دامین آتوریتی یا domain-authority چیست؟روش های افزایش دامین اتوریتی

دامین آتوریتی یا domain-authority چیست؟روش های افزایش دامین اتوریتی

دامین آتوریتی یا domain-authority چیست؟آیا نمی دانید چگونه وب سایت خود را در رتبه اول گوگل قرار دهید؟ اگر چنین است، پس حتماً با عبارت دامین آتوریتی (domain authority) برخورد کرده اید.

دامین آتوریتی چیست؟

Contents

برای هر کسی که سئو (بهینه سازی موتور جستجو) را انجام می دهد، مهم است که بداند در بین 200 فاکتور مختلف رتبه بندی در گوگل، دامین آتوریتی (domain authority)یکی از آنهاست.

Domain Authority می تواند معیار بسیار مفیدی برای اطلاع از وضعیت یک وب سایت در رابطه با رقبای مشابه باشد، اما باید تاکید کنیم که این یک فاکتور رتبه بندی برای گوگل نیست.

دامین آتوریتی یا domain-authority چیست؟

Domain Authority یا DA یک معیار مفید است که به شما کمک می کند وضعیت دارایی وب خود را در مقابل رقبای خود بدانید. این یک امتیاز رتبه بندی موتور جستجو است، اما در بین فاکتورهای رتبه بندی در لیست گوگل نیست.

این معیار زاییده فکر Moz است و برای پیش بینی احتمال رتبه بندی وب سایت شما در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) استفاده می شود. Moz امتیاز را در مقیاس 1-100 رتبه بندی می کند، که در آن 0 کمترین است و امتیازات بالاتر با احتمال بالاتری مطابقت دارد که سایت شما در SERP رتبه خوبی داشته باشد.

Moz DA را بر اساس داده های ابزار فهرست وب Link Explorer خود قرار می دهد و هنگام محاسبه این متریک چندین فاکتور را وارد می کند.

محاسبه واقعی از یک مدل یادگیری ماشینی استفاده می‌کند، که به شما کمک می‌کند بهترین الگوریتم را با قوی‌ترین همبستگی با داده‌های پیوند Moz پیدا کنید.

domain authority (دامین آتوریتی)چیست ؟

در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که در واقع دامین آتوریتی (domain authority)چیست، چقدر برای رتبه‌بندی وب‌سایت شما اهمیت دارد و چگونه می‌توانید آن را تقویت کنید.

domain authority (دامین آتوریتی)چیست ؟
domain authority

دامین آتوریتی (domain authority) چیست؟

دامین اتوریتی معیاری نیست که رتبه شما را در صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERP) بهبود بخشد. ولی با این حال دامین اتوریتی شاخص خوبی است که به شما کمک می کند عملکرد وب سایت خود را در رابطه با رقبا ارزیابی کنید.

بیشتر بخوانید: موتور جستجو چیست و چگونه کار می‌کنند؟ (+الگوریتم‌ها)

امروزه این معیار تنها توسط Moz مورد استفاده قرار نمی گیرد. ابزارهای مختلف سئو مانند SEMrush متریک Authority خود را توسعه داده‌اند .

مزیت دامین آتوریتی (domain authority) چیست؟

از مزیت های دامین اتوریتی این است که ارتباط سایت شما را با صنعت شما یا یک موضوع خاص نشان می دهد. و شما می توانید قدرت یا قدرت دامنه خود را از نظر رتبه بندی مشاهده کنید.

هرچه وب سایت شما قابل اعتمادتر باشد، امتیاز DA دامین اتوریتی  وب سایت های با امتیاز دامین اتوریتی بالا بسیار بهینه شده اند علاوه بر این، آنها استراتژی های بازاریابی عالی را پشت سر خواهند داشت. به علاوه، این وب سایت دارای بسیاری از وب سایت های با کیفیت بالا خواهد بود که به آن لینک می دهند.

دامین آتوریتی یا domain-authority چیست؟

نمره دامین اتوریتی  DA خوب هر چیزی بالاتر از 50 است. هر چیزی بیش از 60 عالی در نظر گرفته می شود. حتی اگر امتیاز به 100 برسد، تعداد کمی از وب سایت ها به این حداکثر می رسند. فقط برندهای معروف مانند آمازون و فیس بوک نمرات DA بسیار بالایی خواهند داشت

توجه :دامین اتوریتی و پیج اتوریتی را اشتباه نگیرید، زیرا تفاوت جزئی بین این دو وجود دارد.

تفاوت بین پیج اتوریتی با دامین آتوریتی (domain authority) چیست؟

دامین آتوریتی (domain authority) قدرت رتبه بندی کل دامنه های شما (و زیر دامنه ها) را نشان می دهد. در حالی که پیج اتوریتی به توانایی رتبه بندی صفحات منفرد نگاه می کند.

امتیاز دامین آتوریتی (domain authority)خوب چند است؟

عوامل زیادی برای محاسبه دامین آتوریتی (domain authority)وجود دارد. اما برای اینکه به شما ایده بدهیم، وب سایت هایی مانند گوگل، اپل یا مایکروسافت دارای دامین اتوریتی یا DA  بالایی (بین 95 تا 100) خواهند بود.

از طرف دیگر، اگر وب سایت شما جدید باشد، دامین اتوریتی یا DA  شما پایین خواهد بود (احتمالا بین 10 تا 20).

همچنین باید بدانید که اگر  دامین اتوریتی یا دامین اتوریتی یا DA  سایت شما بین 20 تا 30 باشد بهتر است بک لینک با دامین اتوریتی از بین 70 تا 80 تهیه کنید.

بیشتر بخوانید: سئو خارجی یا سئو آف پیج (Off-page SEO) چیست ؟

رتبه بندی قدرت دامین اتوریتی

زیر 30 ضعیف است

30 تا 40 کمتر از حد متوسط ​​است

40 تا 50 متوسطه

50 تا 60 خوبه

60 تا 70 خیلی خوبه

بالای 80 عالیه

نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که دامین اتوریتی یا DA  به شما کمک می کند عملکرد وب سایت خود را در نتایج جستجو پیش بینی کنید.

بنابراین، بهتر است از آن برای مقایسه با سایر وب سایت ها در SERP استفاده کنید و سپس سعی کنید دامین اتوریتی یا DA  خود را برای رتبه بالاتر افزایش دهید.

دامین آتوریتی (domain authority) چگونه محاسبه می شود؟

نحوه محاسبه Domain Authority Moz برای محاسبه امتیاز DA به دنبال 40 عامل است. این موارد شامل مواردی مانند دامنه ریشه یا پیوندهای ورودی است. مورد دوم به ویژه در محاسبه امتیاز بسیار مهم است، زیرا سایتی با مقدار زیادی لینک ورودی از دامنه های معتبر و مرتبط امتیاز بالاتری خواهد گرفت. مثلاً بگویید شما یک شرکت پهنای باند را اداره می کنید. فقط صحبت کردن در مورد محصولاتتان کافی نیست، شما باید پیوندهای ورودی به پست های وبلاگ، صفحات محصول و موارد دیگر داشته باشید تا به شما کمک کند امتیاز بالاتری کسب کنید. سایت‌هایی که اصلاً لینک‌های ورودی ندارند، امتیاز اعتباری حدود یک دارند.

مهمترین عوامل در محاسبه دامین اتوریتی عبارتند از:

1. پیوند پروفایل

پروفایل پیوند، پیوندهای خارجی و داخلی، به و از یک وب سایت را بررسی می کند. صفحه‌ای که از سایت‌های معتبر و همچنین لینک‌هایی به منابع ارزشمند لینک دریافت می‌کند، امتیاز خوبی کسب می‌کند.

2. MozRank

محبوبیت کلی یک سایت را با محاسبه کمیت و کیفیت وب سایت های لینک شده به آن ارزیابی می کند.

3. MozTrust

قابل اعتماد بودن سایت هایی که به سایت شما لینک می شوند را ارزیابی می کند. پیوندهای سایت‌های قابل اعتماد مانند مشاغل بزرگ، صفحات دولتی یا دانشگاه‌ها منجر به رتبه بالاتر MozTrust می‌شوند.

چگونه دامین آتوریتی (domain authority) را بررسی می کنید؟

اکنون که می دانید چگونه دامین آتوریتی (domain authority)را افزایش دهید، در اینجا چند ابزار برای بررسی دامین اتوریتی یا DA  وب سایت خود آورده شده است.

1. Moz Link Explorer

1. Moz Link Explorer
تصویر 1. Moz Link Explorer را توضیح می دهد

Moz یک نرم افزار مدیریت سئو و داده است که به کسب و کارها کمک می کند تا ترافیک، رتبه بندی و دیده شدن سایت ها در نتایج جستجو را افزایش دهند.

ویژگی های کلیدی شامل ممیزی سایت، ردیابی رتبه، تجزیه و تحلیل بک لینک و ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی است. این نرم افزار به کاربران امکان دسته بندی، مقایسه و اولویت بندی کلمات و عبارات کلیدی را برای تنظیم دقیق محتوا و استراتژی های بازاریابی می دهد.

همچنین با ارائه ابزارهای پیشنهادی کلمات کلیدی بصری، که از یک پایگاه داده آنلاین گسترده با استفاده از داده های به روز شده SERP مشتق شده اند، کسب و کارها را قادر می سازد از رقبا پیشی بگیرند.

دامین آتوریتی یا domain-authority چیست؟

Moz از کسب و کارها برای رفع مشکلات فنی سئو که مانع از دید سایت، ترافیک و رتبه بندی کیفیت می شود، پشتیبانی می کند.

همچنین به آن‌ها اجازه می‌دهد تا حرکت رقبا را در SERP دنبال کنند و به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا مزایای رقابتی را برای دستیابی به موقعیت‌های برتر کشف کنند.

علاوه بر این، می‌تواند چک‌های هفتگی خودکار را در سایت انجام دهد و مدیران را در مورد هر گونه مشکل موجود برای تسهیل رفع سریع هشدار دهد.

2.Ahref

تصویری از محیط Ahref
تصویری از محیط Ahref میباشد

Ahrefs یکی از ابزارهای مورد استفاده در صنعت سئو و دیجیتال مارکتینگ است. هدف این ابزار پیوند دادن تجزیه و تحلیل پروفایل است. با کمک آن می توانید تمام اطلاعات حیاتی در مورد بک لینک ها را جمع آوری کنید و در عین حال پارامترهای وب سایت و کیفیت لینک ها را اندازه گیری کنید.

عملکردهای کلیدی Ahrefs چیست؟

بخش اختصاصی Site Explorer به کاربران اجازه می دهد تا ترافیک ارگانیک را از طریق نظارت بر کلمات کلیدی که رقبا برای آنها نمایش داده می شوند، کشف کنند. علاوه بر این، با کمک Ahrefs، می توانید بررسی کنید که چه وب سایت هایی به سایت های یک صنعت خاص پیوند می دهند. شاخص‌های رتبه‌بندی DR یا URL که در مقیاس نقطه بیان می‌شوند، امکان بررسی URL و نمایه پیوند دامنه را که یکی از فاکتورهای رتبه‌بندی Google است، می‌دهند.

SEMrush .3

Ahref
تصویری از محیط Ahref میباشد

Semrush یک ابزار محبوب SEO برای انجام تحقیقات کلمات کلیدی، تجزیه و تحلیل رقبا و بهینه سازی تبلیغات گوگل است.

این یک نرم افزار همه کاره است که برای کمک به بازاریابان دیجیتال طراحی شده است تا وب سایت های خود را برای ترافیک جستجوی ارگانیک بهتر بهینه کنند. همچنین می‌توانید ببینید که چگونه در مقابل رقبای خود قرار می‌گیرید و تصمیمات مبتنی بر داده‌های بهتری را در مورد اینکه چه کلمات کلیدی را هم برای تلاش‌های جستجوی ارگانیک و هم برای کمپین‌های تبلیغاتی Google هدف قرار دهید، اتخاذ می‌کنید.

بسیاری از برندهای پیشرو از Semrush از جمله Booking.com، Quora، HP و eBay استفاده می کنند.

ابزار Semrush

با استفاده از این ابزار پیشرفته سئو، می توانید به سرعت الگوها و روندها را در جایگاه خاص خود تشخیص دهید. این به شما این امکان را می دهد که سئوی داخلی خود را بررسی کنید و تشخیص دهید که کدام حوزه ها باید برای تولید سرنخ کارآمدتر بهینه شوند.

علاوه بر این، Semrush یکی از بهترین ابزارها برای تحقیق کلمات کلیدی است. شما بینشی در مورد کلمات کلیدی که رقبای شما استفاده می کنند به دست خواهید آورد و خواهید دید که آنها چگونه رتبه بندی می شوند. با حجم بالایی از داده هایی که دریافت می کنید، ماندن در صدر رقبا و دنبال کردن آخرین روندها بسیار آسان تر خواهد بود.

اگرچه Semrush به دلیل تنوع ویژگی های پیشرفته توسط برخی از بزرگترین بازاریابان اینترنتی در جهان استفاده می شود، اما برای مبتدیان نیز بسیار مناسب است. شما می توانید به راحتی در پلتفرم حرکت کنید و حتی با تجربه محدود، Semrush درک SEO را بسیار آسان تر می کند.

دامین آتوریتی یا domain-authority چیست؟

به طور خلاصه، Semrush با ارائه اطلاعات فراوان به کاربران کار می کند که می تواند برای موارد زیر استفاده شود:

 • بهبود عملکرد کلی وب سایت شما
 • ردیابی محبوب ترین کلمات کلیدی در گوگل
 • ایجاد محتوایی که شانس بالایی برای جذب بازدیدکننده داشته باشد
 • یافتن فرصت های جدید برای لینک سازی
 • تنظیم عناصر فنی در وب سایت شما که منجر به موقعیت بهتر موتور جستجو می شود

چگونه دامین آتوریتی (domain authority)را افزایش دهیم؟

هنگامی که شما در حال افزایش اعتبار دامنه هستید، باید روی عوامل مختلفی تمرکز کنید، در حالی که عوامل زیر برخی از مهمترین آنها هستند .تمرکز روی این موارد منجر به افزایش در زمان سریع می شود.

بیشتر بخوانید: آموزش صفر تا صد سئو رایگان

مقالات طولانی بنویسید (حداقل 2000 کلمه)

اولین نکته مهم برای افزایش اعتبار دامنه، مقالات طولانی است که به نگه داشتن کاربر برای مدت طولانی در وب سایت شما کمک می کند.

گوگل و سایر موتورهای جستجو مقالات طولانی‌تر را دوست دارند، زیرا زمانی که مقالات طولانی‌تر باشند، آموزنده‌تر به نظر می‌رسند.

بیشتر بخوانید: تاثیر وبلاگ نویسی برای سئو: رازهایی که باید بدانید

بیشتر بخوانید: تولید محتوا چیست ؟

اکنون، تنها 2000+ کلمه برای کاهش اعتبار دامنه کافی نیست. در عوض، شما باید یک مقاله با کیفیت نیز داشته باشید.

زمانی بود که نوشتن محتوای کوتاه مهم نبود، اما اکنون، محتوای طولانی ارزش زیادی برای افزایش اعتبار دامنه دارد.

اگر ماموریت تلاش های بازاریابی شما رقابت با دیگران است، باید روی ساخت بیش از 2000 کلمه تمرکز کنید. به عنوان مثال، می‌توانیم ببینیم که مقاله‌های دارای رتبه برتر معمولاً مقالات طولانی‌تری دارند.

مقاله با کلمات بیشتر منجر به ایجاد سرنخ بیشتر و نرخ اعتماد بهتری خواهد شد.

بیشتر بخوانید: سئو خارجی یا سئو آف پیج (Off-page SEO) چیست ؟

پروفایل پیوند خود را بهبود بخشید

بعد از محتوا، مهمترین عامل برای افزایش اعتبار دامنه وب سایت شما، پروفایل لینک با کیفیت بالا است.

پروفایل لینک یک وب سایت تعداد لینک های خروجی و ورودی است.

لینک های داخلی

اینها لینک هایی هستند که در داخل صفحات یا پست های سایت شما هستند که کاربر را به صفحه یا پست دیگری ارجاع می دهند. موتورهای جستجو و الگوریتم‌های Moz این عامل را دوست دارند زیرا این یک راه پیشگام برای سهولت در ناوبری و همچنین افزایش تجربه کاربر در سایت شما است.

بیشتر بخوانید: سئو درون صفحه یا seo on page چیست؟

باید تعداد لینک های داخلی را افزایش دهید url مقالات و صفحات را به مرتبط ترین و معتبرترین پیوند صفحه وب یا وبلاگ خود پیوند دهید.

بک لینک ها

backlink ها  اتصالاتی هستند که از یک وب سایت دیگر به سایت شما می آیند و این یک عامل مهم است زیرا باعث افزایش اعتبار و سطح اعتماد وب سایت شما می شود.

لینک های خارجی برای رتبه بندی موتورهای جستجو نیز مهم هستند زیرا ارجاع به سایت شما را افزایش می دهند و شانس بیشتری برای دریافت ترافیک ارجاع به سایت شما وجود دارد.

بیشتر بخوانید: لینک بیلدینگ چیست؟ تکنیک های اساسی link building در سئو

راه های مختلفی برای دریافت بک لینک به سایت شما وجود دارد که شامل موارد زیر می شود:

 • پست مهمان
 • بک لینک از لینک های شکسته
 • سایت های خود ارسالی
 • اینفوگرافیک
 • لینک های بد را حذف کنید

اصطلاحی به نام Spam Score وجود دارد که توسط Moz نیز معرفی شده است. این Spam Score اندازه گیری وب سایت برای دانستن اسپم یک وب سایت است و یکی از عوامل اصلی افزایش این تعداد لینک های بد است.

لینک های بد backlink هایی هستند که مصنوعی یا با کیفیت پایین هستند. داشتن چند لینک بد به سایت شما همچنین باعث توقف افزایش اعتبار دامنه می شود که به این معنی است که حذف لینک های بد برای وب سایت ضروری است.

لینک های بد انواع مختلفی دارند و برخی از شناسایی لینک های بد در زیر نوشته شده است:

لینک های دریافتی از وب سایت نامربوط

 • بک لینک از سایت کم اعتبار
 • لینک خراب
 • پیوندهایی از سایت های قمار یا بزرگسالان

پیوندهای «محتوای تولید شده توسط کاربر» (پست تالار گفتمان، نظرات وبلاگ، ابزار ایجاد بک لینک)

ابزارهای مختلف سئو برای شناسایی بک لینک هایی مانند Ahrefs و UberSuggest استفاده می شود.

حضور در رسانه های اجتماعی

بازاریابی رسانه های اجتماعی برای همه موتورهای جستجو رایج است و اگر به آن معتاد هستید، نمی توانید اعتبار دامنه و همچنین رتبه بندی در موتور جستجو را افزایش دهید.

پلتفرم های رسانه های اجتماعی مختلفی وجود دارد و در میان آنها، شما باید در رایج ترین پلتفرم ها از جمله فیس بوک، توییتر، لینکدین، یوتیوب، ویمئو، اینستاگرام، گوگل پلاس و برخی دیگر پروفایل داشته باشید.

اگر سایت شما با این پلتفرم ها متصل است، سیگنال مثبتی برای الگوریتم Moz برای افزایش امتیاز DA شما خواهد بود.

بیشتر بخوانید: تبلیغات در شبکه های اجتماعی از صفر تا صد

دامین آتوریتی یا domain-authority چیست؟

شما باید محتوای وب سایت خود را در نمایه های رسانه های اجتماعی با استفاده از URL به اشتراک بگذارید و شانس بیشتری برای ترافیک ارجاع از این سیستم عامل ها وجود دارد.

چه در حال آپلود یک پست وبلاگ جدید باشید یا یک صفحه وب جدید، باید در پروفایل های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود.

امنیت وب سایت

امنیت وب سایت مهم است زیرا ارتباط بهتری بین کاربر و سرور ایجاد می کند.

این باعث افزایش اعتماد مشتریان، موتورهای جستجو می شود و به افزایش امتیاز DA کمک می کند. اما امنیت چگونه ممکن است؟

شما باید گواهی هایی از جمله SSL داشته باشید که وب سایت شما را از HTTP به HTTPS تبدیل می کند.

امنیت وب سایت باعث بهبود امنیت داده هایی می شود که از کاربر به پایگاه داده تبدیل می شوند.

سئو فنی

این یکی دیگر از عوامل افزایش اعتبار دامنه است. این عامل مهم است زیرا به سایت کمک می کند تا تجربه کاربری وب سایت را افزایش دهد.

سئوی فنی یک وب سایت شامل عوامل زیر است:

 1. 404 تغییر مسیر
 2. سرعت بارگذاری وب سایت
 3. چیدمان وب سایت
 4. بهینه سازی موبایل
 5. کوچک سازی کد اضافی

دامین آتوریتی یا domain-authority چیست؟عوامل مختلفی در داخل سئو فنی وجود دارد و برای این منظور می توانید از ابزارهای مختلف سئو برای شناسایی ایرادات فنی سئو در وب سایت خود استفاده کنید.

چگونه اعتبار دامنه یک وب سایت را پیدا کنیم؟

زمانی که عوامل افزایش اتوریتی دامنه را به کار می گیرید، تنها با کمک بررسی اتوریتی دامنه می توانید از نتایج تلاش خود مطلع شوید.

چک‌کننده DA آنلاین ابزاری است که برای بررسی اعتبار دامنه سایت‌ها قبل و بعد از دلالت عوامل ذکر شده در بالا استفاده می‌شود.)

به یاد داشته باشید، بازاریابان می توانند به راحتی از این ابزارها برای به دست آوردن نتیجه تلاش خود استفاده کنند و در صورت بهبود نتایج، امتیاز DA برای آن وب سایت افزایش می یابد.

این ابزارها به صورت رایگان در دسترس هستند در حالی که معتبرترین ابزار خود Moz است که رایگان و سریع برای استفاده است.

اعتبار دامنه چیست و چرا برای یک وب سایت مهم است؟

domain authority یک معیار اندازه گیری یک وب سایت است که توسط Moz معرفی شده است و به بازاریابان و سایر افراد کمک می کند تا قدرت وب سایت را ببینند.

دامین اتوریتی سایت بر اساس فاکتورهای مختلفی است که توسط Moz معرفی می شود و اگر وب سایت بر روی این عوامل غنی شود، این امر باعث افزایش دامین اتوریتی سایت شما می شود.

دانستن دامبن آتوریتی یک وب سایت کمک می کند

گوگل یا هر یک از موتورهای جستجوی دیگر هیچ یک از ابزارها یا ویژگی های تحلیلی را ندارند که بتواند امتیازی برای بهینه سازی موتور جستجو فراهم کند.

اکثر فاکتورهای DA مشابه فاکتورهای بهینه سازی موتور جستجو هستند و اگر سئوی یک وب سایت موثر باشد، اعتبار دامنه سایت را افزایش می دهد.

از این رو، می‌توان گفت که سایتی که امتیاز اعتبار دامنه بهتری دارد، پتانسیل رتبه‌بندی بالاتر در صفحات نتایج موتورهای جستجو را دارد، اما به یاد داشته باشید، اعتبار دامنه هیچ ارتباط مستقیمی با گوگل یا هیچ موتور جستجوی دیگری ندارد.

اگر شما شخصی در حال خرید سایت دیگری هستید، این شماره را می توان برای شناخت قدرت وب سایت در نظر گرفت و برای این کار معامله مناسبی انجام داد.

بنابراین، امتیاز خوب اعتبار دامنه به افزایش نرخ فروش وب سایت کمک می کند.

به مقایسه چندین وب سایت کمک می کند

چه بک لینک دریافت کنید و چه با مقایسه چندین وب سایت، بررسی را انجام دهید، در این مورد، اعتبار دامنه را می توان به عنوان اندازه گیری قدرت این وب سایت ها در نظر گرفت.

به عنوان مثال، اگر دو وبلاگ را با هم مقایسه می کنید، از طریق اعتبار دامنه، می توانید تشخیص دهید که کدام یک از سایت ها بهتر از دیگری است.

برای بازاریابان مفید است

بازاریابان معمولاً برای به دست آوردن سود و همکاری با آنها به دنبال سایت هایی با اعتبار بالا می گردند.

به عنوان مثال، اگر متخصص سئو مایل به خرید بک لینک یا یک پست مهمان از یک وب سایت باشد، اولین چیزی که باید به آن توجه شود اعتبار دامنه است زیرا برای توضیح کیفیت وب سایت و همچنین بک لینک کافی است.

سپس بازاریابان برای افزایش بهینه سازی وب سایت تلاش می کنند، تمام اندازه گیری های خود را با این امتیاز اندازه گیری می کنند.

به عنوان مثال قبل از شروع پروژه به دنبال نمره DA می گردند و پس از اتمام پروژه با اندازه گیری مجدد و مشاهده تفاوت تلاش خود را می سنجند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا