی SEO شامل عوامل تایید شده و همچنین برخی از آنها (از طریق مطالعات) بر رتبه بندی در نتایج جستجو تأثیر می گذارد.

5 فاکتور مهم سئو که نمی توانید نادیده بگیرید

با بیش از 200 فاکتور رتبه بندی موتورهای جستجو، بررسی هر یک از آنها فرآیندی زمان بر است. درک اینکه چه عواملی بیشتر بر موقعیت شما در نتایج جستجو تأثیر می‌گذارد می‌تواند به شما کمک کند تا حسابرسی سایت خود را شروع کنید، محتوای خود را مجدداً بهینه کنید و وب‌سایت خود را به بالای نتایج جستجو برسانید. به همین دلیل است که ما پنج عامل مهم سئو را برای شما گردآوری کرده ایم:

1. طراحی واکنش گرا

1. طراحی واکنش گرا
1. طراحی واکنش گرا

فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت : طراحی واکنشگرا که با هر وسیله ای که شخص استفاده می کند سازگار است، برای رتبه بندی نتایج ضروری است. هدایای طراحی پاسخگو فاکتور رتبه بندی گوگل به این دلیل است که موتورهای جستجو مانند گوگل از شاخص اول موبایل استفاده می کنند، به این معنی که خزنده های آن سایت شما را از منظر یک کاربر تلفن همراه در مقابل کاربر دسکتاپ مشاهده می کنند. اگر وب‌سایت شما سازگار با موبایل نباشد، وقتی نوبت به عوامل رتبه‌بندی جستجو مربوط به قابلیت استفاده و دسترسی می‌رسد، با شکست مواجه می‌شود.

نمونه‌ای از طراحی واکنش‌گرا، فاکتور رتبه‌بندی سئو، ببینید آیا وب‌سایت شما با ابزار Google’s Mobile-Friendly تجربه‌ای سازگار با موبایل ارائه می‌دهد یا خیر.

2. سرعت صفحه

 

فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت(SEO) چیست؟

 

سرعت لود همچنین یک عامل مهم رتبه بندی سئو است و یکی از گوگل به استفاده از آن اعتراف کرده است. گوگل علاوه بر خزیدن و مشاهده سایت شما از منظر موبایل، سرعت وب سایت موبایل یا واکنش گرا شما را نیز بررسی می کند. اگر سایت شما به اندازه کافی سریع نباشد، ممکن است به قیمت رتبه بندی صفحه اول یا حتی رتبه اول در نتایج جستجو برای شما تمام شود.

تست سرعت سایت فاکتور رتبه بندی گوگل GIF سرعت خود را به صورت رایگان با ابزار PageSpeed ​​Insights Google بررسی کنید تا ببینید صفحات شما از دید گوگل چگونه کار می کنند. اگر منابع لازم برای پیگیری تمام اصلاحات توصیه شده توسط گوگل را ندارید، می توانید از خدمات بهینه سازی بارگذاری صفحه سایت برای به روز رسانی سایت خود استفاده کنید.

3. پیوندها

عوامل رتبه بندی سئو سایت :لینک ها، از بک لینک گرفته تا لینک های داخلی، نقش مهمی در رتبه بندی موتورهای جستجو دارند. در مقایسه با سایر عوامل رتبه بندی موتورهای جستجو، بک لینک ها فاکتورهای رتبه بندی ضروری هستند. شما می‌خواهید که وب‌سایت‌های معتبر و معتبر به وب‌سایت شما پیوند بزنند، زیرا این سیگنال مثبت به Google ارسال می‌کند که وب‌سایت شما محتوای ارزشمند و تجربیات عالی را به کاربران ارائه می‌دهد.

جذب لینک به سایت شما یا لینک بیلدینگ خارجی شامل ایجاد محتوای درجه یک و انجام اطلاع رسانی برای آن است. در مقایسه، پیوندهای داخلی نقش کمی متفاوت دارند. آن‌ها به خزنده‌های موتورهای جستجو، چه از گوگل، چه بینگ یا موتورهای جستجوی دیگر کمک می‌کنند تا سایت شما را کاوش و فهرست‌بندی کنند.

پیوندهای داخلی همچنین می توانند به خزنده ها در درک روابط مختلف بین صفحات و همچنین زمینه آن صفحات کمک کنند. برای موفقیت در سئو (و رتبه اول)، به یک استراتژی لینک سازی و فرآیند لینک سازی داخلی نیاز دارید.

4. بهینه سازی در صفحه

فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت : بهینه سازی سایت شما شامل چندین فاکتور مختلف رتبه بندی سئو می شود، از جمله:

 1. استفاده از کلمه کلیدی
 2. بهینه سازی تگ عنوان
 3. اصالت و مفید بودن محتوا
 4. بهینه سازی چند رسانه ای
 5. و بیشتر

از ترکیب کلمات کلیدی خود در سراسر محتوا، هدرها و برچسب‌های عنوان گرفته تا بهینه‌سازی تصاویر برای زمینه، اندازه و کاربران، بهینه‌سازی روی صفحه به چندین مرحله ضروری نیاز دارد. یکی را از دست ندهید، مانند بهینه سازی برچسب عنوان خود برای کلمه کلیدی خود، و ممکن است رتبه های برتر را از دست بدهید.

5. وب سایت قابل دسترسی

برای کسب جایگاه در نتایج جستجو، موتورهای جستجو باید سایت شما را بخزند و فهرست کنند. به همین دلیل است که حفظ یک وب سایت قابل دسترس از طریق فایل robots.txt و نقشه سایت ضروری است. حتی پس از تأیید دسترسی به سایت خود، می توانید گامی فعال برای ارسال سایت، صفحات و نقشه سایت خود به Google از طریق کنسول جستجوی Google بردارید.

دسترسی به وب سایت شما باید به کاربران نیز تعمیم یابد. شما می خواهید یک سایت بصری و آسان برای استفاده کاربران ایجاد کنید. اگر مردم برای استفاده از وب سایت شما مشکل داشته باشند، شما برای رتبه بندی در نتایج جستجو و حفظ آن رتبه ها مشکل خواهید داشت.

اکنون، آیا آماده هستید تا در مورد تمام عوامل رتبه بندی سئو در پشت رتبه بندی خود بیاموزید؟

آیا به دنبال ابزار حسابرسی سئوی همه در یک هستید؟ شما آن را پیدا کرده اید.

جستجوگر سئو داده هایی را در مورد معیارهای کلیدی به شما ارائه می دهد:

 1. امتیاز سئو کامل
 2. درجه محتوا
 3. تجزیه و تحلیل سرعت سایت
 4. و بیشتر.
 5. http://your-url.com

بررسی فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت 

قبل از شروع بررسی فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت :که موتورهای جستجو مانند گوگل استفاده می کنند، ممکن است بخواهید این منابع مفید را برای مبتدیان سئو بررسی کنید. این مقاله‌ها و راهنماها می‌توانند به سؤالات شما پاسخ دهند، به‌علاوه، شما را در مورد جدیدترین بهینه‌سازی موتورهای جستجو به‌روز می‌کنند.

کلمات کلیدی LSI چیست و چه اثری در سئو دارد؟

وردپرس چیست و چه کاربردی دارد به همراه pdf

طول محتوا بر سئو چه تاثیری می‌گذارد؟

Google SEO: راهنمای کامل بهینه سازی گوگل

چک لیست قطعی سئو

بهترین روش های سئو در حال انجام برای مبتدیان و حرفه ای ها

فاکتورهای رتبه بندی سئو: دامنه

فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت :قدرت دامنه شما یک عامل قدرتمند رتبه بندی سئو است. اساساً دامنه شما زمانی در نظر گرفته می‌شود که کاربران عبارت‌های جستجوی مرتبط با وب‌سایت شما را وارد می‌کنند. هرچه اعتبار بیشتری از طریق عوامل داخلی و خارجی ایجاد کرده باشید، گوگل دامنه شما را بیشتر ترجیح می دهد.

1. سن دامنه

به گفته گوگل، سن دامنه برای رتبه بندی در نتایج جستجوی گوگل اهمیتی ندارد. ویدیوی قبلی Google Webmasters در یوتیوب، زمینه بیشتری را ارائه می‌دهد و می‌گوید: «تفاوت بین دامنه‌ای که شش ماه از عمر آن می‌گذرد و یک ساله، واقعاً اصلاً بزرگ نیست.»

2. طول ثبت دامنه

domain-seo-factorsدامنه هایی که بیش از یک سال ثبت شده اند معتبرتر به نظر می رسند، زیرا آنها از عمر معمول دامنه های درگاهی گذشته اند. یک پتنت گوگل از این فاکتور رتبه بندی پشتیبانی می کند، اما برخی از اعضای تیم گوگل با این موضوع موافق نیستند. همانطور که یکی از تحلیلگران Google Webmaster Trends می‌گوید، «[تا آنجا که من می‌دانم] بیشتر ثبت‌کنندگان مدت زمان ثبت‌نام را ارائه نمی‌کنند.

این چیزی نیست که بخواهید زمان سئوی خود را صرف آن کنید.”

3. تاریخچه دامنه

سایت هایی که دارای شکاف در ثبت یا تاریخچه مشکوک هستند ممکن است در رتبه بندی خوب مشکل داشته باشند. این فاکتور رتبه بندی گوگل می تواند هنگام خرید دامنه از شخص ثالثی که از دامنه برای اهداف اسپم یا کلاه سیاه استفاده می کند، مشکل ساز شود.

“قبل از خرید دامنه، سوابق آن را با archive.org بررسی کنید.”

قبل از خرید دامنه با بررسی تاریخچه آن در archive.org از خود محافظت کنید.

4. Domain Authority if host page

فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت : صفحات جدید در دامنه های معتبر احتمالاً رتبه بهتری نسبت به صفحات جدید در دامنه های کمتر شناخته شده دارند. توجه به این نکته ضروری است که اعتبار دامنه لزوما یک عامل رتبه بندی نیست، بلکه پیش بینی کننده احتمال برتری یک دامنه از دامنه دیگر است. به همین دلیل سئوکاران از آن استفاده می کنند و به آن ارجاع می دهند.

5. دامنه های پارک شده

Google می‌تواند دامنه‌های پارک شده را پیدا کند، و از آنجایی که تجربه کاربری ضعیفی را ارائه می‌کنند، رتبه‌بندی خوبی ندارند. در سال 2011، گوگل حتی اعلام کرد: «در بیشتر موارد، ترجیح می‌دهیم [دامنه‌های پارک شده] را به آن‌ها نشان ندهیم»، زیرا ارزش کمی برای کاربران ارائه می‌دهند.

6. دامنه مطابقت دقیق

فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت(SEO) چیست؟
6-seo-ranking-factor-exact-match-domain

فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت : میزبانی یک وب سایت با کیفیت با دامنه تطابق دقیق (EMD)، مانند “hotels.com” می تواند به رتبه بندی شما در نتایج جستجو کمک کند. با این حال، در سال 2012، گوگل به روز رسانی را برای جریمه کردن EMD های بی کیفیت یا هرزنامه مانند “buybluejeans.com” معرفی کرد. مقایسه دامنه‌های تطبیق دقیق در حالی که EMD می‌تواند به شما کمک کند، ضروری است مطمئن شوید که سایت شما محتوای مفیدی را برای کاربران ارائه می‌کند.

7. TLD یا برنامه های افزودنی خاص کشور

یک کد کشور، مانند .tv، .cn، یا .de، ممکن است به شما در رتبه بندی در آن کشور کمک کند زیرا نشان می دهد که محتوای شما می تواند به کاربران در آن کشور یا منطقه کمک کند. با این حال، می تواند توانایی شما برای رتبه بندی جهانی را نیز مختل کند.

8. سرور به عنوان هرزنامه پرچم گذاری شده است

فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت :بسته به طرح میزبانی سایت خود، ممکن است سروری را با چندین سایت دیگر به اشتراک بگذارید. اگر اینطور باشد و سرور اشتراکی شما دارای سایت های اسپم باشد، به طور بالقوه می تواند بر رتبه وب سایت شما در نتایج جستجوی گوگل تأثیر بگذارد. با این حال، طبق گفته وب مسترهای گوگل، «گوگل می‌داند که میزبانی وب اشتراکی اتفاق می‌افتد.

شما واقعا نمی توانید کنترل یا کمک کنید که چه کسی در آن آدرس IP زیرشبکه کلاس C است.” وقتی یک سرور 99 درصد از سایت‌های هرزنامه را دارد که گوگل ممکن است نگاهی دوباره به وب‌سایت شما بیندازد، بیشتر است.

9. دامنه به عنوان هرزنامه پرچم گذاری شده است

اگر دامنه شما برای هرزنامه علامت گذاری شود، احتمالاً بر عملکرد آن سایت تأثیر منفی خواهد گذاشت. حتی اگر سعی کنید سایت را بازیابی کنید و جریمه‌ها را برطرف کنید، گوگل اغلب با تردید به وب‌سایت نگاه می‌کند زیرا ارسال‌کنندگان هرزنامه می‌توانند از تاکتیک تخریب و راه‌اندازی مجدد دامنه استفاده کنند تا دوباره قابل اعتماد به نظر برسد.

10. URL های مختصر

فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت :URL های ساده و توصیفی به گوگل کمک می کنند صفحه شما را زمینه سازی کند. در حالی که URL ها به عنوان یک رای کوچک گوگل عمل می کنند فاکتور nking، به خزنده‌ها و کاربران کمک می‌کنند تا بفهمند صفحه و وب‌سایت شما در مورد چیست، به همین دلیل است که URLهای مختصر و دقیق راهی هوشمندانه است.

11. رشته URL

یک URL آسان برای خواندن سیگنال های مثبتی را به خزنده های Google ارسال می کند. اگر یک URL طولانی و پرکلام ایجاد کنید، زندگی کاربران (و کار خزنده ها) را دشوار می کنید. یک مطالعه در سال 2018 توسط Ahrefs همچنین تأیید می کند که URL های کوتاه تر، نه طولانی تر، معمولاً در نتایج جستجو بهتر عمل می کنند.

برای بهترین نتیجه، 50 تا 60 کاراکتر را برای URL های خود نگه دارید.

12. WhoIs عمومی در مقابل خصوصی

WhoIs عمومی می تواند به حفظ وضعیت سایت شما کمک کند. و اگرچه از Pubcon 2006 به این موضوع پرداخته نشده است، یکی از اعضای تیم گوگل گفت WhoIs خصوصی لزوما بد نیست، اما می تواند برخی از ابروها را در ارتباط با سایر عوامل منفی ایجاد کند.

13. فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت : Spammy WhoIs Owner

هنگام بررسی فاکتورهای رتبه بندی سئو، باید تاثیر مالک WhoIs جریمه شده را نیز در نظر گرفت. اگر شخصی که صاحب یک سایت است، سابقه هرزنامه و کلاه سیاه داشته باشد، گوگل ممکن است از آن به عنوان عاملی در رتبه‌بندی وب‌سایت‌هایی که صاحب آن فرد است استفاده کند.

14. مکان های سرور

موقعیت فیزیکی سرورهای شما می تواند بر رتبه بندی در جستارهای متمرکز بر مکان تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، یک ویدیوی Google Webmasters بیان می‌کند: «ما کاملاً سعی می‌کنیم مرتبط‌ترین نتایج را به هر کاربر در هر کشور برگردانیم، و مکان سرور (از نظر آدرس IP) عاملی در آن است».

عوامل رتبه بندی سئو: سایت

فاکتورهای رتبه بندی سئوی سایت عناصری را که در سرتاسر سایت دارید پوشش می دهد. این مجموعه از عوامل رتبه‌بندی موتورهای جستجو شامل دسته‌هایی مانند زیرساخت، ثبات، قابلیت اطمینان و غیره است. اگر می‌خواهید جایگاهی قوی در SERP ها حفظ کنید، باید مطمئن شوید که سایت شما مانند یک ماشین خوب برای موتورهای جستجو و کاربران عمل می‌کند.

15. فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت : SSL / HTTPS

فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت(SEO) چیست؟
دریافت ssl سایت

یک اسکرین شات از HTTPS در یک گواهی URLA Secure Sockets Layer (SSL) نشانی وب سایت شما را با نام پروتکل امن انتقال متن (HTTPS) ارائه می دهد که به کاربران نشان می دهد که شما یک سایت امن دارید. گوگل از HTTPS یا SSL به عنوان «سیگنال بسیار سبک» استفاده می‌کند، اما نقش مهمی در ایجاد اعتماد با کاربران دارد.

16. معماری سایت

سایتی با معماری تمیز و کدگذاری شده برای گوگل به راحتی قابل خزیدن و فهرست کردن است. گوگل این رویکرد را تأیید می‌کند و اضافه می‌کند: «ما باید بتوانیم از یک URL به هر URL دیگر در وب‌سایت شما فقط با دنبال کردن پیوندهای موجود در صفحه بخزیم… اگر این امکان وجود ندارد [مانند داشتن نقشه سایت برای کشف URL]، سپس ما زمینه های زیادی را از دست می دهیم.”

17. قابلیت استفاده از سایت

وب‌سایت‌هایی که رابطی روان و شهودی برای بازدیدکنندگان فراهم می‌کنند، معمولاً رتبه‌بندی بهتری نسبت به وب‌سایت‌هایی دارند که ناهموار و ناوبری آنها دشوار است. این به این دلیل است که سایت‌هایی با امتیاز کاربری ضعیف تمایل به افزایش نرخ پرش بالا دارند که به عنوان یک عامل رتبه‌بندی عمل می‌کند.

18. قابلیت اطمینان یا آپتایم سایت

اگر سایت شما به طور مکرر از کار می افتد یا دچار خرابی می شود، ممکن است در رتبه بندی خوب مشکل داشته باشد. به طور کلی، اگر وب سایت شما برای چند ساعت یا یک روز از کار بیفتد، گوگل به آن نگاه متفاوتی نمی کند. زمانی است که سایت شما برای هفته ها در دسترس نباشد، ممکن است رتبه جستجوی شما کاهش یابد.

19. شهرت یا نظرات سایت

فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت: اگر نظرات خوبی در سایت هایی مانند Yelp داشته باشید، می توانید رتبه بهتری نسبت به موارد منفی داشته باشید. با این حال، تحقیقات در سال 2010 نشان داد که شرکت‌ها می‌توانند با بررسی‌های منفی دیده شوند. گوگل در آن زمان راه‌اندازی سریعی را با برنامه‌هایی برای ایجاد آن راه‌اندازی کرد.

20. بهینه سازی بیش از حد سایت

گوگل به دنبال عوامل بهینه سازی بیش از حد برای تعیین جریمه شدن سایت است. یک تحلیلگر Google Webmaster Trends این فاکتور رتبه بندی سئو را تایید کرد و اظهار داشت: «این [بهینه سازی بیش از حد] کاملاً یک چیز است … به معنای واقعی کلمه آنقدر بهینه می شود که در نهایت شروع به آسیب می کند».

21. فراوانی به روز رسانی سایت

گوگل دوست دارد محتوای جدید، منحصر به فرد و «تازه» را به طور معمول در سایت ها ببیند. با این حال، به گفته اعضای تیم گوگل، فرکانس افزایش دید در نتایج جستجو را تضمین نمی کند. با این حال، انتشار بیشتر می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا محتوای بیشتری برای دستیابی و جذب مخاطبان هدف خود ایجاد کند.

22. توضیحات متا را در سراسر سایت تکرار کنید

توضیحات متا تکراری می تواند خزیدن و متنی کردن صفحات شما را برای گوگل دشوارتر کند. در حالی که گوگل معمولا سایت ها را برای محتوای تکراری جریمه نمی کند، اما محتوای تکراری را به عنوان سیگنالی می بیند که وب سایت شما هیچ چیز ارزشمندی برای ارائه ندارد زیرا در کل یکسان است.

23. فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت: توضیحات متای هرزنامه

توضیحات متا برای نشان دادن محتوای صفحه شما قبل از کلیک کردن به کاربران ضروری است، بنابراین گوگل سایت هایی را که هرزنامه یا کاربران را در توضیحات متای خود گمراه می کنند جریمه می کند. هدف ارائه توضیحات اصلی به کاربران است که صفحه شما را خلاصه می کند و کاربران را تشویق می کند که کلیک کنند.

24. طراحی سایت سازگار با موبایل یا واکنش گرا

سازگاری با موبایل و طراحی واکنش گرا در حال حاضر فاکتورهای رتبه بندی گوگل هستند. وب سایت هایی که سازگار با موبایل نیستند ممکن است در رتبه بندی صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) آسیب ببینند. از ابزار Google’s Mobile-Friendly Test استفاده کنید تا مطمئن شوید سایت شما این فاکتور رتبه بندی SEO را بررسی می کند.

25. ناوبری خرده نان

فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت(SEO) چیست؟
breadcrumb

یک نمونه ای از ناوبری خرده نان، یک فاکتور رتبه بندی سئو که به نام استراتژی هانسل و گرتل برای فرار از جنگل ها نامگذاری شده است، ناوبری خرده نان باعث می شود بازدیدکنندگان و گوگل به وب سایت شما نگاه کنند. اگر از پیمایش پودر سوخاری استفاده می‌کنید (نکته: باید)، دستورالعمل‌های اختصاصی Google را برای آن دنبال کنید.

26. نقشه سایت HTML

نقشه سایت HTML خزیدن و فهرست بندی کامل وب سایت شما را برای گوگل آسان می کند. در حالی که رتبه سایت یا صفحات شما را تعیین نمی کند، به گوگل کمک می کند تا بیشتر وب سایت شما را خزنده کند، که می تواند منجر به دید بهتر در نتایج جستجوی گوگل شود. حتی اگر سایت کوچکی دارید، یک نقشه سایت ایجاد کنید و آن را از طریق کنسول جستجوی گوگل به گوگل ارسال کنید.

27. محتوای سایت تغییر می کند

تغییرات شدید در سایت شما (مانند طراحی مجدد در سراسر سایت) ممکن است نشان دهنده یک عامل به موقع بودن برای گوگل باشد. با این حال، طراحی مجدد ممکن است به رتبه بندی شما به دلیل عواملی که در طول مسیر تغییر داده اید آسیب برساند. به عنوان مثال، اگر سرعت سایت و صفحات شما کاهش یابد، می تواند موقعیت شما را در نتایج جستجو کاهش دهد.

28. صفحات “تماس با ما”

فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت(SEO) چیست؟
تماس با ما

نمونه‌ای از صفحه تماس، فاکتور رتبه‌بندی سئو صفحه «تماس با ما» ممکن است به رتبه محلی دامنه کمک کند زیرا نام، آدرس و شماره تلفن شما را فهرست می‌کند – سه مورد از با ارزش‌ترین فاکتورهای رتبه‌بندی در سئوی محلی. «دستورالعمل‌های ارزیابی کیفیت جستجو» گوگل حتی به اهمیت داشتن اطلاعات تماس اشاره می‌کند.

29. زمان در محل

time-on-site-seoاگر یک بازدیدکننده برای چند دقیقه در صفحه شما فعال باشد، صفحه اعتبار بیشتری نسبت به زمانی که یک بازدیدکننده بعد از چند ثانیه آن را ترک کند، دریافت می کند. هنگامی که شخصی برای مدتی در سایت شما می ماند، این یک سیگنال مثبت است که وب سایت (و محتوای شما) آنچه را که آن شخص در حال حاضر نیاز داشت و می خواست، ارائه می دهد.

30. سایت هک شده

یک وب سایت هک شده همچنین می تواند به دید شما در نتایج جستجو آسیب برساند (همانطور که در مطالعه موردی Search Engine Land نشان داده شده است). در برخی موارد، گوگل حتی ممکن است سایت شما را از فهرست خارج کند و آن را به طور کامل از نتایج جستجو حذف کند. اگر مشکوک هستید که سایت شما هک شده است، از منبع “Help for Hacked Sites” گوگل استفاده کنید.

عوامل رتبه بندی SEO: صفحه

تقریباً هر چیزی که به یک صفحه اضافه می‌کنید می‌تواند بر درک Google از آن تأثیر بگذارد، و پیروی از دستورالعمل‌های توصیه‌شده آن‌ها باعث می‌شود ربات‌هایشان راحت‌تر در صفحات شما بخزند تا اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند. هرچه در ساخت صفحه خود دقیق تر باشید، احتمال اینکه صفحه شما رتبه خوبی پیدا کند بیشتر می شود.

31. میکروفرمت یا پشتیبانی از داده های ساخت یافته

فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت(SEO) چیست؟
میکروفرمت یا پشتیبانی از داده های ساخت یافته

این امکان وجود دارد که صفحات دارای میکروفرمت یا داده های ساختاریافته رتبه بهتری نسبت به صفحات بدون آن داشته باشند. نمونه‌ای از داده‌های ساخت‌یافته، یک عامل رتبه‌بندی سئو، در نتایج جستجو، به گفته گوگل، «هیچ افزایش رتبه‌بندی عمومی برای استفاده از [داده‌های ساختاریافته] وجود ندارد… با این حال، [داده‌های ساختاریافته] می‌تواند درک موضوع صفحه را آسان‌تر کند، که می‌تواند نشان دادن جایی که مرتبط است را آسان‌تر کنید.»

32. سرعت بارگذاری صفحه

page-loading-speed-seoهر چه صفحه شما سریعتر بارگذاری شود، رتبه بهتری در نتایج جستجوی موبایل و دسکتاپ خواهد داشت. گوگل از سرعت صفحه به عنوان یک فاکتور رتبه بندی سئو استفاده می کند زیرا نقش مهمی در تجربه کاربر ایفا می کند. به گفته گوگل، “کاربران می خواهند پاسخ سوالات خود را به سرعت بیابند و داده ها نشان می دهد که مردم واقعا به سرعت بارگیری صفحات خود اهمیت می دهند.” سرعت صفحات سایت خود را با ابزار PageSpeed ​​Insights گوگل بررسی کنید.

33. سرعت صفحه در کروم

فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت: یکی دیگر از عوامل رتبه بندی خاص گوگل، سرعت صفحه در مرورگرهای کروم است. Google برای ارائه امتیازات PageSpeed ​​Insights از کاربران کروم داده‌ها را جمع‌آوری می‌کند. این ویژگی به کسب و کار شما بینش مستقیمی در مورد نحوه تجربه اکثر کاربران سایت شما و سرعت آن ارائه می دهد.

34. مطابقت کد و W3C

کدنویسی کارآمد و پیروی از دستورالعمل های W3C ممکن است فاکتورهای قوی رتبه بندی سئو نباشند، اما کمک می کنند. در حالی که گوگل برای کدنویسی درجه یک تقویت نمی کند، صفحات بسیار کدگذاری شده و بیش از حد بزرگ را حتی در برخی موارد با فهرست نکردن آنها جریمه می کند.

35. صفحات درگاه

یک صفحه درگاه به رتبه بندی شما در نتایج جستجوی گوگل کمک نمی کند. این یک عامل منفی رتبه بندی گوگل است زیرا این صفحات کاربران را به همان مقصد هدایت می کنند. برای مثال، شخصی ممکن است روی سه صفحه مختلف در یک نتیجه جستجو کلیک کند و به همان صفحه هدایت شود.

36. نزدیکی صفحه به صفحه اصلی

پیوند داخلی بخش مهمی از هر استراتژی سئو است. همچنین به همین دلیل است که بسیاری از سئوکاران گمان می‌کنند که هر چه یک صفحه به صفحه اصلی شما نزدیک‌تر باشد، شانس بیشتری برای رتبه‌بندی بالاتر در نتایج جستجو، به‌ویژه موارد رقابتی دارد.

37. رتبه صفحه

PageRank بخش اصلی فاکتورهای رتبه بندی گوگل است. گوگل حتی در سال 2017 اشاره کرد که “پس از 18 سال، ما همچنان از PageRank استفاده می کنیم.” به طور کلی، رتبه صفحه بالاتر با صفحات معتبرتر مرتبط است.

38. فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت: سن صفحه

محتوای همیشه سبز قدیمی که به طور مناسب هدف گذاری شده است می تواند برای کلمات کلیدی مرتبط رتبه بالایی داشته باشد. با این حال، اگر می‌خواهید از این فاکتور رتبه‌بندی حداکثر استفاده را ببرید، ضروری است که صفحات همیشه سبز را به‌روزرسانی کنید تا مطمئن شوید که دقیق و به‌روز باقی می‌مانند تا بیشترین ارزش را برای کاربران فراهم کنند.

39. دسته بندی صفحات

مثالی از دسته بندی، فاکتور رتبه بندی سئو سازمان اهمیت دارد n به رتبه بندی در گوگل می رسد. با ایجاد دسته‌های مرتبط برای صفحات خود، مانند «https://www.example.com/products/shoes» برای قرار دادن صفحات محصولات کفش، می‌توانید سیگنال مثبتی به Google ارسال کنید.

40. منابع صفحه

استناد به ارجاعات کیفی برای یک ادعا می تواند کیفیت را از طرف شما نشان دهد، یا حداقل شما را برای بازدیدکنندگان قابل اعتمادتر کند. در حالی که گوگل رد می کند که لینک های خروجی به عنوان یک عامل رتبه بندی گوگل عمل می کنند، یک مطالعه نشان داد که لینک های خروجی مرتبط به سایت های معتبر و معتبر بر رتبه بندی تاثیر می گذارد.

41. صفحه آرایی

نمونه‌ای از صفحه‌آرایی بدون هرزنامه یک صفحه‌آرایی جذاب، بصری و جذاب که محتوای اصلی را فوراً نشان می‌دهد – بدون تبلیغات مزاحم – برای رتبه‌بندی صفحه شما مهم است. در سال 2012، گوگل به‌روزرسانی‌ای را راه‌اندازی کرد که بر این فاکتور رتبه‌بندی سئو تمرکز داشت و در سال 2017 تأیید کرد که هنوز بخش مهمی از سئو است.

42. فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت: زبانه ها

بحث های مکرری در مورد برگه های محتوا به عنوان یک عامل رتبه بندی گوگل وجود دارد. در حالی که گوگل می گوید محتوای پنهان شده در برگه ها را خزیده و فهرست می کند، مطالعات خلاف این را نشان داده است. اگر به‌دنبال ایجاد یک وب‌سایت سازگار با موبایل هستید، بهتر است از برگه‌ها دوری کنید زیرا چگونه بر تجربه کاربر تلفن همراه تأثیر می‌گذارند.

43. مقدار صفحه

به گفته گوگل، تعداد صفحات سایت شما در مورد فاکتورهای رتبه بندی گوگل معنی ندارد. با این حال، بسیاری از سئوکاران بر روی این عامل تمرکز می کنند، زیرا صفحات اضافی می توانند به شما کمک کنند تا کلمات کلیدی بیشتری را هدف قرار دهید، به علاوه به گوگل نشان می دهد که شما یک سایت وابسته نیستید. مهم نیست چقدر محتوا برای وب سایت خود ایجاد می کنید، مطمئن شوید که اصلی و مفید است.

44. موقعیت صفحه در نقشه سایت

یک فاکتور رتبه بندی غیرمستقیم، موقعیت یک صفحه در نقشه سایت شما است. باز هم، نقشه سایت رتبه واقعی صفحات شما را تعیین نمی کند. درعوض، نقشه سایت می تواند به گوگل کمک کند تا وب سایت شما را سریعتر پیدا کند، بخزد و ایندکس کند، که می تواند آن را روی نقشه در نتایج جستجو قرار دهد.

اگر صفحه‌ای را بالاتر در نقشه سایت خود قرار دهید، احتمالاً ابتدا توسط خزنده‌های Google ارائه می‌شود.

45. Rel=برچسب های متعارف

Rel=برچسب های متعارف
Rel=برچسب های متعارف

نمونه‌ای از تگ rel=”canonical”، یک فاکتور رتبه‌بندی SEO در صورتی که محتوای تکراری در صفحات داشته باشید، یک تگ متعارف (همچنین به عنوان rel=canonical شناخته می‌شود) به گوگل می‌گوید که کدام صفحه را می‌خواهید در نتایج جستجو نشان دهید. یک تگ متعارف نیز مفید است زیرا بر سایر عوامل رتبه بندی SEO مانند محتوای سندیکایی تأثیر می گذارد.

46. ​​پنجره های بازشو و تبلیغات مزاحم

استفاده از هرزنامه یا تبلیغات چشمک زن برای منحرف کردن کاربران از محتوای یک صفحه، می تواند رتبه وب سایت ها را در SERP پایین بیاورد. گوگل در «دستورالعمل‌های ارزیابی کیفیت جستجو» موضع خود را در مورد این فاکتور رتبه‌بندی سئو تأیید می‌کند. دستورالعمل ها توصیه می کنند از تبلیغاتی که عبارتند از:

 1. سخت برای بستن
 2. تکان دهنده
 3. مزاحم
 4. نیاز به دانلود یک برنامه

برای اینکه بهترین نتایج و دیده شدن را داشته باشید، وقتی صحبت از اجازه دادن به تبلیغات در سایت شما می شود، ابتدا روی کاربر خود تمرکز کنید.

47. تبلیغات “بالا”

نمونه‌ای از تبلیغات بالا، گوگل سایت‌هایی را که دارای تبلیغات و محتوای نازک در قسمت‌های بالایی هستند، جریمه می‌کند، که به آن‌ها «بالای تا» نیز گفته می‌شود. این فاکتور رتبه بندی بر تجربه کاربر تاکید دارد. اگر می‌خواهید در بالای نتایج جستجوی گوگل قرار بگیرید، باید تجربه کاربری را در اولویت قرار دهید.

48. تگ های وردپرس

نمونه‌ای از برچسب‌های وردپرس در حالی که برخی از اعضای تیم Google این کار را نمی‌کنند، «زمان زیادی را [برای ایجاد برچسب‌ها] تلف می‌کنند، زیرا Google…معمولاً می‌تواند بگوید پست شما در مورد چیست»، استفاده از برچسب‌ها در وردپرس (اگر از وردپرس استفاده می‌کنید) می‌تواند به نشان دادن رابطه بین چند پست

49. بهینه سازی بیش از حد صفحه

مانند سایت خود، می توانید صفحات فردی را نیز بیش از حد بهینه کنید. اگر صفحات خود را با دارایی های نامربوط یا “سمی” بهینه سازی کنید، گوگل صفحه شما را در SERP جریمه می کند. نمونه‌های اضافی از بهینه‌سازی بیش از حد شامل پر کردن کلمات کلیدی و چندین هدر H1 در یک صفحه است.

50. فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت: نرخ پرش

چند سالی است که اعضای تیم گوگل گفته‌اند که نرخ پرش بهترین فاکتور رتبه‌بندی سئو نیست، زیرا ارسال هرزنامه آسان است. این امر باعث نشده است که SEO ها به نرخ پرش به عنوان یک فاکتور رتبه بندی نگاه نکنند، زیرا اغلب می تواند نشان دهد که صفحه انتظارات کاربر را برآورده نمی کند.

نموداری برای نرخ پرش صنعت

حتی اگر گوگل این افسانه را رد کرد، تحقیقات نشان داده است که به نظر می رسد نرخ پرش در SERP ها نقش دارد. به عنوان مثال، مطالعه سال 2017 توسط SEMrush روی بیش از 600000 کلمه کلیدی، نشان داد که نرخ پرش عامل مهمی در رتبه بندی است.

51. DMCA

Google صفحات را بر اساس شکایات مکرر DMCA تنزل می دهد. قانون حق نسخه‌برداری DMCA یا Digital Millennium از مطالب دارای حق نسخه‌برداری مانند ویدیوها، صدا، متن و تصاویر محافظت می‌کند. اگر یک شکایت DMCA دریافت کردید، به این معنی است که سایت شما بدون اجازه میزبان مطالب دارای حق چاپ است.

52. ترافیک مستقیم

سایت‌هایی که ترافیک مستقیم بیشتری کسب می‌کنند، احتمالاً از نظر گوگل سایت‌های باکیفیتی هستند، به خصوص اگر بازدیدکنندگان سایت از کروم استفاده کنند. مطالعه SEMrush در سال 2017، و همچنین یک مطالعه موردی سئوی شناختی، از این فاکتور رتبه‌بندی SEO پشتیبانی می‌کند و بازدیدهای مستقیم وب‌سایت را به عنوان مهم‌ترین عامل رتبه‌بندی رتبه‌بندی می‌کند. نمودار خطی از مهمترین فاکتورهای رتبه بندی سئو

53. تکرار ترافیک

اگر کاربران به صفحه شما برگردند، لایک خواهید کرد در رتبه بندی خود افزایش می یابد. می‌توانید از چند طریق بازدیدهای مکرر از صفحات خود را افزایش دهید، مثلاً با انتشار مقالاتی متمرکز بر آخرین رویدادهای صنعت خود و راهنماهای عمیق در مورد موضوعی که برای خوانندگان شما مهم است.

54. شرایط خدمات و صفحات سیاست حفظ حریم خصوصی

نمونه‌ای از صفحه شرایط خدمات، فاکتور رتبه‌بندی سئو TrustRank بخش اصلی رویکرد Google برای مبارزه با هرزنامه‌های وب است. سیگنال‌های اعتماد را اندازه‌گیری می‌کند، که می‌تواند شامل صفحه‌های خط‌مشی رازداری و شرایط خدمات شما باشد. این صفحات را در وب سایت خود ایجاد کنید تا در مورد سایت شما و قابل اعتماد بودن آن، سیگنال مثبتی به گوگل ارسال کنید.

عوامل رتبه بندی SEO: محتوا

محتوا پادشاه است و محتوا یک افزودنی ارزشمند برای هر استراتژی بازاریابی دیجیتال است. این فاکتورهای رتبه‌بندی سئو می‌توانند یکی از سرگرم‌کننده‌ترین بهینه‌سازی‌ها نیز باشند، زیرا به وبلاگ‌نویسان، طراحان و دیگر سازندگان محتوا این فرصت را می‌دهند تا در مورد علایق شخصی، اخبار مرتبط بحث کنند و محتوایی ارائه دهند که ارزش واقعی را برای افراد واقعی ارائه دهد. اگر محتوایی را تولید کنید که برای کاربران موتورهای جستجو ساخته شده است و تجربه ای باکیفیت برای آنها فراهم کنید، گوگل شما را بیشتر دوست خواهد داشت.

55. طول مطالب

طول محتوایی که در یک صفحه دارید نشان دهنده توجه به جزئیات و کیفیت است، در مقابل جایگزین های کوتاه تر و کمتر مفید. مطالعات همچنین نشان می‌دهد که محتوای طولانی‌تر، اشتراک‌های اجتماعی بیشتری (که می‌تواند به عنوان یک عامل رتبه‌بندی غیرمستقیم نیز عمل کند)، ترافیک ارگانیک و رتبه‌بندی بالاتر را دریافت می‌کند.

56. ساختار محتوا

ساختار محتوا
ساختار محتوا

نمونه‌ای از لینک‌های سایت، فاکتور رتبه‌بندی SEO نحوه ساختار محتوای خود نیز می‌تواند بر عملکرد آن در نتایج جستجو تأثیر بگذارد. برای مثال، اگر فهرستی از مطالب را وارد کنید، برخی از SERP ها ممکن است از این عناوین به عنوان لینک سایت استفاده کنند، که می تواند عوامل رتبه بندی مانند نرخ کلیک (CTR) و ترافیک ارگانیک را بهبود بخشد.

57. دستور زبان و املا

اگرچه یک عامل مستقیم رتبه بندی گوگل نیست، گوگل توصیه می کند به گرامر و املا به عنوان یک سیگنال نگاه کنید. این به این دلیل است که گرامر و املای مناسب با رتبه و شهرت بالاتر صفحه مرتبط است. به‌علاوه، «دستورالعمل‌های ارزیابی کیفیت جستجو» اغلب به املا، دستور زبان و نقطه‌گذاری اشاره می‌کند.

58. سطح خواندن

یکی از اعضای تیم تیم کیفیت جستجوی گوگل قبلاً گفت: “من به کلماتی فکر می کنم که کاربر قرار است تایپ کند، که معمولاً … کلمات معمولی هستند نه چیزهای فوق علمی. شما می‌توانید هر دو راه را برای استفاده از آنها بیابید، اما اگر می‌توانید در مورد شفافیت اشتباه کنید.” نمونه‌ای از نمرات سطح خواندن، عضو تیم همچنین تأیید کرد که سطح خواندن یک فاکتور بزرگ رتبه‌بندی گوگل نیست. با این حال، می تواند بر تجربه کاربران در صفحه شما تأثیر بگذارد.

اگر آنها نمی توانند آنچه را که شما توضیح می دهید بفهمند، زمانی که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر هستند در سایت شما باقی نمی مانند یا به آن باز نمی گردند.

59. فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت :YMYL

در به‌روزرسانی‌های اخیر، Google بر روی بهبود نتایج «پول، زندگی شما» یا YMYL تمرکز کرده است. «دستورالعمل‌های ارزیابی کیفیت جستجو» حتی اشاره می‌کند که Google «استانداردهای رتبه‌بندی کیفیت صفحه بسیار بالا» را برای صفحات YMYL حفظ می‌کند – به‌ویژه تخصص، اعتبار، و قابل اعتماد بودن یا E-A-T. بر اساس یک مقاله سفید اخیر، گوگل می گوید سعی می کند E-A-T را از طریق:

 1. رتبه صفحه
 2. جستجوگرهای کیفیت
 3. سیگنال های اضافی
 4. برای موفقیت محتوای شما و رتبه بندی برای جستجوهای YMYL، باید با استانداردهای E-A-T مطابقت داشته باشید.

60. اتفاقات همزمان

فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت :موتورهای جستجو مانند گوگل در مورد بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) به بیش از 200 عامل رتبه بندی متکی هستند. با سرعت سریع به روز رسانی الگوریتم، پیشی گرفتن از آخرین و مهم ترین عوامل سئو چالشی است. برای شما خوش شانس است، اما شما این لیست کامل از فاکتورهای رتبه بندی SEO را دارید*.

61. اصطلاحات مرتبط یا جستجوی معنایی

راه اندازی مرغ مگس خوار و RankBrain به فاکتورهای رتبه بندی گوگل کمک کرد تا فراتر از کلمات کلیدی بروند. به همین دلیل است که اگر از اصطلاحات مختلفی در رابطه با کلمه کلیدی مورد نظر خود استفاده کنید (به جای تکرار کلمه کلیدی)، ممکن است رتبه شما افزایش یابد.

62. کیفیت و سودمندی

به گفته گوگل، “یکی از بهترین راه ها برای [داشتن یک سایت خوب] داشتن محتوای خارق العاده، جالب و مفید است.” محتوای مفید ممکن است رتبه بهتری نسبت به سایر محتواها داشته باشد زیرا تجربه کاربری بهتری را برای جستجوگران فراهم می کند. به علاوه، به طور طبیعی پیوندها را جذب می کند.

یکی از بهترین راه‌ها برای [داشتن یک سایت خوب] داشتن محتوای فوق‌العاده، جالب و مفید است.»

با این حال، به خاطر داشته باشید که کیفیت و سودمندی یکسان نیستند. برای ایجاد محتوای A-plus باید این دو را با هم ترکیب کنید.

به عنوان مثال به سطح مطالعه خود و مخاطبان خود فکر کنید تا محتوای مفید و در عین حال با کیفیت بالا بنویسند.

63. محتوای روشنگر

محتوایی که تفکر و بینش را نشان می دهد سنگ بنای کیفیت است. همچنین به رتبه بندی یک محتوا برای مدت طولانی کمک می کند. بر روی ساخت محتوای خود نه تنها اصیل، بلکه روشنگر و مفید نیز تمرکز کنید، مانند گنجاندن تجربیات منحصر به فرد خود.

64. محتوای منحصر به فرد

داشتن محتوای روی صفحه که 100 درصد منحصر به فرد است به گوگل می گوید که صفحه شما در نوع خود بی نظیر است. محتوای اصلی یک عامل مهم رتبه بندی سئو bec است چرا که برای کاربران بسیار مهم است. اگر محتوایی را که مردم می‌خواهند ارائه نمی‌دهید، در جایی که می‌خواهید رتبه‌بندی نمی‌کنید.

65. محتوای کل نگر

رویکرد جامع به محتوا موضوعات را به طور کامل پوشش می دهد. این موضوع به موضوع اصلی، بعلاوه مسائل مشابه برای یک اطلاعات بسته بندی راحت می پردازد. به عنوان مثال، اگر در مورد تعمیر و نگهداری عمومی خودرو می نویسید، راهنمای شما ممکن است شامل مواردی که شامل آن می شود، هزینه آن و موارد دیگر را پوشش دهد.

66. محتوای سندیکایی

محتوای همبسته باید با دقت ترکیب شود تا در جستجوهای گوگل رتبه خوبی داشته باشد. اگر به اندازه کافی اصلاح نشود، می تواند به عنوان محتوای تکراری مشاهده شود که می تواند مشکلاتی ایجاد کند. همچنین شایان ذکر است که در برخی موارد، محتوای سندیکایی می تواند به دلیل سایر عوامل رتبه بندی سئو، از محتوای اصلی بالاتر باشد.

67. محتوای تولید شده به صورت خودکار

محتوای تولید شده خودکار اغلب جریمه می شود و این یک راه مطمئن برای از دست دادن رتبه در نتایج جستجوی گوگل است. گوگل مشخص می کند که محتوای خودکار ایجاد شده برای دستکاری نتایج جستجو و کاربران احتمالاً یک عمل یا جریمه از موتور جستجو دریافت خواهند کرد.

68. محتوای اضافی صفحه

فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت : محتوای اضافی صفحه شامل تعاملات مفید در سایت مانند ماشین حساب و برنامه ریز است. این نوع محتوای تکمیلی به گوگل نشانی از زمینه، ارتباط، سودمندی و کیفیت صفحه شما می دهد. می‌توانید در «دستورالعمل‌های ارزیابی کیفیت جستجو» Google درباره این نوع محتوا بیشتر بیاموزید.

69. بهنگام بودن مطالب

بهنگام بودن مطالب
بهنگام بودن مطالب

نمونه‌ای از محتوای به‌موقع، یک فاکتور رتبه‌بندی SEO، Google محتوای به‌روز را برای پرسش‌های حساس به زمان یا ارزش خبری دوست دارد. در حالی که گوگل می گوید از محتوای جدید حمایت نمی کند، برای مثال، آخرین مطالب را برای جستجوهای مرتبط با آب و هوا و موضوعات پرطرفدار در اختیار کاربران قرار می دهد.

70. اهمیت تغییرات محتوا

اگر می خواهید تغییر قابل توجهی در یک صفحه قابل اعتماد ایجاد کنید، بهترین کار این است که تا حد امکان متن ترافیک محور و تبدیل محور را حذف کنید و در عین حال متنی با کیفیت و عمیق تر اضافه کنید. حذف بخش های بزرگی از محتوای ارزشمند می تواند باعث از دست دادن رتبه شما در SERP شود زیرا کلمات کلیدی، تعداد کلمات و کیفیت را از دست خواهید داد.

71. فراوانی تغییرات محتوا

اگر وبلاگ خود را به طور منظم به روز کنید، گوگل بیشتر سایت شما را ایندکس می کند تا تغییرات را جستجو کند و همچنین تعداد صفحاتی را که می توانید در SERP داشته باشید افزایش می دهد. با این حال، به یاد داشته باشید که یک وبلاگ فعال، دیده شدن در نتایج جستجو را تضمین نمی کند.

72. گوگل پاندا و کیفیت محتوا

به روز رسانی پاندا گوگل محتوای با کیفیت پایین را جریمه می کند و آن را در SERP ها کاهش می دهد. از آنجایی که این به روز رسانی در سال 2011 اتفاق افتاد، مدتی است که یکی از عوامل رتبه بندی SEO بوده است. به همین دلیل است که محتوای باکیفیت، مفید و اصلی در بین سئوکاران باتجربه به استاندارد تبدیل شده است.

73. تعداد نظرات

نمونه ای از نظرات، فاکتور رتبه بندی سئو گوگل ممکن است تعداد نظرات یک وبلاگ یا مقاله را به عنوان نشانه ای از ارزش و تعامل آن مشاهده کند. در حالی که یک فاکتور رتبه بندی جزئی (به گفته گوگل) است، نظرات همچنان می توانند ارزش و ارزش محتوای شما را نشان دهند، و همچنین به عنوان اثبات اجتماعی برای بازدیدکنندگان جدید سایت عمل کنند.

عوامل رتبه بندی SEO: چند رسانه ای

تصاویر بخش مهمی از تجربه آنلاین هستند. مردم انتظار دارند تصاویر، اسکرین شات ها، ویدیوها و حتی گیف ها به آنها کمک کند تا محتوایی را درک کنند. مهم نیست که کسب و کار شما چه نوع وب سایتی را مدیریت می کند، در مورد فاکتورهای رتبه بندی SEO برای چند رسانه ای باید ارائه دهید.

74. چند رسانه ای

چند رسانه ای، از تصاویر گرفته تا فیلم ها و صداها، راهی عالی برای جذب کاربران است. اگرچه خواندن این محتوا برای خزنده‌ها آسان نیست، بنابراین باید محتوای صوتی، عکس‌ها و ویدیوی سایت خود را به درستی عنوان، برچسب‌گذاری و توصیف کنید تا خزنده‌های موتورهای جستجو بتوانند آنها را بخوانند و درک کنند.

75. متن جایگزین تصویر

تصاویر بخش مهمی از هر محتوایی هستند، به همین دلیل است که باید به نقش آنها به عنوان یک فاکتور رتبه بندی SEO اشاره کرد. استفاده از متن جایگزین توصیفی و آموزنده به Google کمک می کند تا تصاویر موجود در یک صفحه را درک کند، که می تواند به شما کمک کند در قطعه های برجسته و در بالای نتایج جستجوی Google Images ظاهر شوید.

76. بهینه سازی تصویر

تصاویر بهینه شده نه تنها باید متن جایگزین مرتبط و آموزنده داشته باشند، بلکه باید نام فایل، عنوان، توضیحات و زیرنویس مناسب نیز داشته باشند تا خواندن آنها برای خزنده‌های Google آسان‌تر شود. آنها همچنین محتوای بصری شما را در دسترس همه کاربران قرار می دهند.

77. بهینه سازی یوتیوب

ویدئوهای یوتیوب می‌توانند در رتبه‌بندی SERP نسبت به سایر پلت‌فرم‌های میزبانی ویدیو رتبه‌بندی شوند و آن را به بهترین مکان برای آپلود هر ویدئو برای سایت شما تبدیل می‌کنند. اکانت یوتیوب شما نیز از آنجایی که یوتیوب دومین موتور جستجوی بزرگ در جهان است، به عنوان یک حضور قوی در سئو دو برابر می شود.

عوامل رتبه بندی SEO: کلمات کلیدی

اگر می خواهید سایت شما در SERP های مرتبط با کسب و کار شما نمایش داده شود، باید از کلمات کلیدی استفاده کنید. اینها کلماتی هستند که کاربران گوگل در نوار جستجو تایپ می کنند تا آنچه را که می خواهند پیدا کنند. به طور کلی، هدف قرار دادن صفحات خود بر روی کلمات کلیدی خاص یک ایده عالی است.

اما، مانند سایر اشکال بهینه سازی، مطمئن شوید که در آن زیاده روی نکنید.

 

78. کلید واژه در تگ عنوان

برچسب های عنوان غنی از کلمات کلیدی برای رتبه بندی خوب ضروری هستند. از آنها به نفع خود استفاده کنید. برای بهترین آردر نتیجه، برچسب عنوان خود را کمتر از 60 کاراکتر نگه دارید.

اگر از بیش از 60 کاراکتر استفاده می کنید، خطر قطع برچسب عنوان شما توسط گوگل وجود دارد.

79. کلمه کلیدی در ابتدای تگ عنوان

نمونه ای از یک کلمه کلیدی در تگ عنوان، یک فاکتور رتبه بندی SEO هنگام نوشتن برچسب های عنوان خود، کلمات کلیدی خود را تا حد امکان نزدیک به ابتدا نگه دارید. با این حال، مطمئن شوید که هنوز از زبان واضح و مختصر استفاده می کنید. اگر در ابتدا از کلمه کلیدی خود استفاده می کنید، اما منطقی نیست، به شما کمکی نخواهد کرد.

فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت(SEO) چیست؟
کلمه کلیدی در ابتدای تگ عنوان

80. کلمه کلیدی در URL

نمونه ای از یک کلمه کلیدی در URL، یک فاکتور رتبه بندی SEO کلمات کلیدی مستقیماً در URL ها سیگنال های مرتبط مفیدی را به Google ارسال می کنند. به گفته گوگل، داشتن کلمات کلیدی در URL ها یک عامل رتبه بندی جزئی است. آنها حتی به روز رسانی URL های صفحه موجود را برای گنجاندن کلمه کلیدی مورد نظر شما توصیه نمی کنند.

81. کلمه کلیدی به عنوان اولین کلمه در نام دامنه

کلمات کلیدی در ابتدای نام دامنه شما می توانند مفید باشند، اما مهم نیستند. گوگل حتی بیان می کند که گنجاندن یک کلمه کلیدی در نام دامنه تضمین نمی کند که دامنه شما به طور خودکار برای آن کلمه کلیدی رتبه می گیرد. در برخی موارد، وب‌سایت‌های قابل برندسازی حتی می‌توانند عملکرد بهتری داشته باشند.

82. کلمه کلیدی در دامنه

به اندازه گذشته به عنوان یک فاکتور رتبه بندی SEO مهم نیست، اما کلمات کلیدی در نام دامنه هنوز هم می توانند سیگنال مرتبط بودن را ارسال کنند. اگر برای کسب و کار شما منطقی است، کلمه کلیدی خود را وارد کنید، اما اگر اینطور نیست، به جای آن به سراغ یک نام دامنه برند بروید.

83. کلیدواژه در تگ توضیحات متا

فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت(SEO) چیست؟
کلیدواژه در تگ توضیحات متا

نمونه ای از کلمه کلیدی در توضیحات متا، فاکتور رتبه بندی SEO، گوگل دیگر از کلمات کلیدی در توضیحات متا به عنوان فاکتور رتبه بندی استفاده نمی کند. با این حال، این امر سئوکاران را از بهینه سازی توضیحات متا برای خزنده ها و کاربران منع نکرده است. این به این دلیل است که یک توضیحات متا که شامل کلمات کلیدی شما می شود می تواند سیگنال های مرتبط مفیدی را ارسال کند.

84. کلید واژه در تگ های H1

تگ H1 صفحه فرصتی برای تگ عنوان دوم و کم اهمیت تر است. هدر H1 شما لزوما به عنوان یک سیگنال رتبه بندی گوگل کار نمی کند. درعوض، نه تنها برای گوگل، بلکه برای کاربرانی که به صفحه شما وارد می شوند، یک سیگنال مرتبط ارائه می دهد.

شایان ذکر است که استفاده از چندین عنوان H1 در یک صفحه نیز اشکالی ندارد.

85. کلیدواژه در تگ های H2 و H3

کلمات کلیدی موجود در تگ‌های H2 و H3 نیز می‌توانند به گوگل مرتبط باشند، اگرچه وزن آنها به اندازه تگ‌های H1 نیست. اگر از تگ‌های H2 و H3 استفاده می‌کنید، بهترین تمرین این است که کلیدواژه اصلی خود یا یک کلمه کلیدی مرتبط را در این عناوین قرار دهید، زیرا می‌توانند به کاربران و گوگل نشان دهند که صفحه شما آنچه را که نیاز دارند ارائه می‌کند.

86. فراوانی کلمات کلیدی

فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت : آدمخواری کلمات کلیدی  که استفاده از یک کلمه کلیدی بیشتر از سایر عبارات، سیگنال‌های مرتبط را ارسال کند. با این حال، صفحه خود را با کلمات کلیدی پر نکنید. این به عنوان یک عامل رتبه بندی منفی عمل می کند و از عملکرد صفحه شما به همان خوبی که می تواند جلوگیری می کند.

87. چگالی کلمات کلیدی

به جای اسپم کردن کلمات کلیدی شما، گوگل ترجیح می دهد آنها را به طور طبیعی در سرتاسر محتوای خود برای جذابیت کاربر پسندتر برش دهید. قبل از انتشار مطالب خود، آن را با صدای بلند بخوانید. شما به سرعت مکان هایی را پیدا خواهید کرد که تراکم کلمات کلیدی شما بیش از حد است.

88. برجستگی کلیدواژه

برجستگی کلیدواژه
برجستگی کلیدواژه

مثالی از برجستگی کلمه کلیدی، فاکتور رتبه بندی سئو کلمات کلیدی در مکان های صفحه مهم به رتبه بندی صفحه برای آن اصطلاحات کمک می کنند. می‌توانید با پیروی از بهترین روش‌ها، مانند استفاده از کلمه کلیدی خود در برچسب عنوان، پاراگراف اول و سرفصل‌ها، برجستگی کلمه کلیدی خود را بهبود بخشید.

89. کلمات کلیدی دقیق در مقابل کلمات کلیدی جزئی

کلمات کلیدی تطبیق دقیق ممکن است بهتر منعکس کننده هدف و ارتباط کاربر باشند تا بتوانند رتبه بالاتری نسبت به کلمات جزئی داشته باشند. به عنوان مثال، می‌توانید کلمه کلیدی «لاستیک‌های زمستانی اتومبیل» را هدف قرار دهید و از آن در برچسب عنوان خود و همچنین برخی از نسخه‌های جزئی آن مانند «لاستیک زمستانی برای ماشین شما» در محتوای خود استفاده کنید.

90. کلمات کلیدی LSI

کلمات کلیدی نمایه سازی معنایی پنهان (LSI) ممکن است به زمینه سازی صفحه شما کمک کند. برای مثال، این کلمات کلیدی می توانند به گوگل کمک کنند تا بفهمد صفحه شما در مورد اپل شرکت فناوری صحبت می کند یا سیب میوه.

91. کلمات کلیدی LSI در برچسب های عنوان و توضیحات

این امکان وجود دارد که کلمات کلیدی LSI در تگ های خاص به گوگل کمک کنند تا ارتباط را تعیین کند. اگرچه یک فاکتور رتبه‌بندی تایید شده سئو نیست، اما اگر در مورد یک موضوع یا کلمه کلیدی با زمینه‌های مختلف بنویسید، ارزش استفاده از کلمات کلیدی LSI در تگ‌های عنوان و تگ‌های توضیحات متا را دارد.

92. تعداد سایر کلمات کلیدی رتبه بندی شده در سایت

اگر صفحه شما از نظر کلمات کلیدی در سایت شما رتبه خوبی داشته باشد، ممکن است کیفیت سیگنال را نشان دهد تا بتوانید برای صفحات جدید نیز رتبه بندی کنید. این فاکتور رتبه بندی موتور جستجو می تواند به عنوان یک بررسی مرجع عمل کند و از شهرت وب سایت شما برای تولید محتوای با کیفیت پشتیبانی کند.

93. کلمه کلیدی ارگانیک CTR

organic-keyword-ctr-seo در حالی که گوگل می گوید که CTR ارگانیک به عنوان یک فاکتور رتبه بندی برای گوگل عمل نمی کند، بسیاری از SEO ها همچنان از آن استفاده می کنند. این به این دلیل است که مطالعات مختلف نتایج متفاوتی پیدا کرده‌اند، برخی دریافته‌اند که CTR بر رتبه‌بندی تأثیر می‌گذارد و برخی دیگر نه چندان.

94. CTR ارگانیک برای همه کلمات کلیدی در سایت

اگر همه کلمات کلیدی سایت شما دارای CTR ارگانیک بالایی باشند، ممکن است گوگل سایت شما را به عنوان یک وب سایت با کیفیت ببیند. باز هم گوگل این فاکتور رتبه بندی سئو را مستقیما تایید نکرده است. با این حال، به نظر می رسد تحقیقات انجام شده توسط سئوکاران نشان می دهد که ممکن است این کار را انجام دهد

بخش کوچکی در رتبه بندی خود داشته باشید.

95. کلمه کلیدی در زیر دامنه

نام زیر دامنه شما، مانند blog.google.com در مقابل google.com، همچنین می تواند به عنوان یک عامل رتبه بندی موتور جستجو عمل کند. با این حال، در بیشتر موارد، این فاکتور رتبه بندی سئو چیزی نیست که اکثر وب مسترها هنگام نگاه کردن به استراتژی سئوی خود نگران آن باشند.

فاکتورهای رتبه بندی سئو SEO: Anchor Text

Anchor text به متنی که هنگام پیوند دادن به سایت دیگری استفاده می کنید اشاره دارد. هرچه توصیفی تر و مختصرتر باشید، لینک بهتر ظاهر می شود. با این حال، خزنده گوگل همچنین می تواند متن را بر اساس کلمات اطراف متن لنگر استنباط کند.

این بدان معناست که لینک‌ها به سایت شما تنها عاملی نیستند که بر رتبه شما تأثیر می‌گذارند، بلکه کلماتی هستند که لینک استفاده می‌کند.

96. متن لنگر

گوگل حق اختراع برای خواندن متن انکر تکست ها  دارد. در حالی که فعال بودن آن تأیید نشده است، این مکانیسم ممکن است سیگنال‌های مرتبطی قابل توجهی را به خزنده‌های Google ارسال کند.

97. احساسات پیرامون انکر تکست

اینکه آیا کسی به شما پیوند می دهد زیرا شما را دوست دارد یا از شما متنفر است، در آنچه می نویسد مشهود است، و Google اکنون احتمالاً می تواند احساسات را بسنجد.

98. انکر تکست مارک دار

استفاده از نام تجاری در متن لنگر ممکن است سیگنال قوی به کاربران و گوگل ارسال کند (اما مراقب باشید بیش از حد بهینه سازی نکنید). در برخی از استراتژی‌های لینک‌سازی، شرکت‌ها نام‌های نام تجاری خود را به صورت آنلاین پیدا می‌کنند و سپس برای به دست آوردن پیوندی برای آن نام تجاری، ارتباط برقرار می‌کنند.

99. متن لنگر هرزنامه

متن لنگر یکسان، پیوندهای مشکوک با تطابق دقیق، و سایر نشانه های پیوندهای پرداخت شده می تواند منجر به جریمه شود. به گفته گوگل، سایر اقداماتی که تحت این فاکتور رتبه‌بندی سئو قرار می‌گیرند عبارتند از تبلیغات متنی که رتبه صفحه را ارسال می‌کنند، لینک‌های سایت بوکمارک یا دایرکتوری با کیفیت پایین، و نظرات انجمن با لینک‌های بهینه‌شده.

عوامل رتبه بندی سئو و رتبه سایت SEO: لینک های خروجی

گوگل از لینک های خروجی به عنوان یک فاکتور رتبه بندی در صفحه استفاده می کند. مانند استناد به منابع در یک مقاله دانشگاهی، شما همچنین باید در صورت لزوم به منابع معتبر در وب سایت خود پیوند دهید. هرچه منابع معتبرتر، معتبرتر و مهمتر باشند، گوگل رتبه بهتری به صفحه شما خواهد داد.

فقط زیاده روی نکنید وگرنه ممکن است گوگل فکر کند شما در حال ارسال هرزنامه هستید!

100. کیفیت لینک خروجی

اگر به منابع معتبر، از جمله منابعی که دارای اعتبار بالا هستند، مانند TLD های .edu یا .gov، و موضوعات مشابه پیوند دهید، ممکن است Google بتواند صفحه شما را بهتر زمینه سازی کند و رتبه بندی کند. یک مطالعه اخیر همبستگی بین کیفیت لینک های خروجی و رتبه بندی را نیز کشف کرد.

101. مقدار لینک خروجی

پیوندهای خروجی می توانند به رتبه بندی صفحه شما کمک کنند – به شرطی که زیاده روی نکنید. اگر این کار را انجام دهید و این لینک ها کاربران را به سایت های اسپم هدایت می کند، می توانید جریمه گوگل دریافت کنید. به یاد داشته باشید، با عوامل رتبه بندی موتورهای جستجو مانند این، باید به تجربه کاربر فکر کنید.

102. تعداد پیوندهای خروجی در هر صفحه

پیوندهای خارجی می‌توانند کاربران را به سمت محتوای ارزشمند هدایت کنند، اما تعداد زیاد پیوندهای خارجی می‌تواند میزان پیج رنک ارسال شده را کاهش دهد. اگر می خواهید بیشترین استفاده را از PageRank ببرید، از افزودن صد یا بیشتر لینک خروجی به یک صفحه خودداری کنید.

103. موتیف پیوند خروجی

خزنده ها ممکن است پیوندهایی را که استفاده می کنید برای تعیین موضوع کلی صفحه خود به گونه ای تنظیم کنند که برای مرتبط ترین پرس و جوها رتبه بندی شود. به عنوان مثال، اگر صفحه‌ای دارید که درباره اتومبیل‌ها بحث می‌کند و به یک صفحه مرتبط با فیلم خارجی پیوند می‌دهد، ممکن است Google ببیند که صفحه شما بیشتر به فیلم «ماشین‌ها» و سپس وسایل نقلیه واقعی مرتبط است.

104. استفاده بیش از حد از NoFollow

تگ rel=“nofollow” به خزنده‌ها می‌گوید که پیوندهای یک صفحه یا پیوند خاصی را در یک صفحه دنبال نکنند. در حالی که گوگل می گوید از استفاده بیش از حد از تگ nofollow به عنوان یک فاکتور رتبه بندی گوگل استفاده نمی کند، بسیاری از سئوکاران آن را یکی می دانند و سعی می کنند از استفاده بیش از حد nofollow خودداری کنند.

105. کیفیت لینک صفحه داخلی

هنگامی که به صورت داخلی پیوند می دهید، صفحات دارای اعتبار بالاتر ممکن است ارزش بیشتری را به صفحات جدیدتر شما منتقل کنند تا اینکه تعداد زیادی صفحات جدید را به یکدیگر پیوند دهیدبه عبارتی سئوی داخلی را بهینه انجام دهید.

106. مقدار لینک صفحه داخلی

مقدار لینک صفحه داخلی
مقدار لینک صفحه داخلی

نمونه‌ای از مقدار لینک خروجی در یک صفحه تعداد لینک‌های دامنه داخلی که به یک صفحه می‌روند می‌تواند نشان دهد که صفحه مربوط به انواع اطلاعات دیگر در سایت شما است. با این حال، تعداد زیاد لینک های داخلی می تواند مشکلاتی را ایجاد کند.

107. متن لنگر لینک داخلی

Anchor Text می تواند پیوندهای داخلی را زمینه سازی کند، اگرچه بخش مهمی از فرآیند لینک سازی نیست. به گفته گوگل، اگر متن لنگر پیوند داخلی خود را به روز کنید، درک بیشتر آن برای کاربران نیز تشخیص زمینه آن لینک ها و صفحات را برای خزنده ها آسان تر می کند.

108. لینک های شکسته یا 404

شکسته-لینک-seoاگر به تعداد زیادی لینک شکسته در کنار سایر شاخص های منفی اشاره می کنید، ممکن است گوگل تصمیم بگیرد که وب سایت شما تجربه کاربری ضعیفی ارائه می دهد و بر این اساس آن را کاهش می دهد. تیم شما می تواند این فاکتور رتبه بندی سئو را با ممیزی سایت شما هر ماه از نظر لینک های شکسته در بهترین حالت نگه دارد.

109. تغییر مسیرهای بیش از حد 301

به گفته گوگل، استفاده از تقریباً چهار یا بیشتر از ریدایرکت 301 زنجیره ای برای یک صفحه، باعث می شود گوگل از خزیدن صفحه شما دست بردارد. مقدار بیش از حد 301 تغییر مسیر نیز می تواند رتبه صفحه را کاهش دهد، که بر یکی دیگر از عوامل مهم رتبه بندی گوگل تأثیر می گذارد.

110. پنهان کاری

“Cloaking” حرفه ای است مرحله ای که توسط آن مدیران وب سایت یک وب سایت را در یک زمینه فهرست می کنند و سپس کاربر را پس از یک کلیک به جای دیگری هدایت می کنند. این یک راه مطمئن برای قرار گرفتن در سمت بد گوگل و حتی حذف فهرست است.

111. پیوندهای وابسته

اگر با سایر دارایی ها شریک (یا وابسته) باشید و تعداد زیادی از آنها را به هم پیوند دهید تا اعتبار کسب کنید، ممکن است Google شما را جریمه کند. در حالی که سایت های وابسته می توانند با موفقیت رتبه بندی کنند، بسیاری از سئوکاران معتقدند که گوگل به وب سایت هایی که از برنامه های وابسته درآمد کسب می کنند با دید انتقادی نگاه می کند.

112. لینک ویجت

یک عامل رتبه بندی موتور جستجو که می تواند به استراتژی شما آسیب برساند، از پیوندهای ویجت ناشی می شود. با استفاده از این پیوندها، کسب و کار شما یک ویجت ایجاد می کند، مانند ارائه آب و هوای امروز، و زمانی که کاربران آن ویجت را به سایت خود اضافه می کنند، به طور خودکار یک لینک به سایت شما ارسال می کنند. گوگل به پیوندهای غیرطبیعی که از ویجت ها روی می دهد اهمیتی نمی دهد، به همین دلیل است که مدیران وب سایت هایی که از آنها استفاده می کنند ممکن است جریمه شوند.

اگر از پیوندهای ویجت استفاده می کنید، ضروری است که این پیوندها از تگ rel=”nofollow” استفاده کنند.

113. پیوندهای وابسته پنهان

اگر گوگل متوجه شود که پیوندهای وابسته را در صفحه خود پنهان می کنید، به خصوص از طریق پنهان کاری، جریمه خواهید شد.

114. پیوند به محله های بد

اگر به وب‌سایت‌هایی در شبکه‌ای از منابع نامعتبر پیوند دهید، ممکن است به دلیل هرزنامه جریمه شوید.

115. فروش لینک

گوگل تمام دامنه هایی را که به عقیده آنها در فروش لینک مشارکت دارند، تنزل می دهد. به گفته گوگل، اگر برای یک لینک پولی می‌پردازید یا می‌فروشید، کاربران باید بدانند. برای مثال باید از تگ rel=“nofollow” استفاده کنید و همچنین به کاربران در محتوا در مورد پیوند حمایت شده یا تبلیغ شده بگویید.

عوامل رتبه بندی SEO: لینک های ورودی

لینک های ورودی (که بک لینک نیز نامیده می شود) یکی از عناصر ضروری سئوی موفق هستند. پیوندهای وب‌سایت‌های معتبر به گوگل نشان می‌دهند که سایر صاحبان سایت به شما اعتماد دارند، که به صفحات پیوند داده شده و رتبه کلی سایت شما در SERP کمک می‌کند. این فلسفه پایه و اساس ایجاد گوگل در دهه 1990 بود و پیوندها هنوز هم اهمیت دارند.

116. مقدار پیوند دامنه های ریشه

تعداد وب سایت های منحصر به فردی که به شما لینک می دهند یکی از مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی در سئو است. یک مطالعه اخیر، که یک میلیون نتیجه جستجو را در بر می گرفت، نشان داد که این عامل رتبه بندی موتور جستجو با رتبه های بالاتر بیش از هر عامل دیگری مرتبط است.

117. سن لینک دهی دامنه

به نظر می رسد سن دامنه هایی که به شما پیوند می دهند مهم باشد. دامنه‌های قدیمی‌تر احتمالاً بهتر از دامنه‌های جوان‌تر عمل می‌کنند.

118. اختیار دامنه پیوند

گوگل ترجیح می‌دهد لینک‌های سایت شما را از دامنه‌های معتبر ببیند، به این معنی که لینک‌هایی از منابع قابل اعتماد وزن بیشتری نسبت به سایرین دارند.

119. اختیار صفحه پیوند

اقتدار یک صفحه خاص که به شما پیوند می دهد نیز ممکن است در رتبه بندی صفحه شما نقش داشته باشد.

120. هجوم ناگهانی پیوندها

یک جهش شگفت‌انگیز در تعداد لینک‌ها به وب‌سایت شما ممکن است باعث شود گوگل فکر کند که شما برای پیوندها پول پرداخت کرده‌اید یا معامله کرده‌اید، که می‌تواند جریمه شود. این نیز یک تکنیک سئو منفی است که رقبا ممکن است از آن برای آسیب رساندن به رتبه شما استفاده کنند.

121. تعداد لینک ها از آی پی های تک کلاس C

آدرس‌های IP منحصربه‌فرد کلاس C (یا بلوک C) می‌توانند نشان دهند که پیوندهای شما از منابع خارج از کسب‌وکار شما می‌آیند، که نشان می‌دهد اطلاعات مفید، متنوع و در دسترس دارید. در حالی که احتمالاً نیازی به نگرانی در مورد این فاکتور رتبه بندی سئو نخواهید داشت، این عاملی است که سئوکاران کلاه سیاه سعی می کنند از آن استفاده کنند. یک مطالعه اخیر تأیید کرد که گوگل از این به عنوان یک فاکتور رتبه بندی برای نتایج جستجوی خود استفاده می کند.

122. تعداد لینک ها از همان IP های کلاس C

داشتن تعداد زیادی لینک از یک آدرس IP کلاس C ممکن است نشانه ای از شبکه وبلاگ یا لینک سازی وابسته باشد که می تواند منجر به جریمه شود.

123. تعداد کل صفحات پیوند دهنده

هنگامی که در حال ایجاد لینک هستید، تعداد کل صفحات دیگری که به صفحه شما پیوند داده می شوند، نقش مهمی در رتبه بندی خوب دارند.

124. پیوندهایی از TLD های خاص

اگرچه گوگل قدرت پیوند TLD های مختلف را رد کرده است، به نظر می رسد پیوندهای سایت های .gov و .edu وزن بیشتری در هنگام پیوند به دامنه شما دارند.

125. لینک از رقبا

شما و رقبایتان همیشه برای پیوندها می جنگید. این بدان معناست که پیوندهای وب سایت هایی که املاک و مستغلات را با شما در SERP به اشتراک می گذارند ممکن است تأثیر بیشتری بر رتبه شما نسبت به پیوندهای غیر رقبا داشته باشند.

بیشتر بخوانید: چگونه کلمات کلیدی سایت رقیب را پیدا کنیم ؟

126. پیوندهایی از محله های بد

اگر پیوندی از سایت‌های نامعتبر دریافت می‌کنید که به سایت‌های نامعتبر لینک می‌دهند (و از آنها لینک دریافت می‌کنند)، ممکن است Google دامنه شما را با منابع ضعیف مرتبط کند. به عنوان یک یادداشت جانبی، می‌توانید درخواست حذف این نوع پیوندها را با عملکرد انکار گوگل کنید.

127. پیوندها از دایرکتوری های با کیفیت پایین

کسب بک لینک از دایرکتوری های با کیفیت پایین نیز می تواند به استراتژی سئوی شما آسیب برساند. دلیل آن این است که گوگل لینک‌های دایرکتوری یا نشانک سایت با کیفیت پایین را به عنوان شکلی از پیوندهای غیرطبیعی در نظر می‌گیرد.

128. لینک از سایت های غیر مرتبط

اگر وب سایت شما تعداد قابل توجهی لینک از سایت های غیر مرتبط با صنعت یا پوشش شما دریافت می کند، می توانید احتمال دریافت جریمه دستی از گوگل را افزایش دهید.

129. پیوندهای مقالات یا بیانیه های مطبوعاتی

پیش از این، سئوکاران می‌توانستند از لینک‌های منتشر شده در مطبوعات یا مقالات استفاده کنند پروفایل بک لینک خود را بسازند، که به چندین فاکتور رتبه بندی سئو کمک کرد. با این حال، به دلیل سوء استفاده، گوگل اکنون تعداد زیادی لینک مقاله یا انتشار مطبوعاتی را به عنوان طرح پیوند می بیند.

130. استنادات مشترک

استنادهای مشترک یک ارتباط محتوا محور بین دو وب سایت را بدون هیچ پیوندی توصیف می کنند. هر سایت دیگری را ذکر می کند و موضوع مشابهی را مورد بحث قرار می دهد. سایت سومی نیز ممکن است درگیر شود و به هر یک از این دو وب سایت پیوند دهد.

این مفهوم به همزمانی مربوط می شود، که در مورد فراوانی و نزدیکی کلمات کلیدی در یک وب سایت و رابطه آنها با یکدیگر بحث می کند. همچنین به یکی دیگر از عوامل رتبه بندی موتورهای جستجو مرتبط است: LSI.

131. ذکر نام تجاری بدون پیوند

در حالی که تایید نشده است، برخی از سئوکارها معتقدند که گوگل ذکر نام تجاری بدون پیوند را تشخیص می دهد. گوگل حتی می‌گوید که در حالی که نام تجاری را به عنوان پیوند نمی‌بیند، اما اثرات غیرمستقیم ایجاد می‌کند. به عنوان مثال، یک کاربر ممکن است بعداً نام تجاری شما را جستجو کند.

132. درصد لینک بالا از سایت های بی کیفیت

دریافت تعداد زیادی لینک با کیفیت پایین از وبلاگ‌ها، نمایه‌های انجمن و سایر حساب‌های اسپم رایج ممکن است جریمه‌ای از جانب Google برای شما به همراه داشته باشد. دلیل آن این است که از دیدگاه گوگل، به نظر می رسد وب سایت شما با سایت هایی که از سئو کلاه سیاه استفاده می کنند، همکاری می کند.

133. پیوندها از منابع مختلف

اگر پیوندهای خود را فقط از یک منبع دریافت کنید، این پیوندها احتمالاً وزن کمتری نسبت به زمانی که پروفایل پیوندی متنوعی دارید که چندین صنعت و زمینه را گسترش می دهد، خواهند داشت.

134. پیوندها از منابع مرتبط

در عین حال، لینک‌هایی از دامنه‌های موجود در یک جایگاه مشابه احتمالاً به شما کمک می‌کنند نسبت به لینک‌های سایت‌های کاملاً نامرتبط رتبه بهتری کسب کنید.

135. مرتبط بودن دامنه

گوگل سایت هایی را با مقادیر زیادی لینک از دامنه های نامربوط جریمه می کند، زیرا این نشانه ای از طرح های پیوند است.

136. پیوندها از سایت ها در سطوح صفحه مربوطه

طبق الگوریتم Hilltop، دریافت چندین لینک از صفحات “متخصص” می تواند شما را به یک قدرت تبدیل کند و دامنه شما را به طور کلی تقویت کند.

137. لینک از سایت های مرجع

این فاکتور رتبه بندی گوگل نیز از الگوریتم Hilltop استخراج می شود. اگر چندین لینک از صفحات «مرجع» دریافت کنید که به طور کلی به صفحه پیوند داده شده و رتبه بهتر سایت شما کمک می کند.

138. پیوندها از ویکی پدیا

ویکی‌پدیا فقط از لینک‌های nofollow استفاده می‌کند، اما نام تجاری آن‌ها ممکن است همچنان بر توانایی سایت شما برای رتبه‌بندی تأثیر بگذارد. شرکت‌ها می‌توانند از این فاکتور رتبه‌بندی موتور جستجو با ابزارهایی مانند WikiGrabber که صفحات مرتبط با پیوندهای شکسته را پیدا می‌کند، استفاده کنند.

139. پیوندها از صفحات هاب

ایجاد یک مرکز لینک داخلی برای موضوعات مختلف ممکن است به رتبه بندی صفحات شما کمک کند. به عنوان مثال، ممکن است یک مرکز منبع برای مقالات یا راهنماهای آموزشی برای سازماندهی سایت خود ایجاد کنید. این فاکتور رتبه بندی گوگل، در حالی که توسط موتور جستجو تایید نشده است، از الگوریتم Hilltop نیز می آید.

140. لینک از سایت های مستقل

از آنجایی که وبلاگ ها در همه جا وجود دارند، این امکان وجود دارد که دریافت لینک از وب سایت های مستقل یا “واقعی” به رتبه بندی سایت شما بیشتر از پیوندهای وبلاگ ها کمک کند. اما گوگل این فاکتور رتبه بندی سئو را تایید نکرده است.

141. پیوندها از 301 تغییر مسیر

پیوندهای 301 مشابه پیوندهای مستقیم هستند، اگرچه ممکن است ارزش سهام کمتری را پاس کنند. وقتی صحبت از این فاکتور رتبه‌بندی جستجوی گوگل می‌شود، این شرکت می‌گوید: «مقدار PageRank که از طریق ریدایرکت 301 تلف می‌شود در حال حاضر با مقدار PageRank که از طریق یک پیوند از بین می‌رود یکسان است.»

142. پیوندها از انجمن ها

برای مبارزه با هرزنامه، ممکن است گوگل لینک‌هایی را که از تالار گفتمان به سایت‌های کمتر از حد متوسط ​​اشاره می‌کنند، ارزش‌گذاری کند. باز هم، این فاکتور رتبه بندی موتور جستجو نمونه دیگری از طرح پیوند است که گوگل آن را تحمل نمی کند.

143. گوگل پنگوئن و لینک سازی

به روز رسانی پنگوئن گوگل، سایت هایی را که از تکنیک های کلاه سیاه SEO برای دریافت لینک ها استفاده می کنند و به طور مصنوعی رتبه بندی SERP خود را افزایش می دهند، جریمه می کند.

144. پیوندهای سایت

گوگل تایید کرده است که لینک های سراسر سایت فقط به عنوان یک لینک به حساب می آیند، اگرچه هنوز هم می توانند در SERP کمک کنند.

145. TrustRank سایت لینک دهنده

اگر سایت پیوند دهنده دارای TrustRank بالایی باشد، اعتماد بیشتری به شما منتقل می کند. حق اختراع ثبت شده توسط گوگل در سال 2006 نیز از اهمیت TrustRank در الگوریتم موتور جستجوی شرکت پشتیبانی می کند.

146. تعداد پیوندها در صفحه پیوند

هر چه یک صفحه پیوندهای بیشتری در آن داشته باشد، اعتبار پیوند (یا “صاحب سهام”) کمتری به هر پیوند منتقل می شود. این فاکتور رتبه‌بندی سئو به فاکتور قبلی پیوندهای خروجی، تعداد لینک‌های خروجی در هر صفحه مرتبط است.

147. لینک انکر تکست

link-anchor-text-seoAnchor متن به اندازه گذشته برای رتبه بندی مهم نیست، اما همچنان نشانگر مرتبط بودن است. در حالی که می‌توانید لینک‌های داخلی را برای کلمات کلیدی بهینه کنید، ضروری است که رویکردی متمرکز بر کاربر برای انکر متن داشته باشید. قبل از اینکه روی هدف گذاری کلمه کلیدی خود تمرکز کنید، ابتدا آن را برای کاربران آموزنده و مفید کنید.

بیشتر بخوانید: انکر تکست (Anchor Text) چیست و اهمیت آن در سئو+تصاویر

148. متن پیوند مشابه

اگر چندین لینک به سایت شما پیش از آنها زمینه مشابهی داشته باشند، گوگل ممکن است بهتر محتوای صفحه شما را مشخص کند که می تواند به رتبه بندی وب سایت شما برای جستجوهای مختلف کاربران کمک کند.

149. عناوین پیوند

عناوین پیوند
عناوین پیوند

نمونه‌ای از عناوین پیوند، فاکتور رتبه‌بندی سئو، عناوین لینک، که زمانی که کاربران ماوس را روی یک لینک قرار می‌دهند ظاهر می‌شوند، می‌توانند ct به عنوان یک عامل یا سیگنال زمینه سازی برای خزنده های گوگل.

150. محل پیوند

پیوندهای موجود در کپی واقعی یک صفحه مهمتر از پیوندهای موجود در نوار کناری، پاورقی و سایر مکان ها هستند. گوگل همچنین در مورد این فاکتور رتبه بندی سئو در کانال Google Webmasters خود در یوتیوب نظر داده است. این شرکت گفت: «ما این حق را برای خود محفوظ می‌داریم که با پیوندها در فوترها کمی متفاوت رفتار کنیم… ممکن است وزن ویرایشی یکسانی نداشته باشد زیرا… ممکن است چیزی باشد که در کل سایت باشد… در حالی که چیزی که در یک پاراگراف واقعی از متن است. احتمال اینکه یک لینک سرمقاله باشد کمی بیشتر است.”

151. محل پیوند در کپی بدنه

کپی متن مهم است و پیوندهایی که در قسمت بالاتر کپی قرار دارند ابتدا خوانده می شوند، به این معنی که خزنده های Google ممکن است آن پیوندها را بهتر از پیوندهای پایین تر در محتوا در نظر بگیرند.

 1. TLD های خاص کشور

دریافت لینک از دامنه‌های دارای کد کشور ممکن است به شما کمک کند در آن کشورها رتبه بهتری داشته باشید.

153. لینک های NoFollow

گوگل می گوید که آنها پیوندهایی با ویژگی nofollow را دنبال نمی کنند، به این معنی که شما هیچ ارزش لینکی را از منابعی که با استفاده از تگ rel=”nofollow” به شما پیوند می دهند، دریافت نمی کنید. با این حال، گوگل در یک بیانیه رسمی اعلام کرد: “به طور کلی، ما آنها را دنبال نمی کنیم”، که باعث شد بسیاری از سئوکاران فکر کنند که گوگل گاهی اوقات این کار را می کند.

154. سرعت پیوند

سایت هایی با سرعت لینک مثبت، به این معنی که لینک های بیشتری نسبت به از دست دادن آنها ایجاد می کنند، در SERP بهتر از سایت هایی با سرعت لینک منفی هستند. در یک مطالعه، یک کاربر به سرعت یک سایت با لینک های هرزنامه ایجاد کرد که منجر به افزایش رتبه بندی شد، قبل از اینکه رتبه وب سایت به دلیل هرزنامه های وب کاهش یابد.

155. پروفایل لینک طبیعی

سایت هایی که نمایه لینک طبیعی دارند نسبت به سایت هایی که به نظر می رسد لینک خرید می کنند رتبه بالاتری دارند.

156. پیوندهای متقابل

پیوند دادن با دامنه دوستان به تدریج رتبه شما را کاهش می دهد و گوگل هشدار می دهد که از پیوندهای متقابل اجتناب کنید زیرا آنها به عنوان یک طرح پیوند هستند.

157. طرح های پیوند موقت

گوگل می تواند سایت های درگیر در طرح های پیوند کوتاه مدت را شناسایی و جریمه کند، حتی اگر عمر طولانی نداشته باشند.

158. لینک های محتوای تولید شده توسط کاربر

Google هنگام بررسی پیوندها، بین صاحبان سایت ها و محتوای تولید شده توسط کاربر، مانند وبلاگ رسمی وردپرس در مقابل وبلاگ کاربر در وردپرس، تفاوت قائل می شود. اگر شرکت شما سعی کند این عامل را دستکاری کند، می توانید برای هرزنامه های تولید شده توسط کاربر جریمه دریافت کنید.

159. تعداد کلمات صفحه

هر چه یک صفحه کلمات بیشتری داشته باشد، لینک آن برای شما معتبرتر است. به عنوان مثال، اگر پیوندی از یک صفحه 100 کلمه ای دریافت کنید، به اندازه لینک یک صفحه 1800 کلمه ای ارزشمند نیست. با این حال، گوگل تا حدودی با این فاکتور رتبه بندی سئو مخالفت کرده و بیان می کند که تعداد کلمات لزوماً نشان دهنده کیفیت نیست.

160. کیفیت محتوای صفحه

گوگل دوست دارد ببیند که منابع باکیفیت به شما به عنوان یک مرجع لینک می دهند که باعث افزایش اعتبار و رتبه شما می شود.

161. سن پیوند

لینک های قدیمی وزن بیشتری نسبت به لینک های جدید دارند. این فاکتور رتبه بندی موتور جستجو از یک پتنت گوگل می آید. این پتنت توضیح می دهد که چگونه وب سایت ها نمی توانند سن را جعل کنند، به همین دلیل است که به عنوان یک سیگنال اعتماد برای الگوریتم گوگل عمل می کند.

162. TrustRank

هرچه از نظر لینک به سایت های معتبر نزدیک تر باشید، TrustRank بیشتری به شما منتقل می کنند و رتبه بهتری خواهید داشت. به یاد داشته باشید، TrustRank یک سری سیگنال های اعتماد را اندازه گیری می کند که گوگل از آنها برای ارزیابی مشروعیت فاکتورهای رتبه بندی SEO استفاده می کند.

163. پست های وبلاگ مهمان

وبلاگ های مهمان نباید به عنوان تنها روش ساخت لینک شما مورد استفاده قرار گیرند، اما همچنان می توانند به وب سایت شما کمک کنند. اگر از وبلاگ نویسی مهمان به عنوان یک استراتژی لینک سازی استفاده می کنید، ضروری است که از تبدیل شدن آن به یک طرح لینک سازی جلوگیری کنید زیرا گوگل وب سایت شما را جریمه می کند.

عوامل رتبه بندی SEO: کاربر

به عنوان صاحب سایت، برخی از عوامل رتبه بندی سئو به سادگی خارج از کنترل شما هستند. این به این دلیل است که موتورهای جستجو مانند Google برای تک تک کاربران کار می کنند، تا جایی که آنها از داوطلبان بازخورد و کارمندان متخصص در قابلیت استفاده درخواست می کنند. سایت شما، حتی اگر برای نمایش در نتایج جستجو سخت کار کرده اید، ممکن است بسته به داده های کاربر خاص، اصلا نمایش داده نشود.

کاربرانی که به دارایی‌های Google وارد نشده‌اند ممکن است یک SERP را ببینند، و دیگرانی که از ویژگی‌های Google استفاده می‌کنند ممکن است SERP سفارشی‌شده با سابقه مرور، سایت‌های مورد علاقه و موارد دیگر را ببینند. این عوامل رتبه بندی جستجو سئو را دشوار می کند.

164. به موقع بودن استعلام

گوگل نمایش نتایج به موقع را دوست دارد تا جایی که ممکن است شروع به نمایش توییت در نتایج جستجوی کاربران برای جستجوهای حساس به زمان مانند اخبار کنند. با این حال، این فاکتور رتبه‌بندی موتور جستجو می‌تواند املاک و مستغلات ارزشمند را از SERP حذف کند و فهرست شما را به پایین‌تر از صفحه بکشاند.

165. SERP diversitybrand-search-seo

Google سعی می کند نتایجی را نشان دهد که شامل نتایج متنوع و با کیفیت بالا است، برخلاف صفحاتی از یک دامنه، بسته به درخواست کاربر. به‌روزرسانی اخیر به Google کمک کرد تا با محدود کردن تعداد دفعاتی که یک دامنه در SERP ظاهر می‌شود، به این فاکتور رتبه‌بندی SEO متعهد شود.

166. سابقه مرور کاربر

اگر کاربر در حین مرور وب‌سایت‌ها وارد ویژگی‌های Google شود، Google تاریخچه را ثبت می‌کند داده ها به عنوان ترجیح کاربر برای SERP ها. به عنوان مثال، اگر گوگل بداند که کاربر به طور مکرر از سایت A بازدید می کند، به احتمال زیاد رتبه بندی آن وب سایت را در مورد جستجوهای آن کاربر افزایش می دهد.

167. سابقه جستجوی کاربر

گوگل پرس و جوهایی را که کاربران تایپ می کنند به عنوان یک معیار شخصی سازی ردیابی می کند، که ممکن است در نتایجی که کاربران در SERP می بینند تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، اگر «تلویزیون» و سپس «نظرات» را جستجو کنید، ممکن است Google سایت‌هایی را با محتوایی که تلویزیون‌ها را بررسی می‌کنند در اولویت قرار دهد.

168. جستجوی برند

جستجوی برند
جستجوی برند

مثالی از جستجوی برند، فاکتور رتبه‌بندی سئو اگر کاربر درخواستی را برای یک نام تجاری خاص وارد کند، گوگل ابتدا نتایج را برای آن نشان می‌دهد، حتی اگر برای کلمات کلیدی مشابه رتبه‌بندی کنید. جستجوی برند همچنین می‌تواند به Google کمک کند تا واقعی و واقعی بودن برند شما را کشف کند.

169. پوگوچسب

در SEO، pogo-sticking کاربرانی را توصیف می کند که روی یک نتیجه جستجو کلیک می کنند و سپس بلافاصله به SERP ها باز می گردند. در حالی که گوگل می‌گوید سعی می‌کند «از سیگنال‌هایی مانند آن در هنگام جستجو استفاده نکند»، بسیاری از سئوکاران به pogo-sticking به عنوان یک عامل رتبه‌بندی گوگل نگاه می‌کنند.

عوامل رتبه بندی SEO: الگوریتم گوگل

مهم است که به یاد داشته باشید که وقتی صحبت از سئو به میان می آید، شما اغلب در دنیای گوگل کار می کنید. گوگل می‌تواند به‌روزرسانی‌ها و تغییرات الگوریتم را در هر نقطه، حتی موقتی که برای مدت کوتاهی بر SERP تأثیر می‌گذارد، معرفی کند. اینها تعدادی از ویژگی‌های متفاوتی هستند که گوگل در الگوریتم و SERP خود استفاده می‌کند و می‌تواند توانایی صفحه را برای رتبه‌بندی تغییر دهد.

اگر در مورد فاکتورهای رتبه بندی گوگل کنجکاو هستید، می خواهید این عوامل را بررسی کنید.

170. “رقص گوگل”

“Google Dance” اصطلاح غیر رسمی برای تغییرات ناگهانی و کوتاه مدت در رتبه بندی SERP است. این یک ویژگی واقعی گوگل نیست، اما سئوکاران گمان می‌کنند که گوگل معیارهای رتبه‌بندی را برای بررسی دامنه‌هایی که از استراتژی‌های کلاه سیاه بر اساس پتنت گوگل در سال ۲۰۱۲ استفاده می‌کنند، تغییر می‌دهد.

171. هشدار ابزار گوگل وبمستر

گوگل مالکان سایت را در مورد لینک های غیر طبیعی مطلع می کند. به طور معمول، تا زمانی که مشکل برطرف نشود، رتبه سایت مالک کاهش می یابد.

172. سندباکس گوگل

سندباکس گوگل برای سایت‌های جدیدی که پس از ایجاد تعداد زیادی لینک دریافت می‌کنند، استفاده می‌شود که می‌تواند طرح‌های پیوند را نشان دهد. گوگل دید این دامنه ها را در SERP ها محدود می کند، حتی اگر به ظاهر محبوب باشند.

173. ابزار Disavow

وب مسترها می توانند تاثیر عوامل منفی رتبه بندی سئو مانند لینک های غیر طبیعی به سایت شما را با ابزار Disavow محدود کنند. با این حال گوگل می گوید که اکثر وب سایت ها نیازی به استفاده از این ابزار ندارند. شرکت ها باید در عوض روی رد کردن لینک های پولی در مقابل لینک های با کیفیت پایین تمرکز کنند.

174. جستجوهای معاملاتی

جستجوهای معاملاتی
جستجوهای معاملاتی

نمونه‌ای از نتایج جستجوی تراکنش‌های Google، SERP‌ها را بر اساس هدف درک‌شده کاربر، به‌ویژه برای جستارهای تراکنش، تغییر می‌دهد. به عنوان مثال، اگر کاربر یک جستجوی مرتبط با سفر انجام دهد، مانند پروازها، ممکن است زمان حرکت و قیمت را در SERP ببیند.

175. نتایج خرید

نتایج Google Shopping گاهی اوقات در SERP های ارگانیک نمایش داده می شوند تا هدف تراکنشی جستجو را منعکس کنند، که می تواند فهرست سایت شما را پایین بیاورد. اگر وب سایت شما با کمپین های خرید گوگل تبلیغ می کند، می توانید از این فاکتور رتبه بندی جستجوی گوگل استفاده کنید.

176. نتایج تصویر

نتایج تصویر
نتایج تصویر

نمونه‌ای از نتایج تصویر در Google SERPsGoogle رتبه‌بندی‌های ارگانیک را پایین می‌آورد تا نوارهایی از تصاویر را برای جستجوهای رایج نشان دهد و احتمال نمایش سایت‌ها در بالای SERP را کاهش می‌دهد. با این حال، بهینه سازی تصاویر خود برای جستجو می تواند به شما کمک کند از این فاکتور رتبه بندی موتور جستجو استفاده کنید.

177. نتایج تک سایتی

پرس و جوهایی که منعکس کننده یک شیب قوی به یک دامنه خاص هستند ممکن است منجر به SERP هایی شوند که فقط یک وب سایت در لیست دارند و شما را به عنوان یک احتمال حذف می کند، حتی اگر در یک زمینه مرتبط باشید.

178. جستجوی ایمن

وقتی کاربران SafeSearch را درگیر می‌کنند، Google مطالب مربوط به بزرگسالان یا ناسزا را نشان نمی‌دهد.

179. ترجیح برند بزرگ

مارک‌های بزرگتر و شناخته شده‌تر ممکن است از رفتار ترجیحی برخوردار شوند، زیرا آنها به دلیل کیفیت شهرت دارند. وقتی صحبت از این فاکتور رتبه‌بندی سئو به میان می‌آید، گوگل این موارد را بیان کرد: «بر تعداد نسبتاً کمی از جستجوها تأثیر می‌گذارد…[و] این نیست که ما سعی می‌کنیم همیشه مارک‌ها را برگردانیم، ما سعی می‌کنیم هر آنچه را که فکر می‌کنیم بهترین نتایج برای کاربران است را برگردانیم. ”

180. نام تجاری در اخبار ذکر شده است

نام تجاری که شامل نتایج خبری می شود ممکن است در SERP ها رفتار ترجیحی داشته باشد.

181. جستجوی نام تجاری + کلیدواژه

وقتی کاربران یک جستجوی مارک دار و کلیدواژه ای مانند «قیمت اپل آیفون» انجام می دهند، وب سایت شما (اگر اپل هستید) ممکن است در رتبه بندی در نتایج جستجو تقویت شود.

182. Google News Box

جستارهای مرتبط با اخبار، یا پرسش‌هایی که صفحات مرتبط و جدید زیادی دارند، Google News Box را فعال می‌کنند تا به‌روزرسانی‌های اخیر ترجیح داده شود.

183. جستجوهای محلی

جستجوهای محلی
جستجوهای محلی

نمونه‌ای از جستجوهای محلی کسب‌وکارهایی که فهرست‌های «Google برای کسب‌وکار من» در منطقه کاربر دارند، بالاتر از هر رقابت غیر محلی نشان داده می‌شوند. جستجوهای محلی همچنین می‌توانند بر قالب SERP تأثیر بگذارند، که اگر به صورت محلی فعالیت کنید و «Google برای کسب‌وکار من» را برای فاکتورهای رتبه‌بندی Google بهینه کنید، می‌تواند برای شرکت شما مفید باشد.

184. کشور یا هدف گذاری جغرافیایی

گوگل بومی سازی e’s سایت هایی با آدرس های IP که برای کاربر خاص کشور هستند را ترجیح می دهد.

185. تنوع دامنه

پس از به روز رسانی Bigfoot، تعداد دامنه های منحصر به فرد در SERP به نفع مرتبط بودن کاهش یافت. با این حال، به‌روزرسانی اخیر تنوع، به‌روزرسانی Bigfoot را با محدود کردن تعداد دفعاتی که یک دامنه می‌تواند در SERP ظاهر شود، اصلاح می‌کند.

186. نتایج تخم مرغ عید پاک

تخم‌مرغ‌های عید پاک Google ممکن است SERP‌ها را بر اساس حقه‌ها، گگ‌ها یا سایر افزودنی‌های سرگرم‌کننده تغییر دهند یا به‌طور کامل اصلاح کنند. در حالی که شرکت شما نمی تواند این فاکتور رتبه بندی SEO را کنترل کند، اغلب می توانید روی ماندگاری آنها برای مدت محدودی حساب کنید.

187. نشانک های گوگل کروم

Google داده‌ها را از کاربران کروم می‌گیرد، بنابراین ممکن است صفحاتی که اغلب نشانک‌گذاری می‌شوند، SERP را افزایش دهند.

188. داده های نوار ابزار گوگل

گوگل داده ها را از نوار ابزار مرورگر خود جمع آوری می کند و آن را در SERP ها ترکیب می کند. با این حال، آنچه آنها جمع آوری و استفاده می کنند، تأیید نشده باقی مانده است.

189. ویراستاران انسانی

گوگل حق ثبت اختراع استفاده از ویرایشگرهای انسانی برای ویرایش دستی نتایج جستجو را دارد که در سال 2000 ثبت شد. در حالی که بعید است که ویرایشگر انسانی به عنوان یک عامل رتبه بندی مستقیم موتور جستجو برای وب سایت شما عمل کند، یافته های کلی آنها می تواند بر اصلاح الگوریتم های آینده تأثیر بگذارد.

190. مجازات های دستی

گوگل به اعمال جریمه های دستی ادامه می دهد. جریمه دستی می تواند به طور قابل توجهی بر رتبه شما در نتایج جستجو تأثیر بگذارد. به همین دلیل ضروری است که وب سایت شما از روش های سئو کلاه سفید پیروی کند، در مقابل استفاده از کلاه سیاه برای دستکاری فاکتورهای رتبه بندی گوگل.

191. درخواست تجدید نظر

ثبت درخواست تجدید نظر به گوگل اجازه می دهد تا سایت شما را مجددا بررسی کند و تصمیم بگیرد که آیا جریمه را حذف کند یا خیر. اگر می خواهید وب سایت شما بازیابی شود، پس از دریافت جریمه و انجام تغییرات لازم باید درخواست تجدید نظر را ارسال کنید.

عوامل رتبه بندی SEO: اجتماعی

وقتی صحبت از عوامل رتبه بندی موتورهای جستجو می شود، رسانه های اجتماعی یک منطقه خاکستری را اشغال می کنند – حداقل برای موتورهای جستجو مانند گوگل. دیگران، مانند بینگ، به راحتی اعتراف می کنند که از رسانه های اجتماعی به عنوان یک فاکتور رتبه بندی SEO استفاده می کند. در حالی که تأثیر رسانه های اجتماعی بسیار کم است، ارزش این را دارد که بدانید چگونه اجتماعی می تواند بر رتبه بندی شما تأثیر بگذارد.

192. سایت های اشتراک گذاری اجتماعی

پیوندهای Reddit، Digg و سایر سایت‌های اشتراک‌گذاری مبتنی بر پست اغلب nofollow هستند، اگرچه برخی از لینک‌های با رتبه بالا دنبال می‌شوند.

193. تأیید رسانه های اجتماعی

تأیید رسانه های اجتماعی
تأیید رسانه های اجتماعی

نمونه‌ای از تأیید رسانه‌های اجتماعی، فاکتور رتبه‌بندی سئو تأیید حساب‌های رسانه‌های اجتماعی شما باعث ایجاد اعتماد بین دنبال‌کنندگان شما می‌شود و ممکن است منجر به رتبه‌بندی مطلوب از طرف Google شود. این به این دلیل است که گوگل در سال 2013 حق اختراعی را به ثبت رساند که بر روش و سیستمی برای شناسایی حساب‌های شبکه‌های اجتماعی آنلاین جعلی متمرکز بود.

194. سهام اجتماعی

نمونه‌ای از اشتراک‌گذاری‌های رسانه‌های اجتماعی، فاکتور رتبه‌بندی سئو در حالی که اشتراک‌های اجتماعی یک فاکتور رتبه‌بندی گوگل نیستند، برای بینگ هستند. حتی اگر فقط بر روی بهینه سازی وب سایت خود برای گوگل تمرکز کنید، بین اشتراک گذاری های اجتماعی و رتبه بندی در نتایج جستجوی گوگل همبستگی وجود دارد.

195. حساب توییتر

پیش از این، گوگل از توییتر به عنوان فاکتور رتبه بندی جستجو استفاده می کرد. اما اکنون فقط بینگ این کار را می کند. بینگ به حساب‌های توییتر کاربران ارجاع می‌دهد تا ببیند چه لینک‌هایی به اشتراک می‌گذارند و همچنین قدرت آن‌ها در مورد چشم‌انداز رسانه‌های اجتماعی به میان می‌آید.

196. مرجع حساب توییتر

نمونه ای از عوامل رتبه بندی اعتبار حساب توییتر باز هم، Bing از سیگنال های رسانه های اجتماعی به عنوان یک عامل رتبه بندی SEO استفاده می کند. به گفته بینگ، «ما به اقتدار اجتماعی یک کاربر [توئیتر] نگاه می‌کنیم… ما به تعداد افرادی که شما را دنبال می‌کنید، چند نفر شما را دنبال می‌کنند نگاه می‌کنیم، و این می‌تواند وزن کمی به فهرست نتایج جستجوی معمولی اضافه کند.»

197. تعداد توییت ها

نمونه‌ای از ریتوییت‌ها، فاکتور Bing رتبه‌بندی سئو می‌تواند محبوبیت، سودمندی و ارتباط یک لینک یا پست به اشتراک گذاشته شده را با مشاهده تعداد توییت‌های آن پیوند یا پست تعیین کند. اگر محتوای شما توسط ده ها کاربر واقعی به اشتراک گذاشته شود، می تواند به شما کمک کند در نتایج جستجو در Bing رتبه بالاتری داشته باشید.

198. حساب فیس بوک

بینگ همچنین به پیوندهای به اشتراک گذاشته شده از طریق فیس بوک نگاه می کند. موتور جستجو پیوندهای به اشتراک گذاشته شده از صفحات شخصی و عمومی کاربران و صفحات تجاری را بررسی می کند.

199. مرجع حساب فیس بوک

در حالی که بینگ اقتدار کاربران توییتر را ارزیابی می کند، اقتدار کاربران فیس بوک را بررسی نمی کند. به گفته بینگ، “در فیس بوک، ما فقط آنچه را که عمومی است دریافت می کنیم … بنابراین نمی دانیم که شما چقدر در فیس بوک معتبر هستید.” به همین دلیل است که بینگ همچنین از توییتر برای تعیین کیفیت اشتراک فیس بوک و پیوند آن استفاده خواهد کرد.

200. تعداد اشتراک گذاری فیس بوک

نمونه‌ای از اشتراک‌گذاری‌های فیس‌بوک، فاکتور رتبه‌بندی سئو با نگاه کردن به تعداد اشتراک‌گذاری‌های فیسبوک برای یک پیوند، Bing می‌تواند محبوبیت و ارتباط آن را تعیین کند. در یک مثال، بینگ اشاره کرد که چگونه کاربران ویدیویی از گری کلمن را از «سکته‌های مختلف» به اشتراک گذاشتند که می‌گفتند: «درباره چه چیزی صحبت می‌کنم، ویلیس؟» پس از مرگ او، و بر اساس تعداد اشتراک‌گذاری‌ها، می‌توان تشخیص داد که برای کاربرانی که در جستجوی اطلاعات در مورد درگذشت این بازیگر هستند، مرتبط است.

201. تابلوهای پینترست

بینگ همچنین از تابلوهای Pinterest در نتایج جستجوی تصویر خود استفاده می کند. بیشتر تابلوهایی که در نتایج جستجوی Bing ظاهر می‌شوند، از هوش کاربران هستند h صدها تا هزاران دنبال کننده.

در مورد آخرین و مهمترین فاکتورهای رتبه بندی سئو بشنوید

همانطور که موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ به به روز رسانی الگوریتم های موتور جستجوی خود ادامه می دهند، پیگیری کسب و کارها، بازاریابان و سئوکاران به چالشی تبدیل شده است. با این حال، خبرنامه هفتگی درآمد ما می تواند شما را در مورد آخرین و مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی سئو آگاه کند. همین امروز بپیوندید و نکات کاربردی، به‌روزرسانی‌ها و موارد دیگر را در صندوق ورودی خود دریافت کنید!

داشتن محتوای روی صفحه که 100 درصد منحصر به فرد است به گوگل می گوید که صفحه شما در نوع خود بی نظیر است. محتوای اصلی یک عامل مهم رتبه بندی سئو bec است چرا که برای کاربران بسیار مهم است. اگر محتوایی را که مردم می‌خواهند ارائه نمی‌دهید، در جایی که می‌خواهید رتبه‌بندی نمی‌کنید.

خدمات طراحی سایت سئو فراز 

جهت انجام خدمات طراحی سایت :سایت شرکتی,سایت فروشگاهی,سایت گردشگری  و سایت وردپرس و …

خدمات سئو سایت سئو فراز 

خدمات سئو سایت :سئو سایت فروشگاهی,سئو سایت گردشگری,سئو سایت وردپرس و … با کارشناسان سئو فراز تماس بگیرید
تا در کمترین زمان ممکن مطلوب ترین نتایج را برای شما رقم بزنند .

5/5 - (2 امتیاز)

2 دیدگاه دربارهٔ «فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت(SEO) چیست؟ آپدیت1401»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا