UX چیست؟ وچگونه بر سئو تاثیر میگذارد

UX چیست؟ وچگونه بر سئو تاثیر میگذارد

UX چیست؟

UX چیست؟ وچگونه بر سئو تاثیر میگذارد :آیا می‌دانستید که 73 درصد از مردم انتظار دارند محتوا بدون توجه به دستگاهی که استفاده می‌کنند به خوبی نمایش داده شود؟ این تنها یکی از عوامل متعدد تجربه کاربری (UX) است که بر استراتژی بهینه سازی موتور جستجو (SEO) شما تأثیر می گذارد. اگر می خواهید سرنخ ها را در صفحه خود نگه دارید و آنها را به تبدیل تبدیل کنید، باید UX و SEO را به طور یکپارچه با هم ادغام کنید.

در این صفحه، ما در مورد چگونگی تأثیر UX بر سئو و چهار روشی که می‌توانید به‌طور یکپارچه این دو را با هم ادغام کنید، به جزئیات خواهیم پرداخت.

UX چیست؟ وچگونه بر سئو تاثیر میگذارد

UX چیست؟ وچگونه بر سئو تاثیر میگذارد

ممکن است کمی در مورد UX شنیده باشید، اما چه چیزی را شامل می شود؟ همانطور که از نام آن مشخص است، UX بر ارائه بهترین تجربه در وب سایت شما به مخاطبان تمرکز دارد. شما می خواهید مخاطبان شما از وقت خود در وب سایت شما لذت ببرند تا در آن باقی بمانند.

UX برای کمک به کسب و کار شما در کسب تبدیل بسیار مهم است. این یک چیز است که در سایت خود سرنخ بگیرید، اما یک بازی توپ کاملاً متفاوت است تا آنها را در صفحه خود علاقمند و درگیر نگه دارید. اگر برای جذب مخاطبان خود و علاقه مند کردن آنها به محصولات یا خدمات خود تلاش نکنید، سرنخ های کسب و کار خود را از دست خواهید داد.

وقتی در UX سرمایه‌گذاری می‌کنید، روی کسب سرنخ سرمایه‌گذاری می‌کنید تا با کسب‌وکار خود درگیر بمانید. آنها را برای مدت طولانی تری در سایت خود نگه می دارید و به آنها کمک می کنید تا کسب و کار شما را بشناسند. زمانی که سرنخ ها با کسب و کار شما آشنایی بیشتری دارند، به احتمال زیاد کسب و کار شما را به رقبا ترجیح می دهند.

UX یا تجربه کاربری چگونه بر سئو تاثیر می گذارد

پیش از این، UX و SEO در رقابت با یکدیگر بودند. اکنون که گوگل بر ارائه بهترین تجربه برای جستجوگران تمرکز کرده است، این دو جنبه بازاریابی دیجیتال به خوبی با هم ترکیب می شوند. هر دو با هدف ارائه بهترین اطلاعات و تجربه به مخاطبان کار می کنند.

در اینجا یک راه آسان برای یادآوری نحوه کار این دو جنبه وجود دارد: SEO ترافیک را به سایت شما هدایت می کند و UX این ترافیک را برای تبدیل دریافت می کند.

UX چیست؟ وچگونه بر سئو تاثیر میگذارد

علاوه بر این، اگر سایت شما تجربه کاربری ضعیفی را ارائه دهد، احتمالاً در بالای نتایج جستجو قرار نخواهد گرفت.

UX ضعیف منجر به سئوی ضعیف می شود. این دو بر نحوه عملکرد دیگری تأثیر می گذارد. اگر UX عالی دارید، نتایج عالی را با کمپین سئو خود خواهید دید.

UX چگونه بر سئو تاثیر می گذارد؟

برای رسیدن به جواب UX چیست؟ وچگونه بر سئو تاثیر میگذارد تا ادامه مقاله را مطالعه نمایید

1. به افراد کمک می کند تا سایت شما را پیدا کنند و در آن باقی بمانند

UX قابلیت یافتن سایت شما را بهبود می بخشد. هنگامی که کاربران جستجو می کنند، لیستی از نتایج مرتبط را ایجاد می کنند.

زمانی که برای سئو بهینه سازی می کنید، هدف این است که رتبه وب سایت خود را در نتایج جستجو افزایش دهید.

وقتی که یک UX خوب در سایت خود دارید، به احتمال زیاد رتبه وب سایت خود را در نتایج جستجو افزایش خواهید داد. SEO ترافیک صفحه شما را جذب می کند، اما UX این ترافیک را روی آن نگه می دارد. UX به شما این امکان را می‌دهد که سرنخ‌ها را درگیر نگه دارید، که باعث افزایش زمان ماندن آنها در صفحه شما می‌شود.

بیشتر بخوانید:ریدایرکت 301 چیست؟

UX چیست؟ وچگونه بر سئو تاثیر میگذارد

اگر سرنخ ها زمان بیشتری را در صفحه شما بگذرانند، سیگنال مثبتی به گوگل ارسال می کند. این به گوگل می گوید که صفحه شما برای مخاطبان شما ارزشمند و مرتبط است. این امر باعث می شود گوگل سایت شما را در نتایج جستجو تقویت کند که سئوی شما را بهبود می بخشد.

2. به بازدیدکنندگان کمک می کند تا اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند

افراد هنگام جستجو صفحات مختلفی را در سایت شما پیدا می کنند. چه از طریق صفحه اصلی شما وارد سایت شما شوند و چه از طریق صفحه محصول، مهم است که مخاطبان شما آنچه را که نیاز دارند پیدا کنند. با در نظر گرفتن UX، به مخاطبان خود کمک می کنید آنچه را که نیاز دارند پیدا کنند.

UX خوب باعث می شود که مخاطبان شما به راحتی در سایت شما حرکت کنند و اطلاعات ارزشمند مورد نیاز خود را پیدا کنند. این یک راه عالی برای حفظ سرنخ ها در سایت شما و جذب آنها در صفحه شما است.

3. به شما کمک می کند ترافیک را تبدیل کنید

همانطور که قبلاً گفته شد، UX به تبدیل ترافیک شما کمک می کند. زمانی که شما تجربه خوبی را برای مخاطبان خود فراهم می کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که با برند شما درگیر شوند. آنها کسب و کار شما را می شناسند و در مورد آن یاد می گیرند.

بیشتر بخوانید: Rtobos.txt چیست و پیاده سازی Robots.txt چگونه بر سئو تاثیر می گذارد؟

هنگامی که زمان تبدیل فرا می رسد، آنها کسب و کار شما را به رقابت انتخاب می کنند. آنها با برند شما بیشتر آشنا خواهند شد، بنابراین در انتخاب کسب و کار شما احساس راحتی خواهند کرد. این به کسب و کار شما کمک می کند تا تبدیل های بیشتری کسب کند.

4. افراد را به مشتریان تکراری تبدیل می کند

بسیاری از کسب و کارها برای یافتن راه هایی برای حفظ مشتریان تلاش می کنند. آنها اولین تبدیل را دریافت می کنند، اما تشویق به خریدهای تکراری چالش برانگیز است. بنابراین، چگونه می توانید مشتریان خود را بازگردانید؟

وقتی UX خوبی در سایت خود داشته باشید، کار خود را نصف می کنید. مردم به یاد خواهند آورد که تجربه مثبتی در صفحه شما داشته اند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با آنها درگیر شوید و از آنها بخواهید به صفحه شما بازگردند.

این ممکن است چیزی به سادگی ارسال یک ایمیل باشد. اگر شخصی قبلا یکی از محصولات شما را خریده است، می‌توانید یک ایمیل با یک محصول رایگان که فکر می‌کنید دوست دارد برای او ارسال کنید. آن‌ها به آن نگاه می‌کنند و در صورت علاقه، برای خرید بیشتر اغوا می‌شوند، زیرا می‌دانند که دوباره تجربه مثبتی خواهند داشت.

UX چیست؟ وچگونه بر سئو تاثیر میگذارد

هنگامی که مشتریان مکرر را جمع آوری می کنید، به کسب و کار خود کمک می کنید تا به رشد خود ادامه دهد و تبدیل های بیشتری کسب کنید

به طور کلی، یک UX مثبت منجر به داشتن سایتی می شود که در دسترس تر، قابل استفاده تر، قابل یافتن و ارزشمندتر باشد. این امر تأثیر مثبتی بر کمپین سئوی شما خواهد داشت و به شما امکان می دهد ترافیک ارزشمندتری را به صفحه خود هدایت کنید.

عناصر رایجی که بر UX و SEO تاثیر می گذارند

بسیاری از عناصر UX رایج وجود دارند که بر سئو نیز تأثیر می گذارند. این عناصر بر عملکرد سایت شما تأثیر می گذارد و بر رتبه سایت شما در نتایج جستجو تأثیر می گذارد. در اینجا سه ​​عنصر اصلی که بر UX و SEO تأثیر می گذارند آورده شده است.

بیشتر بخوانید:تولید محتوا چیست ؟

جهت یابی

ناوبری یکی از بزرگترین عواملی است که به تجربه کاربر کمک می کند. این نقشه راهی است که مخاطبان شما برای مرور اطلاعات شما از آن استفاده می کنند. پیمایش شما همچنین بر نحوه خزیدن سایت شما و یافتن اطلاعات توسط موتورهای جستجو تأثیر می گذارد.

افراد از صفحات مختلف وارد وب سایت شما می شوند. اگر می خواهید آنها در صفحه شما بمانند، ناوبری شما باید ساده و آسان برای استفاده باشد. مخاطبان شما باید بتوانند به هر صفحه ای بروند و فقط با استفاده از پیمایش شما به صفحه ای کاملا متفاوت بروند.

اگر پیمایش شما پیچیده یا گیج کننده باشد، افراد را از سایت شما منصرف می کند. آنها نمی دانند چگونه اطلاعات را بیابند و از تلاش برای یافتن آن در صفحات شما منصرف می شوند. برای جلوگیری از این اتفاق، ناوبری ساده ضروری است.

سرعت سایت

عنصر دیگری که بر SEO و UX تأثیر می گذارد سرعت صفحه شما است. کاربران از منتظر ماندن برای بارگذاری کند صفحات متنفرند. آنها می خواهند به اطلاعات سریع و کارآمد دسترسی پیدا کنند.

اگر بارگذاری سایت شما بیش از حد طول بکشد، در خطر از دست دادن سرنخ ها برای کسب و کار خود هستید.

سرعت سایت شما بر رتبه سئو شما نیز تاثیر می گذارد. گوگل می خواهد سایت هایی را نشان دهد که سریع بارگذاری می شوند. آنها می خواهند که کاربران اطلاعات مورد نظر خود را به سرعت پیدا کنند، بنابراین سایت هایی که سریع بارگذاری می شوند تمایل دارند در بالای نتایج رتبه بندی شوند.

UX چیست؟ وچگونه بر سئو تاثیر میگذارد

علاوه بر این، سرعت سایت خوب یک UX خوب را فراهم می کند. افراد بیشتری در صفحه شما باقی خواهند ماند زیرا می توانند به سرعت به اطلاعات دسترسی داشته باشند. تعامل طولانی تر در صفحه شما منجر به رتبه بهتر سایت شما می شود.

بیشتر بخوانید:سئوی سایت وردپرس: چگونه رتبه سایت وردپرس را بالا ببریم

سازگاری با موبایل

افراد بیشتری از طریق دستگاه های تلفن همراه خود به محتوا دسترسی دارند. چه گوشی هوشمند یا تبلت باشد، وب سایت شما باید برای ارائه یک تجربه مثبت به این کاربران سازگار باشد.

تجربه تلفن همراه با تجربه دسکتاپ یکسان نیست. صفحه نمایش ها کوچکتر هستند و کاربران معمولاً در حال حرکت به دنبال اطلاعات هستند. برای انطباق با تجربه تلفن همراه، باید سایتی ایجاد کنید که سازگار با موبایل باشد و به سرعت بارگیری شود.

سازگاری با موبایل شامل عناصر بسیاری مانند طراحی، پیمایش، متن و تصاویر شما است. همه اینها باید در یک دستگاه تلفن همراه قابل ارائه به نظر برسند. یک تجربه خوب تلفن همراه، سرنخ ها را در سایت شما فعال نگه می دارد، که رتبه سایت شما را بهبود می بخشد.

چگونه UX و SEO را با هم ترکیب کنیم

UX و SEO مانند کره بادام زمینی و ژله با هم هستند. آنها به تنهایی عالی هستند، اما وقتی با هم هستند، چیز بهتری ایجاد می کند. بیایید به چهار راه برای ادغام UX و SEO با یکدیگر نگاهی بیندازیم.

1. روی طراحی های سئو پسند تمرکز کنید

اگر می خواهید تجربه کاربری و سئوی شما همزیستی داشته باشند، با طراحی شروع کنید. بهترین راه برای ادغام این دو جنبه با هم، ایجاد طرحی است که برای SEO بهینه باشد اما کاربر پسند نیز باشد.

به طور عمده، شما می خواهید سایت خود را برای خزیدن برای موتورهای جستجو آسان کنید. اگر موتورهای جستجو نتوانند سایت شما را بخزند، نمی توانند اطلاعات شما را ایندکس کنند. این بدان معناست که وقتی مشتریان بالقوه محصولات و خدمات شما را جستجو می کنند، در نتایج جستجوی مرتبط ظاهر نمی شوید.

شما می توانید با بهینه سازی برچسب های عنوان، خزیدن سایت خود را برای موتورهای جستجو آسان تر کنید. این کمک می کند تا زمینه را به صفحات شما بیاورید و به گوگل در درک اطلاعات سایت شما کمک می کند.

راه دیگر برای ایجاد یک طراحی مناسب سئو، ایجاد یک ناوبری ساده است. یک ناوبری که کاربردی و خود توضیحی باشد، خزیدن در سایت شما و فهرست کردن اطلاعات شما را برای موتورهای جستجو آسان می کند.

2. ادغام فراخوان برای اقدام (CTA)

اگر می‌خواهید مخاطبان خود را طولانی‌تر در صفحه خود نگه دارید، دکمه‌های Call to Action (CTA) را در سایت خود قرار دهید. این دکمه ها به شما کمک می کند تا مخاطبان خود را درگیر خود نگه دارید و تجربه بهتری را برای آنها فراهم کنید.

CTA به هدایت مخاطبان شما به مرحله بعدی کمک می کند. بسیاری از افراد اطلاعات سایت شما را می خوانند و آنچه را که می بینند دوست دارند. با این حال، آنها ممکن است ندانند که چگونه قدم بعدی را بردارند.

با ترکیب CTA، به هدایت مخاطبان خود به مرحله بعدی کمک می کنید. شما آنها را برای مدت طولانی تری در صفحه خود درگیر می کنید و این امر سئوی شما را افزایش می دهد. این دکمه‌ها همچنین تجربه بهتری را در سایت شما به مخاطبان ارائه می‌دهند، زیرا می‌توانند به وضوح نحوه ادامه کار را ببینند.

3. تگ های تصویر را اضافه کنید

برچسب ها برای خوانایی سایت شما مهم هستند. اگر شخصی به سایت شما دسترسی پیدا کند و تصاویر بارگیری نشوند، می تواند مانند یک فضای سفید غول پیکر به نظر برسد. مخاطبان شما نمی دانند که قرار است چه چیزی وجود داشته باشد.

با تگ های تصویر، جزئیات تصویر خود را در اختیار مخاطبان خود قرار می دهید تا تصویری از آنچه که در آن وجود دارد به آنها ارائه دهید

همانطور که قرار است. این تضمین می کند که آنها همچنان تجربه حضور یک تصویر را دارند، حتی اگر بارگذاری نشده باشد. ممکن است مخاطبان شما دقیقاً ندانند که چگونه به نظر می رسد، اما می توانند ظاهر آن و نحوه پیوند آن تصویر با صفحه شما را تصور کنند.

UX چیست؟ وچگونه بر سئو تاثیر میگذارد

برچسب ها برای کمک به موتورهای جستجو برای خواندن تصاویر شما بسیار مهم هستند. اگر متنی روی یک تصویر داشتید، گوگل نمی توانست آن را بخواند. تصویر شما را نمی‌فهمد یا اطلاعاتی از آن فهرست نمی‌کند.

با گنجاندن برچسب های تصویر، موتورهای جستجو می توانند تصویر شما و ارتباط آن با متن شما را درک کنند. این به سایت شما کمک می کند تا در نتایج جستجو بهتر عمل کند و تضمین می کند که اگر تصاویر بارگذاری نشدند، مخاطبان شما همچنان تجربه مثبتی در سایت شما دارند.

4. محتوای با کیفیت ایجاد کنید.

تولید محتوا یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در سئو سایت است. این می تواند به طور قابل توجهی رتبه وب سایت شما را افزایش دهد و به شما کمک کند تا به سرنخ های بیشتری برسید. این روش همچنین به شما کمک می کند تا تجربه ای عالی در سایت خود به مخاطبان خود ارائه دهید.

وقتی محتوا ایجاد می کنید، گزینه های متعددی برای قالب دارید. می توانید محتوا را در وبلاگ، ویدئو، اینفوگرافیک یا کتاب الکترونیکی ارائه دهید. بهترین کار این است که محتوای متنوعی ایجاد کنید تا مخاطبان خود را علاقه مند نگه دارید.

محتوا برای کمپین سئوی شما مفید است زیرا ترافیک بیشتری را به صفحه شما هدایت می کند. افراد اطلاعاتی در مورد یک موضوع جستجو می کنند و پست یا ویدیوی وبلاگ شما را پیدا می کنند. با کلیک بر روی آن، اطلاعات موجود در صفحه شما را جذب می کنند و در مورد موضوع بیشتر می آموزند.

UX چیست؟ وچگونه بر سئو تاثیر میگذارد

پس از به دست آوردن اطلاعات ارزشمند، آنها سایت شما را بررسی خواهند کرد. این سرنخ ها با برند شما آشنا می شوند و کسب و کار شما را می شناسند. هنگامی که آنها آماده تبدیل شوند، اطلاعات مفید شما را به خاطر می آورند و کسب و کار شما را به جای رقبا انتخاب می کنند.

محتوا نیز تجربه ای عالی برای کاربر فراهم می کند. این به آنها کمک می کند تا اطلاعاتی در مورد انواع مختلف در قالب هایی که برای آنها جذاب است بیاموزند. این یک راه عالی برای کمک به بهبود UX و در عین حال افزایش سئو سایت شما است.

رای دهید{title}

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا