تفاوت طراحی سایت تطبیقی و طراحی سایت واکنش گرا

تفاوت طراحی سایت تطبیقی و طراحی سایت واکنش گرا

تفاوت طراحی سایت تطبیقی و طراحی سایت واکنش گرا :دو چهره کوچک که در کنار کامپیوترها نشسته اند و در مورد طراحی واکنش گرا در مقابل طراحی تطبیقی ​​می آموزند

همین چند سال پیش، طراحان می توانستند یک نسخه سفت و سخت وب سایت ایجاد کنند و آن را یک روز بنامند. این دیگر اینطور نیست. اکنون، آنها باید تلفن‌های هوشمند، پوشیدنی‌ها، تبلت‌ها و سایر دستگاه‌های هوشمند بی‌شماری را در نظر بگیرند – و شما هم همین‌طور.

تفاوت طراحی سایت تطبیقی و طراحی سایت واکنش گرا

Contents

این امر به ویژه برای مشاغل تجارت الکترونیک صادق است. بیشتر برندها دیگر نمی توانند روی یک دستگاه تمرکز کنند. بیش از 58 درصد از ترافیک اینترنت از دستگاه های تلفن همراه است، در حالی که دستگاه های دسکتاپ 40 درصد را تشکیل می دهند. نزدیک به 60 درصد از فروش تجارت الکترونیک از طریق موبایل انجام می شود.

سهم ترافیک موبایل همچنان در حال رشد است، به این معنی که طراحان نیز باید به نیازهای مختلف کاربران و سبک های مرور توجه کنند. یک کاربر تلفن همراه صبورتر است – آنها می خواهند محتوای وب سایت کوچک باشد و پردازش آنها آسان باشد. از طرف دیگر، یک کاربر رایانه شخصی معمولاً آماده است تا زمان بیشتری را برای مطالعه یک پیشنهاد خاص صرف کند.

سوال این است که چگونه مطمئن می شوید که طراحی شما در هر صفحه ای عالی به نظر می رسد و نیازهای مختلف کاربران را پوشش می دهد؟ آیا طراحی واکنشگرا تنها راه ممکن است؟ آیا طراحی تطبیقی ​​در برخی موارد انتخاب بهتری نخواهد بود؟ و طراحی‌های واکنش‌گرا و تطبیقی ​​دقیقاً چگونه متفاوت هستند؟

طراحی واکسنشگرا یا ریسپانسیو چیست ؟

طراحی واکنشگرا باعث می شود محتوای شما به اندازه صفحه نمایش کاربر پاسخ دهد و بر اساس آن تنظیم شود. با طراحی واکنشگرا، یک طرح بندی واحد ایجاد می کنید و عناصر تکی آن را انعطاف پذیر می کنید تا مطمئن شوید که آنها به درستی در صفحه های مختلف نمایش داده می شوند.

طراحی واکنشگرا را به عنوان مجموعه ای از قوانین در نظر بگیرید که به محتوای شما می گوید چگونه رفتار کند. می‌توانید از پرس‌وجوهای رسانه‌ای CSS برای تعیین انواع دستگاه‌های مورد نظر و تعیین نقاط شکست، یعنی شرایطی مانند حداکثر یا حداقل عرض صفحه استفاده کنید. نقاط انفصال تعیین می کنند که چه زمانی باید چیدمان تغییر کند.

طراحی تطبیقی یا adaptive  چیست؟

طراحی تطبیقی، به نوبه خود، به این معنی است که محتوای شما با پارامترهای دستگاه کاربر، اما به روشی از پیش تعیین شده، سازگار است. شما نه یک، بلکه چندین طرح بندی آماده دارید تا اندازه های مختلف صفحه نمایش، جهت گیری ها و غیره را در نظر بگیرید. شما تصمیم می گیرید که محتوای شما چگونه در مرورگر کاربر بر اساس نوع دستگاه نمایش داده شود.

به طور خلاصه، با طراحی واکنش گرا، شما دیکته می کنید که محتوای خود چگونه باید واکنش نشان دهد، در حالی که با طراحی تطبیقی، نتیجه نهایی را نیز تعیین می کنید. هر کدام را که انتخاب کنید، می‌توانید تجربه‌ای روان و بدون درز برای کاربران گوشی‌های هوشمند و دسکتاپ ایجاد کنید. و این به نوبه خود باعث بهبود رتبه بندی شما در موتورهای جستجو می شود.

این مقایسه کنار هم به شما کمک می‌کند تا تفاوت‌های کلیدی بین طراحی واکنش‌گرا و تطبیقی ​​را درک کنید:

طراحی واکنشگرا طراحی تطبیقی

یکی از طرح‌بندی‌ها به اندازه‌های مختلف صفحه‌نمایش پاسخ می‌دهد الگوهای متعددی که بر اساس اندازه صفحه نمایش داده می‌شوند

واحدهای نسبی مساعدترند واحدهای مطلق مطلوب ترند

طرح‌بندی انعطاف‌پذیر، سیال طرح‌بندی‌های ثابت و ثابت

همه دستگاه های ممکن را هدف قرار می دهد محبوب ترین دستگاه ها را هدف قرار می دهد

تمرکز گسترده تر دقت بالاتر

هر دو رویکرد کاملاً قابل اجرا هستند. آنها به شما کمک می کنند تا اصول رایج طراحی وب را دنبال کنید و یک وب سایت مشتری پسند ایجاد کنید. تفاوت اصلی بین طراحی واکنشگرا و تطبیقی ​​در نحوه اجرای آنها است.

آیا نمی دانید چگونه طراحی وب خود را کامل کنید؟ 🤔این راهنمای تفاوت بین طراحی واکنشگرا و تطبیقی ​​را بررسی کنید! 🛠

مزایا و معایب طراحی وب سایت ریسپانسیو

جوانب مثبت طراحی واکنشگرا responsive:

·         شما به مهارت های کدنویسی پیشرفته نیاز ندارید

اگر از یک سازنده وب‌سایت کشیدن و رها کردن مانند Squarespace استفاده می‌کنید، به‌طور پیش‌فرض به یک وب‌سایت واکنش‌گرا خواهید رسید. همچنین می توانید به راحتی تم های سبک وزن، کاملا قابل تنظیم و واکنش گرا وردپرس را پیدا کنید.

·         طراحی ریسپانسیو پادشاه است

این بسیار رایج شده است و تقریباً هر طراح UX با آن آشنا است. بوت استرپ، محبوب ترین فریم ورک CSS، بیشتر برای طراحی وب سایت های واکنش گرا و مبتنی بر موبایل استفاده می شود.می توانید از املاک و مستغلات موجود در صفحه نمایش بیشترین استفاده را ببریدطرح‌بندی‌های واکنش‌گرا به شما کنترل بیشتری می‌دهد و به شما امکان می‌دهد فضای سفید را به طور موثرتری مدیریت کنید. در نتیجه، طراحی شما هرگز به هم ریخته یا خالی به نظر نمی رسد.

·         مقرون به صرفه تر است

همانطور که قبلاً ذکر شد، می‌توانید با استفاده از ابزارهای بدون کد، یک وب‌سایت واکنش‌گرای اولیه را خودتان ایجاد کنید. از طرف دیگر، می توانید یک فریلنسر یا یک آژانس استخدام کنید، حتی اگر بودجه محدودی دارید. برای یافتن یک reliab، لیست مورد اعتماد ما از مشتریان آژانس را بررسی کنید شریک

·         صفحات ریسپانسیو نیاز به نگهداری کمتری دارند

حتی اگر یک ابزار جدید در بازار وجود داشته باشد و همه به طور ناگهانی از آن استفاده کنند، با یک وب سایت واکنش گرا، هیچ نگرانی در مورد آن ندارید. ممکن است لازم باشد تغییراتی ایجاد کنید، اما لازم نیست کل طرح خود را دوباره طراحی کنید.

·         طراحی واکنشگرا به معنای تحویل سریع است

طراحی یک چیدمان به سادگی کمتر از شش طرح است، به این معنی که وب سایت جدید شما می تواند در عرض چند روز راه اندازی شود.

معایب طراحی واکنش گرا (ریسپانسیو):

شما تجربیات هدفمند کمتری ایجاد می کنید. هنگامی که سعی می کنید تمام دستگاه های موجود را حساب کنید، به ناچار درجه ای از شخصی سازی را از دست می دهید.

طراحی واکنشگرا نیاز به برنامه ریزی و آزمایش زیادی دارد. این یک رویکرد غیرمستقیم نیست – شما هنوز باید طراحی خود را در اندازه‌های مختلف ویوپورت آزمایش کنید قبل از اینکه به صورت زنده اجرا شود. زمانی را برای رفع ناسازگاری ها اختصاص دهید زیرا به ناچار ظاهر می شوند.

طراحی ریسپانسیو: نمونه ها و موارد استفاده

موارد استفاده از طراحی ریسپانسیو به دلیل طراحی واکنشگرا همه کاره و قابل دسترس به ظاهر بی پایان هستند. همانطور که از مثال های توضیح داده شده در اینجا خواهید دید، هر وب سایت شخصی و تجاری می تواند از پاسخگو بودن و انعطاف پذیر بودن بهره مند شود.

این طراحی پاسخگو از Los Sundays، یک برند تکیلا، در رایانه شخصی و موبایل به همان اندازه خیره کننده به نظر می رسد. طراح به طرز هوشمندانه ای محتوا را برای نماهای مختلف اولویت بندی کرد و مطمئن شد که تایپوگرافی جسورانه باقی می ماند اما بی نظیر نیست.

یک نمونه طراحی واکنشگرا از Los Sundays

یک نمونه طراحی واکنشگرا از Los Sundays
یک نمونه طراحی واکنشگرا از Los Sundays (منبع: The Responsive)

اثر اختلاف منظر هیپنوتیزمی را فقط می توان در صفحه نمایش های بزرگتر مشاهده کرد – و بنابراین از آن استقبال کرد. در اینجا، کاربران در هنگام دسترسی به صفحه از طریق تلفن هوشمند، تجربه ای زیبا و در عین حال سریع و سبک را دریافت می کنند.

همین را می توان در مورد مثال بعدی از فروشگاه اینترنتی پوشاک اسلم جم گفت. وقتی به دستگاهی با صفحه نمایش کوچک‌تر بروید، وب‌سایت به آرامی تغییر می‌کند. محصولات به جای چهار ستون در دو ستون نمایش داده می شوند و منو به سمت پایین حرکت می کند تا نوار جستجو در دسترس تر باشد. چرخ فلک به کاربران اجازه می دهد تا محصولات جدید را بدون نیاز به بزرگنمایی و بزرگنمایی کشف کنند.

یک وب سایت واکنش گرا از اسلم جم

یک وب سایت واکنش گرا از اسلم جم
یک وب سایت واکنش گرا از Slam Jam (منبع: The Responsive)

مثال بعدی ما که از Here Design گرفته شده است ثابت می کند که صفحات واکنش گرا مملو از محتوا و جلوه های ویژه نیز می توانند با سرعت معقولی بارگیری شوند و در هر دستگاهی عالی به نظر برسند. حتی در صفحه نمایش های کوچک، این صفحه به همان اندازه هماهنگ است و انیمیشن ها بدون تاخیر، اشکال یا ناهماهنگی ناخوشایند نمایش داده می شوند.

یک صفحه واکنش گرا از Here Design

یک صفحه واکنش گرا از Here Design
یک صفحه واکنش گرا از Here Design (منبع: The Responsive)

مزایا و معایب طراحی وب تطبیقی

هنوز هیچ نتیجه‌ای نگیرید – بسیاری از مشاغل موفق هستند که از طراحی تطبیقی ​​استفاده می‌کنند و در انجام این کار پیشرفت می‌کنند.

طراحی تطبیقی ​​دارای چندین مزیت است:

سایت های تطبیقی ​​معمولاً سریع هستند. زمان بارگذاری برای سئو، تجربه کاربر و نرخ تبدیل حیاتی است و زمان کمتری برای کشیدن یک نسخه صاف و اختصاصی صفحه نیاز دارد. طراحی تطبیقی ​​را با میزبانی سریع مدیریت شده ترکیب کنید، و یک وب سایت سریع خواهید داشت.

این یک رویکرد سفارشی و با دقت بالا است. شما کنترل کاملی بر ظاهر و احساس چیدمان خود دارید زیرا ثابت است. شما هستید که تصمیم می گیرید کدام دستگاه ها را هدف قرار دهید. این به شما امکان می دهد تا تجربیات شخصی تری را برای کاربران خود طراحی کنید و ترجیحات آنها را در نظر بگیرید.

می توانید تبلیغات را راحت تر ادغام کنید. وقتی از اندازه و نسبت دقیق عناصر اطراف آنها مطلع هستید، پیکربندی تبلیغات آسان تر است.

طراحی تطبیقی ​​برای مقاوم سازی وب سایت موجود مفید است. می توانید نسخه های جداگانه موبایل و تبلت ایجاد کنید و نسخه اصلی سایت خود را همانطور که هست بگذارید.

شما می توانید به جای کدگذاری مجدد کل سایت یا صفحه، قالب های فردی را تغییر دهید. ایجاد تغییرات در طراحی شما زمانی که از طرح‌بندی‌های استاتیک مجزا تشکیل شده باشد، دردسر کمتری دارد، به‌خصوص زمانی که نیاز به رفع یک مشکل جزئی دارید.

معایب طراحی تطبیقی شامل:

شما نمی توانید تضمین کنید که طرح شما همانطور که در نظر گرفته شده نمایش داده می شود. اگر بازدیدکننده شما از دستگاهی استفاده کند که شما آن را حساب نکرده اید چه؟ در این صورت، نتیجه کمتر قابل پیش بینی خواهد بود.

·         وب سایت های تطبیقی ​​گران تر هستند

برای طراحی و پشتیبانی وب سایت خود به تیمی از توسعه دهندگان نیاز دارید که به معنای هزینه های راه اندازی و هزینه های عملیاتی بالاتر است. در همین حال، میانگین دستمزد طراحان وب حدود 57 هزار دلار است و نرخ دستمزد آنها می تواند به 114 هزار دلار برسد.

·         کمتر محبوب است

برای یافتن مطالب آموزشی بصری و راهنماهای به روز طراحی تطبیقی ​​مشکل خواهید داشت. از آنجایی که طراحی ریسپانسیو بسیار رایج است، اکثر دوره های طراحی وب روی آن تمرکز می کنند.

طراحی تجربیات جداگانه دست و پا گیر و کار فشرده است. هر طرح بندی باید از نظر پیکسلی کامل باشد، بنابراین، طبیعتاً، طراحان شما زمان بیشتری را صرف کار و آزمایش آنها می کنند.

·         برای مبتدیان مناسب نیست

اکثر سازندگان وب سایت های بصری محبوب ابزارهایی برای ایجاد یک طراحی واکنش گرا یکنواخت در اختیار شما قرار می دهند، اما به ندرت سرویس ساده ای را پیدا خواهید کرد که به شما امکان ساخت نسخه های جداگانه موبایل، رایانه شخصی و تبلت. به این دلیل که طراحی تطبیقی ​​به تخصص و مهارت بیشتری نیاز دارد.

طراحی تطبیقی: نمونه ها و موارد استفاده

یک سایت تطبیقی ​​ممکن است انتخاب بهتری برای مشاغل تجارت الکترونیکی باشد که مخاطبان هدف آنها ترجیح می دهند با استفاده از یک برنامه تلفن همراه خرید کنند. هدف این کسب‌وکارها ایجاد تجربیات بسیار هدفمند برای مخاطبانشان است، زیرا داده‌های کافی برای درک عادت‌ها و ترجیحات خرید خود جمع‌آوری کرده‌اند و می‌خواهند دانلود اپلیکیشن را تشویق کنند.

برای دیدن پربازدیدترین وب سایت تطبیقی ​​جهان، کافی است به آمازون بروید. از یک کامپیوتر رومیزی، یک تجربه عالی به دست می آورید. صفحه اصلی نسبتاً شلوغ است اما زیاد نیست، و شما می توانید فوراً آنچه را که به دنبال آن هستید پیدا کنید.

یک نمونه وب سایت تطبیقی ​​از آمازون

یک نمونه وب سایت تطبیقی ​​از آمازون

با این حال، اگر بخواهید اندازه پنجره مرورگر خود را تغییر دهید، این اتفاق می افتد:

وقتی اندازه پنجره مرورگر به طور قابل توجهی تغییر می کند، وب سایت آمازون چگونه به نظر می رسد

وقتی اندازه پنجره مرورگر به طور قابل توجهی تغییر می کند، وب سایت آمازون چگونه به نظر می رسد

شما فقط می توانید کسری از محتوای دسکتاپ را ببینید زیرا این عرض مرورگر غیر معمول در نظر گرفته نشده است.

آیا این رویکرد به آمازون آسیب می زند؟ شانسی نیست. فروش آن در سال‌های اخیر چهار برابر شده است زیرا نسخه وب‌سایت تلفن همراه و اپلیکیشن آن هر دو تجربه خریدی بسیار ساده، سریع و راحت را ارائه می‌دهند.

تفاوت طراحی سایت تطبیقی و طراحی سایت واکنش گرا

شرکتی به بزرگی آمازون می‌تواند رویکرد «یک اندازه مناسب همه» را کنار بگذارد و با طراحی وب‌سایت خود کمی محافظه‌کار باشد تا میلیون‌ها مشتری در سراسر جهان از جمله افراد مسن و کاربرانی که مشکلات بینایی دارند آشنا و فوراً در دسترس باشند.

همچنین، اگر دقت کنید، وب‌سایت آمازون تا حدی واکنش‌گرا است – بسته به درگاه دید، عناصر اضافی و موجود اضافه یا حذف شده است.

Ryanair، یک شرکت هواپیمایی ارزان اروپایی محبوب، همچنین یک وب سایت تطبیقی ​​دارد که رزرو پروازهای ارزان را آسان می کند. رابط کاربری آن کمی محافظه کارانه به نظر می رسد اما قدیمی نیست و امتیاز 82/100 را در ابزار تست سرعت Pingdom می گیرد که نتیجه خوبی است.

صفحه اصلی وب سایت تطبیقی ​​Ryanair

وب سایت تطبیقی ​​Ryanair

داشتن یک وب سایت تا حدی سفت و سخت مانع از شکستن رکوردهای ترافیکی بارها و بارها توسط شرکت هواپیمایی نمی شود زیرا بیشتر مسافران ترجیح می دهند پروازهای خود را از یک دستگاه دسکتاپ یا استفاده از برنامه تلفن همراه Ryanair رزرو کنند.

ایجاد تغییرات بیش از حد در این وب سایت به معنای سردرگمی کاربرانی است که قبلاً به ظاهر فعلی عادت کرده اند. رایان ایر به‌جای تغییر به نسخه‌های مد روز و واکنش‌گرا، عمداً تصمیم می‌گیرد طراحی وب‌سایت خود را دست نخورده باقی بگذارد و در عوض بر پایین نگه داشتن قیمت بلیط‌های خود تا حد امکان تمرکز کند.

نحوه انتخاب بین طراحی واکنشگرا در مقابل طراحی تطبیقی

فقط به این دلیل که یک رویکرد فراگیرتر از دیگری است، به این معنی نیست که شما باید آن را اتخاذ کنید. تصویر بزرگ را از دست ندهید – هدف اصلی شما این است که وب سایت خود را بصری، در دسترس، دعوت کننده و از نظر بصری منسجم کنید. برای انجام این کار، باید رویکردی جامع داشته باشید و به بهترین شیوه های طراحی وب روی بیاورید.

این مراحل را دنبال کنید تا تعیین کنید طراحی واکنشگرا در مقابل طراحی تطبیقی کدام برای شما مناسب تر است:

ابتدا مخاطبان هدف و نیازهای آنها را در نظر بگیرید. به خاطر داشته باشید که هدف کاربر بر اساس دستگاهی که استفاده می کند نیست. تحقیقات کاربر را انجام دهید تا بفهمید کاربران واقعی چگونه با رابط کاربری شما تعامل دارند. آیا بهینه سازی طراحی برای دستگاه های خاص برای شما منطقی است؟

روی مورد استفاده خاص خود تمرکز کنید. به عنوان مثال، اگر چاپ‌های هنری مدرن می‌فروشید، باید روی ایجاد تجربه‌های دسکتاپ بی‌نظیر برای کاربران خود تمرکز کنید، زیرا آنها می‌خواهند قبل از خرید هر چیزی، چاپ‌ها را روی یک صفحه بزرگ نگاه کنند.

با رویکرد اول موبایل زیاده روی نکنید. ساده‌سازی بیش از حد طرح‌بندی‌های موبایل در تلاش برای حذف همه اصطکاک‌های احتمالی از سفر کاربر و اعمال همان منطق در نسخه دسک‌تاپ بسیار آسان است. با این حال، طراحی ساده و تک ستونی با منوی همبرگر احتمالاً در صفحه دسکتاپ بسیار کسل کننده به نظر می رسد.

منابع و محدودیت های خود را ارزیابی کنید. قبل از اینکه حتی به سرمایه گذاری در چیدمان های تطبیقی ​​فکر کنید، بودجه، نیازهای فعلی و اهداف بلند مدت خود را مشخص کنید. آیا برای برند شما داشتن یک وب سایت پیشرفته که حتی در تلویزیون های هوشمند بسیار بزرگ هم فوق العاده به نظر می رسد بسیار مهم است؟ یا فقط به یک نیروی کار قابل اعتماد نیاز دارید تا محصولات را به مخاطبان فعلی خود بفروشید – مخاطبانی که بدون توجه به هر چیزی از شما خرید می کنند؟

مقایسه طراحی سایت تطبیقی با طراحی سایت واکنش گرا

سرعت بارگذاری خود را در اولویت قرار دهید. وب سایت های تجاری ممکن است تزئیناتی داشته باشند یا نداشته باشند، اما برای جلوگیری از افزایش نرخ پرش باید سریع بارگذاری شوند. بیش از نیمی از کاربران، اگر وب سایتی بیش از شش ثانیه طول بکشد، آن را رها می کنند.

تجزیه و تحلیل رقبا را اجرا کنید. به احتمال زیاد، رقبای اصلی شما قبلاً مطالعات کاربری را انجام داده اند و همه چیز را کشف کرده اند. فقط رویکرد آنها را کپی نکنید. در عوض، سعی کنید تجزیه و تحلیل کنید که کدام بخش های کاربر به آنها غذا می دهند و چرا.

طراحی ریسپانسیو دیگر یک روند نیست – به تدریج در حال تبدیل شدن به یک استاندارد طلایی طراحی وب است و معایب اندک آن به زودی به گذشته تبدیل خواهند شد.

به عنوان مثال، Webflow، سازنده وب سایت بصری، ما صفحات ریسپانسیو kes تا 10 برابر سریعتر با بهینه سازی خودکار تصاویر آپلود شده، که یکی از مشکلات اصلی وب سایت های واکنش گرا را حل می کند: سرعت بارگذاری آنها.

استفاده از بهترین هر دو جهان امکان پذیر است – ترکیب استراتژی های پاسخگو و تطبیقی ​​برای رسیدگی به رفتارهای جستجوی مختلف. با انجام این کار، طرح‌بندی‌های تطبیقی ​​می‌توانند پرس‌وجوهای رسانه‌ای داشته باشند، در حالی که وب‌سایت‌های واکنش‌گرا می‌توانند شامل عناصر تطبیقی ​​باشند. به جرات می توان گفت که معضل پاسخگو و تطبیقی ​​دیگر چندان مرتبط نیست – طراحی وب سایت ایده آل ترکیبی ماهرانه از این دو است.

چگونه تشخیص دهیم که یک سایت واکنش گرا یا تطبیقی ​​است؟

ابتدا، بررسی کنید که وقتی اندازه پنجره مرورگر خود را از رایانه رومیزی تغییر می دهید چه اتفاقی می افتد. یک وب سایت واکنش گرا به طور یکپارچه با اندازه نمای شما تنظیم می شود – بلافاصله متوجه خواهید شد که چقدر انعطاف پذیر است.

یک وب‌سایت تطبیقی ​​تغییر نمی‌کند تا زمانی که به نقطه شکست خاصی نرسیده باشید یا به دستگاه دیگری بروید. تا آن زمان، برخی از محتوای آن به جای تغییر اندازه، پنهان می‌شود و برای دیدن آن باید نوار اسکرول افقی را بکشید.

از طرف دیگر، می‌توانید با کلیک کردن روی CTRL + U در ویندوز یا Option + Command + U در مک، به دنبال درخواست‌های رسانه در کد منبع صفحه اصلی بگردید. همچنین می‌توانید روی صفحه کلیک راست کرده و از منوی کشویی «View Page Source» را انتخاب کنید.

یک راه آسان برای مشاهده نحوه رفتار یک وب سایت در صفحه های مختلف، شبیه سازی دستگاه های تلفن همراه با حالت دستگاه Google Chrome است. وب‌سایتی را که می‌خواهید آزمایش کنید باز کنید و CTRL + Shift + I را در ویندوز یا Command + Option + I را در Mac فشار دهید تا ابزارهای توسعه‌دهنده باز شوند.

چگونه مطمئن می شوید که طراحی شما در هر صفحه ای عالی به نظر می رسد و نیازهای مختلف کاربران را پوشش می دهد؟ ✨ پاسخ های مورد نیاز خود را در این راهنما بیابید 💪

علت کند بودن سایت وردپرس + تصویر

تاثیر سرعت سایت بر سئو

چرا وب سایت من کند است؟ (8 علت کندی سرعت سایت و راه حل)

آموزش افزایش سرعت سایت وردپرس

آموزش افزایش سرعت ووکامرس (16روش جامع)+pdf

خلاصه

شاید شنیده باشید که موتورهای جستجو سایت‌های واکنش‌گرا را فقط به این دلیل اولویت می‌دهند

پاسخگو این کاملاً درست نیست. یک وب‌سایت تطبیقی ​​می‌تواند به همان اندازه که یک وب‌سایت واکنش‌گرا (Responsive) دوست‌دار سئو باشد. گوگل می‌گوید که وب‌سایت‌های سازگار با موبایل را ترجیح می‌دهد که تجربه کاربری مثبتی را ارائه می‌دهند، اما شما را تنها به یک راه برای دستیابی به آن محدود نمی‌کند.

روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید وب‌سایت شما را بدون نقص در موبایل کار کنید. برای مثال، می‌توانید افزونه‌های موبایل وردپرس را امتحان کنید – برای استفاده از برخی از آنها حتی نیازی به کدنویس ندارید. اگر مهارت‌های توسعه‌دهنده دارید، مطمئن شوید که از محیط‌های مرحله‌بندی وردپرس ما برای آزمایش تغییرات وب‌سایت خود به روشی بدون استرس قبل از شروع به کار استفاده می‌کنید.

افزونه‌های موبایلی وجود دارند که می‌توانند سایت وردپرس شما را به یک برنامه تبدیل کنند، که راهی فوق‌العاده برای ارائه یک تجربه مناسب بدون صرف هزینه‌های گزاف در یک وب‌سایت تطبیقی ​​کاملاً جدید است. اگر قبلاً سایت های تلفن همراه دارید، می توانید ظاهر و قابلیت استفاده آنها را با افزونه هایی مانند WP Mobile Menu به شدت بهبود بخشید.

هر رویکردی را که انتخاب می‌کنید، به یاد داشته باشید که طراحی چند پلتفرمی از شما می‌خواهد که بدون توجه به زمان و نحوه دسترسی کاربران به منابع شما، تجربه‌های بسیار سریعی را برای کاربران خود ایجاد کنید. انتخاب هاست مناسب نیمی از کار است – به طور پیش‌فرض می‌تواند وب‌سایت شما را سریع‌تر و ایمن‌تر کند، و دیگر لازم نیست نگران خرابی‌های برنامه‌ریزی نشده یا پهنای باند کم باشید.

خدمات سئو سایت توسط سئو فراز

جهت انجام خدمات طراحی سایت :سایت شرکتی,سایت فروشگاهی,سایت گردشگری  و سایت وردپرس و … و همچنین خدمات سئو سایت :سئو سایت فروشگاهی,سئو سایت گردشگری,سئو سایت وردپرس و … تولید محتوا با کارشناسان سئو فراز تماس بگیرید

کمک فوری از کارشناسان میزبانی وردپرس سئو فراز ، 24/7.

رای دهید{title}

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا