چگونه پست های ویژه در وردپرس ایجاد کنیم ؟ 4 روش

چگونه پست های ویژه در وردپرس ایجاد کنیم ؟ 4 روش

چگونه پست های ویژه در وردپرس ایجاد کنیم ؟ اگر وب‌سایت شما دارای تعداد زیادی پست است، ممکن است با مشکلی مواجه شده باشید که در آن مردم یافتن مهم‌ترین اطلاعات را دشوار می‌دانند. این امر تجربه کاربر را کاهش می دهد و بر ترافیک صفحات خاصی تأثیر منفی می گذارد.

آیا به دنبال اضافه کردن پست های ویژه در وردپرس هستید؟

پاسخ ممکن است ارائه یک بخش پست های ویژه به سایت وردپرس شما باشد. این ویژگی باعث می‌شود تا کاربران بتوانند مهم‌ترین محتوای شما را با نمایش فهرستی از آن در بخش یا ویجت خاص شناسایی کنند. می تواند پست های مهم وبلاگ، اخبار مهم یا هر اطلاعات دیگری را که انتخاب می کنید برجسته کند.

می توانید با کمک یک افزونه، پست های ویژه را در وردپرس اضافه کنید، آنها را با استفاده از منوها به نوار کناری اضافه کنید، یا یک ویجت لیست را به نوار کناری وردپرس اضافه کنید.

بهترین راه برای افزودن پست های ویژه در وردپرس

در این پست، پست های ویژه و اینکه چرا باید آنها را به سایت خود اضافه کنید، توضیح خواهیم داد. علاوه بر این، روش‌های مختلفی برای افزودن پست‌های ویژه در وردپرس نشان خواهیم داد. بنابراین بدون هیچ مقدمه ای، بیایید شروع کنیم.

1 چرا به اضافه کردن پست های ویژه نیاز دارید؟

به طور کلی، پست های ویژه به عنوان محتوای ستونی برای وب سایت شما عمل می کنند. این پست‌ها نه تنها به نفع کاربران است، بلکه خلاصه‌ای واضح از وب‌سایت شما و نحوه کمک به بازدیدکنندگان در یافتن بهترین راه‌حل ارائه می‌دهد.

شما می خواهید بازدیدکنندگان از این پست ها چیز جدیدی در مورد شما و محصولات شما بیاموزند. بنابراین، منطقی است که بخواهید کاربران بیشتری را به آن محتوای خاص جذب کنید.

و این دلیل اصلی نیاز وب سایت وردپرس شما به بخشی برای پست های ویژه است. این به افزایش ترافیک به این پست های خاص کمک می کند و به بینندگان اجازه می دهد هدف وب سایت را درک کنند.

1.1 آیا باید بخش پست های ویژه را به نوار کناری اضافه کنید؟

کاربران معمولاً تبلیغات، پیوندهای رسانه های اجتماعی و اشتراک خبرنامه خود را در نوارهای جانبی وب سایت خود نمایش می دهند. این از دیدگاه قابلیت استفاده منطقی است، زیرا کاربران می توانند این گزینه ها را به دلخواه خود بررسی کنند.

بنابراین، عاقلانه و کارآمد است که یک مکان جداگانه در نوار کناری برای پست های برجسته خود تعیین کنید. این احتمال را افزایش می دهد که افراد بیشتری از این پست های ضروری بازدید کنند. همچنین به کاربران شما کمک می کند تا بهترین محتوای شما را بدون جستجوی آن کشف کنند.

یک مثال عالی صفحه وبلاگ MyThemeShop است که پست های برجسته را در نوار کناری لیست می کند. این ویجت نوار کناری در تمام پست های وب سایت ظاهر می شود.

چگونه پست های ویژه در وردپرس ایجاد کنیم ؟ 4 روش
نمونه پست های ویژه در وردپرس

با این گفته، بیایید نحوه اضافه کردن پست های ویژه در وردپرس برای افزایش ترافیک و تعامل کاربر را بررسی کنیم.

2 چگونه پست های ویژه را در وردپرس اضافه کنیم؟

در زیر روش‌های مختلفی را که می‌توانید برای افزودن پست‌های ویژه در وردپرس استفاده کنید، برجسته می‌کنیم. بنابراین بدون هیچ مقدمه ای، بیایید شروع کنیم.

2.1 اضافه کردن پست های ویژه در نوار کناری وردپرس بدون افزونه

این روش ساده است و برای افزودن پست های ویژه به سایت خود نیازی به نصب هیچ افزونه ای ندارید.

همانطور که در زیر نشان داده شده است، از داشبورد وردپرس خود به Appearance > Widgets بروید و یک ویجت List را با کشیدن و رها کردن به نوار کناری وردپرس خود اضافه کنید.

پست های ویژه را در نوار کناری بدون افزونه اضافه کنید
پست های ویژه را در نوار کناری بدون افزونه اضافه کنید

یک ویرایشگر بصری با چند دکمه قالب بندی همراه با این ویجت گنجانده شده است. عناوین پستی را که می خواهید به نمایش بگذارید می تواند به عنوان یک لیست گلوله اضافه شود.

برای افزودن پست های ویژه خود به عنوان آیتم های لیست، عنوان پست را انتخاب کنید و روی دکمه پیوند کلیک کنید تا پیوندی به پست وبلاگ اضافه شود، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

یک پیوند به پست ها اضافه کنید
یک پیوند به پست ها اضافه کنید

پس از انجام تغییرات بر روی دکمه Update کلیک کنید تا آنها را ذخیره کنید. اکنون می توانید از وب سایت خود دیدن کنید تا پست های ویژه خود را در عمل بررسی کنید.

پست های برجسته اضافه شد
پست های برجسته اضافه شد

2.2 اضافه کردن پست های ویژه در نوار کناری وردپرس با استفاده از منوها

این رویکرد به شما کنترل بیشتری بر محتوای خود می دهد اما به کمی کار بیشتر نیاز دارد. به جای ایجاد یک لیست، یک منوی پیمایش برای اضافه کردن به نوار کناری ایجاد می کنیم.

با این روش، می‌توانید بدون تغییر ویجت، پست‌های جدیدی اضافه کنید و با استفاده از رابط کشیدن و رها کردن، فهرست را دوباره مرتب کنید. علاوه بر این، هر زمان که می خواهید از منوی وب سایت خود استفاده کنید، نیازی به ایجاد یک لیست جدید ندارید.

برای انجام این کار، از داشبورد وردپرس خود به Appearance > Menus بروید و روی لینک ایجاد منوی جدید کلیک کنید.

یک منو ایجاد کنید
یک منو ایجاد کنید

در مرحله بعد، باید یک نام برای منوی خود وارد کنید که به شما کمک می کند هر زمان که می خواهید آن را به سایت خود اضافه کنید، به راحتی آن را شناسایی کنید. هنگامی که نامی را اضافه کردید، مطابق شکل زیر بر روی دکمه Create Menu کلیک کنید.

اضافه کردن نام منو
اضافه کردن نام منو

اکنون وردپرس یک منوی خالی جدید برای شما ایجاد می کند. حالا روی تب Posts کلیک کنید و پست هایی را که می خواهید به نمایش درآیند انتخاب کنید. مطابق شکل زیر بر روی دکمه افزودن به منو کلیک کنید.

پست های برجسته اضافه شد
پست های برجسته اضافه شد

پست های شما اکنون در ستون سمت راست ظاهر می شوند و می توانید با کلیک بر روی هر عنوان آنها را ویرایش کنید. به‌علاوه، می‌توانید با کشیدن آن‌ها به بالا یا پایین، موقعیت آنها را تغییر دهید. پس از ایجاد تغییرات، کلیک کنید روی دکمه Save Menu.

اکنون زمان آن است که این منو را به صفحه خود اضافه کنید. برای انجام این کار، از داشبورد وردپرس خود به Appearance > Widgets بروید. روی علامت «+» کلیک کنید و با کشیدن و رها کردن، ویجت منوی پیمایش اضافه کنید.

مطالب مرتبط :

هنگامی که ویجت منوی ناوبری را به نوار کناری کشیدید، دو فیلد خواهید داشت: عنوان و انتخاب منو.

منوی پست های ویژه که قبلا ایجاد کردید در کادر انتخاب منو قرار دارد. در کادر عنوان، عنوان واقعی بازدیدکنندگان را وارد کنید. پس از اتمام، روی دکمه Update کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شود.

اضافه کردن منوی ناوبری
اضافه کردن منوی ناوبری

برای مشاهده منوی پست های ویژه که به سایت شما اضافه شده است، می توانید به سایت خود مراجعه کنید.

پست های ویژه با استفاده از منو اضافه شدند

2.3 اضافه کردن پست های ویژه با استفاده از بلوک ها

شاید دوست نداشته باشید پست های ویژه خود را در نوار کناری قرار دهید. اگر اینطور است، می‌توانید بخش ویژه را مستقیماً روی پست‌ها و صفحات قرار دهید.

برای انجام این کار، می توانید از ویرایشگر بلوک گوتنبرگ استفاده کنید که قبلاً با وردپرس ادغام شده است.

یک پست وردپرس یا صفحه ای را ویرایش کنید که می خواهید پست های ویژه خود را در آن قرار دهید. در صفحه بعد از ویرایش، روی دکمه افزودن بلوک جدید (+) در بالا کلیک کنید و بلوک List را مانند تصویر زیر اضافه کنید.

اضافه کردن بلوک لیست
اضافه کردن بلوک لیست

شما باید عنوان هر پست وبلاگی را که می خواهید به عنوان یک مورد در لیست قرار دهید، اضافه کنید. سپس متن را انتخاب کنید و روی دکمه پیوند در نوار ابزار کلیک کنید تا پیوندی به مقاله ایجاد شود.

یک پیوند به پست های ویژه اضافه کنید
یک پیوند به پست های ویژه اضافه کنید

پس از اتمام، تغییرات خود را ذخیره کنید و پست را به‌روزرسانی/منتشر کنید. و شما آن را دارید؛ لیست پست های ویژه شما اکنون آماده است. این یکی از روش‌های ساده‌تر برای افزودن لیستی از پست‌های ویژه در وردپرس است.

نکته سریع: یکی از ویژگی های عالی ویرایشگر بلاک این است که می توانید یک بلوک را به عنوان یک بلوک قابل استفاده مجدد ذخیره کنید و همان بلوک را به هر پست یا صفحه ای که می خواهید اضافه کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی نماد منوی سه نقطه کلیک کنید و سپس بر روی گزینه Add to Reusable blocks کلیک کنید. یک نام به بلوک خود بدهید و آن را ذخیره کنید. پس از اتمام، می توانید از این بلوک در جای دیگری در وب سایت وردپرس خود استفاده کنید.

بلوک قابل استفاده مجدد را اضافه کنید
بلوک قابل استفاده مجدد را اضافه کنید

2.4 اضافه کردن پست های ویژه با یک افزونه

همچنین اگر لیستی زیباتر از پست های ویژه را ترجیح می دهید، می توانید از افزونه وردپرس استفاده کنید. افزونه های مختلفی در دسترس هستند، اما ما از افزونه Display Posts استفاده می کنیم که از کدهای کوتاه برای افزودن پست های ویژه در وردپرس استفاده می کند.

برای شروع، افزونه Display Posts را با رفتن به قسمت Plugins > Add New در داشبورد وردپرس خود نصب و فعال کنید. افزونه را در نوار جستجو جستجو کنید، آن را مانند تصویر زیر نصب و فعال کنید.

افزونه Display Posts را نصب و فعال کنید
افزونه Display Posts را نصب و فعال کنید

مراحل زیر را می توان برای ویرایش یک صفحه، یک پست یا یک ویجت متنی استفاده کرد. زمانی که کد را اضافه می کنید، جای کد را در ویرایشگر خواهید دید. اما پس از انتشار صفحه خود، نتیجه کد کوتاه را خواهید دید.

در صفحه پس از ویرایش، روی نماد «+» کلیک کنید و بلوک کد کوتاه را اضافه کنید. مانند شکل زیر کد کوتاه [display-posts] را اضافه کنید. پس از انجام، صفحه/پست خود را منتشر یا به روز کنید.

کد کوتاه به پست/صفحه اضافه کنید
کد کوتاه به پست/صفحه اضافه کنید

سپس می توانید از سایت خود دیدن کنید تا پست های ویژه را در عمل مشاهده کنید.

چگونه پست های ویژه در وردپرس ایجاد کنیم ؟ نتیجه گیری

داشتن پست های برجسته در وردپرس باعث بهبود تجربه کاربر می شود. بازدیدکنندگان می توانند سریعتر به مهم ترین اطلاعات پیمایش کنند – و شما می توانید محتوای خود را به راحتی تبلیغ کنید.

می‌توانید از روش‌های ذکر شده در بالا برای نمایش برخی از وبلاگ‌های با بهترین عملکرد به‌عنوان پست‌های ویژه استفاده کنید که به شما کمک می‌کند تبدیل و فروش بیشتری را افزایش دهید.

تیم سئو و طراحی سایت سئو فراز

جهت انجام خدمات طراحی سایت :سایت شرکتی,سایت فروشگاهی,سایت گردشگری  و سایت وردپرس و … و همچنین خدمات سئو سایت :سئو سایت فروشگاهی,سئو سایت گردشگری,سئو سایت وردپرس و … تولید محتوا با کارشناسان سئو فراز تماس بگیرید

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا