تولید محتوا چیست ؟

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا چیست و چه کاربردی دارد؟

Contents

تولید محتوا چیست ؟ ایجاد محتوا همچنین چیزی است که به افراد کمک می کند تا کسب و کار، نام تجاری و محصولات شما را کشف کنند.

تولیدمحتوا به شما کمک می کند مشتریان و مشتریان بالقوه را جذب، درگیر کنید و خوشحال کنید. بازدیدکنندگان جدیدی را به سایت شما می آورد و در نهایت برای شرکت شما درآمد ایجاد می کند.

ایجاد محتوا همچنین چیزی است که به افراد کمک می کند تا کسب و کار، نام تجاری و محصولات شما را کشف کنند.

تولیدمحتوا چیست و چه کاربردی دارد؟

تولید محتوا چیست؟

ایجاد محتوا فرآیند تولید ایده‌های موضوعی است که برای خریدار شما جذاب است، محتوای نوشتاری یا بصری پیرامون آن ایده‌ها ایجاد می‌کند و آن اطلاعات را به عنوان وبلاگ، ویدئو، اینفوگرافیک یا سایر قالب‌های محتوا برای مخاطبان در دسترس قرار می‌دهد.

چرا تولید محتوا مهم است؟

تولید محتوا بهترین روش بازاریابی ورودی است. هنگامی که محتوا ایجاد می کنید، اطلاعات رایگان و مفیدی را برای مخاطبان خود ارائه می دهید، مشتریان بالقوه را به وب سایت خود جذب می کنید و مشتریان فعلی را از طریق تعامل با کیفیت حفظ می کنید.

همانطور که این آمار بازاریابی محتوا نشان می دهد، شما همچنین ارزش زیادی برای شرکت خود ایجاد می کنید:

تقریباً 40 درصد از بازاریابان می گویند بازاریابی محتوا بخشی ضروری از استراتژی بازاریابی آنها است. 81 درصد می گویند که شرکت آنها محتوا را به عنوان یک استراتژی تجاری می بیند.

بازاریابان B2B داده‌هایی دارند که نشان می‌دهد بازاریابی محتوا ابزاری موفق برای پرورش سرنخ‌ها (۶۰ درصد)، درآمدزایی (۵۱ درصد) و ایجاد مخاطبین مشترک (۴۷ درصد) است.

و 10٪ از بازاریابان که وبلاگ دارند می گویند که این وبلاگ بیشترین بازده سرمایه را دارد.

محتوا برابر با رشد کسب و کار است. بنابراین، بیایید با انواع محتوایی که می توانید ایجاد کنید شروع کنیم و سپس استراتژی محتوای خود را مرور کنیم.

ایده های تولیدمحتوا

 • وبلاگ ها
 • پادکست ها
 • ویدئو
 • گرافیک
 • پیشنهادات محتوا
 • ایده های تولید محتوا

1. وبلاگ ها

یکی از انواع تولید محتوا (نوعی که در حال حاضر مصرف می کنید) پست های وبلاگ است. وبلاگ ها می توانند از طریق کلام مکتوب به مخاطبان شما آموزش دهند، سرگرم کنند و الهام بخشند. زمانی که شخصی در گوگل درخواستی را تایپ می کند، پست هایی که ظاهر می شوند معمولاً پست های وبلاگ هستند.

ایده های ایجاد محتوا برای وبلاگ ها

وبلاگ نویسی ارزش زمان و تلاش را دارد و 56 درصد از بازاریابان می گویند که وبلاگ نویسی موثرترین استراتژی محتوایی آنهاست.

اما محدود کردن تمرکز و شروع نوشتن ممکن است سخت باشد. علاوه بر نظرات و پست های اعلام محصول، اینها برخی از ایده های اثبات شده برای ایجاد محتوای وبلاگ هستند.

تولیدمحتوا چیست و چه کاربردی دارد؟

تولید محتوا چیست ؟ به یک سوال پاسخ دهید

اگر مطمئن نیستید که ابتدا به کدام سوال پاسخ دهید، با سوالات مبتدیان شروع کنید. اینها می توانند پایه ای ایجاد کنند که می توانید از آن برای ادامه رشد وبلاگ خود استفاده کنید. مثال ایده های ایجاد محتوا: به سؤالات پاسخ دهید

راه دیگری برای استفاده از سوالات به عنوان نقطه شروع این است که به سوالاتی که در زمان مبتدی داشتید فکر کنید. حتی سوالات مربوط به تجربه اخیر شما می تواند به شخص دیگری در صنعت شما کمک کند.

پس از اینکه سؤالات درست را فهمیدید، یک پاسخ کامل بنویسید. ممکن است بخواهید جزئیات را مرور کنید، اما اینجاست که می توانید بیشترین ارزش را برای خوانندگان خود بیافزایید.

بیشتر بخوانید:آموزش صفر تا صد سئو رایگان

مردم اغلب از پرسیدن سوال خجالتی هستند زیرا نمی خواهند احمقانه به نظر برسند. پیش بینی و پاسخ به سوالات آنها می تواند به شما در جلب اعتماد آنها کمک کند. همچنین می تواند نتایج موتور جستجوی شما را بهبود بخشد.

مقایسه و مقایسه راه حل های یک مشکل

راه دیگری که می توانید به خوانندگان خود خدمت کنید، کمک به آنها در تصمیم گیری است. پاسخ‌های آنلاین وجود دارد، اما گاهی اوقات ممکن است احساس شود که پاسخ‌های زیادی وجود دارد.

اگر در زمینه کاری خود متخصص هستید، می توانید نظر تخصصی خود را به اشتراک بگذارید و به خریدارانی که می خواهند آگاهانه خریدی انجام دهند، کمک کنید.

همانطور که آنچه را که می خواهید مقایسه کنید انتخاب می کنید، مطمئن شوید که محصولات شباهت های بیشتری نسبت به تفاوت دارند.

به عنوان مثال، شما نمی خواهید یک ابزار مدیریت پروژه را با نرم افزار بازاریابی ایمیلی مقایسه کنید.

هنگامی که در حال نوشتن وبلاگ های مقایسه و مقایسه برای یک محصول یا خدمات هستید، تا جایی که می توانید باز و شفاف باشید. تمام نکات مثبت و منفی احتمالی را که می توانید به آنها فکر کنید فهرست کنید. سپس، در مورد اینکه چگونه به این تصمیم‌ها رسیدید، جزئیات را بررسی کنید.

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا چیست ؟چگونه تولید محتوا انجام دهیم

برخی از محبوب ترین وبلاگ ها آموزشی هستند. اگر می خواهید از وبلاگ خود به عنوان یک ابزار آموزشی استفاده کنید، چند چیز وجود دارد که باید به آنها فکر کنید.

همانطور که موضوعی را انتخاب می کنید، هوشمندانه است که از کوچک شروع کنید. بنابراین، به جای پرداختن به یک موضوع گسترده، یک موضوع خاص را انتخاب کنید که مردم را انتخاب کنید

در صنعت شما ممکن است در مورد آن بپرسید.

به عنوان مثال، به جای نوشتن در مورد اصول طراحی وب سایت، در مورد نحوه طراحی صفحه اصلی برای یک نمایندگی خودرو بنویسید.

همانطور که شروع به نوشتن وبلاگ های چگونه می کنید، چند نکته وجود دارد که باید به خاطر بسپارید:

 • از جملات و پاراگراف های کوتاه استفاده کنید و یک ساختار واضح ایجاد کنید. این کار باعث می شود تا دستورالعمل های شما را آسان تر دنبال کنید.
 • در صورت امکان از اصطلاحات و اصطلاحات فنی پرهیز کنید و از مثال هایی استفاده کنید تا اطلاعات جدید را راحت تر درک کنید.
 • به خاطر داشته باشید که پیروی از دستورالعمل‌های شما برای یک مبتدی باید آسان باشد، بنابراین مراحل را نادیده نگیرید و میانبر پیشنهاد نکنید.

این نکات باید به خوانندگان شما کمک کند تا یاد بگیرند و ترافیک و علاقه بیشتری را به محتوای آموزشی شما به ارمغان بیاورند.

سریال های روزانه، ماهانه یا هفتگی

نوشتن یک سری پست می تواند برای خوانندگان شما مفید باشد و می تواند به رشد وبلاگ شما کمک کند. یک سریال معمولاً برای یک دوره زمانی مشخص اجرا می شود. می‌توانید انتخاب کنید که این مجموعه هر روز یا در یک روز مشخص هر هفته یا ماه منتشر شود.

یک سریال می تواند محتوایی تولید کند که به راحتی می توانید آن را برای کانال های دیگر تغییر دهید. به عنوان مثال، اگر وبلاگی در مورد رسانه های اجتماعی دارید، می توانید یک مجموعه وبلاگ در مورد حلقه های اینستاگرام را به پادکست، کتاب الکترونیکی یا ویدیو تبدیل کنید.

این استراتژی بررسی کامل یک موضوع خاص را ساده می کند. این برای ایجاد پیوندهای داخلی و خارجی و برای تثبیت شما به عنوان یک رهبر فکری مفید است.

تولید محتوا چیست ؟ آزمون ها و نظرسنجی ها

نظرسنجی های وبلاگ یک راه عالی برای جمع آوری بازخورد از مخاطبان شما است. این می تواند بیشتر از ترافیک وب سایت کمک کند.

پاسخ‌های آزمون‌ها و نظرسنجی‌ها نیز می‌تواند به شما کمک کند:

 • انواع دیگری از محتوای مورد علاقه مخاطبان خود را بیابید
 • انتخاب کنید کدام محصولات را تبلیغ و بفروشید
 • دنبال کننده های رسانه های اجتماعی خود را افزایش دهید
 • با محتوای تعاملی ویروسی شوید
 • مشکلات خدمات مشتری را پیش بینی کنید

برای یک مسابقه یا نظرسنجی موثر، قبل از شروع ایجاد اهداف خود را مشخص کنید. کوتاه نگه داشتن آزمون ها و ارائه مشوق ها می تواند نرخ پاسخ را بهبود بخشد.

محتوای انتخاب شده برای مخاطبان هدف

در حالی که وبلاگ شما می تواند تقریباً برای هر کسی جذاب باشد، هدف شما این است که با شخصیت های خریدار ایده آل خود ارتباط برقرار کنید.

محتوای انتخاب شده باعث می شود مهم ترین مخاطبان شما احساس اهمیت کنند. این می تواند به این معنی باشد که این مخاطبان به گروهی از مروجین تبدیل می شوند که محتوای شما را به اشتراک می گذارند و دیگران را تشویق به خرید محصولات شما می کنند.

با در نظر گرفتن این موضوع، ایده خوبی است که محتوای مدیریتی ایجاد کنید که مخصوص این مخاطبان باشد. مثلاً بگویید صندل می فروشید. شما می خواهید برای افرادی که در تمام طول سال صندل می پوشند و افرادی که فقط در زمان های خاصی از سال صندل می پوشند، محتوای متفاوتی بنویسید.

تولید محتوا چیست ؟

برای تنظیم محتوای خود، با شخصیت های دقیق خریدار و تحقیقات رقبا شروع کنید. در مرحله بعد، خوشه هایی از محتوا ایجاد کنید که فقط برای آن شخصیت خریدار خاص باشد.

محتوای انتخاب شده همچنین جایی است که می خواهید نقل قول ها و دیدگاه های رهبران صنعت را برجسته کنید. این محتوا نباید فقط به مخاطبان هدف اطلاع دهد. این باید باعث شود آنها احساس کنند که بخشی از یک گروه انحصاری هستند.

اگر به دنبال کمک برای مدیریت محتوای خود هستید، حتما با کارشناسان سئو فراز مشاوره بگیرید.

پیروزی ها را جشن بگیرید

اکثر وبلاگ ها همیشه سبز هستند. این بدان معناست که هنگامی که یک وبلاگ را در اینترنت منتشر می کنید، می تواند برای چندین سال منبع باشد. این وبلاگ ها را به مکانی عالی برای جشن گرفتن برنده ها تبدیل می کند.

چه از کارمندان با عملکرد برتر دعوت کنید یا از مشتریان تشکر کنید، می توانید از وبلاگ خود برای جشن گرفتن استفاده کنید.

یادتان باشد که چیزهای کوچک را جشن بگیرید. سپس از تصاویر، ویدئوها و طراحی استفاده کنید تا پست های جشن احساس خاصی داشته باشید.

2. پادکست

پادکست ها مانند گوش دادن به رادیو هستند. اما هر کسی می تواند پادکست بسازد و پخش کند. این بدان معناست که میزبان های پادکست حرفه ای و مبتدی برای زمان گوش دادن یکسان با هم رقابت می کنند.

اما آنها همچنین مخاطبان زیادی دارند و 28 درصد از آمریکایی های 12 ساله به بالا به صورت هفتگی به پادکست گوش می دهند.

وقتی مخاطب از میزبان خوشش می آید و می خواهد چیزی از او یاد بگیرد، پادکست ها بسیار جالب هستند. برای یافتن ایده های بیشتر برای ایجاد محتوای پادکست که ممکن است بخواهید امتحان کنید به خواندن ادامه دهید.

ایده های ایجاد محتوا برای پادکست

به طور کلی، یک پادکست عالی بر روی یک ایده عالی متمرکز می شود و سپس آن موضوع را با بازخورد شنوندگان و کارشناسان گسترش می دهد. پادکست های داستان نویسی محبوب هستند و پادکست های آموزشی نیز محبوب هستند.

اگر اولین پادکست خود را راه‌اندازی می‌کنید، حتماً با یک برنامه منظم پست بگذارید. همچنین ایده خوبی است که برای هر قسمت از ساختار یکسانی پیروی کنید.

به غیر از آن، این در مورد خود واقعی شماست.

رهبری فکری

این نوع محتوای پادکست بر تجربه حرفه ای شما متمرکز است. حتماً مطالعات موردی و دیگر سناریوهای واقعی را در این محتوا قرار دهید.

به یاد داشته باشید که مخاطبان شما به دلایل مختلف به آن گوش می دهند و اغلب سطوح مختلفی از تجربه صنعت را دارند. بنابراین، بینش هایی را برای طیف وسیعی از شنوندگان ارائه دهید و توصیه هایی را به اشتراک بگذارید که فکر می کنید شنوندگان شما می توانند خودشان به کار گیرند.

اینفلوئنسرهای مصاحبه

اگر می‌خواهید مصاحبه‌های اینفلوئنسر را به پادکست خود اضافه کنید، دانستن اینکه با چه کسی باید مصاحبه کنید، مقدم است. فقط سراغ نام های بزرگ نروید.

مهمانانی که می توانند برای شنوندگان شما ارزش قائل شوند.

حتما در مورد مهمانان خود تحقیق کنید و سوالات اصلی را بپرسید. به عنوان مثال، موفقیت نمایش یوتیوب “Hot Ones” تا حدی ناشی از سوالات کاملاً تحقیق شده ای است که میزبان آن از هر مهمان مشهور می پرسد.

راه‌های دیگر برای استفاده حداکثری از مصاحبه‌های اینفلوئنسر در پادکست عبارتند از:

 • درخواست پیشنهادات فالوور
 • تشویق فالوورهای اینفلوئنسر برجسته خود به مشارکت
 • درباره روندها بحث کنید

روندها محتوای عالی برای پادکست هستند. چه در حال بحث در مورد یک روند بلندمدت یا آخرین مد هستید، این یک زمینه هوشمند برای نشان دادن ارتباط محصولات شما با چیزهای جدید است.

در حالی که بسیاری از مردم به پادکست های خبری روزانه یا هفتگی گوش می دهند، بیشتر پادکست ها مانند یک وبلاگ همیشه سبز هستند. بسیاری از شنوندگان پادکست سال ها پس از اولین انتشار پادکست، پادکست را تنظیم می کنند.

این بدان معنی است که شما می خواهید روندها را به موضوعات بزرگتر گره بزنید.

مسابقات و هدایا

مسابقات به شنوندگان پادکست شما یک راه سرگرم کننده برای شرکت می دهد و در عین حال به شما فرصتی می دهد تا مشترکین خود را افزایش دهید.

یکی از راه‌های راه‌اندازی یک مسابقه پادکست، پست کردن در رسانه‌های اجتماعی درباره جایزه یا جایزه است. رقابت‌های تعاملی که در آن شنونده می‌تواند برای حضور در پادکست تماس بگیرد، گزینه دیگری است.

اگر قصد ارائه جایزه دارید، مطمئن شوید که برای مخاطبان منحصر به فرد شما منحصر به فرد و مناسب است.

3. ویدئو

چه بخواهید در رسانه های اجتماعی و چه در یوتیوب ویدیو ارسال کنید، بازاریابی ویدئویی نوعی تولید محتوا است که هر ساله محبوبیت بیشتری پیدا می کند. ویدئوهای کوتاه و بلند هر دو جایگاه خود را در استراتژی تولید محتوای شما دارند. بنابراین، حتماً برای هر دو نوع محتوا ایده‌هایی ارائه کنید.

ایده های ایجاد محتوا برای ویدیو

86 درصد از بازاریابان ویدئو می گویند که ویدئو برای تولید سرنخ موثر است. این امر بازاریابی ویدیویی اصلی را به یک استراتژی مهم برای هر کسی که روی تولید محتوا کار می کند تبدیل می کند.

برخی از ایده‌های محتوای ویدیویی قوی شامل ویدیوهای پشت صحنه یا تایم لپس هستند. بیایید به چند ایده مفید دیگر برای ایجاد محتوای ویدیویی بپردازیم.

ایده های سخت درک را متحرک کنید

انیمیشن درک اطلاعات جدید یا پیچیده را آسان تر می کند. بنابراین، از ویدیو استفاده کنید تا به بینندگان خود نشان دهید محصول شما چگونه کار می کند یا در مورد مشکل خاصی که محصول شما حل می کند صحبت کنید.

سناریوهایی را برای تولید محتوا انتخاب کنید که افراد بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند و به وضوح به محصول شما متصل شوند. خواه از انیمیشن دیجیتال استفاده کنید یا استاپ موشن، انیمیشن می تواند موضوعی خشک را زنده کند.

به عنوان مثال، محصولات فناوری اغلب مشکلاتی را حل می‌کنند که کاربر عادی هر روز با آن‌ها سروکار ندارد، مانند اتصال قطع شده با یک API.

اما در مورد انیمیشنی که وقتی بی سیم خانه قطع می شود چه اتفاقی می افتد؟ یک ویدیو با این سناریو می‌تواند درک آن ایده انتزاعی را برای کاربر عادی آسان‌تر کند.

استفاده مجدد از محتوای وبلاگ

یکی دیگر از ایده های ویدیویی سریع این است که از متن محبوب ترین وبلاگ خود به عنوان صدای صوتی استفاده کنید. وبلاگ های طولانی محتوای فوق العاده ای برای یک مجموعه ویدیویی ایجاد می کنند.

همچنین می‌توانید نکات کلیدی را از وبلاگ‌ها به ویدیوهای کوچک برای پست‌های رسانه‌های اجتماعی خود تقسیم کنید.

سپس، ویدیوهای خود را به پست های وبلاگ خود اضافه کنید. این به افرادی که وبلاگ شما را در موتورهای جستجو پیدا می کنند جایگزین دیگری برای دریافت اطلاعات مورد نظرشان می دهد.

آموزش تولید محتوا

هیچ چیزی را نادیده نگیرید، اما همچنین نمی خواهید بینندگان خود را با اطلاعات اضافی غرق کنید.

از مراحل ساده بصری برای کمک به بینندگان خود برای یادگیری استفاده کنید و در پایان یک فراخوان برای اقدام واضح ارائه دهید.

همچنین ایده خوبی است که با نظرات این ویدیوها درگیر شوید. این به مخاطبان شما اطمینان می دهد که در صورت داشتن سؤالات بیشتر در دسترس هستید و می تواند به شما کمک کند ایده های ویدیویی بیشتری ارائه دهید.

دموهای محصول و موارد استفاده غیرمعمول

نمایش‌های نمایشی محصول می‌تواند درک نحوه استفاده از محصولات شما را برای مشتریان بالقوه آسان‌تر کند. همچنین فرصتی برای شماست تا برخی از فرآیندهای طراحی محصول را به اشتراک بگذارید.

با به اشتراک گذاشتن مشکلی که در ابتدا با محصول خود حل کردید، و اینکه چگونه راه حل در این فرآیند تغییر کرد، رابطه ای با بینندگان خود ایجاد می کنید. این رابطه باعث ایجاد اعتماد می شود و باعث می شود آنها با شما و محصولات شما ارتباط برقرار کنند.

نحوه عملکرد محصول خود را به روشی جالب نشان دهید.

آنها مبتکر بودند و برای هر ویدیو از مشتری پیشنهاد می کردند. و ویدئوها اشیایی را با هم ترکیب می‌کردند که معمولاً در مخلوط‌کن نمی‌ریختید، مانند تلفن‌های همراه، توپ‌های گلف، یا چوب‌های درخشان.

همچنین می توانید محتوای ویدیوی خود را شخصی سازی کنید. نسخه نمایشی محصول ویدیویی گزینه ای عالی برای اتصال مشتریان فردی به محصولات شما است.

4. گرافیک

در پست های وبلاگ خود یا در پست های رسانه های اجتماعی خود، ممکن است بخواهید نمودار اصلی را پست کنید

هیکس اینها می توانند اینفوگرافیک، عکاسی، GIF، میم، تصاویر یا اسکرین شات باشند.

این نوع تولید محتوا معمولاً به یک طراح گرافیک یا ابزار طراحی نیاز دارد تا به شما در انجام کار کمک کند.

ایده های تولید محتوا مبتنی بر تصویر

پست‌های مبتنی بر عکس و تصویر، انواع محتوایی هستند که کسب‌وکارها بیشتر از آن برای افزایش تعامل مخاطبان استفاده می‌کنند.

همانطور که شروع به ایجاد محتوای بصری می کنید، مطمئن شوید که درک قوی از اصول اولیه دارید.

اصول تولید محتوای بصری شامل:
 • موضوع مناسب را برای نشان دادن ایده خود انتخاب کنید
 • به ترکیب فکر کنید
 • از کنتراست و رنگ استفاده کنید
 • آن را ساده نگه دارید
 • داستان سرایی تصویری

محتوای بصری برای داستان سرایی سریع عالی است. همانطور که شروع به تجربه داستان گویی می کنید، به یاد داشته باشید که نشان دهید، نه بگویید.

به عنوان مثال، فرض کنید که دارید داستانی در مورد رسیدن به یک هدف فروش سخت تعریف می کنید. تصویری از یک نماینده فروش که با تلفن صحبت می کند، داستان را بیان نمی کند و همچنین تصویری از همان نماینده فروش که از یک کوه بلند بالا می رود.

سعی کنید از تنظیمات، لباس، نور و حرکت برای تأکید بر اکشن و درام هر صحنه در تصاویر خود استفاده کنید.

محتوای ایجاد شده توسط کاربر

طرفداران محصولات شما اغلب به دنبال راه هایی برای مشارکت هستند. و هیچ چیزی مانند محتوای تولید شده توسط کاربر وجود ندارد که به دنبال کنندگان شما نشان دهد که به نظرات آنها اهمیت می دهید.

برای اینکه کاربران خود را وادار به ایجاد و به اشتراک گذاری محتوا برای برند شما کنید، از آنها دعوت کنید تا در آن مشارکت کنند. برای شروع یک هشتگ یا مسابقه سفارشی در رسانه های اجتماعی امتحان کنید. ایمیل همچنین یک کانال عالی برای جمع آوری عکس ها، نقل قول ها و داستان های مشتریان شما است.

گفتنی است، از محتوای کاربران بدون درخواست اجازه استفاده نکنید. شما همچنین می خواهید مطمئن شوید که به کاربران برای مشارکت آنها اعتبار می دهید. هیچ چیز مانند استفاده از تصاویر بدون رضایت مشتری نمی تواند به رابطه شما با مشتری آسیب برساند.

اینفوگرافیک

شواهدی وجود دارد که تجسم داده ها می تواند خطاها را کاهش دهد و یادگیری و حفظ را تا 80 درصد بهبود بخشد.

اگر می‌خواهید استراتژی تولید محتوای شما شامل اینفوگرافیک باشد، بهترین روش‌ها را در نظر داشته باشید:

 • داده های مناسب را برای مخاطبان هدف خود انتخاب کنید
 • نمودار یا نمودار مناسب برای داده های خود را انتخاب کنید
 • تحقیق کن
 • یک داستان تصویری ساده بگویید
 • داده های زیادی اضافه نکنید
 • نکات اصلی خود را برای خواندن و به خاطر سپردن آسان کنید
 • برو پشت پرده

به اشتراک گذاشتن اسرار صنعت و محصول برای خوانندگان شما هیجان انگیز و جالب است. همچنین روشی جالب برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد نحوه ساخت، بسته بندی و به روز رسانی محصولات خود است.

برای ایجاد تصاویری که مخاطبان را به پشت صحنه می برد، با یک برنامه شروع کنید. چه در حال اشتراک‌گذاری عکس‌هایی از یک گشت و گذار در مرکز تولید خود باشید یا یک روز متوسط ​​را در رسانه‌های اجتماعی مستندسازی کنید، آن را جذاب کنید.

به نور، ترکیب بندی و جزئیات کوچک فکر کنید. شما نمی‌خواهید یک محصول عالی که توسط یک سطل زباله کثیف بزرگ یا یک علامت هشدار در پس‌زمینه خراب شده باشد.

در عین حال، تصاویر خود را معتبر جلوه دهید. عکس های خود را در فضایی قرار ندهید که برای واقعی بودن بیش از حد عالی به نظر می رسد.

5. پیشنهادات محتوا

نوع دیگر محتوا، پیشنهادات محتوا است. اینها قالب ها، کاغذهای سفید، کاربرگ ها یا کتاب های الکترونیکی هستند که بازدیدکنندگان شما می توانند دانلود کنند. این محتوای دروازه‌دار است – به این معنی که مخاطبان شما باید فرمی را پر کنند و ایمیل خود را برای دسترسی به آن ارائه کنند.

ایده های ایجاد محتوا برای پیشنهادات محتوا

67 درصد از شرکت ها از تولید سرنخ به عنوان معیار اصلی برای موفقیت محتوا استفاده می کنند.

این بدان معنی است که شما باید هر گونه تلاش برای ایجاد محتوا را با پیشنهادات محتوا ترکیب کنید تا سرنخ های جدید جذب کنید. بهترین آهنرباهای سربی مشکلی را برای دنبال کنندگان شما حل می کند. معمولاً آنها مسائل فوری را حل می کنند و ارزش ماندگاری را به مخاطبان هدف شما ارائه می دهند.

برای اینکه فوراً برای کاربران شما مفید باشد، یک پیشنهاد محتوا باید خاص و سریع باشد. همچنین باید ارزشی ارائه دهد که نشان دهنده سطح بالای درک و تخصص شما باشد.

این کار باعث می‌شود که مخاطبان شما برای خرید بیشتر بازگردند و به شما کمک می‌کند سرنخ‌های بیشتری را به مشتریان خوشحال تبدیل کنید. اینها ایده هایی برای شروع محتوا هستند.

کتاب های الکترونیکی یا وایت پیپر

ایجاد محتوای نوشتاری طولانی جایی است که بسیاری از کسب‌وکارها برای پیشنهادات محتوا شروع می‌کنند.

کتاب‌های الکترونیکی و کاغذهای سفید می‌توانند به خوانندگان شما درک عمیق‌تری از یک موضوع بدهند. آنها همچنین می توانند به آنها در حل یک مشکل فوری کمک کنند.

در حالی که کتاب‌های الکترونیکی می‌توانند پروژه‌های فشرده باشند، می‌توانید از محتوای موجود، مانند وبلاگ‌ها، برای ساخت کتاب‌های الکترونیکی خود نیز استفاده کنید. یک الگوی کتاب الکترونیکی عالی نیز می تواند روند را سرعت بخشد.

تحقیق اصلی

داده‌ها بسیاری از کسب‌وکارها را هدایت می‌کنند، اما هر کسب‌وکاری زمان یا منابع لازم برای جمع‌آوری داده‌های مورد نیاز خود را ندارد. شما می توانید از دانش و شبکه خود برای گردآوری تحقیقاتی که بازدیدکنندگان شما می توانند استفاده کنند، استفاده کنید.

برای ایجاد تحقیقات با کیفیت بالا به موارد زیر نیاز دارید:

 • اهداف تحقیق شما
 • فرآیندی برای نمونه گیری و تجزیه و تحلیل داده های شما
 • سوالات
 • فرآیندی برای مدیریت پروژه

این مهم است که بفهمید برای تکمیل تحقیق به چه مقدار زمان و چه منابعی نیاز دارید. یک الگوی تحقیقات بازار می تواند سازماندهی و جمع آوری تحقیقات خود را برای شما آسان تر کند.

سپس، می‌خواهید بهترین قالب و کانال‌هایی را برای ارائه انتخاب کنید

تحقیق خود را برای ایجاد یک پیشنهاد محتوای درخشان انجام دهید.

ابزارها و قالب ها

یک پیشنهاد محتوای عالی به مخاطبان شما کمک می‌کند تا سریع‌تر از آن‌چه به تنهایی مشکل را حل کنند، مشکل را حل کنند. این باعث می شود ابزارهایی مانند ماشین حساب، فایل های سوایپ و چک لیست ها ارزشمند باشند. این بدان معنی است که قالب های شما می تواند برای طرفداران شما هم اکنون و هم بعدا مفید باشد.

و این آهنرباهای سربی مفید فقط به شما فرصتی برای کمک به جامعه خود نمی دهند. آنها همچنین منابع عالی برای سرنخ ها و ایجاد حامیان برند شما هستند.

اگر شخصی به طور مرتب از یکی از الگوهای شما استفاده کند، به احتمال زیاد به شخص دیگری در مورد آن اطلاع خواهد داد. این باعث می شود که محتوا راه بسیار خوبی برای افزایش فالوورهای شفاهی شما ارائه دهد. و تبلیغات دهان به دهان یکی از قابل اعتمادترین منابع برای مصرف کنندگان است. این باعث می شود این نوع محتوا یک برد-برد ارائه دهد.

در حالی که برخی از الگوها و ابزارها به شما نیاز به کدنویسی پیشرفته یا دانش فنی دارند، اما کنار هم قرار دادن اکثر آنها ساده است. شما به راحتی می توانید با ابزارهایی مانند Microsoft Excel یا Google Docs یک الگو ایجاد کنید، ابزارهایی که اکثر مردم هر روز از آن استفاده می کنند.

همانطور که شروع به ساختن می کنید، به خاطر داشته باشید که ایجاد یک چیز مفید مهم تر از کامل کردن آن است.

کیت ها و کتاب های کار

هنگامی که تعدادی از منابع ذکر شده در بالا را جمع آوری کردید، ممکن است آماده ایجاد یک پیشنهاد محتوای بزرگتر باشید.

کیت ها و محتوای کتاب کار معمولاً شامل طیف وسیعی از منابع مختلف است که با هم کار می کنند. به عنوان مثال، فرض کنید چند قالب مختلف برای زیرنویس رسانه های اجتماعی در پلتفرم های مختلف ساخته اید. می‌توانید اینها را کنار هم قرار دهید تا کیت زیرنویس رسانه‌های اجتماعی نهایی را ایجاد کنید.

برای اینکه سرنخ های خود از دریافت بیش از حد اطلاعات جلوگیری کنید، به ساختار فکر کنید. ایده خوبی است که کیت یا کتاب کار خود را به قطعاتی به اندازه لقمه بشکنید. همچنین می‌خواهید از گرافیک و رسانه‌های دیگر برای جدا کردن بخش‌های متراکم متن برای جذاب نگه داشتن مطالب استفاده کنید.

یک کتاب کار یا کیت همچنین ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • کاربرگ ها
 • یک پرسش و پاسخ
 • چک لیست ها
 • برنامه
 • درخواست های مجله
 • برنامه ریزی محتوا و استراتژی

شما نمی توانید خانه ای را بدون نقشه، مجسمه بدون طرح، یا شرکتی بدون بیانیه ماموریت شروع کنید. بنابراین، تولید محتوا بدون برنامه نباید وجود داشته باشد. در غیر این صورت، خطر منحرف شدن از هدف خود را دارید.

یک استراتژی محتوا شامل همه چیز است، از برند و لحن گرفته تا اینکه چگونه محتوای خود را تبلیغ می کنید و در نهایت آن را تغییر کاربری می دهید. بیایید گام به گام نحوه ایجاد برنامه محتوای خود را مرور کنیم.

 • منابع ویژه
 • کتاب کار بازاریابی محتوا
 • دوره استراتژی محتوا
 • اهداف محتوایی خود را تعیین کنید.

مانند یک کمپین بازاریابی سنتی، استراتژی محتوای شما باید بر روی اهداف بازاریابی شما متمرکز باشد (که به نوبه خود باید از اهداف شرکت شما مشتق شود).

اهداف شما می تواند از جذب بازدیدکنندگان بیشتر به سایت شما تا ایجاد سرنخ های بیشتر برای هر چیزی در این بین متغیر باشد – تا زمانی که اهداف هوشمندانه باشند. نمونه ای از این نوع هدف افزایش ترافیک ارگانیک به وبلاگ تا 25 درصد در سه ماهه آینده است.

مثال استراتژی ایجاد محتوا: اهداف هوشمند

پس از تعیین آن، هر قطعه از محتوایی که ایجاد می کنید باید با هدف شما همسو باشد و به نتیجه دلخواه شما کمک کند.

در مجموع، با اهداف خود شروع کنید، سپس محتوای خود را ایجاد کنید.

یک شخصیت خریدار ایجاد کنید.

ساختن یک استراتژی محتوا فراتر از در نظر گرفتن نوع محتوایی است که می خواهید ایجاد کنید. ابتدا باید بدانید که با چه کسی صحبت می کنید، چگونه می خواهید با آنها صحبت کنید و کجا آنها را پیدا کنید.

مثال استراتژی ایجاد محتوا: شخصیت های خریدار

کلید ایجاد محتوای ورودی موفق این است که هر خواننده احساس کند مستقیماً با آنها صحبت می کنید.

تنها راه برای انجام این کار این است که با بازدیدکنندگان، سرنخ ها و مشتریان خود صمیمی شوید – باید آنها را مانند یک دوست قدیمی بشناسید. شما باید از موانع، نقاط دردناک، چالش‌ها و ترس‌هایشان آگاه باشید. به طور مشابه، شما باید بهترین نتیجه ممکن، راه حل رویایی و بزرگترین تخیلات آنها را درک کنید

همیشه به یاد داشته باشید که شما در حال بازاریابی برای افرادی هستید که می خواهند احساس ارتباط داشته باشند.

در حالت ایده‌آل، شما می‌دانید و می‌توانید مستقیماً با هر فردی که از وب‌سایت شما بازدید می‌کند صحبت کنید، اما نمی‌توانید. راه حل؟ یک شخصیت خریدار ایجاد کنید.

شخصیت خریدار شما شخصی است که می خواهید با محتوای خود به او دسترسی پیدا کنید. این شخصیت نیمه تخیلی به عنوان نماینده مخاطب هدف شما عمل می کند، یعنی افرادی که به احتمال زیاد از پیام شما سود می برند و مشتری می شوند.

ایجاد شخصیت خریدار نیازمند کمی تحقیق، حدس و گمان و اصلاح است. اما نتیجه نهایی یک تصویر واضح از شخصی است که می خواهید برای او بازاریابی کنید و کسی که با خوشحالی محتوای شما را مصرف می کند.

به سفر خریدار تکیه کنید.

اگر تا به حال سردرد داشته اید، اولین کاری که احتمالاً انجام داده اید این بوده است که علت آن را کشف کنید. شاید شما دچار کم آبی یا کمبود کافئین شده اید، یا شاید بیمار بوده اید. بعد از اینکه مشکل را تشخیص دادید، به سراغ راه‌حل‌ها رفتید – کمی آب بنوشید، یک اسپرسو بخورید یا دارو مصرف کنید. در نهایت، شما بین راه حل ها تصمیم می گیرید: Evia

n یا آب لوله کشی؟ استارباکس یا قهوه پیت؟ آلو یا تیلنول؟ امیدواریم سردرد شما برطرف شود و بتوانید روز خود را ادامه دهید.

این نمایشی از سفر خریدار است. هر یک از مشتریان بالقوه شما مسیری را برای رسیدن به یک راه حل دنبال می کند – این مسیر شامل مراحل آگاهی، بررسی و تصمیم گیری است. اما هر یک از مشتریان بالقوه شما در بخش متفاوتی از آن سفر هستند، بنابراین مهم است که از محتوای خود برای جذابیت در هر مرحله استفاده کنید.

با ایجاد محتوا برای هر مرحله از سفر خریدار، اطمینان می‌دهید که هیچ بازدیدکننده‌ای دچار مشکل نمی‌شود و هر فردی که به سایت شما می‌آید احساس می‌کند اطلاعات مرتبط و مفیدی را دریافت می‌کند.

همچنین می‌خواهید قالبی را برای محتوای خود انتخاب کنید تا متناسب با هر مرحله از سفر خریدار باشد. یک بازدیدکننده جدید در مرحله آگاهی، دموی زنده از محصول شما را نمی خواهد، اما یک چک لیست سریع یا پست وبلاگ را می خواند که به آنها کمک می کند مشکل خود را بهتر درک کنند. یک مشتری در مرحله تصمیم گیری نیازی به دانستن همه راه حل های ممکن ندارد، آنها به مشاوره یا نسخه نمایشی نیاز دارند که به آنها نشان دهد محصول شما راه حل مناسبی است. همیشه مخاطبان خود را در جایی که هستند ملاقات کنید.

ممیزی محتوا انجام دهید.

چه مدتی بدون هیچ مسیر مشخصی محتوا تولید کرده باشید یا یک استراتژی را همیشه دنبال کرده باشید، هر بخش بازاریابی می تواند از ممیزی محتوا بهره مند شود. فقط به این دلیل که شما با یک استراتژی مشخص شروع نکرده اید، به این معنی نیست که محتوایی که از قبل دارید در یک استراتژی قرار نمی گیرد.

ممیزی محتوا صرفاً فهرستی از کارهایی است که قبلاً انجام داده‌اید، سپس آن را سازماندهی می‌کند تا با برنامه محتوای جدید شما مطابقت داشته باشد.

این فرآیند ممکن است شامل بازنویسی باشد، یا می‌تواند شکاف‌هایی را آشکار کند که باید با محتوایی پر شود که برای شخصیت شما و مرحله سفر آنها جذاب باشد.

در اینجا نحوه انجام ممیزی محتوای خود آورده شده است:

همه مطالب خود را در یک صفحه گسترده جمع آوری کنید.

ستون هایی برای کلمات کلیدی هدف، شخصیت خریدار، مرحله سفر خریدار، قالب و موضوع اصلی ایجاد کنید، سپس آنها را برای هر قطعه محتوا پر کنید.

ستون‌هایی را برای معیارهای کلیدی خود اضافه کنید، مانند بازدید از صفحه، اشتراک‌گذاری، تعامل و غیره.

در نهایت، هر پست (با استفاده از نکات برجسته یا ستون دیگر) را بر اساس آنهایی که به خوبی انجام می دهند، نیاز به بهبود دارند، باید بازنویسی شوند یا می توانند با پست دیگری ادغام شوند، دسته بندی کنید.

در حالی که ممیزی محتوا ممکن است خسته کننده به نظر برسد، تمام کار دستی ارزش افزایش ترافیک و سرنخ را دارد. به علاوه، یک طرح تأیید شده در حال حرکت به جلو خواهید داشت.

اگر این روند کمی سخت به نظر می رسد، برای راهنمایی بیشتر این پست را بررسی کنید.

قالب مناسب را انتخاب کنید.

آن شخصیت خریدار را که ایجاد کردید به خاطر دارید؟ شما در حال تولید محتوا برای آنها هستید. این بدان معناست که شما باید محتوا را در قالبی تولید کنید که به آسانی و لذت توسط مشتریان احتمالی شما مصرف شود.

قالبی که انتخاب می کنید ممکن است یک پست وبلاگ، ویدیو، اشتراک اسلاید، گرافیک، کتاب الکترونیکی، کاغذ سفید، پادکست یا هر چیزی که ذهن خلاق شما می تواند تصور کند باشد. تا زمانی که به شخصیت شما کمک کند، در وضعیت خوبی خواهید بود.

همچنین، لازم نیست برای هر محتوایی که ایجاد می کنید به یک قالب بچسبید. اما شما باید بتوانید محتوا را – در هر قالبی که باشد – با یک آهنگ ثابت ایجاد کنید. منظور من این است که یک سری پادکست ممکن است یک تاکتیک بازاریابی عالی باشد، اما اگر منابع (و حوصله) برای پایبندی به آن ندارید، ممکن است یک وبلاگ مسیر بهتری باشد.

تولید محتوای دیجیتال فرآیند انتخاب قالب (معمولا دیجیتال)، و سپس استفاده از ابزارهای مناسب برای انتشار و تبلیغ محتوای خود به صورت آنلاین است.

هنگام انتخاب قالب محتوای خود از این سوالات به عنوان راهنما استفاده کنید:

 • این برای چه مرحله ای از سفر خریدار است؟
 • مصرف این محتوا برای مخاطبان شما چقدر آسان است؟
 • پرسونای شما وقت خود را به صورت آنلاین در کجا می گذراند؟
 • چه قالبی را می توانید بر اساس یکپارچگی ایجاد کنید؟
 • آیا می توانید این محتوا را در سطح کیفی رقابتی تولید کنید؟
 • تولیدکنندگان محتوای توانمند را انتخاب کنید.

در این مرحله، شما آماده شروع تولید محتوا هستید، اما ابتدا باید تیمی از تولیدکنندگان محتوا بسازید. برای شروع، نوع محتوایی را که می خواهید ایجاد کنید و نوع تولیدکننده محتوا که برای تولید آن محتوا نیاز است را دسته بندی کنید. در زیر یک لیست نمونه آورده شده است:

 • وبلاگ ها – نویسنده
 • پست های رسانه های اجتماعی – هماهنگ کننده رسانه های اجتماعی
 • پادکست – میزبان/تهیه کننده پادکست
 • گرافیک – طراح گرافیک
 • وبینارها/مگنت های سرب – کارشناس جذب سرب (تولیدکننده پیشنهاد محتوا)
 • ویدئوها – فیلمبردار/ویرایشگر

تولید محتوا چیست ؟ همانطور که می بینید، انواع مختلفی از تولیدکنندگان محتوا وجود دارد که باید آنها را برون سپاری یا استخدام کنید تا محتوای باکیفیتی تولید کنید که مخاطب شما را از بیننده به مشتری تبدیل کند.

سئو فراز با ارائه محتوای تخصصی آماده است تا تولید محتوای شما را انجام دهد.

در بسیاری از سازمان ها، یک نفر مسئول بسیاری از این محتوا است و آن یک استراتژیست بازاریابی محتوا است. در حالی که داشتن یک استراتژیست بازاریابی محتوا ممکن است منطقی باشد، اما انتظار داشته باشید که یک فرد بتواند تمام آن محتوا را تولید کند

بهترین راه برای ایجاد محتوا، همکاری با فریلنسرها، استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ برای افزایش دسترسی مخاطبان و استخدام یک استراتژیست محتوا (یا ترجیحاً چندین نفر) است که به شما در سازماندهی تولید محتوای شما کمک کند.

محتوای خود را تبلیغ کنید.

اگر کسی آن را نبیند، ایجاد این همه محتوای عالی چه فایده ای دارد؟ در یک دنیای عالی، هر بار که پست جدیدی را منتشر می‌کنید، گله‌هایی از مردم به سایت شما سرازیر می‌شوند. در واقعیت – به خصوص زمانی که تازه شروع به کار می کنید – باید افراد را به مصرف محتوای شما و حتی جذب آنها در فضای آنلاین خود ترغیب کنید.

از این رو چرا ارتقای محتوا به اندازه هر محتوایی که ایجاد می کنید برای استراتژی شما مهم است.

برنامه ارتقای شما باید توسط شخصیت شما هدایت شود. آنها وقت خود را در کجا می گذرانند؟ چه زمانی از روز از یک پلت فرم خاص استفاده می کنند؟ هر چند وقت یکبار آنها می خواهند محتوای شما را ببینند؟ آنها دوست دارند محتوا را چگونه مصرف کنند؟ چه خطوط موضوع ایمیل آنها را وادار به کلیک کردن می کند؟

تبلیغ محتوا بسته به رسانه متفاوت است و قوانین خاصی برای هر کدام وجود دارد.

رسانه های اجتماعی

در حالی که رسانه های اجتماعی ابزاری برای ایجاد رابطه هستند، می توان از آن برای تبلیغ محتوا استفاده کرد. همه چیز در مورد یافتن تعادل مناسب بین خود تبلیغی، به اشتراک گذاری اطلاعات مفید و سرگرمی است. فیس بوک، توییتر، اینستاگرام، یوتیوب و اسنپ چت همگی رسانه های عالی برای ایجاد و اشتراک گذاری محتوای مرتبط هستند. نکته کلیدی این است که آن محتوا را به گونه ای تغییر دهید که با پلتفرم مناسب باشد.

 • نحوه استفاده از توییتر برای تجارت (+ الگوی ردیابی رشد فالوور)
 • 30 روز اینستاگرام: راهنمای کسب و کارها
 • چگونه با فیس بوک مخاطب خود را جذب و جذب کنید

بازاریابی ایمیلی

ایمیل یکی از بهترین راه ها برای دستیابی به مخاطبان به هر دلیلی به خصوص برای تبلیغ محتوا است. دلیل آن این است که هر کسی در لیست ایمیل شما انتخاب کرده است که از شما بشنود و شما می توانید تضمین کنید که پیام های شما را دریافت خواهند کرد. بهتر از آن، می‌توانید با ارسال محتوای مرتبط به فهرست‌های تقسیم‌بندی شده، نرخ باز خود را بهبود ببخشید، به این معنی که آن‌ها مشتاق خواندن هر چیزی هستند که شما از طریق آنها ارسال می‌کنید.

تبلیغات پولی

پرداخت به ازای کلیک (PPC) به شما کمک می کند تا محتوای خود را از طریق تبلیغات هدفمند و پولی در مقابل مخاطبان جدید قرار دهید. این تبلیغات می توانند در رسانه های اجتماعی، موتورهای جستجو یا سایر وب سایت ها اجرا شوند. هنگامی که شخصیت خریدار خود را مشخص کردید، می خواهید مسیر پولی را طی کنید تا پول را برای هدف قرار دادن اشخاص غیرعلاقه هدر ندهید. هنگامی که مخاطبان خود را کاهش دادید، تبلیغات پولی می تواند بازدهی بسیار خوبی را به همراه داشته باشد.

سندیکا

تبلیغ محتوای خود از طریق کانال های معتبر و شخص ثالث یک راه عالی برای ایجاد مخاطب است. Syndication برند شما را در مقابل چشمان (و کیف پول‌هایی) تازه قرار می‌دهد که در غیر این صورت با تلاش خود نمی‌توانید به آنها دست پیدا کنید.

محتوای خود را تغییر دهید

وقتی محتوا را تغییر کاربری می دهید، از چیزی استفاده می کنید که زمان زیادی را صرف ایجاد و تبدیل آن در قالب های مختلف کرده اید تا بتوان آن را به طور گسترده مصرف کرد.

به آن به عنوان بازیافت فکر کنید. شما می خواهید زمان کمتری را صرف ایجاد و ارائه محتوای خود در مقابل مخاطبان خود کنید. به عنوان مثال، آن پست وبلاگی که در مورد آمار بازاریابی نوشتید می تواند به عنوان یک اینفوگرافیک عالی یا حتی یک ویدیو نیز باشد.

اگر چیزی را در یک قالب ایجاد کرده‌اید، سعی کنید به راه‌های دیگری فکر کنید که می‌توانید از آن اطلاعات دوباره استفاده کنید که ممکن است به همان اندازه مؤثر باشد.

ایجاد یک طرح محتوا

تولید محتوا چیست ؟ محتوا در همه جا وجود دارد، اما موفقیت آن به توانایی شما در تطبیق آن با رسانه ای بستگی دارد که در آن زندگی می کند. وقتی صحبت از پست گذاشتن در رسانه‌های مختلف می‌شود – یا پلتفرم‌های موجود در آن رسانه‌ها، یک اندازه برای همه مناسب نیست.

محتوای رسانه های اجتماعی با محتوای وبلاگ متفاوت است، که با محتوای وب سایت متفاوت است. بنابراین، شما باید بدانید که چگونه خلقت خود را برای دستیابی به مخاطبان خود در جایی که هستند، تنظیم کنید.

بیایید به چند دستورالعمل برای اشتراک گذاری محتوا در پلتفرم های مختلف بپردازیم.

محتوای رسانه های اجتماعی

ایجاد محتوا برای رسانه های اجتماعی یک هنر است. اما ارزش وقت شما را دارد زیرا 3.96 میلیارد کاربر در سراسر جهان در پلتفرم های رسانه های اجتماعی وجود دارد. بعلاوه، کسی که شما را در رسانه های اجتماعی دنبال می کند مانند یک سرنخ گرم است – آنها از قبل شما را دوست دارند و به آنچه می خواهید بگویید علاقه مند هستند. بنابراین، شما مخاطبان مشتاقی دارید که آماده تعامل با محتوای شما هستند.

در اینجا چند نکته سریع برای ایجاد محتوا در برخی از کانال های اجتماعی محبوب آورده شده است.

1. فیس بوک

فیس بوک را می توان برای ایجاد جوامع خرد از طریق گروه های فیس بوک یا اشتراک گذاری با مخاطبان انبوه در صفحات فیس بوک استفاده کرد. وقتی صحبت از اشتراک‌گذاری محتوا می‌شود، سوالات و ویدیوها بیشترین تعامل را دارند.

2. اینستاگرام

اینستاگرام بهترین گزینه برای به اشتراک گذاری تصاویر با کیفیت بالا و ویدیوهای کوتاه با شرح مختصر است. هشتگ ها تا زمانی که به حساب کاربری و کسب و کار شما مرتبط باشند، روی این پلتفرم به خوبی کار می کنند. استوری اینستاگرام روش جدیدی را برای تعامل با فالوورهای شما معرفی کرده است، از نظرسنجی های سریع گرفته تا سوالات و ویدئوهای بلادرنگ.

3. یوتیوب

یوتیوب 1.3 میلیارد کاربر دارد و همچنان در حال افزایش است. فراوانی کاربران

این پلتفرم را برای تماشای محتوایی از ویدیوهای DIY گرفته تا تقلیدها انتخاب کنید. برخی از موفق‌ترین محتواها در این پلتفرم، راهنماهای نحوه کار، وبلاگ‌ها، بررسی محصول و ویدیوهای آموزشی هستند.

4. TikTok

TikTok به یکی از محبوب ترین پلتفرم های رسانه های اجتماعی در زمان ما تبدیل شده است. بیشتر برای ویدیوهای سرگرم کننده و کوتاه شناخته شده است. می توان از آن برای تعامل با مخاطبان Millennial یا Gen Z خود استفاده کرد.

5. توییتر

بهترین روش‌های توییتر شامل پیام‌های کوتاه، تصاویر پشتیبانی، هشتگ‌های مرتبط و ریتوییت‌ها است. و البته، پاسخ‌ها برای جلب نظر مخاطبان شما بسیار مفید است.

محتوای وب سایت :تولید محتوا چیست ؟

محتوای وب سایت باید روی سه چیز تمرکز کند: شخصیت شما، کلمات کلیدی هدف و راه حل شما.

مانند محتوای وبلاگ شما، نسخه موجود در وب سایت شما باید بازدیدکنندگان را به راه حل شما به روشی منسجم و طبیعی راهنمایی کند.

تولید محتوای سایت خود را به سئو فراز بسپارید .

به محتوای وب مانند نقشه محصول خود فکر کنید.

مراقب باشید که بازدیدکنندگان را از طریق فیدهای رسانه های اجتماعی و سایر عناصر منحرف کننده دور نکنید. هنگامی که یک مشتری بالقوه را جذب کردید، باید هر کاری که می توانید انجام دهید تا آنها را در آنجا نگه دارید، و این کارکرد کلیدی محتوای وب سایت شما است.

تولید محتوا چیست ؟ مطالب وبلاگ

هدف از محتوای وبلاگ حمایت از کسب و کار شما با جذب افراد غریبه و آوردن سرنخ های واجد شرایط است.

محتوای وبلاگ یک منبع رایگان است که اغلب مستقیماً با فروش مرتبط نیست، اما قدرت یک وبلاگ خوش ساخت را برای در نهایت درآمدزایی برای کسب و کار شما دست کم نگیرید.

تحقیقات نشان می‌دهد که شرکت‌هایی که وبلاگ‌های بیشتری دارند، ترافیک بیشتری دریافت می‌کنند و سرنخ‌های بیشتری نسبت به شرکت‌هایی که وبلاگ ندارند، دریافت می‌کنند.

فرآیند تولید محتوا

ما، بازاریابان، مشغول هستیم. ما زمانی برای تلف کردن روی سیستم های ناکارآمد نداریم. به همین دلیل است که ما برای هر کاری که انجام می دهیم فرآیندهایی ایجاد می کنیم. ما یک سیستم را طراحی می کنیم، آن را گسترش می دهیم، آن را تغییر می دهیم تا زمانی که کار کند، سپس آن سیستم را بارها و بارها تکرار می کنیم تا نتایجی را که می خواهیم ایجاد کنیم.

به هر کمپین بازاریابی که تا به حال انجام داده اید فکر کنید – وبینارها، پاسخگویی خودکار، نظرسنجی ها. هر کدام از آنها فرآیندی داشتند. تولید محتوا تفاوتی ندارد.

این مراحل را دنبال کنید تا محتوا ایجاد کنید، حدس و گمان را حذف کنید و فضای ذهنی خلاقانه تری ایجاد کنید.

فرآیند تولید محتوا

1. تحقیقات سئو

ایجاد شخصیت خریدار شما احتمالاً به شما ایده هایی در مورد موضوعاتی که درباره چه موضوعاتی بنویسید و چه سؤالاتی ممکن است برای مخاطبان داشته باشد به شما می دهد، که شروعی عالی است.

اکنون، باید تأیید کنید که آیا این ایده‌ها می‌توانند در مقیاس بزرگ‌تری برای مخاطبان بزرگ‌تری اعمال شوند یا خیر. مطمئناً، نوشتن یک پست وبلاگی برای یک فرد مجرد عالی خواهد بود، اما پسر، آیا اتلاف انرژی است.

تحقیقات سئو – با نام تحقیقاتی کلمه کلیدی – به شما حجم جستجوی یک عبارت کلیدی خاص را نشان می دهد و اینکه آیا ارزش سرمایه گذاری برای ایجاد یک قطعه محتوا در اطراف آن را دارد یا خیر.

یک راه خوب برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی این است که برخی از سوالاتی را که شخصیت شما ممکن است بر اساس موانع و اهداف خود داشته باشد، یادداشت کنید.

سپس، برخی از تحقیقات کلمات کلیدی را در مورد آن پرس و جوها انجام دهید تا ببینید آیا افراد کافی به دنبال آنها هستند یا خیر.

فرآیند تولید محتوا: تحقیق کلمات کلیدی

یک رویکرد خوب این است که کلمات کلیدی قابل دستیابی را هدف قرار دهید، به این معنی که حجم جستجوی ماهانه (MSV) و مشکل کلمه کلیدی مطابق با اعتبار دامنه شما است.

تلاش برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی با حجم بالا (بخوانید: بسیار رقابتی) زمانی که به تازگی وبلاگ نویسی را شروع کرده اید، برای شما خوب نخواهد بود.

قبل از اینکه جلوتر برویم، بیایید به توضیح سریع و کثیف سئو بپردازیم:

یکی از عوامل مهمی که به شما کمک می کند در موتورهای جستجو رتبه بندی کنید، اعتبار دامنه است. شما اعتبار دامنه را با تعداد سایت های خارجی به محتوای شما پیوند می دهید.

تولید محتوا چیست ؟

برای اینکه این اتفاق بیفتد، باید یک کتابخانه نسبتاً بزرگ از محتوایی داشته باشید که به اندازه کافی برای استناد ارزشمند باشد.

این بدان معناست که هر چه مدت طولانی‌تری محتوای با کیفیت بنویسید، اعتبار دامنه شما بالاتر می‌رود و رتبه‌بندی آن برای کلمات کلیدی بسیار رقابتی که شما را در صفحه اول گوگل قرار می‌دهند آسان‌تر می‌شود.

اگر هنوز کاملاً به آنجا نرسیده‌اید، بهترین کار این است که کلمات کلیدی طولانی و کم حجم را با حداقل مشکل کلمه کلیدی (<50) هدف قرار دهید – ما در مورد 200-1000 MSV صحبت می‌کنیم. این به شما بهترین شانس را در رتبه بندی برای کلمات کلیدی و ارائه محتوای خود در مقابل افراد بیشتری می دهد.

از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی مانند SEMRush یا Moz Keyword Explorer استفاده کنید.

کلمه کلیدی خود را در موتور جستجو تایپ کنید و پرس و جوهای تکمیل شده خودکار را یادداشت کنید.

بخش جستجوهای مرتبط را در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) بررسی کنید.

2. ایده پردازی

اکنون که تعیین کرده اید کدام کلمات کلیدی را هدف قرار دهید، وقت آن است که ایده های محتوا را مورد بررسی قرار دهید.

تحقیقات HubSpot نشان می‌دهد که بهترین راه برای سازمان‌دهی محتوا از طریق خوشه‌های موضوعی است، به این معنی که یک صفحه ستونی طولانی و جامع بر اساس یک کلمه کلیدی ایجاد می‌کنید که سپس به محتوایی که ایجاد کرده‌اید پیوند می‌دهد.

n موضوع فرعی مرتبط (به پست های وبلاگ فکر کنید).

فرآیند تولید محتوا: خوشه های موضوعی

برای نشان دادن موضوع، چیزی شبیه به این است. مدل خوشه موضوعی طوفان فکری ایجاد می کند زیرا ساختاری را به شما می دهد که باید دنبال کنید.

شما می توانید از کلمه کلیدی اصلی خود برای ایجاد یک قطعه ستونی استفاده کنید که آن موضوع را عمیقاً پوشش می دهد، مانند … راهنمایی برای ایجاد محتوا. سپس، می‌توانید محتوای کوتاه‌تری مانند:

 • اینفوگرافیک
 • پست های وبلاگ
 • قالب ها

اینها به مخاطبان شما کمک می کند تا عمیق تر در موضوع غوطه ور شوند و کلمات کلیدی دم بلند را هدف قرار دهند.

اگر مشتاق ایده‌ها هستید، ممکن است بخواهید از کتاب‌هایی که خوانده‌اید، مطالعات صنعتی، سایت‌های رقیبتان یا جستجوهای مرتبط در SERP، الهام بگیرید.

هنگامی که همه ایده های خود را به پایان رساندید، می توانید تقویم تحریریه خود را توسعه دهید و شروع به ایجاد کنید.

3. نوشتن

قدرت تولید محتوای خاص شما ممکن است ویدیوها یا گرافیک ها یا پادکست ها باشد، اما نوشتن پایه و اساس اکثر تولید محتوا است. هر محتوایی که می سازید، فرآیند ایجاد از دستورالعمل های تقریبا مشابهی پیروی می کند.

بیایید به چند نکته مفید برای ایجاد محتوای عالی بپردازیم.

برای شخصیت خود بنویسید

برای ساختن قطعه ای که طنین انداز می شود، از صدای آنها، تعبیرهایشان، حتی طنز آنها استفاده کنید.

به مخاطبان خود بگویید که چرا محتوای شما برای آنها مهم است.

از عناوین، توضیحات متا و سایر تیزرها استفاده کنید تا مخاطبان خود را وادار به خواندن محتوای شما کنید. مزایای محتوای خود را درست در عنوان قرار دهید تا بدانند چرا باید آن را بخوانند.

چیزی منحصر به فرد ایجاد کنید.

فقط اطلاعاتی را که در حال حاضر وجود دارد، پس نگیرید. برای تأکید بر نکات خود، یک سبک منحصر به فرد را القا کنید یا به تحقیقات جدید استناد کنید.

به یک ایده بچسبید.

سپس، از محتوای خود برای تقویت آن استفاده کنید. با رفتن به مماس ها یا تلاش برای توضیح چندین موضوع نیمه مرتبط در یک قطعه، خواننده خود را گیج نکنید.

به صدای خود وفادار بمانید

سعی نکنید مخاطب خود را با نثر شیوا یا دایره لغات گسترده تحت تأثیر قرار دهید، اگر آنها اینطور صحبت نمی کنند.

واضح و مختصر باشد.

شما می خواهید مخاطبانتان با شما ارتباط برقرار کنند و از محتوای شما ارزش بگیرند. بنابراین، از آنها نخواهید که اصطلاحات تخصصی یا استعاره های گیج کننده را غربال کنند.

4. ویرایش

روشی که شما کار خود (یا دیگران) را ویرایش می کنید یک فرآیند بسیار ذهنی است. ممکن است بخواهید در حین حرکت ویرایش کنید، یا ممکن است چند روز صبر کنید و کار را با چشمانی تازه مرور کنید. ممکن است به گرامر اهمیت زیادی بدهید، یا ممکن است به دنبال یک قطعه محاوره‌ای باشید.

در هر صورت، مواردی وجود دارد که هنگام اصلاح محتوای خود باید حتماً به آنها توجه کنید، مانند صدای فعال، زبان واضح، جملات کوتاه و فضای خالی زیاد. در نظر بگیرید که یک همکار یا مدیر کار شما را نیز بررسی کند.

برخی از ابزارهایی که به شما کمک می کنند زمان ویرایش خود را کاهش دهید Grammarly و Hemingway Editor هستند.

5. بارگذاری

اکنون که محتوای شما آماده است، باید آن را در جایی قرار دهید که افراد بتوانند به آن دسترسی داشته باشند. سیستم مدیریت محتوا (CMS) نرم افزاری است که محتوای دیجیتال را میزبانی می کند و به شما امکان می دهد آن را در وب سایت خود (یا هر جای دیگری در وب) نمایش دهید.

تولید محتوا چیست ؟ فرآیند ایجاد محتوا: آپلود CMS

مزیت CMS این است که تمام محتوای شما را به هم متصل کرده و در یک مکان ذخیره می کند. بنابراین، می توانید به راحتی به یک صفحه فرود در مقاله وبلاگ خود پیوند دهید یا یک پیشنهاد محتوا را در یک ایمیل وارد کنید.

نه تنها این، بلکه می توانید نتایج تمام محتوایی را که برای یک کمپین خاص ایجاد کرده اید، تجزیه و تحلیل کنید (که می تواند به ممیزی محتوا کمک کند). یک CMS شما را از داشتن یک سیستم بازاریابی محتوای ناهمگون نجات می دهد.

به عنوان مثال، CMS Hub خانه وبلاگ ما است، جایی که شما به تمام محتوای عالی و پیشنهادات رایگان مفید ما دسترسی دارید.

6. انتشار

انتشار محتوا به سادگی کلیک روی یک دکمه است. بنابراین، چرا یک بخش در آن گنجانده شود؟ خوب، زیرا همیشه به این سادگی نیست.

می‌توانید بلافاصله پس از آپلود محتوای خود را منتشر کنید یا می‌توانید با انتظار برای زمان بهینه تأثیر آن را به حداکثر برسانید. اگر به تازگی شروع به کار کرده اید، احتمالاً روی انتشار فوراً کلیک کنید، تأثیر زیادی روی مخاطبان شما نخواهد داشت.

اما اگر به یک برنامه منظم برای انتشار متعهد شده باشید، مانند ارائه یک پست جدید هر چهارشنبه، مخاطبان شما انتظار دارند که پست های منتشر شده در روزهای چهارشنبه را ببینند.

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که براساس روندها یا رویدادهای حساس به زمان منتشر کنید. برای مثال، اگر محتوایی درباره تعطیلات ملی یا رویدادهای جاری ایجاد می‌کنید، می‌خواهید آن‌ها را در زمان‌های خاصی منتشر کنید.

CMS به شما این امکان را می دهد که پست ها را برای تاریخ آینده و زمان مشخصی برنامه ریزی کنید، بنابراین می توانید کلیک کنید، برنامه ریزی کنید و فراموش کنید.

7. تبلیغ محتوا

در نهایت، زمان تبلیغ محتوایی است که ایجاد کرده اید. شما می توانید این کار را از طریق رسانه های مختلف از جمله رسانه های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی و حتی تبلیغات پرداخت به ازای کلیک انجام دهید.

برای تبلیغ محتوای خود، به این فکر کنید که مخاطبان شما در چه کانال هایی هستند. آیا آنها در فیس بوک، اینستاگرام، یوتیوب هستند؟ هر کجا که باشد، مهم است که با آنها در جایی که هستند ملاقات کنید و محتوای خود را در آن رسانه تبلیغ کنید.

علاوه بر این، همکاری با اینفلوئنسرها یا سایر برندها به شما کمک می کند محتوای خود را تبلیغ کنید و به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید.

آخرین و مسلماً مهمترین مرحله در تولید محتوا، تجزیه و تحلیل محتوای شما است. بدون داده، نمی توانید بدانید چه چیزی کار می کند یا چگونه آن را بهبود بخشید.

تولید محتوا چیست ؟

چندین نقطه داده وجود دارد که می توانید هنگام تجزیه و تحلیل محتوای خود ردیابی کنید، بنابراین از اهداف خود به عنوان راهنما برای تنظیم برخی پارامترها استفاده کنید. هر آنچه که می خواهید با محتوای خود انجام دهید به شما در انتخاب معیارهای خود کمک می کند. (هدف اولیه را که در مورد آن صحبت کردیم به خاطر دارید؟)

آنچه شما تجزیه و تحلیل می کنید کاملاً به شما بستگی دارد، اما در اینجا چند ایده برای ردیابی معیارها وجود دارد:

بازدید از صفحه

تعداد کاربرانی که از محتوای شما بازدید می کنند. برای پست‌های وبلاگ بازدید از این صفحه، اما برای هر نوع محتوایی، معمولاً یک معیار «بازدیدها» وجود دارد که به شما اطلاع می‌دهد که محتوای شما چند بار و توسط چند کاربر منحصربه‌فرد مشاهده شده است.

ترافیک ارگانیک

میزان ترافیکی که از موتورهای جستجو می آید. این ترافیک بدون پرداختی است که از رتبه بالا در گوگل یا سایر موتورهای جستجو بدست می آورید.

نرخ پرش

درصد بازدیدکنندگانی که پس از بازدید از یک صفحه سایت شما را ترک می کنند. این یک معیار مهم برای ردیابی است زیرا می تواند به شما اطلاع دهد که افراد علاقه مند به کلیک کردن بر روی پست های شما هستند، اما پس از آن محتوا بلافاصله رضایت بخش نیست.

نرخ های تبدیل

درصد بازدیدکنندگانی که با یک CTA درگیر می‌شوند – چه پیشنهاد محتوا باشد یا پر کردن یک فرم.

نرخ های تعامل

تعداد افرادی که از طریق لایک، اشتراک گذاری، نظر یا به روش های دیگر با محتوای شما تعامل دارند.

رشد مخاطب

مشترکین یا سرنخ های جدید که از یک قطعه محتوا تولید می شوند.

زمان در صفحه

مدت زمانی که کاربر در صفحه شما حضور دارد، خواه یک پست وبلاگ باشد یا یک ویدیو (برای محتوای ویدیویی، این زمان ممکن است متوسط ​​زمان تماشا باشد). مهم این است که از کجا رفت و آمد کاربران را پیگیری کنید. آیا آنقدر در صفحه می مانند تا پست را بخوانند یا محتوا را مصرف کنند؟

کمپین های پولی

میزان ترافیکی که از کمپین های پولی وارد می شود. اگر از پست‌ها در رسانه‌های اجتماعی حمایت مالی می‌کنید یا برای تبلیغات موتورهای جستجو هزینه می‌کنید، مهم است که میزان ترافیک ناشی از آن کمپین‌ها را پیگیری کنید.

اگر به نکات بیشتری در مورد تجزیه و تحلیل محتوای خود نیاز دارید، این دوره رایگان HubSpot Academy را بررسی کنید.

ابزارهای ایجاد محتوا :تولید محتوا چیست ؟

در حالی که یک CMS به شما کمک می کند محتوای خود را مدیریت کنید، به شما در ایجاد آن کمک نمی کند. اینجاست که ابزارهای تولید محتوا مفید هستند. اینها مخصوصاً اگر مانند من از نظر هنری آسیب دیده اید، یا اگر توانایی استخدام کمک ندارید، مفید هستند. از GIF گرفته تا اینفوگرافیک، این ابزارهای تولید محتوا به شما کمک می‌کنند که بدون توجه به نوع محتوایی که می‌سازید، حرفه‌ای به نظر برسید.

1. My Persona را بسازید

MakeMyPersona ابزار بسیار خوب HubSpot است که شما را در فرآیند ایجاد شخصیت خریدار راهنمایی می کند. شما می توانید یک سند برای ارجاع در طول فرآیند تولید محتوای خود ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید:لینک بیلدینگ چیست؟ تکنیک های اساسی link building در سئو

2. مولد ایده های وبلاگ

این ابزار رایگان از HubSpot می تواند یک سال کامل از ایده های پست وبلاگ را تنها در چند ثانیه به شما ارائه دهد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که چند اسم اضافه کنید تا ایده های هوشمندانه و مرتبطی برای وبلاگ خود داشته باشید. این بسیار مفید است، به خصوص اگر هنگام تنظیم تقویم سرمقاله خود گیر کرده باشید.

3. کانوا

Canva به شما کمک می کند تا برای هر پلتفرمی، از تبلیغات اجتماعی گرفته تا عکس های روی جلد فیس بوک و اینفوگرافیک، طرح های زیبایی ایجاد کنید. این نرم افزار دارای قالب های زیبایی شناختی است که می توانید آن ها را با رنگ ها، تصاویر و متن … به صورت رایگان سفارشی کنید.

4. گیفی

Giphy GIF جایگزین ایموجی ها به عنوان یک شکل کاملاً عادی ارتباط شده است و بنابراین راهی قابل قبول برای ارائه محتوا است. Giphy به شما این امکان را می دهد که میلیون ها گیف از پیش ساخته شده را در پایگاه داده آنها جستجو کنید یا حتی خود را ایجاد کنید.

5. ویدیارد

Vidyard یک پلت فرم میزبانی ویدیویی است که برای بازاریابان ساخته شده است. این نرم افزار به شما امکان می دهد ویدیوی خود را با افزودن همپوشانی، متن یا دکمه های CTA، تست تقسیم، رونویسی سفارشی کنید و همچنین دارای ویژگی های SEO است.

6. SurveyMonkey

SurveyMonkey یک پلت فرم پیشرو برای ایجاد نظرسنجی است. چرا ممکن است به چنین چیزی نیاز داشته باشید؟ زیرا یک بازاریاب خوب می داند که بازخورد مشتری برای یک کمپین بازاریابی موثر حیاتی است.

7. لنگر

Anchor یک ابزار پادکست برای مبتدیان است. این رایگان است، به شما امکان می دهد قسمت های نامحدود را ضبط و ذخیره کنید، و می توانید به راحتی در هر پلتفرم شخص ثالثی آپلود کنید.

این لیست کاملی از تمام ابزارهای تولید محتوای عالی وجود ندارد – این لیست از ابزارهای بازاریابی محتوا حتی بهتر است!

شده است و برای جامعیت به روز شده است.

رای دهید{title}

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا