داده های ساختار یافته (Structured Data) چیست؟

داده های ساختار یافته (Structured Data) چیست؟

داده های ساختار یافته (Structured Data) چیست؟امیدواریم برای مقاله دیگری پر از تمام موارد فنی دوست داشتنی که تیم ما را هیجان زده می کند، آماده باشید، درست به همان اندازه که گوگل این کار را انجام می دهد.

اما به طور جدی، این یکی از مهمترین جنبه های داده های ساختاریافته، موتورهای جستجو و اطلاعاتی که همه این جنبه ها را تشکیل می دهد، می پردازد. بنابراین، دست و پنجه نرم کنید و برای یادگیری همه چیز در مورد دنیای شگفت انگیز استفاده از داده های ساختاریافته آماده شوید.

داده های ساختار یافته (Structured Data) چیست؟

در غیر این صورت به عنوان طرحواره شناخته می شود، داده های ساختاریافته نوعی واژگان است که به طور خاص پیرامون داده ها شکل می گیرد. این شامل جنبه‌هایی از روابط بین وب‌سایت‌ها و آدرس ایمیل، نهادها، اقدامات و انواع عناصر فنی است که این جهان را به کار می‌اندازد.

همانطور که انسان ها راه ارتباطی خود را دارند، چشم انداز آنلاین نیز همینطور است، با استفاده از شبکه جهانی وب برای درک بهتر معانی پشت جنبه های مختلف شبکه (که در غیر این صورت به عنوان موجودیت شناخته می شود) و بنابراین به کاربران دقیق تر و با ارزش تر ارائه می شود.

تجربه پر گوگل با گذشت زمان بیشتر و بیشتر بر روی معنا متمرکز شده است و به نظر می رسد توانایی آنها برای ایجاد الگوریتم های معنایی گرا میراث آنها باشد. و این به این دلیل است که این نوع زبان یک راه بسیار مؤثر برای اینترنت – در هسته آن – برای برقراری ارتباط با همه همتایان فنی خود فراهم می کند.

بیشتر بخوانید: انکر تکست (Anchor Text) چیست و اهمیت آن در سئو+تصاویر

داده های ساخت یافته

""

لوگوی لینکدین

شرح JSON-LD، Microdata و RDFa

بدون در نظر گرفتن فنی بیش از حد در این زمینه، داده های ساختاریافته مانند JSON-LD برای پیاده سازی Schema به راحتی طراحی شده است، بنابراین برای مبتدیان در این زمینه بسیار دوستانه است. هنگامی که با چنین کدنویسی شروع می‌کنید، به شما کمک می‌کند تا درک بهتری از نحوه عملکرد Schema داشته باشید.

بیشتر بخوانید: تگ title (Title Tag) چیست و چه تاثیری در سئو سایت دارد؟

JSON-LD به طور گسترده در انواع وب سایت ها استفاده می شود و به طور خاص توسط گوگل به عنوان بخش بسیار مهم طراحی وب سایت اشاره شده است. در واقع، موتور جستجو یک بار بیان می کند که JSON-LD باید تا حد امکان در یک صفحه استفاده شود.

چگونه طرحواره ( اسکیما ) خود را ایجاد کنید

چگونه طرحواره ( اسکیما ) خود را ایجاد کنید

خوب، اینجا جایی است که واقعاً فنی می شود، اما آن موتور جستجوی خوب و قدیمی که همه ما دوستش داریم، می آید تا روز را نجات دهد. ابزارهای زیادی وجود دارد که به تبدیل داده‌های بدون ساختار به داده‌های ساختاریافته کمک می‌کنند، و برخی ممکن است بهتر از دیگران برای شما مناسب باشند.

با این حال، گوگل راهنمای نشانه گذاری داده های ساختاریافته” خود ل هنوز یکی از بهترین گزینه ها باقی مانده است.

راهنمای نشانه گذاری داده های ساخت یافته

راهنمای نشانه گذاری داده های ساخت یافته

تنها کاری که باید انجام دهید این است که تمام عناصر صفحه خود را که می خواهید داده های ساختاریافته را روی آنها اعمال کنید برجسته کنید. شما باید آنها را بر اساس آن برچسب بزنید – به عنوان مثال.

مقاله، به عنوان مثال – و سپس «ایجاد» را بزنید. از آنجا، کد برای استفاده شما به عنوان داده های ساخت یافته ایجاد می شود (به شما این امکان را می دهد که از چه قالبی می خواهید استفاده کنید).

داده های ساختار یافته (Structured Data یا استراکچردیتا) چیست؟

اما اگر مطمئن نیستید که داده‌های ساختاریافته شما (معروف به طرحواره) حتی کار می‌کند، راه‌هایی نیز برای ارزیابی سریع داده‌های هر صفحه در وب‌سایت شما وجود دارد. بهترین راه برای انجام این کار استفاده از سایتی مانند SEMRush’s Site Audit Tool است که برای بررسی تمام داده های ساخت یافته طراحی شده است و درصدی از میزان استفاده از Schema را در میان سایر عناصر به شما می دهد. ابزار عالی دیگر، ابزار تست داده های ساختاریافته گوگل است، بنابراین هر دو را برای یک مجموعه جامع نشانه گذاری کنید، زمانی که باید تمام داده های ساختار یافته خود را بررسی کنید.

Structured Data یا استراکچر دیتا چیست؟

توصیه می کنیم به طور منظم داده های هر صفحه را بررسی کنید و ارزیابی کنید که آیا ساختاری که با آن رفته اید آنطور که باید کار می کند یا خیر. این بدان معناست که به هر URL، کدنویسی HTML، اسکریپت، افزونه، نشانه گذاری محصول، برچسب ها، استفاده از SQL، عناوین و جنبه های SEO بدهید تا ببینید که چگونه همه آنها در ارتباط با تلاش های داده های ساختاریافته شما کار می کنند.

بیشتر بخوانید: آموزش تحقیق کلمات کلیدی برای سئوی سایت

چگونه از گوگل ریچ اسنیپت دریافت کنیم؟

اگر به دنبال استفاده حداکثری از داده های ساختاریافته در تمام شکوه آن هستید، می توانید از راهنمای نشانه گذاری محتوای رسمی از انواع موتورهای جستجو برای یادگیری و درک نحوه اعمال Schema در صفحه خود استفاده کنید.

این ساده ترین راه برای به دست آوردن یک قطعه غنی در نتایج جستجو است که در نهایت داده ها را به روشی جذاب به کاربر نشان می دهد. به مثال ما در مورد جزئیات فیلم فکر کنید، و اینکه چگونه ممکن است به معادله برای کاربر مرتبط باشد.

داده های ساختار یافته (Structured Data) چیست؟

به یاد داشته باشید که – درست مانند همه چیزهای بدی که در موتورهای جستجو اتفاق می افتد – پیشرفت های Schema به طور مکرر انجام می شود. اما صفحه‌ای وجود دارد که به شما امکان می‌دهد آخرین نسخه‌های منتشر شده را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که از هرگونه تغییر در داده‌های ساختاریافته که ممکن است لازم باشد در صفحه خود اعمال کنید، به‌روز هستید.

در پایان، نحوه قالب‌بندی زبان شما همیشه بر اساس روشی که موتور جستجو با تکامل و روند کد سازگار می‌شود، تعیین می‌شود، بنابراین به‌روز ماندن در مورد تمام اطلاعات پیرامون این نوع داده‌ها مفید است.

Schema چگونه به موتورهای جستجو کمک می کند؟

نتایج جستجو از هوا بیرون نمی آیند. آنها از یک لیست طولانی از معیارهایی که گوگل برای ارزیابی ارزش هر صفحه ای که می خزد استفاده می کند، انتخاب شده اند. اما برای اینکه بدانند آیا ارزش اضافی برای نشان دادن به کاربر وجود دارد یا خیر، ربات‌های جستجو به دنبال داده‌های ساختاری هستند تا بدانند چگونه محتوا را به کاربر در نتایج جستجو نشان دهند.

کاربرد اسکیما (Schema):

با استفاده از Schema، به گوگل می‌گویید که چه چیزی در صفحه شما وجود دارد و معنای پشت همه داده‌های مربوط به صفحه. این اطلاعات حیاتی برای موتورهای جستجویی است که عمدتاً روی ربات‌های کوچکی کار می‌کنند که مزیت مغز انسان را ندارند – ما استاد معنا هستیم.

آیا داده های ساختاریافته می توانند رتبه شما را بهتر کنند؟

این همیشه یک سوال همیشه مطرح خواهد بود و متخصصان سئو همیشه بر سر پاسخ نهایی بحث خواهند کرد. در نهایت، بله، داده های ساختاریافته به شما کمک می کند در نتایج جستجو رتبه بالاتری داشته باشید، اما این به هیچ وجه قطعی یا مستقیم نیست. هیچ مدرک محکمی وجود ندارد که Schema ارتباط مستقیمی با جایگاه شما در رتبه بندی داشته باشد. این همیشه یک معیار حمایتی دیگر خواهد بود، اما هرگز یک واقعیت سخت نیست.

با این حال، فراتر از سئو، استفاده از قطعات غنی از طریق داده های ساختاریافته تأثیر مستقیمی بر رفتار کاربر شما دارد و این همیشه یک پیروزی مثبت برای رتبه بندی شما نیز هست. ریچ اسنیپت ها اجازه می دهند صفحه شما با دید بیشتری در صفحات نتایج دیده شود، که آشکارا تاثیر خوبی بر نرخ تبدیل دارد. و این منطقی است. صفحه شما با اطلاعات و داده‌های ارزشمند در کنار آن نشان داده می‌شود و به کاربر مثالی می‌دهد که در صورت کلیک کردن روی آن چه چیزی را مشاهده خواهد کرد. این استفاده از داده های ساختاریافته است که در دنیای بازاریابی دیجیتال بسیار مهم است. حتی می‌تواند دید شما را نسبت به رقیبی که اطلاعاتی مانند این در صفحه خود ندارد، ایجاد کند یا از بین ببرد.

یادداشتی در مورد جستجوی معنایی

ممکن است اصطلاح «جستجوی معنایی» را در اینجا یا آنجا بشنوید، و این با گذشت روزها رایج‌تر می‌شود. در نهایت، این تعریف گرایشی است که به وجود آمده است تا حداکثر داده‌های ساختاریافته در سایت‌ها پیاده‌سازی شود – همانطور که SEO و بازاریابان به طور یکسان دوست دارند ببینند.

جستجوی معنایی حرکت به کار بردن معنا در وب سایت ها است و اکنون در انواع استراتژی های سئو جایگاهی دارد.

داده های ساختار یافته (Structured Data) چیست؟

توجه: آژانس‌هایی که از داده‌های ساخت‌یافته به این روش استفاده می‌کنند نسبت به آژانس‌هایی که از داده‌های ساختاریافته استفاده می‌کنند نسبت به آن‌هایی که عقب مانده‌اند، به روزتر هستند، بنابراین مراقب باشید که آیا شما با این فاکتور مطابقت دارد یا خیر.

وقتی صحبت از جستجوی معنایی می شود، داده های ساختاریافته چیست؟

وقتی داده‌های ساختاریافته را به وب‌سایت خود اضافه می‌کنید، به‌ویژه به محتوای طولانی در یک صفحه خاص، زمینه ارائه می‌دهید. این بدان معنی است که شما یک ارتباط مستقیم بین آنچه در صفحه a وجود دارد را نشان می دهید و چرا، در نهایت از داده های ساختاریافته خود به عنوان راهی برای گفتن «نگاه کن، گوگل، این چیزی است که من سعی دارم به کاربر نهایی بگویم» استفاده کنیم.

وقتی از استفاده از داده های ساختاریافته در وب سایت خود اجتناب می کنید، وضوح کمتری برای ربات هایی وجود دارد که در آن می خزند. این می تواند هم تجربه کاربر و هم نتایج رتبه بندی را تحت تأثیر قرار دهد (اما دوباره، هیئت منصفه در رأی نهایی خارج است).

داده های ساختار یافته (Structured Data یا استراکچردیتا) چیست؟

در بیشتر موارد، وب معنایی تغییری از سئوی قدیمی است که به این معنی است که اولویت جدیدی در شهر برای تجربیات معنادار وجود دارد. روزهایی که داده های ساختاریافته وجود نداشت و رتبه بندی به معنای ارسال هرزنامه کلمات کلیدی در صفحه بود، گذشته است. گوگل اکنون بسیار پیشرفته‌تر است و الگوریتم‌ها پیچیده‌تر و پیچیده‌تر می‌شوند. بنابراین منطقی است که داده هایی که با آن همراه هستند نیز انجام شوند. مهم این است که چگونه از آن به نفع خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: گوگل دیسکاور (google discover) چیست؟

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا