روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل: افزایش رتبه گوگل

افزایش رتبه گوگل: روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل

روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل: افزایش رتبه گوگل : آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه ترافیک وب سایت را افزایش دهید؟ به عنوان یک وبلاگ نویس، می خواهید وبلاگ شما در گوگل رتبه بالایی داشته باشد و برای هر جستجوی مرتبط در نتایج نشان داده شود.

17 گام آسان برای کسب رتبه بالاتر در گوگل

Contents

روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل:با الگوریتم های همیشه در حال تغییر، بهینه سازی موتور جستجو (SEO) می تواند مشکل باشد.

اما غیر ممکن نیست! تا زمانی که برای هر پستی که می نویسید، اصول اولیه را انجام دهید، لازم نیست وقت گیر یا فوق العاده فنی باشد.

در این مقاله، 17 مرحله آسان را گردآوری کرده‌ام که به شما کمک می‌کند در گوگل رتبه بالاتری داشته باشید، حتی اگر در سئو وبلاگ کاملاً تازه کار باشید.

در پایان این پست، نکات ارزشمندی را یاد خواهید گرفت تا بتوانید حدس زدن را متوقف کنید و شروع به صرف وقت و منابع خود برای آنچه واقعاً کار می کند، کنید.

آموزش بالا بردن رتبه سایت

خوب، اکنون می توانیم به توفو و سیب زمینی واقعی پست بپردازیم.

و، مثل همیشه، اگر به پایان رسیدید و فکر می‌کنید چیزی مهم را از دست داده‌ایم یا سؤالی دارید، لطفاً نظر بدهید و به ما اطلاع دهید!

بیشتر بخوانید: چگونه در سال 2023 در گوگل رتبه بالاتری داشته باشیم؟

1. کلمات کلیدی مناسب را هدف قرار دهید

تحقیق کلمات کلیدی یکی از مهمترین جنبه های سئو است. این اولین چیزی است که باید در هنگام برنامه ریزی برای یادگیری نحوه راه اندازی یک وبلاگ به آن توجه کنید. این پایه و اساس بهینه سازی شما را می گذارد و نباید اشتباه کنید.

با هدف قرار دادن کلمات کلیدی مناسب، می توانید به GOOGLE کمک کنید تا بفهمد محتوای شما در مورد چیست.

این را توییت کنید

با هدف قرار دادن کلمات کلیدی مناسب، می توانید به گوگل کمک کنید محتوای شما در مورد چیست. این احتمال ظاهر شدن مقالات شما را در پاسخ به جستجو افزایش می دهد.

در اینجا چند نکته برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی مناسب آورده شده است

افزایش رتبه گوگل: روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل
افزایش رتبه گوگل: روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل

بیشتر بخوانید: آموزش تحقیق کلمات کلیدی برای سئوی سایت

روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل: افزایش رتبه گوگل

تمرکز بر یک کلمه کلیدی در هر مقاله: تمرکز فقط بر روی یک کلمه کلیدی به شما کمک می کند مقاله خود را لیزری برای آن کلمه کلیدی هدف قرار دهید.

افزونه All in One SEO به شما امکان می دهد هنگام انتشار محتوا، یک کلمه کلیدی تمرکز را انتخاب کنید. سپس، به خوبی بهینه سازی کلمه کلیدی شما را نمره می دهد و نکات قابل اجرا در مورد چگونگی بهبود آن را به شما می دهد.

درک هدف کاربر: برای موفقیت در سئو، باید هدف کاربر را درک کنید و کلمات کلیدی را بر اساس آن هدف قرار دهید.

“نیت کاربر” به چه معناست؟

روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل:به عبارت ساده، به چیزی اشاره دارد که جستجوگر هنگام جستجوی آن کلمات در گوگل به دنبال آن است و انتظار دارد پیدا کند.

به عنوان مثال، اگر در وبلاگ خود تی شرت های گربه می فروشید، باید برای کلمات کلیدی مانند خرید تی شرت گربه، خرید تی شرت گربه و غیره رتبه بندی کنید. به این ترتیب کاربرانی که به دنبال خرید محصول شما هستند احتمالاً فروشگاه خود را ببینید

از سوی دیگر، اگر شما یک بازاریاب وابسته هستید، می توانید روی کلمات کلیدی مانند بهترین تی شرت های گربه، مقایسه تی شرت های گربه و غیره تمرکز کنید.

برای مطالعه بیشتر در مورد تحقیق کلمات کلیدی و هدف کاربر، این راهنمای انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سئو را بررسی کنید.

نکات بهینه سازی سئو و بالابردن بازدید سایت

هدف نتایج جستجو را مشاهده کنید و ببینید نتایج شامل چه مواردی است.

2. روی کلمات کلیدی کم مشکل تمرکز کنید

دشواری کلمه کلیدی معیار مهمی است که باید هنگام انتخاب کلمه کلیدی برای مقالات وبلاگ خود به آن توجه کنید. هرچه سختی کلمه کلیدی بالاتر باشد، رقابت شدیدتر است و رتبه بندی برای آن سخت تر است.

هنگام انتخاب کلمات کلیدی، قانون کلی این است که کلمات کلیدی را پیدا کنید که حجم ترافیک مناسبی با رقابت کم دارند.

برای یافتن مشکل کلمه کلیدی، می توانید از یک ابزار رایگان مانند ابزار کلمه کلیدی AdWords یا یک ابزار برتر مانند Ahrefs استفاده کنید.

افزایش رتبه گوگل: روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل
ابزار انتخاب کلمه کلیدی مناسب را نمایش می دهد

مشکل کلمه کلیدی ahrefs – سئوی وبلاگ

برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی، من Ahrefs را ترجیح می‌دهم زیرا در میان ایده‌های کلیدواژه‌ام میوه‌ای کم‌حجم را به من نشان می‌دهد که رتبه‌بندی آنها آسان است. همچنین اطلاعاتی در مورد تعداد تخمینی کلیک‌ها برای کلمات کلیدی ارائه می‌کند.

Ahrefs به هر کلمه کلیدی نمره دشواری در مقیاس 1 تا 100 می دهد.

به عنوان مثال، Ahrefs به من می‌گوید که دشواری کلمه کلیدی (KD) برای لینک بیلدینگ کلمه کلیدی 77 است، که یک کلمه کلیدی کاملا رقابتی برای رتبه‌بندی است. اما اگر روی برگه سوالات کلیک کنید، لیستی از کلمات کلیدی با KD پایین را دریافت خواهید کرد.

به عنوان مثال، کلمه کلیدی بهترین ابزار ساخت بک لینک دارای KD 30 است که رتبه بندی آن نسبتا آسان است.

3. روی کلمات کلیدی دم بلند تمرکز کنید

روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل :کلمات کلیدی Long Tail سه یا چهار کلمه کلیدی هستند که برای چیزی که می فروشید بسیار خاص هستند. رتبه بندی آنها به دلیل رقابت کم آنها معمولا آسان است.

هر زمان که خواننده بالقوه وبلاگ شما از یک عبارت جستجوی بسیار خاص در گوگل استفاده می کند، تمایل دارد دقیقا بداند که به دنبال چه چیزی است. و اگر بتوانید محتوایی ایجاد کنید که با هدف جستجو مطابقت داشته باشد، مطمئن باشید که رتبه بالایی خواهید داشت!

شما باید از این کلمات کلیدی در مکان های مناسب در محتوای خود استفاده کنید، به عنوان مثال، در عنوان، توضیحات و عنوان های فرعی محتوای خود.

می توانید از Ahrefs برای یافتن کلمات کلیدی بالقوه دم بلند استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کلمه کلیدی خود را وارد کنید و سپس در پنل سمت چپ روی Questions کلیک کنید. لیستی از سوالات/کلمات کلیدی دم بلندی که در رابطه با کلمه کلیدی شما جستجو می شوند را به شما ارائه می دهد.

افزایش رتبه گوگل: روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل
افزایش رتبه گوگل: روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل

بیشتر بخوانید: سئو درون صفحه یا seo on page چیست؟

روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل: افزایش رتبه گوگل

روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل:روش دیگر جستجوی سوالات مرتبط در Quora است که در رتبه 3 برتر گوگل قرار دارند.

اگر یک رشته Quora در گوگل رتبه بندی شده باشد، به این معنی است که کلمه کلیدی رقابت کمی دارد و رتبه بندی برای آن آسان است.

برای یافتن این موضوعات، به Ahrefs بروید، کاوشگر سایت » Quora.com را وارد کنید » کلمات کلیدی ارگانیک » فیلتر بر اساس کلیدواژه ds مربوط به جایگاه شما » فیلتر بر اساس موقعیت های 3 و زیر » مرتب سازی بر اساس حجم.

لیستی از کلمات کلیدی را خواهید دید که در رتبه 3 برتر گوگل قرار گرفته اند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که این موضوعات را پوشش دهید و شاهد افزایش ترافیک باشید.

اکنون که لیستی از کلمات کلیدی را دارید که می توانید هدف قرار دهید، اجازه دهید به بخش بهینه سازی در صفحه برویم. اینجاست که کلمات کلیدی را که پیدا کرده اید به خوبی استفاده می کنید.

 

4. از کلمات کلیدی خود در عنوان و عناوین فرعی استفاده کنید

بین کلمات کلیدی در تگ عنوان و رتبه بندی گوگل همبستگی وجود دارد.

در کنار آن، توصیه می‌کنم از کلمه کلیدی اصلی و تنوع متفاوت آن در تگ‌های عنوان محتوای خود نیز استفاده کنید.

اما کلمات کلیدی خود را در تلاش برای دستکاری رتبه سایت خود پر نکنید زیرا این می تواند تأثیر منفی داشته باشد.

5. عناوین قانع کننده و توضیحات متا را بنویسید.

آیا می دانستید که نرخ کلیک (CTR) برای صفحه شما در نتایج جستجو نیز یک فاکتور رتبه بندی وبلاگ در گوگل است؟ به عنوان مثال، اگر مقاله شما برای یک کلمه کلیدی در رتبه سوم قرار گرفته باشد و شما موفق شده باشید کلیک های بیشتری نسبت به اول دریافت کنید، در نهایت به رتبه دوم یا اول خواهید رسید!

برای دریافت CTR بالا و اطمینان از ماندن در رتبه اول، باید عناوین و توضیحاتی بنویسید که توجه جستجوگر را جلب کرده و او را به کلیک کردن ترغیب کند.

به خاطر داشته باشید که برای عنوان، فقط 55 کاراکتر دارید، بنابراین قبل از نوشتن آن باید کمی فکر کنید.

هنگام نوشتن عنوان سئو و توضیحات متا برای پست خود، چند نکته وجود دارد که باید به آنها توجه کنید.

اجازه ندهید عنوان و توضیحات شما در گوگل قطع شود. شما می خواهید که جستجوگر ایده کاملی از محتوای شما داشته باشد.

کلمه کلیدی خود را در عنوان و توضیحات اضافه کنید.

هرگز کلمات کلیدی را اضافه نکنید – مطمئن شوید که نوشته شما طبیعی به نظر می رسد.

اگر SEO All in One را روی وردپرس خود نصب کرده باشید، می توانید به راحتی توضیحات و عناوین متا را اضافه کنید.

بیشتر بخوانید: سئو خارجی یا سئو آف پیج (Off-page SEO) چیست ؟

توضیحات متا را با همه در یک سئو ویرایش کنید

روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل:با All in One SEO، می توانید توضیحات متا را به صورت دستی اضافه کنید یا می توانید از برچسب های از پیش ساخته شده برای درج متغیرها استفاده کنید.

توضیحات متا All in One SEO

6. وبلاگ خود را پاسخگو کنید

گوگل از نمایه سازی موبایل اول استفاده می کند. این بدان معناست که به سایت تلفن همراه شما نگاه می کند تا تعیین کند که چگونه آن را در نتایج جستجو رتبه بندی کند، حتی اگر جستجو روی دسکتاپ باشد.

این بدان معناست که مهم است که سایت شما در دستگاه های تلفن همراه به خوبی کار کند، حتی اگر بیشتر ترافیک شما روی دسکتاپ باشد.

برای اطمینان از این موضوع، باید یک تم وردپرس واکنش گرا انتخاب کنید.

تم های واکنشگرای وردپرس زیادی در بازار موجود است. می توانید یکی را که دوست دارید انتخاب کنید و در وبلاگ خود نصب کنید.

اگر شما نیز می خواهید یاد بگیرید که چگونه وردپرس را روی سرور خود نصب کنید، راهنمای ما را بخوانید.

7. بهینه سازی برای قطعه های ویژه

اگر می‌خواهید از محتوای خود بیشترین بهره را ببرید، پس هوشمندانه است که وبلاگ خود را برای نمایش در قطعه‌های ویژه بهینه کنید.

قطعه‌های ویژه قبل از موقعیت اول، معمولاً در یک کادر با تصویر، ویدیو یا جدول نشان داده می‌شوند. آنها در نتایج جستجو برجسته هستند که به شما کمک می کند کلیک های بیشتری دریافت کنید.

در اینجا یک قطعه برجسته به نظر می رسد:

قطعه های برجسته – سئوی وبلاگ

افزایش رتبه گوگل: روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل
افزایش رتبه گوگل: روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل

4 نوع مختلف قطعه برجسته وجود دارد که با آنها روبرو خواهید شد:

 • پاراگراف
 • لیست (هم شماره گذاری شده و هم گلوله ای)
 • جدول
 • ویدئو

محتوای خود را برای قطعه برجسته بهینه کنید و می توانید ترافیک بیشتری را به وبلاگ خود هدایت کنید.

8. تصاویر خود را برای افزایش ترافیک بهینه کنید

روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل:در اینجا رازی وجود دارد که اکثر وبلاگ نویسان از آن اطلاعی ندارند: اگر تصاویر خود را به درستی بهینه کنید، جستجوی تصویر گوگل می تواند ترافیک زیادی را به وبلاگ شما ارسال کند!

تنها کاری که باید انجام دهید این است که متن جایگزین را به تصاویر خود اضافه کنید. برای این کار بر روی تصویر خود کلیک کرده و متن جایگزین را مطابق شکل زیر مشخص کنید.

افزایش رتبه گوگل: روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل
نحوه اضافه کردن متن جایگزین را نمایش می دهد

نحوه اضافه کردن متن جایگزین – سئوی وبلاگ

یک توضیح مناسب را در کادر متن جایگزین اضافه کنید تا Google بتواند تشخیص دهد که این تصویر چیست و به خوانندگان بالقوه شما کمک کند هنگام جستجوی تصویر Google آن را کشف کنند.

جدا از داشتن متن جایگزین مناسب، مطمئن شوید که تصویر شما سریع بارگذاری می شود. با استفاده از افزونه وردپرس به نام ShortPixel می توانید از این موضوع اطمینان حاصل کنید. این کار تصاویر شما را فشرده می کند و آنها را سریعتر بارگذاری می کند.

بیشتر بخوانید: انکر تکست (Anchor Text) چیست و اهمیت آن در سئو+تصاویر

9. اطمینان حاصل کنید که URL های کاربر پسند دارید

برای اطمینان از داشتن URL های کاربر پسند، باید مطمئن شوید که URL های شما کوتاه و توصیفی هستند.

اگر شروع به کار کرده اید، حتما ساختار پیوند دائمی پیش فرض را تغییر دهید تا URL شما کوتاه تر و زیباتر به نظر برسد.

هرگز از URL هایی که دارای نویسه یا تاریخ خاصی در URL شما هستند استفاده نکنید. آنها را بی جهت طولانی و زشت می کنند.

10. سرعت بارگذاری سایت خود را بهبود بخشید

سرعت بارگذاری صفحه یک عامل رتبه بندی است، به این معنی که اگر می خواهید از رقبای خود برتری داشته باشید، باید صفحات خود را سریعتر بارگذاری کنید.

حتی اگر سرعت بارگذاری صفحه یک عامل رتبه‌بندی نبود، باز هم مهم است که در ارائه بهترین کیفیت به خوانندگان خود جدی باشید.

برای بهینه سازی سرعت صفحه خود باید به Google Pagespeed Insights بروید و URL خود را وارد کنید.

امتیاز سرعت صفحه – سئوی وبلاگ

روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل:توصیه ها را مرور کنید و پیشنهادات گوگل را اجرا کنید. این به شما کمک می کند تا سرعت صفحه وب سایت خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

شما همچنین می توانید همه یک افزونه کش در وردپرس شما برای بهبود سرعت صفحه شما. ما از WP Rocket، یکی از بهترین افزونه‌های کش موجود استفاده می‌کنیم و توصیه می‌کنیم.

راهنمای ما برای افزایش سرعت سایت وردپرس خود را برای نکات بیشتر بررسی کنید.

اکنون که مجموعه مناسبی از کلمات کلیدی و صفحات بهینه شده را برای بهترین نتایج در اختیار دارید، اجازه دهید نگاهی به نکات فنی سئو برای وبلاگ خود بیاندازیم.

سئو فنی زمانی انجام می شود که می خواهید مطمئن شوید که وبلاگ شما برای موفقیت راه اندازی شده است.

نگران نباشید، برای انجام سئو فنی نیازی به کدنویسی ندارید! فقط باید مراقب خطاها باشید و مطمئن شوید که کارها به خوبی پیش می روند.

در اینجا برخی از نکات ما برای کمک به شما آورده شده است.

11. یک سلسله مراتب محتوای مناسب ایجاد کنید

منظور من از سلسله مراتب محتوای مناسب این است که شما باید محتوای خود را به گونه ای بسازید که برای بازدیدکنندگان شما آسان باشد و اهمیت نسبی هر صفحه را به گوگل نشان دهد.

مطمئن شوید که هر صفحه در سایت شما تنها چند کلیک با صفحه اصلی شما فاصله دارد، به خصوص صفحات مهم شما. مانند صفحه فرود، محتوای ستون و غیره.

از هدر و ستون های فرعی خود برای پیوند دادن به صفحات مهم خود استفاده کنید.

12. یک گواهی SSL در سایت خود نصب کنید

من قویاً توصیه می کنم به محض راه اندازی وبلاگ خود به SSL بروید. انتقال به SSL باعث می شود سایت شما در HTTP قابل دسترسی باشد. در واقع، گوگل همچنین سایت های دارای SSL را به سایت هایی که این کار را ندارند ترجیح می دهد.

اگر سایت شما SSL را نصب نکرده باشد، یک پیام هشدار دهنده امنیت وب سایت در سمت چپ نوار جستجو در مرورگر شما نشان داده می شود.

می توانید در راهنمای ما اطلاعات بیشتری در مورد نحوه دریافت SSL در سایت خود بخوانید.

13. یک نقشه سایت به کنسول جستجوی گوگل ارسال کنید

ارسال نقشه سایت به گوگل کمک می کند تا ساختار وبلاگ شما را درک کند و همچنین به گوگل کمک می کند تمام صفحات شما را بخزد.

گوگل در نهایت هر سایتی را پیدا می کند که از سایت های دیگر در سراسر وب به آن لینک شده باشد. اما ارسال نقشه سایت می تواند به رتبه بندی سریعتر سایت شما کمک کند.

اگر از افزونه All in One SEO استفاده می کنید، یک فایل نقشه سایت برای شما ایجاد می کند. برای ارسال نقشه سایت خود به گوگل می توانید این راهنما را دنبال کنید.

14. محتوای نازک را حذف کنید

محتوای نازک به عنوان هر قطعه محتوایی که 300 کلمه یا کمتر دارد طبقه بندی می شود. این نوع محتواها ارزش کمی ارائه می دهند و گوگل تمایل دارد محتوای طولانی تر را ترجیح دهد.

برای رفع این مشکل، یا محتوا را افزایش دهید یا آن را حذف کنید.

15. دریافت بک لینک با کیفیت بالا

روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل:اگر بک لینک های با کیفیت خوب نداشته باشید، نمی توانید در گوگل رتبه بالایی کسب کنید. اما قبل از اینکه نحوه دریافت بک لینک های با کیفیت را توضیح دهم، می خواهم ابتدا به این موضوع بپردازم که چرا به آنها نیاز دارید.

صفحه نتایج موتور جستجوی گوگل (SERPS) دارای 130 تریلیون صفحه وب است که در گوگل ایندکس شده است. برای اینکه در گوگل رتبه بالاتری داشته باشید، به بک لینک هایی نیاز دارید که به عنوان رای قدرت عمل می کنند.

بسیاری از مطالعات نشان می دهد که یک همبستگی قوی بین تعداد دامنه های ارجاع دهنده و رتبه های بالاتر وجود دارد.

اگر از دامنه‌های ارجاع بیشتری بک لینک دریافت می‌کنید، این به شما کمک می‌کند تا در رتبه‌بندی بالا بروید، اما چگونه می‌دانید که تعداد آنها کافی است؟ بهترین راه برای پیدا کردن این موضوع استفاده از یک ابزار SEO مانند Ahrefs، SEMRush یا هر ابزار دیگری است که تعداد دامنه های ارجاعی که رقابت شما برای یک کلمه کلیدی خاص دارد را به شما نشان می دهد.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت بک لینک : راهنمای جامع لینک سازی (2022)

افزایش رتبه گوگل

بیایید بگوییم که کلمه کلیدی که برای آن رتبه بندی می کنید دشواری کلمه کلیدی بالایی دارد و به طور متوسط ​​90 دامنه ارجاع دارد. برای رقابت برای آن کلمه کلیدی، باید حداقل 90 بک لینک با کیفیت از دامنه های منحصر به فرد دریافت کنید.

اما حقیقت را بخواهید، بک لینک ها به تنهایی نمی توانند شما را در صفحه اول گوگل رتبه بندی کنند. الگوریتم های گوگل پیچیده هستند، بیش از 200 رتبه در الگوریتم گوگل وجود دارد که به تعیین اینکه به کدام صفحه نیاز دارد پاداش دهد.

گرفتن یک وب سایت جدید یا هر وب سایتی در جستجوی ارگانیک کار سختی است. برای دستیابی به نتایج خوب باید یک استراتژی بازاریابی محتوای قوی و صبر زیادی داشته باشید.

16. روی یک استراتژی لینک سازی خوب سرمایه گذاری کنید

روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل:دورانی که مدیران وب سایت ها از انجمن ها و وب 2.0 پیوندها را با استفاده از متن های انکر دقیق دریافت می کردند، گذشته است. ارزش این لینک ها صفر است و اگر استراتژی لینک سازی شما شامل دریافت لینک از این منابع باشد، دور از دسترس نخواهید بود.

یک استراتژی لینک سازی خوب باید بر ساخت محتوای با کیفیت تاکید کند، زیرا اجازه دهید با آن روبرو شویم، اگر محتوای شما خوب نباشد، هیچ کس به محتوای شما لینک نمی دهد.

هنگامی که مطمئن شدید که محتوای شما قابل پیوند است، می توانید شروع به ارتباط با تأثیرگذاران در جایگاه خود کنید و از آنها بخواهید در صورت ارزشمند بودن محتوای شما به آن لینک دهند.

راه های زیادی وجود دارد که از طریق آنها می توانید بک لینک دریافت کنید. بعضی از آنها … هستند:

 • تکنیک آسمان خراش
 • لینک بیلدینگ شکسته
 • پست مهمان
 • احیای پیوند
 • نام تجاری نامرتبط
 • سایت انجمن و لینک سازی
 • استفاده مجدد و توزیع محتوا
 • تبلیغات پولی از طریق آژانس های روابط عمومی

شما می توانید همه چیز در مورد این را به طور مفصل در راهنمای ساخت لینک ما بخوانید.

بیشتر بخوانید: لینک بیلدینگ چیست؟ تکنیک های اساسی link building در سئو

17. تجربه کاربری وب سایت خود را بهبود بخشید

داشتن یک تجربه کاربری خوب ارتباط مستقیمی با دستیابی به رتبه جستجوی بالاتر و ترافیک ارگانیک دارد. تجربه کاربر بر اساس چیزهای زیادی است، به عنوان مثال، کاربر با استفاده از یک جستجوی جستجو برای بهترین رژیم کتو، وارد وب سایت شما می شود. اگر هستید صفحه خوب طراحی نشده است یا خیر اگر اطلاعات مربوطه را داشته باشید، کاربر دکمه بازگشت را برای بازگشت به نتایج جستجو می‌زند.

گوگل و سایر موتورهای جستجو این را به عنوان نشانه ای از نداشتن اطلاعات مربوط به صفحه وب شما در نظر می گیرند و شما را در رتبه بندی پایین می آورند.

راه های زیادی وجود دارد که می توانید برای بهبود تجربه کاربری خود کار کنید. در زیر به برخی از آنها اشاره کرده ام.

سرعت صفحه خود را بهینه کنید:

آیا زمانی که مجبور هستید ساعت ها برای بارگذاری وب سایت منتظر بمانید، از آن متنفر نیستید؟ همه این کار را انجام می دهند، اگر می خواهید کاربران شما در وب سایت شما بمانند، مطمئن شوید که سریع بارگذاری می شود.

ارضای هدف جستجو:

به عنوان مالک وب سایت، مسئولیت شماست که اطلاعات مرتبط و قابل اعتماد باشد. هر چیزی که کمتر از حد نصاب باشد نرخ پرش شما را افزایش می دهد، پرش زمانی رخ می دهد که کاربر وب سایت شما را بدون تعامل ترک کند. نتایج جستجویی را که برای آنها بهینه سازی می کنید مرور کنید و ببینید آیا صفحه وب شما با هدف جستجو مطابقت دارد یا خیر.

ناوبری سایت خود را آسان کنید:

روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل:استفاده از پیوندهای داخلی که به مقالات مرتبط مرتبط هستند به کاربران کمک می کند تا به راحتی وب سایت شما را مرور کنند. فقط مطمئن شوید که زیاد پیوند نمی دهید زیرا ممکن است باعث اضافه بار اطلاعات شود. پیوند داخلی مناسب نرخ پرش شما را بهبود می بخشد و همچنین به عنوان یک تمرین خوب سئو در صفحه در نظر گرفته می شود زیرا می تواند به شما در بهبود رتبه صفحه کمک کند. برای آسان‌تر کردن لینک‌های داخلی و کشف فرصت‌های پیوند جدید در وبلاگ خود، می‌توانید از All in One SEO’s Link Assistant استفاده کنید.

نکته پاداش: بهینه سازی برای جستجوی محلی

بهینه سازی جستجوی محلی برای کسب و کارهای کوچکی که در مقیاس منطقه ای فعالیت می کنند ضروری است. بهینه سازی برای جستجوی محلی باعث می شود کسب و کار محلی شما در نتایج جستجوی گوگل رتبه های بالایی کسب کند، سرنخ های بالاتر و تبدیل های بالاتری داشته باشد.

بنابراین، چگونه برای جستجوی محلی بهینه سازی می کنید؟

یک حساب Google my business ایجاد کنید، این یکی از بهترین تاکتیک های سئو است که به شما کمک می کند رتبه های برتر را در نقشه های گوگل کسب کنید.

نظرات مشتریان خوشحال را دریافت کنید، این نه تنها به رتبه بالاتر سایت شما کمک می کند، بلکه اعتبار بسیار مورد نیاز را نیز به شما می دهد. سپس می توانید برای جذب مشتریان جدید به 5 ستاره خود در رسانه های اجتماعی افتخار کنید.

کلمات کلیدی مرتبط را هدف قرار دهید، از ابزارهای کلمات کلیدی مانند برنامه ریز کلمات کلیدی گوگل برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی مرتبطی که مشتریان بالقوه شما به دنبال آن هستند، استفاده کنید. این به شما کمک می کند جلوتر از منحنی باشید و می توانید قبل از هر یک از رقبای خود به سؤالات آنها پاسخ دهید.

روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل: افزایش رتبه گوگل

محتوای شما باید اخبار و رویدادهای محلی را پوشش دهد، تقریباً هر متخصص بازاریابی دیجیتال بر این نکته تاکید دارد که وبلاگ نویسی بهترین راه برای کسب رتبه است. اما وقتی برای جستجوی محلی بهینه سازی می کنید، محتوای شما فقط باید در مورد رویدادهای محلی صحبت کند. این باعث می شود سایت شما مرتبط باشد و مشتریان بالقوه شما را تحت تاثیر قرار ندهد.

بیشتر بخوانید: اهمیت ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی

روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل: راهنمای سئو

روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل: امیدواریم راهنمای سئو ما برای شما مفید بوده باشد. اکنون این وظیفه شماست که اینها را به بهترین شکل ممکن اجرا کنید.

به خاطر داشته باشید که اجرای این نکات شما را یک شبه به موقعیت اول نمی برد. وقتی نوبت به سئو برای وبلاگ نویسان می رسد، باید صبور باشید. فقط مطمئن شوید که هر تغییری که ایجاد می کنید را ثبت کرده و عملکرد استراتژی سئوی خود را اندازه گیری کنید.

چیزها در سئو بسیار تغییر می کنند، اما تا زمانی که با اصول اولیه پیش بروید، همچنان می توانید نتیجه بگیرید!

خوب، این تمام حکمت سئو است که ما باید در حال حاضر به اشتراک بگذاریم. اگر راهنمای عمیق‌تری می‌خواهید، راهنمای نهایی سئوی ما را برای مبتدیان بررسی کنید.

برای دریافت راهنمایی سئو سایت و طراحی سایت صحبت با یک متخصص پیشرو در صنعت، با تیم سئو فراز تماس بگیرید.

اگر نکاتی در مورد سئو دارید که فکر می‌کنید ما آن را از دست داده‌ایم، در بخش نظرات زیر عنوان کنید.

 

 

5/5 - (3 امتیاز)

1 دیدگاه دربارهٔ «روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل: افزایش رتبه گوگل»

 1. سلام. واقعا ممنونیم از اینکه
  تلاش میکنید محتوای خوب و کاربردی به کاربران تون ارائه بدید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا