مشکل لود نشدن المنتور:9 روش

مشکل لود نشدن المنتور

مشکل لود نشدن المنتور :با المنتور ، می توانید Block Editor را با یک صفحه ساز بصری تر جایگزین کنید. اگر کاربر المنتور  هستید، باید هر بار که می خواهید صفحه ای ایجاد یا ویرایش کنید، ویرایشگر را بارگیری کنید. با این حال، گاهی اوقات ممکن است یک خطا مانع از بارگیری المنتور  شود.

مشکل لود نشدن المنتور

خوشبختانه راه حل های مختلفی برای این مشکل وجود دارد. اگر متوجه شدید که چه چیزی باعث این خطا می شود، باید بتوانید در کوتاه ترین زمان آن را عیب یابی کنید.

در این مقاله، ما در مورد عواملی که باعث مشکل بارگیری المنتور  می شود صحبت خواهیم کرد و به الزامات افزونه نگاه خواهیم کرد. سپس، چندین روش برای عیب‌یابی این خطا را به شما معرفی می‌کنیم. به آن برسیم!

نحوه رفع مشکل لود نشدن المنتور (5 روش)

قدرت المنتور  را با قدرت داشبورد هاست های پربازدید ترکیب کنید تا شاهد سرعتی رعدآسا باشید. ⚡️

چرا المنتور لود نمی شود؟

قبل از اینکه به جزئیات در مورد آنچه که می‌تواند باعث ایجاد مشکل در المنتور  بشویم، مهم است که در مورد معنای خطای «بار نشدن» بحث کنیم. این خطا زمانی رخ می دهد که ویرایشگر المنتور  را اجرا می کنید.

معمولاً ویرایشگر فقط یک لحظه طول می کشد تا بارگذاری شود:

اسکرین شات از بارگیری صفحه ساز المنتور
در حال بارگیری صفحه ساز المنتور

با این حال، اگر ویرایشگر در صفحه بارگیری گیر کند، احتمالاً با یک خطا روبرو هستید. توجه داشته باشید که این به معنای عدم بارگیری کامل ویرایشگر یا دریافت کد HTTP نیست. در این حالت، وب سایت شما باید کاملاً کار کند، جدا از اینکه المنتور  قادر به بارگیری نیست.

به طور معمول، المنتور  ممکن است به دلیل عدم پاسخگویی سرور شما به الزامات افزونه، بارگیری نشود. همچنین ممکن است از افزونه ای استفاده کنید که باعث مشکل سازگاری با المنتور  شده است. در چند بخش بعدی، الزامات المنتور  را بیان می‌کنیم و به شما نشان می‌دهیم که چگونه خطای بارگذاری نشدن را عیب‌یابی کنید.

با دیدن این خطای خسته کننده؟ 😅 راه حل یک سیک دور است 😌

برای توییت کردن کلیک کنید

الزامات المنتور چیست؟

هر افزونه سیستم مورد نیاز خود را دارد. اکثر توسعه دهندگان افزونه این اطلاعات را منتشر نمی کنند زیرا فرض می کنند که هر سرور می تواند حداقل نیازهای خود را برآورده کند. معمولا، این مورد است.

برخی از افزونه‌ها مانند صفحه‌سازها و ابزارهای امنیتی معمولاً نیازمندی‌های سیستمی خاصی دارند. در مورد المنتور ، اینها حداقل الزامات هستند (بدون در نظر گرفتن فضای ذخیره سازی):

  1. وردپرس 5.2 یا نسخه جدیدتر
  2. PHP 7 یا نسخه جدیدتر
  3. MySQL 5.6 یا نسخه جدیدتر
  4. محدودیت حافظه وردپرس حداقل 128 مگابایت

در بیشتر موارد، حتی اگر سرور شما نیازهای آن را برآورده نکند، می‌توانید یک افزونه را نصب کنید. با این حال، این می تواند منجر به عدم کارکرد صحیح افزونه شود و در مورد المنتور ، ویرایشگر به طور کلی بارگیری نشود.

نحوه رفع مشکل لود نشدن المنتور

اگر المنتور  در صفحه بارگیری گیر کرد، اولین کاری که می‌خواهید انجام دهید این است که صفحه را دوباره بارگیری کنید. دوباره سعی کنید به ویرایشگر المنتور  دسترسی پیدا کنید و ببینید آیا خطا ادامه دارد یا خیر. اگر این کار را کرد، زمان آن رسیده است که عیب یابی کنیم.

1.المنتور را به روز کنید

ممکن است المنتور  بارگیری نشود زیرا از نسخه قدیمی افزونه استفاده می کنید. افزونه های قدیمی می توانند با ابزارهای دیگر یا با آخرین نسخه وردپرس درگیری ایجاد کنند.

برای بررسی اینکه آیا المنتور  شما به روز است، به Plugins > Installed Plugins بروید و به دنبال سازنده بگردید. اگر مجوز پرمیوم دارید، باید المنتور  و المنتور  Pro را در لیست افزونه‌های خود ببینید:

مطمئن شوید که پلاگین های المنتور  به روز هستند
المنتور  را به روز کنید

اگر اطلاعیه ای در مورد نسخه جدیدتر المنتور  مشاهده کردید، باید به روز رسانی های لازم را اجرا کنید. سپس، دوباره سعی کنید به ویرایشگر دسترسی پیدا کنید.

2.تضادهای افزونه را بررسی کنید (و افزونه های المنتور را آزمایش کنید)

غیر معمول نیست که افزونه ها با یکدیگر درگیری ایجاد کنند. این اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که چندین افزونه دارید که عملکردهای همپوشانی یا کد متناقض را ارائه می‌دهند.

تشخیص تداخل افزونه ها می تواند یک چالش باشد. بهترین گزینه این است که پلاگین ها را یکی یکی آزمایش کنید تا ببینید آیا هر یک از آنها باعث می شود المنتور  بارگذاری نشود. در حالت ایده‌آل، این کار را با استفاده از یک وب‌سایت مرحله‌بندی انجام خواهید داد، زیرا غیرفعال کردن افزونه‌های کلیدی بر عملکرد سایت شما تأثیر می‌گذارد.

برای شروع، به Plugins > Installed Plugins بروید. سپس، می‌خواهید فهرست پلاگین‌های فعال را پایین بیاورید و آنها را یکی یکی غیرفعال کنید. بعد از اینکه هر افزونه را غیرفعال کردید، ویرایشگر المنتور  را دوباره بارگیری کنید تا ببینید درست کار می کند یا خیر.

همچنین باید به افزونه های الحاقی المنتور  توجه ویژه ای داشته باشید. این افزونه ها عملکرد صفحه ساز و کتابخانه ویجت را گسترش می دهند:

به افزودنی های المنتور  توجه کنید
به افزودنی های المنتور  توجه کنید

اگر غیرفعال کردن یک پلاگین یا افزونه خاص کارساز نیست تفاوتی که هنگام بارگیری ویرایشگر Elementor وجود دارد، می توانید ادامه دهید و آن را دوباره فعال کنید. هدف این است که پلاگین ها را یک به یک آزمایش کنید تا ببینید آیا هر یک از آنها باعث مشکلات سازگاری می شوند یا خیر.

یک جایگزین این است که همه افزونه ها را به طور همزمان غیرفعال کنید (به جز Elementor) و ببینید آیا ویرایشگر کار می کند یا خیر. با این حال، ما توصیه می‌کنیم این رویکرد را کنار بگذارید، مگر اینکه از یک وب‌سایت استیجینگ استفاده کنید. اکثر سایت‌های وردپرس برای ویژگی‌های حیاتی به افزونه‌ها متکی هستند، بنابراین غیرفعال کردن همه آنها به یکباره می‌تواند بر تجربه کاربر تأثیر بگذارد.

مطالب مرتبط :

آموزش افزودن CSS سفارشی به المنتور : 5 روش

آموزش زمان بندی پست ها در وردپرس

سفارشی سازی فوتر در وردپرس

علت کند بودن سایت وردپرس + تصویر

رایج‌ترین خطاها در وردپرس و نحوه رفع آنها(70+ )

آموزش سئو وردپرس 61 نکته طلایی (100%رایگان + pdf)

وردپرس چیست و چه کاربردی دارد به همراه pdf

سئو سایت وردپرس

3.نسخه PHP سایت خود را بررسی کنید

همانطور که قبلا ذکر کردیم، Elementor فقط از PHP 7 و نسخه های جدیدتر پشتیبانی می کند. می توانید نسخه فعلی PHP خود را از مدیر وردپرس بررسی کنید.

به Tools > Site Health بروید و برگه Info را انتخاب کنید. در اینجا، برخی از اطلاعات فنی در مورد وب سایت خود را پیدا خواهید کرد. اگر تب Server را باز کنید، می توانید بررسی کنید که سرور شما از چه نسخه PHP استفاده می کند:

نسخه PHP خود را بررسی کنید
دوباره بررسی کنید که نسخه PHP مناسب باشد

در حالت ایده‌آل، PHP 7 یا 8 را خواهید دید. با این حال، بسته به ارائه‌دهنده خود، ممکن است بتوانید نسخه PHP خود را از طریق کنترل پنل میزبان خود به‌روزرسانی کنید.

4.محدودیت حافظه وب سایت خود را بررسی کنید

محدودیت حافظه PHP وب سایت شما تعیین می کند که کل نصب وردپرس چقدر از RAM استفاده می کند. محدودیت های کم حافظه باعث می شود بسیاری از افزونه ها به درستی کار نکنند.

همانطور که قبلا ذکر کردیم، Elementor حداقل سیستم مورد نیاز 128 مگابایت حافظه دارد. اگر مطمئن نیستید که محدودیت حافظه سایت شما چقدر است، می توانید با رفتن به Tools > Site Health و انتخاب برگه Info آن را بررسی کنید. سپس، تب Server را باز کنید و به ورودی محدودیت حافظه PHP نگاه کنید:

بررسی محدودیت حافظه PHP
محدودیت حافظه PHP خود را بررسی کنید

اکثر میزبان های وب مدرن 128-256 مگابایت را به عنوان خط پایه محدودیت حافظه PHP ارائه می دهند. اگر از یک برنامه کاربردی، پایگاه داده و میزبانی مدیریت شده وردپرس مانند استفاده می کنید، این تعداد احتمالاً 256 مگابایت خواهد بود.

اگر با تعداد کمتری سر و کار دارید، می توانید به صورت دستی محدودیت حافظه PHP را افزایش دهید. ساده ترین راه برای انجام این کار از طریق FTP است.

با اتصال به وب سایت خود از طریق FTP یا SFTP و مکان یابی پوشه ریشه وردپرس شروع کنید. این معمولاً www، public یا public_html نامیده می شود.

وقتی پوشه را پیدا کردید، آن را باز کنید و به دنبال فایل wp-config.php بگردید:

به داخل فایل wp-config نگاه کنید
فایل wp-config را پیدا کنید

فایل wp-config.php را با یک ویرایشگر متن باز کنید و به دنبال خطی بگردید که می‌خواند:

آیا با مشکلات خرابی و وردپرس دست و پنجه نرم می کنید؟ Kinsta راه حل میزبانی است که برای صرفه جویی در وقت شما طراحی شده است! ویژگی های ما را بررسی کنید

define( ‘WP_MEMORY_LIMIT’, ‘256M’ );

بسته به محدودیت حافظه سرور شما، این تعداد احتمالا کمتر خواهد بود. اگر نمی توانید آن خط را پیدا کنید، می توانید آن را به صورت دستی اضافه کنید. با این حال، مطمئن شوید که هیچ ورودی دیگری را در فایل wp-config.php ویرایش نکنید. شما همچنین می خواهید آن کد را قبل از خطی که می گوید:

/* همین است، ویرایش را متوقف کنید! وبلاگ نویسی مبارک */

از نظر فنی، می‌توانید با محدودیت حافظه کمتر از 256 مگابایت کنار بیایید، اما می‌توانید مقدار بیشتری را نیز تنظیم کنید. با این حال، در تجربه ما، 256 مگابایت نقطه شیرین برای حافظه PHP است.

وقتی کارتان تمام شد، تغییرات خود را ذخیره کنید و فایل را ببندید. اکنون، مجدداً صفحه Site Health را بررسی کنید تا ببینید آیا وردپرس تغییر محدودیت های حافظه PHP را تشخیص می دهد یا خیر.

در برخی موارد، میزبان وب شما ممکن است به شما اجازه ندهد محدودیت حافظه PHP را به صورت دستی تغییر دهید. این بدان معنی است که شما باید با تیم پشتیبانی تماس بگیرید تا ببینید آیا آنها می توانند این کار را برای شما انجام دهند یا خیر.

5.Switch Elementor’s Loader Method

Elementor شامل یک ویژگی داخلی است که به شما امکان می دهد روش بارگیری ویرایشگر را توسط افزونه تغییر دهید. تغییر روش‌های بارگذار Elementor به هیچ وجه نباید روی شما تأثیر بگذارد، اما اگر روش عیب‌یابی دیگری جواب نداد، آن را به عنوان آخرین راه‌حل توصیه می‌کنیم.

برای تغییر روش های بارگیری Elementor، به Elementor > Settings > Advanced بروید. سپس به دنبال تنظیمات Switch Editor Loader Method باشید و Enable را انتخاب کنید:

تغییر روش های بارگذاری عنصر
تغییر روش های بارگذاری عنصر

روش های بارگذاری Elementor را تغییر دهید

تغییرات خود را ذخیره کنید و سعی کنید ویرایشگر را دوباره بارگیری کنید. خطای بارگذاری نشدن Elementor باید اکنون برطرف شود.

6. Switch Editor Loader را فعال کنید

ویرایشگر Elementor به دلیل تداخل در پیکربندی سرور بارگیری نمی شود. احتمالا المنتور گزینه ای برای حل این مشکل می دهد. می‌توانید با رفتن به Elementor–>Settings-Advanced آن را برطرف کنید. در اینجا، باید Switch Editor Loader Method را فعال کنید.

Switch Editor Loader Method را فعال کنید
Switch Editor Loader Method را فعال کنید

پس از فعال کردن این گزینه، دوباره بررسی کنید که آیا مشکل حل شده است یا خیر.

7. سایر تضادهای افزونه را بررسی کنید

ویرایشگر Elementor گاهی اوقات به دلیل تداخل افزونه های دیگری که برای وب سایت های وردپرس استفاده کرده اید، نمی تواند کار کند. به همین دلیل است که باید هر افزونه را بررسی کنید. می توانید همه افزونه ها را غیرفعال کنید به جز Elementor. سپس یکی یکی فعال کنید و با دقت ببینید کدام افزونه باعث خطا می شود.

اگر افزونه ای پیدا کردید، دوباره افزونه را غیرفعال کنید و برای رفع مشکل با شرکت افزونه تماس بگیرید.

سایر تضادهای افزونه را بررسی کنید
سایر تضادهای افزونه را بررسی کنید

مطمئن شوید که همه افزونه های خود را به روز نگه دارید. زیرا این عامل دیگری است که ممکن است ویرایشگر Elementor بارگیری نشود.

8. فایل htaccess را بررسی کنید

فایل .htaccess (دسترسی فرامتن) فایل پیکربندی سرور توزیع شده آپاچی است که برای تنظیم پیکربندی سرور برای یک فهرست خاص استفاده می شود. با استفاده از این فایل، می توانید تغییرات لازم مانند مدیریت خطا، تغییر مسیر به URL های خاص، مجوزهای کاربر، مجوز و موارد دیگر را در وب سایت خود ایجاد کنید.

خوب، تنظیمات نادرست در فایل htaccess. همچنین می تواند پنل ویرایشگر Elementor شما را بارگیری نکند. می توانید با ایجاد یک فایل htaccess جدید با محتوای پیش فرض این مشکل را حل کنید. اما مطمئن شوید که از فایل htaccess. موجود نسخه پشتیبان تهیه کرده اید.

این راهنما را بررسی کنید و در مورد فایل .htaccess اطلاعات بیشتری کسب کنید.

9. محدودیت سرویس آپاچی را افزایش دهید

اگر وب سایت شما از محدودیت سرور آپاچی فراتر رود، ممکن است ویرایشگر Elementor شما به درستی بارگذاری نشود. با افزودن کد زیر به فایل htaccess می توانید محدودیت سرور آپاچی سایت Elementor خود را افزایش داده و مشکل را حل کنید.

<IfModule mod_substitute.c>

جایگزینMaxLineLength 30 متر

</IfModule>

LimitRequestBody 9999999

10. تم فعلی خود را تغییر دهید

مانند پلاگین ها، تم فعال فعلی شما نیز می تواند دلیل مشکل بارگیری Elementor باشد. اگر راه های دیگر را امتحان می کنید اما قادر به حل مشکل نیستید، باید قالب فعلی خود را تغییر دهید و یک تم پیش فرض وردپرس را فعال کنید.

تم فعلی خود را تغییر دهید
تم فعلی خود را تغییر دهید

به داشبورد ناحیه پشتیبان وب سایت خود –> ظاهر –> تم ها بروید. و تم فعلی خود را تغییر دهید. در اینجا متوجه می‌شوید که ما از تم Neve استفاده کرده‌ایم و باید آن را تغییر دهیم و تم بیست و یک و یک را فعال کنیم.

تغییر تم فعلی

اگر قصد دارید وب سایت خود را با استفاده از Elementor ایجاد کنید، توسط Elementor توصیه می شود که از تم Hello Elementor استفاده کنید.

دیگر روش های عیب یابی لود نشدن المنتور

اگر در حین استفاده از Elementor با مشکلات فنی مواجه شدید و مطمئن نیستید که چگونه ادامه دهید، چند روش عیب‌یابی دیگر وجود دارد که می‌توانید استفاده کنید. بیایید نگاهی به آنها بیندازیم.

تغییر تم

اکثر تم های محبوب وردپرس با افزونه های اصلی صفحه ساز آزمایش می شوند. با این حال، توصیه می کنیم که توضیحات هر موضوع را بررسی کنید تا مطمئن شوید که سازگاری با Elementor را ذکر کرده است.

اگر طرح زمینه فعلی شما Elementor پسند نیست، به‌روزرسانی تم‌ها ممکن است مشکلات شما را با صفحه‌ساز حل کند. در هر صورت، تغییر تم ها فقط یک دقیقه طول می کشد، بنابراین اگر با Elementor با مشکل مواجه شدید، ارزش امتحان کردن را دارد.

افزونه های مرورگر را غیرفعال کنید

در برخی موارد، افزونه‌های مرورگر می‌توانند به صورت صفحه به صفحه خطا ایجاد کنند. برای مثال، ممکن است از افزونه‌ای استفاده کنید که اسکریپت‌ها را مسدود می‌کند، یا افزونه‌ای که کد سفارشی را به وب‌سایت‌های خاصی اضافه می‌کند.

برخی از این افزونه‌ها ممکن است هنگام استفاده از Elementor مشکلاتی ایجاد کنند. یک راه سریع برای بررسی اینکه آیا این مورد است، استفاده از Elementor با نصب مرورگر تمیز است.

اگر خطاها ناپدید شوند، باید مشخص کنید کدام افزونه مرورگر مشکل را ایجاد کرده است. این بدان معناست که برنامه‌های افزودنی را یکی یکی غیرفعال کنید تا زمانی که مقصر را شناسایی کنید.

بیاموزید که چه چیزی باعث مشکل بارگیری Elementor می شود و به الزامات افزونه نگاه کنید، سپس نحوه رفع آن را بیابید، همه در این راهنما 🚀

اگر برای ساخت و به‌روزرسانی وب‌سایت خود به Elementor متکی هستید، بارگیری نشدن ویرایشگر می‌تواند آچار مهمی در برنامه‌های شما ایجاد کند. دلایل متعددی وجود دارد که چرا ویرایشگر ممکن است بارگیری نشود، اما معمولاً به نیازهای سیستم یا مشکلات سازگاری افزونه مربوط می شود.

آموزش عیب یابی خطای عدم بارگیری المنتور به صورت گام به گام :

  • Elementor را به روز کنید.
  • تداخل افزونه ها را بررسی کنید (و افزونه های Elementor را آزمایش کنید).
  • نسخه PHP سایت خود را بررسی کنید.
  • محدودیت حافظه وب سایت خود را بررسی کنید.
  • روش لودر Elementor را تغییر دهید.

تیم سئو و طراحی سایت سئو فراز

جهت انجام خدمات طراحی سایت :سایت شرکتی,سایت فروشگاهی,سایت گردشگری  و سایت وردپرس و … و همچنین خدمات سئو سایت :سئو سایت فروشگاهی,سئو سایت گردشگری,سئو سایت وردپرس و … تولید محتوا با کارشناسان سئو فراز تماس بگیرید

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا