چگونه کلمات کلیدی سایت رقیب را پیدا کنیم ؟

چگونه کلمات کلیدی سایت رقیب را پیدا کنیم ؟

چگونه کلمات کلیدی سایت رقیب را پیدا کنیم ؟

چگونه کلمات کلیدی سایت رقیب را پیدا کنیم ؟تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی رقیب در 5 مرحله.

امروز در این مقاله از سئو فراز میخواهیم به شما بگوییم که چگونه کلمات کلیدی رقیب خود را پیدا کنید و با استفاده از آنها بتواندی از رقبای خود پیشی بگیرید .با ما همراه باشید.

چگونه کلمات کلیدی سایت رقیب را پیدا کنیم ؟

تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی رقبا

اما هزاران رقیب برای بررسی وجود دارد، صدها ابزار مختلف که می‌توانید از آنها استفاده کنید، و حتی کلمات کلیدی بیشتری که باید در نظر بگیرید. چگونه می توانید بدون صرف صدها ساعت از آن جادو استفاده کنید؟

فهرست مطالب

 • تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی رقیب چیست؟
 • نحوه انجام تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی رقیب
 • ابزارهای تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی رقبا
 • الگوی تحلیل کلمه کلیدی رقیب

تحلیل کلمه کلیدی رقیب چیست؟

تجزیه و تحلیل کلمه کلیدی رقیب، فرآیندی است که در آن جستجوهایی را که رقبای شما برای آنها رتبه بندی می کنند در نتایج جستجو انجام می دهد و مهندسی معکوس کاری که آنها برای برتری از آنها انجام داده اند.

می‌توان از آن برای انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO و PPC استفاده کرد و یکی از سریع‌ترین و آسان‌ترین راه‌ها برای یافتن کلیدواژه‌های با بالاترین هدف برای کسب‌وکار شما است (یعنی آن‌هایی که منجر به تبدیل در وب‌سایت و فروش شما می‌شوند).

و من می توانم این را تأیید کنم. کلمات کلیدی رقیب، تقریباً در هر کمپینی که انجام می دهیم، یکی از بزرگترین عوامل در تصمیم گیری های سئوی ما هستند.

اما با وجود قدرت فوق العاده آن، بسیاری از مردم این کار را اشتباه انجام می دهند. و انجام همان اشتباهات رایج دیگران می تواند شما را کاملا خراب کند. این چیزی است که در روند زیر از آن اجتناب خواهیم کرد.

چگونه کلمات کلیدی سایت رقیب را پیدا کنیم ؟

بیشتر بخوانید:محتوای سئو شده چیست؟آموزش تولید محتوای سئو شده

نحوه انجام تجزیه و تحلیل سریع و موثر کلمات کلیدی رقیب

از این فرآیند برای پیدا کردن کلمات کلیدی طلایی استفاده کنید: کلمات کلیدی با هدف و حجم بالا که سایت شما می تواند به سرعت رتبه بندی کند.

مرحله شماره 1: آنچه را که مشتریان شما جستجو می کنند را پیدا کنید

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که افراد در رابطه با SEO و PPC به طور کلی مرتکب می شوند، تعقیب کلمات کلیدی با حجم بالا است. این مرگبار است زیرا رتبه بندی برای یک کلمه کلیدی با حجم بالا همیشه (و اغلب نمی شود) به سرنخ ها و تبدیل ها تبدیل شود.

به عنوان مثال، کلمه کلیدی “بازاریابی محتوا” دارای حجم جستجوی ماهانه 14000 است. من می‌توانم سایت خود را برای این کلمه کلیدی رتبه‌بندی کنم و هزاران بازدیدکننده داشته باشم، اما هیچ کدام از آنها به مشتری تبدیل نمی‌شوند. افرادی که این عبارت را در گوگل جستجو می کنند به سادگی سعی می کنند بفهمند بازاریابی محتوا چیست. اکثر آنها احتمالاً به دنبال خرید خدمات بازاریابی محتوا نیستند.

حجم کلمه کلیدی در مقابل احتمال تبدیل

به همین دلیل است که پیش از شروع این فرآیند، پی بردن به آنچه که مشتریان شما واقعاً در Google جستجو می کنند بسیار مهم است. برای انجام این کار، شما باید خیلی بیشتر از اطلاعات جمعیتی مخاطب هدف خود بدانید. تو باید بدانی:

 • سوالاتی که می پرسند
 • مشکلاتی که با آن دست و پنجه نرم می کنند
 • اهدافی که دارند
 • چیزهایی که در مورد آنها صحبت می کنند

این به شما کمک می کند تا کلمات کلیدی را بر اساس چیزهایی که مشتریانتان در بالا، وسط و پایین قیف شما فکر می کنند و با آنها مبارزه می کنند، ترسیم کنید. و این زمینه چیزی است که سایت‌هایی را با تعداد زیادی ترافیک اما بدون تبدیل از سایت‌هایی با تعداد زیادی ترافیک و تعداد زیادی تبدیل جدا می‌کند. اگر در این مورد به کمک نیاز دارید، من این فرآیند گام به گام را برای نگاشت کلمات کلیدی به قیف شما ایجاد کردم.

بیشتر بخوانید:آموزش سئو وردپرس 61 نکته طلایی (100%رایگان + pdf)

یافتن کلمات کلیدی سایت رقیب

مطمئن نیستید که مخاطب شما چه چیزی را جستجو می کند؟ از ابزار رایگان کلمه کلیدی ما برای پیدا کردن آن استفاده کنید!

مرحله 2: 3 رقیب برتر خود را مشخص کنید

با آگاهی عمیق از آنچه مشتریان بالقوه شما در Google جستجو می کنند، زمان آن رسیده است که رقبای برتر خود را شناسایی کنید.

احتمالاً صدها شرکت مختلف وجود دارند که محصولات یا خدماتی را ارائه می دهند که تا حدودی شبیه به شما هستند، اما برای این تمرین، ما باید سه رقیب اصلی شما را شناسایی کنیم.

دو دلیل اصلی وجود دارد که توصیه می کنم فقط به دنبال سه رقیب برتر خود باشید:

هیچ کس زمانی برای انجام تحقیقات کلمات کلیدی رقیب بر روی 100 رقیب ندارد.

نزدیکترین رقبای شما بهترین گزینه برای یافتن کلمات کلیدی با هدف در بازار شما هستند.

مرحله 3. ابزارهای تحلیل کلمه کلیدی رقیب خود را انتخاب کنید

ابزاری که برای یافتن کلمات کلیدی رقیب استفاده می کنید می تواند شما را شکست دهد یا شکست دهد. چرا؟ از آنجا که معیارهایی که این ابزارها ارائه می دهند تعیین می کند که کدام کلمات کلیدی را انتخاب کنید و برخی از ابزارها معیارهای دقیق تری نسبت به دیگران دارند.

چگونه کلمات کلیدی سایت رقیب را پیدا کنیم ؟

من توصیه می‌کنم با ابزارهای شناخته‌شده‌تر با دسترسی به داده‌های زیادی همراه شوید، زیرا آنها معیارهای دقیق‌تری در مورد میزان جستجوی یک عبارت و میزان رقابت آن خواهند داشت.

بیشتر بخوانید:آموزش سئو با تکنیک آسمان خراش

ابزار جستجوی کلمات کلیدی

ابزارهای سئو مانند Ahrefs و Semrush برای شناسایی کلمات کلیدی.

ابزارهای گزارش دهی مانند Google Search Console و Google Analytics 4 برای مقایسه بین تحلیل رقابتی شما و ترافیک موجود به سایت شما. ممکن است متوجه شوید که در حال حاضر به برخی از کلمات کلیدی که در تحقیقات خود حباب می کنند ضربه می زنید و محتوای شما فقط نیاز به اصلاح دارد (آیا می توانیم شما را در برخی از قالب های پست وبلاگ بهینه سازی شده برای سئو علاقه مند کنیم؟).

مرحله چهارم: URL های رقبای خود را تجزیه و تحلیل کنید

اکنون به چیزهای خوب می پردازیم. نشانی‌های اینترنتی سه رقیب برتر خود را که در مرحله 2 انتخاب شده‌اند، بگیرید و از ابزار انتخابی خود برای تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی که برای آنها رتبه‌بندی می‌کنند استفاده کنید.

اکثر ابزارها دارای نسخه‌ای از “Site Explorer” هستند مانند Ahrefs که در آن می‌توانید کلمات کلیدی پولی، کلمات کلیدی ارگانیک، بک لینک‌ها، رتبه‌بندی‌ها و موارد دیگر را برای هر URL که وارد می‌کنید، ببینید.

برخی از ابزارها همچنین دارای گزارش‌های شکاف کلمات کلیدی یا محتوا هستند که در آن می‌توانید چندین رقیب را وارد کنید و با کلیک یک دکمه رتبه‌بندی آنها را با رتبه‌های خود مقایسه کنید.

5. کلمات کلیدی طلایی خود را شناسایی کنید

صرف نظر از اینکه از چه ابزاری استفاده می کنید، نکته کلیدی در اینجا شناسایی کلمات کلیدی است که رقبای شما برای آن رتبه بندی می کنند:

نوع مناسبی از بازدیدکنندگان را هدایت کنید (یعنی آنها مشتریان را هدایت می کنند، نه فقط بازدیدکنندگان).

شما می توانید محتوایی را ایجاد کنید (یا محتوای موجود را بهینه کنید) که بهتر از رقبای شما باشد.

حجم جستجوی کافی داشته باشید تا ارزش سرمایه گذاری را داشته باشید.

اینها “کلیدواژه های طلایی” هستند که در مرحله شماره 1 در مورد آنها صحبت کردیم – کلماتی که باید سعی کنید از رقبای خود بدزدید. این تا حد زیادی بر اساس تعدادی از عوامل ذهنی خواهد بود، مانند اینکه آیا شما این تجزیه و تحلیل را برای SEO یا PPC انجام می دهید و اهداف شما چیست.

این الگوی برگه Google به شما امکان می دهد کلمات کلیدی خود را بر اساس هر معیاری که بیشتر منطقی است، سازماندهی کنید، خواه حجم جستجو، رقابت، مرحله قیف یا قصد.

همیشه در واقع کلمه کلیدی را گوگل کنید

این ساده ترین راه برای فهمیدن اینکه چه نوع بازدید کننده ای می توانید داشته باشید است. گوگل می‌خواهد بهترین پاسخ را به پرسش‌های افراد بدهد، بنابراین می‌توانیم به طور منطقی فرض کنیم که نتایج رتبه‌بندی بالا بهترین پاسخ‌ها (به نظر گوگل) را در بیشتر موارد ارائه می‌دهند.

گاهی اوقات کلمه کلیدی را پیدا می‌کنید که فکر می‌کنید یک کار خانگی است و سپس SERP نتایج کاملاً نامربوط یا یک اصطلاح مارک را برای محصول، خدمات یا شرکتی نشان می‌دهد که هرگز نمی‌خواهید وقت خود را برای آن تلف کنید.

فقط به معیارهای دشواری کلمات کلیدی نگاه نکنید

به طور کلی، معیارهای دشواری کلمه کلیدی تعداد پیوندهایی را که URL های رتبه برتر برای یک کلمه کلیدی خاص دارند اندازه گیری می کند. آنها 100٪ اندازه گیری دقیقی از سختی رتبه بندی نیستند.

به همین دلیل است که توصیه می‌کنم به رتبه‌بندی دامنه (DR) یا Domain Authority (DA) هر یک از نتایج برتر برای کلمات کلیدی مورد نظر خود نیز نگاه کنید. گاهی اوقات شما یک کلمه کلیدی را می بینید که ابزاری می گوید “بسیار سخت” است با سایت های با DR فوق العاده کم (مانند 20) در 10 سایت برتر و بالعکس. این معمولاً نشان‌دهنده‌ای است که رتبه‌بندی آن در واقع آسان‌تر یا سخت‌تر از آنچه معیارهای دشواری ادعا می‌کنند است.

یافتن کلمات کلیدی رقبا، تجزیه و تحلیل سایت رقیب

تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی رقابتی را در استراتژی‌های PPC و SEO خود به عنوان یک عنصر اصلی تبدیل کنید

تحقیقات کلمات کلیدی رقابتی به شما کمک می کند تا به سرعت و به راحتی بهترین کلمات کلیدی را در جایگاه خود کشف کنید. این تا حد زیادی پربارترین استراتژی است که من استفاده کرده ام، و من افراد زیادی را می شناسم که تقریباً فقط کلمات کلیدی خود را از این طریق پیدا می کنند.

به یاد داشته باشید، این یک بازی کیفیت بر کمیت است. ترافیک مناسب بهتر از ترافیک زیاد است. و این فرآیند به شما کمک می کند تا ترافیک “درست” را برای سایت خود تعریف کنید. با ذهنیت «مهندسی معکوس» به این موضوع بپردازید.

شما بهترین شانس را دارید زمانی که بتوانید کلمات کلیدی رقبای خود را شناسایی کنید و بتوانید پاسخ های مورد نظر گوگل را ارائه دهید، اینگونه به بالاترین هدفهای خود دست خواهید یافت .

چگونه کلمات کلیدی سایت رقیب را پیدا کنیم ؟

برای جمع بندی، در اینجا نحوه انجام تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی رقبا آورده شده است:

 • عباراتی را که مخاطبان شما جستجو می کنند را درک کنید
 • ابزار خود را انتخاب کنید
 • سه رقیب برتر خود را شناسایی کنید
 • آنها را به ابزار وصل کنید
 • کلمات کلیدی طلایی خود را پیدا کنید

برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص نحوه یافتن کلمات کلیدی رقبا با کارشناسان سئوفراز تماس بگیرید.

5/5 - (3 امتیاز)

2 دیدگاه دربارهٔ «چگونه کلمات کلیدی سایت رقیب را پیدا کنیم ؟»

 1. زهرا کریمی

  بسیار ممنون بابت سایت خوبتون لطفا در مورد الگوریتم رنک برین هم محتوا بگذارید ,ممنون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا