سئوی بین المللی چیست ؟ آموزش صفر تا صد

سئوی بین المللی چیست ؟ آموزش صفر تا صد

سئوی بین المللی چیست : بنابراین، شرکت ما را در داخل کشور به ارتفاعات جدیدی رسانده‌اید، و در جستجوی مشتریان و ترافیک جدید هستید. همه چیز کمی پیچیده می شود.

سئوی بین المللی چیست ؟ آموزش صفر تا صد

Contents

ما صدای شما را می شنویم، اما راهی برای دور زدن این مانع وجود دارد. سئوی بین‌المللی یکی از قوی‌ترین راه‌ها برای پیشرفت است و ما باید در این مورد یکی دو چیز بگوییم.

راهنمای  سئوی بین المللی؟ چگونه برای موفقیت جهانی آماده شویم

با حمایت از تعدادی از شرکت ها و برندها در سراسر کشور – و حتی جهانی – با شیوه ها و استراتژی های عالی SEO بین المللی، ما آماده هستیم تا نکات برتر خود را به اشتراک بگذاریم و آنها را در این راهنما برای شما به اشتراک بگذاریم.

زمان لذت بردن از دنیای شگفت انگیز موتورهای جستجو فرا رسیده است.

آشنایی با اصول سئوی بین المللی

همانطور که به زودی خواهید دید، سئوی بین المللی یک بازی کاملا متفاوت از سئوی محلی است. در مورد تگ‌های hreflang، اینکه آیا می‌توانید میانبرهایی را با ترجمه‌های ماشینی، تحقیق کلمات کلیدی، و نوع ساختار URL برای افزودن به دامنه اصلی خود، و بسیاری موارد دیگر، استفاده کنید، خواهید آموخت.

برای دریافت بینش در مورد نحوه انجام این کار توسط کارشناسان آماده هستید؟ خوب است، زیرا شما در شرف غنای دانش هستید و آماده هستید تا زمانی که مطالعه این راهنما را به پایان برسانید، شرکت ها را فراتر از مرزها ببرید!

راه اندازی یک وب سایت برای سئوی بین المللی به چه معناست؟

قبل از اینکه به نکات فنی در مورد سئوی بین‌المللی بپردازید، ما کمی از آنچه که پوشش خواهیم داد به شما می‌دهیم.

اگر اصطلاحات یا مفاهیم زیر را نمی دانید، نگران نباشید – ما در این راهنمای موتور جستجو به آنها خواهیم رسید.

در این آموزش راهنمای سئوی بین المللی یاد خواهید گرفت:

  • تحقیق دقیق و استراتژیک کلمات کلیدی
  • محتوای با کیفیت بالا – آماده باشید که اگر رقابت زیاد است، آن را طولانی کنید
  • فاکتورهای زبان و نکاتی که بهترین تجربه کاربری را ایجاد می کند
  • ترجمه و استراتژی های پیاده سازی hreflang
  • مطالعات موردی و مزایا زیر دامنه در مقابل زیردایرکتوری

ما دانش و تجربه موتور جستجوی خود را در این مقاله ریخته ایم تا بتوانید از مزایا بهره مند شوید و در نتیجه موفق شوید.

زمینه سئوی بین المللی در حال رشد است و شما به تمام کمک هایی که می توانید برای به دست آوردن وب سایت خود به اوج برسید نیاز دارید!

بیشتر بخوانید: آموزش صفر تا صد سئو رایگان

چه زمانی باید اجرای سئو بین المللی را در نظر بگیرید؟

اگر متوجه شده اید که یک تجارت محلی ترافیک قابل توجهی از خارج از کشور دریافت می کند، وقت آن است که به گسترش آن فکر کنید.

رفتن از سئوی کسب و کار محلی به سئوی بین المللی یک گام بزرگ است، که نیاز به کدنویسی زیاد، محتوای تازه برای هدف قرار دادن کاربران و جلب توجه دارد.

قبل از شروع کار، مطمئن شوید که برنامه بازی خود را درست انجام داده اید و واقعاً در مورد استراتژی سئو بین المللی و بازارهای مورد نظر خود فکر کنید.

هیچ فایده‌ای در سرمایه‌گذاری زمان زیادی و استفاده از منابع در یک کشور هدف که منطقی نیست، وجود ندارد.

خوشبختانه برای شما، ما نکات مفیدی را بیان کرده‌ایم که هنگام جستجوی گسترش دید جستجوی خود از طریق سئوی بین‌المللی باید در نظر بگیرید.

بیایید نگاهی بیندازیم که یک استراتژی عالی سئو بین المللی چگونه به نظر می رسد.

استراتژی سئو بین المللی چیست و چگونه به نظر می رسد؟

مانند همه استراتژی های سئو، بین المللی شدن نیاز به رویکرد “تفرقه بینداز و حکومت کن”. این امر مستلزم درک این فناوری و همچنین تمرکز بر ارائه تجربیات با کیفیت بالا است. پس از کجا باید شروع کرد؟

با انجام تحقیقات بازار کامل در کشورهای مورد نظر شروع کنید

اگر می خواهید تسلط جهانی داشته باشید، انرژی زیادی را برای یافتن بازار خود و کشور هدفی که در آن هستند سرمایه گذاری کنید.

شناسایی فرصت مناسب برای موفقیت بسیار مهم است، و شما نمی خواهید زمانی که کسب و کارهای آنلاین در خط هستند، از درخت اشتباهی پارس کنید.

با پیدا کردن جایی که مخاطبان شما هستند شروع کنید. هر کشوری ارزش بهینه‌سازی را ندارد، بنابراین محصول خود را به جایی نبرید که استقبال خوبی از آن نشود.

کلید موفقیت در بازاریابی از هر نوع، شفاف بودن در جایگاه و اهداف شماست که به ویژه برای سئوی بین المللی مرتبط است.

نکته حرفه ای:

هنگامی که تحقیقات اولیه را انجام دادید، آزمایش از طریق پرداخت به ازای کلیک می تواند ارزش زمان شما را داشته باشد.

شما می توانید این کار را از طریق تبلیغات یا از طریق جستجوی پولی انجام دهید، جایی که می توانید ببینید کدام مخاطب روی آن کلیک می کند.

به یاد داشته باشید که تبلیغ را در صفحه فرود خود داشته باشید

از آنجا، می توانید ببینید که کدام صفحات فرود ارزش ترجمه و بهینه سازی را دارند. صرف زمان و انرژی برای ایجاد محتوایی که هیچ تقاضایی برای آن وجود ندارد، فایده ای ندارد!

تحقیق در مورد کلمات کلیدی را به درستی انجام دهید

اغلب، هنگامی که متخصصان سئو در حال انجام تحقیقات کلمات کلیدی هستند، پارامترهای خاص کشور را در ابزارهای تجزیه و تحلیل کسب و کار تنظیم می کنند. اگر می‌خواهید به مخاطبان بین‌المللی پاسخ دهید، باید مطمئن شوید که تنظیمات دامنه ریشه شما روی «همه جا» یا «بین‌المللی» تنظیم شده است.

این به پوشاندن پایه های شما کمک می کند و آن را به اندازه کافی غیر اختصاصی می کند. بسته به اینکه داده های خود را از کجا دریافت می کنید، ممکن است همچنان کلمات کلیدی معنایی کشور محور را مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش تحقیق کلمات کلیدی برای سئوی سایت

استفاده از کلید دم بلند همیشه امن تر است با “آنلاین” در انتهای آنها برای مخاطبان بین المللی، حتی اگر تقاضای زیادی در یک کشور وجود داشته باشد.

شما می‌خواهید آن را برای همه در دسترس قرار دهید – بنابراین گزینه‌های خود را باز نگه دارید و مطمئن شوید که عمومی هستید، اما همچنان مرتبط هستید.

سئوی بین المللی جیست ؟

سئوی بین المللی چیست ؟ آموزش صفر تا صد
تصویر ی از سرچ سئوی بین المللی

برای زیردامنه ها و زیر شاخه های تنوع زبان، به تنظیمات جستجو و کلمات کلیدی خاص کشور بروید. این تضمین می کند که به جای کلی بودن، با مخاطب مرتبط هستید.

به یاد داشته باشید، بازاریابی شفاف بر تعمیم بیش از حد پیروز می شود.

انتخاب کلمات کلیدی در سئوی بی نالمللی؟

سئوی بین المللی چیست ؟ تحقیقات کلمات کلیدی می تواند از زبانی به زبان دیگر و کشوری به کشور دیگر بسیار متفاوت باشد. ترجمه مستقیم زبان گاهی اوقات عملی نیست، به همین دلیل است که استفاده از ترجمه ماشینی ایده بدی است.

در واقع، کلمات کلیدی هدف اشتباه ممکن است برای شما یک بازار هدف کل هزینه داشته باشد و جستجوهای جستجو را از دست بدهید، بنابراین مطمئن شوید که افراد آگاه پشت محتوا، ساختار سایت و ترجمه زبان شما هستند. پشیمان نخواهید شد

آیا حجم زیاد جستجو مهم است؟

حجم جستجو ارزش توجه دارد. اما همیشه مهم ترین عامل برای سئوی بین المللی نیست – به خصوص اگر در حال ورود به بازارهای جدید هستید که احتمالاً برخی از آنها در کشورهای در حال توسعه هستند.

به جای آن به دنبال ارتباط باشید. برای انجام موفقیت آمیز این کار، باید دانش مناسبی از افراد در بازار هدف خود داشته باشید – به همین دلیل است که توصیه می کنیم قبل از اینکه تمام تلاش خود را برای هدف قرار دادن افراد از هر مکان و زبانی انجام دهید، تحقیقات کاملی انجام دهید.

به یاد داشته باشید، اگر هنوز در یک مکان خاص حضور ندارید، احتمالاً تبلیغات دهان به دهان نقش کلیدی در افزایش آگاهی ایفا می کند.

پذیرندگان اولیه به دوستان خود خواهند گفت که اگر آنچه را که می بینند، می شنوند یا تجربه می کنند، شما را جستجو می کنند.

وقتی این اتفاق می افتد، تعداد مشتریان و بازدیدکنندگان وب سایت شما احتمالاً به گلوله برفی می رسد. و حجم جستجوی وب سایت شما احتمالاً با آن افزایش می یابد.

محتوای با کیفیت در اینجا برای موفقیت کسب و کار شما کلیدی است.

یک سایت تمیز و شفاف، محتوای عالی و ساختارهای URL ایجاد کنید

هیچ کس از گشت و گذار در میان آشفتگی ها خوشش نمی آید، حداقل از همه موتورهای جستجو، گوگل و بازدیدکنندگان شما. هر دوی آنها می خواهند بتوانند صفحه شما را بخوانند، بفهمند کجا اطلاعات یا محصولات موجود در صفحه را پیدا کنند و در صورت نیاز به جایی که از آنجا آمده اند برگردند.

بیایید از طریق راهنمای کوچک خود برای این موضوع خاص کار کنیم و مطمئن شویم که تلاش ها و سخت کوشی شما برای موتورهای جستجو نتیجه داده است.

نقشه سایت خود را از همان ابتدا برنامه ریزی کنید

برنامه‌ریزی برای جذب موتورهای جستجو می‌تواند بعداً از درد شدید شما جلوگیری کند. نگاه کردن به تصویر بزرگ یک نقطه شروع عالی است – و شما همیشه باید این کار را از دیدگاه بازدیدکنندگان وب سایت خود انجام دهید.

امیدواریم دامنه ریشه شما به دسته های واضح تقسیم شود. اگر نه، قبل از اینکه ادامه دهید، آن را مرتب کنید. گوگل یک سایت تمیز و سازمان یافته را دوست دارد که بتواند آن را بخزد، بفهمد و سپس برای نقشه های سایت فهرست کند. هنگامی که آنها این کار را انجام دهند، ترافیک بیشتری را از درهای آنلاین خود عبور خواهید داد.

پس از مرتب سازی آن، وقت آن است که تصمیم مهمی در مورد ساختار URL برای اهداف توسعه و توانایی جذب موتورهای جستجو بگیرید. به خواندن ادامه دهید و آنچه را که باید در این مورد بدانید، بیابید.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت فایل Robots.txt و نحوه استفاده از آن

بیشتر بخوانید: آموزش ثبت نقشه سایت در گوگل وبمستر

نحوه برخورد موثر با ساختارهای URL برای موتورهای جستجو

هیچ کس دوست ندارد به یک URL طولانی و نامرتب نگاه کند، به خصوص موتورهای جستجو مانند گوگل. از نظر بصری ناخوشایند است، خواندن آن سخت است و غیرقابل اعتماد است. و اگر چیزی وجود دارد که نمی خواهید آنلاین باشید، غیرقابل اعتماد است.

در عوض، مطمئن شوید که ساختار منطقی و واضحی دارید که منطقی باشد. شما می خواهید که جریان داشته باشد، به راحتی خوانده شود و به راحتی تکرار شود.

نکته حرفه ای:

کدهای زبان یا کشور را در پارامترهای URL وارد نکنید – این کثیف و ناسازگار است. به یاد داشته باشید، گوگل URL های تمیز را دوست دارد، بنابراین راهی برای ایجاد ساختارهای URL ساده و شیک پیدا کنید که در سرتاسر سایت شما یکسان باشد.

از ساختار URL مناسب برای کسب و کارتان استفاده کنید

در مورد اینکه از چه نوع ساختار URL باید استفاده کنید بحث هایی وجود دارد. سوال بزرگ این است: آیا باید به سراغ زیر دامنه ها بروید یا زیر شاخه ها؟

آدرس زیر دامنه در سئوی بین المللی

تحت این ساختار URL، سایت اصلی شما یک URL مانند www.example.com است.

برای تنوع سایت خاص کشور، مثلاً اسپانیا، از www.es.example.com استفاده کنید و سپس محتوای خود را از انگلیسی به اسپانیایی در سایت ترجمه کنید.

نکته سئو:

این رویکرد اغلب برای رتبه بندی عالی عمل می کند، اما همیشه در نظر داشته باشید که آیا برای شرکت یا کسب و کاری که روی آن کار می کنید مناسب است یا خیر.

رویکرد زیردایرکتوری در سئوی بین المللی

با این ساختار URL، سایت خاص کشور شما به یک زیر شاخه تبدیل می شود. این بدان معناست که www.example.com/es برای وضعیت مطالعه موردی ذکر شده در بالا است.

این روش دو مزیت دارد که عبارتند از:

پیوندهای خارجی به جای یک سایت فرعی به عنوان بازگشت به سایت اصلی حساب می شوند

شما اعتماد بیشتری را از بازدیدکنندگان در داخل کشور مورد نظر خود کسب می کنید

اکثر مخاطبان هدف شما در خارج از ایالات متحده به دامنه های محلی نسبت به دامنه های عمومی یا بین المللی (به عنوان مثال، .co.uk در مقابل .com) اعتماد دارند.

حتی اگر ساختار URL زیردامنه حاوی یک پسوند کشور، کد کشور در ابتدای URL است، نه در انتهای آن، به این معنی که در دامنه ریشه ثبت شده است.

اگر وب سایتی که به دنبال گسترش آن هستید به اعتماد محلی زیادی نیاز دارد، این گزینه ممکن است برای شما بهترین باشد.

اگر انتظار دارید پیوندهای خارجی زیادی به سایت خود بازگردند، ممکن است این گزینه ارجح باشد. از آنجایی که این یک زیرشاخه است، جمع آوری تعداد زیادی لینک از منابع معتبر در کشورهایی که هدف شماست، تنها به اعتبار دامنه پایه می‌افزاید.

این می تواند سودمند باشد اگر:

سئوی بین المللی چیست ؟ شما یک محصول یا خدمات بسیار نوآورانه دارید که روش انجام کارها را مختل می کند و احتمالاً مطبوعات زیادی را به دنبال خواهد داشت.

یک سایت غنی از محتوا مانند یک مجله آنلاین داشته باشید که محتوای تازه را برای مخاطبان مختلف به ارمغان می آورد (به رسانه VICE یا موارد مشابه فکر کنید)

اگر مهم است که وب سایت شما به عنوان یک تنوع “محلی” از دامنه اصلی ارائه شود. مک‌دونالدز را در نظر بگیرید، که یک تجارت جهانی است، اما در هر منطقه‌ای که حق امتیاز دارد، تغییرات منوی کمی متفاوت دارد.

یک سایز مناسب برای همه هرگز برای ساختارهای URL کار نمی کند، بنابراین همیشه برای هر کسب و کاری به صورت موردی پیش بروید.

مطمئن شوید که تحقیقات خود را انجام داده و داده های زیادی را جمع آوری کنید تا مطمئن شوید که برای اولین بار به درستی آن را دریافت کرده اید.

محتوا پادشاه سئوی بین المللی و سئوی محلی استست

شما می‌توانید بهترین استراتژی فنی بین‌المللی سئو را داشته باشید، اما اگر محتوای شما برای موتورهای جستجو و کاربران مناسب نباشد، کل سایت به سمت پایین کشیده می‌شود. محتوا پادشاه است و همیشه خواهد بود – بنابراین مطمئن شوید که آن را به درستی دریافت کنید.

زمان، انرژی و تلاشی که برای محتوای باکیفیت سرمایه گذاری می کنید نتیجه می دهد. نکات برتر محتوای ما را دنبال کنید تا نسخه و محتوایی با کیفیت عالی ایجاد کنید که هم گوگل و هم مخاطبان شما آن را دوست دارند.

بیشتر بخوانید: تکنیک های لوکال سئو local seo

اصل باشید، حتی اگر در حال ترجمه هستید

درست مانند دامنه ریشه شما، سایت هایی که برای سئوی بین المللی بهینه شده اند باید محتوای اصلی داشته باشند. تکرار محتوا ارزشش را ندارد، حتی اگر به زبان دیگری باشد.

وقتی صحبت از آن شد، وسوسه نشوید که ماشین‌هایی را برای ترجمه کپی شما وادار کنید. نتیجه معکوس خواهد داشت. چرا چنین می گوییم؟

یکی، هیچ کس دوست ندارد محتوای تولید شده توسط ماشین را بخواند. غیرشخصی، مسطح و خواندن آن سخت است، که فقط باعث افزایش نرخ پرش شما می شود.

آیا ارزش زمان شما را دارد؟ احتمالا نه. به همین دلیل توصیه می کنیم مطمئن شوید که محتوای شما به صورت دستی ترجمه شده است.

نکته حرفه ای:

از ضرب المثل ها، جملات و مفاهیم زبان مادری استفاده کنید که در کشور شما مرتبط هستند.

نسخه‌های رسمی کلمات وجود دارد، بنابراین از نسخه‌ای استفاده کنید که بهترین تصور را برای برند یا شرکتی که در آن کار می‌کنید ایجاد کند. به عنوان مثال، در زبان اسپانیایی “you” به صورت غیر رسمی “tu” و به طور رسمی “usted” است.

Usted فاصله بیشتری بین شما و مشتریانتان قرار می دهد اما احترام بیشتری به دست می آورد. “Tu” کمتر رسمی است و این تصور را ایجاد می کند که بیشتر در دسترس است.

بسیاری از زبان‌ها در کشورهای دیگر این نسخه‌های رسمی/غیررسمی را دارند، بنابراین مطمئن شوید که تحقیقات بازار هدف خود را انجام می‌دهید و از ادراکات فرهنگی پیرامون بازار خود استفاده می‌کنید.

نکته سئو:

مطمئن شوید کپی شما قابل مشاهده است. پنهان کردن آن هیچ امتیازی از Google برای شما نخواهد داشت. در واقع، نمایه سازی شما ممکن است آسیب ببیند. واضح و باز باشید – در دراز مدت به شما کمک خواهد کرد.

سئوی بین المللی : کار با تگ های hreflang

برچسب‌های Hreflang سیگنال‌هایی هستند که به Google می‌گویند کدام کشورها و زبان‌ها را هدف قرار می‌دهید. آنها اغلب در داخل کد در وب سایت قرار می گیرند، اما می توانند به روش های مختلفی استفاده شوند.

به طور خاص، تگ به گوگل می گوید که یک صفحه با صفحه دیگر در زبان مشخص شده مطابقت دارد – برای مثال، یک صفحه انگلیسی بریتانیایی (en-br) با en English دامنه ریشه مطابقت دارد.

تگ های Hreflang جزء ضروری سئوی بین المللی هستند. نقش آن‌ها این است که به گوگل بگویند که چه نسخه‌ای از وب‌سایت را پس از کلیک بر روی صفحه فرود به کاربران ارائه کند – و اطلاعات زیادی در مورد آن‌ها وجود دارد.

بیشتر بخوانید:اهمیت تگ H1 برای سئوی وب سایت

اگر از برچسب های hreflang در وب سایت خود استفاده نکنید چه اتفاقی می افتد؟

اگر گوگل یا سایر موتورهای جستجو به وب سایتی بروند که به درستی مطابقت ندارد، ممکن است ایندکس نشود. برای جلوگیری از آن، نکات زیر را دنبال کنید و با گوگل به عنوان یک کاربر رفتار کنید.

به ما اعتماد کنید، این بهترین راه برای دیده شدن سایت شما در موتورهای جستجو در یک کشور دیگر است.

نحوه استفاده از برچسب های hreflang استاندارد و جایگزین

برچسب های Hreflang سیگنال هستند، نه یک دستورالعمل. نسخه استاندارد برای تغییرات زبان رایج مانند انگلیسی استفاده می شود. اگر می‌خواهید دقیق‌تر باشید، وقت آن است که از برچسب‌های hreflang جایگزین استفاده کنید.

وقتی از تگ‌های hreflang جایگزین (همچنین به عنوان لینک rel alternate href نیز شناخته می‌شود) استفاده می‌کنید، اساساً به صفحات فرود از زبان دامنه اصلی ارجاع می‌دهید و به Google می‌گویید که نسخه‌های زبانی مختلفی در دسترس دارید.

نحوه استفاده از برچسب های hreflang استاندارد و جایگزین
تصویر زیر نحوه بکاربردن تگ hreflang در html را نمایش می دهد

مطمئن نیستید این چگونه کار می کند؟بیایید با هم آن را در زیر مرور کنیم.

لینک rel جایگزین به چه معناست؟

سئوی بین المللی چیست ؟اساسا، لینک rel hreflang یک سیگنال سئو به گوگل است که نشان می دهد صفحه تغییر مسیر (در تنوع زبان خاص) با یک صفحه در دامنه ریشه ارتباط دارد. این یک راه عالی برای دادن معنا و زمینه به موتورهای جستجو در پشت زبان، رابطه سایت و یک کشور خاص است.

بیایید مثالی بزنیم که وب‌سایت شما از ژنرال تغییر کند al انگلیسی به انگلیسی UK.

در کد HTML وب سایت خود، باید یک خط مانند زیر وارد کنید:

پیوند rel = “جایگزین” href = “https://www.example.com” hreflang = “en-uk”

اگر برای انگلیسی استرالیایی بود، این بود:

پیوند rel =”alternate” href = “https://www.example.com” hreflang = “en-au”. این خط به انگلیسی استرالیایی سیگنال می دهد، اما به دامنه ریشه، که به زبان انگلیسی استاندارد است، ارجاع می دهد.

این مطالعات موردی کوچک برای زبان انگلیسی هستند – اما در مورد سایتی به زبان اسپانیایی مکزیکی که دامنه اصلی آن به اسپانیایی از اسپانیا است، چطور؟

خوب، در آن صورت، شما از لینک rel = “جایگزین” href = “https://www.example.com” hreflang = “es-mx” در وب سایت ما استفاده می کنید.

عکس را گرفتید؟ اگر نه، ما خوشحالیم که تخصص خود را به سرمایه گذاری بین المللی سئوی شما قرض دهیم. فقط یک خط برای ما بگذارید و ما زمانی را برای گذراندن یک به یک تعیین می کنیم.

rel alternate hreflang را کجا قرار دهیم

سه راه برای اضافه کردن تگ های hreflang به وب سایت شما وجود دارد که عبارتند از:

تگ hreflang را به تگ های هدر خود اضافه کنید

hreflang را به کد HTML خود اضافه کنید، مشابه مثال هایی که در بالا نشان دادیم

تگ های hreflang را به نقشه های سایت XML خود اضافه کنید

در اینجا هیچ درست یا غلطی وجود ندارد – بستگی به نحوه کار شما و منابعی که در دسترس دارید دارد. ما این را خواهیم گفت – KISS همیشه یک استراتژی خوب سئو بین المللی است (ساده نگه دارید، احمقانه). بسیاری از کاربران مسیر نقشه سایت XML را راهی ساده و آسان برای سازگاری با برچسب های hreflang می دانند.

مقدار پیش فرض hreflang x چیست؟

یک مقدار پیش‌فرض x به گوگل می‌گوید که زبان URL به جای خاص، گسترده است. به عبارت دیگر، کد کشور مشخص شده در HTML، نقشه سایت یا هدر ندارد.

اگر می خواهید از یک URL استفاده کنید که به صورت پویا به تنظیمات زبان های مختلف تغییر می کند، این تنظیم مفید است.

برای نشان دادن: به محیطی فکر کنید که در آن با شرکتی کار می‌کنید که در سطح جهانی شناخته شده است، دارای انواع منطقه‌ای است، اما دامنه ریشه آن بر همه انواع مکان‌ها تسلط دارد.

آموزش سئوی بین المللی ؟

یک مثال خوب می تواند گوگل در این تنظیمات باشد. Google.com به‌عنوان مرجع برای همه انواع دیگر شناخته می‌شود، خواه .uk، .au یا .es باشند.

کاربران ممکن است برای مطالعه آخرین استراتژی های سئو بین المللی به Google.com مراجعه کنند، اما به طور خودکار به google.com.au یا موارد مشابه هدایت می شوند.

در حالی که رویکرد پیش‌فرض x یک احتمال است، به دلایلی قطعاً ترجیح داده نمی‌شود. کنسول جستجوی گوگل ترجیح می دهد دامنه های تأیید شده را فهرست بندی کند، به خصوص زمانی که سرور به صورت محلی نگهداری می شود.

چند نکته وجود دارد که باید در مورد کار با کنسول جستجوی گوگل بدانید، بنابراین حتما به موارد زیر توجه کنید.

برچسب گذاری سئو بی نالمللی برای کنسول جستجوی گوگل

اگر می‌خواهید مخاطبان جهانی را برای سئوی بین‌المللی هدف قرار دهید، باید به گوگل بگویید کجا را ببیند.

دو راه برای انجام این کار وجود دارد:

هدف گذاری و تعیین زبان در GSC

هدف گذاری و تعیین کشورها در GSC

همیشه به گوگل اطلاع دهید که سایت شما در کدام کشور ثبت شده است. Google سایت شما را می خزد، بررسی می کند که دامنه شما قانونی است و همچنین بررسی می کند که بک لینک های خود را از کجا دریافت می کنید تا ارتباط را ارزیابی کند.

تگ های hreflang شما همچنین به رتبه بندی در کشور صحیح کمک می کند، بنابراین استفاده صحیح از آنها به نفع شماست.

بیشتر بخوانید: چگونه در سال 2023 در گوگل رتبه بالاتری داشته باشیم؟

نقشه سایت برای نمایه سازی ضروری است

برای کمک به Google که بداند چگونه سایت شما را برای کشورهای دیگر فهرست کند، باید صفحات و زبان نقشه سایت را مشخص کنید.

ابتدا بررسی کنید که آیا نقشه سایتی از قبل برای استفاده موتورهای جستجو ایجاد کرده اید یا خیر. شما می توانید این کار را به سادگی با افزودن sitemap.xml/ به پسوند URL خود انجام دهید و ببینید چه چیزی پیش می آید. اگر فایلی ظاهر شد، می‌دانید که آنجاست. در غیر این صورت، وقت آن است که یکی را مشخص کنید.

نکته سئو:

افزونه Yoast به طور خودکار نقشه های سایت را تولید می کند. اگر از آن برای وردپرس یا پلتفرم دیگری استفاده می‌کنید، احتمال دارد که قبلاً یکی را ایجاد کرده باشید.

ارسال نقشه سایت برای موتورهای جستجو برای خزیدن

اگر تا 500 صفحه یا کمتر در سایت خود دارید، ابزار SEO XML Sitemaps می تواند یک نقشه سایت برای شما ایجاد کند. در صورتی که بیش از 500 صفحه دارید، می توانید این کار را به صورت دستی انجام دهید (که بسیار وقت گیر است) یا برای یک ابزار هزینه کنید.

هنگامی که لیستی ایجاد کردید، مطمئن شوید که هر یک از صفحاتی را که نمی خواهید در جستجو نشان داده شوند حذف کنید.

ممکن است نخواهید این فهرست بندی شوند زیرا نامربوط هستند یا برای مشاهده عمومی نیستند. ایندکس نگه داشتن اینها ایده بدی است زیرا می تواند نرخ پرش شما را افزایش دهد – به این معنی که رتبه سایت مدت بیشتری طول می کشد. ما نمی خواهیم این اتفاق بیفتد، اینطور نیست؟

با گوگل آنالیتیکس زمینه جدیدی را ایجاد کنید

اگر می‌خواهید بدانید که سایت شما برای کدام کلمات کلیدی رتبه‌بندی می‌شود و با آن ترافیک ایجاد می‌کند، می‌خواهید کنسول جستجوی گوگل را با Google Analytics پیوند دهید.

این به شما منابع زیادی می دهد و داده هایی را در مورد کلمات کلیدی و ترافیک به شما می دهد، که در هنگام ورود به یک بازار جدید بسیار ارزشمند است. از آنجا، می‌توانید کل تجربه وب‌سایت را برای پاسخگویی به مخاطبان هدف خود تنظیم کنید – نه به مشتریان آینده

گوگل آنالیتیکس در کنار کمک به شما در یافتن کلمات کلیدی که سایت شما برای آنها در موتورهای جستجو قرار می گیرد، به شما کمک می کند تا مشکلاتی را که صفحه شما با آن مواجه است را کشف کنید.

امن

این یک عامل بزرگ برای تجارت آنلاین است، به خصوص زمانی که وارد یک بازار آنلاین جدید می شوید. اگر می خواهید اعتماد به دست آورید، ارزش آن را دارد که سئوی خود را درست انجام دهید.

هر گونه خطای سئو و مسائل امنیتی را در اسرع وقت برطرف کنید

شما می‌خواهید گواهی‌های SSL معمولی، یک فایل robots.txt تمیز، به‌علاوه هرگونه مشکل SEO در وب‌سایت ما که توسط Analytics انتخاب شده است را برطرف کنید.

مطمئن شوید که به آنچه در گزارش تجزیه و تحلیل می آید توجه کنید و هر موردی را که می توانید تصحیح کنید – این به جلب اعتماد کمک می کند و شرکت پشت سایت را در بهترین نور ممکن نشان می دهد.

مشکلات احتمالی که ممکن است در سفر سئوی بین المللی خود با آن مواجه شوید

همانطور که این راهنمای سئو به وضوح نشان می دهد، موارد زیادی در گسترش وب سایت شما در سطح جهانی یا حتی در یک کشور دیگر دخیل است. در طول مسیر، ممکن است با مشکلاتی روبرو شوید که می تواند مانع پیشرفت موفقیت سئوی بین المللی شما شود، که ایده آل نیست.

سه مشکل اصلی که ممکن است سئوی بین المللی با آن روبرو شوید عبارتند از:

یک دامنه ریشه که از دامنه خاص مکان شما بالاتر است. به عنوان مثال: www.example.com بالاتر از www.example.co.uk

اگر دو URL تقریباً یکسان و جدید ایجاد شده از یک سایت در جستجو قابل مشاهده باشند، ممکن است باعث سردرگمی شود. در نتیجه، نرخ کلیک می تواند کاهش یابد. به یاد داشته باشید، وضوح کلیدی است، بنابراین مطمئن شوید که URL مناسب واضح و قابل دسترسی است.

اگر یک سایت کاملاً جدید با تغییرات خاص کشور ایجاد کرده‌اید و در مورد آن به کنسول جستجوی گوگل نگفته‌اید، ممکن است موتور جستجو خزنده‌ها را برای فهرست‌بندی و رتبه‌بندی سایت جدید ارسال نکند.

علاوه بر این، مکان سرور می‌تواند بر رتبه‌بندی تأثیر بگذارد، زیرا Google هنگام جستجو برای مرتبط‌ترین بازار، آن را در نظر می‌گیرد.

اگر سرور شما در کشوری خارج از منطقه مورد نظر شما قرار دارد، تنظیمات جغرافیایی در کنسول جستجوی Google باید مشخص شود. در غیر این صورت، ممکن است خطر این را داشته باشید که توسط موتور جستجو انتخاب نشوید و تمام تلاش شما به هدر برود.

بهترین روش ها برای کمک به عملکرد سئو بین المللی

اگر این راهنما را تا اینجا بخوانید، در مسیر موفقیت در سئو هستید. ما دوست داریم با به اشتراک گذاشتن چند نکته بهترین تمرین SEO که می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند، پتانسیل شما برای تسلط جهانی را حتی بیشتر افزایش دهیم.

چیزهای کوچک جمع می شوند، به خصوص وقتی صحبت از چرخیدن در ترافیک و رتبه بندی در کشورهای مختلف می شود.

هنگام ایجاد یک استراتژی سئوی بین‌المللی، موارد زیر را در نظر داشته باشید تا خیلی جلو بروید.

از پنجره‌های بازشو برای دادن انتخاب زبان به کاربران دیگر کشورها استفاده کنید

مشتریانی که به سایت شما می آیند می خواهند بتوانند آن را به زبان دلخواه خود پیمایش کنند.

شما می خواهید به آنها کمک کنید تا این کار را انجام دهند زیرا همه اینها بخشی از ارائه یک تجربه عالی برای مشتری است. بنابراین بهترین راه برای انجام آن چیست؟

توصیه می کنیم با پنجره های بازشو بروید.

لحظه‌ای که مشتری وارد سایت شما می‌شود، می‌توانید به او این امکان را بدهید که انتخاب کند به چه زبانی می‌خواهد مرور یا خرید کند، که مخصوصاً اگر یک برند جهانی شناخته شده هستید، مفید است.

در حالی که پذیرایی از مکان های مختلف در سراسر جهان هدف نهایی شماست، به یاد داشته باشید که گردشگران و بازدیدکنندگان ممکن است به زبان منطقه مسلط نباشند.

همیشه خوب است که به آنها این امکان را بدهید که چیزی راحت تر را انتخاب کنند.

این همچنین تضمین می کند که آنها سایت شما را برای رقبا حذف نمی کنند.

نکته سئوی بین المللی:

پاپ آپ ها می توانند به بهبود تعامل و تعامل در صفحه وب شما کمک کنند، که یک عامل رتبه بندی است.

در تنظیمات انتخاب زیاده روی نکنید، اما برای کمک به افزایش تعامل، حداقل یک فرمان کلیک در پنجره بازشو داشته باشید. گوگل به این تعامل نگاه مثبتی خواهد داشت.

نظرات Google My Business را در کشور محلی خود دریافت کنید

اگر مربوط به شرکت شما باشد، داشتن نظرات «Google برای کسب و کار من» برای هر نوع کشور خاص سایت شما یک تاکتیک عالی است.

افراد می توانند تجربیات قبلی مشتریان در مورد کسب و کار شما را مطالعه کنند، رتبه بندی ها را بررسی کنند و تصمیم آگاهانه ای در مورد اینکه آیا می خواهند از شما خرید کنند یا با شما همکاری کنند، بگیرند.

این یک واقعیت شناخته شده است که این بررسی ها فاکتورهای سئو هستند، بنابراین تا جایی که می توانید برای تشویق افراد محلی در کشور مورد نظر خود به گذاشتن نظرات صادقانه و ایجاد شهرت در حین ایجاد زمینه جدید، تلاش کنید.

محتوای سئو را به طور منظم مرور و به روز کنید

هیچ کس نمی خواهد وقت خود را صرف خواندن مطالب بی ربط کند. اگر قبلاً وبلاگ‌ها و مقالاتی را منتشر کرده‌اید یا آنها را به زبان دیگری ترجمه کرده‌اید، مطمئن شوید که مرتبط با زمان هستند.

این ممکن است به معنای ویرایش وبلاگ های قبلی باشد تا اطمینان حاصل شود که آنها دقیق و ارزش خواندن دارند. به روز رسانی صفحات برای انعکاس زمان ها همچنین امتیازات اعتماد شما را به دست می آورد و به مردم این اطمینان را می دهد که شما یک وب سایت تنظیم و فراموش نمی کنید.

این تنها یک جنبه دیگر برای ارائه یک تجربه مشتری با کیفیت بالا است، که هدف نهایی است، هر کجا که بخواهید دامنه آنلاین یک شرکت را گسترش دهید.

هدف ایجاد URL های قابل اشتراک گذاری برای سئوی بین المللی است

وقتی می‌خواهید تسلط جهانی داشته باشید، اطمینان از اینکه وب‌سایت کسب‌وکارتان در همه کشورها دیده می‌شود ضروری است، و سئوی بین‌المللی این امر را محقق می‌کند. دستیابی به این به معنای نمایش اطلاعات مشابه از طریق URL های قابل اشتراک گذاری، صرف نظر از تنظیمات IP یا زبان کاربر است.

در حالی که x پیش‌فرض می‌تواند در برچسب‌های جایگزین پیوند پیوند استفاده شود، Google واقعاً تغییر مسیرهای خودکار را دوست ندارد و حتی ممکن است شما را به خاطر آن جریمه کند.

یک راه بهتر برای انجام این کار این است که یک لینک یا بنر در صفحه داشته باشید که بازدیدکنندگان را به نسخه زبان دلخواه خود هدایت می کند (دلیل دیگری که باعث می شود پاپ آپ ها ایده خوبی هستند). این همچنین به شما در پیوندهای داخلی کمک می کند، که می خواهید از همان ابتدا به آن توجه کنید.

حرف آخر در مورد سئوی بین المللی

گسترش در قلمروهای جدید رویکردی چند رشته ای همراه با دانش فنی فراوان و استعداد استراتژیک دارد.

شما باید تیمی از توسعه دهندگان آگاه، سازندگان محتوا و جادوگران وب را جمع آوری کنید تا در این راه به شما کمک کنند – که ممکن است کمی طول بکشد. اگر به کمکی نیاز داشتید، خوشحالیم که به این هدف کمک کنید.

ما هرگز از یک رویکرد یکسان برای استراتژی سئو بین المللی استفاده نخواهیم کرد. اگر می خواهید شرکت خود را جهانی کنید، تبلور این استراتژی بر اساس مطالعات موردی و تحقیقات بازار ضروری است. از آنجا، اطلاعات بینشی دریافت خواهید کرد، جایی که ما می توانیم به شما کمک کنیم.

اگر برند یا محصولی وجود داشته باشد که بتوانید به عنوان مرجع از آن استفاده کنید، انجام این کار بسیار ساده تر است.

هنگامی که یک مفهوم کاملاً جدید را به بازار می آورید، کار بسیار بیشتری باید در ارتباطات انجام شود، که مستلزم یک استراتژی محتوای سنگین است.

وب سایت شما اولین جایی خواهد بود که مردم به دنبال آن هستند و نیاز به نگهداری زیادی دارد!

قبل از اینکه به گسترش وب و سئوی بین المللی بپردازید، بنشینید و در مورد برنامه بازی خود فکر کنید.

امیدواریم این راهنما به شما اطلاعاتی در مورد تمام عناصری که برای جهانی شدن وب سایت خود نیاز دارید داده باشد و توصیه می کنیم از آن به عنوان نقطه شروعی برای شکل دادن به استراتژی خود استفاده کنید.

این کار بعداً از سردرد، زمان و هزینه شما صرفه جویی می کند، به خصوص اگر وب سایت بزرگی داشته باشید. متخصصان باتجربه ما بسیار خوشحال هستند که به شما مشاوره داده و بینش خود را در مورد بهترین رویکرد برای مورد خاص شما به اشتراک بگذارند.

لازم نیست سئوی بین المللی خود را به تنهایی انجام دهید

ورود به بازارهای جدید با سئوی بین المللی مستلزم کار تیمی است. شما هرگز نمی دانید تا زمانی که اقدامی انجام نشود تا کجا پیش خواهید رفت.

ما بیشتر از اینکه به چالش برسیم خوشحالیم.

تیم وب ما بسیاری از شرکت‌ها را فراتر از مرزها به موفقیت آنلاین جدیدی رسانده است، که در ترافیک بازارهای ارزشمند به سر می‌برد.

ما می‌توانیم به شما کمک کنیم تا بر اساس داده‌های ترافیک فعلی، تحقیقات کلمات کلیدی، از طریق سئوی بین‌المللی کدام بازارها را هدف قرار دهید و سپس شروع به آماده‌سازی وب‌سایت خود برای موفقیت کنید.

از همین امروز زمینه سازی برای سلطه بین المللی را آغاز کنید و مزایای آن را جبران کنید. کسب و کار آنلاین آینده است، و با بهترین ها در سئو که روی ارتقای دامنه شما به سطح بعدی کار می کنند، عظمت در چشم است. اکنون آن را به واقعیت خود تبدیل کنید – در هر کشوری.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا