چگونه پس زمینه را در وردپرس تغییر دهیم؟

چگونه پس زمینه را در وردپرس تغییر دهیم؟

چگونه پس زمینه را در وردپرس تغییر دهیم؟آیا به دنبال راهی آسان برای تغییر پس زمینه وب سایت وردپرس خود هستید؟بسیاری از تم های وردپرس به شما این امکان را می دهند که با آپلود یک تصویر یا انتخاب رنگ، پس زمینه سایت خود را تغییر دهید.

چگونه پس زمینه را در وردپرس تغییر دهیم؟

رنگ پس زمینه وب سایت شما نقش مهمی در طراحی و برندسازی شما و خوانایی بیشتر مطالب شما دارد. تصاویر پس‌زمینه می‌توانند وب‌سایت شما را جذاب‌تر و از نظر زیبایی‌شناختی دلپذیرتر جلوه دهند.

در این پست به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید رنگ پس زمینه را تغییر دهید و تصاویر پس زمینه را به سایت وردپرس خود اضافه کنید.

بنابراین بدون هیچ مقدمه ای، بیایید شروع کنیم.

1 چگونه رنگ پس زمینه را در وردپرس تغییر دهیم؟

روش های مختلفی برای تغییر رنگ پس زمینه در وردپرس وجود دارد. می توانید این کار را با کمک سفارشی ساز تم انجام دهید یا از CSS سفارشی استفاده کنید. اجازه دهید راه های مختلف را با جزئیات بررسی کنیم.

1.1 تغییر رنگ پس زمینه با استفاده از سفارشی ساز تم وردپرس

با استفاده از Customizer Theme WordPress، می توانید رنگ پس زمینه را بسته به موضوع خود تغییر دهید. این به شما امکان می دهد ظاهر سایت خود را در زمان واقعی بدون نیاز به تغییر کد تغییر دهید.

وارد وب سایت خود شوید و به Appearance > Themes > Customize بروید تا از Customizer Theme WordPress استفاده کنید.

رنگ پس زمینه را با استفاده از سفارشی ساز تم تغییر دهید
رنگ پس زمینه را با استفاده از سفارشی ساز تم تغییر دهید

با این کار Customizer Theme ظاهر می شود که در آن می توانید تم خود را به روش های مختلف تغییر دهید. برای تغییر رنگ پس‌زمینه وب‌سایت خود، پیش بروید و روی تب تنظیمات رنگ‌ها از منوی سمت راست خود کلیک کنید.

گزینه پیدا کردن رنگ ها
گزینه پیدا کردن رنگ ها

قدم بعدی این است که یک رنگ پس زمینه برای وب سایت خود انتخاب کنید. می توانید از ابزار انتخاب رنگ استفاده کنید یا یک کد رنگ هگز برای پس زمینه خود وارد کنید.

رنگ را انتخاب کنید
رنگ را انتخاب کنید

فراموش نکنید که پس از انجام تغییرات، دکمه Save/Publish را بزنید. اکنون می توانید رنگ پس زمینه جدید را در حال اجرا در وب سایت خود مشاهده کنید.

رنگ پس زمینه تغییر کرد
رنگ پس زمینه تغییر کرد

1.2 تغییر رنگ پس زمینه با افزودن CSS سفارشی

می توانید یک کد CSS سفارشی برای تغییر رنگ پس زمینه سایت خود اضافه کنید. برای انجام این کار، از داشبورد وردپرس خود به Appearance > Customize بروید.

برای سفارشی کردن تنظیمات حرکت کنید
برای سفارشی کردن تنظیمات حرکت کنید

سپس به قسمت Additional CSS رفته و کد زیر را اضافه کنید.

body {
 background-color: #FFFFFF;
}

کد رنگ پس زمینه را با کد رنگی که می خواهید در وب سایت خود استفاده کنید جایگزین کنید. هنگامی که کد را اضافه کردید، روی دکمه انتشار کلیک کنید و برای مشاهده رنگ پس زمینه جدید به سایت خود مراجعه کنید.

کد css سفارشی را اضافه کنید
کد css سفارشی را اضافه کنید

1.3 تغییر رنگ پس زمینه برای پست های فردی

به جای داشتن یک رنگ در سراسر وب سایت خود، می توانید رنگ پس زمینه هر پست وبلاگ را در وردپرس با استفاده از CSS سفارشی تغییر دهید.

این به شما امکان می دهد ظاهر پست ها و پس زمینه آنها را شخصی سازی کنید. به عنوان مثال، می‌توانید رنگ پس‌زمینه مقاله‌ای که بیشترین نظر را داده‌اید تغییر دهید یا طرح‌بندی هر پست را بر اساس نویسندگان تنظیم کنید.

برای کلاس ID پست باید در CSS تم خود جستجو کنید. می توانید این کار را با مرور هر پست وبلاگ و سپس کلیک راست برای استفاده از ابزار Inspect مرورگر خود انجام دهید.

کلاس شناسه پست را پیدا کنید
کلاس شناسه پست را پیدا کنید

هنگامی که شناسه پست خود را دارید، می توانید از CSS سفارشی زیر برای تغییر رنگ پس زمینه یک پست استفاده کنید. شناسه پست را با کد رنگ پس زمینه خود و دلخواه جایگزین کنید.

.postid-1349 {
background: #D7DEB5
}

سفارشی ساز قالب وردپرس می تواند برای افزودن CSS سفارشی استفاده شود. کد را به قسمت Additional CSS اضافه کنید و روی دکمه Publish کلیک کنید.

تغییر رنگ پس زمینه برای هر پست
تغییر رنگ پس زمینه برای هر پست

اکنون می توانید پست را بررسی کرده و رنگ پس زمینه جدید را مشاهده کنید.

1.4 تغییر رنگ پس زمینه برای الگوها

الگوها طرح‌بندی بلوک‌های از پیش تعریف‌شده‌ای هستند که در برگه الگوهای واردکننده بلوک قابل دسترسی هستند. برای افزودن یک الگو، مانند تصویر زیر، روی علامت “+” از گوشه سمت چپ بالا کلیک کنید.

روی علامت + کلیک کنید
روی علامت + کلیک کنید

به برگه الگوها بروید، جایی که می توانید دسته بندی هایی مانند سرصفحه، پاورقی، گالری و غیره را انتخاب کنید.

به برگه الگوها بروید
به برگه الگوها بروید

به عنوان مثال، ما ستون ها را اضافه کرده ایم. ستونی را که می خواهید رنگ پس زمینه را تغییر دهید انتخاب کنید و مانند تصویر زیر به بخش Color در سمت راست بروید.

تغییر الگوی پس زمینه
تغییر الگوی پس زمینه

رنگ پس زمینه را از انتخابگر رنگ انتخاب کنید. پس از به روز رسانی پست، روی دکمه انتشار کلیک کنید. سپس می توانید از پست خود دیدن کنید و رنگ پس زمینه الگو را مشاهده کنید.

رنگ الگو تغییر کرد
رنگ الگو تغییر کرد

1.5 اضافه کردن رنگ های تصادفی پس زمینه در وردپرس

رنگی که برای وب‌سایت خود انتخاب می‌کنید تأثیر زیادی بر درک بازدیدکنندگان از آن دارد. رنگ ها علاوه بر ظاهرشان از تم کلی سایت شما پشتیبانی می کنند. با این حال، برخی از افراد اهمیت رنگ را در وب سایت خود نادیده می گیرند و آن را نادیده می گیرند.

کاربران شما ممکن است بور شوند اگر از یک رنگ پس زمینه استفاده می کنید. بهترین کاری که می توانید در وب سایت وردپرس خود انجام دهید این است که به صورت تصادفی رنگ پس زمینه را تغییر دهید.

برای شروع، باید به دنبال کلاس CSS ناحیه ای باشید که می خواهید رنگ پس زمینه را به طور تصادفی تغییر دهید. به پست خود بروید و با کمک ابزار Inspect کلاس CSS را مطابق شکل زیر پیدا کنید.

تغییر رنگ پس زمینه سایت در وردپرس

هنگامی که کلاس CSS را پیدا کردید، یک ویرایشگر متن ساده مانند notepad باز کنید و یک فایل جدید ایجاد کنید. فایل را به عنوان “background.js” در دسکتاپ خود ذخیره کنید. قطعه کد زیر را به فایل JS اضافه کنید.

jQuery(function($) {
  $('#masthead').each(function() {
    var $this = $(this),
      colors = ['#e5d1d2', '#d2d1e1', '#c0ebf1'];

    setInterval(function() {
      var color = colors.shift();
      colors.push(color);
      $this.animate({ backgroundColor: color }, 2000);
    }, 4000);
  });
});

متوجه خواهید شد که ما از کد رنگ هگز برای ایجاد چهار رنگ مختلف استفاده کرده ایم. برای پس زمینه خود می توانید از هر تعداد رنگی که می خواهید استفاده کنید. به سادگی کدهای رنگی را در قطعه اضافه کنید و آنها را با یک کاما و یک نقل قول جدا کنید. حتماً #مست‌هد انتخابگر CSS را از مثال بالا به موردی که برای وب‌سایت شما مرتبط است تغییر دهید.

تغییر رنگ پس زمینه سایت در وردپرس

اکنون باید فایل JS را با استفاده از سرویس پروتکل انتقال فایل (FTP) در پوشه JS تم وردپرس خود آپلود کنید. وارد سرور FTP سایت خود شوید. به پوشه JS در موضوع سایت خود در زیر ستون Remote site بروید.

اگر تم شما پوشه ای ندارد، می توانید یک پوشه js بسازید. به سادگی روی پوشه تم خود در سرویس گیرنده FTP خود کلیک راست کرده و گزینه Create directory را انتخاب کنید.

دایرکتوری در Filezilla ایجاد کنید
دایرکتوری در Filezilla ایجاد کنید

سپس به ستون Local site بروید و محل فایل JS خود را باز کنید. سپس روی فایل کلیک راست کرده و گزینه آپلود را بزنید تا در قالب شما قرار گیرد.

فایل background.js را آپلود کنید
فایل background.js را آپلود کنید

قطعه کد زیر را به فایل funtions.php تم خود اضافه کنید

function wpb_bg_color_scripts() {  
wp_enqueue_script( 'background', get_stylesheet_directory_uri() . '/js/background.js', array( 'jquery-color' ), '1.0.0', true ); 
 } 
add_action( 'wp_enqueue_scripts', 'wpb_bg_color_scripts' ); 

اکنون می توانید از وب سایت خود دیدن کنید تا رنگ های پس زمینه به طور تصادفی در حال تغییر در سایت خود را مشاهده کنید.

اضافه کردن رنگ های تصادفی در وردپرس
اضافه کردن رنگ های تصادفی در وردپرس

2 چگونه تصویر پس زمینه را در وردپرس اضافه کنیم؟

تصاویر پس زمینه می توانند وب سایت شما را از نظر بصری جذاب تر و جذاب تر کنند. حالا بیایید ببینیم چگونه می توان تصاویر پس زمینه را به سایت وردپرس خود اضافه کرد.

2.1 با استفاده از تنظیمات تم وردپرس، تصویر پس زمینه اضافه کنید

به Appearance > سفارشی کردن تنظیمات از داشبورد وردپرس خود بروید. به سفارشی‌کننده تم هدایت می‌شوید، جایی که می‌توانید تنظیمات تم مختلف را مدیریت کنید.

به سفارشی ساز تم بروید
به سفارشی ساز تم بروید

پس از آن گزینه Background Image را انتخاب کنید. پنجره به داخل اسلاید می شود و گزینه های آپلود یا انتخاب یک تصویر پس زمینه برای وب سایت شما را نشان می دهد. بر روی دکمه انتخاب تصویر کلیک کنید.

گزینه تصویر پس زمینه را انتخاب کنید
گزینه تصویر پس زمینه را انتخاب کنید

پاپ آپ آپلود کننده رسانه وردپرس ظاهر می شود که به شما امکان می دهد یک تصویر را از رایانه خود آپلود کنید. همچنین می توانید از کتابخانه رسانه برای یافتن تصویری که قبلا آپلود شده است استفاده کنید.

تصویر پس زمینه را انتخاب کنید
تصویر پس زمینه را انتخاب کنید

پس از انتخاب، پیش نمایش تصویر انتخابی خود را در سفارشی ساز تم مشاهده خواهید کرد.

همچنین متوجه گزینه های تصویر پس زمینه در زیر تصویر خواهید شد. می‌توانید انتخاب کنید که آیا می‌خواهید تصویر پس‌زمینه صفحه را پر کند، متناسب با صفحه نمایش باشد، تکرار کند یا سفارشی شود.

با استفاده از فلش های زیر، می توانید موقعیت تصویر پس زمینه را نیز تغییر دهید. اگر روی دکمه مرکزی کلیک کنید، تصویر با مرکز صفحه تراز می شود.

تصویر پس زمینه را تغییر دهید
تصویر پس زمینه را تغییر دهید

هنگامی که تنظیمات تصویر را به روز کردید، بر روی دکمه انتشار کلیک کنید و تصویر پس زمینه شما به سایت شما اضافه می شود.

2.2 اضافه کردن تصویر پس زمینه در وردپرس با استفاده از یک افزونه

اگر تنظیمات طرح زمینه به شما اجازه اضافه کردن تصویر پس‌زمینه را نمی‌دهد، می‌توانید با کمک یک افزونه یک تصویر پس‌زمینه اضافه کنید.

یکی از محبوب ترین افزونه های صفحه ساز کشیدن و رها کردن برای وردپرس Elementor است. این افزونه دارای چندین ویژگی است که به شما امکان می دهد یک وب سایت کاملاً کاربردی با استفاده از یک داشبورد تعاملی بدون نوشتن یک خط کد ایجاد کنید.

تغییر رنگ پس زمینه سایت در المنتور

برای شروع، باید افزونه Elementor را از داشبورد وردپرس خود نصب و فعال کنید.

افزونه Elementor را نصب کنید
افزونه Elementor را نصب کنید

به صفحه/پست خود بروید که در آن می خواهید تصویر پس زمینه را اضافه کنید. روی دکمه Edit with Elementor در ویرایشگر صفحه کلیک کنید تا داشبورد باز شود.

با Elementor ویرایش کنید
با Elementor ویرایش کنید

برای افزودن یک تصویر پس زمینه به صفحه خود، مطابق شکل زیر بر روی نماد تنظیمات کلیک کنید.

روی نماد تنظیمات کلیک کنید
روی نماد تنظیمات کلیک کنید

روی منوی کشویی Background در تب Style کلیک کنید. پس از آن بر روی آیکون قلم و سپس بر روی Choose Image کلیک کنید.

تصویر پس زمینه را انتخاب کنید
تصویر پس زمینه را انتخاب کنید

اکنون می توانید یک تصویر از کتابخانه رسانه وردپرس انتخاب کنید یا یک تصویر جدید آپلود کنید. بر روی دکمه انتشار کلیک کنید و تصویر پس زمینه به سایت شما اضافه می شود.

تصویر پس زمینه اضافه شد
تصویر پس زمینه اضافه شد

2.3 اضافه کردن تصاویر پس زمینه در وردپرس با استفاده از کد CSS

اگر اهل فن آوری هستید، می توانید از کدهای CSS سفارشی و پس زمینه را به صفحات و پست های خود اضافه کنید.

هنگامی که از CSS سفارشی استفاده می کنید، انعطاف پذیری و کنترل زیادی روی ظاهر و محل قرارگیری تصاویر دارید.

برای انجام این کار، از داشبورد وردپرس خود به Appearance > Customize بروید. به قسمت Additional CSS بروید. در بخش CSS اضافی، قطعه کد زیر را اضافه کنید.

body
{
	background: url(example-image.jpg);
}

اطمینان حاصل کنید که نمونه-image.jpg را با URLی که می خواهید به عنوان تصویر پس زمینه خود استفاده کنید، جایگزین کرده اید.

تصویر پس زمینه اضافه شد
تصویر پس زمینه اضافه شد

کد بالا یک تصویر پس زمینه جهانی برای تمام صفحات وب سایت شما تنظیم می کند. می توانید از سایت خود دیدن کنید و تصویر پس زمینه جدید اضافه شده به سایت خود را مشاهده کنید.

مطالب مرتبط و مهم: 

تغییر رنگ پس زمینه سایت در وردپرس : نتیجه

تغییر پس‌زمینه‌ای که در صفحه شما ظاهر می‌شود زمان یا تلاشی نمی‌گیرد. این یک ویژگی است که در هسته وردپرس گنجانده شده است و تغییر پس‌زمینه را برای موقعیت‌های خاص ساده می‌کند. شما همچنین می توانید یک پس زمینه واحد را برای بقیه عمر خود انتخاب کنید.

شما می توانید از کدهای CSS سفارشی، افزونه ها و سازندگان صفحه برای تغییر پس زمینه سایت وردپرس خود استفاده کنید. امکانات بی پایان هستند، از پس زمینه تصویر در صفحات خاص گرفته تا رنگ های پس زمینه سایت شما.

اکنون زمان آن رسیده است که پس‌زمینه‌ای را که همیشه می‌خواستید در سایت وردپرس خود تغییر دهید.

تیم سئو و طراحی سایت سئو فراز

جهت انجام خدمات طراحی سایت :سایت شرکتی,سایت فروشگاهی,سایت گردشگری  و سایت وردپرس و … و همچنین خدمات سئو سایت :سئو سایت فروشگاهی,سئو سایت گردشگری,سئو سایت وردپرس و … تولید محتوا با کارشناسان سئو فراز تماس بگیرید

اگر این مقاله را دوست داریدبا نظرات خود ما را خوشحال کنید. 💬

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا