دامنه ارجاع referring domain چیست؟

دامنه ارجاع referring domain چیست؟

دامنه ارجاع referring domain چیست؟ ساده ترین راه برای بهبود دید موتورهای جستجو این است که زرادخانه ای از تاکتیک ها را برای ایجاد یک صفحه با رتبه برتر در اختیار داشته باشید. یکی از آنها دریافت بک لینک های با کیفیت به صفحه خود از بهترین وب سایت های ممکن است. در حال حاضر، این وب سایت ها به عنوان دامنه های ارجاع شناخته می شوند.

دامنه ارجاع referring domain چیست؟

در این پست، ما قصد داریم در مورد اینکه دامنه ارجاع دهنده چیست، تفاوت بین بک لینک و دامنه های ارجاع دهنده و موارد دیگر بحث کنیم. بنابراین، بدون بحث بیشتر، بیایید شروع کنیم.

1-  دامنه ارجاع چیست؟

بک لینک های سایر وب سایت ها که به سایت شما اشاره می کنند به عنوان دامنه های ارجاع شناخته می شوند. به عبارت ساده، بک لینک ها هایپرلینک هستند و دامنه های ارجاع دهنده وب سایت هایی هستند که این لینک ها را تولید می کنند.

وب‌سایت‌های خارجی که کاربران را به سایت شما هدایت می‌کنند، به عنوان دامنه‌های ارجاع‌دهنده شناخته می‌شوند و گاهی اوقات به عنوان «دامنه پیوند» شناخته می‌شوند.

به عنوان مثال، اگر سایت A (یک وب سایت خارجی) دارای یک یا دو بک لینک باشد که به سایت B (سایت شما) اشاره می کند، سایت A به عنوان یک دامنه ارجاع دهنده سایت شما در نظر گرفته می شود. صرف نظر از اینکه چه تعداد بک لینک از سایت A دریافت می کنید، تنها یک دامنه ارجاع دهنده برای سایت شما در نظر گرفته می شود.

به عبارت ساده، اگر یک صفحه وب دارای یک بک لینک از ویکی پدیا باشد، یک دامنه ارجاع دارد. اگر دو بک لینک از ویکی پدیا داشته باشد، باز هم یک دامنه ارجاع دارد. اگر پیوندی از ویکی پدیا و رتبه ریاضی داشته باشد، دو دامنه ارجاع دارد.

از سوی دیگر، ده وب سایت مختلف که به صفحه شما لینک می دهند، به عنوان ده دامنه ارجاع مختلف در نظر گرفته می شوند.

2- تفاوت بین بک لینک و دامنه های ارجاع دهنده

بر کسی پوشیده نیست که لینک سازی و بهینه سازی موتور جستجو (SEO) دست به دست هم می دهند. یکی بدون دیگری نمی تواند وجود داشته باشد.

یک پروفایل پیوند قوی شانس شما را برای رتبه بندی برای عبارت کلیدی مورد نظرتان بهبود می بخشد و در نتیجه ترافیک ارگانیک بیشتری به سایت شما خواهد داشت. بک لینک ها و دامنه های ارجاع دهنده دو عنصر از یک پروفایل لینک سالم هستند. حالا بیایید تفاوت بین این دو را دریابیم.

بک لینک یک لینک ورودی است که دو وب سایت را به هم متصل می کند. هنگامی که کاربر روی بک لینک کلیک می کند، به صفحه ای در وب سایت شما که بک لینک به آن اشاره می کند منتقل می شود. به طور کلی، اگر سایت‌های دیگر اطلاعات شما را مفید بدانند، به آن لینک می‌دهند و شما متوجه این لینک‌ها می‌شوید که در متن‌ها، تصاویر، ویدیوها و غیره به‌عنوان لینک‌های پیوندی تعبیه شده‌اند.

نمونه ای از بک لینک
نمونه ای از بک لینک

دامنه های ارجاع دهنده وب سایت هایی هستند که بک لینک های شما از آنها می آیند. شما می توانید دامنه های ارجاعی متعددی داشته باشید که به طور همزمان به وب سایت شما پیوند می دهند.

به عنوان مثال، فرض کنید یک وبلاگ دارید که محتوایی در مورد بازاریابی منتشر می کند. مکس به دنبال «نکات بازاریابی» است و پرس و جو را در گوگل جستجو می کند. مکس مقاله ای در “ABC.com” پیدا می کند که در آن سایت شما به عنوان بهترین وبلاگ برای دنبال کردن نکات بازاریابی فهرست شده است، بنابراین مکس روی پیوند کلیک می کند و او را به وب سایت شما می برد. “ABC.com” دامنه ارجاع دهنده است.

3- چگونه دامنه های ارجاع را بررسی کنیم؟

گزارش بک لینک ها و دامنه های ارجاع دهنده در کنسول جستجوی گوگل، نمای جامعی از بک لینک ها و وب سایت های ارجاع دهنده را در اختیار شما قرار می دهد.

وقتی حساب خود را ایجاد کردید و وب سایت خود را پیوند دادید، کنسول جستجوی Google صفحه نمای کلی را نشان می دهد. به پایین نوار کناری سمت چپ بروید و گزارش پیوندها را بیابید. شما شش معیار مربوط به دامنه های ارجاع دهنده و بک لینک ها را در گزارش پیوندها پیدا خواهید کرد.

چگونه دامنه های ارجاع را بررسی کنیم؟
چگونه دامنه های ارجاع را بررسی کنیم؟

تعداد کل لینک های خارجی: این تعداد کل بک لینک هایی که از سایت های دیگر دارید را نشان می دهد که به سایت شما لینک داده اند.

صفحات لینک شده برتر (خارجی): این نشان می دهد که کدام صفحات در وب سایت شما بیشتر از سایر وب سایت ها پیوند داده شده اند.

تعداد کل پیوندهای داخلی: تعداد کل پیوندهای وب سایت شما به سایر صفحات وب سایت شما را نشان می دهد.

صفحات لینک شده برتر (داخلی): این صفحه صفحاتی را در وب سایت شما نشان می دهد که بیشترین لینک را از سایر صفحات سایت شما دریافت می کنند.

Top Linking Sites: این دامنه های ارجاع دهنده برتر را که به وب سایت شما پیوند می دهند را نشان می دهد.

Top Linking Text: این متن لنگر استفاده شده توسط وب سایت های دیگر را در بک لینک به وب سایت شما نمایش می دهد.

4- روش برای بدست آوردن دامنه های ارجاع بیشتر

یکی از تمرکز اصلی شما باید دائماً به دست آوردن پیوندهای با کیفیت بالا از وب سایت های معتبر باشد. افزودن دامنه های ارجاع با کیفیت بالا به نمایه بک لینک سایت شما باید محور برنامه لینک سازی شما باشد. بدون به دست آوردن دامنه های ارجاع با کیفیت بالا، ممکن است ترافیک، فروش و تعامل بالقوه را از دست بدهید. ما راه‌هایی را فهرست کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند دامنه‌های ارجاع‌دهنده بیشتری را به صفحات وب مورد نظر خود پیوند دهید.

4.1 تجزیه و تحلیل گزارش دامنه ارجاعی خود را انجام دهید

می‌توانید از ابزارهای سئوی موجود مانند Ahrefs استفاده کنید و به گزارش دسترسی داشته باشید و همه دامنه‌های ارجاعی را که به وب‌سایت شما پیوند دارند را نمایش دهید. تجزیه و تحلیل مناسب گزارش به شناسایی فرصت های بیشتر برای لینک سازی کمک می کند.

تجزیه و تحلیل گزارش دامنه ارجاعی در Ahrefs
تجزیه و تحلیل گزارش دامنه ارجاعی در Ahrefs

4.2 صفحات با عملکرد برتر را شناسایی کنید

شناسایی صفحات با بهترین شرکت (کسانی که بیشترین بک لینک و دامنه های ارجاع را دارند) مکان خوبی برای شروع در هنگام بهبود استراتژی های بازاریابی شما است. از آنجایی که از قبل می‌دانید که این صفحات مورد علاقه و اعتماد هستند، می‌توانید با تمرکز استراتژی سئوی خود بر روی بهبود آنها، از موفقیت آنها استفاده کنید.

4.3 محتوای خوب ایجاد کنید

ایجاد محتوای خوب یکی از ساده ترین استراتژی ها برای به دست آوردن دامنه های ارجاع بیشتر برای وب سایت شما است. شما باید هم اعتماد مخاطبان خود و هم سایر صاحبان وب سایت را جلب کنید و در نتیجه تعداد دامنه های ارجاع دهنده را افزایش دهید.

مطالب مرتبط :

مطالعات موردی بیشتر، مقالات طولانی و سایر مطالبی که فراتر از پاسخگویی به سوالات مخاطبان هدف شما هستند، باید منتشر شوند. Rank Math با ایجاد محتوای شگفت انگیز برای موتورهای جستجو و بازدیدکنندگان شما با ویژگی Content AI خود به ایجاد محتوای برتر کمک می کند.

4.4 رقبای خود را بشناسید

تجزیه و تحلیل نمایه لینک رقابت و لیست دامنه های ارجاع دهنده، پیشنهاداتی را برای بهبود وضعیت شما و رشد شبکه دامنه های ارجاع دهنده شما با شناسایی شرکای که آنها با آنها همکاری می کنند ارائه می دهد. شما ایده هایی در مورد چگونگی به دست آوردن لینک های بیشتر و بهبود رتبه موتور جستجو دریافت خواهید کرد.

4.5 محتوای خود را توزیع کنید

محتوای خود را برای دستیابی به دسترسی گسترده‌تر توزیع کنید. طیف وسیعی از دامنه های ارجاع دهنده را هدف قرار دهید تا پروفایل پیوند خود را متنوع کنید. با اینفوگرافیک ها و مقالات با صاحبان وب تماس بگیرید. ارسال مهمان راه دیگری است که به توزیع محتوای شما کمک می کند.

4.6 دامنه های ارجاع مربوطه و محبوب را شناسایی کنید

این در مورد جستجوی منابع بک لینک فعلی شما برای یافتن معتبرترین دامنه ها برای یافتن شرکای است که می توانید برای به دست آوردن لینک های بیشتر از صفحات ارجاع دهنده آنها با آنها همکاری کنید. شناسایی دامنه‌های محبوب و معتبر در صنعت/طاقچه شما که هنوز به شما متصل نشده‌اند، برای به دست آوردن بک لینک‌های جدید بسیار مهم است و باید در کمپین لینک‌سازی شما گنجانده شود.

4.7 بهینه سازی استراتژی های لینک سازی

تحقیقاتی را برای تولید تکنیک‌های لینک‌سازی مبتنی بر داده و به‌روز انجام دهید که بدون شک به رشد برند شما کمک می‌کند. استانداردهای موتورهای جستجو و بهترین شیوه ها را برای به دست آوردن دامنه های بهینه و بهترین مرجع برای سایت خود دنبال کنید.

5- نتیجه گیری

امیدواریم که پست ما در مورد ارجاع دامنه ها آموزنده بوده باشد. نگرانی اصلی این است که چقدر زمان و تلاش برای وب سایت خود صرف می کنید.

به یاد داشته باشید که یک وب سایت توانایی ایجاد یک برند مثبت و شناخته شده و تبلیغ پیام شما را از طریق اینترنت دارد. با دانش جدید خود در مورد ارجاع دامنه ها، دست به کار شوید و تا آنجا که ممکن است دامنه های با کیفیت بالا را به ارجاع دهید تا ارزش وب سایت خود را افزایش دهید.

تیم سئو و طراحی سایت سئو فراز

جهت انجام خدمات طراحی سایت :سایت شرکتی,سایت فروشگاهی,سایت گردشگری  و سایت وردپرس و … و همچنین خدمات سئو سایت :سئو سایت فروشگاهی,سئو سایت گردشگری,سئو سایت وردپرس و … تولید محتوا با کارشناسان سئو فراز تماس بگیرید.

 

رای دهید{title}

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا