رفع خطا internal server error 500 در وردپرس

رفع خطا internal server error 500 در وردپرس

رفع خطا internal server error 500 در وردپرس :چگونه خطای 500 سرور داخلی را در وب سایت وردپرس خود برطرف کنیم در این مقاله بصورت صفر تا صد این ارور را رفع میکنیم پس با ما همراه باشید …

رفع خطا internal server error 500 در وردپرس :

هنگامی که یک خطای سرور داخلی 500 در وب سایت شما وجود دارد، تمرکز شما فقط روی یک چیز است: چگونه وب سایت خود را در سریع ترین زمان ممکن آنلاین کنید؟ هر دقیقه – ثانیه، حتی – که سایت شما از کار می افتد زمانی است که ترافیک و فروش خود را از دست می دهید. به علاوه، ظاهر خوبی برای برند شما نیست، خواه یک شرکت بزرگ را اداره کنید یا یک سرمایه گذار انفرادی.

همچنین، خطای 500 سرور داخلی که برای چندین ساعت سایت شما را تحت تأثیر قرار می دهد (یا اغلب اتفاق می افتد) می تواند تأثیر منفی بر رتبه سئو شما داشته باشد. سایتی که فقط برای چند دقیقه از کار می افتد ممکن است حتی توسط گوگل به عنوان آفلاین تشخیص داده نشود – مشکلی وجود ندارد. با این حال، سایتی که برای چندین ساعت از کار افتاده است به گوگل می گوید که یک مشکل بزرگ وجود دارد که باید به آن رسیدگی شود، که می تواند به رتبه شما آسیب برساند.

بدیهی است که همه می خواهند از خطای سرور داخلی 500 جلوگیری کنند و در صورت بروز خطا، آن را در اسرع وقت برطرف کنند. این مقاله باید کمک کند!

خطای 500 سرور داخلی چیست؟

طبق گفته کارگروه مهندسی اینترنت، یک خطای سرور داخلی 500 به این صورت تعریف می‌شود، “یک کد وضعیت [که] نشان می‌دهد که سرور با شرایط غیرمنتظره‌ای مواجه شده است که مانع از انجام درخواست شده است.” هنگامی که به یک وب سایت می روید، مرورگر شما درخواستی را به سرور ارسال می کند، جایی که وب سایت در آن میزبانی می شود. سرور درخواست را پردازش می کند و سپس منابع (CSS، HTML، PHP، و غیره) و یک هدر HTTP را که شامل کد وضعیت است، پس می فرستد. کد وضعیت درخواست را به شما می گوید – 200 به این معنی است که همه چیز درست است، در حالی که 500 به این معنی است که چیزی اشتباه است.

چندین کد وضعیت مختلف در سطح 500 وجود دارد، از جمله 501، 502، 503 و غیره. هر کدام معنای خاص خود را دارد. کد وضعیت 500، کدی که در این مقاله در مورد آن صحبت می کنیم، به این معنی است که سرور با چیزی مواجه شده است که از انجام درخواست جلوگیری می کند. بسته به سرور، ممکن است کد بیشتری برای محدود کردن مشکل دریافت کنید، مانند 500.12، که به معنی راه اندازی مجدد برنامه در سرور است، یا 500.13، به این معنی که سرور بیش از حد مشغول است.

خطای 500 سرور داخلی چگونه است؟

500 خطای سرور داخلی
500 خطای سرور داخلی

منبع: WordPress.org

یک خطای سرور داخلی 500 می تواند به روش های مختلفی ظاهر شود، از جمله:

خطای 500

500 خطای سرور داخلی

500 – خطای سرور داخلی

در حال حاضر قادر به رسیدگی به این درخواست نیست. خطای HTTP 500.

HTTP 500

HTTP 500 – خطای سرور داخلی

خطای HTTP 500

خطای سرور داخلی

وب سایت نمی تواند صفحه را نمایش دهد – HTTP 500

برخی از برندها دارای یک صفحه خطای سرور داخلی با نام تجاری 500 با پیام هایی هستند که نوشته اند و پیوندهایی برای راهنمایی بیشتر. همچنین ممکن است تنها چیزی که می بینید یک صفحه سفید و خالی باشد که در هنگام استفاده از مرورگر فایرفاکس یا سافاری رایج تر است.

دلایل رایج خطای 500 سرور داخلی

دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است خطای سرور داخلی 500 را دریافت کنید، از جمله:

  1. کش مرورگر
  2. پایگاه داده خراب
  3. htaccessfile خراب شده است
  4. هسته یا فایل های نصب وردپرس خراب شده است
  5. مشکلات سرور پایگاه داده
  6. مجوزهای فایل و پوشه نادرست است
  7. مشکل با محدودیت حافظه PHP
  8. پلاگین یا تم شخص ثالث

چگونه به داشبورد مدیریت فایل وب سایت خود دسترسی پیدا کنید

بسیاری از راه حل هایی که در مورد آنها صحبت خواهیم کرد نیاز به ورود به سرویس گیرنده FTP شما دارند. یک سرویس گیرنده FTP به شما امکان می دهد بدون نیاز به ورود به داشبورد وردپرس به فایل های وب سایت وردپرس خود دسترسی پیدا کرده و ویرایش کنید – چیزی که ممکن است به دلیل خطای 500 سرور داخلی در دسترس نباشد. پیشنهاد می کنیم از فایل منیجر میزبان خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: رایج‌ترین خطاها در وردپرس و نحوه رفع آنها(70+ )

این امن ترین و در دسترس ترین گزینه است. از طرف دیگر، می‌توانید از یک سرویس گیرنده FTP جداگانه مانند FileZilla استفاده کنید، اما ما برای ورود به سیستم، حتی با داشتن تمام اعتبارنامه‌های ورود صحیح، بسیار مشکل داشتیم – استفاده از فایل منیجر ارائه‌شده توسط میزبان شما بسیار بی‌خطرتر است. مال شما چیزی شبیه این خواهد بود:

چگونه به داشبورد مدیریت فایل وب سایت خود دسترسی پیدا کنید
چگونه به داشبورد مدیریت فایل وب سایت خود دسترسی پیدا کنید

نحوه رفع خطای 500 سرور داخلی

هنگامی که خطای سرور داخلی 500 را مشاهده می کنید، چندین مرحله برای عیب یابی وجود دارد. امیدواریم یکی از موارد زیر مشکل شما را برطرف کند. با این حال، قبل از انجام هر کاری، توصیه می شود از وب سایت خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

صفحه را بارگیری مجدد کنید

اولین کاری که باید امتحان کنید این است که صفحه را بعد از یک یا دو دقیقه دوباره بارگذاری کنید. اگر هاست یا سرور به طور موقت بیش از حد بارگذاری شود، سایت باید به سرعت بازگردد. همچنین غیرمعمول نیست که یک سایت پس از به‌روزرسانی یک افزونه یا موضوع، برای یک دقیقه یا بیشتر از کار بیفتد. این معمولاً به این معنی است که میزبان به درستی تنظیم نشده است و پس از به‌روزرسانی، یک بازه زمانی کوتاه وجود دارد. اغلب، این مشکل با به‌روزرسانی صفحه برطرف می‌شود.

صفحه را در یک مرورگر متفاوت امتحان کنید

یک مرورگر دیگر باز کنید و ببینید آیا هنوز هم خطا را در آنجا دریافت می کنید. اگر صفحه را به خوبی در یک مرورگر بارگیری می کنید اما در مرورگر دیگری نه، به شما می گوید که احتمالاً مشکل مرورگر است. سپس چند دقیقه صبر کنید

دوباره بارگیری کنید تا ببینید آیا خودش درست شده است یا خیر.

کش مرورگر را پاک کنید و کوکی ها را حذف کنید

""

فایل htaccess. را به روز کنید
فایل htaccess. را به روز کنید

اگر هنوز نمی توانید به داشبورد خود دسترسی پیدا کنید، از طریق FTP بروید. فایل را باز کنید و مطمئن شوید که به این شکل است – اگر اینطور نیست، آن را به روز کنید تا از شر هر کد مشکلی خلاص شوید.

ارور 500 سرور داخلی

500 خطای سرور داخلی
500 خطای سرور داخلی

محدودیت حافظه PHP را افزایش دهید

اگر خطای سرور داخلی 500 ناشی از حافظه بسیار کم باشد، باید محدودیت حافظه را افزایش دهید تا ببینید آیا این مشکل برطرف می شود یا خیر. در حالی که می‌توانید برای ایجاد این تغییر به FTP خود بروید، برخی از میزبان‌ها به کاربران اجازه نمی‌دهند با محدودیت حافظه کمانچه وارد شوند، بنابراین بهتر است ابتدا با آن‌ها چک کنید و در صورت امکان به آن‌ها اجازه دهید این کار را برای شما انجام دهند.

بیشتر بخوانید: بهترین افزونه های وردپرس در سال 2022

مجوزها را بررسی کنید

ممکن است یک خطای مجوز در یک فایل یا پوشه وجود داشته باشد. این قوانین کلی هستند که هنگام اسکن خطاهای مجوز باید به دنبال آنها باشید:

دایرکتوری ها باید 755 (یا drwxr-xr-x) یا 750 باشند

فایل ها باید 644 (یا -rw-r-r-) یا 640 باشند

این امکان وجود دارد که wp-config.php برای اقدامات امنیتی 440 یا 400 باشد

وردپرس را دوباره نصب کنید
وردپرس را دوباره نصب کنید

وردپرس را دوباره نصب کنید

شما می توانید هسته وردپرس را مجدداً بدون تأثیر بر محتوای دیگر سایت خود نصب کنید. می توانید این کار را از داشبورد مدیریت خود یا از طریق FTP انجام دهید.

اگر می‌توانید به داشبورد دسترسی پیدا کنید، به Updates > Re-Install Now بروید. آخرین نسخه وردپرس به صورت خودکار دانلود و مجددا نصب می شود.

اگر مجبور به استفاده از FTP هستید، این روند خیلی سخت نیست.

جدیدترین نسخه وردپرس را از اینجا دانلود کنید.

برای استخراج محتویات فایل ZIP را باز کنید.

در پوشه زیپ نشده، پوشه wp-content را حذف کنید.

در سرویس گیرنده FTP خود، آن را در پوشه ریشه خود آپلود کنید، که ممکن است نام وب سایت شما در هاست های خاص یا public یا public_html باشد.

اگر درخواستی دریافت کردید که چیزی مانند “فایل هدف از قبل وجود دارد” را دریافت کردید، آن را بازنویسی کنید.

هر فرآیندی را که انتخاب کردید – داشبورد مدیریت وردپرس یا FTP – اکنون باید هسته وردپرس را تازه نصب کنید و می‌توانید ببینید که آیا خطای سرور داخلی 500 پاک شده است یا خیر.

سرور را بررسی کنید

هنوز هم پیام خطای وحشتناک را دریافت می کنید؟ بسته به میزبان خود، ممکن است بتوانید گزارش های خطا را بررسی کنید. این ممکن است به شما نشان دهد که دقیقاً چه اتفاقی در حال رخ دادن است – مثلاً یک خطای افزونه – تا بدانید برای پاک کردن خطا چه چیزی را باید برطرف کنید.

نتیجه  نهایی در مورد خطای 500 سرور داخلی

خطای سرور داخلی 500 می تواند در هر صفحه ای از وب سایت وردپرس شما رخ دهد، و فهمیدن اینکه چه چیزی باعث آن شده است و چگونه مشکل را حل کنید چیزی کمتر از یک راز نیست. از مشکلات دایرکتوری ریشه گرفته تا سرور مشکل ساز، هیچ پاسخ مستقیمی در مورد علت این نوع خطا وجود ندارد.

اگر همه چیز شکست خورد، با میزبان خود تماس بگیرید تا متوجه شوید که آیا آنها در سرور با مشکل مواجه هستند – که می تواند به این معنی باشد که به جای شما، این مشکل در آنهاست (همچنین ممکن است بخواهید این کار را به عنوان اولین قدم برای جلوگیری از عیب یابی انجام دهید).

ما همچنین مقاله ای در مورد نحوه رفع پیام “خطا در ایجاد اتصال پایگاه داده” داریم که ممکن است دریافت کنید. اینجا را بررسی کن.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا