چگونه عنوان سئو فرندلی بنویسیم که باعث افزایش ترافیک و کلیک می‌شود

چگونه عنوان سئو فرندلی بنویسیم که باعث افزایش ترافیک و کلیک می‌شود

چگونه عنوان سئو فرندلی بنویسیم که باعث افزایش ترافیک و کلیک می‌شود :بهینه سازی موتور جستجو (SEO) به شما کمک می کند تا در نتایج جستجو رتبه بندی کنید و محتوای مناسب SEO که برای الگوریتم کار می کند برای تحقق این امر ضروری است. اما برای بهبود نرخ کلیک و جذب بازدیدکنندگان بیشتر سایت، به عنوان قانع کننده ای نیاز دارید.

از نظر محتوای سئو پسند، رایج ترین دیدگاه در عنوان ها این است که آنها باید کلمه کلیدی تمرکز را در خود جای دهند. اما مهم است که به یاد داشته باشید که هدینگ ها تنها فرصتی برای ایجاد یک تأثیرگذاری هستند.

به گفته کپی بلاگر، از هر 10 نفر تنها هشت نفر یک تیتر را می خوانند و تنها دو نفر از آنها محتوا را می خوانند. بنابراین، تمرکز تنها بر مؤلفه سئوی تیترها کافی نیست. هدینگ ها همچنین باید اقدامات مورد نظر مانند کلیک کردن و اشتراک گذاری را تشویق کنند.

نرخ کلیک (CTR) تعداد کلیک‌هایی که یک لینک از تعداد کل نمایش‌ها دریافت می‌کند را اندازه‌گیری می‌کند.

هر بار که یک پیوند ظاهر می شود برای یک نمایش در صفحات نتایج جستجو حساب می شود. در همین حال، نرخ کلیک، درصدی از نمایش‌هایی است که منجر به کلیک شده است که به صورت زیر بیان می‌شود:

 • CTR = کلیک/نمایش

بنابراین اگر پیوندی با کلیک کردن یک کاربر، 1000 نمایش داشته باشد، CTR 0.1 درصد (1/1000) خواهد بود.

موضوعات مهم :

چگونه بفهمیم که سئوی سایت کار می کند؟

فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت(SEO) چیست؟ آپدیت1401

آدمخواری کلمات کلیدی چیست؟ و چگونه آن را حل کنیم

چگونه کلمات کلیدی سایت رقیب را پیدا کنیم ؟

کلمات کلیدی LSI چیست و چه اثری در سئو دارد؟

آموزش سئو با تکنیک آسمان خراش

CTR مهم است زیرا نشان دهنده اثربخشی برچسب های عنوان در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) است. بنابراین دانستن اینکه نرخ کلیک خوب چیست برای تشخیص CTRهای بالا و پایین ضروری است.

 • CTR بالا به این معنی است که عنوان با هدف جستجوی کاربر مطابقت دارد و به اندازه کافی قانع کننده است، بنابراین افراد بیشتری کلیک می کنند.
 • CTR پایین به این معنی است که افراد زیادی با وجود دیدن برچسب عنوان کلیک نمی کنند. یا فریبنده نیست یا با هدف آنها مطابقت ندارد.

عوامل موثر بر CTR عبارتند از:

Contents

 • هدف جستجوی کاربر
 • موقعیت یا رتبه بندی جستجو
 • برچسب عنوان
 • توضیحات متا
 • URL Slug
 • قرار گرفتن در معرض در قطعات جستجو

به عنوان مثال، خدمات نوشتن محتوای SEO، محتوایی را ایجاد می کند که در نتایج جستجو رتبه بالایی دارد. آنها همچنین معیارهای عملکرد را ردیابی و تجزیه و تحلیل می کنند تا ببینند چگونه می توان SEO را برای ترافیک ارگانیک بیشتر بهبود بخشید.

نرخ کلیک خوب برای SERP گوگل چیست؟

اگر معیارهای پایه مانند میانگین CTR ارگانیک نتایج جستجو وجود نداشته باشد، دانستن نرخ کلیک چیست.

 

خرابی CTR

Backlinko بیش از پنج میلیون نتیجه جستجو را برای درک بهتر CTR ارگانیک تجزیه و تحلیل کرد. برخی از یافته های کلیدی عبارتند از:

 • لینک های دارای رتبه برتر با 31.73 درصد بالاترین CTR را دارند.
 • بسیاری از کاربران تمایل دارند روی اولین موقعیت جستجو کلیک کنند، که توضیح می دهد که چرا کاهش قابل توجهی در CTR برای موقعیت جستجوی دوم وجود دارد.
 • موقعیت جستجوی اول 10 برابر بیشتر از موقعیت جستجوی دهم CTR دارد.

تجزیه و تحلیل Backlinko از CTR ارگانیک گوگل می تواند به عنوان مرجعی برای تشخیص میانگین CTR بالا یا پایین استفاده شود. به جای یک واحد پایه، نرخ CTR ارگانیک باید نسبت به موقعیت رتبه بندی جستجو باشد.

به عنوان مثال، لینک هایی که در رتبه اول قرار دارند باید میانگین CTR 31.7 درصد داشته باشند. CTR واقعی بالاتر به این معنی است که تگ عنوان فوق العاده خوب عمل می کند. اما اگر پایین تر باشد، پیوند ضعیف است. بنابراین، ممکن است برخی تغییرات در تگ عنوان برای بهبود CTR مورد نیاز باشد. برای این منظور، انجام تست A/B برای مقایسه انواع تگ‌های عنوان به تعیین عملکرد بهتر کمک می‌کند.

برچسب ها و سرفصل های عنوان چیست؟

نویسندگان محتوا به نام یک مقاله به عنوان “عنوان” یا “سرخط” اشاره می کنند. اما به طور دقیق، بین این دو اصطلاح تمایز وجود دارد.

برچسب های عنوان
برچسب های عنوان

صفحه نمایش نتایج جستجو را برای “آژانس SEO” نشان می دهد. همانطور که می بینید، نام صفحات یا مقالات برتر، به نام تگ عنوان، به رنگ آبی ظاهر می شود.

به روز رسانی برچسب عنوان گوگل

در بالا تصویر صفحه نمایش یک پست وبلاگ است. عنوان مقاله در طرح مستطیلی قرار دارد.

اکثر مردم بین عنوان و تیتر تفاوتی قائل نمی شوند. در واقع، آنها موجودیت های جداگانه ای هستند، به این معنی که لازم نیست یکسان باشند.

به تیتر این مقاله توجه کنید:

 • نحوه نوشتن عنوان های دوستدار SEO که باعث افزایش ترافیک و کلیک می شود

مشکلی در مورد نحوه نمایش این کپی عنوان در بالای این صفحه وجود ندارد، اما در صفحات نتایج جستجو اینطور نخواهد بود.

ابزار SERP Snippet

با استفاده از ابزار بهینه سازی قطعه SERP، می توانید ببینید که تگ عنوان در صفحات نتایج جستجو کوتاه شده به نظر می رسد. از آنجایی که مخاطب ممکن است محتوا را درک نکند، صفحه شما را رد می کند. برای حل این موضوع یک عنوان جداگانه بنویسید.

همه چیز درباره SEO Friendly URL

 • نحوه نوشتن عنوان های مناسب SEO که باعث افزایش ترافیک می شود. حذف کلمه “و کلیک کنید” تعداد کاراکترها را کاهش می دهد.
 •  برای نوشتن عنوان های SEO که باعث افزایش ترافیک و کلیک می شود. حذف کلمه “دوستانه” تعداد کاراکترها را کاهش می دهد. همچنین تنوعی از کلمه کلیدی تمرکز ایجاد می کند.
 • نحوه نوشتن عنوان های سئو با نسبت کلیک بالا. فرض کنید «نسبت کلیک» یکی دیگر از کلمات کلیدی مورد هدف در این مقاله باشد. در این مثال، عنوان نه تنها شامل تغییری از کلمه کلیدی تمرکز، بلکه یک کلمه کلیدی هدف دیگر نیز می شود.
همه چیز درباره SEO Friendly URL
همه چیز درباره SEO Friendly URL

در وردپرس، Yoast SEO و سایر ابزارهای SEO، تعریف برچسب های عنوان مناسب SEO را آسان می کند. می توانید از پیش فرض استفاده کنید یا یک مورد جدید تایپ کنید.

 

4 بهترین روش سئو برای برچسب های عنوان

این نکات در مورد چگونگی بهبود عناوین سازگار با سئو می تواند برای کمپین های بازاریابی موتورهای جستجو مانند تبلیغات PPC نیز اعمال شود.

1. تحقیق کنید و از کلمات کلیدی هدف مناسب استفاده کنید

تحقیق کلمات کلیدی هسته سئو است. معمولاً، این فرآیند شامل شناسایی یک کلمه کلیدی اولیه همراه با تغییرات است. برای عناوین و عنوان ها، اولویت استفاده از یک کلمه کلیدی اصلی به عنوان کلیدواژه تمرکز است.

برنامه ریز کلمات کلیدی
برنامه ریز کلمات کلیدی

چگونه عنوان سئو فرندلی بنویسیم :کلیدواژه های برتر از ابزارهای سئو عبارت های جستجوی معمولی هستند که توسط افراد استفاده می شود. اما گاهی اوقات، استفاده از آنها در یک جمله ممکن است ناخوشایند یا سخت باشد. به عنوان مثال، “بازاریابی دیجیتال” و “دالاس”. برای سئوی محلی، استفاده از «بازاریابی دیجیتال دالاس» در عناوین، به ویژه محتوا، بدون حرف اضافه چالش برانگیز است.

SERP ها
SERP ها

سرچ ها

به برچسب‌های عنوان سه صفحه برتر در نتایج جستجو نگاه کنید:

 • برترین آژانس های بازاریابی دیجیتال در دالاس – بررسی های 2022
 • بازاریابان دیجیتال دالاس | رسانه های اجتماعی و دیجیتال مارکتینگ …
 • خدمات بازاریابی دیجیتال در دالاس

در هیچ یک از عناوین از «بازاریابی دیجیتال دالاس» استفاده نشده است. به عبارت دیگر، نیازی به اجبار استفاده از تطبیق عبارت دقیق و سازش گرامر نیست.

چگونه عنوان سئو فرندلی بنویسیم

به هر حال، تحقیق در مورد کلمات کلیدی ضروری است، و ابزارهای سئوی زیادی وجود دارد که خدمات نگارش محتوای سئو و نویسندگان می توانند از آنها استفاده کنند.

پیمانکاران مستقل یا نویسندگان محتوای آزاد اغلب از این ابزارها استفاده می کنند. با این حال، در حالی که ممکن است نتایج عالی ارائه دهند، فاقد بسیاری از ویژگی های دیگر هستند که فقط در ابزارهای تحقیقاتی پولی یافت می شوند.

ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی برتر

اینها پیشرفته ترین ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی SEO هستند که نیاز به اشتراک دارند. خدمات نوشتن محتوای SEO و آژانس های بازاریابی دیجیتال از جمله کسانی هستند که از یکی از این ابزارها برای ردیابی، تجزیه و تحلیل معیارها و انجام تست A/B استفاده می کنند.

2. هدف جستجوی مخاطب را بشناسید

هدف جستجو که به آن قصد کاربر، هدف مخاطب و هدف کلمه کلیدی نیز گفته می شود، به هدف کاربران هر زمان که موتور جستجو را جستجو می کنند اشاره دارد. به عنوان مثال، گوگل گام های بزرگی در درک هدف جستجوی افراد برداشته است و نتایج را با استفاده از قطعه های غنی مانند پانل دانش و جعبه پاسخ نمایش می دهد. بدون شک ارائه اطلاعات یا پاسخ های مورد نیاز به کاربران تجربه کاربری را به طرز چشمگیری افزایش داده است.

هدف جستجوی مخاطب
هدف جستجوی مخاطب

آموزش سئو فرندلی محتوا سایت وردپرس

به طور کلی، چهار نوع هدف جستجو در تحقیقات مخاطب هدف وجود دارد:

 • هدف ناوبری. اینها عبارات جستجویی هستند که توسط افرادی استفاده می‌شوند که از قبل می‌دانند چه چیزی را می‌خواهند پیدا کنند، مانند وب‌سایت، صفحه، اطلاعات تماس یا مکان.
 • هدف اطلاعاتی. بیشتر جستجوها اطلاعاتی هستند که در آن کاربران می خواهند چیزی یاد بگیرند. معمولاً سؤالاتی مانند کی، چیست، کجا، کی، چرا و چگونه می پرسند.
 • قصد معامله. اینها پرس و جوهایی هستند که کاربران می خواهند اقدام خاصی را انجام دهند. خرید رایج ترین هدف است، اما ممکن است اقدامات دیگری مانند ارسال ایمیل، تماس یا بازدید از فروشگاه باشد.
 • نیت تجاری. این پرس و جوها بین اهداف جستجوی اطلاعاتی و تراکنشی قرار می گیرند. در این مورد، کاربران می خواهند قبل از تعهد به چیزی تحقیق کنند.

در سئو، هدف جستجو برای رتبه بندی در جستجوهای محلی اساسی است. به همین ترتیب، یک عنصر ضروری برای افزایش نرخ کلیک تگ‌های عنوان است. با ایجاد عناوین مطابق با هدف کاربر هدف، افراد بیشتری احتمالاً صفحه را کلیک کرده و بازدید می کنند.

3. دو کلمه کلیدی را هدف قرار دهید

چگونه عنوان سئو فرندلی بنویسیم :اکثر سرویس‌ها و استراتژیست‌های محتوای سئو یک کلیدواژه اصلی و چند کلیدواژه ثانویه را هدف قرار می‌دهند. بنابراین به جای محدود کردن آن به محتوا، عنوان ها ممکن است دارای دو کلمه کلیدی نیز باشند. مهمترین مزیت آن رتبه بندی در کلمات کلیدی بیشتر برای هدایت ترافیک ارگانیک بیشتر است.

برای اینکه چندین کلمه کلیدی در یک استراتژی سرفصل کار کنند، دو شرط لازم است:

 • دو کلمه کلیدی باید با موضوع مطابقت داشته باشند، به همین دلیل است که اکثر مردم از ترکیبی از یک دسته یا صنعت و یک محصول، خدمات یا زمینه خاص استفاده می کنند.
 • کلمات کلیدی باید با هدف جستجوی کاربر مشخص شده در تحقیق مخاطب هدف مطابقت داشته باشند. از آنجایی که هدف کلمه کلیدی همیشه واضح نیست، بهترین کار ایجاد عنوانی است که با هدف جستجو مطابقت داشته باشد.

فرض کنید دو کلمه کلیدی “ابزارهای سئو” و “تحقیق کلمات کلیدی” هستند. هر اصطلاح یک موضوع است، اما هدف مبهم است. در صورت ترکیب، می توان نتیجه گرفت که موضوع در مورد ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی SEO است. با این حال، هدف آن نامشخص است. تطبیق کلمات کلیدی با قصد کاربر، بنابراین، به بیان عنوان بستگی دارد.

در اینجا دو نوع عنوان برای نشان دادن وجود دارد:

 

 • 7 بهترین ابزار SEO برای تحقیقات کلمات کلیدی 2022. این عنوان اطلاعاتی به کاربران می گوید که می توانند درباره ابزارهای مختلف تحقیق کلمات کلیدی SEO اطلاعات بیشتری کسب کنند.
 • 7 بهترین ابزار سئو برای تحقیقات کلمات کلیدی زیر 99 دلار. با افزودن یا تغییر برخی کلمات، قصد تغییر می کند. به عنوان مثال، اضافه کردن “99 دلار” آن را به عنوان یک عنوان تحقیقات تجاری تبدیل می کند.
هدف 2 کیلو وات
هدف 2 کیلو وات

Google Keyword Planner به کاربران کمک می کند تا ایده های جدید کلمات کلیدی را پیدا کنند. همچنین در جستجوی تغییرات یا کلمات کلیدی مرتبط مفید است.

هدف 2 کیلو وات

تولید کننده کلمات کلیدی LSI

KeySearch به پیدا کردن کلمات کلیدی، کلمات و عبارات کلیدی، کلمات و عبارات کلیدی Indexing Semantic Semantic Latent یا LSI کمک می کند که از نظر بافت و ماهیت مشابه عبارت جستجو هستند.

4. طول عنوان را محدود کنید

در مورد تعداد کاراکتر تگ‌های عنوان، در اینجا چیزی است که تحلیلگران روند ترندهای وب مستر گوگل، جان مولر و گری ایلیس به اشتراک گذاشته‌اند.

مولر گفت: «برچسب‌های عنوان فاکتورهای رتبه‌بندی نیستند و هیچ توصیه‌ای در مورد طول ندارند». ایلیز افزود: «برچسب‌های عنوان در سطح فنی محدودیت‌هایی دارند. «اما این تعداد کم نیست.

چگونه عنوان را سئو پسند بنویسیم

با این حال، به طور کلی، توصیه بهترین شیوه های SEO در طول عنوان 50 تا 70 کاراکتر است. حداقل، این مورد چند سال پیش بود، زمانی که آنها تصور کردند که طول ایده آل است تا عناوین به طور کامل در SERP ظاهر شوند. با این حال، در SERP گوگل، محدودیتی برای نمایش آنها قبل از قطع کلمات اضافی وجود دارد. بنابراین به جای تعداد کاراکتر، برچسب‌های عنوان را به عرض ستون 600 پیکسل محدود می‌کنند.

اگر تگ عنوان بیش از حد طولانی باشد، گوگل ممکن است بازنویسی کند. ایلیس توضیح داد: “اگر صفحه نمایش شما را پر می کند، احتمالاً خیلی طولانی است.” “اگر فقط یک جمله باشد که در یک خط یا دو خط قرار می گیرد، شما یک اقدام دستی برای آن دریافت نخواهید کرد.”

اگرچه تعداد کاراکترها ممکن است برای سئو مهم نباشد، اما برای مخاطب مهم است. تگ های عنوان کوتاه شده، در بیشتر موارد، زمینه کافی را فراهم نمی کنند و از نظر بصری جذاب نیستند. تنها بر این اساس، اکثر کاربران هیچ اقدامی انجام نمی دهند.

 

10 نکته برای بهینه سازی عنوان ها برای نرخ کلیک بالاتر

سرفصل‌ها می‌توانند طولانی‌تر از عنوان‌ها باشند، بنابراین آزادی عمل بیشتری در نوشتن نسخه‌های جذاب وجود دارد که باعث می‌شود مردم کلیک کنند. ترکیب یک یا چند مورد از این عناصر هنگام نوشتن سرفصل‌ها می‌تواند نرخ CTR را بسیار بهبود بخشد.

1. خاص باشید و قول بدهید

به دلیل محدودیت‌های تعداد کاراکتر یا طول، بهتر است تگ‌های عنوان مختصر باشند. آنها همچنین باید قول بدهند زیرا این طبیعت انسان است که پاداش می خواهد.

نمودار جریان هزینه فایده
نمودار جریان هزینه فایده

چگونه عنوان سئو فرندلی بنویسیم :هنگام نوشتن یک برچسب عنوان یا عنوان، با مخاطبان هدف خود همدلی کنید. بدانید که کاربران در حال تلاش برای حل چه مشکلی هستند – هدف جستجوی آنها، و توضیح دهید که چگونه محتوا نیازهای آنها را برآورده می کند – وعده مزایایی را که می توانند با کلیک کردن و خواندن مقاله دریافت کنند.

به طور کلی، افراد از محدوده توجه کوتاهی برخوردار هستند. به عنوان مثال، یک کاربر معمولی تنها چند ثانیه را صرف خواندن سرفصل های سریع در نتایج جستجو می کند. اگر مخاطب فایده ای نبیند، سرفصل های زیر را دنبال می کند.

با توجه به اینکه یک تگ عنوان به مخاطب وعده سود می دهد، هیچ تضمینی وجود ندارد که آنها کلیک کنند. پاداش باید بیشتر از زمانی باشد که برای خواندن برچسب عنوان (حدود دو ثانیه) طول می کشد تا آنها اقدام کنند.

به یاد داشته باشید که عناوین محتوا را دیکته می کنند، به این معنی که محتوا باید به قول خود عمل کند. در غیر این صورت، به جای ایجاد اعتماد، به اعتبار سایت آسیب می رساند.

2. عناوین طولانی بنویسید

نوشتن سرفصل های طولانی به افزایش دسترسی مخاطبان هدف از طریق افزایش تعامل در رسانه های اجتماعی کمک می کند. علاوه بر این، آنها همچنین به افزایش نرخ کلیک کمک می کنند.

تعداد کلمات عنوان
تعداد کلمات عنوان

Buzzsumo در یک مطالعه نشان داد که میانگین تعداد کلمات در تیترهایی که بیشترین تعامل را در فیس بوک داشته اند 15 کلمه است.

طول عنوان
طول عنوان

HubSpot همچنین طول عنوان محتوا را تجزیه و تحلیل کرد و دریافت که تیترهایی با 8 تا 12 کلمه بیشترین لایک را در فیس بوک دارند و آنهایی که 12 تا 14 کلمه دارند بیشترین اشتراک گذاری در توییتر را دارند.

سرفصل های طولانی
سرفصل های طولانی

Backlinko بیش از 900 میلیون پست وبلاگ را برای درک وضعیت بازاریابی محتوا تجزیه و تحلیل کرد. یکی از یافته های کلیدی آنها این بود که عناوین حاوی 14 تا 17 کلمه، 76.7 درصد بیشتر از عناوین با کلمات کمتر، اشتراک اجتماعی بیشتری دارند.

طول تیتر انگلیسی
طول تیتر انگلیسی

چگونه عنوان سئو فرندلی بنویسیم :جامعه Business 2 100 هزار عنوان لینک پولی Outbrain را تجزیه و تحلیل کرد و دریافت که میانگین تعداد کلمات هفت کلمه است. عناوین با 10 تا 18 کلمه (60 تا 100 کاراکتر) بالاترین نرخ کلیک را دارند.

برای واضح بودن، عناوین را در فضای قابل نمایش در نتایج جستجو نگه دارید، اما می توانند برای سرفصل ها بسیار طولانی تر باشند. بنابراین افزایش نرخ کلیک مربوط به SERP نیست بلکه به وبلاگ و موارد مشابه مربوط می شود.

3. از اعداد در تگ های عنوان استفاده کنید

گنجاندن یک عدد در عنوان یکی از استراتژی‌های پرکاربرد در انواع مختلف تیترها است زیرا نرخ کلیک را در رتبه‌بندی جستجو بهبود می‌بخشد. به عنوان مثال، Moz سرفصل‌های Conductor Blog، Huffington Post و BuzzFeed را تجزیه و تحلیل کرد و تشخیص داد که پنج راه برای نوشتن تیترهای سطح بالا در مورد یک موضوع وجود دارد:

 • راه های معمولی برای لذت بخشیدن به نوشیدن چای
 • چه راه هایی برای لذت بخشیدن به نوشیدن چای وجود دارد؟
 • چگونه می توان نوشیدن چای را لذت بخش تر کرد
 • 30 راه برای لذت بخشیدن به نوشیدن چای
 • راه های مخاطب خوانی که برای لذت بخشیدن به نوشیدن چای به آن نیاز دارید

آنها از میان پنج نوع تیتر، مشخص کردند که کدام یک بیشتر در بین مخاطبان طنین انداز می شود.

اولویت سرفصل

اولویت سرفصل
اولویت سرفصل

نتایج نشان داد سرفصل هایی با تعدادی که بیشترین طنین انداز را در بین مخاطبان داشته و 15 درصد مخاطب را پشت سر گذاشته اند. نویسندگان محتوا، کارشناسان سئو و آژانس‌ها می‌توانند با ایجاد برچسب‌های عنوان با اعداد برای افزایش نرخ کلیک نتایج جستجوی خود از مزیت استفاده کنند.

ترجیحات عنوان

ترجیحات عنوان
ترجیحات عنوان

در میان گروه‌های جنسیتی، به نظر می‌رسد که زنان بیشتر از مردان مستعد تیترهایی هستند که تعدادی را نشان می‌دهند. بنابراین، اگر بازاریابان جمعیت زنان را هدف قرار دهند، می توانند از این داده ها استفاده کنند.

مردم اعداد در نسخه های سرفصل را به عنوان وعده چیزی خاص درک می کنند. اما، همانطور که بسیاری تجربه کرده‌اند، باز کردن یک صفحه فقط برای یافتن کمبود محتوای آن خسته‌کننده است. بنابراین، با افزودن یک عدد، مخاطب این اطمینان را دریافت می کند که در صورت بازدید از صفحه، اطلاعات مفیدی را پیدا خواهد کرد.

اعداد به نویسندگان کمک می کنند محتوای سازمان یافته و ساختار یافته ای ایجاد کنند که مصرف آن آسان باشد. به عنوان مثال، بازدیدکنندگان سایت می توانند به ورودی های شماره گذاری شده نگاه کنند تا نمای کلی یک مقاله را ببینند. بنابراین یافتن اطلاعات مورد نیاز آسان تر می شود.

4. از اعداد فرد در عناوین و سرفصل های عددی استفاده کنید

به‌جای استفاده از یک عدد تصادفی، به نظر می‌رسد که برخی از اعداد بیش از دیگران با مخاطبان طنین‌انداز می‌شوند.

شماره جذاب در سرفصل ها
شماره جذاب در سرفصل ها

چگونه عنوان سئو فرندلی بنویسیم :شماره 10 بیشترین اشتراک‌گذاری‌ها و تعاملات اجتماعی را در فیس‌بوک ایجاد کرد و به دنبال آن یک سری اعداد فرد قرار گرفتند. این تعجب آور نیست زیرا اعداد فرد درک چیزی بزرگتر را منتقل می کنند.

در یک مطالعه، محققان دریافتند که پردازش اعداد فرد به مغز زمان بیشتری نیاز دارد. ترنس هاینز، که آزمایش کرد، آن را “اثر عجیب” نامید. از آنجایی که واکنش به اعداد فرد 20 درصد بیشتر از اعداد زوج طول کشید، او این نظریه را مطرح کرد که اعداد فرد قابل تامل هستند.

آتیشی گویال، طراح محصول، زمانی از 185 نفر از کشورها، فرهنگ ها و مذاهب مختلف نظرسنجی کرد تا بفهمد کدام عدد از یک تا 10 را بیشتر دوست دارند.

5. سال را در سرفصل ها و عناوین سئو اضافه کنید

در اینجا یک صفحه نمایش از نتایج جستجوی عبارت “بهترین استراتژی های سئو” آورده شده است. در اینجا دو نکته مورد بحث وجود دارد – تازگی محتوا و استفاده از سال در برچسب‌های عنوان.

سرفصل های سئو

سرفصل های سئو
سرفصل های سئو

چگونه عنوان سئو فرندلی بنویسیم :به روز رسانی محتوای قدیمی یکی از بهترین روش های سئو است که گوگل برای آن ارزش قائل است. در حالی که تغییرات جزئی بر رتبه بندی تأثیر نمی گذارد، تغییرات قابل توجه می تواند فرکانس خزیدن و میانگین رتبه بندی کلمات کلیدی در محتوا را بهبود بخشد.

در نتایج جستجوی مثال، توجه کنید که گوگل تاریخ انتشار شش صفحه از 10 صفحه برتر را از سال 2020 تا 2022 نشان داده و نمایش داده است. چهار صفحه دیگر به احتمال زیاد در دو سال گذشته به روز رسانی یا تغییرات قابل توجهی داشته اند. بنابراین می توان به راحتی متوجه شد که گوگل به تازگی محتوا اهمیت می دهد.

در مورد استفاده از سال در تگ‌های عنوان، جان مولر از گوگل گفت که اضافه کردن ماه و سال روی برچسب‌های عنوان تاثیری بر رتبه‌بندی ندارد. با این حال، نتایج خلاف این را نشان می دهد، با هشت عنوان برتر که شامل سال “2022” است.

ممکن است به رتبه بندی سئو کمکی نکند، اما هنوز دلایلی برای اضافه کردن تاریخ در تگ های عنوان وجود دارد:

 • برخی از محتواها نیاز به تاریخ در برچسب های عنوان دارند. به عنوان مثال، صفحه ای که تاریخ مبادله ارز در آن روز را نشان می دهد.
 • استفاده از اعداد، همانطور که در بخش دیگری بحث شد، به افزایش نرخ کلیک کمک می کند.
 • موضوعات خاص، به‌ویژه فهرست‌ها، می‌توانند از تاریخ‌ها استفاده کنند تا به کاربران اطلاع دهند جدید بودنشان. کاربران عموماً به محتوای جدیدتر علاقه دارند، بنابراین نسبت به سال های گذشته احتمال بیشتری برای کلیک بر روی 2022 دارند.

توجه: گنجاندن یک سال در تگ عنوان اشکالی ندارد زیرا می توانید آن را در آینده تغییر دهید. Slugs متفاوت هستند، بنابراین شما نمی خواهید آنها را به URL پست اضافه کنید.

6. سوال بپرسید

برچسب‌های عنوان سوال با در نظر گرفتن پاسخ‌های احتمالی به مخاطب، به افزایش نرخ کلیک کمک می‌کنند. به ویژه، سؤالات باز می توانند حس کنجکاوی را بیدار کنند و نیاز به ارضای آن را با کلیک کردن و خواندن محتوا ایجاد کنند.

سوالات در نمایه سازی معنایی نهفته (تحلیل معنایی پنهان) نیز مفید هستند. برای مثال، گوگل مجموعه‌ای از محتوا را تجزیه و تحلیل می‌کند تا همزمانی گروه‌هایی از کلمات را که بینش بیشتری در مورد یک موضوع ارائه می‌کنند، تعیین کند.

این فرآیند که سئوی معنایی نام دارد، یکی از بهترین شیوه های سئو است که در آن هدف بهینه سازی محتوا برای یک موضوع به جای کلمه کلیدی است. ایجاد محتوای معنادارتر و عمق موضوعی به خزنده ها کمک می کند مقاله را درک کنند و ممکن است منجر به رتبه های بالاتر شود.

7. با استفاده از کلمات قدرتمند احساسات را برانگیزید

عناوین احساسی با استفاده از قدرت یا کلمات تحریک کننده احساسات را برانگیخته می کنند تا افراد بیشتری محتوای سئو پسند را بخوانند.

در سال 2015، Jacques A. Wainberg بررسی کرد که چگونه تیترها بر محاسبات شناختی و احساسی افرادی که آنها را می خوانند تأثیر می گذارد. او به این نتیجه رسید که «کلمات اندکی که با وی منتقل می شود

برخی هیاهوها (به طور نامحسوس و ناخودآگاه) آرزوها و آرزوها را در خوانندگان برمی انگیزد.

محققان و نویسندگان کلمات کلیدی سئو می توانند به نظریه احساسات که توسط رابرت پلاچیک توسعه داده شده است مراجعه کنند.

چرخ هشت عاطفه پلاچیک احساسات را در چهار دوتایی جفت می کند:

 

Dyad اولیه یک گلبرگ جدا از عشق – شادی + اعتماد

دیاد ثانویه دو گلبرگ جدا از هم حسادت = غم + خشم

دیاد سوم سه گلبرگ از هم شرم = ترس + انزجار

احساسات مخالف چهار گلبرگ جدا از هم انتظار و غافلگیری

چگونه عنوان سئو فرندلی بنویسیم :گنجاندن کلمات قدرتمند در عنوان می تواند نرخ کلیک را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. به عنوان مثال، افزودن یک کلمه احساسی، گاهی اوقات می تواند به معنای تفاوت بین ترافیک کم و بالا باشد. بنابراین جای تعجب نیست که بیشتر استراتژیست ها و نویسندگان محتوا زمان بیشتری را صرف نوشتن برچسب عنوان می کنند.

به عنوان مثال، دیوید اوگیلوی، یک سرمایه‌دار تجاری که عموماً به عنوان «پدر تبلیغات» شناخته می‌شود، یک قانون 50-50 را پیشنهاد کرد که می‌گوید: «شما باید نیمی از زمانی را که صرف تولید یک محتوا در سرفصل می‌کنید، صرف کنید. ”

برای آسان‌تر کردن زندگی، سایت‌هایی را که فهرستی از کلمات قدرتمند را برای مرجع ارائه می‌دهند، نشانک‌گذاری کنید:

 • بیش از 1900 کلمه قدرتمندی که برای نوشتن سرفصل های عالی نیاز دارید
 • 401+ کلمات قدرتمند مضحک مفید برای افزایش تبدیل

8. کلمات تاثیرگذار یا کلمات عمل را جلوتر قرار دهید

برخی از استراتژیست های سئو توصیه می کنند در صورت امکان کلمات کلیدی را در سرفصل ها قرار دهید. با این حال، همانطور که از برچسب های عنوان صفحات با رتبه برتر مشاهده می شود، مهم نیست. یکی از دلایل این است که موتورهای جستجو مانند گوگل صفحه را تنها بر اساس کلمه کلیدی رتبه بندی نمی کنند.

به جای استفاده از کلمات کلیدی هدف، قرار دادن کلمات تاثیرگذار ممکن است به افزایش نرخ کلیک کمک کند. اگر اولین کلماتی که مخاطب می‌خواند تأثیر بگذارد، احتمالاً روی پیوند کلیک می‌کند.

استفاده از کلمات عملی را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال، افعال کنشی به مردم می گویند که چه کاری انجام دهند و مخاطب را تحت تاثیر قرار می دهد تا با بازدید از صفحه پاسخ دهد.

9. از استفاده از کلمات توقف اجتناب کنید یا آن را کاهش دهید

موتورهای جستجو معمولاً کلمات توقف مانند مقالات، حروف اضافه، حروف ربط و ضمایر را نادیده می گیرند. در بیشتر موارد، این کلمات ارزش کمی به نیازهای کاربر اضافه می کنند، بنابراین گوگل و دیگران از پردازش زبان طبیعی (NLP) برای فیلتر کردن آنها استفاده می کنند.

فهرست بندی کلمات توقف فواید عملی برای موتورهای جستجو دارد. کاهش کلمات توقف، که حدود یک چهارم محتوا را تشکیل می دهند، منجر به ذخیره فیزیکی کمتری می شود. همچنین متن های کمتری برای تجزیه و تحلیل برای مطابقت و رتبه بندی صفحات با عبارت های جستجو و اهداف جستجوی کاربر وجود دارد.

جدول. 25 متداول ترین کلمات توقف

 

اجتناب از کلمات توقف در عناوین یکی از بهترین روش های سئو است زیرا ارزش افزوده ای ندارند و فقط فضا را اشغال می کنند. همانطور که هست، تیترها طول محدودی دارند، بنابراین بهتر است از کلمات کلیدی توصیفی یا احساسی استفاده کنید.

این پرس و جوها را به عنوان نمونه در نظر بگیرید:

 • رستوران ها در دالاس
 • رستوران های دالاس

چگونه عنوان سئو فرندلی بنویسیم : از آنجایی که معانی متنی دو عبارت یکسان است، استفاده از هر یک از آنها به عنوان پرس و جو نتایج یکسانی خواهد داشت.

با این حال، ترکیب حرف اضافه “in” سه فضای کاراکتر را اشغال می کند، در حالی که حذف آن نوشتن یک جمله را دشوار می کند. راه حل این است که از یک تغییر استفاده کنید، مانند “رستوران های دالاس”، که استفاده آسان تر است و همان معنای متنی را دارد.

البته استثناهایی نیز وجود دارد، به خصوص در پرس و جوهای عبارتی. به عنوان مثال، «دالاس به میامی» یک جستجوی خاص برای جستجوهای مرتبط با سفر است. در مقابل، حذف حرف اضافه «به» زمینه را رقیق می کند و آن را بی معنا یا مبهم می کند.

استثنای دیگر این است که یک کلمه توقف بخشی از یک نام، نام تجاری، عنوان و موارد مشابه باشد (به عنوان مثال، پدرخوانده، ماتریکس).

چگونگی سئو فرندلی کردن لینک های سایت

توجه: برای اسلاگ های URL، بهتر است کلمات توقف را حذف کنید. URL های کوتاه تر، به طور کلی، بالاتر از URL های طولانی در نتایج جستجو قرار می گیرند.

 1. از Trigrams برای ایجاد تعامل استفاده کنید

در زبان شناسی، تریگرام ها گروهی از سه کلمه، هجا یا حرف متوالی هستند. بر اساس مطالعه انجام شده توسط Buzzsumo که شامل بیش از 100 میلیون عنوان بود، آنها عبارات سه کلمه ای برتر را که در عناوینی با بیشترین تعامل در رسانه های اجتماعی یافت می شوند، شناسایی کردند.

اگرچه اشتراک گذاری اجتماعی به خودی خود یک بازدید از سایت نیست، محتوا در رسانه های اجتماعی بیشتری قرار می گیرد و در نتیجه افراد بیشتری از سایت بازدید می کنند.

عبارات سرفصل فیس بوک

از سال 2019 تا 2020، تریگرام هایی که در عناوین با بیشترین میزان تعامل در فیس بوک یافت می شوند عبارتند از:

 • از سال
 • در X سال
 • برای اولین
 • اولین بار
 • یکی از

20 عبارت برتر در فیسبوک

از سال 2019 تا 2020، تریگرام هایی که در ابتدای سرفصل ها با بیشترین تعامل در فیس بوک استفاده می شوند عبارتند از:

 • راه های X برای
 • X از
 • نحوه ساخت
 • بهترین X
 • دلیل X

عبارات توییتری

از سال 2019 تا 2020، تریگرام هایی که در عناوین با بیشترین تعامل در توییتر یافت می شوند عبارتند از:

 • آینده از
 • ما نیاز داریم
 • حداقل X
 • انتهای، آخر
 • از سال

عناوین ابتدایی توییتر

از سال 2019 تا 2020، تریگرام هایی که در ابتدای سرفصل ها با بیشترین تعامل در فیس بوک استفاده می شوند عبارتند از:

 • آینده از
 • بهترین x
 • ظهور
 • بیشترین x
 • چیست

پیش نمایش Yoast

مانند برچسب های عنوان برای موتورهای جستجو، سرفصل ها در برخی از پلتفرم های رسانه های اجتماعی نیز قابل تنظیم هستند. به عنوان مثال، بهترین راه برای انجام این کار استفاده از یک افزونه SEO مانند Yoast در وردپرس است. به این ترتیب، می توان با استفاده از تریگرام ها عنوانی ایجاد کرد، به عنوان مثال، برای ایجاد تعامل.

چرا گوگل تگ های عنوان را در SERP ها تغییر می دهد؟

گوگل تگ‌های عنوان را بخشی ضروری از نتایج جستجو می‌داند و عناوین جایگزین تولید می‌کند تا درک محتوای صفحات فهرست‌شده را برای کاربران آسان‌تر کند. صاحبان سایت نیز به دلیل بهبود در نرخ کلیک سود می برند.

دلایل دیگر تغییر عنوان عبارتند از:

 • تگ عنوان در نشانه گذاری HTML مشخص نشده است.
 • عنوان توصیفی نیست، خیلی طولانی نیست، خواندن آن سخت نیست یا مملو از کلمات کلیدی است.
 • استفاده از متون تکراری، تکراری یا تقریباً یکسان با تغییرات اندک در تقریباً تمام صفحات یک وب سایت.

در آگوست 2021، گوگل روش تولید عناوین جایگزین را به روز کرد. الگوریتم جدید زمینه را بهتر درک می‌کند و تأکید بیشتری بر متن‌هایی دارد که کاربران می‌توانند بلافاصله پس از رسیدن به صفحه ببینند، مانند:

 • عنوان تصویری یا عنوان.
 • سرفصل ها (متن های تنظیم شده در H1، H2 و غیره).
 • محتوایی که از طریق استفاده از سبک ها بزرگ و غالب است، اگرچه گوگل همچنان متون دیگر را در نظر می گیرد.
 • متن ها یا کلماتی را که به صفحات دیگر پیوند دارند، لنگر بزنید.

به گفته Zippy، گوگل 61.6 درصد از 80959 عنوان را از 2370 سایتی که آنالیز کرده بود بازنویسی کرد.

طول عنوان در مقابل بازنویسی گوگل

طول یکی از رایج ترین دلایلی است که گوگل عناوین جدید تولید می کند. به عنوان مثال، آنها عناوین را تنها با یک تا پنج کاراکتر در 96.6 درصد مواقع، عناوین طولانی بیش از 60 کاراکتر در 75 درصد مواقع و بیش از 70 کاراکتر در 99.9 درصد مواقع بازنویسی کردند.

برای تکرار، گوگل عناوین جایگزین تولید می کند تا آنها را خواناتر و قابل دسترس تر کند. بنابراین به متون غالب (عناوین و موارد دیگر) و بخش‌های اصلی محتوایی که Google ممکن است برای تولید عناوین جایگزین در نتایج جستجو استفاده کند، توجه داشته باشید. همچنین، همیشه بهترین شیوه های سئو را برای نوشتن تگ عنوان دنبال کنید.

غذای آماده کلیدی

در SERP، کاربران برچسب‌های عنوان را می‌بینند، در حالی که در وب‌سایت‌ها و رسانه‌های اجتماعی، افراد عناوین را می‌بینند. پس بهتر است به جای اینکه آنها را یکی بدانیم، بین آنها تمایز قائل شویم. پس از همه، آنها مجبور نیستند یکسان باشند. به این ترتیب می توانید عناوینی بنویسید که به رتبه بندی صفحه کمک می کند و مخاطب را وادار به کلیک کردن می کند. در مورد سرفصل ها، می توانید آنها را به گونه ای بنویسید که بازدیدکنندگان سایت بخوانند و در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد محتوا و سرفصل های سئو پسند با ما تماس بگیرید یا با شماره 4748-434-866 تماس بگیرید. متخصصان ما می‌توانند در مورد راه‌های بهبود ترافیک ارگانیک و نرخ کلیک به‌صورت رایگان بحث کنند.

خدمات شرکت سئو فراز 

جهت انجام خدمات طراحی سایت :سایت شرکتی,سایت فروشگاهی,سایت گردشگری  و سایت وردپرس و …

خدمات سئو سایت :سئو سایت فروشگاهی,سئو سایت گردشگری,سئو سایت وردپرس و … با کارشناسان سئو فراز تماس بگیرید

لطفا در صورت هر گونه سوال یا توضیحات تکمیلی در بخش نظرات مهمان کارشناسان سئو فراز باشید

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا