افسانه های سئو : 26 افسانه رایج سئو

افسانه های سئو : 26 افسانه رایج سئو

26 افسانه رایج سئو :افسانه های سئو وجود دارد که کارشناسان بارها و بارها آنها را رد کرده اند. درباره 26 مورد رایج که هنوز پابرجا هستند را اینجا بخوانید.

چکیده مطلب

Contents

هفت افسانه سئو حذف شدند :از میان تمام افسانه‌های بهینه‌سازی موتورهای جستجو، ما 7 افسانه‌ای را که بیشتر در مورد آنها شنیده یا صحبت شده است، برای تجزیه و تحلیل کامل انتخاب کرده‌ایم. واقعیت یا تخیل؟

از ابتدای سئو، افسانه‌ها و نام‌های نادرستی در مورد این صنعت وجود داشته است زیرا برخی از شرکت‌های بی‌وجدان سعی می‌کردند از میان‌برها استفاده کنند و رتبه‌بندی موتورهای جستجو را دستکاری کنند. اما با افزایش اتکای مصرف کنندگان به جستجوی محصولات در اینترنت، سئو همچنان نقش مهمی در آمیخته بازاریابی آنلاین برای بهبود دید و افزایش درآمد ایفا می کند. در اینجا هفت مورد از رایج ترین افسانه های سئو که هر چند وقت یکبار سر زشت خود را بالا می برند، آورده شده است.

افسانه شماره 1 SEO: رتبه بندی را می توان تضمین کرد

رتبه بندی توسط بیش از 200 سیگنال در الگوریتم های گوگل، کاری که رقبای شما انجام می دهند و عوامل بی شمار دیگر تعیین می شود. برای یک وب‌سایت یا صفحات وب جدید، معمولاً ماه‌ها طول می‌کشد تا هفته‌ها قابل مشاهده و رتبه‌بندی برای کلمات کلیدی رقابتی باشد. تمرکز باید بر ارتباط محتوای شما و تجربه کاربری که سایت شما ارائه می دهد باشد. مراقب شرکت هایی باشید که نتایج را تضمین می کنند. آنها ممکن است پیشنهاد بهینه سازی سایت شما را برای کلمات کلیدی کم رقابت داشته باشند، که ممکن است اعداد ترافیک بالا اما نرخ تبدیل پایینی را ارائه دهد.

افسانه شماره 2 SEO: سئو کار نمی کند

اگرچه برخی دوست دارند فکر کنید که می‌توانید سئو را فقط با کمک یوتیوب بیاموزید، بدون یک استراتژی مداوم، تلاش‌های سئوی شما ممکن است در واقع برای شما کارساز نباشد. مهم است که بازگشت سرمایه خود را ارزیابی کنید، و اگر در مورد افزایش دید آنلاین خود جدی هستید، با کارشناسانی صحبت کنید که هر روز این کار را انجام می دهند.

افسانه سئو شماره 3: پیوند بیلدینگ بی تاثیر شده اند

واقعا اینطور نیست. پیوندها همچنان فاکتورهای مهم رتبه بندی هستند. در چند سال گذشته، فعالیت ها برای تلاش های خارج از سایت تکامل یافته است، زیرا دیگر یک بازی اعداد نیست. یک استراتژی خوب برنامه ریزی شده و اندیشیده شده کلید ایجاد پیوندهایی است که به افزایش دید آنلاین از طریق ارتباط و دور شدن از تاکتیک هایی که به وضوح در برابر بهترین روش های عملی موتورهای جستجو هستند کمک می کند.

افسانه شماره 4 SEO: محتوا تنها چیزی است که من نیاز دارم

اکثر مردم این جمله را شنیده‌اند که «محتوا پادشاه است» و در حالی که محتوا برای سئو در بهینه‌سازی صفحات فرود و تشویق مشتریان در مسیر تبدیل اهمیت دارد، عوامل مهم دیگری نیز وجود دارند که به بهبود رتبه‌بندی کمک می‌کنند مانند صفحه شما و بهینه سازی خارج از صفحه محتوای خوب در خلاء وجود ندارد. باید با یک وب‌سایت بهینه‌سازی شده و استراتژی‌های خارج از صفحه هوشمندانه همزیستی داشته باشد.

افسانه شماره 5 سئو: سئو نیازی به تعمیر و نگهداری مداوم ندارد

برخی معتقدند که می توانند سایت خود را در زمان راه اندازی بهینه کنند و سئو نیازی به تعمیر و نگهداری مداوم ندارد. با این حال، همانطور که همه متخصصان جستجو می‌دانند، این یک ابزار بازاریابی «آن را تنظیم کنید و فراموش کنید» نیست.

همچنین، سئو فقط یک گیلاس در بالا یا «داشتن آن خوب» نیست که بتوانید پس از مدت کوتاهی حذف کنید. برای اینکه یک استراتژی آنلاین موثرتر باشد، باید بلندمدت باشد و با فعالیت های بازاریابی اضافی شما یکپارچه باشد تا تلاش ها و در معرض دید قرار گرفتن را به حداکثر برسانید.

افسانه شماره 6 SEO: سئو برابر با رتبه 1 است:

رتبه یک هدفی است که بسیاری از کسب و کارها دارند، اما هرگز نباید به صورت مجزا به آن نگاه کرد. هدف کلی افزایش ترافیک واجد شرایط است تا کاربران با سایت شما درگیر شوند و به مشتریان تبدیل شوند. گاهی اوقات بهتر است تلاش خود را بر روی کلمات کلیدی طولانی متمرکز کنید، که بازگشت سرمایه بالاتری را برای کسب و کار شما فراهم می کند.

چگونه افسانه های سئو را تشخیص دهیم: 26 افسانه رایج سئو که از بین رفته اند

سئو به دلیل اطلاعات نادرست، سوء تفاهم ها و تصورات نادرست مشهور است. این امر به دلیل این است که گوگل تا حدودی یک جعبه سیاه است تا بتواند بازی های SERP را محدود کند.

با این حال، در زمان‌های اخیر، گوگل گام‌های قابل توجهی برای شفاف‌تر شدن از طریق افزایش فعالیت در جامعه سئو برداشته است.

افرادی مانند جان مولر، گری ایلیس و دنی سالیوان در گوگل، خواه پاتوق‌های معمول وب‌مستر، سخنرانی در کنفرانس‌ها، یا استعاره‌های روشن‌فکرانه در توییتر باشند، به از بین بردن افسانه‌های سئو با حقایق کمک می‌کنند.

برای حذف بیشتر این افسانه ها، فهرستی از سوء تفاهمات رایج در مورد گوگل و سئو و چرایی اشتباه بودن آنها را گردآوری کرده ام.

سوء تفاهم های رایج در مورد گوگل و سئو

بیایید با این شروع کنیم: جریمه محتوای تکراری وجود ندارد. گوگل سایت ها را به دلیل داشتن محتوای تکراری جریمه نمی کند.

گوگل محتوای تکراری را جریمه می کند

گوگل می‌داند که محتوای تکراری بخشی طبیعی از وب است و هدف آن این است که بالاترین کیفیت و مرتبط‌ترین صفحه را فهرست‌بندی کند تا به طور مکرر محتوای مشابهی در نتایج جستجو به جستجوگران ارائه نشود.

مگر اینکه سایتی سعی در دستکاری رتبه‌بندی‌ها داشته باشد و کاملاً از محتوای تکراری تشکیل شده باشد، بدترین سناریویی که از محتوای تکراری حاصل می‌شود این است که صفحات مشابه در فهرست روی هم جمع شوند و به جای آن یک نسخه جایگزین از صفحه نشان داده شود.

متخصصان سئو می‌توانند سیگنال‌هایی را در مورد اینکه کدام صفحه می‌خواهند ایندکس شود، به موتورهای جستجو ارائه دهند، از جمله استفاده صحیح از canonicals، گنجاندن نقشه سایت، و لینک‌های داخلی که به صفحه ترجیحی اشاره می‌کنند.

Google به URL Canonical به عنوان نسخه ترجیحی برای نمایه سازی احترام می گذارد

فقط به این دلیل که شما یک URL را به عنوان نسخه ترجیحی برای نمایه سازی از طریق یک تگ متعارف تنظیم می کنید، به این معنی نیست که این صفحه همان صفحه ای است که Google برای نمایه سازی انتخاب می کند.

rel canonical به عنوان یک سیگنال توسط Google برای صفحه ترجیحی تلقی می شود و همیشه مورد احترام قرار نمی گیرد.

چنین نمونه‌هایی را می‌توان در نسخه جدید کنسول جستجوی Google در گزارش Index Coverage در زیر نشانی اینترنتی ارسال شده به‌عنوان متعارف انتخاب نشده مشاهده کرد.

افسانه های رایج سئو که از بین رفته اند

هنگامی که گوگل صفحه دیگری را در مجموعه‌ای از موارد تکراری به عنوان کاندیدای بهتری برای نمایش در جستجو قضاوت می‌کند، ممکن است صفحه‌ای غیر از صفحه‌ای را که شما انتخاب کرده‌اید به عنوان صفحه متعارف انتخاب کند.

در چنین مواردی، بهتر است در نظر بگیرید که آیا صفحه متعارفی که انتخاب کرده‌اید واقعاً همان صفحه‌ای است که می‌خواهید ایندکس شود. اگر اینطور است، پس باید به سیگنال هایی که قبلاً بحث شد (نقشه های سایت، پیوندهای داخلی و غیره) نگاه کنید تا بررسی کنید که آنها به نسخه دلخواه شما اشاره می کنند.

نکته کلیدی این است که اطمینان حاصل کنید که سیگنال‌های ثابتی را در مورد نسخه ترجیحی صفحه به Google ارسال می‌کنید.

به روز رسانی های کیفیت منجر به جریمه های الگوریتمی می شود

فیلی ویز، مهندس سابق گوگل در مصاحبه اخیر خود در مورد افسانه مجازات های الگوریتمی صحبت کرد:

یک تصور اشتباه که اغلب وجود دارد، در مورد چیزهایی مانند Google Panda یا Phantom به نام این صنعت، یا Fred است. به روز رسانی با کیفیت اساسا. اما مردم فکر می‌کنند که این جریمه‌ها یا جریمه‌های الگوریتمی هستند (در صورتی که اینطور نیستند).

مسئله این است که چیزی به نام جریمه الگوریتمی وجود ندارد، در واقع یک محاسبه مجدد است. مانند یک جعبه سیاه بزرگ با فرمول داخل است، چیزی را در آن قرار می دهید، چیزی بیرون می آید، و چیزی که بیرون می آید رتبه بندی است و چیزی که وارد می شود وب سایت شما است.

تغییرات الگوریتم اساساً تغییرات درون جعبه سیاه است، به این معنی که آنچه در طرف دیگر ظاهر می شود اکنون کمی متفاوت است. آیا این بدان معناست که شما جریمه شده اید؟ نه، ممکن است اینطور به نظر برسد، اما شما جریمه نمی شوید.»

تحقیقات کلمات کلیدی خود را به ارتفاعات جدید ببرید

در زمان کمتری تحقیق بهتری انجام دهید – کلمات کلیدی را که سایت شما می تواند در حال حاضر رتبه بندی کند و پیشنهادات با کیفیت را کشف کنید. Keyword Explorer را به صورت رایگان امتحان کنید!

این تفاوت ظریفی است که Wiese مطرح می‌کند، اما در درک نحوه عملکرد الگوریتم‌های جستجوی Google بسیار مهم است.

توصیه های زیادی در مورد سئو وجود دارد.

برخی از آن مفید است، اما برخی از آن اگر عمل کنید، شما را گمراه می کند.

مشکل این است که بدانیم انتخاب روش درست و بهینه کدام است.

تشخیص اینکه چه توصیه‌ای دقیق و مبتنی بر واقعیت است و چه چیزی از مقالات اشتباه نقل‌شده یا بیانیه‌های نادرست گوگل به دست می‌آید، می‌تواند دشوار باشد.

افسانه های سئو بسیار زیاد است.

آنها را در عجیب ترین مکان ها خواهید شنید.

یک مشتری با اطمینان به شما می گوید که چگونه از جریمه محتوای تکراری رنج می برد.

رئیس شما شما را به خاطر اینکه عنوان صفحه خود را 60 کاراکتر نگه ندارید، تنبیه می کند.

گاهی اوقات افسانه ها به وضوح جعلی هستند. در مواقع دیگر تشخیص آنها دشوارتر است.

خطرات افسانه های سئو

مسئله این است که ما دقیقاً نمی دانیم موتورهای جستجو چگونه کار می کنند.

با توجه به این، بسیاری از آنچه ما به عنوان متخصصان سئو انجام می دهیم که در نهایت به آزمون و خطا و حدس و گمان آموزش داده می شود.

وقتی در حال یادگیری در مورد سئو هستید، آزمایش همه ادعاهایی که می شنوید ممکن است دشوار باشد.

این زمانی است که افسانه های سئو شروع به جا انداختن می کنند.

قبل از اینکه متوجه شوید، با افتخار به مدیر خط خود می گویید که قصد دارید نسخه وب سایت خود را “BERT بهینه سازی کنید”.

افسانه های سئو را می توان در بسیاری از مواقع با یک مکث و کمی ملاحظات از بین برد.

افسانه های سئو : 26 افسانه رایج سئو
افسانه های سئو : 26 افسانه رایج سئو

دقیقاً چگونه گوگل می تواند آن را اندازه گیری کند؟

آیا این واقعاً به هیچ وجه به نفع کاربر نهایی خواهد بود؟

در سئو این خطر وجود دارد که موتورهای جستجو را همه کاره بدانیم، و به همین دلیل، افسانه های وحشی در مورد نحوه درک و اندازه گیری وب سایت ما شروع به رشد می کنند.

افسانه سئو چیست؟

قبل از اینکه برخی از افسانه های رایج سئو را از بین ببریم، ابتدا باید بفهمیم که آنها چه اشکالی دارند.

حکمت آزمایش نشده

افسانه ها در سئو معمولاً به شکل خرد دستی هستند که آزمایش نشده اند.

در نتیجه، چیزی که ممکن است تاثیری بر هدایت ترافیک ارگانیک واجد شرایط به یک سایت نداشته باشد، به گونه‌ای برخورد می‌شود که مهم است.

عوامل جزئی منفجر شده از تناسب

افسانه های سئو نیز ممکن است چیزی باشند که تأثیر کمی بر رتبه بندی یا تبدیل ارگانیک داشته باشد اما اهمیت زیادی به آن داده می شود.

این ممکن است یک تمرین “تیک باکس” باشد که به عنوان یک عامل حیاتی در موفقیت سئو مورد ستایش قرار می گیرد، یا صرفاً فعالیتی است که ممکن است باعث پیشرفت سایت شما شود در صورتی که همه چیزهای دیگر با رقابت شما واقعاً برابر باشد.

مشاوره منسوخ شده

افسانه ها می توانند به سادگی به وجود بیایند زیرا آنچه قبلاً در کمک به سایت ها برای رتبه بندی و تبدیل خوب مؤثر بود، دیگر تأثیری ندارد، اما همچنان توصیه می شود.

ممکن است قبلاً چیزی واقعاً خوب کار کند.

با گذشت زمان، الگوریتم ها هوشمندتر شده اند.

عموم مردم نسبت به عرضه به بازار مخالفت بیشتری دارند.

به سادگی، آنچه زمانی توصیه خوبی بود، اکنون از بین رفته است.

سوء تفاهم گوگل

بسیاری از اوقات شروع یک افسانه خود گوگل است.

متأسفانه، یک توصیه کمی مبهم یا نه ساده از یک نماینده Google اشتباه گرفته می شود و با آن فرار می کند.

قبل از اینکه بدانیم، یک سرویس بهینه‌سازی جدید در پشت یک اظهارنظر نادرست یک کارمند Google به شوخی فروخته می‌شود.

افسانه‌های سئو می‌توانند در واقع مبتنی باشند، یا شاید اینها دقیقاً افسانه‌های سئو هستند؟

در مورد افسانه های زاده شده در گوگل، این واقعیت به قدری توسط تفسیر صنعت سئو از بیانیه تحریف شده است که دیگر شبیه اطلاعات مفید نیست.

چه زمانی ممکن است چیزی افسانه به نظر برسد

گاهی اوقات یک تکنیک سئو می تواند توسط دیگران به عنوان یک افسانه نوشته شود، صرفاً به این دلیل که آنها موفقیتی را از انجام این فعالیت برای سایت خود تجربه نکرده اند.

مهم است که به یاد داشته باشید که هر وب سایت دارای صنعت خاص خود، مجموعه ای از رقبا، فناوری قدرت بخشیدن به آن و سایر عواملی است که آن را منحصر به فرد می کند.

به کارگیری کامل تکنیک ها در هر وب سایت و انتظار از آنها برای داشتن نتیجه یکسان ساده لوحانه است.

ممکن است کسی با یک تکنیک موفق نشده باشد، زمانی که آن را در عمودی بسیار رقابتی خود امتحان کرده است.

این بدان معنا نیست که به کسی در یک صنعت کمتر رقابتی کمک نمی کند تا به موفقیت برسد.

گیج شدن علت و همبستگی

گاهی اوقات افسانه های سئو به دلیل ارتباط نامناسب بین فعالیتی که انجام شده و افزایش عملکرد جستجوی ارگانیک به وجود می آیند.

اگر یک سئوکار از کاری که انجام داده سودی دیده باشد، طبیعی است که به دیگران نیز توصیه کند که همین کار را انجام دهند.

متأسفانه، ما همیشه در تفکیک علیت و همبستگی عالی نیستیم.

فقط به این دلیل که رتبه بندی یا نرخ کلیک تقریباً همزمان با اجرای یک تاکتیک جدید افزایش یافته است، به این معنی نیست که باعث افزایش می شود.

عوامل دیگری می تواند در بازی وجود داشته باشد.

به زودی، یک افسانه سئو از یک سئوی بیش از حد مشتاق ناشی می شود که می خواهد آنچه را که به اشتباه فکر می کند یک بلیط طلایی است به اشتراک بگذارد.

از افسانه های سئو پاک کنید

اگر یاد بگیرید اسطوره های سئو را شناسایی کنید و مطابق با آن عمل کنید، می تواند شما را از سردرد، درآمد از دست رفته و زمان زیادی نجات دهد.

تست

نکته کلیدی برای اینکه دچار افسانه های سئو نشوید این است که اطمینان حاصل کنید که می توانید مشاوره را در هر زمان ممکن آزمایش کنید.

اگر به شما توصیه شده است که ساختار عناوین صفحه خود به روشی خاص به صفحات شما کمک می کند تا برای کلمات کلیدی انتخابی خود رتبه بهتری داشته باشند، ابتدا آن را با یک یا دو صفحه امتحان کنید.

این می تواند به شما کمک کند تا اندازه گیری کنید که آیا ایجاد تغییر در بسیاری از صفحات ارزش وقت گذاشتن را قبل از متعهد شدن به انجام آن دارد یا خیر.

آیا گوگل فقط تست می کند؟

گاهی اوقات، به دلیل تغییر در نحوه نمایش یا سفارش نتایج جستجو توسط گوگل، سروصدای زیادی در جامعه سئو ایجاد می شود.

این تغییرات اغلب قبل از اینکه در نتایج جستجوی بیشتری ارائه شوند در طبیعت آزمایش می شوند.

هنگامی که یک یا دو سئوکار یک تغییر بزرگ را مشاهده کردند، توصیه هایی در مورد نحوه بهینه سازی آن شروع به گسترش می کند.

فاویکون های موجود در نتایج جستجوی دسکتاپ را به خاطر دارید؟

ناراحتی که باعث صنعت سئو (و به طور کلی کاربران گوگل) شد، بسیار زیاد بود.

ناگهان، مقالاتی در مورد اهمیت فاویکون ها در جذب کاربران به نتایج جستجوی شما منتشر شد.

به سختی زمان برای مطالعه اینکه آیا فاویکون ها خوب هستند وجود داشت تا این حد بر نرخ کلیک تأثیر می گذارد.

زیرا دقیقاً به همین ترتیب، گوگل آن را دوباره تغییر داد.

قبل از اینکه به دنبال آخرین توصیه های سئو که در نتیجه تغییر توسط گوگل در سراسر توییتر پخش می شود، بپرید، منتظر بمانید که آیا این توصیه ها ادامه خواهد داشت یا خیر.

ممکن است توصیه‌ای که اکنون درست به نظر می‌رسد به سرعت تبدیل به یک افسانه شود اگر Google تغییرات را پس بگیرد.

26 افسانه رایج سئو

بنابراین اکنون که می‌دانیم چه چیزی باعث ایجاد و تداوم افسانه‌های سئو می‌شود، بیایید حقیقت پشت برخی از رایج‌ترین موارد را دریابیم.

1. Google Sandbox

برخی از متخصصان سئو بر این باورند که گوگل به‌طور خودکار وب‌سایت‌های جدید را برای مدتی قبل از اینکه بتوانند آزادانه‌تر رتبه‌بندی کنند، در نتایج جستجوی ارگانیک سرکوب می‌کند.

این چیزی است که بسیاری از متخصصان سئو استدلال می کنند که اینطور نیست.

پس حق با کیست؟

متخصصان سئو که سال هاست در اطراف حضور داشته اند، شواهد حکایتی را به شما ارائه می دهند که هم از ایده یک جعبه شنی حمایت می کند و هم از آن می کاهد.

به نظر می رسد تنها راهنمایی که توسط گوگل از این موضوع ارائه شده است در قالب توییت است.

همانطور که قبلاً بحث شد، پاسخ‌های رسانه‌های اجتماعی گوگل اغلب ممکن است اشتباه تفسیر شوند.

توییت درباره Google sandbox myth.Screenshot از Twitter.com، سپتامبر 2021

حکم: رسما؟ این یک افسانه است.

به طور غیر رسمی – به نظر می رسد یک دوره زمانی وجود دارد که Google سعی می کند صفحات متعلق به یک سایت جدید را بفهمد و رتبه بندی کند.

این ممکن است شبیه جعبه ماسه‌بازی باشد.

2. مجازات محتوای تکراری

این افسانه ای است که من زیاد می شنوم. ایده این است که اگر محتوایی در وب سایت خود دارید که در جای دیگری در وب تکرار شده است، گوگل شما را به خاطر آن جریمه می کند.

کلید درک آنچه در اینجا واقعاً در حال وقوع است، دانستن تفاوت بین سرکوب الگوریتمی و اقدام دستی است.

یک اقدام دستی، وضعیتی که می‌تواند منجر به حذف صفحات وب از فهرست Google شود، توسط یک انسان در Google انجام می‌شود.

مالک وب سایت از طریق کنسول جستجوی گوگل مطلع می شود.

یک سرکوب الگوریتمی زمانی اتفاق می‌افتد که صفحه شما نمی‌تواند رتبه خوبی داشته باشد زیرا توسط فیلتری از یک الگوریتم گیر می‌کند.

چاک پرایس کار بسیار خوبی در توضیح تفاوت بین این دو در این مقاله انجام می دهد که تمام اقدامات دستی مختلف موجود از Google را نشان می دهد

اساسا، داشتن کپی که از یک صفحه وب دیگر گرفته شده است ممکن است به این معنی باشد که نمی توانید از آن صفحه دیگر برتری بگیرید.

موتورهای جستجو ممکن است تشخیص دهند که میزبان اصلی کپی مربوط به جستجوی شما است.

از آنجایی که وجود هر دو در نتایج جستجو فایده ای ندارد، نتیجه شما سرکوب می شود. این یک پنالتی نیست. این الگوریتم کار خود را انجام می دهد.

برخی اقدامات دستی مرتبط با محتوا وجود دارد، همانطور که در مقاله پرایس توضیح داده شد، اما اساساً کپی کردن یک یا دو صفحه از محتوای شخص دیگری باعث تحریک آنها نمی شود.

با این حال، اگر حق قانونی برای استفاده از آن محتوا نداشته باشید، احتمالاً شما را در مشکلات دیگری قرار خواهد داد. همچنین می تواند از ارزشی که وب سایت شما برای کاربر به ارمغان می آورد کم کند.

3. تبلیغات PPC به رتبه بندی کمک می کند

این یک افسانه رایج است. همچنین بسیار سریع پاکسازی می شود.

ایده این است که گوگل از وب سایت هایی که از طریق تبلیغات پرداخت به ازای کلیک با آن پول خرج می کنند، ترجیح می دهد.

این به سادگی نادرست است.

الگوریتم گوگل برای رتبه بندی نتایج جستجوی ارگانیک کاملاً جدا از الگوریتمی است که برای تعیین مکان تبلیغات PPC استفاده می شود.

اجرای یک کمپین تبلیغاتی جستجوی پولی از طریق گوگل همزمان با انجام سئو ممکن است به دلایل دیگر به نفع سایت شما باشد، اما مستقیماً برای رتبه شما مفید نخواهد بود.

4. سن دامنه یک عامل رتبه بندی است

این ادعا خود را محکم در اردوگاه “علت و همبستگی گیج کننده” می بیند.

از آنجایی که یک وب سایت برای مدت طولانی وجود داشته و رتبه خوبی دارد، سن باید یک عامل رتبه بندی باشد.

گوگل بارها این افسانه را رد کرده است.

در واقع، در جولای 2019، جان مولر، تحلیلگر Google Webmaster Trends به توییتی پاسخ داد که نشان می‌داد سن دامنه یکی از 200 علامت رتبه‌بندی است و گفت: «نه، سن دامنه به هیچ چیز کمک نمی‌کند».

چگونه افسانه های سئو را تشخیص دهیم: 26 افسانه رایج سئو که از بین رفته اند

حقیقت پشت این افسانه این است که یک وب سایت قدیمی زمان بیشتری برای انجام کارها به خوبی داشته است.

به عنوان مثال، وب سایتی که به مدت 10 سال زنده و فعال بوده است، ممکن است حجم بالایی از بک لینک های مرتبط را به صفحات کلیدی خود به دست آورده باشد.

بعید است وب سایتی که کمتر از شش ماه راه اندازی شده باشد با آن رقابت کند.

به نظر می رسد وب سایت قدیمی تر رتبه بندی بهتری دارد و نتیجه این است که سن باید عامل تعیین کننده باشد.

5. محتوای Tabbed بر رتبه بندی تأثیر می گذارد

این ایده ایده‌ای است که ریشه‌ای در گذشته دارد.

فرض این است که گوگل به محتوایی که پشت یک زبانه یا آکاردئون قرار دارد، ارزش قائل نمی شود.

به عنوان مثال، متنی که در اولین بارگذاری صفحه قابل مشاهده نیست.

گوگل در 31 مارس 2020 دوباره این افسانه را رد کرده است، اما سال هاست که این یک ایده بحث برانگیز در بین بسیاری از سئوکاران بوده است.

در سپتامبر 2018، گری ایلیس، تحلیلگر روندهای وب مستر در گوگل، به یک توییت در مورد usin پاسخ داد.

پاسخ او:

AFAIK، اینجا چیزی تغییر نکرده است، بیل: ما محتوا را ایندکس می کنیم، وزن آن به طور کامل برای رتبه بندی در نظر گرفته می شود، اما ممکن است در قطعه ها پررنگ نباشد. این یک سوال فنی تر دیگر است که چگونه آن محتوا توسط سایت ظاهر می شود. نمایه سازی محدودیت هایی دارد.”

اگر محتوا در HTML قابل مشاهده است، دلیلی وجود ندارد که فرض کنیم فقط به این دلیل که برای کاربر در اولین بارگذاری صفحه آشکار نیست ارزش آن کم شده است.

این نمونه ای از پنهان کاری نیست و گوگل به راحتی می تواند محتوا را واکشی کند.

تا زمانی که هیچ چیز دیگری مانع از مشاهده متن توسط Google نباشد، باید به اندازه کپی وزن شود که در برگه ها نیست.

توضیح بیشتری در این مورد می خواهید؟

سپس پست راجر مونتی را که این اسطوره را به رخ می کشد، بررسی کنید.

6. گوگل از داده های گوگل آنالیتیکس در رتبه بندی استفاده می کند

این یک ترس رایج در بین صاحبان مشاغل است.

آنها گزارش های Google Analytics خود را مطالعه می کنند.

آن‌ها احساس می‌کنند میانگین نرخ پرش در سراسر سایت‌شان خیلی زیاد است، یا زمان حضورشان در صفحه خیلی کم است.

بنابراین آنها نگران هستند که گوگل به این دلیل سایت آنها را بی کیفیت تشخیص دهد.

آنها می ترسند که به این دلیل رتبه خوبی کسب نکنند.

افسانه این است که گوگل از داده های حساب Google Analytics شما به عنوان بخشی از الگوریتم رتبه بندی خود استفاده می کند.

این افسانه ای است که برای مدت طولانی وجود داشته است.

گری ایلیس از گوگل دوباره این ایده را به سادگی با این جمله رد کرده است: «ما از *هیچ* چیزی از Google Analytics [sic] در «الگو» استفاده نمی کنیم.

توییت در مورد گوگل با استفاده از تجزیه و تحلیل برای رتبه بندی الگوریتمScreenshot از Twitter.com، سپتامبر 2021

اگر منطقی به این موضوع فکر کنیم، استفاده از داده‌های گوگل آنالیتیکس به‌عنوان یک فاکتور رتبه‌بندی واقعاً سخت خواهد بود.

به عنوان مثال، استفاده از فیلترها می تواند داده ها را دستکاری کند تا به نظر برسد که سایت به گونه ای عمل می کند که واقعاً اینطور نیست.

به هر حال عملکرد خوب چیست؟

“زمان در صفحه” زیاد ممکن است برای برخی از محتوای طولانی خوب باشد.

زمان کم در صفحه می تواند برای محتوای کوتاهتر قابل درک باشد.

آیا یکی درست است یا غلط؟

گوگل همچنین باید راه های پیچیده پیکربندی هر حساب Google Analytics را درک کند.

برخی ممکن است همه ربات های شناخته شده را حذف کنند و برخی دیگر ممکن است نه.

برخی ممکن است از ابعاد سفارشی و گروه بندی کانال استفاده کنند و برخی دیگر چیزی را پیکربندی نکرده باشند.

استفاده مطمئن از این داده ها بسیار پیچیده خواهد بود.

صدها هزار وب سایت را در نظر بگیرید که از برنامه های تحلیلی دیگر استفاده می کنند.

گوگل چگونه با آنها رفتار خواهد کرد؟

این افسانه مورد دیگری از «علت، نه همبستگی» است.

نرخ پرش بالای سایت ممکن است نشان دهنده یک مشکل کیفیت باشد یا ممکن است اینطور نباشد.

زمان کم در صفحه می تواند به این معنی باشد که سایت شما جذاب نیست، یا می تواند به این معنی باشد که محتوای شما به سرعت قابل هضم است.

این معیارها به شما سرنخ هایی می دهد که چرا ممکن است رتبه خوبی نداشته باشید، آنها دلیل آن نیستند.

7. Google Cares About Domain Authority

PageRank یک الگوریتم تجزیه و تحلیل لینک است که توسط گوگل برای اندازه گیری اهمیت یک صفحه وب استفاده می شود.

گوگل قبلاً امتیاز PageRank یک صفحه را تا 10 در نوار ابزار خود نمایش می داد.

گوگل در سال 2013 به روز رسانی رتبه صفحه نمایش داده شده در نوار ابزار را متوقف کرد. در سال 2016، گوگل تایید کرد که متریک صفحه ابزار نوار ابزار قرار نیست در آینده مورد استفاده قرار گیرد.

در غیاب PageRank، بسیاری از امتیازات اعتبار شخص ثالث توسعه یافته اند.

رایج ترین آنها عبارتند از:

امتیازات Domain Authority و Page Authority Moz.

Majestic’s Trust Flow و Citation Flow.

رتبه‌بندی دامنه و رتبه‌بندی URL Ahrefs.

این امتیازات توسط برخی از SEO ها برای تعیین “ارزش” یک صفحه استفاده می شود.

با این حال، این محاسبه هرگز نمی تواند بازتابی کاملاً دقیق از نحوه ارزش گذاری یک صفحه توسط یک موتور جستجو باشد.

متخصصان سئو گاهی اوقات به قدرت رتبه بندی یک وب سایت در ارتباط با نمایه بک لینک آن اشاره می کنند و این نیز به عنوان اعتبار دامنه شناخته می شود.

می توانید ببینید که این سردرگمی در کجا نهفته است

نمایندگان گوگل مفهوم معیار اعتبار دامنه مورد استفاده توسط آنها را از بین برده اند.

گری ایلیس بار دیگر این موضوع را رد کرد:

توییت تایید کننده اعتبار کلی دامنه mythScreenshot از Twitter.com، سپتامبر 2021

8. محتوای طولانی تر بهتر است

قطعاً قبلاً شنیده اید که می گویند محتوای طولانی تر رتبه بهتری دارد.

کلمات بیشتر در یک صفحه به طور خودکار رتبه شما را نسبت به رقیبتان ارزشمندتر می کند.

این «خرد» است که اغلب در انجمن‌های سئو بدون شواهد کمی برای اثبات آن به اشتراک گذاشته می‌شود.

مطالعات زیادی در طول سال ها منتشر شده است که حقایقی را در مورد صفحات وب با رتبه برتر بیان می کند، مانند “به طور متوسط ​​صفحاتی که در 10 موقعیت برتر در SERP ها هستند، بیش از 1450 کلمه روی آنها وجود دارد.”

برای کسی بسیار آسان است که این اطلاعات را به صورت مجزا در نظر بگیرد و فرض کند که این بدان معناست که صفحات برای رتبه بندی در صفحه 1 تقریباً به 1500 کلمه نیاز دارند. اما این چیزی نیست که مطالعه می گوید.

متأسفانه، این نمونه ای از همبستگی است، نه لزوماً علیت.

فقط به این دلیل که صفحات با رتبه برتر در یک مطالعه خاص تعداد کلمات بیشتری نسبت به رتبه صفحات در آنها وجود دارد یازدهم و پایین تر بودن، شمارش کلمات را عامل رتبه بندی نمی کند.

جان مولر از گوگل به تازگی این افسانه را از بین برده است:

توییت در طول محتوا mythScreenshot از Twitter.com، سپتامبر 2021

9. کلمات کلیدی LSI به شما در رتبه بندی کمک می کند

کلمات کلیدی LSI دقیقا چیست؟

LSI مخفف «نمایه‌سازی معنایی پنهان» است.

این تکنیکی است که در بازیابی اطلاعات به کار می رود که امکان تجزیه و تحلیل مفاهیم درون متن و شناسایی روابط بین آنها را فراهم می کند.

کلمات بسته به بافت خود دارای تفاوت های ظریف هستند. کلمه “راست” وقتی با “چپ” جفت می شود معنای متفاوتی نسبت به “اشتباه” دارد.

انسان ها می توانند به سرعت مفاهیم را در متن بسنجند. انجام این کار برای ماشین ها سخت تر است.

توانایی ماشین‌ها برای درک زمینه و پیوند بین موجودیت‌ها برای درک آنها از مفاهیم اساسی است.

LSI یک گام بزرگ به جلو برای توانایی ماشین در درک متن است.

چیزی که نیست مترادف است.

متأسفانه، حوزه LSI توسط جامعه SEO به این درک واگذار شده است که استفاده از کلماتی که مشابه یا به صورت موضوعی پیوند دارند، رتبه‌بندی کلماتی را که به صراحت در متن ذکر نشده‌اند، افزایش می‌دهد.

این به سادگی درست نیست. گوگل با معرفی BERT، به عنوان یک مثال، در درک خود از متن بسیار فراتر از LSI رفته است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه LSI چیست (و مهمتر از آن، چه چیزی نیست) به مقاله کلارک بوید نگاهی بیندازید.

10. سئو 3 ماه طول می کشد

این به ما کمک می کند تا از مکالمات سخت با رئیس یا مشتریان خود خلاص شویم.

اگر به نتایجی که قول داده بودید نرسیدید، فضای زیادی برای تکان دادن باقی می گذارد.

سئو حداقل 3 ماه طول می کشد تا تاثیر داشته باشد.

منصفانه است که بگوییم تغییراتی وجود دارد که پردازش ربات های موتور جستجو زمان می برد.

البته پس از آن مدتی وجود دارد تا ببینیم آیا این تغییرات تأثیر مثبت یا منفی دارند. سپس ممکن است زمان بیشتری برای اصلاح و اصلاح کارتان لازم باشد.

این بدان معنا نیست که هر فعالیتی که به نام سئو انجام می دهید تا سه ماه هیچ تاثیری نخواهد داشت. روز 90 کار شما زمانی نخواهد بود که تغییرات رتبه‌بندی شروع شود.

خیلی بیشتر از این در آن وجود دارد.

اگر در بازار رقابت بسیار پایینی هستید که شرایط خاص را هدف قرار می‌دهید، ممکن است به محض اینکه Google صفحه شما را مجدداً بررسی می‌کند، تغییرات رتبه‌بندی را مشاهده کنید.

یک دوره رقابتی می تواند بسیار بیشتر طول بکشد تا تغییرات در رتبه مشاهده شود.

مطالعه ای توسط Ahrefs نشان داد که از بین 2 میلیون کلمه کلیدی که آنها تجزیه و تحلیل کردند، میانگین سنی صفحات رتبه بندی شده در رتبه 10 گوگل 650 روز بود. این مطالعه نشان می دهد که صفحات جدیدتر برای رتبه بندی بالا تلاش می کنند.

با این حال، سئو بیشتر از رتبه بندی در 10 رتبه برتر گوگل است.

به عنوان مثال، یک فهرست خوب در Google برای کسب و کار من با بررسی های عالی می تواند سود سهام را برای یک شرکت به همراه داشته باشد.

Bing، Yandex و Baidu ممکن است برای برند شما راحت‌تر باشد تا بتواند SERPها را در آن فتح کند.

یک تغییر کوچک در عنوان یک صفحه می تواند شاهد بهبود نرخ کلیک باشد. اگر موتور جستجو به سرعت صفحه را دوباره بخزد، ممکن است همان روز باشد.

اگرچه ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا رتبه بندی صفحه اول در گوگل را مشاهده کنید، اما ما ساده لوحانه هستیم که موفقیت سئو را تا این حد کاهش دهیم.

بنابراین، “SEO 3 ماه طول می کشد” به سادگی دقیق نیست.

11. نرخ پرش یک عامل رتبه بندی است

نرخ پرش درصدی از بازدید از وب سایت شما است که منجر به هیچ تعاملی فراتر از فرود در صفحه نمی شود. معمولاً توسط برنامه تجزیه و تحلیل یک وب سایت مانند Google Analytics اندازه گیری می شود.

برخی از متخصصان سئو استدلال کرده اند که نرخ پرش یک عامل رتبه بندی است زیرا معیاری برای کیفیت است.

متأسفانه معیار خوبی برای سنجش کیفیت نیست.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا یک بازدیدکننده ممکن است در یک صفحه وب قرار بگیرد و بدون تعامل بیشتر با سایت، دوباره آن را ترک کند. آنها ممکن است تمام اطلاعات مورد نیاز خود را در آن صفحه خوانده باشند و سایت را ترک کرده و با شرکت تماس بگیرند و قرار ملاقات رزرو کنند.

در آن مثال، جهش بازدیدکننده منجر به برتری برای شرکت شده است.

اگرچه بازدیدکننده‌ای که صفحه‌ای را ترک می‌کند، می‌تواند نشانگر محتوای بی کیفیت باشد، اما همیشه اینطور نیست. بنابراین، به اندازه کافی قابل اعتماد نیست که یک موتور جستجو از آن به عنوان معیار کیفیت استفاده کند.

“Pogo-sticking” یا کلیک بازدیدکننده بر روی یک نتیجه جستجو و سپس بازگشت به SERP ها، شاخص قابل اعتمادتری برای کیفیت صفحه فرود خواهد بود. این نشان می دهد که محتوای صفحه همان چیزی نیست که کاربر دنبال آن بوده است، به طوری که آنها برای یافتن صفحه دیگری یا جستجوی مجدد به نتایج جستجو بازگشته اند.

جان مولر در ژوئیه 2018 در Hangout وب مستر گوگل این موضوع را با این موارد روشن کرد:

“ما سعی می کنیم از سیگنال هایی مانند آن هنگام جستجو استفاده نکنیم. بنابراین این چیزی است که در آن دلایل زیادی وجود دارد که چرا کاربران ممکن است به عقب و جلو بروند، یا به چیزهای مختلف در نتایج جستجو نگاه کنند، یا به طور خلاصه در یک صفحه بمانند و دوباره به عقب برگردند. من فکر می کنم که واقعاً سخت است که آن را اصلاح کنیم و بگوییم، “خوب، ما می توانیم این را به یک عامل رتبه بندی تبدیل کنیم.”

12. همه چیز درباره بک لینک هاست

بک لینک ها مهم هستند. این بدون مشاجره زیاد در کام سئو است وحدت. با این حال، اینکه دقیقا چقدر مهم است هنوز مورد بحث است.

برخی از متخصصان سئو به شما خواهند گفت که بک لینک ها یکی از تاکتیک هایی هستند که بر رتبه بندی تاثیر می گذارند و مهم ترین آنها نیستند. دیگران به شما خواهند گفت که این تنها تغییر دهنده واقعی بازی است.

آنچه ما می دانیم این است که اثربخشی پیوندها در طول زمان تغییر کرده است. در دوران وحشی قبل از جگر، پیوند بیلدینگ عبارت بود از افزودن یک لینک به وب سایت خود در هر کجا که می توانستید.

نظرات انجمن مقالاتی را می چرخاند و دایرکتوری های نامربوط همگی منابع خوب پیوند بودند.

ایجاد پیوندهای موثر آسان بود.

الان خیلی راحت نیست گوگل به ایجاد تغییرات در الگوریتم‌های خود ادامه داده است که به لینک‌های با کیفیت بالاتر، مرتبط‌تر پاداش می‌دهد و پیوندهای «هرزنامه» را نادیده می‌گیرد یا جریمه می‌کند.

با این حال، قدرت پیوندها برای تأثیرگذاری بر رتبه‌بندی همچنان عالی است.

برخی از صنایع وجود دارند که در سئو آنقدر نابالغ هستند که یک سایت می تواند بدون سرمایه گذاری در ساخت لینک، صرفاً از طریق قدرت محتوا و کارایی فنی، رتبه خوبی کسب کند.

این در مورد بیشتر صنایع صدق نمی کند.

البته بک لینک های مرتبط به رتبه بندی کمک می کنند، اما باید با بهینه سازی های دیگر همراه شوند.

وب‌سایت شما هنوز باید نسخه‌ای مرتبط داشته باشد و باید قابل خزیدن باشد.

جان مولر از گوگل اخیراً اظهار داشت: «لینک‌ها قطعاً مهم‌ترین عامل سئو نیستند».

پیوند مهم ترین عامل سئو نیست. عکس از Twitter.com، سپتامبر 2021

اگر می خواهید که ترافیک شما در هنگام ورود به وب سایت شما کاری انجام دهد، قطعاً همه چیز مربوط به بک لینک نیست.

رتبه بندی تنها بخشی از تبدیل بازدیدکنندگان به سایت شما است. محتوا و قابلیت استفاده از سایت در تعامل کاربران بسیار مهم است.

13. کلمات کلیدی در URL ها بسیار مهم هستند

URL های خود را پر از کلمات کلیدی کنید. کمک خواهد کرد.

متأسفانه، به اندازه آن قدرتمند نیست.

ایجاد URL برای کاربران tweetScreenshot از Twitter.com، سپتامبر 2021

جان مولر چندین بار گفته است که کلمات کلیدی در URL یک سیگنال رتبه بندی بسیار جزئی و سبک وزن هستند.

اگر به دنبال بازنویسی URL های خود هستید تا کلمات کلیدی بیشتری را شامل شود، به احتمال زیاد آسیب بیشتری به شما وارد می کند تا سود.

فرآیند تغییر مسیر URL ها به صورت انبوه باید در مواقع ضروری انجام شود زیرا همیشه در هنگام بازسازی یک سایت خطر وجود دارد.

به خاطر اضافه کردن کلمات کلیدی به URL؟ ارزشش را ندارد.

14. مهاجرت وب سایت همه چیز در مورد تغییر مسیر است

این چیزی است که اغلب توسط متخصصان سئو شنیده می شود. اگر یک وب سایت را مهاجرت می کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به یاد داشته باشید URL هایی را که در حال تغییر هستند تغییر مسیر دهید.

اگر فقط این یکی درست بود

در واقع، مهاجرت وب سایت یکی از پیچیده ترین و پیچیده ترین مراحل در سئو است.

وب‌سایتی که طرح‌بندی، CMS، دامنه و/یا محتوای خود را تغییر می‌دهد، همگی می‌توانند مهاجرت وب‌سایت در نظر گرفته شوند.

در هر یک از این مثال‌ها، جنبه‌های مختلفی وجود دارد که می‌تواند بر نحوه درک موتورهای جستجو بر کیفیت و ارتباط صفحات با کلمات کلیدی مورد نظر تأثیر بگذارد.

در نتیجه، بررسی‌ها و پیکربندی‌های متعددی وجود دارد که اگر سایت می‌خواهد رتبه‌بندی و ترافیک ارگانیک خود را حفظ کند، باید انجام شود.

اطمینان از اینکه ردیابی گم نشده است. حفظ همان هدف گذاری محتوا. اطمینان از اینکه ربات های موتورهای جستجو همچنان می توانند به صفحات مناسب دسترسی داشته باشند.

همه اینها باید در نظر گرفته شود زمانی که یک وب سایت به طور قابل توجهی در حال تغییر است.

تغییر مسیر URL هایی که در حال تغییر هستند بخش بسیار مهمی از مهاجرت وب سایت است. این به هیچ وجه تنها چیزی نیست که باید نگران آن بود.

15. وب سایت های شناخته شده همیشه از وب سایت های ناشناس برتری خواهند داشت

منطقی است که یک برند بزرگتر دارای منابعی است که برندهای کوچکتر فاقد آن هستند. در نتیجه می توان روی سئو سرمایه گذاری بیشتری کرد.

می‌توان محتوای هیجان‌انگیزتری ایجاد کرد که منجر به افزایش حجم بک لینک‌های به‌دست‌آمده می‌شود. نام تجاری به تنهایی می تواند اعتبار بیشتری را برای تلاش های فراگیر ایجاد کند.

سوال اصلی این است که آیا گوگل به دلیل شهرت برندهای بزرگ را به صورت الگوریتمی یا دستی تقویت می کند؟

این یکی کمی بحث برانگیز است.

برخی افراد می گویند که گوگل از برندهای بزرگ حمایت می کند. گوگل چیز دیگری می گوید.

در سال 2009، گوگل یک به روز رسانی الگوریتم به نام “وینس” را منتشر کرد. این به روز رسانی تاثیر زیادی بر نحوه برخورد با برندها در SERP ها داشت.

برندهایی که آفلاین شناخته شده بودند، برای کلمات کلیدی رقابتی گسترده، رتبه‌بندی افزایش یافتند.

لزوما وقت آن نیست که برندهای کوچکتر دست به کار شوند.

به روز رسانی Vince بسیار مطابق با سایر حرکت های Google به سمت ارزش گذاری قدرت و کیفیت است.

برندهای بزرگ اغلب در مورد کلمات کلیدی سطح وسیع تر از رقبای کوچکتر معتبر هستند.

با این حال، مارک های کوچک هنوز هم می توانند برنده شوند.

هدف گذاری کلمات کلیدی طولانی، خطوط تولید خاص و حضور محلی، همگی می توانند برندهای کوچکتر را نسبت به برندهای معتبر به نتایج جستجو مرتبط تر کنند.

بله، شانس به نفع برندهای بزرگ است، اما پیشی گرفتن از آنها غیرممکن نیست.

حکم: نه کاملاً حقیقت یا افسانه

16. صفحه شما باید شامل «نزدیک من» باشد تا برای سئوی محلی رتبه خوبی داشته باشد

قابل درک است که این افسانه هنوز رایج است.

هنوز تمرکز زیادی روی جستجوی کلیدواژه vo وجود دارد لوم ها در صنعت سئو. گاهی اوقات به قیمت در نظر گرفتن هدف کاربر و نحوه درک موتورهای جستجو از آن.

هنگامی که یک جستجوگر به دنبال چیزی با هدف محلی است، به عنوان مثال، یک مکان یا خدمات مرتبط با یک مکان فیزیکی، موتورهای جستجو این را در هنگام برگرداندن نتایج در نظر خواهند گرفت.

با Google، احتمالاً نتایج Google Maps و همچنین فهرست‌های ارگانیک استاندارد را خواهید دید.

نتایج Maps به وضوح حول مکان جستجو شده متمرکز می شوند. با این حال، فهرست‌های ارگانیک استاندارد زمانی که عبارت جستجو نشان‌دهنده هدف محلی است، همین‌طور است.

پس چرا جستجوهای “نزدیک من” برخی را گیج می کند؟

یک تمرین تحقیقی معمولی کلمه کلیدی ممکن است چیزی شبیه به موارد زیر را به همراه داشته باشد:

پیتزا رستوران منهتن – 110 جستجو در ماه.

رستوران پیتزا در منهتن – 110 جستجو در ماه.

بهترین رستوران پیتزا منهتن – 90 جستجو در ماه.

بهترین رستوران های پیتزا در منهتن – 90 جستجو در ماه.

بهترین رستوران پیتزا در منهتن – 90 جستجو در ماه.

پیتزا رستوران های نزدیک من – 90500 جستجو در ماه.

با چنین حجم جستجو، فکر می‌کنید [پیتزا رستوران‌های نزدیک من] می‌تواند رتبه‌بندی را کسب کند، درست است؟

با این حال، این احتمال وجود دارد که افرادی که به دنبال [پیتزا رستوران منهتن] هستند در منطقه منهتن هستند یا قصد دارند برای پیتزا به آنجا سفر کنند.

[پیتزا رستوران نزدیک من] 90500 جستجو در سراسر ایالات متحده دارد. این احتمال وجود دارد که اکثریت قریب به اتفاق آن جستجوگران به دنبال پیتزاهای منهتن نباشند.

گوگل این را می‌داند و بنابراین، از تشخیص مکان استفاده می‌کند و نتایج مربوط به مکان جستجوگر را در رستوران پیتزا ارائه می‌کند.

بنابراین، عنصر “نزدیک من” جستجو کمتر در مورد کلمه کلیدی و بیشتر در مورد هدف پشت کلمه کلیدی است. گوگل فقط آن را مکانی است که جستجوگر در آن قرار دارد.

بنابراین، آیا برای رتبه‌بندی آن دسته از جستجوهای [نزدیک به من]، باید «نزدیک به من» را در محتوای خود بگنجانید؟

نه، شما باید به مکانی که جستجوگر در آن است مرتبط باشید.

17. محتوای بهتر برابر است با رتبه بندی بهتر

در انجمن های سئو و موضوعات توییتر رایج است. شکایت رایج این است: “رقیب من بالاتر از من است، اما من محتوای شگفت انگیزی دارم و محتوای آنها وحشتناک است.”

فریاد از خشم است. به هر حال، آیا موتورهای جستجو نباید به سایت خود برای محتوای “شگفت انگیز” خود پاداش دهند؟

این هم افسانه است و هم گاهی توهم.

کیفیت محتوا یک ملاحظات ذهنی است. اگر محتوای خود شما باشد، عینی بودن باز هم سخت تر است.

شاید از نظر گوگل، محتوای شما برای عبارات جستجویی که به دنبال رتبه بندی آنها هستید، بهتر از رقبای شما نباشد.

شاید شما به خوبی آنها نیت جستجوگر را برآورده نکنید.

شاید محتوای خود را بیش از حد بهینه کرده اید و کیفیت آن را کاهش داده اید.

در برخی موارد، محتوای بهتر با رتبه بندی بهتر برابری می کند. در برخی دیگر، عملکرد فنی سایت یا عدم ارتباط محلی آن ممکن است باعث شود رتبه آن پایین تر شود.

محتوا یکی از عوامل در الگوریتم های رتبه بندی است.

18. شما باید هر روز وبلاگ داشته باشید

این یک افسانه ناامید کننده است زیرا به نظر می رسد این افسانه در خارج از صنعت سئو گسترش یافته است.

گوگل محتوای مکرر را دوست دارد. شما باید هر روز محتوای جدید اضافه کنید یا محتوای موجود را برای «تازایی» تغییر دهید.

این فکر از کجا پیدا شد؟

گوگل در سال 2011 یک به روز رسانی الگوریتم داشت که به نتایج تازه تری در SERP ها پاداش می دهد.

این به این دلیل است که برای برخی از پرس و جوها، هر چه نتایج جدیدتر باشد، احتمال صحت بیشتر است.

به عنوان مثال، در سال 2013 برای [کودک سلطنتی] در بریتانیا جستجو کنید و مقالات خبری در مورد شاهزاده جورج به شما ارائه می شود. در سال 2015 دوباره آن را جستجو کنید و صفحاتی در مورد پرنسس شارلوت خواهید دید.

در سال 2018، گزارش‌هایی در مورد شاهزاده لوئیس در صدر SERPهای گوگل مشاهده می‌کنید و در سال 2019، این فرزند آرچی خواهد بود.

اگر بخواهید در سال 2019، اندکی پس از تولد آرچی، [بچه سلطنتی] را جستجو کنید، احتمالاً دیدن مقالات خبری در مورد شاهزاده جورج مفید نخواهد بود.

در این مثال، گوگل قصد جستجوی کاربر را تشخیص می‌دهد و تصمیم می‌گیرد که نشان دادن مقالات مرتبط با جدیدترین نوزاد سلطنتی بریتانیا بهتر از نشان دادن مقاله‌ای است که احتمالاً به دلیل اعتبار و غیره از رتبه‌بندی بالاتری برخوردار است.

آنچه این به روز رسانی الگوریتم به معنای آن نیست این است که محتوای جدیدتر همیشه از محتوای قدیمی تر برتری خواهد داشت. گوگل تصمیم می گیرد که آیا «پرس و جو سزاوار تازگی» است یا نه.

اگر چنین شود، سن محتوا به یک عامل رتبه بندی مهم تر تبدیل می شود.

این بدان معناست که اگر محتوایی را صرفاً برای اطمینان از جدیدتر بودن محتوای رقبا ایجاد می کنید، لزوماً سودی نخواهید داشت.

اگر درخواستی که به دنبال رتبه‌بندی آن هستید، سزاوار تازگی نباشد، یعنی [فرزند دوم شاهزاده ویلیام کیست؟] واقعیتی که تغییر نخواهد کرد، سن محتوا نقش مهمی در رتبه‌بندی بازی نخواهد کرد.

اگر هر روز محتوا می نویسید و فکر می کنید که وب سایت شما را تازه نگه می دارد و بنابراین رتبه شما را بالاتر می برد، احتمالاً وقت خود را تلف می کنید.

بهتر است مطالب سنجیده، تحقیق شده و مفید را کمتر بنویسید و منابع خود را برای ساختن مطالب بسیار معتبر ذخیره کنید.

فعال و قابل اشتراک گذاری

19. می توانید یک بار کپی را بهینه کنید و سپس تمام می شود

عبارت “SEO Optimized” کپی یک کلمه رایج در سرزمین آژانس است.

از آن به عنوان راهی برای توضیح فرآیند ایجاد کپی که مربوط به پرس و جوهای مکرر جستجو می شود استفاده می شود.

مشکل این است که نشان می دهد زمانی که آن نسخه را نوشتید و مطمئن شدید که به سؤالات جستجوگران پاسخ می دهد، می توانید ادامه دهید.

متأسفانه، با گذشت زمان، نحوه جستجوی جستجوگرها برای محتوا ممکن است تغییر کند. کلمات کلیدی که استفاده می کنند، نوع محتوایی که می خواهند می توانند تغییر دهند.

موتورهای جستجو نیز ممکن است آنچه را که احساس می کنند مرتبط ترین پاسخ به سؤال است تغییر دهند. شاید هدف پشت کلمه کلیدی متفاوت درک شود.

چیدمان SERP ها ممکن است تغییر کند، به این معنی که ویدیوها در بالای نتایج جستجو نشان داده می شوند، جایی که قبلاً فقط نتایج صفحه وب بود.

اگر فقط یک بار به یک صفحه نگاه کنید و سپس به به روز رسانی آن ادامه ندهید و آن را با نیازهای کاربر تکامل دهید، در این صورت در خطر عقب افتادن هستید.

20. Google به URL Canonical اعلام شده به عنوان نسخه ترجیحی برای نتایج جستجو احترام می گذارد

این می تواند بسیار ناامید کننده باشد. شما چندین صفحه دارید که تقریباً تکراری از یکدیگر هستند. شما می دانید که صفحه اصلی شما کدام است، صفحه ای که می خواهید رتبه بندی کنید، “متعارف”. شما از طریق تگ “rel=canonical” که مخصوصاً انتخاب شده است، به گوگل می گویید.

شما آن را انتخاب کرده اید

شما آن را در HTML شناسایی کرده اید.

گوگل خواسته های شما را نادیده می گیرد و یکی دیگر از صفحات تکراری در جای خود قرار می گیرد.

این ایده که Google صفحه انتخابی شما را می گیرد و با آن مانند یک مجموعه از موارد تکراری رفتار می کند، ایده چالش برانگیزی نیست.

منطقی است که صاحب وب سایت بهتر بداند که کدام صفحه باید بالاتر از عموزاده های خود باشد. با این حال، گوگل گاهی اوقات مخالف است.

ممکن است مواردی وجود داشته باشد که صفحه دیگری از مجموعه توسط Google به عنوان کاندیدای بهتر برای نمایش در نتایج جستجو انتخاب شود.

این ممکن است به این دلیل باشد که صفحه از سایت های خارجی بیشتر از صفحه انتخابی شما بک لینک دریافت می کند. ممکن است در نقشه سایت گنجانده شده باشد یا از طریق پیمایش اصلی شما به آن پیوند داده شده باشد.

در اصل، تگ متعارف یک سیگنال است. یکی از بسیاری از مواردی که وقتی گوگل انتخاب می کند کدام صفحه از مجموعه ای از موارد تکراری باید رتبه بندی شود، مورد توجه قرار می گیرد.

اگر سیگنال‌های متناقضی در سایت یا خارجی دارید، ممکن است صفحه متعارف انتخابی شما به نفع صفحه دیگری نادیده گرفته شود.

آیا می خواهید بدانید که آیا گوگل با وجود تگ متعارف شما، URL دیگری را به عنوان متعارف انتخاب کرده است؟ در Google Search Console، در گزارش Index Coverage ممکن است این را ببینید:

“تکراری، گوگل متعارف متفاوت از کاربر را انتخاب کرد.”

اسناد پشتیبانی Google به طور مفید معنی این را توضیح می دهند:

«این صفحه برای مجموعه‌ای از صفحات به‌عنوان متعارف علامت‌گذاری می‌شود، اما گوگل فکر می‌کند که یک URL دیگر، canonical بهتری ایجاد می‌کند. گوگل صفحه ای را که ما آن را متعارف می دانیم به جای این صفحه فهرست کرده است. توصیه می کنیم این صفحه را صریحاً به عنوان تکراری از URL متعارف علامت گذاری کنید. این صفحه بدون درخواست خزیدن صریح کشف شد. بررسی این URL باید URL متعارف انتخاب شده توسط Google را نشان دهد.”

21. گوگل 3 فاکتور برتر رتبه بندی دارد

این پیوندها، محتوا و رتبه بندی مغز است، درست است؟

به نظر می رسد این ایده که اینها سه فاکتور برتر رتبه بندی هستند، از پرسش و پاسخ WebPromo در سال 2016 با آندری لیپاتسف، که در آن زمان یک استراتژیست ارشد کیفیت جستجو در گوگل بود، ناشی شده است.

من دیگر نمی‌توانم نسخه‌ای از ویدیو را برای تأیید آنچه در طول پرسش و پاسخ گفته شد پیدا کنم، با این حال، چندین مقاله از زمان نوشته شده است که به آن اشاره می‌کنند.

این مقالات نشان می‌دهند که وقتی در مورد دو عامل رتبه‌بندی برتر «دو» دیگر سؤال می‌شد، سؤال‌کننده فرض می‌کرد که رتبه مغز یک است، لیپاتسف بیان کرد که پیوندهایی که به یک سایت اشاره می‌کنند و محتوا دو مورد دیگر هستند.

باز هم، باید تاکید کنم که هیچ مدرک دست اولی ندارم که نشان دهد مفهوم سه سیگنال رتبه بندی برتر از اینجا سرچشمه گرفته است.

به هر حال شروع شد، این مفهوم غالب است. به گفته بسیاری از سئوکاران، یک پروفایل بک لینک خوب، یک کپی عالی، و سیگنال های نوع “Rank Brain” بیشترین اهمیت را در رتبه بندی دارند.

آنچه که ما باید هنگام بررسی این ایده در نظر بگیریم پاسخ جان مولر به سؤالی در پاتوق ساعات کاری دفتر مرکزی Google Webmaster Central در سال 2022 است.

از جان پرسیده می شود که آیا یک رویکرد یکسان برای سه سیگنال رتبه بندی برتر در گوگل وجود دارد یا خیر. پاسخ او یک «نه» واضح است.

او این بیانیه را با بحث در مورد به موقع بودن جستجوها و اینکه چگونه ممکن است نیاز به نمایش نتایج جستجوی متفاوت داشته باشد، دنبال می کند.

او همچنین اشاره می کند که بسته به زمینه جستجو، ممکن است نیاز به نشان دادن نتایج متفاوت باشد. به عنوان مثال، برند یا خرید. او در ادامه توضیح می دهد که فکر نمی کند یک مجموعه از عوامل رتبه بندی وجود داشته باشد که بتوان آنها را به عنوان سه عامل برتر معرفی کرد که همیشه برای همه نتایج جستجو اعمال می شود.

بنابراین برای برخی از جستجوها، ممکن است رتبه بندی مغز، لینک ها و محتوا مهم ترین عوامل باشند. اما برای دیگران، نه چندان.

حکم: نه کاملاً حقیقت یا افسانه

22. از Disavow File to استفاده کنید

o به طور فعال نمایه پیوند سایت را حفظ کنید

رد کردن یا عدم انکار – این سوال در طول سال ها از زمان پنگوئن 4.0 بسیار مطرح شده است.

برخی از متخصصان سئو طرفدار افزودن هر لینکی هستند که می تواند هرزنامه محسوب شود به فایل رد کردن سایت آنها. دیگران مطمئن تر هستند که گوگل به هر حال آنها را نادیده می گیرد و از دردسر نجات می یابد.

قطعاً ظریف تر از آن است.

در یک پاتوق وب مستر در سال 2019، از جان مولر گوگل در مورد ابزار انکار و اینکه آیا ما باید مطمئن باشیم که گوگل لینک های هرزنامه متوسط ​​(اما نه خیلی) را نادیده می گیرد، سوالی پرسیده شد.

پاسخ جان نشان داد که دو مورد وجود دارد که ممکن است بخواهید از یک فایل Disavow استفاده کنید:

در مواردی که اقدام دستی داده شده است.

و جایی که ممکن است فکر کنید اگر کسی از تیم وب هرزنامه آن را ببیند، یک اقدام دستی صادر خواهد کرد.

ممکن است نخواهید هر پیوند هرزنامه را به فایل Disavow خود اضافه کنید. در عمل، اگر سایت بسیار قابل مشاهده ای داشته باشید که هزاران مورد از این لینک ها را در ماه جمع آوری می کند، ممکن است زمان زیادی طول بکشد.

لینک هایی وجود خواهند داشت که آشکارا هرزنامه هستند و به دست آوردن آنها نتیجه فعالیت شما نیست.

با این حال، در مواردی که آنها نتیجه برخی از استراتژی‌های نه چندان عالی ساختمان‌های لینک هستند (خرید لینک، تبادل لینک، و غیره) ممکن است بخواهید فعالانه آنها را رد کنید.

شرح کامل تبادل نظر راجر مونتی با جان مولر در سال 2019 را بخوانید تا ایده بهتری از زمینه این بحث پیدا کنید.

حکم: افسانه نیست، اما وقت خود را بیهوده تلف نکنید.

23. گوگل بک لینک ها را از همه دامنه های معتبر ارزش می دهد

هرچه اعتبار وب سایت بهتر باشد، تأثیر بیشتری بر توانایی سایت شما برای رتبه بندی خواهد داشت. این چیزی است که در بسیاری از موضوعات سئو، جلسات مشتری و جلسات آموزشی گفته می شود.

با این حال، این تمام داستان نیست.

برای اولین بار، می توان بحث کرد که آیا گوگل مفهومی از اعتبار دامنه دارد (به «Google Cares About Domain Authority» در بالا مراجعه کنید).

و مهمتر از آن درک این موضوع است که محاسبات گوگل در مورد اینکه آیا یک لینک بر توانایی سایت برای رتبه بندی بالا تأثیر می گذارد یا خیر، وجود دارد.

ارتباط، سرنخ های متنی، ویژگی های پیوند بدون دنبال کردن. هیچ یک از اینها نباید هنگام تعقیب یک پیوند از یک وب سایت “معتبر دامنه” نادیده گرفته شوند.

حکم: افسانه

24. شما نمی توانید یک صفحه را بدون سرعت بارگذاری سریع رعد و برق رتبه بندی کنید

دلایل زیادی برای سریع کردن صفحات شما وجود دارد. قابلیت استفاده، خزیدن، تبدیل. مسلماً برای سلامت و عملکرد وب سایت شما مهم است و این باید برای اولویت دادن به آن کافی باشد.

با این حال، آیا این چیزی است که برای رتبه بندی وب سایت شما کاملاً کلیدی است؟

همانطور که این پست Google Search Central مربوط به سال 2010 نشان می دهد، قطعاً چیزی است که در الگوریتم های رتبه بندی لحاظ می شود. زمانی که منتشر شد، گوگل اعلام کرد:

«در حالی که سرعت سایت یک سیگنال جدید است، وزن آن به اندازه ارتباط یک صفحه نیست. در حال حاضر، کمتر از 1 درصد از عبارت‌های جستجو تحت تأثیر سیگنال سرعت سایت در پیاده‌سازی ما قرار می‌گیرند و سیگنال سرعت سایت در این مرحله فقط برای بازدیدکنندگانی که به زبان انگلیسی در Google.com جستجو می‌کنند اعمال می‌شود.»

آیا هنوز هم بر چنین درصد کمی از بازدیدکنندگان تأثیر می گذارد؟

اخیراً، به‌روزرسانی Google Page Experience، که شامل Core Web Vitals است که سرعت برای آنها مهم است، عرضه شده است.

این با هجوم فعالیت‌های متخصصان سئو مواجه شد که سعی داشتند برای به‌روزرسانی آماده شوند. بسیاری آن را چیزی می دانند که می تواند پتانسیل رتبه بندی سایت آنها را ایجاد کند یا از بین ببرد. با این حال، با گذشت زمان نمایندگان گوگل تأثیر رتبه بندی Core Web Vitals را کم اهمیت جلوه داده اند.

می‌توانیم از اظهارات قبلی گوگل و تمرکز اخیر بر Core Web Vitals ببینیم که سرعت بارگذاری همچنان یک عامل مهم رتبه‌بندی است.

با این حال، لزوما باعث افزایش یا کاهش چشمگیر رتبه وب سایت شما نمی شود. نمایندگان گوگل، گری ایلیس، مارتین اسپلیت و جان مولر اخیراً در پادکست «جستجوی رکورد» در مورد وزن دادن به سرعت به عنوان یک عامل رتبه‌بندی فرضیه‌ای را مطرح کردند.

بحث آنها این تفکر را در مورد سرعت بارگذاری صفحه به عنوان یک معیار رتبه بندی و اینکه چگونه باید به عنوان یک سیگنال نسبتاً سبک وزن در نظر گرفته شود، ترسیم کرد.

آنها در ادامه در مورد این صحبت می‌کنند که بیشتر یک تساوی شکسته است، زیرا می‌توانید یک صفحه خالی را سریع بسازید، اما برای جستجوگر مفید نخواهد بود.

با در نظر گرفتن این موضوع، آیا واقعاً می توانیم سرعت صفحه را عامل اصلی رتبه بندی در نظر بگیریم؟

نظر من این است که نه، سرعت صفحه قطعاً یکی از راه هایی است که گوگل تصمیم می گیرد کدام صفحات باید بالاتر از سایرین قرار بگیرند، اما نه اصلی.

حکم: افسانه

25. Crawl Budget یک مشکل نیست

بودجه خزیدن، این ایده که هر بار Googlebot از وب‌سایت شما بازدید می‌کند تعداد محدودی از منابع وجود دارد که بازدید می‌کند، موضوع بحث‌انگیز نیست. با این حال چقدر باید به آن توجه کرد.

به عنوان مثال، بسیاری از متخصصان سئو، بهینه سازی بودجه خزیدن را بخش مرکزی هر نقشه راه فنی سئو می دانند. دیگران تنها زمانی آن را در نظر می گیرند که یک سایت به اندازه یا پیچیدگی خاصی برسد.

گوگل شرکتی با f منابع اولیه احتمالاً نمی تواند تک تک صفحات هر سایت را هر بار که ربات هایش از آنها بازدید می کنند بخزد. بنابراین، برخی از سایت‌هایی که بازدید می‌شوند ممکن است همه صفحات خود را هر بار خزیده نبینند.

گوگل به طور کمکی یک راهنمای برای صاحبان وب‌سایت‌های بزرگ و به‌روزرسانی‌شده ایجاد کرده است تا به آنها کمک کند بفهمند چگونه می‌توانند سایت‌های خود را خزیدن کنند.

در راهنما، گوگل بیان می کند:

اگر سایت شما دارای تعداد زیادی صفحه نیست که به سرعت تغییر می کنند، یا اگر به نظر می رسد صفحات شما در همان روزی که منتشر می شوند خزیده می شوند، نیازی به خواندن این راهنما ندارید. صرفاً به روز نگه داشتن نقشه سایت و بررسی منظم پوشش شاخص خود کافی است.

بنابراین، به نظر می رسد که گوگل موافق توجه برخی سایت ها به توصیه های خود در مورد مدیریت بودجه خزیدن است، اما آن را برای همه ضروری نمی داند.

برای برخی سایت‌ها، به‌ویژه سایت‌هایی که تنظیمات فنی پیچیده‌ای دارند و صدها هزار صفحه دارند، مدیریت بودجه خزیدن مهم است. برای کسانی که تعداد انگشت شماری از صفحات به راحتی خزیده می شوند، اینطور نیست.

26. یک راه درست برای انجام سئو وجود دارد

این یکی احتمالاً در بسیاری از صنایع یک افسانه است، اما به نظر می رسد در صنعت سئو رایج است. دروازه‌بانی زیادی در سئو رسانه‌های اجتماعی، انجمن‌ها و چت‌ها وجود دارد.

متأسفانه، به این سادگی نیست.

برخی از مستاجران اصلی وجود دارند که ما در مورد SEO می شناسیم.

معمولاً چیزی توسط یک نماینده موتور جستجو بیان می شود که کالبد شکافی شده، آزمایش شده و در نهایت درست اعلام شده است.

بقیه نتیجه آزمون و خطا، آزمایش و تجربه شخصی و جمعی است.

فرآیندها در عملکردهای کسب و کار سئو بسیار ارزشمند هستند، اما باید تکامل یابند و به طور مناسب اعمال شوند.

وب‌سایت‌های مختلف در صنایع مختلف به تغییراتی که دیگران پاسخ نمی‌دهند پاسخ می‌دهند. تغییر عنوان متا، به طوری که طول آن کمتر از 60 کاراکتر باشد، ممکن است به نرخ کلیک برای یک صفحه کمک کند، نه برای صفحه دیگر.

در نهایت، قبل از اینکه تصمیم بگیریم آیا برای وب سایتی که روی آن کار می کنید مناسب است یا خیر، باید هر توصیه سئوی را که به ما داده می شود به آرامی رعایت کنیم.

نتیجه

برخی از اسطوره ها ریشه در منطق دارند و برخی دیگر هیچ معنایی برای آنها ندارند.

اکنون می‌دانید وقتی ایده‌ای را می‌شنوید که نمی‌توانید به طور قطعی بگویید حقیقت یا افسانه است، چه باید بکنید.

خدمات سئو سایت توسط سئو فراز

جهت انجام خدمات طراحی سایت :سایت شرکتی,سایت فروشگاهی,سایت گردشگری  و سایت وردپرس و … و همچنین خدمات سئو سایت :سئو سایت فروشگاهی,سئو سایت گردشگری,سئو سایت وردپرس و … تولید محتوا با کارشناسان سئو فراز تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا