افیلیت مارکتینگ چیست و چگونه شروع کنیم

افیلیت مارکتینگ چیست و چگونه شروع کنیم

افیلیت مارکتینگ چیست و چگونه شروع کنیم : این راهنمای گام به گام برای مبتدیان، نحوه راه‌اندازی کسب‌وکار افیلیت مارکتینگ و مزایایی را که می‌توانید انتظار داشته باشید، راهنمایی می‌کند.

افیلیت مارکتینگ  چیست؟

Contents

افیلیت مارکتینگ  به تبلیغ محصولات یا خدمات شخص یا شرکت دیگری در ازای دریافت پورسانت از فروش حاصله گفته می شود. بازاریابان وابسته به برنامه های وابسته می پیوندند، محصولات وابسته معتبر را برای تبلیغ پیدا می کنند و سپس آن محصولات را با مخاطبان خود به اشتراک می گذارند.

اگر مدت‌هاست به صحبت‌های ما گوش می‌دهید، یاد گرفته‌اید که وبلاگ‌نویسان با ایجاد مخاطبی که به آنها اعتماد دارند و سپس با ارائه محصولات یا خدماتی که واقعاً به آن مخاطب کمک می‌کند، درآمد کسب می‌کنند.

افیلیت مارکتینگ  در واقع فقط یک راه سریع برای ارائه محصولات و خدمات بدون نیاز به ایجاد محصولات و خدمات خود است.

برای وبلاگ نویسان، این بدان معناست که شما محصول یا خدماتی را پیدا می کنید که دوست دارید، آن را برای خوانندگان خود تبلیغ می کنید و از هر فروش که انجام می دهید بخشی از سود کسب می کنید.

افیلیت مارکتینگ  چگونه کار می کند؟

افیلیت مارکتینگ  می تواند بسیار فنی باشد، حتی برای کسانی که در بازاریابی دیجیتال به خوبی آشنا هستند. خوشبختانه، برای شروع نیازی به دانستن تمام جزئیات ندارید.

پاداش رایگان: اینجا را کلیک کنید تا “برگ تقلب” ما برای بازاریابان وابسته را مستقیماً به صندوق ورودی خود (به صورت رایگان) تحویل بگیرید.

فرایند افیلیت مارکتینگ

افیلیت مارکتینگ فرآیندی است که از طریق آن یک شرکت وابسته برای بازاریابی محصولات شخص یا شرکت دیگری کمیسیون دریافت می کند. شرکت وابسته به سادگی محصولی را که از آن لذت می برد جستجو می کند، سپس آن محصول را تبلیغ می کند و از هر فروش که انجام می دهد، بخشی از سود را به دست می آورد. فروش از طریق پیوندهای وابسته از یک وب سایت به وب سایت دیگر پیگیری می شود.

افیلیت مارکتینگ راهی عالی برای افزایش فروش و ایجاد درآمد آنلاین قابل توجه است. فشار جدید به سمت تاکتیک های بازاریابی نه چندان سنتی که هم برای برندها و هم برای بازاریابان وابسته بسیار مفید است، مطمئنا نتیجه داده است.

در واقع، هزینه های افیلیت مارکتینگ در ایالات متحده از 5.4 میلیارد دلار در سال 2017 به 8.2 میلیارد دلار در سال 2022 افزایش یافت – که به این معنی است که فضای زیادی برای کسانی وجود دارد که به دنبال یک تکه از کیک هستند.

افیلیت مارکتینگ ها چقدر حقوق می گیرند؟

افیلیت مارکتینگ چیست و چگونه شروع کنیم
افیلیت مارکتینگ چیست و چگونه شروع کنیم

بازاریابان وابسته برای ارجاع مشتریان به شرکت هایی که در آنجا خرید می کنند، کمیسیون دریافت می کنند. این پورسانت ها بسته به محصول و سطح حجم ارجاع می تواند از کمتر از 1٪ تا 20٪ یا بیشتر متغیر باشد. برای کمپین های آنلاین، یک لینک سفارشی یا کد ارجاع برای پیگیری فروش استفاده می شود. از این نظر، این یک درآمد منبع یا غیرفعال است زیرا شرکت وابسته می تواند پس از راه اندازی کمپین خود به کسب درآمد ادامه دهد.

افیلیت مارکتینگ چگونه کار می کند؟

از آنجایی که افیلیت مارکتینگ با توزیع مسئولیت‌های بازاریابی و ایجاد محصول بین طرف‌ها کار می‌کند، از توانایی‌های افراد مختلف برای استراتژی بازاریابی مؤثرتر استفاده می‌کند و در عین حال سهمی از سود را برای مشارکت‌کنندگان فراهم می‌کند. برای ساخت این اثر، سه طرف مختلف باید درگیر شوند:

 • فروشنده و سازندگان محصول.
 • وابسته یا تبلیغ کننده.
 • مصرف کننده.

بیایید به رابطه پیچیده این سه طرف بپردازیم تا اطمینان حاصل کنیم که افیلیت مارکتینگ موفقیت آمیز است:

فروشنده و سازندگان محصول

فروشنده، چه یک کارآفرین انفرادی یا یک شرکت بزرگ، فروشنده، بازرگان، خالق محصول یا خرده‌فروشی است که محصولی برای بازار دارد. این محصول می‌تواند یک شی فیزیکی، مانند کالاهای خانگی، یا خدماتی مانند آموزش آرایش باشد.

فروشنده که به نام برند نیز شناخته می شود، نیازی به مشارکت فعال در بازاریابی ندارد، اما ممکن است تبلیغ کننده نیز باشد و از تقسیم درآمد مرتبط با افیلیت مارکتینگ سود ببرند.

به عنوان مثال، فروشنده می تواند یک تاجر تجارت الکترونیکی باشد که یک کسب و کار را راه اندازی کرده و می خواهد با پرداخت هزینه به سایت های وابسته برای تبلیغ محصولات خود، به مخاطبان جدیدی دست یابد. یا فروشنده می تواند یک شرکت SaaS باشد که از شرکت های وابسته برای کمک به فروش نرم افزار بازاریابی آنها استفاده می کند.

وابسته یا ناشر

همچنین به عنوان ناشر شناخته می شود، شرکت وابسته می تواند یک فرد یا شرکتی باشد که محصول فروشنده را به شیوه ای جذاب برای مصرف کنندگان بالقوه بازاریابی می کند. به عبارت دیگر، شرکت وابسته، محصول را تبلیغ می کند تا مصرف کنندگان را متقاعد کند که برای آنها ارزشمند یا مفید است و آنها را متقاعد کند که محصول را خریداری کنند. اگر مصرف کننده در نهایت محصول را بخرد، شرکت وابسته بخشی از درآمد حاصل را دریافت می کند.

شرکت‌های وابسته معمولاً مخاطبان بسیار خاصی دارند که برای آنها بازاریابی می‌کنند و عموماً به علایق آن مخاطبان پایبند هستند. این یک جایگاه مشخص یا نام تجاری شخصی ایجاد می کند که به شرکت وابسته کمک می کند تا مشتریانی را جذب کند که به احتمال زیاد در تبلیغات عمل می کنند.

مصرف کننده

البته، برای اینکه سیستم وابسته کار کند، باید فروش وجود داشته باشد – و مصرف کننده یا مشتری کسی است که باعث تحقق آن می شود.

شرکت وابسته محصول/خدمت را از طریق کانال(های) لازم، چه رسانه های اجتماعی، یک وبلاگ یا یک ویدیوی یوتیوب، برای مصرف کنندگان بازاریابی خواهد کرد، و اگر مصرف کننده آن محصول را برایش ارزشمند یا مفید بداند، می تواند آن را دنبال کند. پیوند وابسته و پرداخت در وب سایت تاجر. اگر مشتری کالا را بخرد، بخش وابسته بخشی از درآمد حاصل را دریافت می کند.

مطالب مرتبط :

Core Web Vitals چیست و چگونه آن را بررسی کنیم

الگوریتم EAT گوگل چیست؟ و چه تأثیری در سئو دارد؟

ریچ اسنیپت چیست و تاثیر آن بر سئو سایت؟

چرا باید روی خدمات سئو مداوم سرمایه گذاری کنید؟

18 موتور جستجوی جایگزین برای گوگل

آموزش زمان بندی پست ها در وردپرس

با این حال، به خاطر داشته باشید که مشتری باید آگاه باشد که شما، شرکت وابسته، از محصول کمیسیون دریافت می کنید.

طبق گفته کمیسیون تجارت فدرال، یک افیلیت مارکتینگ باید رابطه خود را به طور واضح و آشکار به خرده‌فروش فاش کند، بنابراین به مصرف‌کننده اجازه می‌دهد تصمیم بگیرد تا چه اندازه به تایید شما برسد.

سلب مسئولیتی مانند «محصولی که قرار است در این ویدیو استفاده کنم توسط شرکت X به من داده شده است» به بینندگان شما اطلاعاتی را که نیاز دارند می دهد و به آنها اجازه می دهد درباره خرید یا عدم خرید محصول وابسته تصمیمی آگاهانه بگیرند.

انواع افیلیت مارکتینگ

اغلب مشخص نیست که آیا یک افیلیت مارکتینگ واقعاً از محصولی که تبلیغ می کند استفاده کرده است یا صرفاً برای پول در آن استفاده می کند – گاهی اوقات ممکن است از یک جهت برای مشتری مهم نباشد.

اما در موارد دیگر، مانند خدمات رژیم غذایی یا محصولات مراقبت از پوست، مشتری ممکن است به یک شرکت وابسته اعتماد نکند، مگر اینکه بداند خودش محصول را آزمایش و تایید کرده است.

در سال 2009، پت فلین، افیلیت مارکتینگ مشهور، افیلیت مارکتینگ را به سه نوع – غیر مرتبط، مرتبط و درگیر – طبقه‌بندی کرد تا به تمایز بین بازاریابان وابسته که ارتباط نزدیکی با یک محصول دارند در مقایسه با آن‌هایی که نیستند، کمک کند.

در اینجا ما هر دسته را تجزیه می کنیم تا به شما کمک کنیم تصمیم بگیرید کدام مسیر را انتخاب کنید.

بدون پیوست

در مدل کسب و کار غیر وابسته، افیلیت مارکتینگ هیچ ارتباطی با محصول یا خدماتی که تبلیغ می کند ندارد. آنها هیچ تخصص یا اختیاری در زمینه محصول ندارند و نمی توانند در مورد استفاده از آن ادعایی داشته باشند.

به طور معمول، یک شرکت وابسته غیرمتصل، کمپین های بازاریابی PPC (پرداخت به ازای کلیک) را با استفاده از یک پیوند وابسته اجرا می کند به این امید که خریداران روی آن کلیک کرده و خودشان خرید کنند.

در حالی که افیلیت مارکتینگ بدون تعهد ممکن است به دلیل عدم تعهد جذاب باشد، اما عموماً برای کسانی است که می‌خواهند بدون سرمایه‌گذاری در محصول یا ارتباط با مشتری، درآمدی کسب کنند.

مربوط

یک رسانه شاد بین افیلیت مارکتینگ و مرتبط و مرتبط بدون ارتباط و درگیر برای کسانی است که لزوماً از محصول یا خدمات استفاده نمی کنند، اما به نوعی با مخاطب خاص مرتبط هستند. این وابستگان اغلب دارای نوعی نفوذ در جایگاه و پیروان ثابتی هستند و بنابراین می توانند اختیاراتی را ارائه دهند.

به عنوان مثال، شاید شما در حال تبلیغ یک برند لباس هستید که قبلاً از آن استفاده نکرده اید، اما از طریق یک وبلاگ مد یا کانال یوتیوب مخاطب دارید. در این مورد، شما به عنوان یک افیلیت مارکتینگ مرتبط در نظر گرفته می شوید.

مزیت این نوع افیلیت مارکتینگ این است که شرکت وابسته تخصص ایجاد ترافیک را دارد، اما اگر قبلاً هرگز از آن استفاده نکرده باشند، ممکن است خطر توصیه یک محصول یا خدمات بد را داشته باشند و به طور بالقوه به قیمت اعتماد مخاطبانشان تمام شود.

گرفتار

همانطور که از نام آن پیداست، افیلیت مارکتینگ درگیر کسانی را توصیف می کند که ارتباط نزدیکی با محصول یا خدماتی دارند که تبلیغ می کنند. شرکت وابسته خود محصول را امتحان کرده است، اطمینان دارد که تجربه خوبی را ارائه می دهد و این اختیار را دارد که در مورد استفاده از آن ادعا کند.

بازاریابان وابسته به جای تکیه بر پرداخت به ازای هر کلیک، از تجربیات شخصی خود در مورد محصول در تلاش های بازاریابی خود استفاده می کنند و مشتریان می توانند به آنها به عنوان منابع اطلاعاتی قابل اعتماد اعتماد کنند.

البته، این نوع افیلیت مارکتینگ به کار قانونی و زمان بیشتری برای ایجاد اعتبار نیاز دارد، اما احتمالاً منجر به بازده بیشتر در آینده خواهد شد.

افیلت مارکتینگ ها  چگونه حقوق می گیرند؟

یک روش سریع و ارزان برای کسب درآمد بدون دردسر فروش واقعی یک محصول، افیلیت مارکتینگ برای کسانی که به دنبال افزایش درآمد آنلاین خود هستند، جذابیت غیرقابل انکاری دارد. اما چگونه یک شرکت وابسته پس از پیوند دادن فروشنده به مصرف کننده، پول دریافت می کند؟

·         پاسخ می تواند پیچیده شود.

مصرف کننده همیشه نیازی به خرید محصول برای شرکت وابسته ندارد تا رشوه دریافت کند. بسته به برنامه، سهم شرکت وابسته در فروش فروشنده متفاوت سنجیده می شود.

شرکت وابسته ممکن است به روش های مختلفی پول دریافت کند:

·         پرداخت به ازای هر فروش.

این ساختار استاندارد افیلیت مارکتینگ است. در این برنامه، تاجر درصدی از قیمت فروش محصول را پس از خرید محصول توسط مصرف‌کننده در نتیجه استراتژی‌های افیلیت مارکتینگ ، به شرکت وابسته پرداخت می‌کند. به عبارت دیگر، شرکت وابسته باید در واقع سرمایه گذار را وادار کند تا در محصول وابسته سرمایه گذاری کند قبل از اینکه جبران شود.

·         پرداخت به ازای هر سرنخ

یک سیستم پیچیده تر، پرداخت به ازای برنامه های افیلیت مارکتینگ به سرنخ، وابسته را بر اساس تبدیل سرنخ ها جبران می کند. شرکت وابسته باید مصرف کننده را متقاعد کند که از وب سایت تاجر بازدید کند و اقدام مورد نظر را انجام دهد – چه پر کردن فرم تماس، ثبت نام برای آزمایش یک محصول، اشتراک در خبرنامه یا دانلود نرم افزار یا فایل ها.

·         پرداخت برای هر کلیک.

افیلیت مارکتینگ عمدتاً در مورد ایجاد ترافیک برای وب سایت ها و تلاش برای ترغیب مشتریان به کلیک کردن و اقدام است. بنابراین، این افسانه که افیلیت مارکتینگ همه چیز در مورد سئو (بهینه سازی موتور جستجو) است تعجب آور نیست.

با این حال، در حالی که ترافیک ارگانیک رایگان است، SEO به سادگی نمی تواند بازاریابان وابسته را در چنین بازار اشباع شده حفظ کند – به همین دلیل است که برخی از بازاریابان وابسته از PPC استفاده می کنند.

برنامه های PPC (پرداخت به ازای کلیک) بر انگیزه دادن به شرکت های وابسته برای هدایت مصرف کنندگان از پلت فرم بازاریابی خود به وب سایت تاجر تمرکز می کنند. این بدان معناست که شرکت وابسته باید مصرف کننده را تا حدی درگیر کند که از سایت وابسته به سایت تاجر حرکت کند. وابسته بر اساس افزایش ترافیک وب پرداخت می شود.

دو مفهوم رایج در PPC وجود دارد:

CPA (هزینه به ازای هر خرید): در این مدل، هر بار که فروشنده یا خرده‌فروش سرنخ را به دست می‌آورد، به شرکت وابسته پرداخت می‌شود، یعنی زمانی که یک پیوند وابسته مشتری را به فروشگاه آنلاین تاجر می‌برد.

و آنها اقدامی مانند اشتراک در لیست ایمیل یا پر کردن فرم “تماس با ما” انجام می دهند.

EPC (درآمد به ازای هر کلیک): این معیار میانگین درآمد در هر 100 کلیک برای همه شرکت های وابسته در افیلیت مارکتینگ  خرده فروش است.

·         پرداخت به ازای هر نصب

در این سیستم پرداخت، شرکت وابسته هر بار که کاربر را به وب‌سایت تاجر هدایت می‌کند و محصولی را نصب می‌کند، معمولاً یک برنامه تلفن همراه یا نرم‌افزار، پول دریافت می‌کند.

بنابراین، اگر یک خرده‌فروش برای هر نصبی که از طریق یک افیلیت مارکتینگ  ایجاد می‌شود، پیشنهادی 0.10 دلاری در نظر بگیرد، و کمپین منجر به 1000 نصب شود، خرده‌فروش (0.10 در 1000 دلار) = 100 دلار خواهد پرداخت.

چرا یک افیلیت مارکتینگ باشیم؟

چرا یک افیلیت مارکتینگ باشیم؟
چرا یک افیلیت مارکتینگ باشیم؟
درآمد غیرفعال

در حالی که هر شغل “معمولی” به شما نیاز دارد که برای کسب درآمد در محل کار باشید، افیلیت مارکتینگ به شما این امکان را می دهد که در هنگام خواب پول در بیاورید. با صرف زمان اولیه برای یک کمپین، با خرید محصول طی روزها و هفته های بعد، بازدهی مستمری را در آن زمان مشاهده خواهید کرد. شما مدت ها پس از اتمام کارتان پول دریافت می کنید. حتی زمانی که جلوی رایانه خود نیستید، مهارت های بازاریابی شما جریان ثابتی از درآمد را برای شما به ارمغان می آورد.

بدون پشتیبانی مشتری

فروشندگان منفرد و شرکت هایی که محصولات یا خدمات ارائه می دهند باید با مصرف کنندگان خود معامله کنند و اطمینان حاصل کنند که از آنچه خریداری کرده اند رضایت دارند.

به لطف ساختار افیلیت مارکتینگ ، هرگز نباید نگران پشتیبانی مشتری یا رضایت مشتری باشید. تمام کار افیلیت مارکتینگ این است که فروشنده را با مصرف کننده مرتبط کند. فروشنده پس از دریافت کمیسیون خود از فروش، به هرگونه شکایت مصرف کننده رسیدگی می کند.

از خانه کار کنید

اگر کسی هستید که از رفتن به دفتر متنفر هستید، افیلیت مارکتینگ راه حل عالی است. شما می‌توانید کمپین‌هایی راه‌اندازی کنید و از محصولاتی که فروشندگان هنگام کار از خانه خود ایجاد می‌کنند درآمد دریافت کنید. این کاری است که می توانید بدون بیرون آمدن از لباس خواب انجام دهید.

مقرون به صرفه

اکثر کسب و کارها برای تامین مالی محصولات فروخته شده به هزینه های اولیه و همچنین جریان نقدی نیاز دارند. با این حال، افیلیت مارکتینگ را می توان با هزینه کم انجام داد، به این معنی که می توانید به سرعت و بدون دردسر زیاد شروع کنید. هیچ هزینه غیرمنتظره ای برای نگرانی وجود ندارد و نیازی به ایجاد محصول نیست. شروع این خط کار نسبتاً ساده است.

راحت و انعطاف پذیر

از آنجایی که شما اساساً در حال تبدیل شدن به یک فریلنسر هستید، استقلال نهایی را در تعیین اهداف خود، تغییر مسیر در زمانی که تمایل دارید، انتخاب محصولات مورد علاقه خود و حتی تعیین ساعات کاری خود به دست می آورید. این راحتی به این معنی است که اگر دوست دارید یا صرفاً روی کمپین‌های ساده و سرراست تمرکز می‌کنید، می‌توانید سبد خود را متنوع کنید. همچنین از محدودیت‌ها و مقررات شرکت و همچنین تیم‌های بدکار آزاد خواهید بود.

پاداش های مبتنی بر عملکرد

با مشاغل دیگر، می توانید 80 ساعت در هفته کار کنید و همچنان همان حقوق را دریافت کنید. خوبی در مورد افیلیت مارکتینگ این است که صرفاً بر اساس عملکرد شما است. آنچه را که در آن قرار داده اید از آن دریافت خواهید کرد. تقویت مهارت های مرور و نوشتن کمپین های جذاب به بهبود مستقیم درآمد شما منجر می شود. در نهایت برای کار برجسته ای که انجام می دهید، دستمزد دریافت خواهید کرد!

چگونه فروش تجارت الکترونیک را افزایش دهیم

مجموعه منابع رایگان ما را کاوش کنید که به شما کمک می‌کند هوشمندتر شوید و رشد آنلاین خود را از 1 میلیون دلار به 100 میلیون دلار تسریع کنید.

انواع رایج کانال های افیلیت مارکتینگ

اکثر شرکت‌های وابسته روش‌های مشترکی را به اشتراک می‌گذارند تا اطمینان حاصل کنند که مخاطبان هدف آن‌ها درگیر و پذیرای خرید محصولات تبلیغاتی هستند. اما همه شرکت های وابسته محصولات را به یک شکل تبلیغ نمی کنند. در واقع، چندین کانال بازاریابی مختلف وجود دارد که ممکن است از آنها استفاده کنند.

اینفلوئنسرها

اینفلوئنسر یک تولیدکننده محتوا است که قدرت تأثیرگذاری بر تصمیمات خرید بخش بزرگی از مردم را دارد.

این شخص در موقعیت بسیار خوبی برای بهره مندی از افیلیت مارکتینگ است. آنها در حال حاضر دارای دنبال‌کننده‌های چشمگیر هستند، بنابراین برای آنها آسان است که از طریق پست‌های رسانه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها و سایر تعاملات با دنبال‌کنندگان خود، مشتریان را به سمت محصولات فروشنده هدایت کنند. اینفلوئنسرها سپس سهمی از سودی که به ایجاد آن کمک کرده اند دریافت می کنند.

کمپین های بازاریابی اینفلوئنسر به ویژه در اینستاگرام و تیک تاک محبوب هستند، جایی که برندها با تأثیرگذارانی که به عنوان متخصص یا صاحب نظر در جایگاه خاص خود دیده می شوند، مشارکت می کنند. بسته به معامله، یک کمپین می‌تواند شامل مجموعه‌ای از بررسی‌های محصول با عکس‌ها، تصاحب حساب یا ویدیوهای زنده باشد.

در حالی که یک تأثیرگذار ممکن است برندسازی و زیبایی‌شناسی خاص خود را داشته باشد، مهم است که عناصری را اضافه کنید که با برند شما مرتبط هستند تا از یادآوری و شناسایی برند اطمینان حاصل کنید. این را می توان با استفاده از برنامه هایی مانند Instasize به دست آورد، جایی که می توانید به سرعت خلاقیت های کمپین خود را با یک ضربه ویرایش و سفارشی کنید.

وبلاگ نویسان

با توانایی رتبه بندی ارگانیک در جستجوهای موتورهای جستجو، وبلاگ نویسان در افزایش تبدیل های فروشنده از طریق بازاریابی محتوا برتری می یابند. وبلاگ نویس از محصول یا خدمات نمونه می گیرد و سپس یک بررسی جامع می نویسد که برند را به روشی قانع کننده تبلیغ می کند و ترافیک را به سایت فروشنده باز می گرداند.

وبلاگ نویس به دلیل تأثیری که در انتشار اخبار در مورد ارزش محصول دارد و به بهبود فروش فروشنده کمک می کند، جایزه می گیرد.

میکروسایت های متمرکز بر جستجوی پولی

توسعه و کسب درآمد از ریز سایت‌ها نیز می‌تواند حجم زیادی از فروش وابسته به دست آورد. این سایت ها در یک سایت شریک یا در لیست های حمایت شده یک موتور جستجو تبلیغ می شوند. آنها متمایز و مجزا از سایت اصلی سازمان هستند. میکروسایت‌ها با ارائه محتوای متمرکزتر و مرتبط‌تر به یک مخاطب خاص، به دلیل دعوت به عمل ساده و سرراست، منجر به افزایش تبدیل‌ها می‌شوند.

لیست های ایمیل

علیرغم ریشه های قدیمی آن، بازاریابی ایمیلی هنوز یک منبع قابل دوام برای درآمد افیلیت مارکتینگ است. برخی از شرکت‌های وابسته فهرست‌های ایمیلی دارند که می‌توانند از آنها برای تبلیغ محصولات فروشنده استفاده کنند. برخی دیگر ممکن است از خبرنامه های ایمیلی که شامل پیوندهایی به محصولات هستند استفاده کنند و پس از خرید محصول توسط مشتری، کمیسیون دریافت کنند.

روش دیگر این است که شرکت وابسته به مرور زمان یک لیست ایمیل بسازد. آنها از کمپین های مختلف خود برای جمع آوری ایمیل ها به صورت انبوه استفاده می کنند، سپس ایمیل هایی را در مورد محصولاتی که تبلیغ می کنند ارسال می کنند.

وب سایت های رسانه ای بزرگ

این سایت‌ها که برای ایجاد حجم عظیمی از ترافیک در همه زمان‌ها طراحی شده‌اند، بر روی ایجاد میلیون‌ها مخاطب تمرکز دارند.

این وب سایت ها محصولات را از طریق استفاده از بنرها و پیوندهای وابسته متنی به مخاطبان انبوه خود تبلیغ می کنند. این روش نوردهی برتری را ارائه می‌کند و نرخ تبدیل را بهبود می‌بخشد و در نتیجه درآمد بالایی را هم برای فروشنده و هم برای شرکت وابسته به ارمغان می‌آورد.

یکی از شناخته شده ترین سایت ها، افیلیت مارکتینگ  آمازون، Amazon Associates است که دارای بیشترین سهم بازار از شبکه های وابسته (46.15٪) است.

سایر برنامه های افیلیت مارکتینگ به نام های بزرگ عبارتند از:

 • آوانت لینک.
 • لینک کانکتور.
 • وابسته به
 • آینده وابسته.
 • کلیک بانک.

یا اگر ترجیح می‌دهید، حتی می‌توانید مستقیماً با خرده‌فروش‌ها تماس بگیرید و ببینید آیا آنها یک افیلیت مارکتینگ  ارائه می‌دهند یا خیر. در غیر این صورت، ممکن است همچنان مایل به ارائه یک کوپن یا کد تخفیف ویژه برای به اشتراک گذاشتن با مخاطبان خود باشند تا به جذب ترافیک به فروشگاه آنلاین آنها کمک کنند.

نکاتی برای کمک به شما برای تبدیل شدن به یک افیلیت مارکتینگ موفق

آیا آماده اید تا دست خود را در افیلیت مارکتینگ امتحان کنید؟ در اینجا بهترین نکات بازاریابی آنلاین ما برای کمک به شما برای شروع وجود دارد.

با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید

هنگامی که حرفه افیلیت مارکتینگ خود را شروع می کنید، می خواهید مخاطبانی را پرورش دهید که علایق بسیار خاصی دارند. این به شما این امکان را می دهد که کمپین های وابسته خود را به آن جایگاه اختصاص دهید، و احتمال تبدیل شدن شما را افزایش می دهد. با تثبیت خود به عنوان یک متخصص در یک زمینه به جای تبلیغ مجموعه وسیعی از محصولات، می‌توانید برای افرادی که احتمال خرید محصول را دارند بازاریابی کنید.

شما این توانایی را خواهید داشت که محصولاتی را که شخصاً به آنها اعتقاد دارید یا حتی محصولاتی از برندهای مورد علاقه خود انتخاب و انتخاب کنید، بنابراین مطمئن شوید که کمپین های شما حول محور محصولات واقعاً ارزشمندی هستند که مصرف کنندگان از آنها لذت می برند. شما به یک نرخ تبدیل چشمگیر دست خواهید یافت در حالی که به طور همزمان قابلیت اطمینان برند شخصی خود را ایجاد می کنید.

شما همچنین می خواهید در ارتباط با ایمیل برای کار با سایر وبلاگ نویسان و تأثیرگذاران بسیار خوب باشید. از ابزاری مانند ContactOut یا Voila Norbert برای جمع آوری اطلاعات تماس افراد و ارسال ایمیل های شخصی برای به دست آوردن فرصت های وبلاگ نویسی مهمان و مشارکت استفاده کنید.

شروع به بررسی محصولات و خدمات کنید.

روی بررسی محصولات و خدماتی که در حوزه تخصصی شما قرار دارند تمرکز کنید. سپس، با استفاده از رابطه ای که با مخاطبان خود ایجاد کرده اید و موضع خود به عنوان یک متخصص، به خوانندگان خود بگویید که چرا از خرید محصول یا خدماتی که تبلیغ می کنید سود می برند.

تقریباً هر چیزی که به صورت آنلاین فروخته می‌شود را می‌توان در صورت وجود یک افیلیت مارکتینگ  بررسی کرد – می‌توانید محصولات فیزیکی، نرم‌افزار دیجیتال یا حتی خدماتی را که به صورت آنلاین رزرو شده‌اند، مانند اشتراک‌گذاری سفر یا رزرو اقامتگاه مسافرتی، مرور کنید.

مقایسه این محصول با سایر محصولات هم رده بسیار موثر است. مهمتر از همه، مطمئن شوید که محتوای دقیق و واضح تولید می کنید تا تبدیل ها را بهبود ببخشید.

از چندین منبع استفاده کنید.

به جای تمرکز فقط بر روی یک کمپین ایمیل، همچنین وقت خود را صرف کسب درآمد با وبلاگ، ایجاد صفحات فرود، ارسال پست در سایت های بررسی، دسترسی به مخاطبان خود در رسانه های اجتماعی و حتی بررسی تبلیغات بین کانالی کنید.

انواع استراتژی های دیجیتال مارکتینگ را آزمایش کنید تا ببینید مخاطبان شما به کدام یک بیشتر پاسخ می دهند. از این تکنیک مکرر استفاده کنید.

کمپین ها را با دقت انتخاب کنید.

مهم نیست که مهارت‌های بازاریابی آنلاین شما چقدر خوب است، از یک محصول بد کمتر از یک محصول ارزشمند درآمد خواهید داشت. قبل از تبلیغ برای یک محصول جدید، برای مطالعه تقاضای آن وقت بگذارید.

اطمینان حاصل کنید که قبل از همکاری با فروشنده با دقت در مورد فروشنده تحقیق کنید. زمان شما ارزش زیادی دارد و می خواهید مطمئن باشید که آن را صرف محصولی می کنید که سودآور است و فروشنده است.

در جریان روندها باشید

رقابت جدی در حوزه افیلیت مارکتینگ وجود دارد. شما باید مطمئن شوید که در صدر روندهای جدید قرار می گیرید تا مطمئن شوید که رقابتی خواهید بود.

علاوه بر این، احتمالاً می‌توانید از حداقل تعدادی از تکنیک‌های بازاریابی جدید که دائماً در حال ایجاد هستند، بهره ببرید.

مطمئن شوید که تمام این استراتژی‌های جدید را به‌روز می‌کنید تا تضمین کنید که نرخ تبدیل و در نتیجه درآمد شما تا حد امکان بالا خواهد بود.

آموزش گام به گام افیلت مارکتینگ شامل :

گزینه شماره 1: یک صفحه منبع در وبلاگ خود ایجاد کنید

بسیاری از محصولات مختلف را تبلیغ می کند، اما همچنین آنها را بر اساس انواع مختلف خوانندگان و آنچه ممکن است در آن زمان نیاز داشته باشند، سازماندهی می کند. همچنین توضیح می دهد که چرا آن محصولات برای آنها مفید است.

به عبارت دیگر، این فقط یک زمین فروش نیست. آموزشی است از آنجا که حاوی محتوای با کیفیت زیادی است، به علاوه برای سئو بهینه شده است، همچنین در نتایج جستجوی گوگل رتبه خوبی دارد و ترافیک ارگانیک دریافت می کند. نرخ تبدیل خوبی نیز دریافت می کند.

به احتمال زیاد می توانید در عرض چند ساعت یک صفحه فرود مانند این را جمع آوری کنید. خوانندگان شما همچنین از شما قدردانی خواهند کرد که همه توصیه های خود را در یک مکان برای مرجع آسان قرار دهید.

گزینه شماره 2: ایجاد و ترویج محتوای سفارشی

این استراتژی بازاریابی محتوا، ستون فقرات تلاش های تبلیغاتی وابسته شما خواهد بود.

از تکنیک های مختلف زیر که برای وبلاگ و مخاطبان شما منطقی است استفاده کنید.

توجه: همه این استراتژی‌ها فرض می‌کنند که شما در حال ارسال ترافیک به آخرین محتوایی هستید که ایجاد می‌کنید، با ایمیل کردن لیست خود به طور منظم (حداقل دو تا چهار بار در ماه) تا به آنها اطلاع دهید که چه چیزی جدید است.

الف) نظرات خود را بنویسید

می‌توانید نظرات دقیقی درباره محصولات، دوره‌ها، کتاب‌ها یا محصولات نرم‌افزاری که به‌عنوان یک شرکت وابسته تبلیغ می‌کنید، بنویسید.

بررسی عناصر وبلاگ نویس هوشمند بازاریابی وابسته

نظرات شما می تواند بر روی یک محصول متمرکز باشد یا محصولات رقیب را در کنار یکدیگر مقایسه کند.

رویکرد دوم مسلماً اعتماد بیشتری ایجاد می‌کند، اما همچنین با دادن توصیه‌های مختلف به آنها حواس افراد را پرت می‌کند.

اگر می خواهید چندین محصول را بررسی کنید، یک گزینه ایجاد یک سایت بررسی است که در آن تمام محتوا صرفاً نظرات و پیشنهادات وابسته باشد. این یک “فروشگاه یک مرحله ای” برای جایگاه شما می شود.

ب) مطالب قطعی در مورد یک موضوع مرتبط بنویسید

شما می توانید یک پست قطعی و جامع در سایت خود بنویسید تا به خوانندگان خود آموزش دهید و محصولات خود را “نرم فروش” کنید و سپس برای رتبه بندی آن در موتورهای جستجو تلاش کنید.

به عنوان مثال، می توانید یک راهنمای نهایی برای راه اندازی یک وبلاگ وردپرس بنویسید و پیوندهای وابسته خود را به ارائه دهندگان هاست مورد علاقه خود اضافه کنید.

یک مثال در اینجا در Smart Blogger پست ما در مورد مشاغل نویسندگی آزاد است. این یک راهنمای دقیق و قطعی برای فریلنسرهایی است که به دنبال یافتن مشاغل آنلاین هستند، اما همچنین به ما امکان می دهد یکی از دوره های آموزشی خود را برای نویسندگان ارائه دهیم.

موضوع هرچه که باشد، مطمئن شوید که محتوای همیشه سبز است – اطلاعاتی که احتمالاً برای سال‌های آینده مفید و ارزشمند خواهند بود.

می‌توانید پست‌های وبلاگ، ویدیو، اینفوگرافیک یا هر چیز مشابهی ایجاد کنید – اما هر کاری که انجام می‌دهید، نباید یک صفحه فروش باشد. بر ایجاد اعتماد و اقتدار تمرکز کنید.

در نهایت، شما باید به سئو توجه زیادی داشته باشید – مطمئن شوید که برای کلمات کلیدی مناسب بهینه سازی کنید، وردپرس را سریع نگه دارید، و لینک هایی را به محتوای خود بسازید تا جریان ترافیک ثابتی از گوگل دریافت کنید.

 

ج) محتوای پاداش با ارزش ایجاد کنید

با فرض اینکه طبق قرارداد وابسته شما مجاز باشد (گاهی اوقات اینطور نیست)، می توانید محتوای جایزه ای را منحصر به خوانندگان خود ایجاد کنید که به افراد کمک می کند ارزش بیشتری از محصول وابسته دریافت کنند.

مردم پاداش را دوست دارند! شما می توانید انواع مختلفی از جوایز را نسبتاً سریع و آسان ایجاد کنید در حالی که همچنان به خوانندگان خود ارزش عالی می دهید.

به هر حال، این یک راه فوق العاده برای متمایز کردن خود از سایر وبلاگ نویسانی است که محصولات مشابه را نمایندگی می کنند.

در اینجا چند نمونه پاداش وجود دارد که می توانید ارائه دهید:
 • چک لیست های گام به گام
 • راهنماهای شروع سریع
 • بررسی کلی یا دموهای ویدیویی
 • خدمات رایگان یا تخفیف دار (مانند تماس های مربیگری)

مرحله 4: مطابق با الزامات قانونی (و بهترین شیوه ها)

از شفاف بودن نترسید مردم از شما قدردانی خواهند کرد شما صداقت دارید و می خواهم از شما حمایت کنم تا به شما برای بهبود زندگی آنها جبران کنم.

بنابراین هر جا که پیوند وابسته را به اشتراک می گذارید، چه در پست های وبلاگ، صفحات وب یا ایمیل ها باشد، به خوانندگان خود اجازه دهید تا بدانند که اگر از طریق شما خرید کنند، کمیسیون کمی دریافت خواهید کرد – و اگر تصمیم گرفتند از پیوند شما استفاده نکنند، جای نگرانی نیست.

به آنها اطمینان دهید که اگر خودتان از آنها استفاده نمی کردید یا مطمئن بودید که می توانند به آنها کمک کنند، هیچ محصولی را توصیه نمی کنید.

خدمات سئو سایت توسط سئو فراز

جهت انجام خدمات طراحی سایت :سایت شرکتی,سایت فروشگاهی,سایت گردشگری  و سایت وردپرس و … و همچنین خدمات سئو سایت :سئو سایت فروشگاهی,سئو سایت گردشگری,سئو سایت وردپرس و … تولید محتوا با کارشناسان سئو فراز تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا