سایت لینک چیست و چگونه آن را ایجاد کنیم؟

سایت لینک چیست و چگونه آن را ایجاد کنیم؟

سایت لینک یا لینک سایت چیست؟

Contents

سایت لینک چیست و چگونه آن را ایجاد کنیم؟پیوندهای سایت موجود در گوگل برای اولین بار در حدود سال 2005 ظاهر شدند. آنها قبل از تبدیل شدن به پیوندهای سایت همانطور که امروزه آنها را می شناسیم، چندین بار تکرار شدند.

لینک سایت یا سایت لینک یک پیوند اضافی است که در زیر URL در نتایج جستجوی گوگل (که SERP نیز نامیده می شود) ظاهر می شود. برخی از پیوندهای سایت نیز با نوار جستجو ظاهر می شوند که کاربر می تواند مستقیماً برای شروع جستجوی خود در وب سایت از آن استفاده کند. آنها توسط گوگل برای بهبود UX (تجربه کاربر) و کمک به کاربران برای حرکت در سایت های مختلف با ارائه دسترسی مستقیم به صفحاتی غیر از صفحه اصلی پیاده سازی شدند.

سایت لینک چیست و چگونه آن را ایجاد کنیم؟

میانگین تعداد آنها نیز از 12 به حداکثر 6 کاهش یافت و با توجه به میزان بهینه سازی و ارتباط محتوای وب سایت ها متفاوت است. همه سایت ها نمی توانند به داشتن پیوندهای سایت در نتایج جستجو ببالند. در واقع، گوگل این امتیاز را فقط به مرتبط ترین سایت ها برای کاربرانش می دهد. یعنی سایت هایی که ساختار آنها به خوبی طراحی شده است و صفحات آنها می توانند مستقیماً به مشکل کاربر پاسخ دهند.

پیوندهای سایت با افزونه های پیوند سایت Google Ads که فقط در تبلیغات پولی ظاهر می شوند متفاوت هستند. بر خلاف لینک‌های سایت ارگانیک، که ویرایشگران سایت و سئوکاران کنترل مستقیمی بر روی آن‌ها ندارند، می‌تواند توسط مدیر حساب پیکربندی شود.

بنابراین هیچ راه مستقیم و بی‌خطری برای کنترل لینک‌های سایت شما وجود ندارد، اما می‌توانید سایت خود را طوری طراحی کنید که شانس خود را برای نمایش آن‌ها در SERP افزایش دهید.

چرا لینک های سایت مهم هستند؟

پیوندهای سایت آگاهی از برند شما را بهبود می بخشد

صفحاتی که گوگل برای لینک های سایت انتخاب می کند اغلب صفحات محصول، صفحات قیمت گذاری، دسته بندی ها یا پست های وبلاگ هستند. در همه موارد، الگوریتم به طور کلی مرتبط است و صفحاتی با ارزش افزوده بالا را پیشنهاد می کند. لینک های سایت صفحات استراتژیک و مفیدترین اطلاعات را برای کاربر برجسته می کنند. سپس سایت شما با مشتریان بالقوه شما که به سرعت آنچه را که به دنبال آن هستند می یابند، امتیاز “براونی” به دست می آورد.

لینک های سایت نرخ کلیک را افزایش می دهند (CTR)

علاوه بر انتقال تصویری مثبت از یک سایت، لینک‌های سایت باعث افزایش CTR می‌شوند که با نرخ کلیک (حدود 20+%) مطابقت دارد. به طور متوسط، سه نتیجه اول بین 54 تا 59 درصد از کل کلیک ها را نشان می دهد (منبع Abondance).

سایت لینک چیست و چگونه آن را ایجاد کنیم؟بیایید یک مثال عینی بزنیم:

اگر یک کلمه کلیدی 10000 جستجو در ماه ایجاد کند، به این معنی است که سایت در جایگاه اول 3124 کلیک را جذب می کند. اگر این اولین سایت موفق به دریافت لینک سایت و در نتیجه 20٪ کلیک بیشتر شود، به این معنی است که حدود 2000 کلیک اضافی را جذب می کند که قابل توجه است.

پیوندهای سایت به کاربران این امکان را می دهند که مستقیماً صفحه مورد علاقه خود را در سایت شما پیدا کنند

همین الگو اغلب در اکثر سایت‌ها دیده می‌شود: کاربران به صفحه اصلی می‌رسند و سپس از طریق پیوندهای داخلی از صفحه‌ای به صفحه دیگر می‌روند. بسته به فعالیت شما، کاربر ممکن است تنها از 4 یا 5 صفحه بعد از صفحه اصلی بازدید کند. بنابراین او می تواند صفحات استراتژیک شما را از دست بدهد.

علاقه لینک های سایت این است که صفحات استراتژیک شما را مستقیماً در نتایج جستجو برجسته کنند. شما ترافیک واجد شرایط را تخلیه خواهید کرد و طبیعتاً محبوبیت این صفحات را افزایش خواهید داد. این پیوندهای سایت می توانند کاربر اینترنت را به سمت صفحات دسته بندی و پست های وبلاگ به طور یکسان هدایت کنند.

لینک های سایت، نشانه اعتماد از طرف گوگل

لینک های سایت روشی موثر برای نشان دادن قابلیت اطمینان سایت شما هستند. در واقع، گوگل فقط سایت های قابل اعتماد را در اولین نتایج و لینک های سایت خود نمایش می دهد. بنابراین وقتی کاربر ابتدا سایت و لینک های سایت شما را می بیند، طبیعتاً آن را به عنوان یک سیگنال مثبت تفسیر می کند.

چگونه لینک های سایت گوگل را برای یک وب سایت دریافت کنیم؟

همانطور که قبلا ذکر کردیم، هیچ راه مستقیمی برای ایجاد لینک سایت از جمله در کنسول جستجوی گوگل وجود ندارد. امروزه، لینک‌های سایت کاملاً توسط Google مدیریت و خودکار می‌شوند و تنها به احترام به اقدامات خوب توصیه شده توسط Google بستگی دارند. ما تظاهر نمی‌کنیم که تکنیک‌های خطاناپذیر را به شما ارائه می‌کنیم، اما می‌توانیم نکات ضروری را برای کنترل برای افزایش شانس شما برای دریافت لینک‌های سایت نشان دهیم.

بیشتر بخوانید:چگونه پست های ویژه در وردپرس ایجاد کنیم ؟ 4 روش

اطمینان از رتبه بندی برند خود و نام وب سایت منحصر به فرد

حتی اگر واضح به نظر برسد، اولین قدم این است که مطمئن شوید نام تجاری شما و به خصوص نام دامنه شما منحصر به فرد است و عمومی نیست (به جز در موارد بسیار نادر، مانند اپل برای معروف ترین). در واقع، نام های دامنه مانند “بهترین آب نبات آمریکایی” هیچ شانسی برای رسیدن به موقعیت های اول ندارند زیرا توسط سایت هایی که محتوایی را ارائه می دهند که به یک مشکل پاسخ می دهند (“بهترین آب نبات را در ایالات متحده آمریکا کجا پیدا کنیم” و غیره) انگلی می شوند. علاوه بر این، بسیاری از سایت های دیگر وجود دارند که محصولات مشابه شما را ارائه می دهند، بنابراین تشخیص شما از رقبا برای گوگل بسیار دشوار خواهد بود. با افکت گلوله برفی، از موقعیت یا لینک های سایت خوب بهره نخواهید برد.

با این حال، اگر این راهنما را خواندید و متوجه شدید که دامنه شما خیلی عمومی است، به شما توصیه می کنیم آن را تغییر ندهید. در واقع، شما مجبور خواهید بود سایت خود را با یک طرح تغییر مسیر 301 مهاجرت کنید و در معرض خطر از دست دادن بسیاری از موقعیت های خود (به طور موقت یا دائمی) باشید. با صنوبرها مقابله کنید

نکات مهم برای افزایش شانس مشاهده سایت لینک در سرچ های گوگل

ساختار سایت را بهینه کنید

ما نمی توانیم آن را به اندازه کافی تکرار کنیم، یک ساختار واضح که به راحتی توسط ربات ها قابل تفسیر باشد، اساس یک سئو خوب است. در واقع ثابت شده است که سایت‌هایی با ساختار گیج‌کننده، حتی اگر یک استراتژی شبکه‌سازی را پیاده‌سازی کنند، در موقعیت‌یابی بسیار دشوارتر هستند. درک این کاملاً ساده است: اگر ربات‌ها نتوانند محتوای شما را پیدا کنند یا درک کنند، چگونه یک کاربر (که کارهای دیگری به جز تلاش برای درک شما انجام می‌دهد) می‌تواند سایت شما را مرتبط بیابد؟ UX و SEO اکنون ارتباط نزدیکی با هم دارند.

از نظر ساختار سایت، آن را ساده نگه دارید: یک صفحه اصلی با پیوندهایی به دسته‌های اصلی، حاوی زیرمجموعه‌ها، و غیره. همچنین یک مدیریت فیلتر به اندازه کافی خوب (وجوه) تنظیم کنید تا همه درها را به روی Google “باز نکنید”. برای مثال می‌توانید از تکنیک‌هایی مانند مبهم‌سازی استفاده کنید که به شما کمک می‌کند رتبه صفحه داخلی خود را ایجاد کنید و بودجه خزیدن خود را بهینه کنید.

سایت لینک چیست و چگونه آن را ایجاد کنیم؟

همچنین از عناوین واضحی استفاده کنید که واقعاً به یک درخواست پاسخ می دهد. از آنها برای گمراه کردن ربات ها استفاده نکنید، آنها همیشه قوی تر از شما خواهند بود! همچنین توصیه می شود صفحات «سخت» داشته باشید که در آن به اطلاعات مهم مرتبط با کسب و کار خود (تماس، تحویل، شرایط و ضوابط و غیره) بپردازید. گوگل آنها را به خوبی درک می کند و می تواند از آنها برای لینک های سایت شما استفاده کند.

یک نقشه سایت ایجاد کنید

نقشه سایت به سادگی نقشه ای است که شما برای ربات های گوگل ارسال می کنید تا به آنها در خزیدن صفحات مختلف سایت شما کمک کند. ایندکس شدن همه صفحات را تضمین نمی کند و برای بهینه سازی بودجه خزیدن مفید نیست، اما می تواند به موتور جستجو کمک کند تا به راحتی صفحات عمیق تر اما مرتبط را پیدا کند. اگر ساختار سایت شما نسبتاً واضح باشد، با ارسال نقشه سایت خود در کنسول جستجوی گوگل همه چیز را خواهید داشت. نقشه سایت همچنین فرصتی برای گنجاندن رسانه و تصاویر است.

از داده های ساخت یافته استفاده کنید

داده های ساختاریافته که اغلب به آنها “قطعات غنی” می گویند، تبدیل به غاز طلایی شده اند. به عبارت ساده، داده‌هایی است که از قبل در برچسب‌های خاص قالب‌بندی شده‌اند تا کاملاً توسط روبات‌ها درک شوند. انواع برچسب ها (رتبه بندی / اطلاع رسانی، زمان پخت و پز، زمان آماده سازی، تاریخ یک رویداد و غیره) وجود دارد. آنها به طور قابل توجهی درک صفحات شما را توسط ربات ها بهبود می بخشند که ممکن است بیشتر وسوسه شوند که کنجد ارزشمند “پیوندهای سایت” را به شما بدهند!

صفحات استراتژیک خود را در قلب پیوند داخلی خود قرار دهید

ساخت لینک های داخلی برای هدایت ربات ها به مهمترین صفحات شما نامی دارد که قبلاً ذکر کردیم: پیج رنک sculpting. این یکی از پیچیده ترین مسائل در سئو است، به خصوص برای سایت های تجارت الکترونیکی که از فیلترهای زیادی برای اصلاح نتایج در صفحات خود استفاده می کنند. این تکنیک بسیار موثر است، اما اغلب نادیده گرفته می شود زیرا اغلب به تغییرات ساختاری، توسعه و حتی در برخی موارد طراحی مجدد کامل نیاز دارد.

برای درک بهتر این مفهوم از لینک های داخلی، فقط تصور کنید که در صفحه اصلی سایت شما “جویس سئو” ریخته می شود. سپس این آب به تمام سوراخ هایی (=پیوندهای داخلی) که پیدا خواهد کرد، جاری می شود. نزدیک‌ترین صفحات به صفحه اصلی و/یا صفحاتی که بیشترین آبمیوه در آنها ریخته می‌شود، صفحاتی هستند که برای روبات‌ها محبوب‌ترین و جالب‌ترین خواهند بود (حداقل اگر محتوای شما مفید باشد). بنابراین این صفحات کاندیدهای خوبی برای نمایش در لینک های سایت شما هستند. در مورد ساختار زمانی (سایت های خبری، وبلاگ ها و غیره)، بهینه سازی پیوند داخلی شما به همان اندازه (یا حتی بیشتر) مهم است. در این صورت، مقالات قدیمی به مرور زمان به ورطه های گوگل می افتند که اغلب محتوای تازه را ترجیح می دهد! اگر مرتبط و جاودانه هستند، در پیوند منظم مقالات قدیمی خود به طور مستقیم از پست های جدید خود دریغ نکنید. به این ترتیب، به “آب دادن” آنها ادامه می دهید و شاید ربات ها را تشویق کنید تا آنها را به عنوان لینک سایت نمایش دهند.

تجزیه و تحلیل پیوندهای داخلی را می توان از طریق کنسول جستجوی گوگل انجام داد، اما این ابزار کامل ترین و مرتبط ترین نیست. یک خزنده تخصصی مانند ScreamingFrog (حداکثر 500 URL رایگان)، Oncrawl یا Botify را ترجیح دهید.

عناوین مرتبط و توضیحات مناسب برای صفحات هدف تعریف کنید

هدف پیوندهای سایت را به خاطر بسپارید: بهبود UX با ارائه دسترسی مستقیم به محتوای مرتبط. برای انجام این کار، باید به روبات‌ها بفهمانید که صفحات حاوی چه چیزهایی هستند و به ویژه نشان دهند که هدف کاربران را برآورده می‌کنند. ساختاربندی صفحات خود با استفاده از تگ های Hn اولین قدم ضروری است. همچنین می‌توانید آنها را به سؤال تبدیل کنید تا به Google بفهمانید که محتوای شما به یک مشکل پاسخ می‌دهد. با این تکنیک علاوه بر لینک های سایت، حتی می توانید موقعیت صفر را نیز مدعی شوید.

صفحات هدف خود را به نوار کناری خود اضافه کنید

نوار کناری می تواند برای تقویت پیوند داخلی صفحاتی که می خواهید در لینک های سایت ظاهر شوند استفاده شود. نوار کناری در واقع در تمام صفحات سایت شما وجود دارد و بنابراین یک سیگنال قوی برای گوگل است. مراقب باشید، برای اینکه عصاره سئوی خود را رقیق نکنید، باید از آنها کم استفاده کنید. در غیر این صورت، لینک در sid

برای انتشارات طولانی خلاصه/جدول مطالب را با لنگرها اضافه کنید

حتی اگر از تگ های Hn برای ساختار محتوای خود استفاده می کنید، در مورد یک مقاله بسیار طولانی، منطقی است که از فهرست مطالب با لنگرهایی که به هر پاراگراف اشاره می کنند استفاده کنید. نه تنها تجربه کاربری را بهبود می‌بخشید، بلکه درک ربات‌ها از صفحات شما را نیز بهبود می‌بخشید.

بیشتر بخوانید: طراحی سایت حرفه ای و اصولی با سئو فراز

سئوی فنی و داخلی وب سایت خود را بهینه کنید

این نکته آخر یک نکته کلی تر است، اما می تواند به شما در دریافت لینک سایت نیز کمک کند. برای اینکه به امتیازات خوب گوگل دسترسی پیدا کنید، سایت شما باید از نظر زمان بارگذاری عملکرد خوبی داشته باشد و کدی تمیز و عاری از جاوا اسکریپت داشته باشد که باعث کاهش سرعت و/یا مانع از تفسیر کد توسط روبات ها شود. همچنین مطمئن شوید که محتوای تکراری را که اغلب غیرعمدی هستند و همیشه وقتی یک سایت تجارت الکترونیک با فیلتر دارید قابل مشاهده نیستند، حذف کنید.

سوالات اصلی پیرامون لینک های سایت یا سایت لینک

چگونه لینک های سایت را در موبایل مدیریت کنیم؟

با ورود به صفحه اول موبایل، گوگل اعلام کرده است که با صفحات موبایل کمی متفاوت از صفحات دسکتاپ رفتار خواهد کرد. اگر طراحی ریسپانسیو را انتخاب کرده اید، لازم نیست کار خاصی انجام دهید، جز اینکه مطمئن شوید که محتوا و ساختار در نسخه های موبایل و دسکتاپ یکسان است.

چگونه لینک سایت گوگل را حذف کنیم؟

برای سال‌ها، گوگل به ویرایشگران سایت اجازه می‌داد لینک‌های سایت را تغییر دهند. حذف کامل آنها ممکن نبود اما به سادگی می توان آنها را تنزل داد. از سال 2016، گوگل دیگر به آنها دسترسی نمی دهد و معتقد است که الگوریتم های آن به اندازه کافی قدرتمند هستند که بتوانند خودشان لینک های سایت را مدیریت کنند.

نقل قول گوگل (منبع)

ما فقط زمانی پیوندهای سایت را برای نتایج نمایش می دهیم که فکر کنیم برای کاربر مفید هستند. اگر ساختار سایت شما به الگوریتم‌های ما اجازه پیدا کردن لینک‌های سایت خوب را نمی‌دهد، یا اگر فکر نمی‌کنیم که لینک‌های سایت شما با درخواست کاربر مرتبط هستند، آنها را نمایش نمی‌دهیم. این فرآیند کاملاً خودکار است. پیوندهای سایت بر اساس رتبه بندی وب سایت های سنتی تکامل یافته اند، بنابراین روش تأثیرگذاری بر آنها مانند سایر صفحات وب است.

سایت لینک چیست و چگونه آن را ایجاد کنیم؟

همه سایت‌ها برای کادر جستجو در Sitelinks واجد شرایط نیستند، و طبق معمول، Google در مورد معیارهای واجد شرایط بودن نسبتاً مبهم است.

با این حال، مطالعات نشان داده‌اند که نوارهای جستجو معمولاً زمانی ظاهر می‌شوند که:

  • سایت حجم بالایی از ترافیک دریافت می کند و/یا اگر نام تجاری آن اغلب جستجو شود
  • شما یک موتور جستجوی داخلی قوی دارید
  • شما طرحواره عمل جستجو را به صفحه اصلی خود اضافه کرده اید.

نتیجه سایت لینک چیست و چگونه آن را ایجاد کنیم؟

سایت لینک یا پیوندهای سایت می توانند با افزایش قابل توجه CTR، دید شما را در نتایج جستجوی گوگل به طرز چشمگیری بهبود بخشند. اگر نمی‌توانید به ربات‌ها بگویید که دقیقاً کدام صفحات را می‌خواهید به عنوان لینک سایت نشان داده شوند، می‌توانید آن‌ها را به گونه‌ای بهینه کنید که توجه گوگل را به خود جلب کنند. به عبارت دیگر، زیاد فکر نکنید که چگونه می توانید سایت لینک یا لینک های سایت را دریافت کنید! اگر از شیوه های خوب سئو پیروی می کنید، دیر یا زود باید شاهد ظاهر شدن آنها باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا