اعتبار موضوعی Topical Authority چیست و چه تأثیری بر سئو دارد؟

اعتبار موضوعی Topical Authority چیست و چه تأثیری بر سئو دارد؟

اعتبار موضوعی Topical Authority چیست:اینترنت پر از وب سایت هایی است که ایده های مشابهی را به اشتراک می گذارند. اما وقتی نوبت به رتبه‌بندی می‌رسد، موتورهای جستجو مانند گوگل تمایل دارند که صفحه یک وب‌سایت را نسبت به دیگری ارزش قائل شوند، حتی اگر صفحات آن‌ها همان چیزی را در مورد یک موضوع خاص بیان کنند. این رتبه‌بندی‌ها جایی است که قدرت موضوعی یک وب‌سایت مطرح می‌شود – و هرچه اقتدار محتوای درک شده شما بالاتر باشد، رتبه جستجوی ارگانیک شما بهتر است.

اعتبار موضوعی Topical Authority چیست و چه تأثیری بر سئو دارد؟

به قدرت فکر کنید که چگونه گوگل قابلیت اعتماد و اعتبار وب سایت شما را در یک جایگاه خاص، صنعت، محصول یا خدمات می سنجد. اعتبار موضوعی این است که چگونه گوگل شما را به عنوان یک منبع معتبر بر اساس کیفیت محتوای شما می بیند و چگونه وب سایت شما خود را به عنوان منبع معتبری برای موضوعات صنعت شما معرفی می کند.

به عنوان مثال، وب سایت یک متخصص صنعت و وب سایت یک مبتدی در آن صنعت ممکن است پست های وبلاگ مشابهی داشته باشد. با این حال، متخصص صنعت محتوای جامع تری دارد و قبلاً خود را به عنوان یک متخصص معتبر معرفی کرده است، بنابراین به احتمال زیاد اعتبار صفحه بهتری دارند و برای یک کلمه کلیدی مرتبط با صنعت رتبه بالاتری نسبت به مبتدی دارند.

اعتبار موضوعی Topical Authority

ایجاد اقتدار موضعی برای هر استراتژی موثر محتوای دیجیتال ضروری است. در اینجا آنچه نویسندگان بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) باید در مورد ایجاد اعتبار موضوعی و محتوایی، بهترین شیوه های محتوای سئو مرتبط با آنها و ایجاد محتوای استراتژیک با خدمات محتوای SEO که می تواند اعتبار آنلاین شما را بهبود بخشد، بدانند.

مرجع موضوعی: چرا برای استراتژی محتوای دیجیتال شما مهم است

مرجع موضوعی نحوه قرارگیری محتوای وب سایت شما در برابر تخصص و اعتماد وب سایت های مشابه در صنعت شما را اندازه گیری می کند. فرض کنید که وب سایت شما و سایت دیگر صفحه ای مشابه برای یک کلمه کلیدی مرتبط با صنعت دارند. در این مورد، مرجع موضوعی شما به موتورهای جستجو مانند گوگل کمک می کند تا مشخص کنند کدام یک از شما برای صحبت در مورد آن موضوع بیشتر مورد اعتماد است. این می تواند شما را در جایگاه بالاتری در نتایج جستجو قرار دهد.

به یاد داشته باشید که اقتدار موضوعی با اقتدار دامنه یکسان نیست، عامل مهم دیگری که بر رتبه بندی تأثیر می گذارد. اولی با محتوای با کیفیت، سئوی درون صفحه و ایجاد محتوای آموزنده و مرتبط بر اساس بهترین شیوه های بازاریابی محتوا ساخته شده است. از طرف دیگر، Domain Authority بر جنبه فنی سئو خارج از محدوده تولیدکنندگان محتوای سئو مانند طراحی وب و توسعه وب تمرکز دارد.

الگوریتم گوگل همه این موارد را هنگام تولید نتایج جستجو و تعیین اینکه کدام وب سایت بالاترین رتبه را دارند در نظر می گیرد. علاوه بر این، وب‌سایت‌هایی که از اعتبار موضوعی بهتری برخوردارند، به احتمال زیاد بر موضوعات مربوط به جایگاه خود، قدرت محتوای بهتری دارند. بنابراین، گوگل وب سایت شما را به عنوان یک منبع قابل اعتماد می بیند که می تواند نسبت به منابع کمتر معتبر رتبه بالاتری داشته باشد

قدرت موضوعی نیز به استراتژی محتوای SEO شما محدود نمی شود. هنگامی که وب سایت شما به یک منبع اطلاعاتی تبدیل می شود که می تواند یک موضوع یا موضوع را به طور کامل پوشش دهد، می توانید اعتبار خود را در بین کاربران ایجاد کنید.

اکثر مشتریان بالقوه احتمالاً از کسب‌وکاری حمایت می‌کنند که می‌تواند ثابت کند از طریق محتوایی که ارائه می‌کند به جای کسب‌وکاری که اطلاعات بسیار کمی درباره محصولات و خدمات خود ارائه می‌کند، می‌داند چه می‌کند.

مرجع موضوعی چگونه کار می کند؟

اگرچه اقتدار موضعی اخیراً در بازاریابی دیجیتال محبوبیت پیدا کرده است، تأثیر آن بر نتایج موتورهای جستجو به سال 2013 با الگوریتم مرغ مگس خوار Google برمی گردد.

در گذشته، الگوریتم های جستجوی گوگل بر زمینه و فراوانی کلمات کلیدی متکی بود. هدف کاربر، کیفیت محتوا یا اینکه آیا محتوا دارای اطلاعاتی است که مردم به دنبال آن بودند را در نظر نمی گرفت. در نتیجه، استراتژی محتوای معمولی سئو کمتر بر ایجاد محتوایی که کاربران به دنبال آن بودند و بیشتر بر محتوای بهینه‌سازی شده برای الگوریتم‌ها تمرکز داشت.

با پیروی از الگوریتم جدید، ایجاد اقتدار خود بر روی یک طاقچه به یک عنصر اساسی در استراتژی‌های محتوای دیجیتال موثر تبدیل شد. اختیار محتوا به وب‌سایت‌هایی داده می‌شود که به طور ارگانیک حضور آنلاین خود را برای یک کلمه کلیدی یا موضوع خاص تثبیت کرده‌اند.

این بر اساس عواملی مانند:

  • بهینه سازی کلمات کلیدی
  • نمایه معنایی پنهان (LSI)
  • خوانایی
  • سایر عوامل سئوی درون صفحه

در نتیجه، وب‌سایت‌هایی با محتوای اصلی که برای زمینه جستجوی کاربران طراحی شده‌اند، در رتبه‌بندی افزایش یافتند. این به کاربران محتوای باکیفیت مرتبط را ارائه می‌دهد که منجر به تغییر تمرکز سازندگان محتوای SEO روی محتوای مبتنی بر کاربر شد.

مزایای تقویت قدرت موضعی شما

ما می‌توانیم از دو جهت به مزایای داشتن یک مرجع قوی برای وب سایت شما نگاه کنیم.

اول، این بخشی از بهترین شیوه های بازاریابی محتوا است و اینکه چگونه می تواند بر نحوه مشاهده کاربران وب سایت شما تأثیر بگذارد. و دوم، این است که چگونه موتورهای جستجو شما را به عنوان یک چهره معتبر می بینند.

به آخرین باری فکر کنید که یک حقیقت را در گوگل جستجو کردید. اکثر مردم می دانند که همه چیز در اینترنت درست نیست ه. ممکن است ادعایی را پیدا کنید که به صورت آنلاین ارسال شده است، اما بعید است تا زمانی که واقعیت را با استفاده از منابع معتبر بررسی کنید، آن را باور کنید. همین امر در مورد کاربرانی که به دنبال اطلاعات کسب و کارهایی مانند شما هستند نیز صدق می کند. از آنجایی که افزایش اقتدار شما به معنای ایجاد محتوای اصلی، آموزنده و مرتبط است، در حال ایجاد اعتبار و اقتدار برند خود در موضوع مرتبط با صنعت هستید.

و هنگامی که از منظر سئو به آن نگاه می کنید، تأکید بر قدرت خود از طریق استراتژی می تواند برای وب سایت شما مفید باشد. الگوریتم های موتورهای جستجو اکنون می توانند بر مواردی مانند کلمات کلیدی و LSI مبتنی باشند. اگر محتوای باکیفیتی تولید می کنید، کلمات کلیدی که می خواهید برای آنها رتبه بندی کنید و سایر کلمات مرتبط، عمدا یا ناخواسته به محتوای شما اضافه می شوند.

بهترین روش ها برای تقویت اعتبار محتوای شما

درست مانند ایجاد نتایج ارگانیک، اقتدار موضعی چیزی نیست که وب سایت شما بتواند کسب کند. کار با یک استراتژیست محتوای سئو و مشاوران سئو می تواند به شما کمک کند تا پایه و اساس یک استراتژی محتوای موثر را برای ایجاد اعتبار و اعتبار خود شروع کنید. راه هایی وجود دارد که می توانید این کار را انجام دهید:

از یک استراتژی محتوای سئوی موثر استفاده کنید

یک استراتژی تولید محتوای خوب که از بهترین شیوه‌های بازاریابی محتوا استفاده می‌کند، می‌تواند به شما کمک کند تا قدرت موضوعی فعلی خود را بهبود ببخشید یا وب سایت خود را به عنوان منبعی معتبر برای آن موضوع معرفی کنید. به استراتژیست محتوای سئوی خود اجازه دهید وب سایت شما، محتوای موجود و موضوعات و کلمات کلیدی را که می خواهید برای آنها رتبه بندی کنید بررسی کند.

محتوای شما باید این باشد:
  • یکنواخت: نوشتن محتوای منسجم به معنای ارسال منظم مطالب در مورد موضوعی است که می خواهید وب سایت خود را به عنوان یک شخصیت معتبر محتوا معرفی کنید. در حالی که محتوای همیشه سبز تنها محتوایی نیست که باید روی آن تمرکز کنید، داشتن محتوایی که اطلاعات به‌روز ارائه می‌کند می‌تواند به افزایش جریان ثابت کاربران بدون نیاز به ایجاد تغییرات مهم در محتوای شما کمک کند.
  • عمدی: جدا از کیفیت محتوا و ترکیب کلمات کلیدی و LSI به صورت ارگانیک برای بهبود سئو، قصد شما نیز باید کاربر محور باشد. اگر محتوایی که ایجاد می کنید واقعاً با زمینه و هدف جستجوی کاربران مطابقت نداشته باشد، نوشتن محتوا با کلمات کلیدی مناسب کمکی نخواهد کرد.
  • آموزنده: از نظر کاربر، تولید محتوای آموزنده وب سایت شما را به عنوان یک چهره معتبر برای آن موضوع معرفی می کند. این چیزی است که کاربران را وادار می کند در وب سایت شما بمانند و بیشتر مطالعه کنند. از منظر سئو، محتوای جامع دارای کلمات کلیدی ارگانیک و موضوعاتی است که الگوریتم‌ها می‌توانند برای بهبود قدرت شما انتخاب کنند.

ساخت محتوا برای یک موضوع صنعت طاقچه

برخی از بهترین شیوه های بازاریابی محتوا برای استراتژی محتوای دیجیتال شما شامل استفاده از مرتبط ترین خوشه های موضوعی برای وب سایت شما است. صنعت شما ممکن است موضوعات زیادی داشته باشد که بتوانید در مورد آنها بحث کنید، اما این فایده ای ندارد که منابع خود را محدود کنید تا زمینه بیشتری را پوشش دهید. اگر محتوای شما حول موضوعات خاصی جمع شده باشد، استراتژی شما شانس بیشتری برای ارتقای رتبه شما دارد.

یک استراتژی خوب استفاده از صفحات ستونی و محتوای خوشه ای است. محتوای ستون صفحه‌ای است که یک موضوع صنعتی گسترده‌تر را مورد بحث قرار می‌دهد و در عین حال تعدادی از کلمات کلیدی متمرکز بر جنبه‌های مختلف موضوع را شامل می‌شود. برای پشتیبانی از این موضوع، شما محتوای خوشه‌ای دارید که اطلاعات بیشتری را در اختیار خوشه‌های مختلف قرار می‌دهد که در محتوای ستون شما ارائه می‌شود.

محتوای خوشه‌ای شما برای رقابت با محتوای ستون شما نیست. در عوض، شما از کلمات کلیدی کمتر رقابتی برای محتوای خوشه‌ای خود استفاده می‌کنید که مکمل محتوای ستون شماست. این همچنین فرصت های بیشتری برای محتوای با کیفیت ایجاد می کند تا قدرت موضوعی شما را ایجاد کند.

عمداً برای کاربران خود بنویسید

رتبه بندی دیگر کمیت نیست، بلکه کیفیت است.

یکی از بهترین شیوه های بازاریابی محتوای سئو شامل نوشتن برای افزودن محتوا به وب سایت شما نیست، بلکه نوشتن محتوایی است که با هدف کاربر مرتبط باشد. اکنون الگوریتم‌ها می‌توانند هدف و زمینه کاربر را در جستجوی خود بهتر درک کنند، بنابراین افزودن کلمات کلیدی به منظور اضافه کردن آنها دیگر برای کسب اعتبار صفحه کافی نیست.

هنگامی که یک کلمه کلیدی به صفحه خود اضافه می کنید، باید زمینه پشت آن را بدانید. برخی از کلمات کلیدی آسان هستند: آنهایی که مانند سؤالی مانند «بهترین لپ‌تاپ بازی در سال 2022 چیست» مطرح می‌شوند، اطلاعاتی هستند و می‌توانید بگویید که کاربران در جستجوی محتوایی هستند که به آنها کمک می‌کند سفر خریدار خود را شروع کنند.

اما پس از آن شما کلمات کلیدی مانند “مارک x لپ تاپ بازی” و “مارک x model y در آرلینگتون تگزاس” دارید. اینها نیز در مورد همان موضوع لپ تاپ های بازی صحبت می کنند، اما هدف متفاوت است. «لپ‌تاپ گیمینگ برند x» اکنون کاربرانی دارد که در حال بررسی عمیق‌تر سفر خریدار خود برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی‌های یک محصول خاص هستند. و سپس “مارک x model y در آرلینگتون تگزاس” کاربرانی هستند که اکنون به دنبال مکان هایی برای خرید محصول در منطقه خود هستند.

از آنجایی که این کاربران در مراحل مختلف سفر خرید خود هستند، شما نمی توانید محتوای یکسانی را به آنها ارائه دهید و انتظار داشته باشید که این همان چیزی است که هر سه مورد نیاز دارند. آیا آنها به دنبال یادگیری در مورد محصول مورد نظر خود هستند، محصولات موجود در بازار را متمایز می کنند یا پیدا می کنندجایی برای خرید محصول دارید؟ شما به محتوای اصلی نیاز دارید که برای هر سه مورد مرتبط باشد.

اندازه گیری نتایج خود

هیچ راه دقیقی برای اندازه گیری اعتبار موضوعی یا دامنه وجود ندارد، و همچنین نمی توانید تعیین کنید که موتورهای جستجو چگونه وب سایت شما را می بینند. با این حال، می توانید میزان اعتبار محتوای شما را بر اساس سهم شما از ترافیک از کلمات کلیدی که محتوای شما برای آنها رتبه بندی می کند، استنباط کنید.

با استفاده از هر ابزار سئو، می‌توانید کلمات کلیدی را که می‌خواهید محتوای شما رتبه‌بندی شود، جستجو کنید. از آنجا، می توانید با مشاهده سهم ترافیک کلمات کلیدی رتبه بندی خود، اعتبار صفحه خود را بسنجید.

در بهترین حالت، شما بخش قابل توجهی از ترافیک را برای کلمات کلیدی پربازدید دریافت می کنید. همچنین ممکن است برای کلمات کلیدی با ترافیک کمتر سهم بالایی داشته باشید، به این معنی که از نظر اعتبار موضوعی بالا هستید. با این حال، اگر حجم آنقدر زیاد نباشد، ممکن است نتایج و اعدادی را که باعث افزایش ترافیک به وب سایت شما می شود، مشاهده نکنید.

اقتدار موضوعی خود را با سئو فراز ایجاد کنید

مهم نیست که چقدر در مورد صنعت خود آگاه هستید، رسیدن به بالای صفحات جستجو مستلزم یک برنامه محتوای استراتژیک است که بر اساس بهترین شیوه های محتوای SEO است. در سئو فراز ، خدمات نوشتن محتوای SEO ما تضمین می‌کند که محتوای آموزنده‌ای دارید که برای درخواست‌های کاربران شما بهینه شده است.

ما محتوای مرتبطی ایجاد می کنیم که در کانون توجه قرار می گیرد. تیم ما از مشاوران سئو و استراتژیست های محتوای سئو، تحقیقات گسترده ای در مورد کلمات کلیدی انجام می دهند تا بهترین کلمات کلیدی را برای هدف پیدا کنند و برند شما باید کدام بخش از صنعت شما را برجسته کند. سپس، سازندگان محتوای SEO ما محتوای کاملاً تحقیق شده ای را می نویسند که مکمل محصولات یا خدمات شما کاربران است.

اعتبار موضوعی برای هر استراتژی محتوای SEO که می‌خواهد قدرت ارگانیک را در موتورهای جستجو ایجاد کند، ضروری است. برداشتن گام هایی برای ایجاد اقتدار یکی از بهترین شیوه های بازاریابی محتوا برای مشاهده رشد ارگانیک بلند مدت در نتایج موتورهای جستجو است. در سئو فراز ، ما می‌توانیم قدم‌هایی برداریم تا وب‌سایت شما را با محتوای باکیفیت به چهره‌ای معتبر در صنعت خود تبدیل کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات محتوای سئو فراز و اینکه چگونه می توانیم اعتبار دامنه و حضور آنلاین شما را تقویت کنیم، با مشاوران سئو ما تماس بگیرید. ما می توانیم در مورد نیازهای وب سایت کسب و کار شما و آنچه می توانیم برای کمک به شما ارائه دهیم صحبت کنیم. خدمات نوشتن محتوای SEO را که برای ایجاد اعتبار وب سایت خود نیاز دارید، از امروز دریافت کنید.

خدمات سئو سایت سئو فراز

جهت انجام خدمات طراحی سایت :سایت شرکتی,سایت فروشگاهی,سایت گردشگری  و سایت وردپرس و … و همچنین خدمات سئو سایت :سئو سایت فروشگاهی,سئو سایت گردشگری,سئو سایت وردپرس و … تولید محتوا با کارشناسان سئو فراز تماس بگیرید

اگر این مقاله را دوست داریدبا نظرات خود ما را خوشحال کنید. 💬

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا