طول محتوا بر سئو چه تاثیری می‌گذارد؟

طول محتوا بر سئو چه تاثیری می‌گذارد؟

طول محتوا بر سئو چه تاثیری می‌گذارد؟در مقاله قبلی خود، از بیش از 67 متخصص درخواست کردیم که بهترین نکات سئوی وردپرس را برای در سال 2022 به اشتراک بگذارند. پاسخ، طبق معمول، عالی بود.

طول محتوا بر سئو چه تاثیری می‌گذارد؟

Contents

با این حال، ما متوجه شدیم که یک نکته سئو که اکثر کارشناسان بر آن تاکید داشتند، «ایجاد یک محتوای طولانی با کیفیت بالا» به منظور جمع آوری ترافیک ارگانیک، کسب رتبه های بالاتر و افزایش تبدیل است.

به‌عنوان یکی از بهترین آژانس‌های سئو در ایران، ما کاملاً با این واقعیت موافقیم که یک محتوای جامع در درازمدت ارزش سئو بیشتری را ارائه می‌کند و بله، «طول محتوا در مورد سئو اهمیت زیادی دارد». اما، در حالی که می‌توانیم صفحاتی بنویسیم که اهمیت نوشتن محتوای طولانی را توضیح دهند، می‌دانیم که «حقایق بلندتر از کلمات صحبت می‌کنند».به این ترتیب، به داده‌ها اجازه می‌دهیم صحبت کنند!

مزایا طول محتوا بر سئو سایت

پست زیر با جزئیات، داده محور و غنی شده از نظر آماری توضیح می دهد – طول محتوا و مزایای فرم طولانی و محتوای فرم کوتاه چقدر مهم است. همچنین نکاتی در مورد چگونگی ایجاد محتوای طولانی در کنار انواع مختلف قالب‌های محتوا و چارچوب‌های محتوا که می‌توانید استفاده کنید، گنجانده شده است.

بهترین بخش، اینجا یک اینفوگرافیک است که نشان می دهد طول محتوا چگونه بر سئو  تأثیر می گذارد. بنابراین، بدون تاخیر بیشتر، بیایید این را بررسی کنیم!

چگونه طول محتوا بر سئو و تبدیل تاثیر می گذارد

همه چیز را در مورد طول محتوای بهینه بیاموزید. ما تحقیقات گسترده‌ای انجام داده‌ایم که شامل بهترین روش‌ها می‌شود که با افزایش نرخ تبدیل به تقویت کمپین سئوی شما کمک می‌کند.

اهمیت طول محتوا در سئو

در حالی که بحث در مورد اهمیت طول محتوا در میان اکثر بازاریابان شدید است، نمی توان با این واقعیت بحث کرد که محتوای طولانی تر، اغلب با رتبه بندی جستجوی بالاتر مرتبط است.

گوگل برای محتوای طولانی با کیفیت که مرتبط و با تحقیقات کافی پشتیبانی می شود ارزش قائل است و بنابراین اشتباه نیست اگر بگوییم شانس رتبه بندی محتوای طولانی در بالای نتایج جستجو در مقایسه با محتوای فرم کوتاه بسیار زیاد است. .

محتوای طولانی در مقابل محتوای فرم کوتاه:

در اکثر این مطالعات، متوجه خواهید شد که طول محتوای بهینه متفاوت است برخی بیان می‌کنند که طول پست‌های وبلاگ باید 1800 کلمه باشد تا کسانی که از نوشتن یک پست وبلاگ با بیش از 2000 کلمه حمایت می‌کنند.

بهترین طول محتوا برای سئو باید چقدر باشد ؟

هنوز به این سوال پاسخ واضحی نمیتوان داد که بهترین طول برای پست های وبلاگ یا میانگین طول محتوای ایده آلی که باید روی آن تمرکز کرد چیست. به این ترتیب، برای کمک به حل این معضل، در اینجا نموداری از تحقیقات جامع وجود دارد که میانگین طول محتوای 10 موقعیت برتر ارگانیک Google را نشان می دهد.

بیشتر بخوانید: آموزش سئو وردپرس 61 نکته طلایی (100%رایگان + pdf)

میانگین طول محتوا

همانطور که به وضوح می بینید، هیچ یک از نتایج تجزیه و تحلیل طول محتوای زیر 2000 کلمه را نشان نمی دهد.

موقعیت اول شامل 2400+ کلمه 2300+ برای رتبه پنجم است. نتیجه دهم دارای 2000+ کلمه است.

به این ترتیب، با پشتوانه این داده ها، می توانیم با خیال راحت بگوییم که میانگین طول محتوای ایده آل یا بهترین طول پست وبلاگ می تواند بین 2000 تا 2500+ کلمه باشد.

با این حال، باید توجه داشت که این داده ها به هیچ وجه نمی گوید که گوگل یک صفحه را صرفاً بر اساس تعداد کلمات رتبه بندی می کند. فاکتورهای مختلف سئو دیگری وجود دارد که باید به درستی آنها را بدست آورید، تا بتوانید در نتایج جستجوی برتر رتبه بندی کنید و محتوای طولانی تر تنها یکی از عواملی است که شما را در این تلاش یک گام جلوتر می برد.

درست مانند میانگین طول وبلاگ، تحلیلی برای بررسی اینکه آیا طول محتوا با سن دامنه مرتبط است یا خیر انجام شد. یافته های آن را می توانید در ادامه بخوانید.

میانگین طول محتوا برای سئو بر اساس سن دامنه

در حالی که نام های دامنه به خوبی تثبیت شده قطعاً برتری نسبت به دامنه تازه ثبت شده دارند، این کار را می کندبا این حال، به این معنی نیست که گوگل در SERP به آن اولویت خاصی داده است. این واقعیت توسط مت کاتس گوگل در یکی از ویدیوهای قدیمی خود تأیید شده است، جایی که او به همین موضوع اشاره می کند و بیان می کند که؛ “تفاوت بین سایتی (دامنه) که شش ماه از عمرش می گذرد و سایتی یک ساله (دامنه) حداقل است.” بنابراین، در حالی که گوگل ممکن است از سن دامنه برای رتبه بندی صفحات استفاده کند، اغلب ناچیز است.

آیا طول محتوا با سن دامنه مرتبط است؟

سن دامنه طول محتوا

همانطور که می بینید، دامنه های قدیمی تر (10+) دارای میانگین طول محتوای حدود 2700+ کلمه هستند، در حالی که دامنه های بین 1-10 سال دارای 2100 کلمه هستند و سپس دامنه جدید (کمتر از یک سال) که کمتر از 1800 کلمه دارد.

بنابراین، این ثابت می کند که قطعاً بین سن دامنه و طول محتوا همبستگی وجود دارد. با این حال، توجه به این نکته مهم است که این امکان وجود دارد که دامنه های جدیدتر با ایجاد محتوای با کیفیت و مرتبط در کنار ساخت بک لینک های طبیعی، از دامنه های قدیمی تر برتری بگیرند. این به دامنه های جدید (سایت ها) کمک می کند تا صفحات خود را بالاتر ببرند، به خصوص اگر دامنه های قدیمی اخیراً هیچ پیوند یا محتوایی را در وب سایت خود اضافه نکرده باشند.

بیشتر بخوانید: بهترین افزونه های وردپرس در سال 2022

چگونه طول محتوا بر سئو سایت و تبدیل ها تأثیر می گذارد

چگونه طول محتوا بر سئو سایت و تبدیل ها تأثیر می گذارد
چگونه طول محتوا بر سئو سایت و تبدیل ها تأثیر می گذارد

1. محتوای طولانی تر به تولید سرنخ های ارزشمند کمک می کند

مطالعه ای که توسط نیل پاتل انجام شد نشان می دهد که 94 درصد از بازاریابان B2B از بازاریابی محتوا برای جذب مشتریان بیشتر و افزایش نرخ کلیک استفاده می کنند.

منبع: Neilpatel.com

بنابراین، با وجود رقابت بسیار شدید، برای متمایز شدن از رقبای خود باید محتوای حماسی ایجاد کنید که با مخاطبان شما طنین انداز شود و اینجاست که محتوای طولانی می تواند کمک بزرگی باشد.

همانطور که از مطالعات و مشاهدات بالا مشخص شد، هر نوع محتوایی که کمتر از 2000 کلمه داشته باشد، کمترین احتمال را دارد که در بالای نتایج جستجو قرار گیرد. به این ترتیب، با ایجاد محتوای عمیق و مبتنی بر داده، می‌توانید موقعیت بهتری را در نتیجه جستجو داشته باشید، که منجر به افزایش نرخ کلیک می‌شود، که منجر به دریافت سرنخ‌های ارزشمندتر می‌شود.

2. محتوای فرم طولانی ترافیک ارجاع بیشتری را به همراه دارد

اکثر مقالات طولانی مدت محتوای همیشه سبز هستند که در طول زمان ارزش زیادی برای خوانندگان ایجاد می کنند. چنین محتوایی بک لینک های بیشتری را جذب می کند و همچنین اشتراک های اجتماعی بیشتری را به دست می آورد و این به افزایش ترافیک ارجاع از منابع مختلف کمک می کند.

محتوای طولانی با کیفیت بالا یکی از عناصر کلیدی است که ترافیک ارجاع بیشتری را به سایت شما هدایت می کند. همچنین از آنجایی که راه های دیگر شبکه مانند وبلاگ نویسی مهمان را باز می کند، می تواند دید محتوای شما را بیشتر بهبود بخشد، ترافیک جستجوی بیشتری را افزایش دهد و به شما کمک کند پیوندهای طبیعی بیشتری برای وب سایت خود بسازید.

3. محتوای طولانی دارای قابلیت ویروسی شدن است

همانطور که در بالا مشخص کردیم، محتوای طولانی‌تر با بیش از 2000 کلمه اشتراک‌گذاری اجتماعی بیشتری نسبت به محتوای کوتاه دارد. این به این دلیل است که مردم ترجیح می‌دهند مقالات طولانی را که تفکربرانگیز و آموزنده هستند به اشتراک بگذارند تا آن‌هایی که ارزش زیادی ارائه نمی‌کنند. بنابراین، هرچه محتوای شما جامع‌تر باشد – پر از ویدئو، آمار، نمودار، اینفوگرافیک و داده‌های اصلی – شانس ویروسی شدن آن بیشتر می‌شود.

ویروسی شدن محتوای شما شامل عناصر زیادی است و طول محتوا تنها یکی از عناصری است که باید روی آن تمرکز کنید. همچنین، مهم است که قالب محتوای مناسب را برای نوشتن یک پست طولانی وبلاگ انتخاب کنید تا تأثیرگذار باشد.

بیشتر بخوانید: آموزش افزایش سرعت سایت وردپرس

4. محتوای طولانی به افزایش اعتماد کمک می کند

طبق مطالعه مقالات ویکی پدیا، افزایش طول مقاله به افزایش اعتماد کمک می کند و دلیل این امر ساده است.

از آنجایی که محتوای طولانی شامل تحقیقات و تحلیل‌های زیادی است، مردم بیشتر به آن اعتماد می‌کنند، و همچنین از داده‌های اصلی، حاوی اطلاعات مرتبط زیادی از منابع مختلف با اعتبار بالا است. این به افزایش اعتماد در بین مخاطبان شما کمک می کند. به علاوه، به شما کمک می کند تا خود را به عنوان یک متخصص در صنعت خاص خود معرفی کنید.

همچنین، اگر افراد به منبع اعتماد داشته باشند، احتمال بیشتری دارد که محتوایی را به اشتراک بگذارند. به این ترتیب، با نوشتن مداوم مقالات طولانی با کیفیت، می‌توانید جایگاهی برای خود ایجاد کنید. به علاوه، به شما کمک می کند تا پایگاه داده ای از خوانندگان وفادار بسازید، که احتمالاً در آینده زمانی که به پاسخی دقیق برای هر سؤال خاصی نیاز دارند، شما را جستجو می کنند.

چگونه طول محتوا بر SEO تأثیر می گذارد

چگونه طول محتوا بر SEO تأثیر می گذارد
چگونه طول محتوا بر SEO تأثیر می گذارد

1. محتوای طولانی تر بک لینک بیشتری به دست می آورد

هرچه مقاله شما عمیق تر باشد، شانس آن برای کسب بک لینک های با کیفیت بیشتر است. از آنجایی که بازاریابان همیشه به دنبال محتوای جامعی هستند که بتوانند به آن لینک دهند تا منبع بهتری برای مخاطبان خود ارائه دهند، محتوای طولانی‌تر (بیش از 2000 کلمه) احتمالاً بک لینک بیشتری نسبت به یک محتوای کوتاه به دست می‌آورد. محتوای فرم (500-1000 کلمه).

به عنوان مثال، ترجیح می دهید به کدام یک از مطالب زیر پیوند دهید؟

مقاله 1: 10 دلیل برتر برای اینکه وردپرس بهترین CMS است

مقاله 2: 101+ دلیل منطقی که چرا وردپرس (بهترین CMS) در سال 2022 است

پیشنهاد ماده 2!

محتوای طولانی نه تنها به جلب توجه مخاطب هدف شما کمک می کند، بلکه به اشتراک گذاری بیشتر و همچنین پیوند پذیری محتوای شما کمک می کند.

منبع: Blog.Hubspot.com

همانطور که می بینید، مقالاتی با بیش از 2500 تعداد کلمه، بیشترین تعداد لینک را در مقایسه با محتوای کوتاه به دست آورده اند.

مقالات طولانی همچنین به شما این فرصت را می دهند که لینک سازی داخلی بیشتری داشته باشید. علاوه بر این، از آنجایی که تمام اطلاعات در یک مکان جمع‌آوری می‌شوند، بازدیدکننده نیازی به ترک سایت شما برای انجام جستجوهای جداگانه در یک موضوع ندارد، که به نوبه خود باعث می‌شود زمان بیشتری را در وب‌سایت شما صرف کنند و در نتیجه زمان ماندگاری بیشتری داشته باشند.

بیشتر بخوانید: Link Juice چیست و چگونه بر سئو تاثیر می گذارد؟

2. مزایای محتوای طولانی سئو شده برای جذب مخاطب های شویال مدیا

یکی دیگر از مزایای سئو که می توان از طریق محتوای طولانی به دست آورد، اشتراک گذاری بیشتر اجتماعی است. همانطور که در بالا ذکر شد، محتوای طولانی‌تر، مخاطبان بیشتری را جذب می‌کند زیرا ارزش بیشتری برای آن‌ها ایجاد می‌کند. بنابراین، اگر محتوا جذاب و آموزنده باشد، بازدیدکننده احتمالاً محتوای شما را با دیگران (دوستان، همکاران و شبکه‌ها) به اشتراک می‌گذارد و در نتیجه اشتراک‌های اجتماعی بیشتری برای شما به ارمغان می‌آورد.

برای در نظر گرفتن همه چیز، در اینجا یک مطالعه انجام شده توسط BuzzSumo است که به وضوح نشان می دهد که محتوای طولانی بیشتر از محتوای فرم کوتاه سهم اجتماعی بیشتری دارد.

میانگین سهم بر اساس طول محتوا

منبع: Okdork.com

وقتی نوبت به پیروزی در پلت فرم رسانه های اجتماعی می رسد، محتوای طولانی تر می تواند به شما کمک کند از رقبای خود متمایز شوید. همچنین، مقالات طولانی به افزایش تعامل کاربر کمک می کند که منجر به بهبود نرخ کلیک می شود.

3. ارزش سئوی طولانی مدت (محتوای همیشه سبز) را ارائه می دهد.

برای افراد ناآشنا، محتوای همیشه سبز محتوایی است که به زمان حساس نیست و مدت‌ها پس از اولین انتشارش مرتبط باقی می‌ماند. این نوع محتوا ترافیک بیشتری را جذب می کند و خوانندگان جدید را در مدت زمان طولانی جذب می کند.

4. محتوای طولانی سیگنال های برند قوی تر ایجاد کنید

یکی از دلایلی که باعث می‌شود وب‌سایت‌های برتر مانند وبلاگ Moz، HubSpot و مؤسسه بازاریابی محتوا به عنوان چهره‌های معتبر در فضای بازاریابی دیجیتال شناخته شوند، این است که آنها محتوای جامعی را به مخاطبان خود ارائه می‌دهند که عمیق، مبتنی بر تحقیق و بیشتر اوقات باشد. ، شامل داده های اصلی است.

تولید محتوای طولانی یکی از عناصر کلیدی است که در همه این سایت‌های معتبر مشترک است و به همین دلیل، به آنها کمک کرده تا سیگنال‌های برند قوی‌تری را در طول زمان در صنعت توسعه دهند. اکثر این وب سایت ها معمولاً یک موضوع کامل را پوشش می دهند که به آنها کمک کرده است تا به عنوان کارشناسان آگاه شناخته شوند و اعتبار برند خود را افزایش دهند.

5. Google’s RankBrain به محتوای فرم طولانی پاداش می دهد

 Google's RankBrain به محتوای فرم طولانی پاداش می دهد
Google’s RankBrain به محتوای فرم طولانی پاداش می دهد

Google RankBrain چیست؟

RankBrain که سومین فاکتور مهم رتبه بندی توسط گوگل در نظر گرفته می شود، یک الگوریتم یادگیری ماشینی (AI) است که به گوگل کمک می کند نتایج جستجو را مرتب کند. این کار باعث می‌شود که گوگل به راحتی جست‌وجوهای طولانی و پیچیده را درک کند، در نتیجه آن را قادر می‌سازد تا نتایج مرتبط را به کاربران ارائه دهد.

همانطور که استیو بالدوین از Didit.com گفته است، RankBrain از همزمانی استفاده می کند تا مرتبط ترین نتایج را به کاربران ارائه دهد. همزمانی، به بیان ساده، فراوانی است که عبارات جستجوی مرتبط با آن در یک محتوای خاص ظاهر می‌شوند.

اهمیت طول محتوا در سئو

برای مثال، اگر کاربر پست‌های وبلاگی را در مورد «افزایش نرخ کلیک با استفاده از سئو» جستجو کند، گوگل با کمک RankBrain نتایجی را ارائه می‌دهد که حاوی عبارات مشابه (نرخ کلیک ارگانیک، نرخ کلیک جستجو) و آن را به عنوان بخشی از درخواست کاربر ارائه دهید.

به این ترتیب، وقتی محتوای طولانی می نویسید، همیشه از کلمات و عبارات کلیدی LSI زیادی استفاده می کنید. این به RankBrain کمک می کند تا به راحتی موضوع محتوای شما را تفسیر کند، که به نوبه خود تضمین می کند که محتوای شما در نتایج جستجو برای کلمات کلیدی هدفمند رتبه بهتری دارد.

بیشتر بخوانید: سئو خارجی یا سئو آف پیج (Off-page SEO) چیست ؟

6. محتوای طولانی به افزایش زمان ماندگاری کمک می کند

با توجه به مدت زمانی که کاربر قبل از بازگشت به SERP در یک سایت می گذراند، زمان ماندگاری معیار دیگری است که بر رتبه جستجوی شما تأثیر می گذارد. این معیار هنگام رتبه بندی صفحات وب توسط RankBrain اندازه گیری می شود. بنابراین، ایجاد محتوای طولانی معتبر یکی از عناصر کلیدی است که می تواند به شما در افزایش زمان اقامت سایتتان کمک کند.

همانطور که در بالا ذکر شد، مقالات طولانی تمام اطلاعات مربوط به یک موضوع خاص را در یک مکان در دسترس قرار می دهند. این تضمین می کند که کاربر نیازی به جستجوی منابع مشابه دیگر ندارد و باعث می شود زمان بیشتری را در سایت شما صرف کند. و این به نوبه خود، در نهایت زمان ماندگاری سایت شما را افزایش می دهد و مزایای سئو مانند نرخ پرش پایین تر و رتبه بالاتر در SERP ها را ارائه می دهد.

7. محتوای طولانی تر به افزایش نرخ کلیک کمک می کند

نرخ کلیک بالاتر یک مزیت غیرمستقیم سئوی محتوای طولانی است. نرخ کلیک عمدتاً تحت تأثیر عنوان متا بهینه شده و توضیحات متا است. بنابراین، وقتی مقالات طولانی‌تری می‌نویسید، می‌توانید متا تگ‌های توصیفی را با کلمات کلیدی دم بلند ایجاد کنید، که منجر به موقعیت بهتر در SERP می‌شود و چشم‌های بیشتری را جذب می‌کند.

همچنین، از آنجایی که متا تگ ها به طور مستقیم در i ظاهر می شوند در نتیجه جستجو، اگر به اندازه کافی جذاب باشد، به جلب توجه مخاطبان شما کمک می کند و باعث می شود بازدیدکنندگان بیشتری روی صفحه شما کلیک کنند و وارد صفحه شما شوند. علاوه بر این، وقتی بازدیدکنندگان بیشتری محتوای عالی شما را می‌خوانند، منجر به اشتراک‌گذاری‌های اجتماعی بیشتر، بک لینک‌ها و افزایش زمان اقامت می‌شود.

8. محتوای طولانی به افزایش تعامل بینندگان کمک می کند

محتوای طولانی نیز می تواند به جذب مخاطب شما کمک کند. هنگامی که یک مقاله طولانی با ساختار مناسب ایجاد می‌کنید که شامل داده‌های مبتنی بر تحقیق، نمودارها، تصاویر مرتبط و غیره است، به ایجاد اعتماد در خوانندگان کمک می‌کند که منجر به افزایش تعامل و اشتراک‌گذاری‌ها و تبدیل‌های اجتماعی بیشتر می‌شود.

به عنوان مثال، به منظور افزایش زمان در صفحه و تعامل کاربر، WordStream محتوای طولانی را در وبلاگ خود گنجانده است و این همان چیزی است که آنها کشف کردند.

محتوای طولانی در زمان صفحه افزایش یافت

منبع: Wordstream

همانطور که در نمودار بالا می بینید، با استفاده از محتوای طولانی، آنها توانستند میانگین زمان صفحه خود را از 1:35 به 4:33 با محبوب ترین مقاله خود در سال 2013 افزایش دهند – توییت های قدیمی خود را بیابید: چگونه برای دیدن اولین (بدترین؟) توییت خود، با تعداد کلمات بیش از 2300 کلمه.

این به وضوح نشان می‌دهد که به‌عنوان یک نوع محتوا که پاسخی مفصل به هر موضوع خاصی ارائه می‌کند، مقالات طولانی به جذب مخاطبان شما برای مدت طولانی‌تری کمک می‌کنند. و این به نوبه خود به افزایش زمان ماندگاری سایت و در نهایت رتبه بندی جستجوی شما کمک می کند.

بیشتر بخوانید: دامین آتوریتی یا domain-authority چیست؟روش های افزایش دامین اتوریتی

9. محتوای طولانی تر به افزایش مشترکین ایمیل کمک می کند

محتوای طولانی همچنین به رشد لیست ایمیل شما کمک می کند. چگونه؟

خوب، بیشتر بازاریابان زمانی که مقالات طولانی می نویسند، ارتقاء محتوا را در قالب PDF، اینفوگرافیک، برگه تقلب و غیره ارائه می دهند که بازدیدکنندگان می توانند آن را دانلود کرده و برای مراجعات بعدی استفاده کنند.

10. محتوای فرم طولانی نرخ پرش را کاهش می دهد

وقتی تمام مزایای سئو را که می توان از محتوای طولانی به دست آورد را با هم ترکیب کنید – افزایش تعامل مخاطب، بک لینک بیشتر، افزایش زمان ماندگاری، افزایش نرخ کلیک – در نهایت به نرخ پرش کمتر تبدیل می شود که به تقویت شما کمک می کند. کمپین سئو.

یکی از دلایل افزایش نرخ پرش محتوای بی کیفیت است. وقتی محتوای طولانی‌تری ایجاد می‌کنید، می‌توانید بازدیدکنندگان خود را برای مدت طولانی‌تری درگیر نگه دارید، زیرا بدون نیاز به جابه‌جایی در SERP به دنبال منابع مشابه، اطلاعات روشنگری در مورد یک موضوع خاص به آنها ارائه می‌دهد و این به آنها کمک می‌کند. نرخ پرش را کاهش می دهد. بنابراین، این یکی دیگر از مزایای ارزشمند SEO است که می توانید با نوشتن مقالات طولانی به دست آورید.

همچنین، یکی از راه های دیگر برای کاهش نرخ پرش، استفاده از بهترین میزبانی وب در هند است که می تواند به بهبود تجربه مشتری کمک کند.

فرم طولانی در مقابل محتوای فرم کوتاه

در حالی که تحقیقات تحلیلی بالا به وضوح بیان می‌کند که محتوای فرم طولانی مؤثرتر از محتوای فرم کوتاه است، با این وجود مهم است که توجه داشته باشیم که این ممکن است به طور دقیق برای همه موارد کاربردی نباشد. به غیر از بازاریابی آنلاین، جاهایی وجود دارد که محتوای کوتاه هنوز در آنها حاکم است. بنابراین، در بحث محتوای فرم طولانی در مقابل فرم کوتاه، انتخاب بین این دو کاملاً به نیازهای بازاریابی شما بستگی دارد.

محتوای فرم طولانی چیست؟

پست های وبلاگی که دارای میانگین تعداد کلمات 2000 تا 2500+ کلمه هستند معمولاً به عنوان “محتوای طولانی” در نظر گرفته می شوند. محتوای طولانی مبتنی بر داده و روشنگری است و با کلمات و عبارات کلیدی LSI بهینه شده است که به شما کمک می کند در نتیجه جستجو رتبه بهتری داشته باشید. این نوع محتوا شامل آمار، فیلم ها، نمودارها، تصاویر و غیره است و نمونه های محتوای طولانی شامل کتاب های الکترونیکی، مطالعات موردی، فهرست ها، و کاغذ سفید است.

محتوای فرم کوتاه چیست؟

مقالاتی با میانگین تعداد کلمات 500-1000 یا کمتر به عنوان “محتوای فرم کوتاه” شناخته می شوند. محتوای فرم کوتاه، پست یا مقاله ساده است. این نوع محتوا برای مصرف سریع در نظر گرفته شده است و شامل مواردی مانند پست های رسانه های اجتماعی، اینفوگرافیک های کوتاه، پست های مهمان، ویدیوهای Vine، عکس های اینستاگرام و پست های کوتاه وبلاگ می شود.

با توجه به مزایا، در حالی که ایجاد محتوای کوتاه مدت نسبتاً ارزان و زمان کمتری است، هیچ مزیت درازمدت سئو ارائه نمی دهد. در مقابل، ایجاد محتوای طولانی می‌تواند سخت باشد، اما مجموعه‌ای از مزایای سئو مانند بک لینک‌های بیشتر، سیگنال‌های برند قوی‌تر، افزایش زمان ماندگاری، تعامل بهتر با مخاطب و غیره را به شما ارائه می‌دهد.

همانطور که در بالا گفته شد، محتوای طولانی نیز در نتیجه جستجو عملکرد خوبی دارد، که می تواند به شما در ساخت برند و همچنین افزایش رتبه آن کمک کند. بعلاوه، بیشتر مقالات طولانی مدت، محتوای همیشه سبز هستند که تبدیل ثابتی را در یک دوره زمانی، مدت‌ها پس از انتشار اولیه، فراهم می‌کنند.

بیشتر بخوانید: لینک بیلدینگ چیست؟ تکنیک های اساسی link building در سئو

 نکاتی در مورد نحوه ایجاد محتوای طولانی

بازاریابی محتوای طولانی به هیچ وجه کار ساده ای نیست. وقت گیرتر و منابع فشرده تر است. این شکل از بازاریابی محتوا مستلزم کار سخت و همچنین بودجه قابل توجهی است. علاوه بر این، به ماه‌ها برنامه‌ریزی، تحقیقات ساختاری داده‌ها و موارد دیگر نیاز دارد تا بتواند ارزش پول شما را فراهم کند.

بازاریابان معتبر مانند نیل پاتل، برایان دین و متیو وودوارد به دلیل زمان، انرژی و پول زیادی که برای ایجاد تک تک پست‌های دقیق صرف کرده‌اند، توانستند جایگاهی برای خود ایجاد کنند. بنابراین، در اینجا چند نکته اساسی برای نوشتن محتوا وجود دارد که می تواند به شما کمک کند یک محتوای طولانی معتبر برای وب سایت خود بنویسید.

1. تحقیق برای یک موضوع

در حالی که موضوعات زیادی وجود دارد که می توانید در مورد آنها بنویسید، تحقیق و انتخاب موضوعات مرتبط با تخصص خود اولین قدمی است که باید انجام دهید. بدون داشتن ایده مناسب در مورد اینکه مخاطب شما چه چیزی را دوست دارد یا چه چیزی با آنها طنین انداز می شود، شما فقط دنبال سرنخ های نادرست هستید. به این ترتیب، در اینجا چند ابزار و تکنیک وجود دارد که می تواند به شما در تحقیق و تولید ایده های محتوایی برای پست وبلاگ خود کمک کند.

تولید ایده محتوا با ابزار Ahrefs Content Explorer:

این یک ابزار تحقیق محتوای شگفت انگیز است که لیستی از مقالات محبوب برای هر کلمه کلیدی یا وب سایت را بر اساس معیارهای عملکرد آنها به شما ارائه می دهد. اشتراک‌های اجتماعی، ترافیک جستجوی ارگانیک، بک لینک‌ها، تعداد کلمات و غیره به عنوان مثال، می‌توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را وارد کنید، مثلاً «بازاریابی محتوا» و این ابزار فهرستی از مقالات را به همراه معیارهای عملکرد متنوع آنها ارائه می‌کند.

کاوشگر محتوای Ahrefs

همچنین می توانید از بسیاری از فیلترهای موجود برای محدود کردن جستجوی خود استفاده کنید. پشت اگر فهرستی از بهترین و پرطرفدارترین مقالات دریافت کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که موضوعی را با اکثر جستجوهای ارگانیک یا اشتراک‌گذاری‌های رسانه‌های اجتماعی انتخاب کنید و فقط آن را برای ایجاد یک موضوع جدید ترجمه کنید.

تولید ایده محتوا با ابزار BuzzSumo:

یکی دیگر از ابزارهای تولید ایده محتوا، BuzzSumo، آمار عمیق – تعداد بک لینک ها و کل مشارکت اجتماعی – مقالات مختلف را بر اساس کلمه کلیدی که وارد کرده اید ارائه می دهد.

تولید ایده محتوا با ابزار Buzzsumo

در اینجا، می توانید نتیجه را بر اساس نوع محتوا، تعداد کلمات، زبان ها و غیره فیلتر کنید. همچنین به شما «امتیاز همیشه سبز» را ارائه می‌کند که به شما می‌گوید کدام مقاله‌ها به طور مداوم در طول زمان به اشتراک گذاشته شده‌اند و پیوندهایی به دست آورده‌اند، بنابراین، نمونه‌های خوبی از محتوای Evergreen را ارائه می‌دهد که بر اساس آن می‌توانید یک مقاله طولانی ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید: SEO چیست: راهنمای کامل بهینه سازی موتورهای جستجو

تکنیک آسمان خراش در سئو :

چرا وقتی می توانید محتوای موجود را ارتقا دهید و آن را به یک محتوای همیشه سبز تبدیل کنید، محتوای جدید ایجاد کنید؟ در تکنیک Skyscraper که توسط Brain Dean معروف شده است، تنها کاری که باید انجام دهید این است که ابتدا یک محتوای ارزشمند از قبل نوشته شده را پیدا کنید و سپس با افزودن اطلاعات بیشتر به آن یک پست جامع ایجاد کنید.

به عنوان مثال، اگر یک موضوع – بیش از 50 افزونه وردپرس برای استفاده، تعداد زیادی بک لینک و اشتراک‌گذاری اجتماعی دریافت کرده باشد، برای ایجاد یک سر و صدا، آن موضوع را انتخاب می‌کنید و آن را طولانی‌تر و بهتر می‌کنید.

2. یک ساختار پست وبلاگ (یک طرح کلی) ایجاد کنید

ساختار مناسب پست وبلاگ به جلوگیری از حواس‌پرتی کمک می‌کند و به شما کمک می‌کند هنگام شروع به نوشتن محتوای خود متمرکز بمانید. نوشتن یک مقاله طولانی می تواند طاقت فرسا باشد و بدون طرح کلی، احتمال انحراف شما از موضوع در اواسط جریان بسیار زیاد است. بنابراین، برای صرفه جویی در زمان و تمرکز بر هدف خود، مطمئن شوید که یک طرح کلی برای پست وبلاگ خود ایجاد می کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش وبلاگ نویسی از مقدماتی تا پیشرفته (101 نکته)

برای شروع؛

انواع محتوا عبارتند از: «مقالات چگونه»، «اینفوگرافیک»، «کتاب‌های الکترونیکی»، «مطالعات موردی» و غیره. برای کمک به انتخاب درست، در اینجا نموداری در مورد محبوب ترین قالب های محتوایی که کاربران به احتمال زیاد به اشتراک می گذارند، آورده شده است.

همانطور که می بینید، پست های اینفوگرافیک و لیست در مقایسه با سایر انواع محتوا، اشتراک گذاری بیشتری دریافت کردند. دلیل این امر این است که این فرمت های محتوا به تجزیه اطلاعات بزرگ به قطعات کوچکتر کمک می کند و خواندن و درک آن را برای خوانندگان آسان تر می کند.

یک مقدمه جذاب برای پست وبلاگ خود بنویسید:

یکی از بهترین راه‌ها برای تشویق خوانندگان به ادامه خواندن کل مقاله شما، نوشتن یک مقدمه جذاب و جذاب است. این بخش مقدماتی از محتوای شما به عنوان یک محتوای کوتاه که آنچه را که می خواهید پوشش دهید برجسته می کند، باید بتواند خوانندگان شما را از همان ابتدا جذب کند تا تأثیر بگذارد. در اینجا، قانون اساسی را دنبال کنید – آن را مختصر و ساده و در عین حال جالب نگه دارید.

عناوین و زیرعنوان های زیادی اضافه کنید:

این کار باعث می شود که پست وبلاگ شما ساختار خوبی داشته باشد و ناوبری را برای کاربران آسان تر می کند. سرفصل ها و زیر عنوان ها با برجسته کردن بخش هایی که مهم هستند، ارزش بیشتری به مقاله شما می بخشند. با ساختاربندی محتوای خود در این قالب، اطمینان حاصل می کنید که خوانندگان شما داده های مهم را از دست نمی دهند. همچنین، به کاهش نرخ پرش کمک می کند، زیرا یک متن سازمان یافته مانند یک نقشه راه است که باعث می شود مقاله طولانی شما بدرخشد.

بیشتر بخوانید: اهمیت تگ H1 برای سئوی وب سایت

بیشتر بخوانید: تگ تایتل یا تگ عنوان (Title Tag) چیست و نقش آن در سئو

3. کلمات کلیدی مناسب را انتخاب کنید

اگر می خواهید پست وبلاگ شما در نتیجه جستجو رتبه خوبی داشته باشد، پیاده سازی کلمه کلیدی هدف مناسب ضروری است. با انجام تحقیقات مناسب در مورد کلمات کلیدی، می‌توانید ایده روشنی در مورد آنچه که مخاطبان هدف شما جستجو می‌کنند به دست آورید و این به شما امکان می‌دهد محتوای خود را بر این اساس بهینه کنید تا بهترین پاسخ‌ها را برای درخواست کاربر ارائه دهید.

بیشتر بخوانید: آموزش تحقیق کلمات کلیدی برای سئوی سایت

هنگام انجام تحقیقات کلمات کلیدی، توجه به معیارهای کلیدی مانند حجم جستجو و رقابت/سختی ارگانیک مهم است. همچنین مهم است که کلمات کلیدی LSI را پیدا کنید که بتوانید در محتوای طولانی خود بپاشید تا نتایج مرتبط را به کاربران ارائه دهید و دسترسی به محتوای خود را بهبود بخشید.

بهترین ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی

  • Google Keyword Planner
  • Moz’s Keyword Explorer
  • Ahrefs Keywords Explorer
  • LSIGraph LSI Keyword Generator

4. نمونه های مبتنی بر آماری را اضافه کنید

به گفته نیل پاتل، «زمانی که محتوای خود را می نویسید، از اعداد، داده ها، آمار و نقل قول های افراد دیگر برای ارتقای محتوای خود و قابل اعتمادتر کردن آن استفاده کنید».

یک محتوای طولانی برای اثبات یا رد کردن یک نظریه نوشته شده است و به همین دلیل، برای اعتبار بخشیدن به آن باید مثال ها و حقایق مبتنی بر آمار مربوطه را ذکر کنید. همچنین، هنگام نوشتن مقالات طولانی از اصل “نمایش، نگو” پیروی می کنند. این کمک می کند محتوای شما معتبرتر به نظر برسد. به علاوه، به خوانندگان کمک می کند پیامی را که می خواهید منتقل کنید، بهتر درک کنند و تجسم کنند.

5. شامل تصاویر، گرافیک و ویدئوهای مربوطه

به گفته بازاریاب جف بولاس، مقالات دارای تصویر 94 درصد بیشتر بازدید می کنند. این s دلیل کافی است که چرا باید تصاویر را در پست وبلاگ خود قرار دهید. محتوای بصری در مقایسه با محتوای متنی به افزایش دو برابری تعامل مخاطب کمک می کند. تصاویر همچنین راه بسیار خوبی هستند که از طریق آن می توانید تکه های بزرگی از متن را جدا کنید و پست های وبلاگ خود را جالب تر و سریع تر اسکن کنید.

علاوه بر این، از منظر رسانه‌های اجتماعی، مقالات دارای تصاویر در مقایسه با مقالات بدون تصاویر، اشتراک‌گذاری اجتماعی بیشتری دارند. بنابراین، این یک دلیل قوی دیگر است که چرا باید تصاویر را به مقالات خود اضافه کنید.

میانگین اشتراک‌گذاری مقالات با یا بدون تصاویر

منبع: Okdork.co

تاثیر طول محتوا بر سئو سایت و اهمیت محتوای طولانی در سئو

محتوای فرم طولانی که به خوبی تحقیق شده و مبتنی بر داده است، به طور طبیعی شامل تعداد زیادی نمودار، اسکرین شات و سایر گرافیک ها است. بنابراین، تنها کاری که باید هنگام افزودن تصاویر به پست وبلاگ خود انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید که از نظر متنی مرتبط هستند، بنابراین به عنوان یک انگشت شست دردناک برجسته نمی شود. همچنین، مطمئن شوید که تصاویر را برای اشتراک گذاری اجتماعی بهینه کنید تا تبدیل را افزایش دهید.

6. پیوند به منابع معتبر

برای تأیید این واقعیت که در واقع شما تحقیقات عمیق کافی در مورد یک موضوع معین انجام داده اید، پیوند دادن به سایر منابع معتبر ضروری است. باز هم ارتباط در اینجا نقش مهمی ایفا می کند.

علاوه بر این، زمانی را برای پیوند به صفحه وب دقیقی که از جایی که نمودارها، آمار، تصاویر و غیره منبع تهیه کرده اید، اختصاص دهید. این نشان دهنده شفافیت است. بعلاوه، شما با پیوند دادن طبیعی محتوای آنها در پست وبلاگ خود، به معاصران خود گوشزد می کنید.

انواع مختلف قالب های محتوا

همانطور که قبلا در پست ما ذکر شد، تصمیم گیری در مورد قالب محتوایی که می خواهید مقاله فرم طولانی خود را بر اساس آن قرار دهید، مهم است. بنابراین، در زیر به تعدادی از قالب‌های محتوای محبوب و چارچوب‌های محتوای آنها اشاره می‌شود که می‌توانید هنگام ایجاد یک پست وبلاگ طولانی در وب‌سایت خود از آنها استفاده کنید.

1: راهنما

راهنماها محتوای عمیقی هستند که یک نمای کلی از یک موضوع خاص ارائه می دهند. اینها عبارتند از – راهنمای مبتدیان، راهنمای نهایی، راهنمای پیشرفته، راهنمای قطعی و غیره. این یک فرمت عالی برای نوشتن محتوای طولانی است زیرا راهنماها فراتر از مقالات معمولی است و می تواند به عنوان یک PDF قابل دانلود رایگان ارائه شود که می تواند به شما در رشد لیست ایمیل خود کمک کند.

انواع چارچوب محتوا که می توانید استفاده کنید:

سه چارچوب محتوای اصلی برای نوشتن راهنماها عبارتند از:

مقالات راهنما:

نحوه افزایش تعامل وب سایت از طریق فیس بوک، اینستاگرام و توییتر

چه مقالاتی:

چه چیزی در هر پلتفرم رسانه اجتماعی پست کنید: راهنمای کامل برای بهینه سازی محتوای اجتماعی شما

چرا مقالات:

چرا مردم به اشتراک می گذارند: روانشناسی اشتراک گذاری اجتماعی

2: اینفوگرافیک

اینفوگرافیک ها پرطرفدارترین قالب محتوای آنلاین هستند. طبق گفته Unbounce، تنها در دو سال گذشته، جستجوی اینفوگرافیک در گوگل 800 درصد افزایش داشته است. این آمار دلیل کافی برای ایجاد اینفوگرافیک برای مقاله طولانی خود است.

افزایش جستجو در گوگل برای اینفوگرافیک

منبع: Unbounce.com

اینفوگرافیک ها به عنوان وسیله ای که از طریق آن می توانید اطلاعات و داده ها را به روشی بصری و قابل درک آسان ارائه دهید، در مقایسه با سایر قالب های محتوا، اشتراک های اجتماعی بیشتری دریافت می کنند. همچنین، از آنجایی که از نظر بصری جذاب‌تر هستند، احتمال ویروسی شدن یک اینفوگرافیک بسیار زیاد است.

انواع چارچوب محتوا که می توانید استفاده کنید:

دو نوع رایج اینفوگرافیک که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از – گیفوگرافیک و اینفوگرافیک معمولی. بر اساس نیاز محتوایی خود، می توانید هر یک از این چارچوب های محتوا را انتخاب و استفاده کنید.

شما می توانید یک جمع بندی هفتگی، ماهانه یا سالانه انجام دهید یا می توانید یک پست جمع بندی خبره در مورد یک موضوع خاص مانند این ایجاد کنید.

33+ متخصص به شما می آموزند که چگونه سایت وردپرس آهسته خود را در سال 2022 (سرعت بخشیدن) کنید 301+ بهترین جمع بندی کارشناسان در اینترنت برای سال 2022

3: ویدیوها

تعداد راه هایی که می توانید از یک ویدیو برای نمایش محتوای خود استفاده کنید بی شمار است. وقتی یک ویدیو به خوبی انجام شود، می‌تواند به بهبود دید در نتیجه جستجو و همچنین افزایش ترافیک و فروش کمک کند. علاوه بر این، در اینجا چند آمار در یوتیوب وجود دارد که نشان می دهد یک ویدیو در بازاریابی محتوا چقدر می تواند مؤثر باشد.

آمار در یوتیوب

منبع: Mushroomnetworks.com

انواع چارچوب محتوا که می توانید استفاده کنید:

از فیلم‌های آموزشی و ویدیوهای توضیح‌دهنده گرفته تا انیمیشن‌های تخته سفید، آموزش‌ها، وبلاگ‌ها و موارد دیگر. چارچوب های محتوای زیادی برای ویدیوها وجود دارد که شما می توانید بر اساس نیاز محتوای خود استفاده کنید.

همچنین، اگر به‌دنبال یک شرکت ویدیویی توضیح‌دهنده هستید، ما در Capsicum Mediaworks می‌توانیم به شما کمک کنیم تا یک توضیح‌دهنده و جذاب ویدیو متحرک و تخته سفید برای وب‌سایت تجاری خود ایجاد کنید.

4: کتاب های الکترونیکی

یکی از بهترین راه‌ها برای تقسیم پست‌های طولانی وبلاگ به تکه‌های قابل هضم، ایجاد یک کتاب الکترونیکی است. با کتاب الکترونیکی، می‌توانید اطلاعات را در قالب فصلی ارائه دهید که خواندن آن را سریع و آسان می‌کند. کتاب های الکترونیکی همچنین می توانند به شما کمک کنند تا قدرت خود را به عنوان یک متخصص در صنعت خاص خود ایجاد کنید. علاوه بر این، از آنجایی که یک کتاب الکترونیکی معمولاً در قالب PDF ارائه می شود، می تواند یک آهنربای بزرگ باشد که می تواند به شما در افزایش لیست مشترکان ایمیل خود کمک کند.

منبع: Bigrockcoupon.in

تاثیر طول محتوا بر سئو سایت و اهمیت محتوای طولانی در سئو

یک کتاب الکترونیکی همچنین یک قالب محتوای عالی برای استفاده مجدد از محتوای قدیمی شما به منظور جذب ترافیک جدید است. به علاوه، هنگامی که یک کتاب الکترونیکی ایجاد کردید، می‌توانید این نکات شگفت‌انگیز بازاریابی کتاب الکترونیکی را برای افزایش تبدیل دنبال کنید.

5: مطالعات موردی

مطالعه موردی نمایش واقعی تجربه مشتری پس از خرید محصول یا خدمات است. این یک فرآیند گام به گام است که به شما نشان می دهد که چگونه یک هدف خاص به دست آمده است و نتایج حاصل از آن به دست آمده است. به طور خلاصه، مطالعه موردی “آنچه انجام شد، چگونه انجام شد و نتیجه آزمایش” را توضیح می دهد.

اغلب اوقات، مطالعات موردی بهترین منابع هستند زیرا نتایج واقعی را ارائه می دهند. بنابراین، این فرمت محتوای دیگری است که می تواند برای ایجاد یک پست وبلاگ طولانی استفاده شود.

6: لیست پست ها

جذاب‌ترین و مؤثرترین نوع قالب محتوا که توسط اکثر بازاریابان استفاده می‌شود، پست‌های فهرست راهی عالی برای جلب توجه مخاطبان شماست.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا