ریدایرکت 301 یا 302 : بهبود سئو با ریدایرکت درست

ریدایرکت 301 یا 302 : بهبود سئو با ریدایرکت درست

ریدایرکت 301 یا 302 : بهبود سئو با ریدایرکت درست :گاهی اوقات فهمیدن اینکه وضعیت سایت شما نیاز به ریدایرکت 301 دارد یا 302 دشوار است، اما اجازه دهید همین جا و اکنون به شما بگوییم که این یک سوال غیر معمول نیست و نکات فنی زیادی در آن وجود دارد.

ریدایرکت 301 یا 302 : بهبود سئو با ریدایرکت درست

بنابراین در این مقاله، ما آنچه را که باید در مورد ریدایرکت دائمی خود بدانید، زمان مناسبی برای استفاده از آنها و اینکه چگونه بر رتبه بندی موتورهای جستجوی شما تأثیر می گذارد، پوشش می دهیم.

ریدایرکت چیست؟

به آن به عنوان راهی برای ارسال کاربران و موتورهای جستجو به یک URL خاص از URL اصلی که در هنگام بازدید قصد داشتند فکر کنید. ممکن است لازم باشد به دلایل مختلفی آنها را از URL قدیمی خود به آدرس جدید نشان دهید، مانند:

  • URL آنطور که در نظر گرفته شده کار نمی کند.
  • شما یک صفحه یا وب سایت جدید دارید.
  • می‌خواهید یک صفحه قدیمی را تعمیر کنید و می‌خواهید شخصی را در زمانی که در حال ساخت است به یک صفحه موقت بفرستید.

استفاده از ریدایرکت 301 یا 302

استفاده از ریدایرکت 301 یا 302 تأثیر زیادی بر نحوه عملکرد وب سایت شما دارد و اینکه آیا یک URL خاص در پیمایش صفحات شما استفاده می شود یا خیر. موتورهای جستجو از اینها به عنوان راه هایی برای خزیدن در ساختار وب سایت شما استفاده می کنند، بنابراین آنها باید در ارتباط با اهداف شما کار کنند و مانع تجربه کاربر نشوند.

بنابراین چگونه می دانید که چه زمانی از یکی استفاده کنید و آیا آن طور که باید کار می کند؟

با استفاده از ریدایرکت 301

هنگامی که رویکرد ریدایرکت از طریق تغییر مسیرهای 301 در مقابل 302 را اتخاذ می کنید، کد وضعیت به موتورهای جستجو اجازه می دهد بدانند که یک صفحه یا وب سایت خاص به طور دائم به یک URL جدید منتقل شده است.

هنگامی که از این نوع تاکتیک استفاده می کنید، باید ارزیابی کنید که چرا کاربران در وهله اول به URL قدیمی فرود می آیند. به عنوان مثال، یک منبع ترافیک می تواند به صفحه دیگری اشاره کند و نه URL جدید شما.

آموزش ریدایرکت 301 و 302

نکته: ما همیشه توصیه می کنیم لیست ترافیک خود را ارزیابی کنید و چه کسی مسئول ارسال آنها به URL های خاص قبل از رسیدن به صفحه جدید (صحیح) است.

این به شما امکان می‌دهد هر گونه پیمایشی را که در جریان کاربرانتان مشکل ایجاد می‌کند تصحیح کنید و هرگونه سردرگمی از موتورهای جستجو را اصلاح کنید.

مناسب ترین زمان برای استفاده از ریدایرکت 301

مناسب ترین زمان برای استفاده از ریدایرکت 301 هنگام خرید دامنه ای است که می خواهید به دامنه اصلی خود ارسال کنید. این نیز یک عمل بسیار رایج است.

برای مثال، ممکن است URL بسیار مرتبطی را که می‌خواهید از آن استفاده کنید، ربوده، اما به دلیل اعتبار دامنه بالاتر، آدرس اصلی خود را به عنوان وب سایت اصلی خود نگه دارید.

سپس از 301 به عنوان کد وضعیت خود استفاده می کنید تا به موتورهای جستجو بفهمانید که کدام یک “درست” است و اطمینان حاصل شود که کاربران در وهله اول آنچه را که از جستجوی خود نیاز دارند دریافت می کنند.

 ریدایرکت 301 یا 302

آیا می دانید: طبیعی است که بسیاری از کاربران هنگام جستجوی یک وب سایت در نوار URL خود (به عنوان مثال seofaraz.com) “www” را حذف کنند، اما واضح است که URL اصلی در واقع این نیست (این آدرس www است. . seofaraz.com).

بنابراین، ما از ریدایرکت 301 استفاده می کنیم تا کاربر را که به seofaraz.com می رود به سمت فرود در www. seofaraz.com هدایت کنیم. خوب، این یک لقمه است، اما شما متوجه موضوع شدید (امیدوارم). همه اینها باید وضعیت HTTP را نیز در نظر بگیرند.

دلیل استفاده از ریدایرکت 301

یکی دیگر از شرایط برای ریدایرکت 301 این است که شما دو وب سایت را در یک صفحه ادغام می کنید. یا از یکی از URL ها به عنوان اصلی استفاده می کنید و دیگری تبدیل به ریدایرکت 301 می شود، یا یک نام دامنه دیگر را خریداری می کنید و هر دو URL از یک 301 برای URL جدید استفاده می کنند.

بابت تمام اصطلاحات فنی متاسفم، اما این چیزهایی است که باید در مورد این جنبه از ساختار وب سایت بدانید.

ریدایرکت 302 چیست ؟

اکنون که در استفاده از ریدایرکت های 301 تا حدودی متخصص هستید، بیایید نحوه استفاده از ریدایرکت 302 را بررسی کنیم. در ساده ترین توضیح، ریدایرکت 302 کاربران را برای مدت زمان محدودی به صفحه جدیدی می فرستد. این ممکن است به این دلیل باشد که شما در حال ساخت یا طراحی مجدد یک URL خاص هستید و باید هنگام تکمیل کار، آنها را از آن دور کنید.

استفاده از ریدایرکت 302

با این حال، ریدایرکت های 302 تنها در صورتی باید مورد استفاده قرار گیرند که قصد دارید آن را در مقطعی حذف کنید و صفحه اصلی خود را بازگردانید.

همچنین می توانید از تغییر مسیرهای 302 به عنوان راهی برای آزمایش اینکه آیا صفحه جدید به خوبی کار می کند و بازخورد خوبی از کاربران دریافت می کند، بدون آسیب رساندن به رتبه بندی صفحه اصلی خود استفاده کنید.

آیا ریدایرکت 301 برای سئو بد است؟

استفاده از ریدایرکت 301 در مقابل ریدایرکت های 302 به این معنی است که Google URL اصلی را از فهرست بندی آنها حذف می کند و بالاترین مقدار (مثلاً ارزش پیوندهایی که ایجاد کرده اید) به مقصد جدید منتقل می شود.

با این حال، درک این نکته مهم است که وقتی برچسب می‌زنید که سایت شما به طور دائم (یا موقتاً) از یک مکان به مکان دیگر منتقل شده است، مدتی طول می‌کشد تا موتور جستجو بخزد و تغییرات را تشخیص دهد، مهم نیست که از 302 استفاده می‌کنید. ریدایرکت یا 301. این بدان معنی است که تغییرات رتبه شما با تاخیر مواجه می شود و باید همه اینها را هنگام ارزیابی عملکرد وب سایت خود در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید: داده های ساختار یافته (Structured Data) چیست؟

تاثیر ریدایرکت 301 و ریدایرکت 302 بر سئو سایت

اما مهمتر از همه این است که اگر از ریدایرکت 302 به درستی استفاده کنید، به تلاش‌های سئوی سایت شما آسیبی وارد نمی‌کند. هنگام استفاده از تغییر مسیرهای 302، موتور جستجویی مانند گوگل URL اصلی را حذف نمی کند  رکوردها/شاخص‌ها را m می‌کند و بنابراین مقدار را به صفحه جدید (موقت) شما نیز منتقل نمی‌کند.

این ویژگی ها یکی از فاکتورهای اصلی هستند که باید هنگام انتخاب بین 302 ریدایرکت یا 301 در نظر گرفت.

چگونه ریدایرکت 301 یا 302 را پیاده سازی می کنید؟

چگونه ریدایرکت 301 یا 302 را پیاده سازی می کنید؟
فایل htaccess در سی پنل را برای ریدایرکت نمایش داده است

گوگل به مدیران وب‌سایت‌ها دستور می‌دهد تا با دسترسی به فایل htaccess. در صورت اجرای آپاچی، از این تاکتیک‌های ریدایرکت استفاده کنند. این چیزی است که مدیران فناوری شما می دانند، اگر آنها مسئول ساخت و نگهداری ساختار وب سایت شما هستند، بنابراین با آنها در مورد نحوه مرتب کردن این بخش صحبت کنید.

با این حال، اگر کسی در تیم شما با دانش ریدایرکت دستی وجود ندارد، منابع آنلاینی وجود دارد که می‌توانید برای اصلاح آن استفاده کنید، مانند «راهنمای بازنویسی URL» رسمی آپاچی.

اگر از وردپرس استفاده می‌کنید، می‌توانید از افزونه‌های موجود برای اصلاح سوابق خاص برای مسائل ریدایرکت نیز استفاده کنید. این شامل:

ریدایرکت سئو

تغییر مسیرهای ساده 301.

به اندازه کافی در مورد 301 ریدایرکت در مقابل 302 – خطاهای 404 چطور؟

در نهایت، مهم است که به سرعت در مورد چگونگی وارد شدن یک کد 404 به معادله بحث کنیم. به طور خلاصه، 404 یک ریدایرکت نیست. این در واقع کدی است که به کاربر و موتور جستجو می گوید که یک URL خاص اصلاً پیدا نشده است. و این در مورد رتبه بندی در موتورهای جستجو به طور کلی چیز خوبی نیست.

خطای 404 سایت

خطای 404 زمانی رخ می دهد که یک صفحه به طور کامل از سایت و همچنین سرور حذف شده باشد، اما لینک ها همچنان فعال هستند.

یک 301 یا 302 برای هدایت کاربر به جایی که باید باشد تنظیم نشده است و در عوض، پیوند خراب است و خطای 404 را ارائه می دهد.

جهت مشاوره برای طراحی سایت کلیک کنید 

مشاهده خطای 404 بر روی سایت

فراتر از نحوه عملکرد سایت شما در یک موتور جستجو، دیدن 404 برای کاربر ناامید کننده است و دلیل بزرگی برای دور شدن آنها از وب سایت شما است.

به همین دلیل، برای تیم سئوی شما مهم است که ریدایرکت‌ها را ارزیابی کنند و اینکه آیا ریدایرکت‌های 301 و 302 شما همانطور که باید عمل می‌کنند یا اصلا وجود دارند یا خیر.

هنگامی که یک مرورگر به آدرس صحیح هدایت می شود، خطر دور شدن آنها از صفحه شما به دلیل ناامیدی را از بین می برید.

اطمینان از عدم وجود 404 به عملکرد و رتبه بندی شما کمک زیادی می کند و کاربران را راضی نگه می دارد.

بیشتر بخوانید: گوگل پنالتی چیست و چگونه باید آن را رفع کرد؟

نکته پایانی

می‌دانیم که در این مقاله جنبه‌های ریدایرکت فنی زیادی را پشت سر گذاشته‌ایم، اما وقتی نوبت به ایجاد بازاریابی مؤثر برای برند یا مشتری می‌رسد، تغییر مسیرهای 301 و 302 نقش مهمی در استراتژی کلی شما دارند.

استفاده صحیح از ریدایرکت می تواند ناوبری سایت شما را تغییر دهد یا آن را خراب کند و بر نحوه انتخاب یک موتور جستجو برای فهرست کردن کسب و کار شما در آرشیو خود از ابتدا تا انتها تأثیر می گذارد.

رها کردن یا به تعویق انداختن نحوه هدایت کاربر از یک صفحه به صفحه دیگر در سایت شما می تواند بیشتر از اینکه مفید باشد به شما آسیب برساند، بنابراین به جای اجتناب از این کار، به آن بپرید و همه طرف ها را لبخند بزنید.

با این حال، اگر همه اینها کمی طاقت‌فرسا به نظر می‌رسند و احساس می‌کنید می‌توانید از پشتیبانی در مورد نحوه ادامه روند ریدایرکت استفاده کنید، کارشناسان ما می‌توانند ارزیابی کنند که چه نوع تغییر مسیرها و داده‌هایی از محتوای شما پشتیبانی می‌کنند و آیا ما می‌توانیم راه‌حلی برای حل آن ارائه دهیم. هر گونه تغییر مورد نیاز

ما را مربیان ریدایرکت خود در نظر بگیرید.

رای دهید{title}

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا